Vj, ANÜERS j Een Hand Verleden r PANDA EN DE VERDWIJN-MACEIINE 91ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Zaterdag 17 Mei 1952 Derde Blad No. 27611 (Van een reis-redacteur) Een oud verhaal vertelt, dat God aan de eerste Spanjaard heeft gevraagd wat hü wenste. De Spanjaard zei: „Veel zon". Zijn wens werd vervuld voor wat 't grootste deel van 't land betreft. „Wat nog meer?" vroeg God. De Spanjaard zei: „Mooie vrouwen" en zijn wens werd dubbel en dwars ver vuld. want nergens ter wereld vindt ge ze schoner dan bezuiden de Pyre neeën. En toen hij weer mocht wensen, vroeg de Spanjaard om veel opti misme. En ook dat verkeeg hij in overvloedige mate, want anders zou hij nooit en te nimmer zijn, naar onze begrippen, vreselijke materiële armoe hebben kunnen dragen. De Spanjaard had de smaak van het wensen te pakken gekregen en verzocht vervolgens om een goede regering. Maar God onderbrak hem en zei: „Ik heb al drie wensen ingewilligd. Dat is genoeg". En dat is dan, volgens deze kinderlijk bekoorlijke legende, de reden, dat het Spaanse volk al ecuwen tobt met regeringen, welker vertegenwoordigers spekken der eigen zakken aanzienlijk belangrijker hebben geacht dan een vermeerdering van de welvaart over de gehele linie. Nog steeds tiert de kwaal der corruptie en der steekpenningen lustig voort (een ieder vervloekt haar openlijk) en zelfs een op dit gebied toch naar het schijnt integere figuur als Franco kan of wil daar blijkbaar geen eind aan maken. Evenmin als aan de, in onze ogen afstotend diepe kloof tussen de kleine kaste der „rijken" (grootgrondbezitters, enkele industriëlen en regeringsambtenaren) die der grote massa. „Generaalse" verkoopt zwarte sigaretten Een in Madrid wonende landgenoot heeft me daar in de hall van een hotel een grijze dame aangewezen, die op innemende manier enige pakjes Ameri kaanse sigaretten uit haar handtasje diepte, deze overhandigde aan een luxu eus meneer en vervolgens enige tiental len peseta's incasseerde. Deze dame was echtgenote van een generaal, die vla een charmant uitgeoefende zwarte han del in sigaretten poogde het schamele inkomen van haar man wat aan te vul len. Geloof me, dit is geen fabel, want Spanje mist te enenmale een min of meer welvarende middenklasse. Leraren, advocaten, artsen, officieren, journalis- len. handelslieden en anderen, die niet nder meer een leven van openlijke ar moede willen lijden, moeten door middel an de meest vreemdsoortige bijverdien sten pogen het hoofd enigermate boven water te houden. En ondanks dat hebben buitenlanders, die hier ar jaren wonen, me stuk voor stuk verteld niet terug te illen naar Nederland, Zweden of Zwit serland, omdat ze zich in Spanje vrijer oelden(i), van het klimaat genoten en ooral de levensstijl van de Spanjaarden bewonderden. Er is inderdaad een an der karakter dan het onze voor nodig, om, ondanks een toch waarlijk wel ver bazingwekkende armoe, zo blijmoedig. en bovenal met zoveel „gran- deza" door het leven te gaan als de meeste Spanjaarden doen. Twintig peseta's Aranjuez bezuiden Madrid, eens de zomerresidentie van de Spaanse konin gen. is bij de toeristen beroemd van wege de prachtige parken rond de pa leizen van Filips II. Een wonderlijke oase te midden van het woeste kale bergland van Castiliè. Op vijf minuten afstand van die beeldengroepen, vijvers, sub tropische plantengroei en koningshuizen heb ik in een armzalige buitenwijk van het simpele stadje 'waar geen toerist komt» in mijn schamel Spaans aan de landarbeider José