LEIDSCH m DAGBLAD Scheuring in de partij van De Gaulle lijkt onvermijdelijk Rode terreur in het kamp Koje De ratificatie der Europese verdragen 91ste Jaargang DONDERDAG 12 JUNI 1952 No. 27631 Directeur; J. W. Henny DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Witte Singel l Lelden - Giro No. 57053 Hoofdredactie: B W Menkborst en J Brouwert 6 per kwartaal: t. 0 47 per week Telefoon Dir eD Adm.: 25041; Red 21507 De Gaulle kondigt spoedige maatregelen tegen „dissidenten'' aan IJzige minachting van de generaal (Van onze Parijse correspondent) Oeneraal De Gaulle, de leider van de R.P.F., heeft zich in een uitvoerige brief tot de 47 parlementsleden van z(jn partij gericht, die Pinay aan de macht hebben geholpen en hem sedert dien zijn blijven steunen, om ze te \taarschuwen, dat er binnenkort maat regelen tegen hen genomen zullen worden. Die maatregelen werden nog niet verder omschreven, maar zullen op 4 Juli a^., zo kondigde de generaal vast aan, door een speciaal partijcon gres worden bekrachtigd. Welke me dedeling op zichzelf overigens wel een merkwaardig licht werpt op de op vatting omtrent het begrip „demo cratie", zoals die door de generaal wordt gehuldigd. De bedoeling van De Gaulle Is de rebellen een laatste kans te geven om hun leven alsnog te verbeteren en wel door de gelederen opnieuiw te sluiten. Eendracht is een eerste voorwaarde voor ons succes, zo staat in de brief te lezen. Wordt die laatste kans niet aan gegrepen, dan zal een definitieve scheu ring in de R.P.F., of althans in de Ka merfractie, niet meer te voorkomen zijn. In het parlement zal De Gaulle dan on geveer een derde van zijn aanhang verliezen, waarmede de regeringsmeer derheid zioh aal versterken. Zelfs indien de katholieke M.R.P. zich uit de rege ringscoalitie terug zou trekken er bestaan in de party van Bidauft en Schuman nogal sterke stromingen, welke In die richting dryven dan zou er uit de radicalen, onafhankelijken en boeren, plus de afvallige Gaullisten, waarschijnlijk toch nog net een rechts kabinet te vormen zyn. De brief van De Gaulle, die gesteld is ln een toon van ijzige minachting, vormt een antwoord op een schrijven eer Plnay-Gaullisten, waarin deze hun houding trachtten te rechvaardigen door te betogen, dat het huidige systeem al leen van binnenuit te hervormen en te verbeteren zou zijn. De Gaulle's stelling daarentegen is, dat men zich onder geen beding met het vermolmde regiem der vierde repu bliek mag compromitteren, en dat daar om een onvermoeid voortdurende actie tegen de bestaande machthebbers gebo den is. Hij wenst een meedogenloze po litiek van hard tegen hard. Pas wan neer het .syndicaat tot instandhouding der persoonlijke privileges", zoals hij de regeringscoalitie bij voorkeur brand merkt, is weggevaagd, zal de hoop ge wettigd zijn, dat Frankrijk kan worden gered Het volk zal zich dan instinctief wenden tot hem. die het land al eens eerder voor de algehele ondergang be hoedde. De RPF. zal eerst dan. en geen dag eerder, zijn programma van actie op enig mogelijke grondslag kun nen verwezenlijken. De briefwisseling tussen De Gaulle en de afvalligen, is dus een dialoog, zoals die sinds de Romeinse oudheid tussen „onverzoenlyken" en „opportu nisten'- werd gevoerd. Daarbij komt, dat De Gaulle voor het parlement nooit meer dan een maar zeer beperkte consi deratie op heeft weten te brengen en dat hij de Kamerfractie van de R.P.F. slechts beschouwt als een Instrument, dat door hem bestuurd wordt ter be reiking van een doel, dat hij heeft vast gesteld. Dat doel is: vernietiging van het partyensysteem, dat hij door een verlichte autocratie zou willen vervan gen. Met die opvatting stelde hij echter elk der R.P.F.-afgevaardigden voor een persoonlijke gewetenskwestie, aangezien zy tenslotte hun mandaat niet van de géneraal, doch direct van het volk had den ontvangen. En het zijn vooral wel de kiezers geweest, die de RP.F.