LEIDSCH DAGBLAD Scheuring in de partij van De Gaidle lijkt onvermijdelijk Rode terreur iu het kamp Koje De ratificatie der Europese verdragen 91ste Jaargang DONDERDAG 12 JUNI 1952 Rijnstreek-editie No- 27631 Directeur: J. W. Benny Hoofdredactie: B W. Menkhorgt en J. Brouwer DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f6— per kwartaal: f. 0 47 per week Witte Singel 1. Lelden Giro No. 67055 Telefoon Dlr en Adm.: 25041; Red 21507 De Gaulle kondigt spoedige maatregelen tegen „dissidenten" aan Ijzige minachting van de generaal (Van onze Partlse correspondent) Generaal De Gaulle, de leider van de R.P.F., heeft zich in een uitvoerige brief tot de 47 parlementsleden van zün partij gericht, die Pinay aan de macht hebben geholpen en hem sedert dien zün blüven steunen, om ze te waarschuwen, dat er binnenkort maat regelen tegen hen genomen zullen worden. Die maatregelen werden nog niet verder omschreven, maar zullen 1 op 4 Juli a.s., zo kondigde de generaal vast aan, door een speciaal partücon- gres worden bekrachtigd. Welke me dedeling op zichzelf overigens wel een merkwaardig licht werpt op de op vatting omtrent het begrip „demo- cratie", zoals die door de generaal wordt gehuldigd. De bedoeling van De Gaulle Is de rebellen een laatste kans te geven om hun leven alsnog te verbeteren en wel door de gelederen opnieuw te sluiten. Eendracht ls een eerste voorwaarde voor ons succes, zo staat in de brief te lezen. Wordt die laatste kans niet aan gegrepen, dan zal een definitieve scheu ring in de RP.F., of althans in de Ka merfractie, niet meer te voorkomen zijn. In het parlement zal De Gaulle dan on geveer een derde van zün aanhang verliezen, waarmede de regeringsmeer derheid zich zal versterken. Zelfs indien de katholieke M.R.P. zich uit de rege ringscoalitie terug zou trekken er bestaan in de partij van Bidault en Schuman nogal sterke stromingen, welke in die richting drüven dan zou er uit de radicalen, onafhankelijken en boeren, plus de afvallige Gaullisten, waarschünlijk toch nog net een rechts kabinet te vormen zijn. De brief van De Gaulle, die gesteld is in een toon van ürige minachting, vormt een antwoord op een schrijven eer Pinay-Gaullisten. waarin deze hun houding trachtten te rechvaardigen door te betogen, dat het huidige systeem al leen van binnenuit te hervormen en te verbeteren zou zün. De Gaulle's stelling daarentegen is. dat men zich onder geen beding met het vermolmde regiem der vierde repu bliek mag compromitteren, en dat daar om een onvermoeid voortdurende actie tegen de bestaande machthebbers gebo den is. Hü wenst een meedogenloze po litiek van hard tegen hard. Pas wan neer het „syndicaat tot instandhouding der persoonlüke privileges", zoals hü de regeringscoalitie bij voorkeur brand merkt. is weggevaagd, zal de hoop ge wettigd zün, dat Frankrijk kan worden gered. Het volk zal zich dan instinctief w enden tot hem. die het land al eens eerder voor de algehele ondergang be hoedde. De R.P.F. zal eerst dan. en geen dag eerder, zün programma van actie op enig mogelüke grondslag kun nen verwezeniüken. De briefwisseling tussen De Gaulle en de afvalligen, is dus een dialoog, zoals die sinds de Romeinse oudheid tussen „onverzoeniüken" en „opportu nisten" werd gevoerd. Daarbij komt, dat De Gaulle voor het parlement nooit meer dan een maar zeer beperkte consi deratie op heeft weten te brengen en dat hü de Kamerfractie van de R.P.F. slechts beschouwt als een instrument, dat door hem bestuurd wordt ter be reiking van een doel. dat hü heeft vast gesteld. Dat doel is: vernietiging van het partüensysteem. dat hij door een verlichte autocratie zou willen vervan gen. Met die opvatting stelde hü echter elk der R.P.F.-afgevaardigden voor een persoonlijke gewetenskwestie, aangezien zi) tenslotte hun mandaat niet van de generaal, doch direct van het volk had den ontvangen. En het zün vooral wel de kiezers geweest, die de R.P.F.