Een Hand Verleden Imponerende Strawinsky-avond der Nederlandse Opera Ticee facetten: Rossignolen Oedipus Rex" r~ UIT Radio-programma Agenda 91ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Vrijdag 6 Juni 1952 Derde Blad No. 27626 Schitterende inzet Holland - Festival Hoffelijk verjaarsgeschenk aan 70-jarige meester Het Holland Festival 1952 is gisteravond ingezet met onmiddellijk volger.d op het openingsconcert in de Ridderzaal een imponerende Strawinslcy-avond in de Koninklijke Schouwburg te Den Haag door de Nederlandse Opera. Het genie Igor Strawinsky, wereldberoemd componist, geëerd, gesmaad wellicht, maar in ieder geval een figuur, die de muziekhistorie sterk beïnvloed heeft. Wie hem daar man van de wereld buigend met gratievol gebaar dankend op het podium zag staan, temidden der met bloemen gehuldigde medewerkenden, na de waarlijk bewonderenswaardige uitvoeringen zijner eerste opera „Rossignol" (1909'14) en zijn oratorische opera Oedipus Rex" van 1927, moest toch wel even lachen om de woorden in veel heden daags Strawinsky-commentaar, waarin wat smalend over de „oude" man gesproken wordt Strawinsky boog daar: vitaal, joyeus en slank, en zo op het oog werkelijk geen vermoeide „zeventiger", die juist gisteren die leeftijd der sterken had bereikt! Strawinsky's teruggrijpen op het clas sicisme: een teken van zwakte, van ste riliteit. na de geladenheid van een „Sacre"? Ach wat: het vulcanisch-re- volutionaire is hier zeker niet aanwe zig. maar ook dit facet van zijn expres sie heeft bij een groot en immer fasci nerend kunstenaar wiens contra- puntisoh vermogen bovendien fenome naal is als hij. ongetwijfeld zyn be tekenis. Wie zal zeggen, of Strawinsky niet met dit nieuwe operatype-mengsel van klassieke en moderne elementen bouwmaterialen voor een nieuwe kunst heeft aangedragen? En waarom mag hij oude waarden niet van zijn eigen wezen doordrenken? Voor de uitvoerenden van dit onge meen veeleisende werk - zij staan als le vende standbeelden, bij wie de actie tot een minimum beperkt blijft op het po dium niets dan lof, zo ook voor dat roerloze koor met zijn doornenhaag van moeilijkheden. De tenor Frans Vroons in de hoofd rol. Hij sloeg zich door zijn dikwijls on dankbare zangpartij met heldenmoed heen De alt Hélène Bouvier als gast. machtig en expansief, was de enige die wat warmte kon brengen in dit merk waardig massieve geheel. Zij beheerste bovendien de gevaarlijke coloraturen perfect. Voor beiden tevens een ontzag- Is er heviger contrast ondanks de Strawinskygeest. die in beide werken merkbaar is dan tussen deze tedere sfeervolle, onder impressionistische De- bussy-invloed geschreven liefelijke ..Ros signol'' naar Andersens bekend Chinees Keizer-sprookje „De Nachtegaal", en dat uit erts en steen, zo men wil uit graniet en marmer gehouwen brok machtige Hoe is het ontstaan? Dit woord: OVER DE PUTHAAK De uitdrukking: zij zijn over de puthaak getrouwd, wordt gebezigd, wanneer men spreekt over een man en een vrouw, die met elkan der leven zonder dat een wettig huwelijk is gesloten. Een puthaak is een lange stek met een haak, waarmee men een emmer water uit de put