Een Hand Verleden Verwezenlijking P.B.O. moet geleidelijk gaan PANDA EN DE YERDWIJN-MACHINE Agenda 91ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Donderdag 12 Juni 1952 Tweede Blad No. 27631 Werkgevers te Hilversum bijeen: Begrip voor moeilijkheden bij werknemers noodzakelijk I onder voorzitterschap van de heer J. I tv. Noorduyn. directeur van Brocades- I Siheeman. heelt de Algemene Werkge versvereniging gisteren in hotel „Gooi- I land" te Hilversum haar jaarlijkse al- I gemene ledenvergadering gehouden. I Deze wees op de noodzaak bij het tref- I fen van sociale voorzieningen in ver- 0 band met de verminderde economische 1 draagkracht van het bedrijfsleven, be- perkingen aan te leggen. Reeds is het bedrijfsleven gekomen op I een punt. waar verdere verhoging van 1 de sociale lasten de con current iemoge - lnkheid. in het bijzonder op de buiten- I landse markt, bepaaldelijk zal vermin- I deren. Een dergelijke situatie zal een onmid- I dellijke terugslag hebben op de werk- I gelegenheid hier te lande. Verheugend I noemde hij het te mogen constateren, I dat men ook in werknemerskringen I hiervoor een open oog heeft. De heer Noorduyn wees voorts op de I jongste ontwikkelingen ten aanzien van de PBO. en op het grote belang, dat I aan deze materie de volle aandacht I wordt geschonken, ook van werkgevers- I zijde. Hij zeide het onjuist te achten de ondernemers van te weinig voortva rendheid tc betichten ten opzichte van de P.B.O., omdat .zoals voldoende bekend, de P.B.O. haar grote kracht zal moeten putten uit een element van geleidelijkheid. De synthese van kapitaal cn arbeid dient vrijwillig tot stand te komen: daarom is alles wat naar dwang zweemt, voor de normale cn wenselijke groei van de P.B.O. uit den boze. De heer Noorduyn meende te mogen constateren, dat in vak bondskringen een groeiend begrip aan wezig is voor de vele problemen, die de verwezenlijking van de P.B.O. met zich medebrengt, tevens wijzend op de grote waarde van de vrije verenigin gen. Eveneens heeft de wet op de Onder nemingsraden de volle aandacht van het bestuur der algemene werkgevers vereniging. zo betoogde hij. De onder nemingsraden, organen van advies en overleg, dienen het vertrouwen van en gezag te hebben bij het gehele perso neel. Het is daarom noodzakelijk al dus de heer Noorduyn dat de Onder nemingsraad een juiste afspiegeling is van de verschillende groeperingen in de onderneming. Zodoende zal ook bij de werknemers het begrip groeien voor de in vele opziohten grote moeilijkheden, waarvoor de werkgevers zioh in het hui dige tijdsbestek geplaatst zien. Tenslotte wees spreker op het bijzondere karakter van de algemene werkgeversvereniging, die haar arbeidsveld over 17 bedrijfs takken uitstrekt en wier leden in het afgelopen jaar voor een bedrag van 415 millioen gulden aan loon uitbetaalden. Hij eindigde met een dringend be roep op de leden tot een nauwe sa menwerking en wees hen op dc nood zaak zich niet slechts rekenschap te geven van de diepgaande structurele wijzigingen op het sociale terrein, maar vooral op dc plicht ook persoon lijk hun krachten ter beschikking te stellen om hieraan mede vorm te geven. Mededeling werd gedaan van het feit. dat de heer T. Duyvis Gzn, die reeds sedert de oprichting van de algemene werkgeversvereniging lid is van het hoofdbestuur en meer dan 25 jaar penningmeester is. zijn functie zal neer leggen. Mr B. A. van Schaik. directeur van Centraal Beheer, hield tenslotte een