Willem II los van rivaal Hermes Haarlem klopt Ajax Z.F.C. won wederom „Zilveren Hutspot" Vierde treffen tussen Wassenaar en Blauw Zwart eindigde weer gelijk Oranjeteam gaat naar Helsinki Nederlandse ploeg voor O.S. ongeveer 150 man groot 91ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Dinsdag 3 Juni 1952 Tweede Blad No. 27623 Om de vaderlandse voetbaltitel Weer heeft Tilburg geen kampioensvoetbal gezien. Willem 2, dat de oude beproefde competitie-opstelling dus met Van Loon weer op de spil plaats en Mommers in de voorhoede aantrad, trof in Hermes DVS een geladen tegenstander, die zich zonder meer niet onder de voet wenste te laten lopen. Hoewel de Schiedammers nog steeds Stok misten en bovendien aanvoerder Poulus na 8 minuten spelen wegens een onwillige spier vervangen moest worden door Leo Janse waren het de gasten die voor de rust het meest in de aanval waren. Dat de hechte Willem 2-verdediging, waar Mertens Joop Heijster uitschakelde, de gehele Schiedamse aanvalslinie met Cock v. d. Tuijn weer als de grote animator in de eerste 30 minuten in bedwang kon houden, verdient zeer zeker een compliment. Eerst toen werd Willem 2 zich bewust van de roep die er de laatste tijd van de ploeg is uitgegaan en het begon dan ook onver wijld de aanval op de hegemonie van het middenterrein. Met het vierkant, dat met spelers als Van Beers. Formanoy, Mommers en Debruijckere gerust als een der sterk- sten van Nederland mag worden be schouwd. was deze aanval dan ook spoe dig geslaagd en konden de TUburgers hoe langer hoe meer een druk op de HDVS-veste gaan uitoefenen, waar doel man Van Diest echter in buitengewone conditie bleek te zijn. Eerst kort voor rust capituleerden de Schiedammers, om na de hervatting toen Willem 2 meer vat kreeg op het in hoofdzaak afbre kende spel der HDVS-mlddenlinie nog tweemaal door de knieën te gaan. Eerst toen kregen de gasten gelegenheid tot ontplooiing van de aanval en smaak ten zij het genoegen een tegenpunt te scoren. Maar wat Van de Tuijn. de ge- brs. Heijster en de onvermoeide Lex Janse ook deden, zij konden het defen- sieblok der gastheren niet meer veront rusten en zo werd dan eindelijk HDVS geslagen, zonder dat het in de voor de Schiedammers zo berucht geworden laat ste minuten de kans kreeg tot herstel. Opvallend ls het dat de drie door Wil lem 2 gescoorde doelpunten door de beide vleugelspelers (De Jong en Becx) werden gemaakt. Men mag hieruit even wel niet afleiden, dat het binnentrio heeft gefaald. Integendeel, de doelnun- ten waren steeds het gevolg van goed opgezette aanvallen, waarin Van Roes- sel. Mommers en Debruijckere een ver dienstelijk aandeel hadden. Slap en matig Haarlem heeft in een vrij slappe en matige wedstrijd verdiend met 20 van Ajax gewonnen. Verdiend omdat Haarlem beter van de kansen gebruik wist te maken en ook dank zU een grotere activiteit van de gehele ploeg. Wel was Ajax technisch misschien een tikje beter dan de Haarlemmers, maar het te korte spel der Ajax-voorhoede. het veel te lage tempo en voorts de geringe schotvaardigheid van de Am sterdamse aanvalslinie waren oorzaak, dat de Haarlemse verdediging op vrij eenvoudige wijze meester van de si tuatie kon bljjven. TIEN DOELPUNTEN BIJ ALPHIA—ONA Alphla speelde een nuttige oefenwed strijd tegen een sterke combinatie van het Goudse ONA. Bij Alphia speelde de ex-Alphenspe- ler Bouthoorn op de rechtsbuitenplaats