ophaalt. Men leest nu dat oudtijds, bijvoorbeeld in Friesland, eenvoudige Jongelui trouwden door enkel over een door twee mannen vastgehouden puthaak te stappen. Dit klinkt wel heel eigenaardig, maar wie zich verdiept in oude huwelijksgebruiken vindt van der gelijke ceremoniën telkens melding gemaakt, die waarschijnlijk resten zijn uit de tijd. dat de bruid ge roofd werd uit het ouderlijk huis en haar vlucht op allerlei manie ren werd belemmerd. yillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll muziek Oedipus Rex", waarin Strawin sky het onheilszwangere noodlotsdrama van Koning Oedipus zich laat voltrek ken: In een nieuw classicisme, bewust- primitlef. een Handelstijl met moderne oren gehoord, terwijl ook reminicenties aan andere componisten bijv. Vcrdi merkbaar zijn? Maar Strawinsky legt er tóch een volkomen eigen stempel op: strak, ie dere emotie bedwongen, schier verme- chaniseerd. Hij schept, ondanks een rijkere mo dulatie. een veelvuldlger gebruik van harmoniserende noten en grotere in tervallen, alsmede een moderne instru mentatie, een schijnbare eenvoudigheid die toch extreem zwaar voor de uitvoe renden is, waartoe wij ook het zo be langrijke. beschouwende, onbeweeglijk staande mannenkoor rekenen, in witte klederen gehuld en wier gezichten als maskers zijn. Deze muziek is veelvuldig ijskoud en door de onpersoonlijke, archaïserende stijl in deze ijskoude, rustend op een geraamte van ijzerbeton, nog voelbaar- der gemaakt. Hoe anders staan wij ech ter thans tegenover deze muziek dan toen wij in 1928 de openbare oer-opvoe- nng te Wenen bijwoonden, nadat dit opera-oratorium in besloten kring als oratorium in 1927 voor 't eerst in Pa rijs gezongen was. Geboeid luisteren wU nu naar talrij ke passages, die wij indertijd louter als een ..interessant, theoretisch experi ment" beschouwden: Strawlnsky's meesterhand deed door de tijd ons met veel. waartegen wij ons indertijd ver zetten, verzoenen! Ons goedkoop knippatroon Igor Strawinsky: 70 jaar. lijke geheugenprestatie, want de lange en moeilijke Latijnse tekst, die Stra winsky voor dit Griekse drama verkoos, is geen sinecure! Ook de mindere ..Goden" wisten zloh op hoog niveau te handhaven. Het orkest, waarover Charles Bruck eveneens de scepter zwaaide, bleek te gen de gecompliceerdheid der partituur (Ingez. Med.-Adv.) Nieuw betaalmiddel ter waarde van 41 cent! Drukte in de ivinkels van Leiden, Alphen en omgeving Oppassen, dat de waarde- bonnen niet zoek raken Een nieuw geldswaardig papier is nu druk in omloop. Het ia geen zilverbon, maar een Castelia-bon. ter waarde van 41 ct! Op een goede morgen hebben alle vrouwen van Leiden, Alphen an omge ving zo'n bon in haar brievenbus ge vonden. En met deze bon betalen zij haar pak Castella Wolwas, het fantasti sche nieuwe middel voor het wassen van wol of zijde. De Castella-fabrieken hebben de winkeliers v. Leiden, Alphen en omgeving namelijk gerechtigd, om aan Iedere vrouw, die twee pakken Castella Gezinswaa i in het blauwe pak met „Actief Wit" - het wasmiddel, dat ook zo perfect vlekken verwijdert) koopt, gratis een pak Castella Wolwas af te geven tegen inlevering van