-gede- puteerden aan het verstand hebben ge bracht. dat ze het „opportunisme" van Pinay boven het „extremisme" van De Gaulle verkozen. Temeer, waar de hui dige premier een politiek voorstaat, die in verschillende opzichten Tunis, de strüd tegen de communisten door verklaringen wordt gedekt, d:e De Gaulle in het verleden heeft afgelegd. Tot welke consequenties deze politiek van het „alles of niets" moet leiden, kwam onlangs in het partüblad van de R.P.F. wel heel duidelijk tot uiting, toen nl. daarin de regering fel werd aangeval len wegens de arrestatie van Duclos, dezelfde Duclos, van wie De Gaulle her- haaldelük had uitgeroepen, dat hü zich als .separatist" zelf buiten de wet had gesteld. Hoewei het zeker nog te vroeg ls voor een uitspraak, begint het er toch wel steeds meer op te lijken, dat Goliath- De Gaulle door David-Pinay verslagen dreigt te worden. Wil Frankrijk vier-mogend- hedenconferentie over Duitsland? De Franse ministerraad heeft de kwestie van een geallieerd antwoord op de jongste Russische nota over Duits land besproken. In een communiqué van de regering wordt gezegd, dat Frankrijk een viermogendhedenbespreking over de eenheid van Duitsland „beperkt tot nauwkeurig bepaalde kwesties van on middellijk belang" voorstaat. De beslis sing zou aan de vier betrokken mogend heden voorbehouden moeten blijven, aldus het communiqué. Te Londen is van gezaghebbende zijde vernomen, dat Engeland thans bereid is de Franse opvatting te steunen. Volgens welingelichte kringen in de hoofdstad houden de Verenigde Staten vast aan de lijn. die in de vorige Weste lijke nota is gevolgd. In deze nota deel den de Westelijke mogendheden de Rus sische regering mee, dat vier-mogend- hedentoesprekingen slechts dan zouden kunnen worden gehouden, wanneer eerst een onpartijdige commissie een onder zoek zou hebben ingesteld naar de mo gelijkheid van het houden van vrije verkiezingen in geheel Duitsland. Aardbeving in Argentinië Een zware aardbeving heeft zich Dins dag voorgedaan te San Juan, een stad in het Andesgebergte in Argentinië. Door het instorten van muren zün 15 personen gewond geraakt. Een vüfja- rig meisje werd verpletterd. De meeste inwoners hebben de nacht in parken en pleinen doorgebracht. Op de eerste schok volgden krachtige bevingen, die uren aanhielden. San Juan werd in Januari 1944 door een aardbeving volkomen verwoest. Het West-Argentijnse stadje heeft 80 000 inwoners. De huizen worden laag ge bouwd en de straten zijn breed om de gevolgen van aardschokken zoveel mo gelijk te beperken. Bü de ramp van 1944 zijn 8000 personen om het leven geko men. Er waren 50.000 gewonden. In de nabü San Juan gelegen plaat sen Pocitos en Zonda ls tachtig procent der woningen verwoest. WEERBERICHT Droog weer De Bilt verwacht tot morgenavond: Droog weer met veranderlüke bewol king. Zwakke tot matige wind uit uit eenlopende richtingen en weinig veran dering in temperatuur. (Opgemaakt te 10 uur). VRIJDAG 13 JUNI. Zon op: 4 20 uur: onder: 21.01 uur. Maan op: 018 uur; onder: 10.44 uur. Hoogwater te Katwük te 7. 00 en 19.28 u. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's De Australische minister-president de heer Robert Menzics. is Woens dag, vergezeld door zijn echtgeno te. door H. M. Koningin Juliana ten paleize Soestdijk in audiëntie ontvangen. De Australische ambassadeur, de lieer Alfred T. Stirling en mevrouw Stirling waren eveneens de gasten van H.M. Op de foto zien we van rechts naar links: H.M. Koningin Juliana. Robert Menzies. Alfred Stirling, mevrouw Stirling. Z. K. H. Prins Bernhard en Mevrouw Menzies. SOVJET-MISSIE BLIJFT IN JAPAN De Sowjet-Unie beschouwt de verkla ring van Japans onafhankelükheid geen wettige basis om de Sovjet-missie in Japan als opgeheven te beschouwen, al dus een brief van de Sovjet-delegatie in Japan aan de Japanse minister van bui tenlandse