Martinez gevraagd wat hij per dag verdiende. Twintig pe seta's zei hij. En dat betekent f. 1.80 Nederlands geld. En dat betekent ook. dat deze jnan en zijn gezin slechts één flinke maaltijd per dag kunnen gebrui ken met aardappelen als hoofdzaak. Een kilo brood kost ginds 6 peseta's een kilo vlees 40, vis 25. het weelde artikel boter 70. aardappelen 1 peseta, melk 3 peseta's per liter en olijfolie 15. Als ik er dan nog aan toe voeg. dat een paar schoenen op zijn minst 200 pese ta's (f.18) eisen, en een costuum 1000, dan begrijpt ge zonder meer, dat die landarbeider José Martinez met 20 pe seta's per dag niet veel kan doen. Wat niet veel? Maar dan vergeet ik dat een glas wijn daar in een een voudig kroegje in Aranjuez niet meer dan drie cent oftewel een derde peseta kost, dat je daar aan de schenkbank met je vrienden uren lang kunt praten over alles wat je hart bezwaart en dat ei' voor komende Zondag ook nog wel een paar peseta's over zullen blijven voor de ..Corrida de Toros" het aller gedachten beheersende stierengevecht. En terwijl hij m de bar over toros, pe seta s en politiek praat, zit de vrouw van José in de schaduw op de stoep en zij schilt aardappelen en naait brokken kleding aaneen en praat met de buur vrouw. En misschien is zij ook nog niet eens zo erg ongelukkig. Spaanse trots Een landarbeider 15 k 20, een noest werker in de industrie hooguit 30 pe seta's. Dat betekent dan, dat die goed betaalde vakman f. 2.70 per dag ver- vaareenS PHILIPS IT dient bij prijzen welke over de hele linie bezien misschien 25 pet. beneden het Nederlands niveau liggen. Dit volk van armoelijders, geconfronteerd met de kleine kaste der Rolls-Royce bezitters is natuurlijk niet zonder meer tevreden met zijn lot. Kol. W. van Hinte i Inspecteur Nationale Reserve Bij ministeriële beschikking is met in gang van 1 Juli aangewezen als inspec- I Uur der Nationale Reserve de kolonel der infanterie W. van Hmte, thans com mandant van de infanterieschool te Har derwijk. Hij zal als zodanig kolonel Th. Stoltz opvolgen, die met ingang van de zelfde datum op zijn verzoek eervol ont slag zal worden verleend, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leef tijd. Tot commandant van de infanterie school te Harderwijk is benoemd de luitenant-kolonel B. Klomp, tot voor kort commandant van de onderofficiers- school. Het mort (ik had voldoende tijd dit tijdens de oneindig lange treinreizen te constateren» ln Catalon;ë en Baskenland erger dan m het centrum en Andalusië. maar de broeierige spanning van een dreigend onweer aan de kim. voelde ik beslist toch nergens. Afgezien van het feit. dat Franco en de kerk het hpft stevig in handen hebben, wil het volk alles liever dan een nieuwe burgeroorlog. Bovendien streelt het de trots van de Spanjaard, dat zijn door de burgeroor log geteisterde land 'één millloen do den!» zich onafhankelijk heeft kunnen houden. Eerst tegenover de Duitsers en na de oorlog tegenover bijna de gehele wereld. Ook economisch, want vergeet niet, dat dit land tot nu toe nog geen dollar Marshall-hulp ontving. Een advocaat in Toledo met duideijlke republikeinse sympathieën heeft me verteld, dat hij eén keer in zijn leven de fascistengroet heeft gebracht en met luide stem „Fran co-Franco. Arriba Espana" heeft geroe pen. Dat was een paar jaar geleden toen overal nadrukkelijk actie werd gevoerd tegen het Spaanse regiem en de Cau- dillo in antwoord daarop een machtige meeting op het Madridse Plaza del Sol organiseerde om de wereld te doen we ten. dat