de Castella waardebon. Het is in alle win kels druk van de vrouwen, die profi teren van dit tijdelijk en uniek aanbod. Dames, die haar bonnen nog niet heb ben ingeleverd, wordt aangeraden, niet te lang te wachten. Raken de bonnen weg, dan worden geen nieuwe ver strekt. De vrouwen, die Castella Wol was nog niet kenden, staan voor een ware verrassing. Dit volkomen alkali- vrije en totaal nieuwe wasmiddel reinigt niet alleen wollen en zijden stoffen door en door. maar maakt wol bovendien zachter dan dons en zijde nieuw, mooier en gaver. Wollen jumpertjes. de garde robe van baby. teer ondergoed, nylons, etc., dat alles kan in Wolwas keer op keer worden gewassen zonder een spoortje van slijtage. De doffe aanslag, die zeep en gewone wasmiddelen op wol en zijde achterlaten, verdwijnt als bij loverslag en door het toegevoegd ..Kleur Actief" worden vaal geworden kleuren weer fris en vol gloed Zo gaan wollen en zijden stoffen viermaal zo lang mee. En ook voor speciale wasjes gordijnen, etc.» is Castella Wolwas ideaal. De Nederlandse huisvrouw heeft er een grote winst bij. Alle angst voor het wassen van haar fijne goed ver dwijnt nu. Japon in maten 46 en 50 Benodigde stof voor maat 50 4.50 m. van 90 om. breed. Deze japon is speciaal geschikt voor het niet zó slanke figuur. Het puntig toelopende middenvoorpand heeft een knoopsluiting. Aan dit voorpand wordt een gerimpelde voorbaan ge®et. De hals is achter iets opgeknipt en heeft vóór revers. De rug Is in drie banen verdeeld, die iets klokkend geknipt zijn. De korte mouw wordt met een manchet afge werkt. Verkrijgbaar van Maandag af. zolang de voorraad strekt, ad 40 cents aan ons Bureau Witte Singel 1. Toeaending per post geschiedt na ontvangst van brief met ingesloten en niet opgeplakt 55 ets. aan postzegels. Verzoeke op de enveloppe te vermel den: „Goedkoop Patroon". volledig bestand Mise en scène en dé cors en costuums. resp. van Abraham van der Vies en Nicolaas Wijnberg, waren in de soberheid stylistisch zuiver aangepast. Als modern „conférencier" ln rok, gaf Robert de Vries duidelijke en eenvou dige toelichtingen, voor hen die geen Latijn verstaan of hun gymnasiale ken nis vergaten Overigens was dit optreden een vrij hinderlijk en storend element! Het Lattin koos Strawinsky wellicht om daarmee de grootst mogelijke af stand van tijd en van zichzelf te ver overen, doch zeer zeker, omdat - gelijk in zijn „ChroniQues" te lezen valt - het hem een vreugde was. om muziek te componeren op een conventionele, rituele taal, die door haar hoge natuur vanzelf al imponeert! Nog een kort woord over het lyrische sprookje ..Rossignol". Daarvan heeft de Ned. Opera ons zulk een sublieme vertolking gegeven - subliem vooral door de uitermate schil derachtige. kleurgevoelige en fijnzinnige décors - dat er een ongekend charme rende ontroering van uitging. Maar ook qua zang was deze uitvoe ring een bijzonder gelukkige: met een Mattlwilda Dobbs 'als gast» als „de Nachtegaal - wel in de eerste plaats! Het onaanzienlijke nachtegaaltje zelf zat hoog in de boom. het scheen te le ven. het zong ziin schoonste zang Strawinsky's dromerige en innige mu ziek - nog daterend van vóór wereld oorlog I. dus uit de tijden van rust en zonder bezetenheid - werkt hier zó sfeerscheppend. dat men er iedere rea liteit bij Hikt te vergeten Het sprookje trekt als een verrukkelijke droom voor- bii en daarbij zijn de geestige trouvailles - bijv. die optooht der Chinezen! - zon der eind. Een impressionistische, typisch Chi nese feërie. waarvoor allen hoge eer toekomt, al liet het orkest ln de kost bare instumentatie meermalen een steek vallen en was het Frans der ko risten niet steeds „pur sang" Frans. FEUILLETON Door Andraw Mackenzie (TT» hat En tela vertaald) 20) „Mijnheer Brooke schijnt nog al dik in de duiten te zitten, nietwaar?" „Hopen, keJa hoofdinspecteur, heel veel geld, maax als hij zo doorgaat met uitgeven, zal het niet zolang meer duren". „Had je vage plannen, om daar een beetje aan mee te helpen, Johnny?" vroeg Brannigan met honingzoete stem. „Ik eh, wel, ik bedoelnou Ja. hij heeft toch een heleboel en er zijn er zoveel, die er iets van proberen in de wacht te slepen. Een mens heeft toch zyn zwakheden, niet Min of meer vertrouwelijk probeerde Pullinger Brannigan er van te overtui gen. dat het geld beter aan hem dan aan Brooke was besteed, terwijl de hoofdin specteur hem oplettend gadesloeg. „Genoeg. Johnny. Dus mevrouw Pul linger schuift nog niet genoeg af en je hebt geprobeerd, iets van Brooke los te krijgen. Hoeveel?" Pullinger kuchte. „Ik zat tijdelijk een beetje krap. Per slot van reken mg kost het heel wat om in Park Lane te wonen en Je stand op te houden. Ik heb Brooke om een lening van honderdvijftig pond gevraagd, voor een maand of twee". „En vloog hü er in?" „O Ja. zonder aarzelen. Als Ik er vijf honderd had gevraagd, zou hij het me ook hebben gegeven. Nou ziet U. als iemand zo is. dan is het toch geen schande om er gebruik van te maken?" „Ik denk niet. dat Brooke zo'n sul is. Misschien zul je nog eens ontdekken, dat hij heel wat slimmer is dan jij". „Maar waarom smijt hij zijn geld dan zo in het water?" drong Pullinger aan. „Je bent hier niet om mij vragen te 6tellen. Ik heb pas een van die partijen van Brooke meegemaakt, maar toen heb ik al heel wat duistere figuren onder zijn gasten ontdekt. Wat bedoelde Je zo even? Hebben al die mensen geld van hem afgetroggeld?" „Zonder uitzondering", verklaarde Pul linger met nadruk. .Zo, zo." Brannigan prbeerde dit nieu we verschijnsel ergen ln zijn theorieën te plaatsen, maar slaagde daarin niet geheel. Je hebt al verklaard, dat je geen Amerikaan Marshall kende, de man die vermoord werd op de avond van die be wuste partij. Blijf Je bij die verklaring?" „Ja. daar blijf ik bij". ..Wat voerde je gisteravond uit?" De hoofdinspecteur plaatste deze vraag nonchalant, alsof hij er niet een bewuste bedoeling mee had. „Ik was op mijn kamer" antwoordde Pullinger misschien iets te prompt. „Wat. de hele avond?" „Nee, dat niet. Ik ben met mevrouw Parker gaan dineren om half negen". „Waarom vertelde Je dat niet, toen ik Je de eerste keer vroeg, wat je gister avond deed?" „Ik dacht dat U het begin ven de avond bedoelde". Zonder daar een enkele reden voor te hebben overigens. Je woont ln