zaken. Okasaki. BESPREKINGEN ADENAUER-FEITE. Bondskanselier Adenauer en de pre sident van het West-Duitse vakverbond, Fette, zullen morgenmiddag besprekin gen beginnen over het conflict tussen de regering en het vakverbond over het aandeel, dat aan de arbeiders zal wor den toegestaan in de leiding der be drijven. De aanvankelijk voor gisteren vastgestelde bespreking was uitgesteld, omdat de regenng niet onder de druk van stakingen wenst te onderhandelen. Vanaf gisteren heeft het vakverbond echter alle betogingen voor vier dagen afgelast. NIEUWE OPPERBEVELHEBBER VAN HET AMERIKAANSE VELDLEGER President Truman heeft generaal John Hodge tot bevelhebber van het Ameri kaanse veldleger benoemd. Hü volgt als zodanig generaal Mark Clark, de hui dige opperbevelhebber der verbonden strüdkrachten in Korea, op. De president benoemde voorts gene raal George Hays tot commandant der Amerikaanse strüdkrachten in Oosten- rijk. Truman wil neutraal onderzoek j Truman zegt in zün brief: ..Het komt mij voor. dat het goed zou zün Zweden, In antwoord op vragen over het voor- I Zwitserland, India, Pakistan en Indo gevallene in de kampen voor krijgsge- nesië te verzoeken militairen vertegen- vangenen op het eiland Koje heeft de woordigers naar Korea te zenden om Britse minister van buitenlandse zaken de toestand in ogenschouw te nemen en Eden in het Lagerhuis medegedeeld, dat i te zien wat er in werkelükheid ge- de communisten onder hen sinds Juli I beurt". j.l. 115 medegevangenen ter dood heb- ben gebracht. Er zullen nieuwe opgra- vingen worden verricht, daar vermoed wordt dat het aantal vermoorden nog hoger ligt. i Beambten der Verenigde Naties op het eiland Koje hebben medegedeeld, dat ongeveer 85 anti-communistische krügsgevangenen hun lotgenoten ont- i vluchtten en de bescherming der geal lieerde militairen inriepen, toen zij uit kamp 77 naar andere verblijfplaatsen van geringere omvang werden overge- bracht. Ongeveer twintig hunner werk ten zich over het prikkeldraad, dertig bleven aan het einde van de stoet gevan- genen achter en weigerden de nieuwe verblüven te betreden en nog anderen j renden op eigen gelegenheid uit de ge- j lederen. Deze anti-communistische krügsge- i vangenen zullen afzonderlek worden J ondergebracht, evenals zeven voorman- nen der gevangenen. Het aantal doden in de strijd om kamp 76. die zich Dinsdag heeft afgespeeld, is j tot 38 gestegen. Zeven gewonden zün in I het ziekenhuis overleden. Volgens kampfunctionarissen hebben gevangenen verklaard, dat ongeveer de helft van de mannen uit kamp 77 anti- i communistisch is. Officieren belast met het verhoor van de gevangenen en de bestudering van gevonden documenten hebben verklaard, dat de bewoners van kamp 77 in vijf bataljons gegroepeerd waren, waarvan elk zün eigen „volks rechtbank" had. Gevangenen, die ver dacht werden van een anti-communisti sche gezindheid waren Dinsdagavond veroordeeld en terechtgesteld. De leiders van kamp 95 hebben aan de kampleiding de ïüken van acht ge-1 liad plaatsgevonden met de van Sn«oraT7mSmen'C;(lf abU 'een I gasmaskers voorziene parachutisten oproer, dat op 10 April door de bewa- I VQU generaal rioatner. Duizend pa ters van het kamp werd onderdrukt. rachutisten stormden de gevangen kampen binnen om er de 6000 FRANS CONVOOI IN INDO-CHINA i IN HINDERLAAG GEVALLEN. In Indo-China ls een convooi van vüf Franse aanvoertreinen 45 km. ten Noordoosten van Saigon in een hinder- laag vfin de Vietminh gevallen Officieel is bekend gemaakt, dat vijf militairen en zeven burgers zün gedood en een 30-tal personen gewond. Vijftig personen worden vermist. De omgeving wordt afgezocht, daar de mogelijkheid bestaat, dat een aantal passagiers is gevlucht en zich voor de opstandelingen verborgen houdt. Door de bewakers van de treinen en i door vuur van vliegtuigen zün de op standelingen verdreven. Onder hen vie len minstens 20 doden en