Een Hand Verleden Verwezenlijking P.B.O. moet geleidelijk gaan PANDA EN DE VERDWIJN-MACHINE Agenda 91ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Donderdag 12 Juni 1952 Tweede Blad No. 27631 Werkgevers te Hilversum bijeen: Begrip voor moeilijkheden bij werknemers noodzakelijk I Onder voorzitterschap van de heer J. I \v. Noorduyn, directeur van Brocades- I stheeman, heeft de Algemene Werkge- versvereniging gisteren in hotel „Gooi- I land" te Hilversum haar jaarlijkse al- I gemene ledenvergadering gehouden. I Deze wees op de noodzaak bü het tref- 1 fen van sociale voorzieningen in ver- j band met de verminderde economische draagkracht van het bedrijfsleven, be- I perkingen aan te leggen. Reeds is het bedrijfsleven gekomen op I een punt. waar verdere verhoging van I de sociale lasten de concurrentiemoge- I lokheid. in het bijzonder op de buiten- I lruidse markt, bepaaldelijk zal vermin- I deren. Een dergelijke situatie zal een onmid- I dellijkp terugslag hebben op de werk- I gelegenheid hier te lande. Verheugend j noemde hij het te mogen constateren, I dat men ook in werknemerskringen I hiervoor een open oog heeft. De heer Noorduyn wees voorts op de I jongste ontwikkelingen ten aanzien van de PBO. en op het grote belang, dat j aan deze materie de volle aandacht wordt geschonken, ook van werkgevers - I zyde. Hij zcidc het onjuist te achten de ondernemers van te weinig voortva rendheid te betichten ten opzichte van de P.B.O.. omdat .zoals voldoende bekend, de P.B.O. haar grote kracht zal moeten putten uit een element van geleidelijkheid. De synthese van kapitaal en arbeid dient vrijwillig tot stand te komen: daarom is alles wat naar dwang zweemt, voor de normale rn wenselijke gToei van de P.B.O. uit den boze. De heer Noorduyn meende te mogen constateren, dat in vak bondskringen een groeiend begrip aan wezig is voor de vele problemen, die de verwezenlijking van de P.B.O. met zich medebrengt, tevens wijzend op de grote waarde van de vrije verenigin gen. Eveneens heeft de wet op de Onder nemingsraden de volle aandacht van het bestuur der algemene werkgevers vereniging. zo betoogde hij. De onder nemingsraden, organen van advies en overt eg. dienen het vertrouwen van en gezag te hebben bij het gehele perso nen!. Het is daarom noodzakelijk al dus de heer Noorduyn dat de Onder nemingsraad een juiste afspiegeling ls van de verschillende groeperingen in de onderneming. Zodoende zal ook bij de werknemers het begrip groeien voor de in vele opzichten grote moeilijkheden, v. aarvoor de werkgevers zich in het hui dige tijdsbestek geplaatst zien. Tenslotte wees spreker op het bijzondere karakter van de algemene werkgeversvereniging, die haar arbeidsveld over 17 bedrijfs takken uitstrekt en wier leden in het afgelopen jaar voor een bedrag van 415 millioen gulden aan loon uitbetaalden. Hü eindigde met een dringend be roep op de leden tot een nauwe sa menwerking en wees hen op de nood zaak zich niet slechts rekenschap te geven van de diepgaande structurele wijzigingen op het sociale terrein, maar vooral op de plicht ook persoon lijk hun krachten ter beschikking te stellen om hieraan mede vorm te geven. Mededeling werd gedaan van het feit. dat de heer T. Duyvis Gzn, die reeds sedert de oprichting van de algemenc- Morgen uiteenzetting Brits standpunt INZAKE HET OLIEGESCHIL. Prof. Rolin heeft gisteren de uiteen zetting van het Iraanse standpunt ln de zaak der competentie van het