een flat. Park Lane 1116C. Is het niet? Hoe laat arriveerde je daar en hoe laat ging je er weer vandaan?" Het antwoord kwam snel en eigenlijk iets te nauwkeurig. „Ik kwam om vijf uur thuis, nam een bad en kleedde mij, luisterde naar de radio en dronk een paar borrels. Om kwart over acht verliet ik het huls om naar Grosvenor House te wandelen". „Je werd ln die tUd thuis niet opge beld en Je had ook geen bezoek?" ..Nee". Brannigan keek de man, die zijn ogen neersloeg, scherp aan. „Is dat wel de waarheid, Pullinger? Het zal Je zuur te staan komen, als ik merk dat je me om de tuin leidt. Bin nenkort verlang lk misschien een offi ciële verklaring onder ede. Denk nog eens na". „Het is de waarheid". „Goed dan. Ik zou overigens wel eens willen weten, wat Je plannen met me vrouw Parker zijn. Ik weet, dat het een rijke weduwe is. Je moet natuurlijk zelf weten wat Je doet. maar lk waarschuw Je voor die aardige plannetjes, die eigen lijk niet door de beugel kunnen. Zo gauw ik de indruk krijg, dat je Iets minder fraais van plan bent. stuur ik een van mijn mannetjes om eens een woordje met die weduwe te spreken". ..Alstjeblieft niet" riep Pullinger ang stig uit. „Ik heb haar al verteld dat ik nogal ehgestrande carrière heb gemaakt, maar ze blijft in me geloven Zo zo. enfin, van vrouwen begrijp je toch af en toe niets. Maar ik kijk uit, Johnny. Ga dan nu maar. Ik zie je bin nenkort nog wel". Pullinger verdween heel wat minder zelfverzekerd dan hij gekomen was. „Zeg Malleson, dat ik hem wil spre ken". Malleson kwam de kamer binnensuk kelen. alsof hij er in geduwd was. Zo op het eerste gezicht soheen het een joviaal man. maar die indruk werd teniet ge daan door zijn ogen. die niet direct en niet zeker waren, maar iets vaags had den en bovendien een beetje loensten. .Wat had je er mee voor, jezelf God frey Williams te noemen?" opende Bran nigan het verhoor. „Ik wou helemaal opnieuw beginnen, en mijn verleden laten rusten. Ik dacht zo. dat een nieuwe naam mij daarbij zou helpen Hij sprak met een pieperige stem. „Dat is niet voor het eerst, dat Je een nieuw leven op stapel zet, wanneer wij tenminste het aantal nieuwe namen, dat je je aanmeet, ln aanmerking nemen", snierde Brannigan terug. „Waar besta Je tegenwoordig eigenlijk van?" „Van de rennen". ..Dat schijnt een geliefkoosde bezig heid te zijn. Ik geloof, dat het Je nogal voor de wind gaat?" „Zeker, hoezo?" „Ik zag je op die fuif van Brooke, die avond dat de Amerikaanse detective ver moord werd. Een safe werd de dag daar na gekraakt. Had JU daar iets mee uit te staan?" „Ik ben hier niet gekomen om me te laten beledigen Malleson begon een hooghartige houding aan te nemen en stond op van zijn stoel. Maar hij ging weer zitten toen Brannigan met een vaag gebaar zUn verontsohuldlging weg wuifde. „Doe niet zo dwaas. Dat gepraat alsof je zo'n brave jongen bent. maakt niet de minste indruk op me. Waar was je die middag?" „In Oxford" kwam het prompte ant woord. (Wordt vervolgd.) PANDA EN DE VERD WIJN-MACHINE 50) Panda wist natuurlijk nog niet, dat het bericht van Joris Goed bloed' s uitvinding der Verd wijn- Machine door de regcrings-ambtenaren al was op geborgen in de Map D.