voordracht over de invoering van de wachtgeld- en werkloosheidswet op 1 Juli 1952, waarop discussie volgde. Zuidhollands onderscheidingsteken „De gouden lis" Ged. Staten van Zuid-Holland heb ben Prov. Staten medegedeeld, dat zij het op prijs zouden stellen in voorko mende gevallen door toekenning van een onderscheidingsteken te kunnen doen blijken van de erkentelijkheid van het Provinciaal bestuur Jegens personen. die zich voor de provincie bijzonder verdienstelijk hebben gemaakt. G.S. stellen voor tot instelling van een zo- danig onderscheidingsteken over te i gaan. Naar hun mening zou dit kunnen bestaan uit een draagspeld in de vorm van een lis, uitgevoerd in goud. In beginsel zou een ieder voor deze I onderscheiding in aanmerking kunnen komen. Alleen zouden zij de Commissaris der Koningin en de leden der Staten onder wie uiteraard de leden van het College van Ged. Staten zijn begrepen daarvan ook na hun aftreden als zodanig willen uitsluiten, voor zover althans de verdiensten, waarop de toe kenning zou moeten berusten, in de genoemde kwaliteiten mochten zijn Morgen uiteenzetting Brits standpunt INZAKE HET OLIEGESCIilL. Prof. Rolin heeft gisteren de uiteen zetting van het Iraanse standpunt in de zaak der competentie van het Inter nationaal Gerechtshof, met betrekking tot het Brits-Iraanse oliegeschil be ëindigd. De vice-president van het Hof. de heer J. G. Guerrero, die het Hof bij de behandeling van dit geschil presideert, vroeg daarop aan de Britse vertegen woordiger. sir Eric Beckett, of deze in de gelegenheid was gistermiddag een aanvang te maken met de uiteenzetting van het Britse standpunt Sir Eric Beckett verzocht de president hierop hem uitstel te geven tot Vrijdag, teneinde zijn antwoord op het zeer be kwame pleidooi van prof. Rolin voor te bereiden. De president bepaalde daarop de vol gende zitting van het Hof op Vrijdag 13 Juni des morgens om half elf. Verwacht wordt, dat dan de Britse attorney-general, sir Lionel Heald, het Britse standpunt zal uiteenzetten, na te zjjn ingeleid door sir Eric Beckett. GIJZELING HOMMERSON OPNIEUW VERLENGD. Volgens de bekend geworden be schikking van de Amste. damse Recht bank is de gijzeling van de Zaanse jour nalist Hommerson opnieuw voor de tijd van 12 dagen dus tot 24 Juni a.s. verlengd. (Ingez. Mcd.-adv.) Het is de bedoeling, dat „de gouden s" slechts in zeer bijzondere gevallen zal worden toegekend. Graaf van Bylandt ambassadeur te New Delhi Mr W. F. L. graaf van Bylandt, thans ri.M.'s buitengewoon gezant en gevol machtigd minister te Rome. is bestemd om de heer A. M. L Winkelman op te volgen als H.M.'s buitengewoon en ge volmachtigd ambassadeur te Nieuw Delhi. Het ligt in de bedoeling, dat graaf Van Bylandt zijn nieuwe post in het najaar zal aanvaarden. I 175 Jarig jubileum Mij. Handel en Nijverheid Gelukwensen van Ministter Albregts „VERTROUWEN IN DE JEUGD" De Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel viert vandaag -Haarlem haar 175-jarig bestaan. De r uister zonder portefeuille, prof A H. M. Albregts. bracht vanmorgen ge lukwensen over namens de gehele Ne derlandse regering en wees op het waar lijk grootse verleden der Maatschappij, alsmede op haar jeugdige vitaliteit, die ons het vertrouwen schenkt, dat zij ook in de toekomst haar vooraanstaande piaats zal behouden, aldus spr. Prof. Albrechts gaf hierna een over zicht van de geschiedenis der Maat schappij. Spr getuigde voorts van zijn waarde ring voor de bemoeiingen van