Inter nationaal Gerechtshof, met betrekking tot het Brits-Iraanse oliegeschil be ëindigd. De vice-president van het Hof. de heer J. G. Guerrero, die het Hof bij de behandeling van dit geschil presideert, vroeg daarop aan de Britse vertegen woordiger, sir Eric Beckett, of deze in de gelegenheid was gistermiddag een aanvang te maken met de uiteenzetting van het Britse standpunt. Sir Eric Beckett verzocht de president hierop hem uitstel te geven tot Vrijdag, teneinde zijn antwoord op het zeer be kwame pleidooi van prof. Rolin voor te bereiden. De president bepaalde daarop de vol- werkgeversvereniging lid is van het j gende zitting van het Hof op Vrijdag hoofdbestuur en meer dan 25 jaar penningmeester is. zijn functie zal neer leggen. Mr B. A. van Schaik. directeur van Centraal Beheer, hield tenslotte een voordracht over de invoering van de wachtgeld- en werkloosheidswet op 1 Juli 1952, waarop discussie volgde. Zuidhollands onderscheidingsteken „De gouden lis" Ged. Staten van Zuid-Holland heb ben Prov. Staten medegedeeld, dat zij het op prijs zouden stellen in voorko mende gevallen door toekenning van een onderscheidingsteken te kunnen doen blijken van de erkentelijkheid van het Provinciaal bestuur jegens personen, die zich voor de provincie byzonder verdienstelijk hebben gemaakt. G.S. stellen voor tot instelling van een zo danig onderscheidingsteken over te gaan. Naar hun mening zou dit kunnen bestaan uit een draagspeld in de vorm van een lis. uitgevoerd in goud. In beginsel zou een ieder voor deze onderscheiding in aanmerking kunnen komen. Alleen zouden zij de Commissaris der Koningin en de leden der Staten onder wie uiteraard de leden van het College van Ged. Staten zijn begrepen daarvan ook na hun aftreden als zodanig willen uitsluiten, voor zover althans de verdiensten, waarop de toe kenning zou moeten berusten, in de genoemde kwaliteiten mochten zijn verworven. Het is de bedoeling, dat „de gouden lis" slechts in zeer bijzondere gevallen zal worden toegekend. Graaf van Bylandt ambassadeur te New Delhi Mr W. F. L. graaf van Bylandt, thans H.M.'s buitengewoon gezant en gevol machtigd minister te Rome, is bestemd om de heer A. M. L. Winkelman op te volgen als H.M.'s buitengewoon en ge volmachtigd ambassadeur te Nieuw Delhi. Het ligt in de bedoeling, dat graaf Van Bylandt zijn nieuwe post in het najaar zal aanvaarden. 1 13 Juni des morgens om half elf. Verwacht wordt, dat dan de Blitse attorney-general, sir Lionel Heald. het Britse standpunt zal uiteenzetten, na te zijn ingeleid door su- Eric Beckett. GIJZELING HOMMERSON OPNIEUW VERLENGD. Volgens de bekend geworden be schikking van de Amsteidamse Recht bank is de gijzeling van de Zaanse jour nalist Hommerson opnieuw voor de tyd van 12 dagen dus tot 24 Juni as. verlengd. (Ingez. Med.-adv.) 175 Jarig jubileum Mij. Handel en Nijverheid Gelukwensen van Minis ter Albregts „VERTROUWEN IN DE JEUGD" De Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel viert vandaag in Haarlem haar 175-jarig bestaan. De mi nister zonder portefeuille, prof dr A. H. M. Albregts, bracht vanmorgen ge lukwensen over namens de gehele Ne derlandse regering en wees op het waar lijk grootse verleden der Maatschappij, alsmede op haar jeugdige vitaliteit, die ons het vertrouwen schenkt, dat zij ook in de toekomst haar vooraanstaande plaats zal behouden, aldus spr. Prof. Albrechts gaf hierna een over zicht van de geschiedenis der Maat