Ó.M.. en hij stapte dan ook vol goede moed het regeringsgebouw binnen. Goe den morgen!" riep hij tot de portier. ..Ik wilde graag met een Itoge regccr-hecr spreken! Het gaat over de Verdwijn-Machine van Professor Goedbloed" ..Aha! Juist! Ja! De Verde dingcs-machine. Heel goed! Gaat u maar zitten en wacht u maar op uw beurt. Niet roken, niet spuwen!" Dat was een koele ontvangst, maar Panda kon niets meer zeggen, want intussen was er een tweede be zoeker binnen gekomen, tot wien de portier zich richtte met de vraag: ..U wenst?" ..Ik... eh... ik kwam om... ja... laat eens kijken!" sprak dc nieuw aangekomene peinzend. Waarvoor kwam ik ook al weer? U bent toch niet bijgeval de kruidenier, want dan moet ik wat schoensmeer en een pond zout o nee. ik zie liet al! U bent regering! Heel juist, ja! Dan kwam ik hit>r om te spreken over mijn Atoom- Energie Plan!" ..Een toonenergiejuist!" knikte de portier. ..Gaat u maar zitten cn wacht uw beurt af. Niet roken, niet spuwen!" Maar nu had intussen Panda deze nieuwe bezoeker herkend - want het was een oude vriend van hem. ..Professor Kalker!" riep hij verrast. ..Daar hebben we Professor Kalker!" ..O ja?" vroeg de Professor verward. ..Hcc! Waar? Ochje bedoelt mij! Ja. werkelijk, ik ben het! Héé! Merkwaardig, nietwaar?" Trouwe lezers zullen zich herinneren, dat liet brein van Professor Kalker soms niet geheel helder was. 20 H.A heide bij Ede verbrand Gistermiddag brak brand uit in een heideveld gelegen op militair terrein ten Noorden van Ede. Deze brand ontstond toen de eerste specialisten-compagnie met fosforhand- granaten oefende. Door de wind breidde het vuur rich snel uit in de richting van het landgoed „Westerrode". De brand is tenslotte tot «taan gebracht, nadat circa 20 hectare heide, beplant met vliegdennen, in vlammen was op gegaan. Charles Bruck. Abraham van der Vies. Nicolaas Weinberg en niet in de laatste plaats Indra Kamadjc-do, die de choreogTophle verzorgde, konden, met de zangers en zangeressen, die zoveel uitstekends presteerden, langdurig voor het opgetogen applaus van een verrast auditorium danken. Een schitterende Inzet Tan dit Hol land Festival, waarvoor, naar wij ver namen zelfs „meester" Strawinsky, die zoveel voortreffelijke uitvoeringen van zijn wer'.i zag, zijn bijzondere te vredenheid betuigde. Men had hem met deze tot bewondering dwingende gala-avond geen hoffelijker verjaars geschenk kunnen aanbieden! Stormachtige ovaties tot besluit! VOOR ZATERDAG 7 JUNI. Hilversum 1 (402 M KRO 7 00 nieuws 7.15 gewilde muziek; 7.45 morgen gebed én liturgische kalender; 8.00 nieuws en weerberichten8 15 gram muziek; 9 00 voor de hulsvrouw: 9.30 waterstanden: 9 35 gram muziek; 10 00 voor de kleuters: 10.15 gram muziek. 11.00 voor de zieken; 1145 gram muziek, 12 00 angelus; 12 03 gram. muziek: (12.Jo—12 33 land- en tuinbouw- mededellngen12 55 „Ik zie 't zó.... 13 00 nieuws en katholiek nieuws; 13 20 amusementsmuziek: 14 00 boekbespreking; 14.10 gram muziek: 14 40 amateurspro- gramma 15.15 kroniek van letteren en kunsten', 15 53 Metropole orkest; 16 25 Sam muziek; 16 30 de schoonheid van het regorlaans; 17.00 voor de Jeugd. 