waar hij een voortdurend gevaar vormde voor de Goudse achterhoede. Reeds bij de rust had de thuisclub een 50 voor sprong. die echter in de tweede helft verloren dreigde te gaan, toen de gasten wisten op te halen tot 54. Toen kwam het zesde doelpunt uit een goede com binatie tussen Bouthoorn en v. Boksel, waarbij het schot van de laatste doel trof: 6—4. Overigens ging er ook van de Haar lemse aanvalslinie niet al te veel kracht uit. Hier ontbrak nog steeds Roo- zen en als middenvoor fungeerde dit maal De Groot omdat ook De Voogd verstek moest laten gaan. Speciaal in de eerste helft was het van beide kanten een vrij futloze ver toning met weinig goed spel. Ajax had een licht veldoverwicht maar zowel Michels als Van Dijk kon de juiste rich ting niet vinden. De verrassende aanval len van Haarlem hielden meer gevaar in zich verborgen, maar een prachtige kans om de score te openen liet De Groot onbenut, toen hij met alleen doel man Visser voor zich. naast schoot. In de tweede helft was het spel aan vankelijk niet veel beter. Eerst na twin tig minuten kreeg het spelbeeld een iets opgewekter karakter. Haarlem had n.l. een serie gevaarlijke aanvallen gelan ceerd. welke de grootste aandacht vroe gen van Potharst cs en uit een fraaie voorzet van Groeneveld kon Potharst de bal weliswaar onderscheppen, maar hij liet het leder liggen voor zijn doel man Visser, die dit niet begreep, zodat de toesnellende Van Osch de bal in het Amsterdamse doel kon schieten. 10. Haarlem deelde thans de lakens uit en het Amsterdamse doel kwam onder zware druk te staan. Drie minuten na het eerste doelpunt plaatste Van Osch de bal na een fraaie aanval naar mid- voor De Groot, die op zijn beurt Groe neveld een kans bood. waarvan deze gretig gebruik maakte. 2—0. ■1 Het derde doelpunt van Willem II in de wedstrijd tegen Hermes DVS. Doelman Van Diest kan het schot van De Jong niet keren. Pinksterjeugdtournooi Wassenaar Op 2e Pinksterdag namen A.S.C. en Boodcnburg elk met één jeugdelftal deel aan liet jeugdtournooi Wassenaar. Onder goede organisatorische leiding werd de gehele dag fel om de prijzen gestreden. De A.S.C.-jeugd, uitkomende in afd. C, wist beslag te leggen op de 2o prjjs, achter Westerkwartier, dat le werd. De jeugd van Roodenburg in de B-af deling wist eveneens na verwoede strijd met Laakkwartier, die met 10 in hot voordeel van de Hagenaars eindigde, beslag te leggen op een tweede prijs. De volledige uitslagen luiden: Afd. B.: Wassenaar—HMSH 6—1; HMSH—Laak kwartier 06; RoodenburgWassenaar 42; LaakkwartierWassenaar 20; HMSHRoodenburg 14; Laakkwar tierRoodenburg 10. Afd. C.: WesterkwartierAD.S. 40; AS.C Wassenaar 5—0; A.S.C.—Wester kwartier 03; WassenaarA.D.S. 60; WesterkwarticrWassenaar 21; A. D.S.—A.S.C. 0—L Hutspottournooi zonder glans (Van een onzer verslaggevers) Vrouwe Fortuna blijkt het „Zilveren Hutspot-tournooi" van UVS nu niet bepaald gunstig gezind. Was de hutspot verleden jaar aan de waterige kant. dit keer deed de harde storm veel afbreuk aan het algeheel welslagen van dit sterk bezet tournooi en had tot geTolg dat de grote massa van het voetbal- minnend publiek de huiskamer prefereerde boven een nu niet bepaald aange naam verpozen op het voetbalveld. Ook op het sportieve gedeelte van de „Huts potdag" liet de storm zich niet onbetuigd en maakte goed voetbal vrijwel onmogelijk. De winnaar van 1951, ZFC, won ook ditmaal, na een slechte