-gede- puteerden aan het verstand hebben ge bracht. dat ze het „opportunisme" van Pmay boven het „extremisme" van De Gaulle verkozen. Temeer, waar de hui dige premier een politiek voorstaat, die Aardbeving in Argentinië Een zware aardbeving heeft zich Dins dag voorgedaan te San Juan. een stad in het Andesgebergte in Argentinië. Door het Instorten van muren zijn 15 personen gewond geraakt. Een vijfja rig meisje werd verpletterd. De meeste inwoners hebben de nacht in parken en pleinen doorgebracht. Op de eerste schok volgden krachtige bevingen, die uren aanhielden. San Juan werd in Januari 1944 door een aardbeving volkomep verwoest. Het West-Argentijnse stadje heeft 80.000 inwoners. De huizen worden laag ge bouwd en de straten zijn breed om de gevolgen nan aardschokken zoveel mo gelijk te beperken. Bij de ramp van 1944 zijn 8000 personen om het leven geko men. Er waren 50.000 gewonden. In de nabij San Juan gelegen plaat sen Pocitos en Zonda is tachtig procent der woningen verwoest. WEERBERICHT Droog weer De Bilt verwacht tot morgenavond: Droog weer met veranderlijke bewol king. Zwakke tot matige wind uit uit eenlopende richtingen en weinig veran- oering in temperatuur. (Opgemaakt te 10 uur). VRIJDAG 13 JUNI. Zon op: 420 uur: onder: 21.01 uur. Maan op: 018 uur; onder: 10.44 uut. Hoogwater te Katwyk te 7. 00 en 19.28 u. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's in verschillende opzichten Tunis, de strijd tegen de communisten door verklaringen wordt gedekt, die De Gaulle in het verleden heeft afgelegd. Tot welke consequenties deze politiek van het „alles of niets" moet leiden, kwam onlangs in het partijblad van de R.P.F. wel heel duidelijk tot uiting, toen nl. daarin de regering fel werd aangeval len wegens de arrestatie van Duclos, dezelfde Duclos, van wie De Gaulle her haaldelijk had uitgeroepen, dat hij zich als .separatist" zelf buiten de wet had gesteld. Hoewel het zeker nog te vroeg is voor een uitspraak, begint het er toch wel steeds meer op te lijken, dat Goliath- De Gaulle door David-Pinay verslagen dreigt te worden. Wil Frankrijk vier-mogend- hedenconferentie over Duitsland? De Franse ministerraad heeft di kwestie van een geallieerd antwoord op de jongste Russische nota over Duits land besproken. In een communiqué van de regering wordt gezegd, dat Frankrijk een viermogendhedenbespreking over de eenheid van Duitsland „beperkt tot nauwkeurig bepaalde kwesties van on middellijk belang" voorstaat. De beslis sing zou aan de vier betrokken mogend heden voorbehouden moeten blyven, aldus het communiqué. Te Londen is van gezaghebbende zijde vernomen, dat Engeland thans bereid is de Franse opvatting te steunen. Volgens welingelichte kringen in de hoofdstad houden de Verenigde Staten vast aan de lijn, die in de vorige Weste lijke nota is gevolgd. In deze nota deel den de Westelijke mogendheden de Rus sische regering mee. dat vier-mogend- hedenbesprekingen slechts dan zouden kunnen worden gehouden, wanneer eerst een onpartijdige commissie een onder zoek zou hebben ingesteld naar de mo gelijkheid van het houden van vrije verkiezingen in geheel Duitsland. De Australische minister-president, de heer Robert Menzies. is Woens dag, vergezeld door zijn echtgeno te, door H. XI. Koningin Juliana ten paleize Soestdijk in audiëntie ontvangen. De Australische ambassadeur, de heer Alfred T. Stirling en mevrouw Stirling waren eveneens de gasten van HM. Op de foto zien we van rechts naar links: HM. Koningin Juliana. Robert Menzies. Alfred Stirling, mevrouw Stirling. Z.K.H. Prins Bernliard en Mevrouw Menzies. SOVJET-MISSIE BLIJFT IN JAPAN De Sowjet-Unie beschouwt de verkla- ing van Japans onafhankelijkheid geen wettige basis om de Sovjet-missie in Japan als opgeheven te beschouwen, al dus een brief van de Sovjet-delegatie in Japan aan de Japanse