schappij. Spr. getuigde voorts van zijn waarde ring voor de bemoeiingen van de Maat schappij. die gericht waren op de vergro ting van de productiviteit. Uit de doelstelling van de Maatschap pij: bevordering van het algemeen wel zijn, vloeit rechtstreeks voort een warme belangstelling voor het sociale vraagstuk. Dl leden van de Maatschappij behoor den tot de eersten, die een open oog hadden voor de belangen der arbeiders Het was vrijwel vanzelfsprekend, aldus spr. dat de Maatschappij ook haar aan deel zou leveren in het herstel door de oorlog zo gehavende Nederland se economie. Spr. is er van overtuigd, dat de Maat .sohappij zich volledig bewust is van de uitspraak van Wallis ..een groot verleden is een plicht voor de toekomst". Dit blijkt reeds uit het onderwerp, dat de Maatschappij thans aan de orde heeft gesteld de jongere generatie derlands toekomst. Ik heb persoonlijk een groot ver trouwen in onze jeugd, aldus spre ker en twijfel er niet aan. dat de overgrote meerderheid van onze jonge ren bereid is naar beste vermogen de pogingen te ondersteunen die door vele personen die belast zijn met de verantwoordelijkheid voor het welzijn van de maatschappij, worden onder nomen, voor het behoud van een ir geestelijk zowel als in materieel op zicht gezonde en welvarende samen leving. nationaal en internationaal. De toekomst van de vrije Westerse wereld hangt af van een duurzame samen werking der vrije landen. Spr. achtte het een verheugend teken, dat met name ook het internationale aspect aezer vraagstukken Dij de jeugd sterk leeft. Spr. eindigde met de wens dat het de Maatschappij gegeven moge zijn nog lange tijd haar vruchtdragende activiteit „ter vermeerdering van de volkswel vaart" te blijven verrichten. (Ingez. Mcd.-Adv.) Naar wij vernemen is dezer dagen een K.B. te verwachten houdende een regeling van de universitaire opleiding in de psychologie. FEUILLETON Andrew Mackenzie UIT HET (Uit het Engela vertaald) 25) .Sorry. Dat had ik niet moeten doen", merkte hjj onzeker op. „Doet dat er toe?" „Wis en waarachtig doet het er toe." „O, dan zal ik mezelf wel voor gek gezet hebbenantwoordde Maxy, weer kalm en ontnuchterd. „Het lijkt me, dat ik maar het beste kan weggaan." Terwyl zij zich omkeerde en haar tas uit haar stoel oppakte, greep Jeremy haar bü de arm. „Begrijp me niet ver keerd. Mary. Iknou ja, ik geef heel veel om je, meer dan je beseft. Maar er zijn redenen, waarom ik dat niet mag zeggen. Zou je dat willen aannemen?" Mary wist niet direct, wat zij moest antwoorden. omdat zij haar gevoelens en gedachten nog niet geheel onder con trole had. „Je bedoelt, dat er Iets minder fraais ln je leven is, waar je niet over kunt pi aten en dat Je nou verhindert om eer lijk te zijn?" vroeg zij op zachte toon. ..Maar ik kan met blijven en eerlijk zijn tegenover jou. als je me niet vertelt, wat cr dan aan de hand is. Wat verberg je, Jeremy?" ,X>at kan ik je onmogelijk zeggen". „Goed. je moet het zelf weten. Dan kan ik niet anders dan gaan." Toen zij de deur bereikt had, merkte Jeremy op wat levendiger toon op: „Ik heb vanavond een stel kennissen te gast". „Zo gauw na de dood van Peter?" „Ik geloof niet, dat Peter daar bezwaar tegen zou hebben gehad. Per slot van rekening heb ik afleiding nodig, om over mijn gevoel heen te komen. Kom je ook?" „Je bent een harteloze kwast", consta teerde Mary terwijl ze zonder een groet de deur uit ging. Terwijl ze door Hyde Park naar huis Üep, overdacht