AMPHOTELS: Een Hand Verleden aanpassing in recreatiebedrijf Concessies aan comfort maar handhaving vacantiesfeer -HhfW Ceteex ceta-dewi vkJdmwÈ.r UIT HET PANDA EN DE VERD WIJN-MACHINE Agenda giste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Dinsdag 24 Juni 1952 Tweede Blad No. 27641 Met de inassageest van het Batlinkanip Verschillend zijn de mensen en verschillend hun behoeften ook in |antietijd. De een is pas volmaakt gelukkig, wanneer hij onder een tentzeiltje m kruipen, z'n eten kookt boven een vuurtje van sprokkelhout en p dagen doet met één shirt. De ander voelt de vrede eerst dan in zijn ziel dalen, wanneer het induct van Yerseke's oesterputten prijkt in een omgeving van schitte- i tafelzilver, blank damast en gebefte flessen. Maar tussen die uitersten ligt de grote middenmoot. En voor die middenmoot is het versoberen geblazen. flese tijd kent veel mensen die het •?er .10 niet royaal, dan toch goed nd waren; de mensen met de vaste >mcns. de gepensionneerden, de s. Zij allen hebben een klap ge en het kost hen vaak veel overleg [oude levensstijl enigermate te hand- jen. Daartoe behoort ook de jaarlijkse va- e. Maar is het nog vacantie, wan- men iedere dag moet zitten reke- of men z'n budget niet overschrijdt, [een omgeving waar iedere dienst, Een der slaapkamers in een kamp hotel. bedden boven elkaar. Uitzicht via het balcon op de Astrid-Boule- vard te Noord wijk aan Zee. iedere voorkomendheid als 't ware staat in het teken van de discreet opgehou den hand. symbool van het onuitroei bare fooienstelsel? Het is geen toeval dat de „goedkope reizen" per trein of autobus zoveel op gang maken, waarbij men vaak conces sies doet aan het vaeantlecomfort om toch z'n uitgaans-ldeaal in hoofdzaak te verwezenlijken. In deze sfeer van versobering is het kamphotel voor velen een uitkomst. Wi) waren in de gelegenheid enkele dagen te vertoeven in een kamphotel in Noordwtyk aan Zee, Neèrlands def- j tigste (en duurste) badplaats en kwa men daar tot de conclusie, dat zulk een instelling voorziet In de behoefte van genoemde „middenmoot" aan een prettige vacantie, zonder luxe, maar ook zonder Spartaanse eisen. Dienen en bedienen Een der voornaamste attracties van zo'n hotel is. dat het fooienstelsel er is afgeschaft. Dat sohept ook een andere, prettiger verhouding tot het bedienend personeel, want men weet thans dat er geen berekening schuilt achter de kleine diensten en voorkomendheden die in de loop van zo'n vacantie aan iedere gast op z'n beurt wel eens worden oewezen. „Wij zullen U dienen, maar riet be dienen" is hier de leus en het hotel is dan ook een zelfbedieningszaak Enkele gasten hebben een kwartiertje per dag corvnée om te helpen bij het afdrogen en de tafels te dekken. Wanneer het sein tot „aanvallen" heeft weerklonken, stappen er van iedere tafel een paar naar de keuiken, sohuiven zonder ge drang langs de grote dientafel en pak ken mee: aardappelen, groenten, jus, boterhammen, schaaltjes met belegging, wat hen voor de hand komt. en distri bueren dat aan de tafels waar de an deren geduldig wachten. In een mini mum van tijd is iedereen bediend. Is er tekort? Even naar de keuken en er staat weer een volle schaal op tafel. Het eten is eenvoudig, maar goed