minister van bui tenlandse zaken. Okasaki. BESPREKINGEN ADENAUER-FETTE. Bondskanselier Adenauer en de pre sident van het West-Duitse vakverbond, Fetfls, zullen morgenmiddag besprekin gen beginnen over het conflict tussen de regering en het vakverbond over het aandeel, dat aan de arbeiders zal wor den toegestaan in de leiding der be drijven. De aanvankelijk voor gisteren vastgestelde bespreking was uitgesteld, omdat de regenng niet onder de druk van stakingen wenst te onderhandelen. Vanaf gisteren heeft het vakverbond echter alle betogingen voor vier dagen afgelast. NIEUWE OPPERBEVELHEBBER VAN HET AMERIKAANSE VELDLEGER President Truman heeft generaal John Hodge tot bevelhebber van het Ameri kaanse veldleger benoemd. Hij volgt als zodanig generaal Mark Clark, de hui dige opperbevelhebber der verbonden strijdkrachten in Korea, op. De president benoemde voorts gene raal George Hays tot commandant der Amerikaanse strijdkrachten in Oosten rijk. Truman wil neutraal onderzoek In antwoord op vragen over het voor gevallene in de kampen voor krijgsge vangenen op het eiland Koje heeft de Britse minister van buitenlandse zaken Eden in het Lagerhuis medegedeeld, dat de communisten onder hen sinds Juli JJ. 115 medegevangenen ter dood heb ben gebracht. Er zullen nieuwe opgra vingen worden verricht, daar vermoed wordt dat het aantal vermoorden nog hoger ligt. Beambten der Verenigde Naties op het eiland Koje hebben medegedeeld, dat ongeveer 85 anti-communistische krijgsgevangenen hun lotgenoten ont vluchtten en de bescherming der geal lieerde militairen inriepen, toen zy uit kamp 77 naar andere verblijfplaatsen van geringere omvang werden overge bracht. Ongeveer twintig hunner werk ten zich over het prikkeldraad, dertig bleven aan het einde van de stoet gevan genen achter en weigerden de nieuwe verblijven te betreden en nog anderen renden op eigen gelegenheid uit de ge lederen. Deze anti-communistische krijgsge vangenen zullen afzonderlijk worden ondergebracht, evenals zeven voorman nen der gevangenen. Het aantal doden in de strijd om kamp 76. die zich Dinsdag heeft afgespeeld, is tot 38 gestegen. Zeven gewonden zijn in het ziekenhuis overleden. Volgens kampfunctionarissen hebben gevangenen verklaard, dat ongeveer de helft van de mannen uit kamp 77 anti communistisch is. Officieren belast met het verhoor van de gevangenen en de bestudering van gevonden documenten hebben verklaard, dat de bewoners van kamp 77 in vijf bataljons gegroepeerd waren, waarvan elk zyn eigen „volks rechtbank" had. Gevangenen, die ver dacht werden van een anti-communisti sche gezindheid waren Dinsdagavond veroordeeld en terechtgesteld. De leiders van kamp 95 hebben aan de kampleiding de lijken van acht ge vangenen overgeleverd, die, naar ver moed wordt, omgekomen zijn bij een oproer, dat op 10 April door de bewa kers van het kamp werd onderdrukt. President Truman heeft te kennen gegeven, dat hij gaarne zou zien, dat militaire vertegenwoordigers uit vijf neutrale landen werden uitgenodigd tot een bezoek aan Korea om te zien. hoe de strijdkrachten der Verenigde Naties de communistische krijgsge vangenen behandelen. Truman zegt in zijn brief: ..Het komt my voor, dat het goed zou zijn Zweden. Zwitserland, India, Pakistan en Indo nesië te verzoeken militairen vertegen woordigers naar Korea te zenden om de toestand in ogenschouw te nemen en te zien wat er in werkelijkheid ge beurt". In Indo-China is een convooi van vijf Franse aanvoertreinen 45 km. ten Noordoosten van Saigon in een hinder laag van de Vietminh gevallen. Officieel is bekend gemaakt, dat vijf militairen en zeven burgers zyn gedood en een 30-tal personen gewond. Vijftig personen worden vermist. De omgeving wordt afgezocht, daar de mogelijkheid bestaat, dat een aantal passagiers is gevlucht en zich voor de opstandelingen verborgen houdt. Door de bewakers van de treinen