de Maat schappij, die gericht waren op de vergro ting van de productiviteit. Uit de doelstelling van de Maatschap pij: bevordering van het algemeen wel zijn. vloeit rechtstreeks voort een warme belangstelling voor het sociale vraagstuk, De leden van de Maatschappij behoor den tot de eersten, die een open oog hadden voor de belangen der arbeiders. Het was vrijwel vanzelfsprekend, aldus spr. dat de Maatschappij ook haar aan deel zou leveren in het herstel van de door de oorlog zo gehavende Nederland se economie. Spr. is er van overtuigd, dat de Maat schappij zich volledig bewust is van de uitspraak van Wallis ..een groot verleden is een plicht voor de toekomst". Dit blijkt reeds uit het onderwerp, dat de Maatschappij thans aan de orde heeft gesteld de jongere generatie derlands toekomst. Ik heb persoonlijk een groot ver trouwen in onze jeugd, aldus spre ker en twijfel er niet aan, dat de overgrote meerderheid van onze jonge ren bereid is naar beste vermogen de pogingen te ondersteunen die door vele personen die belast zijn met de verantwoordelijkheid voor het welzijn van de maatschappij, worden onder nomen. voor het behoud van een in geestelijk zowel als in materieel op zicht gezonde en welvarende samen leving. nationaal en internationaal. De toekomst van de vrije Westerse wereld hangt af van een duurzame samen werking der vrije landen. Spr. achtte het een verheugend teken, dat met name ook het internationale aspect aezer vraagstuKKen Dy ae jeuga sterk leeft. Spr. eindigde met de wens dat het de Maatschappij gegeven moge zijn nog lange tijd haar vruchtdragende activiteit i „ter vermeerdering van de volkswel vaart" te blijven verrichten. Ingez. Med.-Adv.) Naar wij vernemen is dezer dagen een K B. te verwachten houdende regeling van dc universitaire opleiding in de psychologie. FEUILLETON r~ Andrew Mackenzie UIT HET (Uit het Engel* vertaald) 25) „Sorry. Dat had ik niet moeten doen", merkte hij onzeker op. „Doet dat er toe?" „Wis en waarachtig doet het er toe." „O, dan zal ik mezelf wel voor gek gezet hebben", antwoordde Mary, weer kalm en ontnuchterd. „Het lijkt me, dat ik maar het beste kan weggaan." Terwijl zij zioh omkeerde en haar tas uit haar stoel oppakte, greep Jeremy haar bij de arm. „Begrijp me niet ver keerd. Mary. Ik.nou ja, ik geef heel veel om je, meer dan je beseft. Maar er zijn redenen, waarom ik dat niet mag zeggen. Zou je dat willen aannemen?" Mary wist niet direct, wat zij moest antwoorden, omdat zij haar gevoelens en gedachten nog niet geheel onder con trole had. „Je bedoelt, dat er Iets minder fraais ln je leven is, waar je niet over kunt praten en dat je nou verhindert om eer lijk te zijn?" vroeg znj op zachte toon. „Maar ik kan niet blijven en eerlijk zijn tegenover jou. als je me niet vertelt, wat er dan aan de hand is. Wat verberg je, Jeremy?" .Dat kan ik je onmogelijk zeggen". „Goed. je moet het zelf weten. Dan kan ik niet anders dan gaan." Toen zij de deur bereikt had, merkte Jeremy op wat levendiger toon op: „Ik heb vanavond een stel kennissen te gast". „Zo gauw na de dood van Peter?" Ik geloof niet. dat Peter daar bezwaar tegen zou hebben gehad. Per slot van rekening heb ik afleiding nodig, om over mijn gevoel heen te komen. Kom je ook?" ,.Je bent een harteloze kwast", consta teerde Mary terwijl ze zonder een groet de deur uit ging. Terwijl ze door Hyde Park naar huis liep. overdacht ze haar vele belevenissen ran deze dag. Ze voelde zich allerminst in een goede