en uitstekend klaargemaakt. Na de stilte die haast voelbaar in de zaal hangt aan het eind van de maaltijd grijpen behulp zame handen naar de schalen, borden en verder eetgerei, in de keuken wordt alles snel over de verschillende „afwas- waters" gedistribueerd en weldra zijn de tafels weer leeg en schoon. Geen knopen. Hun hotel is hun eet- en slaapgelegenheid, als 't even goed weer is trekken ze naar het prachtige strand, de duinen in of maken een fikse wandeling, dan wel zonnen zich op een terrasje aan de Boulevard. Echtparen met kinderen hebben meest eigen kamers, twee bedden boven el- I kaar. prachtig gelegen met een bijzon der fraai uitzicht op de duinen en op de zee. die nog geen vijf minuten ver- aerop ligt te 'chitteren. De anderen zijn over \erschillende grotere kamers ver deeld. 't Is even wennen, maar blijk baar lijdt <Je.stemm.ng er niet onder, op verschillende kamers stijgt die met de dag. of liever de avond. En vooral ln het vacanUeseizoen zijn er de kinderen. Het is een familie-hotel. Soms klinkt er 's avonds een stem door De eetzaal gereed voor de lunch. Deze zaal wordt ook als conversa tiezaal gebruikt. Links een luid spreker voor mededelingen. Het i erhoogde gedeelte op de achter grond dient tijdens de af scheids- vtngerkommetjes, en je luidspreker-systeem dat door heel het. orntp hntc U ^anf7nl0?H fin ta.mpr W damast, geen soeplepel aflikken, want die is straks weer voor de pudding. Wie niet al te zeer verwend is, bevindt er zich best bij. Wie echter zou verwachten, in zulk een hotel „Jan-met-de-pet" aan te treffen, zou zich ongetwijfeld verba zen over de doorsnee-bevolking. Want het type bezoekers is dat van de em ploye's, eigenaars van kleine bedrij ven. gepensionneerde grote-vaart-of- ficieren en mensen uit Indië, midden standers alle die. met een beetje over leg. zo de eindjes aan elkaar kunnen het grote huis is aangelegdOp kamer huilt een landje, wil iemand daar even gaan kijken? Èn als de meivrouw van kamer 21 er juist even tussen uit is, wipt die van 22 wel even de trap op. 't Is alles heel gemoedelijk en alles behalve deftig. Maar men eet hier goed, men slaapt hier goed, men zit hier nog geen vijf minuten van de zee en midden tussen de duinen aan een rustige, mooie dennenlaan in de parel van onze Noordzeebadplaats, a raison van 'n vijf en dertig gulden per week. En wanneer men er geen benoefte aan heeft het huiselijk leven te ver plaatsen naar een pension, of zloh te laten verwennen in een hotel, dan kan men hier voor betrekkelijk weinig geld volop van de vacantie genieten. De groep Butlin heeft met z'n kampen de avonden als toneel. groeps-gedachte gekweekt, maar daarb. het individu volledig deen opsmelten Hier kan ieder individu zich handhaven, maar langzamerhand werkt en groeit de groepsgedachte. Men zit met elkaar aan tafel, men luiert samen op het ter ras, daar zijn de kinderen, die kleine traits d'union, en de praatjes bij de thee 's avonds in de tot conversatiezaal om getoverde eetzaal. Daar is de boete op het te laat aan tafel komen: het zingen van een liedje, dat door allen solidair wordt meegezon gen. en daar is tenslotte aan het eind van de week de „bonte avond", waarbij onvermoede talenten naar voren komen en gereserveerde dames met een Haags accent zich ontpoppen als chansonniè- res, waarbij de eigenaars voor hun goe de zorgen een boek en de meisjes uit de keuken, die ook op het feest aanwezig zijn, een doos.bonbons krijgen om samen op te snoepen. Wie hier op zichzelf wil bljjven, wordt daarin gerespecteerd. Maar zij die van gezelligheid houden en graag (lnpz. Med.