en door vuur van vliegtuigen zijn de op standelingen verdreven. Onder hen vie len minstens 20 doden en gewonden. De Zuid-Koreaanse Nationale Ver gadering heeft in een resolutie ophef fing van de staat van beleg en vrijlating van de gearresteerde afgevaardigden geëist Voorts deed de vergadering een be roep op de 52 aanhangers van president Rhee om hun boycott te beëindigen en hun plaatsen in de vergadering weer in 1 te nemen. Het beroep was vervat in een resolutie, die met 89 stemmen tegen 0 bij 8 ont houdingen werd aangenomen. Voor het eerst sinds drie dagen was het quorum aanwezig. Duitse stagnatie? Het ratificatieproces der Europese verdragen is gisteren in Bonn begonnen met de verdediging der verdragen door kanselier Adenauer in de buitenlandse commissie van de Bondsraad. Daarbij is reeds gebleken, dat de houding van de vertegenwoordigers der negen Duitse landen de ratificatie aanzienlijk zal kunnen vertragen. Naar de Beierse mi nister-president Erhard meedeelde, moet er rekening mee worden gehou den, dat de Bondsraad de mening zal uitspreken, dat irn elk geval het consti tutionele gerecht een uitspraak zal moeten doen over de vraag of de ver dragen van kracht zullen kunnen wor den zonder een aanvulling der grond wet met een dienstplioht-artikel. Minister-president Erhard heeft voorts verklaard, dat de Bondsraad zeker niet accoord zal gaan met de opvatting der regering, dat hy zyn vetorecht sleohts op enkele onderdelen der verdragen zal kunnen toepassen. De Bondsraad zal nog voor het einde dezer maand zijn bevindingen over de verdragen kenbaar maken. Hij zal zijn vetorecht echter slechts kunnen toepas sen, nadat de ratificatie door de Bonds dag zal zjjn geschied. De eerste leeing van de ratificatie- ontwerpen t.ajv. de conventie van Bonn en het ED.G.-verdrag 2»1 vermoedelijk begin. Juli in de West-Duitse Bondsdag plaats vinden. Het seniorenconvent heeft besloten, dat na de eerste lezing het definitieve tydsttp van de tweede en derde leeing zullen worden vastgesteld. Dan zal ook beslist worden op het zo merreces van Ihet parlement verschoven zal worden. Bondskanselier Adenauer heeft de conventie meegedeeld, dat de regering met het oog op de internationale toe stand een snelle ratificatie van de ver dragen door de bondsdag wenst. NIEUWE REDE VAN SCHUMACHER De voorzatter van de West-Duitse so cialisten, dr Schumacher, heeft in een radiorede meegedeeld, dat zijn party zich niet alleen tegen de ratificatie van de conventie van Bonn en het ED.G.- verdrag zal verzetten, maar ook, indien deze verdragen eventueel worden be krachtigd tegen de wil der oppositie in. een campagne zal beginnen om een her ziening der overeenkomsten te bewer ken. De socialisten zullen, aldus Schu macher, alleen accoord gaan met een De handen achter het hoofd gevou wen worden de rebellerende com munistische krijgsgevangenen uit blok 76 op het eilandje Koje naar hun nieuwe verblijfplaatsen weg gevoerd. nadat een hevig gevecht had plaatsgevonden met de van gasmaskers voorziene parachutisten van generaal Boatner. Duizend pa rachutisten stormden de gevangen kampen binnen om er de 6000 communisten, die weigerden naar kleinere beter bewaakte afdelingen overgebracht te worden, uit te ver wijderen. Er vond een gevecht van ruim twee Internationaal verdrag, dat op basis van wezenlijke gelijkgerechtigdheid en d< gegarandeerde mogelijkheid van eer hereniging van Duitsland wordt ge sloten. De propaganda van de Bondsregering, zo besloot de voorzitter der West-Duitse socialisten, heeft de laatste tijd gepoogd, ieder tot vriend van de communisten te bestempelen, die een andere mening dan de regiering is toegedaan. „Dit ïykt op de propagandamethoden van de Hitier- dictatuur", aldus Schumacher. De Amerikaanse minister van buiten landse zaken. Acheson, heeft de se naatscommissie voor buitenlandse be trekkingen gisteren de veizkering gege ven. dat de VS. geen geheime overeen komsten met Engeland. Frankrijk of enige andere Europese bondgenoot heb ben gesloten in aansluiting op ae con ventie van Bonn en het ED.G.