ze haar vele belevenissen van deze dag. Ze voelde zich allerminst in een goede stemming. Het laatste on derhoud had een heel andere loop geno men. dan ze had verwacht. Haar vage hoop was geweest dat Jeremy, toen hij bemerkte, dat zij hem in Fitzjames Ta vern had gadegeslagen, haar onthullen zou hoe de vork in de steel zat. Niet alieen, dat ze geen cent wijzer was ge worden, had zij hem bovendien nog toe gestaan. haar te omhelzen. Kortom, zo constateerde ze, nijdig op zichzelf, ze had zich aangesteld als een schoolmeisje. Jeremy had natuurlijk haar zwijgzaam heid willen kopen met zijn liefkozingen. Zij probeerde zichzelf wijs te maken, dat het nonsens was. die omhelzing prettig te hebben gevonden, maar erg overtui gend waren die bespiegelingen niet. Wat had hij bedoeld met te zeggen, dat hü erg op haar was gesteld, maar dat niet kon laten merken? Ben phrase mis schien. die hü al aan veel meisjes ver teld had. Maar toch had zy het gevoel gehad, dat hü het ernstig meende. Het was allemaal erg verwarrend, zoals haar gevoel en haar verstand met elkaar speelden. Zë zou hem wel eens laten z'.en, dat de hele zaak haar niets kon schelen. En dan de absurditeit om haar te vragen, vanavond ook te komen! Toen Mary thuis kwam vond zü Miles Kent op haar wachten in de hall. De meeste gasten waren reeds aan tafel. „Ik hoopte, dat je nog op tüd thuis zou komen om samen met me te dine ren. Heb je daar bezwaren tegen?" „Helemaal niet, graag zelfs". Tijdens de maaltijd toonde Kent zich oen genoeglük verteller, hoewel Ma 17 aonvankelük maar met een half oor luisterde. Zü vond zün kleding en hele uiterlük maar een toonbeeld van de een voud ten plattelande, helemaal in strüd met de meer welgedane sfeer, waarin zü vertoefden. Maar langzamerhand werd zij toch gegrepen door zün gezellige ver halen. Zijn stem alleen al bracht haar weer de open velden en eindeloos schij nende landwegen, de windmolens en de verscholen boerenhoeven voor het oog, die haar geboortegrond zo dierbaar maakten. ..Waarom kom je niet naar huis. Mary?" vroeg Kent in de loop van het gesprek. „Dat is een geschiktere plaats voor je dan deze stad". „Ik ben het nog altijd niet met mezelf eens. wat ik doen zal". „Ik begryp wel wat Je bedoelt; je bent Jong, en wilt wel eens wat vrolükheld en feestelykheid zien. Kan ik me best begrüpen. Daar ben ik zelf heus ook nog niet te oud voor!" „Natuurlük niet, mijnheer Kent. U bent per slot van rekening tooh nog vrü tragische zucht. „Lief om dat te zeggen, maar eerlük gezegd heb ik nooit veel gelegenheid ge had om de vrolijkheid van het leven mee te maken, zoals de jeugd dat meest al doet. Nee. neem dan die man. waar mee je werd gefotografeerd, zoals je in de krant stond. Die Brooke, dat is iemand die in zijn jeugd van het leven genieten kan. Altijd maar mensen vra gen voor feestjes. Ik zou graag eens zo n avondje meemaken. Die knaap moet zwemmen in zün geld!" „Vanavond geeft hij weer zo'n fuif" antwoordde Mary nonchalant. „Waarachtig?" Kents stem klonk en thousiast „Werd je ook uitgenodigd?" „Ja. Maar ik heb er mijn redenen voor om er niet heen te gaan. En ik vind het alleen maar schandalig om een fuif op touw te zetten zö gauw nadat in dat zelfde huis Je dierbaarste vriend werd vermoord". ,>Q. tjaKent staakte voor enkele minuten zün genoeglijk gebabbel. Toen hü' weer sprak, had zyn stem een onge wone ernstige ondertoon. „Mary, ik zou het op prys stellen, wanneer ik van avond met