stemming. Het laatste on derhoud had een heel andere loop geno men. dan ze had verwacht Haar vage r.oop was geweest, dat Jeremy, toen hij bemerkte, dat zij hem in Pitzjames Ta- lern had gadegeslagen, haar onthullen zou hoe de vork ln de steel zat. Niet alleen, dat ze geen cent wijzer was ge worden, had zij hem bovendien nog toe gestaan, haar te omhelzen. Kortom, zo constateerde ze, nijdig op zichzelf, ze had zich aangesteld als een schoolmeisje. Jeremy had natuurlijk haar zwijgzaam heid willen kopen met zijn liefkozingen. Zij probeerde zichzelf wijs te maken, dat het nonsens was. die omhelzing prettig te hebben gevonden, maar erg overtui gend waren die bespiegelingen niet. Wat had hij bedoeld met te zeggen, dat hij erg op haar was gesteld, maar dat niet son laten merken? Een phrase mis schien, die hij al aan veel meisjes ver teld had. Maar toch had zü het gevoel gehad, dat hy het ernstig meende. Het was allemaal erg verwarrend, zoals haar gevoel en haar verstand met elkaar speelden. Ze zou hem wel eens laten zien. dat de hele zaak haar niets kon schelen. En dan de absurditeit om haar te vragen, vanavond ook te komen! Toen Mary thuis kwam vond zy Miles Kent op haar wachten ln de hall. De meeste gasten waren reeds aan tafel. „Ik hoopte, dat je nog op tijd thuis zou komen om samen met me te dine ren. Heb je daar bezwaren tegen?" „Helemaal niet, graag zelfs". Tijdiens de maaltijd toonde Kent zich een genoeglijk verteller, hoewel Mary aanvankelijk maar met een half oor luisterde. Zij vond zijn kleding en hele uiterlijk maar een toonbeeld van de een voud ten plattelande, helemaal in strijd met de meer welgedane sfeer, waarin zy vertoefden. Maar langzamerhand werd zy toch gegrepen door zyn gezellige ver halen. Zijn stem alleen al bracht haar weer de open velden en eindeloos schij nende landwegen, de windmolens en de verscholen boerenhoeven voor het oog, die haar geboortegrond zo dierbaar maakten. „Waarom kom je niet naar huis, Mary?" vroeg Kent in de loop van het gesprek. ,Dat is een geschiktere plaats voor je dan deze stad". „Ik ben het nog altyd niet met mezelf eens. wat ik doen zal". „Ik begrijp wel wat je bedoelt; je bent jong. en wilt wel eens wat vrolijkheid en feesteiykheid zien. Kan ik me best begrijpen. Daar ben ik zelf heus ook nog niet te oud voor!" „Natuurlijk niet. mijnheer Kent. U bent per slot van rekening toch nog vry jong?" Miles Kent loosde een min of meer tragische zucht. „Lief om dat te zeggen, maar eerlijk gezegd heb ik nooit veel gelegenheid ge had om de vrolijkheid van het leven mee te maken, zoals de jeugd dat meest al doet. Nee, neem dan die man. waar mee je werd gefotografeerd, zoals je in de krant stond. Die Brooke, dat is iemand die in zijn jeugd van het leven genieten kan. Altyd maar mensen vra gen voor feestjes. Ik zou graag eens zon avondje meemaken. Die knaap moet zwemmen in zijn geld!" „Vanavond geeft hij weer zo'n fuif", antwoordde Mary nonchalant. „Waarachtig?" Kents stem klonk en thousiast. „Werd je ook uitgenodigd?" „Ja. Maar ik heb er mijn redenen voor om er niet heen te gaan. En ik vind het alleen maar schandalig om een fuif op touw te zetten zo gauw nadat in dat zelfde huis je dierbaarste vriend werd vermoord". „O. tjaKent staakte voor enkele minuten zijn genoeglijk gebabbel. Toen hij \veer sprak, had zijn stem een onge wone ernstige ondertoon. „Mary, ik zou het op prys stellen, wanneer ik van avond met je naar die party kon. Ik heb een bepaalde reden