-adv.) unr i FEUILLETON Door Andrew Mackenzie (Uit het Engel» vertaald) 5) [Hij heeft ervaren, dat het Gordon Bnens is, dus dat de aanstelling van en particulier detective niets helpt. K> tl and Yard hoopt hem overigens af- loende te kunnen beschermen", voegde kannijan hem enigszins geprikkeld toe. ■Jale waagde andermaal een interrup- ie. ..Hebt U er al aan gedacht, dat Juf- hui w Waring nu ook al in gevaar ver- „Dat heb ik haar al verteld ook. Ik ■viseerde haar, in Londen te blijven, zo- lat we haar onder toezicht konden hou ten en zodat we via haar met Brooke tü contact kunnen blijven. Hij is kenne- 9c verkikkerd op haar en zij half op ■m." JOp dat moment ging de telefoon. [Hallo?" ■Brannigan luisterde, toen Taske hem Ie telefoon overhandigde, met een ge spannen gelaatsuitdrukking en zei ten- |,.2eg hem te blijven, waar hy ls. Is tom onmiddellijk." ■Nadat hij de haak had neergelegd (enlce hij zich tot de twee anderen. .Burgess belde zoeven de Yard op ln Ben toestand van acute paniek. Hij ver telde. dat hij een telefoontje had gehad ren Gordon. Gordon had hem gezegd, la: hij nog maar een week te leven Burgess zat met ongeduld op Branni gan te wachten. Zijn staf wist maar al te soed, wanneer hij zich druk maakte 6n het geraden was. voor hem op te lassen; en dat was sinds zijn aankomst »h Engeland nog al eens gebeurd. Maar joós hu r-u was. hadden zij nem nog ooit meegemaakt. Gekleed m een Jas. die ieder ander •n de vuilnisman zou hebben meege ren, donderde hij allerlei tegenstrijdige rders naar zijn personeel, weigerde hij llerlei belangrijke financiële transacties en oog waardig te keuren, stuurde tele ra mmen naar New York waarin be- angrijke medewerkers zonder enige na- pcurlljke reden werden ontslagen en liet -Ikens zonder aanleiding en zonder na- pre instructie doorschemeren, dat hij pan plan was. onmiddellijk uit Enge ls nd te vertrekken. I Dokter Stahl. die zich zenuwachtig be er hield met allerlei kalmerende mid- 'len. kreeg te horen, dat hij de hele ttaplan het raam uit moest knikkeren Brannigan werd onmiddellijk btJ hem egelaten en zodra hy binnen was, kuurde Burgers ieder ander weg. Het is afschuwelijk" barstte Burgess Ins „Garrett belde mij op en vertelde me dat u- onmiddellijk moest betalen omdat hij me anders zou doden. Ik ben «r van overtuigd dat hij het meent ook." „Vertel me eens precies, wat er gebeurd trachtte Brannigan te sussen. Burgess was door dit kalmerende op treden meteen een graad rustiger en zijn stem klonk vast toen hij antwoordde: „Het telefoontje kwam ongeveer een half uur geleden. Een van mijn secreta rissen vertelde mij, dat een mijnheer Gordon Garrett een vertrouwelijke bood schap voor me had en vroeg, of Ik dat zelf wou behandelen, of dat hy hem moest afsohepen. Ik zei hem, het tele foontje aan mij door te geven. Het was Garrett Inderdaad, naar rijn stem te ho ren. Hij