hfj niet voor dwang van buiten zou wijken en dat het Spaanse volk zelf over zijn lot zou beslissen. Als Franco moet verdwijnen, zullen we daar zelf wel voor zorgen", zei deze advocaat uit Toledo, „maar voor het ogenblik ken ik in republikeinse kringen geen figuren, die het beter zouden doen". En de hierboven genoemde landarbei der-hongerlijder José verklaarde met overtuiging en Spaanse trots: „Ik eet maar één keer per dag. maar ik zou mijn bestaan niet voor dat van een rijke Americano willen geven". A=tAtJ.JüfcZ- Stjri'vf1' FEUILLETON Andrew Mackenzie UIT HET (Uit het Engel* vertaald) Toch liet Brooke zich overhalen Brannigan zag hem naar een lang slank roodharig meisje gaan en kennis met haar maken. Het feit, dat Brannigan e.-stokt vrijgezel was. kon hem er niet an weerhouden een waarderend oordeel er het uiterljjk van het meisje te koesteren. Maar kort na een goedkeuren- blik werd zün aandacht getrokken door een donker type met een Italiaans uiterlijk, die hü kende als een berucht arthandelaar-in-het-groot. Zün rüke jonge gastheer had hü al uit het oog erioren. Turnbull mengde zich weer in het gezelschap, nadat hü zun vriend aan het roodharige meisje had voorgesteld. Brooke stelde in een enkele oogopslag ast, dat het meisje groene ogen had, volle gezonde lippen en een sierlijk slank figuur. Zü droeg een tafzüden jurk, en als sieraden een zware jade ketting en eën armband. Zijn oorspronkelüke plan as geweest een paai' beleefdheidsop merkingen te maken en zich dan weer excuseren, maar tot zün eigen verba zing liet hü er zich toe verleiden, haar uit te nodigen plaats te nemen. .Aardige fuif", merkte het meisje op, terwyl ze een sigaret van hem accep teerde en deze in een lang püpje deed. Doet me genoegen dat het in de smaak valt" -Er schoot Brooke niets an ders te binnen dan die gelegenheidsop merking. .Ik heb me vaak afgevraagd, hoe een echte Londense partü nu wel zou zün. woon in Norfolk, bij Kings Lynn, en daar is het nogal rustig", merkte Mary ,Het is hier vanavond niet zo erg rustig ais het er misschien wel uitziet. Iemand, die op weg was naar hier, is ermoord. Vandaar die stoere knaap van politic ,die daar rondwandelt." Brannigan hing wat rond in de buurt an de deur. terwijl hij een oogie hield de detective, die met zoveel tact als de omstandigheden toelieten, de vertrek kende gasten opving en naar de kamer leidde, waar inspecteur Dale hun ver klaringen aanhoorde. .Worden we allemaal verdacht?" vroeg het meisje met iets van een ril ling .Vermoedelük. Maar er is geen reden om bang te zün". .Ik weet het niet. Ik zou niet graag uzie met die man krijgen. Hü ziet er zo toer en onbarmhartig uit". •Dat zijn de meeste politiemannen antwoordde Brooke. Ik heb zo"n idee. dat annigan buiten zün werk werkelük een aardige vent kan zün. En per slot van rekening als iemand van de gasten verantwoordelük is voor de moord op Marshall, dan hoop ik alleen maar, dat hü gegrepen wordt". In het kort vertelde hü. hoe hü de vermoorde had leren kennen. „Wat moet ik zeggen, als ik straks aan de beurt ben om een verklaring af te leggen?" „Ze zullen wel vragen, wat ze nodig hebben. Vertel maar. waar U vanavond bent geweest en met wie U hier kwam". „Ik heb gedineerd met Bill Turner en zün zuster Zij wonen bu ons in de buurt. Bill ging met ons naar Berkely Daarna zün we naar zijn flat in Zuid Kensing ton geweest om iets te drinken. Om half twaalf zün we toen opgestapt om hier heen te komen". „Dat lükt me voldoende", stelde Brooke haar gerust. „Vertel dat