voor die wens, die ik je niet nader kan uitleggen. Ik hoop, dat je vertrouwen in me stélt." Mary wist eerst niet goed, wat ze hier van denken moest. Ze kon zich geen redelyk argument voorstellen, waarom Kent nu Juist deze avond naar Brooke zou willen gaan. maar ze bedacht zich dat ze zelfs o\er zichzelf niet zeker was, laat staan dus over de motieven en ge voelens van anderen. „Dat is natuurlijk best in orde te bren gen. ".antwoordde zy min of meer vaag. en haar metgezel vrolijkte meteen zicht baar op. Ruim een uur later zag Mary de ver baasde blik van Jeremy, toen zy met Kent binnen kwam. „Stil maar", voorkwam ze zijn verwon derde vraag. „Ik was zelf heus niet van plan te komen, maar mijnheer Kent stelde er prijs op met my dit avondje mee te maken." „Ik ben hier in Londen nog nooit op zo'n gelegenheid geweest", verontschul digde haar partner zich. „Ik heb een vry saai leven buiten en ik vind het gewel dig eens zoiets mee te maken". Met een stralende lach liet hij zijn blikken over het gezelschap en de entourage gaan, terwyi ook Man- rondblikte en een paar gasten herkende, die zij de eerste avond de avond waarop Marshall vermoord werd hier had gezien. ,Dit zijn na tuurlijk allemaal mensen uit de hoogste kringen?" vroeg Kent belangstellend. (Wordt vervolgd Lekker sla-aanmaken Lekker sla aanmaken was vroeger een heel karwei, waar van alles aan le pas kwam blaar met De Gruyter's slasaus is liet tn een uup gebeurd Even een scheut/e over de sla even mengen en 'l is klaar Zo zaclil. zo lijn gekruid dal is sla op zijn aller allerbest Wat zoo U toch moeite doen. als U hel met De Gruylor s slasaus zo goed en gemakkeli/k hebben kunt? Een grote fles ran SO cent is erg voordelig en U krijgt er een cassabon bij voor 10 procent korting. ZEEMAN KREEG RAMPZALIG ONGEVAL. De 18-jarige Zweedse Olov Sols uit Hademora (Zweden varende van het Zweedse s.s. „Bore" dat in de IJsselhaven te Rotterdam ligt wilde van de luchtbrug ove.' het spoorweg-emplacement aan de Jierhavenstraat op een daar rijdende kolenwagen springen. De sprong mislukte en de zeeman viel langs de linkerkant van de trein. Hij kreeg het linker voor- en achterwiel van de vierde wagen over beide benen Het rechterbeen werd onder de knie afge reden. de linkervoet werd afgekneld en bovendien brak hy het linkeronderbeen. Het slachtoffer is in het ziekenhuis Cool- smgel opgenomen. VIER ARRESTATIES IN VERBAND MET KOPERDIEFSTAL. Nog goede kansen in Venezuela! Maar de spoeling wordt dunner EN KAPITAAL IS NODIG. Dc Nederlandse gezant in Caracas, dr H. Riemens. heeft verklaard, dat er voor Nederlanders nog goede kan sen zijn in Venezuela, mits men niet langer aarzelt deze te grijpen, want iedere dag wordt „de spoeding dun- Dr Riemens achtte echter het op zeilen van een Nederlandse boeren- koionie in Venezuela of het beginnen van een landbouwbedrijf door indivi duele Nederlandse boeren een zeer riskante onderneming, vooral ook ge zien de valutaverhouding. Dit geldt feitelijk voor alie bedrijven. Daarom zullen slechts grote en kapitaalkrach tige Nederlandse bedrijven iets in Ve nezuela kunnen beginnen. In totaal leven en werken thans on geveer 2000 Nederlanders in Venezuela, van wie een belangrijk percentage uit Antilllanen bestaat. Zij hebben soms eigen zaken, jaren geleden opgebouwd, maar zijn meest employé's van een der grote Nederlandse bedrijven, zoals de Hollandse Bank Unie, de KLM, de KNSM, Philips, de Maatschappij voor Havenwerken en niet te vergeten