finale tegen een nog slechter UVS met niet minder dan 51 werden de mannen van Kantebecn gekraakt de Zilveren Hutspot. Overigens volkomen verdiend, want de Zaankanters waren uitgesproken de sterksten, ondanks de deelname van Longa en Elinkwijk! te winnen. Hierna trokken onze stad genoten tegen het Tilburgse Longa van leer Met de storm mee kwamen Kan tebeen ca. echter niet verder dan 0—0 en zag het er naar uit dat de Braban ders nA de thee royaal zouden gaan winnen. De b'.auwwitten speelden ech ter tegen wind veel feller en boven dien technisch zeer goed Naarmate de tijd verstreek ontstonden er echter voor de veste van doelman Van Putten - die bijzonder oo dreef was - vele gevaar lijke situaties. De verdediging wist ech ter de score dubbel b'.ank te houden. Met het penalties nemen waren Kan tebeen cs. echter de meest gelukkigen! De verliezersronde tussen Longa en Elinkwijk werd door de TUburgers met 31 gewonnen, zodat Longa derde en de Utrechtenaren laatste werden De In de pauze g»=oee'de jeugdwedstrijd tussen UVS en Qu'ck Bnvs werd na een aardige strijd door de thuisclub met 10 gewonnen. Na afloop V3n het tournooi vond ln Zomerzorg de priic uitreiking plaats door wethouder Jongeleen. In de eindstrijd tegen UVS gaf ZFC grotendeels de toon aan en mede dool de harde wind in de rug namen de voetballers uit Zaandam voor de rust door Cornelisse en Driehuis (3x) reeds een 40 voorsprong Na de thee waren de Sleutelstadbewoners iets agressiever, doch de uitstekende ZFC-defensie met doe'man Lust en stopper Kuiper gaven niet veel kansen weg. Éénmaal redde de lat en éénmaal voorkwam stopper Kuiper op de doellijn een zeker Lelds doelpunt. De uitvallen van de gasten waren echter zeer gevaarlijk en na 20 minuten spelen scoorde midvoor Drie huis na een doorbraak op fraaie wijze nummer vijf '05). Eindelijk slaagde Kantebeen er kort voor het einde nog in met een harde schuiver de eer te redden. (1—5). Overigens een zeer s'echte wedstrijd: speciaal aan Leidse z(jd° leek het nergens op! Alvorens beide ploegen zich finalist mochten noemen, spee'de zich in de ochtenduren allereerst, een matige strijd af tussen ZFC en Elinkwijk. De Zaan kanters vormden een beter geheel en wisten uiteindelijk verdiend met 10 Quick Boys in halve eindstrijd beker Voor de kwart-finale van het tour. nooi om de Zaterdagmiddagbeker speelde Quick Boys tegen de vierde klasscr E.H.O. uit Oud-Beücrland. Door omstandigheden werd de wed strijd op het Quick Boys-terrein ge speeld en daarom hadden de Katwjj- kers aan een gelijk spel genoeg. Dit geljjke spel heeft Q. Boys met de allergrootste moeite tegen het verbe ten vechtende ploegje kunnen beha len, en het eindsignaal van de scheids, rechter kwam voor de Boys als een verlossing. Zonder midhalf Schaap, die zeer sterk gemist werd. begon Q. Boys maar heel slapjes en zonder een greintje vecht lust. met het gevolg dat zij met de rust tegen een 2—0 achterstand keek. Na de hervatting verhoogde Q. Boys het tem po wat en ging het iets beter. De keeper der gasten, die uitstekend werk ver richtte en vele malen een zeker doel punt voorkwam, kon niet verhinderen, dat een strafschop van Van Duiven voorde en een scherpe schuiver van Van den Oever de schaal weer in evenwicht bracht. Aan beide zijden deden zich nog zeer spannende momenten voor en mooie kansen werden om zeep ge bracht. maar verandering kwam er niet meer. zodat