-verdrag. Ditzelfde gold, volgens de minister, ook ten aanzien van de wijze, waarop de VB. eventyeel zullen reageren ingeval een land, zoals Duitsland of Italië, zich uit de ED.G. zou willen terugtrekken. ,.wy zouden een dergelijk besluit als een ernstige zaak beschouwen en als een bedreiging van onze veiligheid. Wy heb ben laten weten, dat wy in dat geval contact zullen opnemen met de andere belanghebbenden en die maatregelen zullen nemen, welke wy nodig achten om het gevaar af te wenden", aldus Acheson. Acheson gaf toe, dat de Sovjet-unie als gevolg van de verdragen wellicht Oost-Duitsland nauwer by het Sovjet blok zal betrekken, Hy wees in dit ver band op de Oost-Duitse „veiligheids maatregelen". In het Westduitse federale constitutio nele gerechtshof te Karlsruhe is het debat begonnen over de vraag, of Duit sers volgens de huidige grondwet mogen worden opgeroepen voor militaire dienst. De tegenstanders van Duitse deelne ming aan het Europese leger voor het merendeel socialisten hebben het hof verzocht te bepalen, dat eerst de grond wet moet worden gewijzigd alvorens tot oproepen van Duitsers voor militaire dienst kan worden overgegaan. Voor wijziging van de grondwet zou de rege ring een meerderheid in het parlement van tweederde nodig hebben, en deze bezit zij op dit ogenblik niet. De regering is van mening, dat het hof het verzoek niet in behandeling kan ne men voor de ratificatiewet voor het Europese leger van kracht zal zyn ge worden. Het hof heeft zich alleen nog bezig gehouden met de vraag, of het bevoegd is een dergelijke uitspraak nu te doen. Het heeft zijn beslissing in deze uitge steld. Een uitspraak wordt niet ver acht voor over veertien dagen. Ook de Duitse bondspresident prof. Heuss heeft nu van het constitutionele gerecht der Bondsrepubliek een uit spraak gevraagd over de vraag of het Europese verdedigingsverdrag al dan niet in stryd is met de Duitse grondwet. Johnny en Jimmy. 4 en 3 jaar oud. verwekten een kleine sensatie, toen zij met een aller aardigst miniatuur-autotje in het Londense snelverkeer verschenen. Behalve sensatie veroorzaakten zij ondanks het chauffeurstalent van Johnny, ook een kleine verkeersop stopping. want de vriendelijke agent gaf de kleine parmantige au tomobilisten ruimschoots voorrang. Meer dan 30.000 emigratie aanvragen voor Australië Maximale vervoerscapaciteit onvoldoende Het aantal aanmeldingen voor emi gratie naar Australië heeft de 30.000 overschreden en daarmede een zoda nige omvang aangenomen, dat reeds thans vaststaat, dat de maximale ver voerscapaciteit voor 1952 niet vol doende zal zyn. De Commissaris voor de Emigratie acht het dan ook gewenst, mede op grond van het feit, dat de voorwaarden tot emigratie naar Australië voor 1953 nog niet bekend zyn, er de aandacht van belanghebbenden, die zich na 15 Juni aanmelden, op te vestigen, dat geen enkele zekerheid omtrent him ac ceptatie of vertrek kan worden gegeven. Wensen zy hun aanvrage tooh in te die nen, teneinde de prioriteit van hun volgnummer bij eventuele behandeling te behouden, dan zal deze aanvaard worden. Het bovenstaande is niet van toepassing op gevallen van gezinsher eniging en op degenen, die over goed gekeurde huisvestingsverklaringen be schikken. Ten aanzien van personen, werk zaam in de metaal-industrie en de agrarische sector, alsmede huishoude lijk personeel, mag worden aangeno men, dat deze groepen in het pro gramma 1953 een hoge prioriteit zul len hebben. en een half uur plaats tussen de met granaten en traangasbommen voorziene parachutisten en de ge vangenen. die zich met zwaarden en speren gewapend hadden en zich in schoudcrhoge loopgraven verscholen. Bij dit gevecht