de Shell-groep In dit getal 2000 zijn de vrouwen en kinderen inbegrepen. Een groot voordeel voor Nederland is, dat de Nederlanders en de Nederlandse producten een goede naam in Venezuela hebben. Maar dat legt ook tevens de verplichting op „wilde en ongefundeer de" emigratie en zaken doen „op de goede afloop" tegen te gaan. Goede en vooral voortgezette propa ganda voor Nederland als toeristenland de KLM is hiermee al bezig zou tal van Venezolanen er zonder twyfel I toe kunnen brengen, ook eens een kijkje Sven in de lage landen aan de Noordzee te Personeelsleden van het Algemeen Provinciaal. Stads- en Academisch Zie kenhuis te Groningeo zijn door de Gro ninger recherche gearresteerd en ter beschikking van de Justitie gesteld. Zij zijn in het Huis van Bewaring opgeslo ten en verdacht van diefstal van koper. Zij waren reeds vele jaren in vaste be trekking van het Academisch Zieken huis. Zij zullen vervolgd worden wegens het stelen van koperen buizen, voornamelijk oud materiaal, dat bij de aanleg van nieuwe leidingen in het Academisch Ziekenhuis vrijkwam. Ook oud materiaal dat in de kelders van het ziekenhuis lag opgeslagen, schijnt te zyn meegenomen. zaan nemen. Behalve dat Nederland er Bolivars rijker mee zou worden, zou het zaken doen van Nederlanders ir.èt en in Venezuela zonder twyfel makkeiyker gemaakt worden. Dat de bevoegde instanties hier vooral aandacht aan mogen besteden", aldus dr Riemens. Gistermiddag is de Australische pre mier Robert Menzies. van zyn kort be zoek aan ons land. met het lynvliegtdig naar Parijs doorgereisd. De heer Menzies en echtgenote wer den o.a. uitgeleide gedaan door de am bassadeur van Australië, de heer A. T. Stirling, en door dr Boon. secretaris generaal van het ministerie van Bui tenlandse Zaken. Illlllllllllllllllllllilllllllllllllllllllill Aan een balk in de huiskamer van de familie J. Groot Mz., te Middelie heeft een zwaluwpaar een nest gebouwd. Eerst hadden de vogels een nest aan de buitenmuur, doch toen deze voor herstelwerkzaamheden werd uitgebroken kozen zij een geschik ter punt en welboven de ta fel, binnenskamer» als domicilie. IllllllIllliIllIllllllllllllllllllllllllllllllIllllll Radio-programma VOOR VRIJDAG 13 JUNI Hilversum L (402 m.) NCRV: 7 00 Nieuws: 7.18 Gewijde muziek; 7.45 Een woord voor de dag; 8 00 Nieuws en weer berichten; 8 15 Gram muziek: 8.55 Voor de vrouw; 9.00 Voor de zieken; 9 30 Wa terstanden; 9 35 Gram.muzlek: 10.30 Mor gendienst; 1100 Viool en plano; 11.30 i.muziek; 12.00 Surinaamse volksmu- 12.30 Land- en tulnbouwmededelln- 12.33 Lichte muziek; 12.59 Klokgelui .3.00 Nieuws; 13.15 Militaire reportage, 13.25 Zigeunerkwintet: 13.40 Gram.muzlek 14.00 „Riddersporen 55Toen Professor Kalker met Panda) bij de vuur toren aankwam, was Itij alweer vergeten wat hij eigenlijk kwam doen; maar Joris, die liet tweetal hartelijk verwelkomde, verkeerde nog steeds in de mening dat Panda's metgezel een millionnair was. „Wel. wel. ha. ha!" riep hij dan ook op verheugde toon. „Zo. zo! Wie hebben wij daar? Gegroet, ge- eerde heer! Het is voor een geleerde altijd een mooi moment wanneer hij een millionnair de hand mag drukken". „Hè?" o ja?" vroeg dc professor verbaasd. ..O! Aha! Ik begin het te begrijpen! Dus u bent een millionnair. hè? Dat is prettig voor u!" „Ik een millionnair?" riep Joris schaterend uit. HahaDat is een aardig grapje, geëerde heer! U bent een geestig persoon! Ik bewonder uw hoog staand gevoel voor luimor!" „O ja?" vroeg dc