gaf me bevel, onmiddellijk naar Amerika terug te keren, waar ik nader van hem zou horen. Hy wilde zyn geld in dollars hebben, omdat hy met een dergelijk bedrag ln Engeland in de knoei HOOFDSTUK Xm zou ritten. Hy zag geen kans. het zon der sporen achter te laten naar Amerika over te boeken En hy had het zo gauw mogeiyk nodig." Brannigan besefte onmiddeliyk. dat Burgess hem niet alles vertelde. Hij liet daar echter niets van merken, toen hij vroeg: „Wat bent U nu van plan?" „Ik ga naar Parijs." „Waarom naar Parijs, in 's hemels naam?" „Misschien kan ik Garrett kwyt ra ken. Ik had de hoop, hem hier in een vreemde omgeving te kunnen opsporen, maar dat is mislukt. Ik denk, dat ik een paar mensen ken. die contact met hem hebben en als ik die in Parijs te pakken kan krügsn. misschien kan ik hem dan zelf te pakken krygen." „Ik kan U natuurlijk op geen enkele manier beletten, om naar Parys te gaan", verklaarde Brannigan. .Misschien doet U er zelfs verstandig aan. Inderdaad,, wanneer ik de hele zaak overweeg, kan dat best een juiste beslissing zyn. Gar rett's plannen worden er door in de war gestuurd. Iemand die al twee moor den op zyn geweten heeft, zal boven dien niet terugschrikken voor een derde, en dan zou U persooniyk het slachtof fer zijn. En ik kan zowel hier als in Parys de zaak in de gaten houden. Wat bent U van plan? BHjft U er by, naar Parys te gaan?" Burgess scheen, onbegrypelijk. opge lucht en een paar minuten later had hy een heel stel secretarissen en bedienden aan het werk. om zün vertrek te regelen. Binnen enkele ogenblikken was een ap partement voor hem gereserveerd in Ritz Hotel ln Parys, terwijl plaatsen be sproken waren in het laatste vliegtuig, dat die dag naar Parys vertrekken Zyn bagage werd reeds gepakt. Brannigan haastte rioh terug naar Scotland Yard. Zijn mededeling, dat Burgess hals over kop naar Parys ging. vond eerst geen genade in de ogen van de commissaris, die vreesde dat nu de kansen om deze dubbele moord op te lossen aanzienlijk kleiner zouden wor den. Beetje by beetje begon hij echter meer ovër te hellen naar de hoop van Brannigan, dat het ten tonele komen van een van de Londense verdachten in Parus de zaak dichter by een oplossing zou kunnen brengen. Onder de meest nauwlettende politie bewaking vertrok Burgess naar het vlieg veld. waar hy omringd door een cordon van buiten verdenking staande politie- krachten in zyn vliegtuig stapte. Toen liet vliegtuig zich losmaakte van de start baan. loosde Brannigan een zucht van verlichting. Er was overigens nog genoeg te doen. De Franse politie zou Burgess opwach ten op het vliegveld bu Parys en zou hem veilig naar zyn hotel escorteren, maar over de details van de affaire wist men in Parys nog niets. Twee uur lang was Brannigan bezig met het samenstel len van een gedetailleerd rapport over deze zaak. aan de hand waarvan zyn Parijse collega's zich zouden kunnen oriënteren. Brannigan voorvoelde overi gens. dat hij binnenkort ook het Ka naal zou moeten oversteken, om de be hulpzame hand te bieden bij de uit- eindelüke oplossing van dit geval. Maar hu zou alleen van nut kunnen zyn. als hij de steun had van de Surété. waarvan hu zich via zijn commissaris moest ver zekeren. Zyn eerste zorg was te voor komen. dat Burgess iets zou overkomen tot hij zelf in Parus een vinger in de pap kon hebben. Wordt vervolgd. 