8 00 nieuws. 18.15 Journalistiek weekoverzicht; 18 25 instrumentaal septet en soliste; 18.45 buitenlandse correspondenties. 19.00 gram.- muziek: 1915 idem; 19.45 verkiezings toespraak: 20 00 nieuws en weerberichten; 20 08 toespraak namens het Ned. Rooe Kruis 20.15 „Lichtbaken", causerie- 20 35 „Merlijn". opera: 21.45 gram muziek; (ln de pauzes: sport en „Als Je maar Je ver stand gebruikt 22.30 wij lulden de Zondag In. 23.00 nieuws; 23 15 nieuwe in Esperanto; 23 22—24 00 gram.muziek. Hilversum II (298 M VARA 7.00 nieuws 7 15 ochtendgymnastiek: 7.33 gram.muziek; 8 00 nieuws en weerberich ten; 8.18: gram.muziek; 8.40 Idem; 8^55 voor de hulsvrouw: 9 00 gram.muz.: VPRO 1000 .Tijdelijk uitgeschakeld", causerie; 10 05 morgenwijding; VARA 10.20 voor de arbeiders in de oontlnubedrdven; 11.35 pianorecital: 12 00 West-Duits concert: 1230 land- en tu 1 nbou wmed ede 11 n gem 12.33 gram.muziek; 12.53 De Ronde Nederland: 13 00 nieuws; 13.15 omroep orkest 14.00 gram.muziek: 14 25 gemengd koor '14.45 Gronings programma. 15 15 amateur-uitzending; 15 45 polltlekapel; 16.15 „Van de wieg tot het graf', causerie: 16.30 kamerorkest: 17.15 sportpraatje en Ronde van Nederland; 17.30 voor de jeugd; 18.00 nieuws; 18.15 VARA-varla; J82® gram.muziek: 18 30 RegerlnMUltzendlng Zoeklicht op de Westerse Defensie 18.50 artistieke Staalkaart; 19.15 verkiezings toespraak: VPRO 19 30 „Passepartout causerie 19 40 ..Het Oude Testament ln deze tijd", causerie: 19 55 „Deze week causerie- VARA 20 00 nieuws, 20.05 ac tualiteiten. 2015 gevarieerd programma: 21.15 socialistisch commentaar; 21 30 Weense muziek: 22 00 ..Onder de pannen hoorspel 22 20 dansmuziek: 22.45 „Rond het kampvuur". 23.00 nieuws; 23.15— 24 00 gram muziek. Engeland. BBC Home Service (330 M.) 11.45 gram.muziek! 12.10 gevarieerd pro gramma; 12.55 weerberichten; 13.00 nieuws; 13.10 gevarieerd programma; 14.10 cricketuitslagen; 14.15 orkestconcert; 14 45 orgelspel; 15.10 hoorspel; 15.45 Idem; 16.00 Schots orkest; 17 00 voor de kinderen: 17.55 weerberichten; 18 00 nieuws; 18 15 sport: 18 25 amusementsmuziek; 19 15 Interviews; 19 45 causerie; 20 00 gevarieerd programma 21.00 nieuws; 21.15 hoorspel: 22 45 avondgebeden; 23 00 nieuws; 23 03 schaken. Engeland. BBC Light Programme (1500 en 247 M.) 12 00 amusementsmuziek; 12.30 testmatch: 13.35 gram muziek; 13 45 voor de kinderen: 14 00 orgelspel. 14 30 test- match; 14 55 sport; 15.10 orkestconcert; 15 40 sport; 15 45 militair orkest; 16 10 testmatch: IC 12 sport; 16 30 testmatch; 10 58 sport: 17.00 gram muziek; 17.30 test- match- 17 45 sport; 18.00 testmatch: 18.33 gram.muziekI 18.45 vragenbeantwoordlng: 19 00 nieuws en radiojournaal; 19.25 sport: 19 30 hoorspel 2015 gram muziek: 20.30 klankbeeld: 2100 orkestconcert; 22.00 nieuws; 22 15 testmatch: 22.20 gram.muz.; 22 30 gevarieerd programma. 23.00 gram. muziek: 23.30 amusementsmuziek; 23 56— 24 00 nieuws Nnrdwestdentscher Rundfunk (309 M.) 12.00 amusementsmuziek: 13.00 nieuws; 13.25 gevarieerde muziek; 14.00 lichte muziek; 15.00 koormuziek; 16 oc hoorspel met muziek. 17 00 amusementsmuziek. 