je naar die partü kon. Ik heb een bepaalde reden voor die wens, die ik je met nader kan uitleggen. Ik hoop, dat je vertrouwen in me stelt." Mary wist eerst niet goed. wat ze hier van deniken moest. Ze kon zich geen redelijk argument voorstellen, waarom Kent nu juist deze avond naar Brooke zou willen gaan, maar ze bedacht zich dat ze zelfs over zichzelf niet zeker was, laat staan dus over de motieven en ge voelens van anderen. „Dat is natuurlük best in orde te bren gen. ".antwoordde zü nun of meer vaag, en haar metgezel -vrolijkte meteen zicht baar op. Ruim een uur later zag Mary de ver baasde blik van Jeremy, toen zü met Kent binnen kwam. „Stil maar", voorkwam ze zün verwon derde vraag. „Ik was zelf heus niet van plan te komen, maar mijnheer Kent stelde er prys op met mü dit avondje mee te maken." „Ik ben hier in Londen nog nooit op zo'n gelegenheid geweest", verontschul digde haar partner zich. „Ik heb een vrij saai leven buiten en ik vind het gewel dig eens zoiets mee te maken". Met een stralende lach liet hij zijn blikken over het gezelschap en de entourage gaan, terwyl ook Mary rondblikte en een paar gasten herkende, die zy de eerste avond de avond waarop Marshall vermoord werd hier had gezien. „Dit zijn na tuurlük allemaal mensen uit de hoogste kringen?" vroeg Kent belangstellend. (Wordt vervolgd Lekker sla-aanmaken Lekker sla aanmaken was vroeger een lieel karwei, waar van alles aan le pas kwam mei De Gruyler s us is hel in een wip Je lijn M. sla Even een scheut ie 01 sla even mengen is klaar Zo zacht, z gekruiJ. dol is sla op zijn aller allerbest YVal zou U toch moeite doen. als U het met De Gruyler s slasaus zo goed en gemakkelijk hebben kunt? Een grote fles van 80 cent is erg voordelig en U krijgt er een cassabon bij voor 10 procent korting. ZEEMAN KREEG RAMPZALIG ONGEVAL. De 18-jarige Zweedse zeeman Sven Olov Sols uit Hademora 1 Zweden", op varende van het Zweedse ss. „Bore", dat in de IJsselhaven te Rotterdam ligt wilde van de luchtbrug ove. het spoorweg-emplacement aan dt Vierhavenstraat op een daar rijdende kolenwagen springen. De sprong mislukte en de zeeman viel langs de linkerkant van de trein. Hij kreeg het imker voor- en achterwiel van de vierde wagen over beide benen. Het rechterbeen werd onder de knie afge reden, de linkervoet werd afgekneld en bovendien brak hü het linkeronderbeen. Het slachtoffer is in het ziekenhuis Cool- slngel opgenomen. VIER ARRESTATIES IN VERBAND MET KOPERDIEFSTAL. Personeelsleden van het Algemeen Provinciaal, Stads- en Academisch Zie kenhuis te Groningen zijn door de Gro ninger recherche gearresteerd en ter beschikking van de Justitie gesteld. Zij zijn in het Huis van Bewaring opgeslo ten en verdacht van diefstal van koper. Zij waren reeds vele jaren in vaste be trekking van het Academisch Zieken huis. Zij zullen vervolgd worden wegens het stelen van koperen buizen, voomamelnk oud materiaal, dat bij de aanleg \an nieuwe leidingen in het Academisch Ziekenhuis vrijkwam. Ook oud materiaal dat in de kelders van het ziekenhuis lag opgeslagen, schijnt te zijn meegenomen Nog goede kansen in Venezuela! Maar dé spoeling wordt dunner EN KAPITAAL IS NODIG. De Nederlandse gezant in Caracas, dr H. Riemcns, heeft verklaard, dat er voor Nederlanders nog goede kan sen zijn in Venezuela, mits men niet langer aarzelt deze te grijpen, want iedere dag wordt „de spoeding dun- Dr Riemens achtte echter het op zetten van een Nederlandse