65) Verpletterd zonk Zijne Excellentie opnieuw in de zetel, waaruit hij een ogenblik eerder met zo grote geestdrift opgesprongen was. Het was duide lijk. dat liet huilen de bewindsman nader stond dan het lachen toen hij met gebroken stem te berde bracht; ..Wat moet er van mij wordenWat zal er gebeuren, wanneer de kranten het bericht brengen dat een onzer atoom-geleerden verdwenen is? De regering wordt ten val gebracht! Dit is het einde van mijn loopbaan!" En met zwoegende adem tast te de gezagsdrager naar zijn zakdoek. ..Wat ge daar zegt verandert de zaak." knikte Joris Goedbloed bewogen. ..Uw kostelijke loopbaan! Tut. tut! Daar heb ik in het geheel niet aan gedacht! Die moet gered worden, al zouden we er Professor Kalker weer voor te voorschijn moeten halen!" ..Maar Joris", bracht Panda nu in het midden. waarom praat je er zo lang omheen? Waarom maak je niet die Verschijn-machine. waar je al over gesproken hebt?". ..De Verschijn-machine: hmmijmerde Joris. „Daar zegt ge zoiets. baaske! Weliswaar drukt ge u niet fraai en sierlijk uit. zoals wij. lieden der wetenschap, dal plegen Ie doen. maar niettemin slaat ge een spijker treffend op het kopje! De Verschijn-machine makenach. welk een heerlijke opgave! fadat zou ik. dank zij mijn geniaal brein en mijn heldere denkbeelden, wellicht kunnen doen. om deze jammerlijke Excel lentie op te heffen uit zijn ellendige staatBij het horen van deze woorden ging de Excellentie bijna door de knieën van aandoening, terwijl hij bewogen uitstiet: ..Ach - kunt u iets doen? Doe het dan alstublieftl" Radio-programma VOOR WOENSDAG 25 JUNI Hilversum I. (402 m.) NCRV: 7.00 Nieuws; 7.18 GewUde muziek. 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws en weer berichten: 8.15 Gram.muzlek; 8.55 Voor de vrouw; 9 00 Voor de zieken; 9.30 Wa terstanden: 9 35 Gram.muzlek; 10.15 Orn- mofoonmuzlek; 10.30 Morgendienst; 11.00 Gram muziek; 11.30 Idem; 12.00 Bos en plano; 12.30 Land- en tulnbouwmedede- llngen; 12.33 Gram.muzlek; 12.37 Chr. Geref. kerkdienst; 12.59 Klokgelui; 13 00 Nieuws: 13.15 Protestants Interkerken Thuisfront; 13.20 Gevarieerde muzle 13.50 Gram muziek: 14 45 Voor de mei Jes; 15.00 Plano en viool; 15 30 Gram - een praatje maken, vinden bier tal van kansen om nit hun Isolement te worden verlost. De benaming „kamp-hotel" wekt misverstand. De nadruk moet vallen op „hotel". Het „kamp-element" is hier slechts ln embryo aanwezig en uit zich voornamelijk in het gemeen schappelijk verrichten van kleine cor- v eet jes en vrijwillige hulpdiensten. Niemand wordt gedwongen; wie ervan verschoond wil blijven, is bü voorbaat geëxcuseerd. Maar niemand houdt zich afzydlg, vele handen maken licht werk. Een oplossing en een probleem Het kamphotel geeft zeer velen een oplossing voor het vacantievraagstuk. Maar het vormt ook een probleem. Vooral in Noordwyk, een badplaats van onmiskenbare standing, die men Liever met riet verworden tot een trekpleister voor dagjesmensen, een vacantie-oord voor de massa, waar men de min of meer intieme, rustige sfeer graag ge handhaafd wil zien. Het probleem van de kamphotels houdt ook de hooiden