17 30 Amerikaanse volksmuiöe»; 18.00 lichte muziek; 19.00 nieuws 2O.00 ge»a- rieord programma; 21.45 rJeuwt; 21.10 tuiphou>-orkest en vrouwenkoor; 21M danamualek 24.00 nieuwe: 0.10 oansmuz.: 1.0O—2.00 rnytbmlsehe muziek. 249 M.) concert: 1300 nieuws; 13.20 vioolrecital. 14 00 nieuws: 14 12 concert; 16 30 gram - muziek. 16 50 kamermuziek; 17 55 gram - to a/v Amerikaanse uitzending; muziek; 19.02 gram.muziek; 19.15 hoorspel; 19.58 gram.muziek: 2R02 orkestconcert; 20.30 hoorspel; 22.15 vioolrecital; 22.50 gram - muziek; 23.25 Idem; 33 4524.00 nieuws. België, 484 en 314 M. 484 M. 12.05 omroeporkest: 13.00 nieuws; 13.10 ver- zoekprogTamms; 14.05 Idem: 15.00 gram. muziek. 16 30 lichte muziek; 17.00 nieuws; 17 15 lichte muziek; 18.30 accordeonmuz.; 19 00 zang en plano; 19.20 gram.muz.; 19.40 Idem: 19 45 nieuws; 20.00 gram.muz 21 15 omroeporkest; 22 00 nieuws; 22.10 dansmuziek; 22 50 nieuws; 23.00 gram.- 23 55 nieuws. 324 M. 12 00 Salonorkest; 12 30 weer berichten; 12.34 licht orkest; 13 00 nieuws; 13.15 gram.muziek; 14 00 verzoekprogram- n.a, 15.00 schoolkoren; 15.10 en 15.15 gram.muziek; 16.00 idem; 16.15 Idem; 16 45 Engelse les; 17.00 nieuws; 17.10 gram muziek; 17.30 orgelconcert; 18.30 voor de soldaten: 19 00 nieuws: 19.40 voor dracht; 19 50 accordeonspel; 20.00 Prater- orkest; 20.30 nccordeonspel; 20.40 ver-zoek programma; 21 15 omroeporkest en soliste; 52.00 nieuws 22.15 Jazzmuziek met com mentaar; 22 45 gram muziek: 23.00 nieuws; 23.05 en 23 3524 00 gtam muziek. vrijdag: Stadhuisplein; K. en O.-excurela naar Rotterdam. 7.45 uur v.m. Stadstaal (foyer): Bazar t. b. v. nieuw DierenasvL Oegstgeeet (Witte Huls): MeJ. a. B. Landberg spreek over Nieuw Guinea. zaterdag: Stadszaal (foyer)Bazar t. b. nieuw Dterenasvl. ZONDAG: maandag. Stadhuis: Gemeenteraad. 3 uur nam. dinsdag. Middelwee 88: Opening Leldse Groene Krulscentrum. 3.30 uur. In den Vergulden Turk: Ledenvergade ring .De Leldsche Kunstkring voor alien". 8 uur. dagelijks: Boerhaavezaal (Lange Vrouwenkerkst Voorjaarstentoonstelling Leldse Kunst centrum. Werkdagen 25 en 7—9 uur nam. (t/m 7 Juni.). dagelijks va 1—5 uur). DF. BIOSCOPEN. Rex „Trans Continent Express" (14 Jaar) Zondag: 2.30. 4 45. 7.15 en 9 15 uur. Werkdagen: 2 30. 7.15 en 9.15 uur. Donderdag: „De kleine man". Trianon „Een Amerikaan ln Parlls" (alle leeft.) Zondag: 2.15. 4.30. 7 en 9 15 uur. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. Casino „Sous ie Clel de Paris" (14 Jaar) Zondag: 2.30. 4.43. 7 en 9 15 uur. Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Lldo „Tarzan ln gevaar" (14 Jaar) Zondag; 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Werk dagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. I.uvnr „Vrouwen ln de Oertijd" (18 1. Zondag: 230, 4.45. 7 en 9 15 uur. Wer dagen: 2.8U. 7 en 9.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst d< Apotheken te Lelden wordt van Maan-.» 2 Juni 8 uur tot Zaterdag 7 Juni 8 u waargenomen door Apotbeek Duvs - Nieuwe Rijn 18. tel 20523 en de Dor/a Apotheek. Doezastraat 31. tel. 20313. Te Oegstgeest door de Oegstgecsiei Apotbeek. Wllhelmlnapark 8, tel. 26274.

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 27