boeren- kolonie in Venezuela of het beginnen van een landbouwbedrijf door indivi duele Nederlandse boeren een zeer riskante onderneming, vooral ook ge zien de valutavcrhouding. Dit geldt feitelijk voor alle bedrijven. Daarom zullen slechts grote en kapitaalkrach tige Nederlandse bedryven iets in Ve nezuela kunnen beginnen. In totaal leven en werken thans on geveer 2000 Nederlanders in Venezuela, van wie een belangrijk percentage uit Antillianen bestaat. Zij hebben soms eigen zaken, jaren geleden opgebouwd, maar zün meest employé's van een der grote Nederlandse bedrijven, zoals de Hollandse Bank Unie, de KLM. de KNSM, Philips, de Maatschappij voor Havenwerken en niet te vergeten de Shell-groep. In dit getal 2000 zijn de vrouwen en kinderen inbegrepen. Een groot voordeel voor Nederland is, dat de Nederlanders en de Nederlandse producten een goede naam in Venezuela hebben. Maar dat legt ook tevens de verplichting op „wilde en ongefundeer de" emigratie en zaken doen „op de goede afloop" tegen te gaan. Goede en vooral voortgezette propa ganda voor Nederland als toeristenland de KLM is hiermee al bezig zou tal van Venezolanen er zonder tnvyfel toe kunnen brengen, ook eens een kijkje in de lage landen aan de Noordzee te gaan nemen. Behalve dat Nederland er Bolivars rijker mee zou worden, zou het zaken doen van Nederlanders met en ln Venezuela zonder twijfel makkelüker gemaakt worden. Dat de bevoegde instanties hier vooral aandacht aan mogen besteden", aldus dr Riemens. AUSTRALISCHE PREMIER VERTROKKEN. Gistermiddag is de Australische pre mier Robert Menzies. van zün kort be zoek aan ons land. met het lijnvliegtuig naar Parijs doorgereisd. De heer Menzies en echtgenote wer den o.a. uitgeleide gedaan door de am bassadeur van Australië, de heer A. T. Stirling, en door dr Boon, secretaris generaal van het ministerie van Bui tenlandse Zaken. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Aan een balk in de huiskamer van de familie J. Groot Mz„ te Middelie heeft een zwaluwpaar een nest gebouwd. Eerst hadden de vogels een nest aan de buitenmuur, doch toen deze voor herstelwerkzaamheden werd uitgebroken kozen zy een geschik ter punt en welboven de ta fel, binnenskamers als domicilie. Radio-programma VOOR VRIJDAG 13 JUNI Hilversum I. (402 m.) NCRV: 7 00 Nieuws; 7.18 Gewijde muziek; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws en weer berichten; 8.15 Gram muziek; 8.55 Voor ie vrouw. 9.00 Voor de zieken; 9 30 Wa- erstanden; 9.35 Gram muziek; 10.30 Mor- ;endlenst; 11.00 Viool en plano: 11.30 iram.muziek; 12.00 Surinaamse volksmu- zlek. 12 30 Land- cn tuinbouwmededelin- :en, 12 33 Lichte muziek; 12.59 Klokgelui 3.00 Nieuws; 13.15 Militaire reportage; 55Toert Professor Kalker met Pandabij de vuur toren aankwam, was hij alweer vergeten wat hij eigenlijk kwam doen: maar Joris, die het tweetal hartelijk verwelkomde, verkeerde nog steeds in de mening dat Panda's metgezel een miüionnair was. „Wel, wel. ha. ha!" riep hij dan ook op verheugde toon. „Zo. zo! Wie hebben wij daar? Gegroet, ge- eerde heer! Het is voor een geleerde altijd een mooi moment wanneer hij een millionnair de hand mag drukken". ..Hè?" 0 ja?" vroeg de professor verbaasd. ..O! Aha! II: begin het te begrijpen! Dus u bent een millionnair. hè? Dat is prettig voor u!" ..Ik een millionnair?" riep Joris schaterend uit. HahaDat is een aardig grapje, geëerde heer! U bent een geestig persoon! Ik bewonder uw hoog staand