Q. Boys de halve eindstrijd bereikte. De tegenstander in deze wed strijd zal IJsselmeervogels zijn. en za gespeeld worden op neutraal terrein. ALPHEN VERLIEST VAN ARC Zaterdagavond speelde het eerste elf tal van ARC tegen het eerste elftal van Alphen. Na 20 minuten nam Alphen de leiding door M. Tuinenburg, maar nog voor de rust werd het weer gelijk door v. Duin 11. In de tweede helft ging de strijd gelijk op tot 15 minuten voor het einde toen moest de Alphen achterhoede zwichten voor een doelpunt van v. d. Linden en daarna nog voor een treffer van Van Duin 1—3. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Voetbal in de topklasse KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND HaarlemAjax 2—0 Willem 2—Her mes Dv'3 3—1 Willem 2 3 3 G 6 11-5 Hermes DVS 3 2 0 4 5—5 Haarlem 3 l - 2 5—5 Ajax 3 - - 0 3-9 Promotie naar de eerst? klasse A: Stormvogels—Volendam 3—0 (Stormvogels promoveert) Stormvogels 4 3 1 7 13—7 Volendam 4 1 2 4 7—8 EBOH 4 - 1 1 10-15 C: WH '16—Sp. cl. Emma 3—2 TEC 2 1 1 3 4—3 Sp. cl. Emma 3 1 1 3 5—5 WH '16 3 1 - 4—5 D: HeraclesPEC 5—4 Heracles 4 4 8 17—7 PEC 4 1 1 3 11-13 Hoogezand 4 1 1 7-15 le klasse C Bleyerhe ideN AC 3—1 Karei van der Meer naar Helsinki? Nu Nederland officieel heeft inge schreven voor het Olympisch voetbal- tournooi te Helsinki, heeft de KNVB het recht op het uitzenden van een voetbalscheidsrechter, voor eigen reke ning. die een of meer wedstrijden van het tournooi in de Finse hoofdstad zal kunnen arbitreren. Naar wij vernemen komt scheidsrechter K. J. van der Meer (Den Haag) voor het leiden van wed strijden te Helsinki in aanmerking. VOETBAL. POLITIE WON BEDRIJFSTOURNOOI. Zaterdagmiddag werden in de Leidse Hout de slotwedstrijden gespeeld van het tournooi voor de Gemeentebedrij ven, georganiseerd door de Sportclub Liohtfabrieken. Na spannende strijd en het nemen van strafschoppen, werd de Politie winnaar. De uitslagen waren: Gem werkenMarkt- en Havendienst 1—2: Endegeest—Politie 6—3. Verl ron de: EndegeestGem.werken 01. Win naarsronde: Markt- en Havendienst Politie 00. le prijs Politie; 2e prijs Markt- en Havendienst; 3e prijs Gem. werken. De heer J. C. F. Coers reikte de prijzen uit. Wassenaar kan weer rustig slapen Wassenaar nu reglementair naar 2e klasse (Van onze sportredacteur). De bevolking van Wassenaar kan weer rustig slapen. Het hevige promotie duel tussen de beide plaatselijke clubs, Blauw Zwart en Wassenaar, dat weken lang het gesprek van de dag was, is achter de rug. De mannen van Bram Houps zijn gisteravond op de schouders van hun opgewonden supporters als tweede klassers van het VUC-veld gedragen. Maar ook Blauw Zwart is trots naar de kleedkamers gestapt, want een beslissing is er in deze tweede extra wedstrijd eigenlijk niet gevallen. Toen scheidsrechter Roomer na 120 minuten hard voetbal (90 minuten officieel en 4 x 7'/j minuut verlenging) voor de laatste maal floot, wees het scorebord nog steeds de stand 22 aan. En na twee beslissingswedstrijden, als die nóg geen winnaar hebben aangewezen, dan is volgens de reglementen de vereniging met het beste doelgemiddelde de gelukkige. En dat was Wassenaar Na de hervatting was Blauw Zwart Wassenaar had zich wat in de verde diging teruggetrokken vrijwel voort durend in het offensief. Maar wat stormram Wils ook probeerde, heel veel en het ging soms wat ruw ook. de Was senaar-defensie bleef meester van het terrein. Ten