gewonden. De Zuid-Koreaanse Nationale Ver gadering heeft in een resolutie ophef fing van de staat van beleg en vrijlating van de gearresteerde afgevaardigden j geëist. Voorts deed de vergadering een be roep op de 52 aanhangers van president Rhee om hun boycott te beëindigen en hun plaatsen in de vergadering w;eer in te nemen Het beroep was vervat in een resolutie, j die met 89 stemmen tegen 0 bü 8 ont- houdingen werd aangenomen. Voor het 1 eerst sinds drie dagen was het quorum aanwezig. Duitse stagnatie? Het ratificatieproces der Europese verdragen is gisteren in Bonn begonnen met de verdediging der verdragen door kanselier Adenauer in de buitenlandse commissie van de Bondsraad. Daarbü ls reeds gebleken, dat de houding van de vertegenwoordigers der negen Duitse landen de ratificatie aanzienlük zal kunnen vertragen. Naar de Beierse mi nisterpresident Erhard meedeelde, moet er rekening mee worden gehou den. dat de Bondsraad de mening zal uitspreken, dat in elk geval het consti tutionele gerecht een uitspraak zal moeten doen over de vraag of de ver dragen van kracht zullen kunnen wor den zonder een aanvulling der grond wet met een dienstplioht-artikel. Minister-president Erhard heeft voorts verklaard, dat de Bondsraad zeker niet accoord zal gaan met de opvatting der regering, dat. hij rijn vetorecht slechts op enkele onderdelen der verdragen zal kunnen toepassen. De Bondsraad zal nog voor het einde dezer maand rijn bevindingen over de verdragen kenbaar maken. Hü zal zijn vetoredht echter slechts kunnen toepas sen, nadat de ratificatie door de Bonds dag zal ayn gesdhied. De eerste lezing van de ratificatie- ontwerpen t.ajv. de conventie van Bonn en het ED.G.-verdrag zal vermoedehjk begin Juli in de West-Duitse Bondsdag plaats vinden. Het seniorenconvent heeft besloten, dat na de eerste lezing het definitieve tüdstip van de tweede en derde lezing zullen worden vastgesteld. Dan zal ook beslist worden op het zo merreces van Ihet parlement verschoven zal worden. Bondskanselier Adenauer heeft de conventie meegedeeld, dat de regering met het oog op de internationale toe stand een snelle ratificatie van de ver dragen door de bondsdag wenst. NIEUWE REDE VAN SCHUMACHER De voorzitter van de West-Duitse so cialisten. dr Schumacher, heeft in een radiorede meegedeeld, dat zijn partü zich niet alleen tegen de ratificatie van de conventie van Bonn en het ED.G- verdrag zal verzetten, maar ook. indien deze verdragen eventueel worden be krachtigd tegen de wil der oppositie in, een campagne zal beginnen om een her ziening der overeenkomsten te bewer ken. De socialisten zullen, aldus Sohu- maoher, alleen accoord gaan met een Internationaal verdrag, dat op basis van wezenlyke gelijkgerechtigdheid en de gegarandeerde mogelükheid van een hereniging van Duitsland wordt ge sloten. De propaganda van de Bondsregering, zo besloot de voorzitter der West-Duitse socialisten, heeft de laatste tijd gepoogd, ieder tot vriend van de communisten te bestempelen, die een andere mening dan de regiering is toegedaan. „Dit lükt op de propagandamethoden van de Hitier- dictatuur". aldus Schumacher. De Amerikaanse minister van buiten landse zaken. Acheson, heeft de se naatscommissie voor buitenlandse be trekkingen gisteren de verzkenng gege ven, dat de VS. geen geheime overeen komsten met Engeland, Frankrijk of enige andere Europese bondgenoot heb ben gesloten in aansluiting op ae con ventie van Bonn en het E.D.G.