gevoel voor humor!" „O ja?" vroeg de professor verbaasd. Dat had nie mand hem nog ooit gezegd, cn hij voelde zich zeer gevleid; bovendien zag Itij niet in. dat het hele gesprek uit louter misverstanden bestond. ..Nu u hel zegt", sprak hij dus genoeglijk. ..nu zie ik in dat ik een alleraardigst gevoel voor humor heb! Ik zal u eens een zeer geestig grapje vertellen! Laatst ont moette ik iemand, die zei dat hij een Verdwijn- machinc had uitgevonden! Hahahaltaha! En weet u wat nog veel leuker was? Hij beweerde dat hij nu een Verschijn-macliine ging maken!" De professor bulderde van hel lachen om deze grap. maar begrij pelijkerwijze kon Joris Gocdblocd het volstrekt niet aardig vinden. De sigaret viel mismoedig uit zijn verbaasde mond. terwijl hij een blik vol vragend verwijt wierp op Panda, die inzag dat de toestand inderdaad niet naar wens was. 13.25 Zigeunerkwintet; 13.40 Gram. 00 „Riddersporen In de tuin", c 15 Omroeporkest; 15.05 Gram muziek; 15.15 Altviool en plano; 15 40 Voordracht; 16 00 Pianorecital; 16 30 Voordracht: 16.50 Voor de kleuters: 17 00 Voor de Jeugd. 17.30 Militaire causerie; 17.40 Gram mu ziek; 17 45 Fries programma: 18.00 Nieuws; 18.15 Viool cello cn plano: 18.45 Gram - muziek; 18.50 Idem: 19.00 Verklezlngs- tocspraak: 19.15 Regeringsuitzending: „Verklaring en toelichting"; 19.35 Gram.- muzlek; 19 40 Radiokrant; 20 00 Nieuws en weerber 20.10 Phllharmonlsch orkest, koor en solisten. 21.15 Hoe moet dat met Llda'". hoorspel. 22.25 Gram.muziek; 22.45 Avondoverdenking: 23 00 Nieuws en SOS-berlchten. 23.15 Evangelie ln Espe- nto; 23 3024 00 Gram.muzlek. Hilversum II. (298 m.) VARA: 700 Nieuws; 7.15 Ochtendgymnastiek; 7.33 Gram.muzlek; 8.00 Nieuws cn weerber.; 8.18 Gram.muzlek; 8 50 Voor de huls- Touw: 9.05 „Die lustige Wltwe", operette gr.pl 1. VPRO: 10 00 „Kinderen en Men en'. causerie: 10.05 Morgenwijding. VARA 10.20 Schoolradio; 10.50 Gram.muzlek; 10 Voordracht: 11.30 Nederlandse mu ziek; AVRO: 12.00 Dansmuziek; 12 30 Land- cn tulnbouwmededellngen; 12.33 "Sport cn prognose: 12 48 Gram muziek; 3.00 Nieuws; 13.15 Mededelingen of gra in of muziek; 13.20 Promenade orkest: 14.00 Kookpraatje. 14 20 Gram.muzlek; (In de pauze: 14 55 Voordracht); VARA: 1600 Gram muziek: 16.30 Voor de Jeugd: 17 00 Vocaal dubbelkwartet: 17 20 Muzikale cau serie. 18.00 Nieuws. 18.15 Felicitaties: 18 45 „Denk om de bocht 19.00 Piano spel: 19.10 Wat doet uw man?", klank beeld: VPRO 19 30 „Gezag cn Vrllheld causerie: 1950 Berichten: 20.00 Nieuws: 20 05 Boekbespreking: 20.15 Voordracht. 20 30 Klankbeeld: 20 40 .Leven op Aarde- causerie: VARA. 21 00 Gevar. progTamma: 21.35 Gram muziek: 21 55 Buitenlands overzicht: 22.10 Gram muziek: VPRO 2240 „Vandaag causerie; 22.45 Avond wijding. VARA: 23 00 Nieuws; 23 15—24 00 Gram.muzlek. Experimenteel Iele visieprogramma vnn <lc KRO. 20 1521.45: 1. Nieuws uit het buiten land; 2 Weeroverzicht; 3. „II Dlavolo ln Convento". film. list; 1550 Omroeporkest: 16 15 Kamermu ziek. 17.00 Nieuws; 17.45 Gevar. progr.; 19 00 Nieuws; 20.00 „Les Pécheurs de per- les". opera: 21.45 Nieuws: 22 05 Lichte muziek; 22 30 Amus.muziek: 23.00 Gevar. muziek: 24.00 Nieuws; 0.301.00 Dans muziek. Frankrijk, Nationaal Programma. 347 en P11 249 ii».: 12.30 Orkestconcert; 13.00 Nieuws: 13 50 Idem; 18.30 Amerikaanse uitzending: 19.01 Klassieke muziek; 19 58 Gram.muzlek: 20 30 Orkestconcert; 23.00 Gram muziek; 23 4524.00 Nieuws. België. 484 en 334 m. 484 m.: 12.05 Orkestconcert: 13.00 Nieuws: 13.10. 