slotte moest de uitstekende rechtsback van Blauw Zwart, Van Leeuwen, er aan te pas komen om de zeker wel verdiende gelijkmaker te sco ren. De Wassenaar-spil Van Wissen probeerde Van Leeuwen's oerharde schot nog met het hoofd te keren, maar het enige wat hy er mee bereikte was, dat doelman Oostrum nu helemaal gesla gen was: 2—2. Wassenaar moest nu uit de verdediging terug in het offensief, hetgeen lukte, maar ook Houps ca. wis ten het niet meer tot doelpunten te brengen. En in de verlenging, waarin het spel met voetbal weinig meer te maken had. want tal van malen moest de arbiter affluiten om de verzorgers de gelegenheid te geven om de soms zo maar neergevallen, dodelijk vermoeide spelers weer op te lappen, werd even min gedoelpunt. Zodat uiteindelijk Was senaar reglementair naar de tweede klasse promoveerde. Een wat onbevre digend slot.... Ruim 16.000 mensen woonden dit vier de treffen tussen Wassenaar en Blauw Zwart bij. Wat zenuwachtige- spanning en sensationele momenten betreft zijn zij aan hun trek gekomen, maar de zuivere voetballiefhebber is er wat kaal af gekomen, want noch het spel van Wassenaar, noch dat van Blauw Zwart kon ook maar één moment de indruk vestigen, dat hier twee candidaten voor de tweede klasse aan het werk waren. Beide ploegen beschikten over solide defensies, terwijl aan beide zijden het aanvalsspel, veelal door te kort houden, weinig doeltreffend was. Blauw Zwart speelde iets fanatieker, waardoor het over het geheel genomen wat meer in de aanval was. maar het spel van Was senaar was technisch meer verzorgd, waardoor de balans aardig in even wicht bief. Toch zag het er aanvankelijk naar uit. dat Wassenaar de wedstrijd zonder al te grote moeite zou gaan winnen. Na een half uur spelen namen de groen- witten door Dek de leiding, toen de Blauw Zwart-doelman Van Leeuwen een lange, ongevaarlijke pass van Houps wat nonchalant had behandeld. En twee minuten daarna was het alweer raak. toen J. Remmerswaal. nadat Dek dc bal fraai had opgebracht, uit moei lijke positie scherp inschoot en het leer via de paal in het doel sprong. Maar de postduiven, die deze blijde mare aan het thuis-front moesten mel den. waren nog maar amper uit het gezicht, of de jonge linksbuiten De Kleermaeker had Blauw Zwart's ach terstand al gereduceerd tot 2—1. Met precies zo'n schot als dat van Rem merswaal, via de paal in de touwen. RCL-TOURNOOI. R.C.L. soeelde Zaterdag voor haar eieen tournooi tegen Rouwkoop en won met. 31. Hedenavond komt L.D.W.S. in de tweede ronde uit tegen Oranje Groen, aanvang 7 uur. Na 50 kilometer nog geen beslissing Een te Bradford gehouden jubi leum snelwandelwedstrijd heeft een voor de athletiek wel zeer ongewoon en waarschijnlijk in de geschiedenis van de moeder der sporten nog nooit voorgekomen resultaat opge leverd. Harold Whltlock, de Olym pische snelwandelkampioen in 1936 en zijn landgenoot de Brit Colman gingen n.l. na de af te leggen 50 kilometer in precies dezelfde tijd 4 uur 51 min. 43.25 sec. over de finish. De tijdopnemer verklaarde na afloop van de wedstrijd dat het onmogelijk was geweest, ook maar een verschil van 1/10 seconde tus sen de belde athleten te kunnen waarnemen. Er waren 73 deelne mers. GOLF. Nederlandse nederlaag tegen Frankrijk Op de golflinks te Valkenswaard bij Eindhoven is een golfwedstrijd ge speeld tussen een Nederlands en een Frans team. De uitslag werd 63 voor de