professor verbaasd. Dat had nie mand hem nog ooit gezegd, cn hij voelde zich zeer gevleid; bovendien zag Itij niet in. dat liet hele gesprek uit louter misverstanden bestond. „Nu n het zegt", sprak hij dus genoeglijk, „nu zie ik in dat ik een alleraardigst gevoel voor humor heb! Ik zal u eens een zeer geestig grapje vertellen! Laatst ont moette ik iemand, die zei dat hij een Verdwijn- machinc had uitgevonden! Hahahahaha! En weet u wat nog veel leuker was? Hij beweerde dat Itij nu een Verschijn-machine ging maken!" De professor bulderde van het lachen om deze grap. maar begrij pelijkerwijze kon Joris Goedblocd liet volstrekt niet aardig vinden. De sigaret viel mismoedig uit zijn verbaasde mond. terwijl hij een blik vol vragend verwijt wierp op Panda, die inzag dat de toestand inderdaad niet naar wens was. 16 00 Pianorecital; 16.30 Voordracht. 16.50 Voor de kleuters: 17.00 Voor de Jeugd. 17.30 Militaire causerie; 17 40 Gram mu ziek; 17.45 Fries programma: 18.00 Nieuws; 18 15 Viool, cello en piano: 18.45 Gram - muziek. 18.50 Idem; 19 00 Verkiezings toespraak: 19.15 Regerlngsultzending „Verklaring en toelichting"; 19 35 Gram - muziek; 19 40 Radiokrant: 20 00 Nieuws weerber.; 20.10 Phllharmonlsch orkest, >r en solisten. 21.15 .Hoe moet dat met. Llda?", hoorspel: 22.25 Gram.muzlek: 22.45 Avondoverdenking: 23.00 Nieuws en SOS-berlchtcn; 23.15 Evangelie ln Espe ranto; 23.30—24.00 Gram.muzlek. Hilversum II. (298 rn.J VARA: 7.00 Nieuws; 7 15 Ochtendgymnastiek; 7 33 Gram muziek; 8 00 Nieuws en weerber.. "18 Gram.muzlek; 8.50 Voor de huis houw, 9.05 ..Die lustige Wltwe". operette gr.pl.l. VPRO: 10 00 „Kinderen en Men en", causerie; 10.05 Morgenwijding; VARA 1 10 20 Schoolradio; 10 50 Gram.muzlek. 1 10 Voordracht: 11.30 Nederlandse mu- aek: AVRO 12 00 Dansmuziek; 12 30 Land- en tulnbouwmededellngen: 12.33 Snort en prognose; 12.48 Gram.muzlek; 13.00 Nieuws: 13 15 Mededelingen of gra- mof muziek. 13 20 Promenade orkest: 14.00 Kookpraatje; 14 20 Gram.muzlek: (In de pauze: 14 55 Voordracht!; VARA: 16.00 Gram muziek; 16.30 Voor de Jeugd; 17 00 Vocaal dubbelkwartet. 17 20 Muzikale cau serie; 18.00 Nieuws: 18 15 Felicitaties; 1845 „Denk om de bocht": 19 00 Plano- spel; 19 10 ..Wat doet uw man'", klank beeld: VPRO: 19.30 „Gezag en Vrijheid", causerie; 19.50 Berichten: 20.00 Nieuws: 20 05 Boekbespreking; 20.15 Voordracht; 30 Klankbeeld: 20 40 ..Leven op Aarde", userle: VARA; 21.00 Gevar. programma;' 21.35 Gram muziek: 21.55 Buitenlands overzicht; 22 10 Gram muziek: VPRO: 22.40 „Vandaag", causerie; 22.45 Avond- wljdlng. VARA: 23.00 Nieuws; 23.15—24.00 Gram.muzlek. Experimenteel televisieprogramma van de KRO. 20.1521.45: 1. Nieuws uit het buiten land; 2. Weeroverzlcht; 3. „II Diavolo ln Convento". film. Engeland. BBC Home Service. 330 m.: 12.00 Dansmuziek; 12.30 Voor de arbeiders 12.55 Weerber., 13 00 Nieuws; 13.10 Gram. muzlek en anecdotes; 13.55 Crlcketult- slngen; 14 00 Schoolradio; 15.00 Sport; 15.30 Crltleken; 1015 Opera-orkest; 17 00 Voor de kinderen. 17 55 Weerber 18 00 Nieuws: 18.15 Sport; 18 20 Gram.muzlek: 18 30 Amus.muzlek. 19.00 Lichte muziek: 1940 Causerie; 20.00 Klankbeeld 21.00 Nieuws. 21.15 Nieuwsbrief uit Amerika; 2130 Gevar progr 22 00 Klankbeeld; 22.10 Recital; 23 00 Nieuws; 23.03 Schaken Engeland. BBC Light Programme. 