in Noordwyk bezig. In een volgend artikel hopen wy de kwestie van de kamphotels speciaal in haar betekenis voor de badplaats Noord- wijk aan Zee, te belichten. Frankrijk; 16.15 Gram.muz.; 17.00 Nieuws 17.10, 17.30 en 17.40 Grammuzlek; 17.40 Boekbespreking; 1800 Gram muziek; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram muziek; 19.50 Radiofeuilleton; 20.00 jes; io.uu i-iano en viooi; io.su uiam - Orkestconcert: 20 45 Gram.muzlek; 21.15 muziek; 15.40 Claveclmbelrecltal; 16 00 Ethnlsche muziek: 22 00 Nieuws; 22.15 Vmr rt, isiio/i 17 1H Oriiilnul l7 1llT.n. Ktriilr Ir warter 22 5" niskampioenschappen Wimbledon; 17.50 Militair vraaggesprek; 18.00 Nieuws: 18.15 Zigeunerkwintet; 18.30 R-VÜ dr J. Schouten. ..Enige menseluke instincten- Het wonlnglnstlnct"; 19 00 Verkiezings uitslagen en gram muziek: 19.15 Boekbe spreking; 19 30 Gram.muzlek. 19 40 Ra diokrant; 20.00 Nieuws en weerberichten; 20.10 Verkiezingsuitslagen en gram muziek 22 45 Avondoverdenking; 23.00 Nieuws en S.O.S.-berichten: 23.15—1.00 Verkie zingsuitslagen en gram.muzlek. lllMersuni II. (298 m.) VARA 7 00 Nieuws: 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Grammuzlek: 8.00 Nieuws en weerberich ten; 8 18 Orgelspel; 8.50 Voor de huls vrouw: 9 00 Gram.muzlek: VPRO: 10.00 Schoolradio: VARA 10.20 Voor de vrouw; 11.00 Grammuzlek: 12 00 Politiekapei: 12 30 Land- en tulnbouwmededellngen; 12.33 Voor het platteland: 12 38 Plano duo; 12 55 Kalender; 13.00 Nieuws; 13.15 Dansmuziek, 13 50 Grammuzlek: 14.00 Gesproken portret; 14 15 Omroeporkest en solist: 15 00 Kinderkoor; 15 20 Drie- en vierhandig pianospel; 15 30 Voor de zie ken; 16 00 Voor de Jeugd; 17.15 Accor- deonmuzlek: 17 40 Ronde van Frankrllk; 17.50 Regeringsuitzending M C Capelle. Jeugdultzendlng- „Dierenverhalen uit To- radla-land": 18 00 Nieuws: 18 15 VARA- Varla. 18 20 Actualiteiten: 18.35 Lichte muziek: 19.00 Gemiste kansen", causerele 19 15 Gram.muzlek. VPP.O 19 30 Voor de Jeugd VARA 20.00 Nieuws: 20 05 Verkie zingsuitslagen en gram muziek: 23 00 Nieuws; 23 151.00 Verkiezingsuitslagen en gram muziek Experimenteel telei Isleprogramma \an de N.T.S. 21.0024 00 Verkiezingsuitslagen. Engeland, BBC Home Service. 330 m.: 12 00 Gram muziek; 12.25 Gevarieerde mu ziek: 12.55 Weerberichten: 13 00 Nieuws; 13.10 Ooggetuige verslagen: 13 30 Geva rieerd programma: 13 55 Sportuitslagen. 14.00 Voor de scholen; 15 00 Sportrepor- tage; 15 40 Hoorspel; 16 40 Voordracht; 16 55 Sportreportage: 17 00 Voor de kin deren; 17 55 Weerberichten: 18.00 Nieuws; 18.15 Sport: 1820 Lichte muziek; 1845 Causerie; 19.00 Gevarieerd programma: 19 45 Causerie; 20.00 Schots orkest: 2100 Nieuws; 21.15 Causerie; 21.45 Klassieke muziek; 22.30 Voordracht. 22 45 Parle- mentsoverzlcht; 23.0023.03 Nieuws. Engeland, BBC Light Programme. 1500 en 24" m.: 12 00 Parlementsoverzlcht; 12.15 Lichte muziek: 12.45 Orkestconcert: 13.45 Voor de kinderen: 14 00 Voor de vrouw. 15 00 Lichte muziek. 15 30 Voor de soldaten. 1545 Arbeidersorkest16.15 ..Mrs Dale's Dagboek". 16.30 Operamu ziek; 17.30 Lichte muziek. 18.00 Geva rieerd programma: 18.30 Sportreportage; 18.45 Hoorspel: 19 00 Nieuws: 19 25 Sport; 19 30 Verzoekprogramma; 20 00 Hoorspel; 21 30 Verzoekprogramma; 22.00 Nieuws; 22.15 Klankbeeld: 22.45 Gevarieerd pro gramma; 23 00 Voordracht; 23.15 Lichte muziek; 23 56—24 00 Nieuws. Nórdwestdeutschcr Rundfunk. 