Franse ploeg. De gedetailleerde resultaten luidden: Foursomes: mr J. Dudok van Heel en mr O. van Zinnicq Bergmann Ned i verliezen van M. Carlhian en A. Prunet (Frankrijk) met 2 down; jhr. mr A. Calkoen van Limmen en mr P. J. M. Fruytier (Ned.) winnen met 4 en 3 van G. Huet en L. Pierard (Frankrijk); H. W. Jordaan en mr W. H. Verloop (Ned verl. met 2 en 1 van Ph. van de Walle en G. d'Arcangues (Frankrijk). Singles: mr J. Dudok van Heel (Ned.) wint met 6 en 5 van M. Carlhian (Fr.»; mr P. J. M. Fruytier (Ned.) verliest met 5 en 4 van A. Prunet (Fr.); mr H. J. Swane (Ned.) verl. met 6 en 5 van G. Huet (Fr.); mr W. H. Verloop (Ned verl. met 4 en 3 van G. d'Arcangues (Fr mr O. van Zinnicq Bergmann (Ned.) wint met 3 en 2 van Ph. van de Walle: R. Mignot (Ned.) verliest met 3 en 1 van F. Alvarez (Fr.). ESCHAUZIER JEUGDKAMPIOEN. Aan het Nationaal Jeugdkampioen schap, dat Zondag over 36 holes stroke- play werd gespeeld op de G.C. „de Dommel" te St. Michielsgestel, namen 12 jongens deel, hetgeen een verblijden de vooruitgang betekent bij verleden jaar toen er slechts zeven deelnemers waren; bij de meisjes was er helaas niet voldoende belangstelling. Winnaar werd Jan Eschauzier van de Haagse Golfclub, die na de eerste ronde nog de tweede plaats innam met 88 achter Rolf Olland (Hattemse G C met 85. Eschauzier maakte 's middags echter met 79 de beste ronde van de dag voor een totaal van 167, zodat hij juist één slag minder had dan Olland, die in de tweede ronde eveneens zijn uiterste best deed de leiding te behou den. doch met 83 voor een totaal van 168 naar de tweede plaats verhuisde. Wim van Moorsel van de Eindhovense G.C.. kwam in de tweede ronde met een verrassende 80 voor de dag, die hem met een totaal van 170 de derde plaats bezorgde. NOORDWIJKSE GOLFCLUB. G. Verhoef Jr (20) won le Pinkster dag op de banen van de Noordwykse Golfclub de Dharmadjiva-beker met een r.etto score van 63. Tweede werd de heer Knol (18) netto score 68. Na deze wed strijd wordt van beide spelers de han dicap verlaagd, respectievelijk tot 17 en 15. Het NOC heeft besloten Op een conferentie, uitgeschreven door het Nederlands Olympisch Comité, is medegedeeld, dat het bestuur van het NOC besloten heeft een Neder landse ploeg van ongeveer 150 man groot officials inbegrepen naar de Olympische Spelen te Helsinki af te vaardigen. De mogelijkheid is aanwezig dat het team nog iets groter zal worden, maar dit hangt af van de in de komende weken in verschillende takken van sport nog te verrichten prestaties en van het beschikbaar komen van een nog ontbrekend bedrag van ongeveer f. 35.000.—. Nederland zal in de volgende takken van sport vertegenwoordigd zijn: voetbal, athletiek dames en heren, hockey, roeien (nog onzeker), zeilen, zwem men dames en heren, waterpolo, wielrennen, kanovaren dames en heren, gewichtheffen, boksen, ruitersport (onzeker), gymnastiek dames, en schieten. Vrijwel alle deelnemers zullen per vliegtuig de reis van Amsterdam naar Helsinki en terug maken. Voorts zullen de Nederlandse athleten niet allen tegelijk in de Finse hoofdstad zijn: sommigen gaan van te voren in verband met voorwedstrijden en training, andere teams en deelnemers, die pas in de twee de week aan de beurt zijn. komen later. Ons land zal echter bij het openings défilé op Zaterdag 19 Juli in het Olym pisch Stadion te Helsinki met een representatief team aanwezig zijn. Onze