-verdrag. Ditzelfde gold, volgens de minister, ook ten aanzien van de wijze, waarop de VS. eventueel zullen reageren ingeval een land. zoals Duitsland of Italië, zich uit de ED.G. zou willen terugtrekken. „Wü zouden een dergelük besluit als een ernstige zaak beschouwen en als een bedreiging van onze veiligheid. Wij heb ben laten weten, dat wij in dat geval contact zullen opnemen met de andere belanghebbenden en die maatregelen zullen nemen, welke wü nodig achten om het gevaar af te wenden", aldus Adheson. Acheson gaf toe, dat de Sovjet-unie als gevolg van de verdragen wellicht Oost-Dultsland nauwer bü het Sovjet blok zal betrekken. Hü wees in dit ver band op de Oost-Duitse „veiligheids maatregelen". In het Westduitse federale constitutio nele gerechtshof te Karlsruhe is het debat begonnen over de vraag, of Duit sers volgens de huidige grondwet mogen worden opgeroepen voor militaire dienst. De tegenstanders van Duitse deelne ming aan het Europese leger voor het merendeel socialisten hebben het hof verzocht te bepalen, dat eerst de grond wet moet worden gewijzigd alvorens tot oproepen van Duitsers voor militaire dienst kan worden overgegaan. Voor wijziging van de grondwet zou de rege ring een meerderheid in het parlement van tweederde nodig hebben, en deze bezit zü op dit ogenblik met. De regering is van mening, dat het hof het verzoek niet in behandeling kan ne men voor de ratificatiewet voor het Europese leger van kracht zal zijn ge worden. Het hof heeft zich alleen nog bezig gehouden met de vraag, of het bevoegd is een dergelijke uitspraak nu te doen. Het heeft zijn beslissing in deze uitge steld. Een uitspraak wordt niet ver wacht voor over veertien dagen Ook de Duitse bondspresident prof. Heuss heeft nu van het constitutionele gerecht der Bondsrepubliek een uit spraak gevraagd over de vraag of het Europese verdedigingsverdrag al dan niet in strüd is met de Duitse grondwet. Johnny en Jimmy. 4 en 3 jaar oud. verwekten een kleine sensatie, toen zij met een zclfvervaardigd aller aardigst miniatuur-autotje in het Londense snelverkeer verschenen. Behalve sensatie veroorzaakten zij. ondanks het chauffeurstalent van Johnny, ook een kleine verkeersop stopping. want de vriendelijke agent gaf de kleine parmantige au tomobilisten ruimschoots voorrang Meer dan 30.000 emigratie aanvragen voor Australië Maximale vervoerscapaciteit onvoldoende Het aantal aanmeldingen voor emi gratie naar Australië heeft de 30.000 overschreden en daarmede een zoda nige omvang aangenomen, dat reeds thans vaststaat, dat de maximale ver voerscapaciteit voor 1952 niet vol doende zal zyn. De Commissaris voor de Emigratie acht het dan ook gewenst, mede op grond van het feit, dat de voorwaarden tot emigratie naar Australië voor 1953 nog niet bekend zün, er de aandacht van belanghebbenden, die zich na 15 Juni aanmelden, op te vestigen, dat geen enkele zekerheid omtrent hun ac ceptatie of vertrek kan worden gegeven. Wensen zij him aanvrage toch in te die nen, teneinde de prioriteit van hun volgnummer bü eventuele behandeling te behouden, dan zal deze aanvaard worden. Het bovenstaande is niet van toepassing op gevallen van gezinsher eniging en op degenen, die over goed gekeurde huisvesongsverklaringen be schikken. Ten aanzien van personen, werk zaam in de metaal-industrie en de agrarische sector, alsmede huishoude lijk personeel, mag worden aangeno men, dat deze groepen in het pro gramma 1953 een hoge prioriteit zul len hebben. De handen achter het hoofd gevou wen worden de rebellerende com munistische krijgsgevangenen uit blok 76 op het eilandje Koje naar hun nieuwe verblijfplaatsen weg gevoerd. nadat een hevig gevecht en een half uur plaats tussen de met granaten en traangasbommen voorziene parachutisten en de ge vangenen. die zich met zwaarden cn sporen gewapend hadden cn zich in schouderhoge loopgraven verscholen. Bij dit gevecht werden 32 gevan genen en i Amerikaan gedood, ter wijl 13 Amerikanen en 152 commu nisten verwondingen opliepen. pr._;,o j communisten, die weigerden naarj Vijftien rode leiders werden opge- President Truman heeft te kennen - ,- gegeven, dat hij gaame zou zien, éa.t\Uemere betcr bewaakte afdelingen j sinten. Hun verslagen volgelingen militaire vertegenwoordigers uit vijfovergebracht te worden, uit te i•er- Heien :ich daarna in groepen