309 m.: 12 00 Lichte muziek; 13 00 Nieuws, 13 25 Gevarieerde muziek. 15.50 Kamermuziek 15 50 Hollandse muziek: 16.30 Filmmuziek 17 00 Nieuws. 17.45 Orkestconcert. 19.00 Nieuws; 19 45 Lichte muziek: 20 00 Opera muziek. 21 25 Orkestconcert. 21 45 Nieuws 22.35 Dansmuziek: 23 00 Lichte muziek 23 20 Gevarieerde muziek: 24 00 Nieuws: 0.30 Kamermuziek: 1 00 Weerbericht Brussel. 324 en 484 m. 324 m.: 11.45 Grammuzlek: 12.16 Instrumentaal kwin tet. 12.30 Weerberichten; 12.34 Instru mentaal kwintet; 12 50 Koersen: 12 55 Gram.muzlek; 13.00 Nieuws; 13 15 Gram muzlek; 14.00 Schoolradio; 15.30 Gram - muziek; Tussen 16.00 en 17.30 Ronde van Strijkkwartet; 22.5523.00 Nieuws. 12.00 Lichte muziek; 13.00 Nieuws. 13 10 Gram.muzlek; 15.00 en 5.45 Idem: Tussen 16.00 en 16.30 Ronde •an Frankrijk; 16 30 Gram muziek; 17.00 Nieuws; 17.15 Gram.muzlek; 17.45, 18.30 en 19 40 Idem; 19.45 Nieuws; 20.00 Gram. muzlek; 20 15 Orkestconcert; 22.30 Gram. muzlek; 22.50 Nieuws. Frankryk, Nationaal Programma. 249 en 347 ni.: 12 00 Orkestconcert; 13.00 Nieuws 14 10 Planorecital; 18.30 Amerikaanse uit zending; 19 01 Orkestconcert; 19.58 Gram. muzlek: 20 02 Vocaal ensemble: 20.30 Gram muzlek: 21.00 Hoorspel: 22 15 Gra- mofoonmuzlek; 22 50 Zang: 23.15 Gram. muzlek; 23.4524.00 Nieuws. DINSDAG: AmbachtsschoolUitreiking diploma'» leerlingstelsel. 8 uur nam. Harmonie: Jong Conservatief Verbond. Sprekers dr Feullletau de Bruyn, SJ. Brongersma en J. Fablus. 8 uur nam. Oegstgeest (Witte Huls) Ledenver gadering Alg. Coöp. Boerenleenbank. 8 uur WOENSDAG. Levendaal 1 Zitting Prijzencommlssle 7.308.30 uur nam. Schuttersveld: Circus Mlkkenle, 2 en 8 uur nam. DONDERDAG. Schuttersveld: Circus Mlkkenle. 8 uur Herv. Tehuis voor Ouden van Dagen (Kaarsenmakersstraat). Receptie 125-Ja- rlg bestaan. 34 1/2 uur nam. Stadszaal (foyer): 167ste alg. verg. Kon. Genootschap M.S.G., 8 uur nam. MiddelsteRrachitAandeelhoudersverga dering C.V. Tlelcman en Dros. 11 uur vm. Museum voor Volkenkunde; Tentoon stelling ..Vertrouwd bezit van vreemde herkomst". Tot 1 October dagelliks van 105 uur ('s Zondags van 15 uur). DE BIOSCOPEN. Trianon „De vrolijke avonturen van Lady Godlva" (18 Jaar). Werkdagen 2.30. 7 en 9.15 uur; Zondags 2.15. 4.30. 7 en 9.15 uur. Rex „Noodlottige vriendschap" (14 Jaar) Werkdagen 2.30. 7.15 en 9.15 uur: Zon dags 2.30. 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Donder dag „Een zaak van leven of dood". Casino „Per Luchtpost" (14 Jaar) Werk dagen 2.30. 7 en 9 15 uur. Zondags 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. tldo „Dreigende trommen" (14 Jaar) Werkdagen 2.30. 7 en 9.15 uur; Zondags 2.30. 4 45. 7 en 9.15 uur. I.uxor „Met vliegende vaandels" (14 Jaar) Werkdagen 2.30, 7 en 9 15 uur. Zondags 2 30. 4 45, 7 en 9.15 uur. De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 21 Juni 13 uur tot Zaterdag 28 Juni 8 uur waargenomen door Apotheek Herding en Blanken, Hogewoerd 171. tel 20502 en Apotheek Rel,1st. Steenstraat 35, tel. 20136. Te Oegstgeest door de Oegstgeester Apotheek, Wllhelmlnapark 8. Tel. 26274.

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 3