14.30, 15.00. 15.15 en 16.00 Gram muziek; 17 00 Nieuws: 17.15. 18.30, 19.15 en 19.40 Gram. muzlek: 1945 Nieuws: 20.00 Hoorspel: 22.00 Nieuws; 22.10 Kamermuziek; 22.50 Nieuws. 321 m.: 11 45 Gram muziek: 12 30 Weer berichten: 12.34 Gram muz.; 13 00 Nieuws 13.15 r ------ - -• Amus muziek; 18 00 Gram.muzlek; 18.10 Voordracht. 18 20 Gram.muzlek; 18.30 ""x>r de soldaten- 19.00 Nieuws en pers- erzlcht: 19.40 Grammuzlck; 19.50 Ra- diofeullleton; 20.00 Gram.muzlek: 20.15 Nationaal orkest en solisten: (Om 21 00 Kunstoverzicht): 22 00 Nieuws: 22.15 In ternationale Radlo-Onlversltelt; 22.45 Gram-muzlek; 22 55—23.00 Nieuws. DONDERDAG. Den Burcht; Afscheidsreceptie J. A. M. van Oyen. 8 uur nam. Gulden Vlies: Ledenvergadering afd. Lelden. Kon. Ned. Mil voor Tuinbouw en Plantkunde. 8 uur nam. Oersteeest (Witte Huls)Vergade ring WD, Spr. M. G. Grévecooeur. 8 1/4 uur nam. VRIJDAG: Het Centrum (Hoogl. Kerkgracht 44). Chr. Hist. Unie. Spr. mr dr J. J. R. Schmal. 8 uur. Rehoböth (Rapenburg 10) Receptie 25- Jarlg bestaan Herv. Wijkvexenlglng ..RenobOth". 79 uur. ZATERDAG. 10—5 1 Engeland. BBC Home Service. 330 m.: 12.00 Dansmuziek: 12 30 Voor de arbeiders 12.55 Weerber.; 13.00 Nieuws; 13 10 Gram. muzlek en anecdotes; 13.55 Cricketult- slagen: 14.00 Schoolradio; 15.00 Sport; 15.30 Crltleken; 16.15 Opera-orkest; 17.00 Voor de kinderen; 17.55 Weerber.: 18.00 Nieuws; 18.15 Sport: 18 20 Gram.muzlek; 18 30 Amus muziek; 19 00 Lichte muziek: 19 40 Causerie: 20 00 Klankbeeld: 21 00 Nieuws. 21.15 Nieuwsbrief uit Amerika. 21.30 Gevar. progr.- 22.00 Klankbeeld: 22 10 Recital; 23 00 Nieuws. 23 03 Schaken Engeland. BBC l ight Programme. 1500 1 247 in.: 12 00 Sport; 12.15 Schots or kest; 13.00 Orgelspel; 13.15 Sport: 13 45 Voor de kinderen; 14.00 Voor de vrouw; 15.00 Lichte muziek: 15.30 Voor de sol daten: 1545 Lichte muziek. 16 15 Mrs. Dale's Dagboek; 16.30 Orgelspel: 17 00 Ult- wlssellngsprogr. met het vast» land: 17.30 Variété-orkest en solisten: 1815 Lichte muziek 18 45 Hoorspel- 19.00 Nieuws en radiolournaal. 1925 Spnrt; 19.30 Gevar progr 20 00 Verzoekprogr.: 20 45 .The Plddlngstons": 21.15 Discussie over ac tuele vraagstukken: 22 00 Nieuws; 22 15 Dansmuziek; 23 00 Voordracht- 23 15 Lich te muziek: 23.5624 00 Nieuws. Nordnestdeulsrher Rundfunk. 309 m.: 12 00 Lichte muziek; 13.00 Nieuws: 13.25 Symphonle-orkest. omroeporkest, en so-teï. 26274. DAGELIJKS: Museum voor Volkenkunde: Tentoon stelling „Vertrouwd bezit van vreemde herkomst". Tot 1 October, dagelijks van ('s Zondags vaD 1—5 uur). DE BIOSCOPEN. uur. Werkdagen.-'a.éo. 7.15 en~9.16 1 Donderdag: „De kleine man". Trianon „Een Amerikaan ln ParUs" (alle leeft Zondag: 2 15. 4 30. 7 en 9.15 uur Werkdagen: 2 30. 7 en 9.15 uur. Casino „Sous le Clel de Paris" (14 Jaar) Zondag: 2 30. 4.46. 7 en 9.15 uur. Werk dagen. 2.30. 7 en 9.16 uur. Lldo „Tarzan ln gevaar" (14 laar) Zondag: 2 30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Werk dagen: 2.30. 7 en 9.16 uur. Luxor „Vrouwen ln de Oertijd" (18 J.l Zondag: 2 30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Wer- dagen: 2.30. en 9.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Za terdag 7 Juni 13 uur tot Zaterdag 14 Juni 8 uur waargenomen door Apo theek Kok. Rapenburg 9. tel. 24807 en „Tot Hulp der Mensheid" Hooigracht 48. tel. 21060 Te Oegstgeen door de Oegst- geester^ Apotheek. Wllhelmlnapark 8,

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 23