werden 32 gevan genen cn 1 Amerikaan gedood, ter wijl 13 Amerikanen en 152 commu nisten verwondingen opliepen. Vijftien rode leiders werden opge sloten. Hun verslagen volgelingen lieten zich daarna in groepen van 500 wegleiden naar de nieuwe ver- nng, verklaarde tenslotte, dat Jordanië - - - - vastbesloten is. het probleem van de 1 ziekte des konings alleen op te lossen Het Jordaanse kabinet heeft opnieuw de situatie besproken, die is ontstaan door de ziekte van koning Talal, die vol gens berichten uit Lausanne zou weige ren zich in het buitenland te laten be handelen. Een woordvoerder der regering deelde mee, dat de regenng wil. dat de koning zo spoedig mogelijk naar Jordanië terug keert om zich aldaar te laten behande len. Voor dit doel zouden specialisten naar Jordanië kunnen komen. Op her haalde verzoeken aan de koning om „in zijn eigen belang en dat van het land" terug te keren is echter nog geen ant woord binnengekomen. Voorts ziet de Jordaanse regering gaarne, dat koningin Zain en haar twee kleine kinderen, de 5-jarige prins Mo hammed en de 2-jarige prinses Basmah. zo spoedig mogelijk naar Amman terug vliegen Volgens gewoonlijk betrouw bare kringen te Amman wordt de hou ding der regering mede bepaald door het feit, dat het verblijf van de konink lijke familie in het buitenland een zware last voor de schatkist betekent, aange zien de koning en de koningin tenmin ste 5 000 gulden per dag uitgeven De woordvoerder der Jordaar.se rege- b lijfplaats. (Telefoto Radio-Berlijn heft blokkade op Voor de eerste maal sedert de Britse blokkade van Radio-Berlijn in de Britse sector Maandagnacht werd opgeheven, hebben 21 Duitse ambtenaren het station verlaten. Zij waren afgelost door amb tenaren. die met Oostberlynse auto's aren aangevoerd. Met ingang van heden zal een ieder, die het gebouw van Radio-Berlyn wil betreden, een bijzondere, door det West- Berlijnse autoriteiten afgegeven pas moeten kunnen tonen aan mannen van de Britse militaire politie en West-Ber- lijnse politiemannen, die het gebouw be waken. Van Russische zijde is daartegen geprotesteerd, als zijnde een voortzet ting van „het beleg De ijzeren toegangshekken tot het ge bouw waren in de afgelopen nacht voor het eerst na de blokkade geopend om een Russische luitenant en vijftien Rus sische soldaten door te laten, nadat een Russische generaal het gebouw had ge ïnspecteerd. ZUID-AFRIKAANSE KLEURLINGEN DOEN NIEUW BEROEP OP HOOGGERECHTSHOF. Vier kiesgerechtigde kleurlingen heb ben zich tot het Hooggerechtshof te Kaapstad gewend met het verzoek, een uitspraak te doen. volgens welke het aan "linister van binnenlandse zaken Doen- _.?s en de ambtenaar voor de verkiezin gen te Kaapstad verboden zal zyn. de wet betreffende het parlementair hof van appél toe te passen. Requiranten willen, dat het hof genoemde wet van nul en gener waarde verklaart en de regering verbiedt een afzonderlijke kie- zerslyst voor kleurlingen in de Kaap provincie op te stellen. Zij stellen, dat, indien de wet wordt toegepast, aan hun kiesrecht afbreuk zal worden gedaan. Zij willen een uitspraak van het hof. dat zy er recht op hebben, te worden ingeschreven op de kiezers lijst van het kiesdistrict in de Kaap provincie. waar zij wonen. Het Amerikaanse Huis van afgevaar digden heeft met 284 tegen 69 stemmen besloten een eind te maken aan Tru- mans bevoegdheden tot het onteigenen der Amerikaanse spoorwegen in geval van nood. doch anderzyds een wetsont werp aangenomen, waarby de geldig heidsduur van 48 andere noodbevoegd- lieden verlengd wordt. De bestaande wet vervalt aanstaande Zondag. De nieuwe wet, die nog door de Senaat moet wor den aangenomen, is tot 30 Juni 1953 van kraoht. De juridische commissie van het Huis heeft twaalf van de zestig noodbevoegd- heden. die de Dresident verlengd wenste, geschrapt.

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 21