van rerdvn nllmiiiiliril Het Jordaanse kabinet heeft opnieuw de situatie besproken, die is ontstaan door de ziekte van koning Talal, die vol gens berichten uit Lausanne zou weige ren zich in het buitenland te laten be handelen. Een woordvoerder der regering deelde mee, dat de regering wil, dat de koning zo spoedig mogelijk naar Jordanië terug keert om zich aldaar te laten behande len. Voor dit doel zouden specialisten naar Jordanië kunnen komen. Op her haalde verzoeken aan de koning om „in zijn eigen belang en dat van het land" terug te keren is echter nog geen ant woord binnengekomen Voorts ziet de Jordaanse regering gaarne, dat koningin Zain en haar twee kleine kinderen, de 5-jarige prins Mo hammed en de 2-jarige prinses Basmah. zo spoedig mogelijk naar Amman terug vliegen. Volgens gewoonlijk betrouw bare kringen te Amman wordt de hou ding der regering mede bepaald door het feit. dat het verblijf van de konink lijke familie in het buitenland een zware last voor de schatkist betekent, aange zien de koning en de koningin tenmin ste 5.000 gulden per dag uitgeven. De woordvoerder der Jordaanse rege- Radio-Berlijn heff blokkade op Voor de eerste maal sedert de Britse blokkade van Radio-Berlijn in de Britse sector Maandagnacht werd opgeheven, hebben 21 Duitse ambtenaren het station verlaten. Zij waren afgelost door amb tenaren, die met Oostberlijnse auto's waren aangevoerd. Met ingang van heden zal een ieder, die het gebouw van Radio-Berlijn wil betreden, een bijzondere, door det West- Berlijnse autoriteiten afgegeven pas moeten kunnen tonen aan mannen van de Britse militaire politie en West-Ber- lijnse politiemannen, die het gebouw be waken. Van Russische zijde is daartegen, geprotesteerd, als zijnde een voortzet ting van „het beleg". De ijzeren toegangshekken tot het ge bouw waren in de afgelopen nacht voor het eerst na de blokkade geopend om een Russische luitenant en vijftien Rus sische soldaten door te laten, nadat een Russische generaal het gebouw had ge- inspecteerd. ZUID-AFRIKAANSE KLEURLINGEN DOEN NIEUW BEROEP OP HOOGGERECHTSHOF. Vier kiesgerechtigde kleurlingen heb ben zich tot het Hooggerechtshof te Kaapstad gewend met het verzoek, een uitspraak te doen. volgens welke het aan minister van binnenlandse zaken Doen- ges en de ambtenaar voor de verkiezin gen te Kaapstad verboden zal zijn. de wet betreffende het parlementair hof van appèl toe te passen. Requiranten —•llen, dat het hof genoemde wet van il en gener waarde verklaart en de regering verbiedt een afzonderlijke kie zerslijst voor kleurlingen in de Kaap provincie op te stellen. Zij stellen, dat. indien de wet wordt toegepast, aan hun kiesrecht afbreuk zal worden gedaan. Zij willen een uitspraak van het hof, dat zü er recht op hebben, te worden ingeschreven op de kiezers lijst van het kiesdistrict in de Kaap provincie. waar zü wonen. BEVOEGDHEDEN VAN TRUMAN VERMINDERD Het Amerikaanse Huis van afgevaar digden heeft met 284 tegen 69 stemmen besloten een eind te maken aan Tru- mans bevoegdheden tot het onteigenen der Amerikaanse spoorwegen in geval van nood. doch anderzüds een wetsont werp aangenomen, waarbü de geldig heidsduur van 48 andere noodbevoegd- hoden verlengd wordt De bestaande wet vervalt aanstaande Zondag. De nieuwe wet. die nog door de Senaat moet wor den aangenomen, is tot 30 Juni 1953 van kracht. totUeenebe'zoeke:aan Korea om^üTzien. wiJdercn- 1500 wegleiden naar de niéuwe ver- tenslotte,'^dat "Jordanië heeftjtwaaif van~de zestig noodbevoegd- hoe de strüdkrachten der Verenigde i Er vond een gevecht van ruim twee\ blijf plaats. (Telefoto) De juridische commissie van het Huis icuaiuiie uai juruame j nceft twaalf van de zestig noodbevoegd- astbesloten is. het probleem van de heden, die de oresldent verlengd wenste ziekte des konings alleen op te lossen. geschrapt.

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 1