landgenoten zullen als volgt gekleed gaan: een blauw jasje, een grijze broek of rokje, de heren een witte pet en de dames een oranje mutsje, de dames grijze kousen en de heren grijze sokken. Op het linker gedeelte van het jasje zal het NOC-embleem worden gehecht. Het ligt in de bedoeling bij de indivi duele takken van sport aan de volgende nummers deel te nemen: Athletiek dames: 100 M. hardlopen: 200 M. harlopen; 80 M. hordcnloop verspringen; 4 x 100 M. estafette (onzeker). Athletiek heren: 100 M hardlopen; (onzeker); 200 M. hardlopen (onzeker); 400 M. hardlopen onzeker): 800 M. hardlopen (onzeker); .500 M. hardlopen; 5000 M. hardlopen; 400 M. bordenloop (zeer onzeker): ver- Gewichthef frn: 2 gewlchtheffers. Roeiers: geheel onzeker. Ruitersport: geen zware dressuur; nog onzeker: samengestelde wedstrijd, zware springconcours. Wielrennen: sprint; achtervolglngswed- Zwemnien: dames: 100 M. vrije slag; 100 M rugslag; 200 M. schoolslag: 400 M. vrye slag; schoonsprlngen (zeer onzeker) 4 X 100 M. estafette. Heren: 100 M. vrije slag: 100 M. rugslag (zeer onzeker): 200 M. schoolslag (zeer onzeker); 400 M. vrije slag (zeer onzeker); 1500 M vrije slag; 4 x 200 M. vr(je slag (zeer onzeker) waterpolo. Het voetbalteam zal met zeventien spe lers gaan. het hockey-elftal met 15. Wanneer de Inschrijvingen voor enkele nummers onzeker of zeer onzeker worden genoemd, dan hanet dit af van twee fac toren: op de eerste plaats zijn de bonden nog aan het onderzoeken of de betrokke nen wat hun capaciteiten betreft, voor uitzending ln aanmerking komen en voorts K.N.Y.B. is tevreden Een redacteur van het ANP heeft aan de voorzitter van de KNVB, de heer K. J. J. Lotsy. gevraagd zyn mening te willen kenbaar maken over het besluit van het Nederlands Olympisch Comité om Nederland ln le schrijven voor hel Olympisch voetballournooi. De heer Lotsy stond op het standpunt, dat Nederland aanwezig móet z(jn op het Olympisch voet ballournooi. omdat dit laatste zo belangrijk is in de algemene strijd tussen het amateurisme en het professionalisme, een gevecht, dat. zo beaamde de heer Lotsy. voor an dere takken van sport wellicht niet zo hevig is. Het bestuur van de KNVB is zeer ingenomen met dit besluit van het NOC en het Olym pisch Comité heeft hiermede be grip geloond voor hel belangrijke aandeel, dat de KNVB heeft ge had in dc Olympische uitzendin gen van de laatste 20 jaar. En onze waardering gaat uit naar het NOC omdat deze beslissing een erken ning inhoudt van wat het Neder lands elftal In de periode, welke achter ons ligt, heeft gedaan voor de Nederlandse sport in het alge meen. H'ü slaan ons niet op de borst, zo vervolgde de heer Lotsy en wij staan zeker niet op het standpunt, dat het ons recht is om naar Helsinki te gaan. Maar het doet prettig aan te constateren dat. als bepaalde aangelegenheden om een oplossing vragen, men zich weet te herinneren, wat de voet balsport in het verleden en het heden heeft bijgedragen tot het slagen van zo menige actie. WH zijn het NOC dankbaar voor dit besluit en ongetwüfeld zal het Ne derlands elftal te Helsinki trachten een zo goed mogelijk resultaat le behalen. -J hangt de uitzending van de ..onzekeren" voor een belangrijk deel er van af of een bedrae van 1. 35.000. dat nog aan do grote som. voor Helsinki nodig, ontbreekt, bijeen gebracht zal kunnen worden.

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 13