1500 en 247 m.: 12.00 Sport; 12 15 Schots or kest; 13 00 Orgelspel: 13.15 Sport; 13.45 Voor de kinderen; 14 00 Voor de vrouw; 15.00 Lichte muziek: 15.30 Voor de sol daten: 15.45 Lichte muziek; 16.15 Mrs. Dale's Dagboek; 16.30 Orgelspel; 17.00 Uit wissel Ingsprogr. met het vast» land: 17 30 Variété-orkest en solisten: 18 15 Lichte muziek: 13 45 Hoorspel: 19 00 Nieuws en radiojournaal. 19 25 Sport- 19 30 Gevar progr.; 20 00 Verzoekprogr 20 45 ..The Plddlngstons"; 21.15 Discussie over ac tuele vraagstukken. 22 00 Nieuws; 22 15 Dansmuziek: 23 00 Voordracht. 23 15 Lich te muziek; 23 56—24.00 Nieuws. N'ordvvestdeutscher Rundfunk. 309 m.: 12.00 Lichte muziek; 13 00 Nieuws; 13 25 I list; 15 50 Omroeporkest; 16 15 Kamermu ziek; 17 00 Nieuws; 17.45 Gevar. progr.; 19.00 Nieuws; 20.00 „Les Pécheurs de per- les opera: 21.45 Nieuws; 22 05 Lichte muziek. 22.30 Amus.muzlek; 23.00 Gevar. muziek. 24.00 Nieuws; 0.301.00 Dans muziek. Erankrijk. Nationaal Programma. 347 en en 249 in.: 12.30 Orkestconcert; 13.00 Nieuws; 13.50 Idem: 18 30 Amerikaanse uitzending; 19.01 Klassieke muziek; 19.58 Gram.muzlek; 20 30 Orkestconcert; 23.00 Gram.muzlek; 23.45—24.00 Nieuws. Belglè. 484 en 324 m. 481 m.: 12.05 Orkestconcert: 13.00 Nieuws; 13.10. 14.30. 15 00. 15.15 en 16.00 Gram muziek; 17.00 Nieuws. 17.15. 18.30. 19.15 en 19.40 Gram. muzlek: 19 45 Nieuws; 20.00 Hoorspel: 22.00 Nieuws; 22.10 Kamermuziek; 22.50 Nieuws. 321 m.: 11.45 Gram muziek; 12.30 Weer berichten; 12.34 Gram.muz 13 00 Nieuws 13 15 Orgelspel: 14 00 Schoolradio; 15.30 en 16.15 Gram.muzlek; 17 00 Nieuws; 17.10 Amus muziek; 18 00 Gram muziek; 18 10 Voordracht; 18.20 Gram.muzlek: 18.30 Voor de soldaten: 19.00 Nieuws en pers overzicht; 19.40 Gram.muzlek; 19.50 Ra- dlofeullleton: 20.00 Gram.muzlek: 20.15 Nationaal orkest en solisten; (Om 21.00 Kunstoverzichtl; 22.00 Nieuws; 22.15 In ternationale Radio-Unlversitelt: 22.45 Gram.muzlek; 22.55—23.00 Nieuws. DONDERDAG. Den Burcht- Afscheidsreceptie J. A. M. »n Oyen. 8 uur nam. Gulden Vlies; Ledenvergadering afd. Lelden. Kon. Ned. Mtl voor Tuinbouw en Plantkunde. 8 uur nam. Oee«teeest (Huize Blldorp): Con cert Ma cd a Lavanchy en Cath. Gris. Rlt- scma. 8 uur nam. Oegstseest (Witte Huls): Vergade ring WD. Spr. M. G. Grèvecooeur. 8 1/4 uur nam. VRIJDAG: Het Centrum (Hoogl. KerkgTacht 44). Chr. Hlst. Unie. Spr. mr dr J. J. R. Schmal. 8 uur. Rchobóth (Rapenburg 10) Receptie 25- Jarlg ^bestaan Herv. Wykverenlglng ZATERDAG. Geb. voor Chr. Sociale Belangen. Jaar- verf». Chr. Werkmeestersbond. 3 30 uur. DAGELIJKS: Museum voor Volkenkunde: Tentoon stelling „Vertrouwd bezit van vreemde herkomst". Tot X October, dagelijks van 105 uur ('8 Zondags van 1—5 uur). DE BIOSCOPEN. Rex „Trans Continent Express" (14 Jaar) Zondag: 2.30. 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Werkdagen: 2 30. 7 15 en 9.15 uur. Donderdag: „De kleine man". Trinniin „Een Amerikaan ln Parus" (alle leeft j Zondag: 2 15. 4.30. 7 en 9.15 uur Werkdagen: 2.30, 7 en 9.16 uur. Cosli Zondag: 2 30. 4.45, 7 en 8 dagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. Lldo „Tarean ln gevaar" Zondag: 2 30. 4.45. 7 en 9 15 ut: dagen: 2.30. 7 en 9.16 uur. Symphonle-orkest, omroeporkest en so-tcl. 26274. uxor „Vrouwen ln de Oertijd" (18 j.) Zondag: 2 30 4.45. 7 en 9 15 uur. Wer- dagen 2 30. I en 9 16 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Za terdag 7 Juni 13 uur tot Zaterdag 14 Juni 8 uur waargenomen door Apo theek Kok. Rapenburg 9. tel. 24807 en ..Tot Hulp der Mensheid" Hooigracht 48, tel. 21060 Te Oegstgeest door de Oegst- WW, Apotheek. Wllhelmlnapark 8.

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 13