maar aan de politie. Maakt U zich overigens heus niet bezorgd. Ik ken BUI en daar zult u heus een goede steun aan hebben. Kent U veel mensen in Londen?" „Enkelen, niet veel. Ik logeer in een klein hotel in Lancaster Gate". Het meisje wierp een blik in de rich ting van de deur. Jeremy merkte goed keurend haar profiel op, dat haar, on danks haar enigszins hooghartige uiter- IÜk toch een vriendelük en warm voor komen gaf. „Wilt U morgen bü mü komen thee drinken?" vroeg hü plotseling. Het meisje lachte. „Vraagt U altüd al Uw gasten om te komen theedrinken? Er zyn heel wat aantrekkelüker meisjes dan ikl" „Ik meen het. Ik heb geen vrouwelük thee-bezoek gehad sedert zes maanden", antwoordde Brooke. „Werkelük?' verwondering in haar stem. „Ik had zo gedacht dattja. nu ik dit gezel schap eens aanzie, dat U iemand was die aldoor met allerlei meisjes op stap zou Turnbull stralend. „Is het niet iets bü- zonders? Ik begrup niet, waaxom ze zich tot dusver buiten verstopt heelt „Niet slecht, zeker", gaf Jeremy tie. „Onze gasten gaan er zo langzamerhand vandoor. Wü zullen wel zowat aan da beiut zün om onze verklaringen af te leggen". Lang nadat de laatste auto's vertrok ken waren van Grosvenor Square, zaten de twee detectives op Scotland Yard nog de verklaringen door te lezen en te beoordelen. Brannigan had twee lüsten gemaakt, een kleine van de gasten, die bij de politie geen al te beste naam had den. en die tussen tien en elf uur op de plaats van de misdaad hadden kunnen zyn, en een grotere lüst van de andere personen. „Er waren een paar vreemde snuiters op dat fuifje. Dale", overwoog Branni gan terwijl hü een püp stopte. „Ik kan me nog altüd niet goed voorstellen, waarom onze twee jongelieden derge lijke figuren hebben toegelaten. Ik heb vroeg Mary met enige Brooke gewaarschuwd, maar het scheen niet veel Indruk op hem te maken". „Het zün waarschünlük een paar Jonge rüke dwazen, die op zo'n manier wel gauw door hun geld heen zullen zün", was het oordeel van Dale. „Toch heeft die Brooke niet de indruk op me gemaakt van een jonge dwaas. Eerder van iemand, die heel goed weet wat hü doet. Ik had zo'n gevoel, toen ik met hem sprak, dat er wel eens meer achter die fuiverü kon zitten dan zo op het eerste gezicht leek". (Wordt vervolgd.) Stoffelijk overschot baron Michiels in ons land Gisteravond om 7 uur daalde op het vliegveld Schiphol een Viking vlieg tuig van de R.A.F. en taxide naar een uithoek van het vliegveld. Daar stond C-.' begrafenisauto gereed en als ere wacht een compagnie van de Lucht vaarttroepen Nijmegen. Het stoffelijk overschot van de Nederlandse ambas sadeur te Londen, mr E. F. M. J. ba ron Michiels van Verduynen was te ruggebracht naar het vaderland. De troep presenteerde het geweer, de trommen roffelden en acht leden van de compagnie droegen de baar, waarop een krans en bloemen rustten, het toe stel uit. Daarna werd een trap voorge reden en kwam mevrouw Michiels van Verduvnen, die haar echtgenoot op zijn laatste lange reis door Londen, vandaar per vliegtuig naar Schiphol en van Schinhol naar Wassenaar begeleidde, het toestel uit. Zü was in het zwart gekleed. Met haar hadden de luchtreis meege maakt luitenant-kolonel-vlieger C. J. M. Nass, militair luchtvaart ataché te Lon den. Jhr. A. P. C. van Karnebeek. am bassaderaad in Londen en de burge meester van Maastricht, mr W. baron Michiels van Kessenich, een ver familie lid van de overledene. Terwül de Britse bemanning met flight-lieutenant, Dixon aan het hoofd, zich in een rij naast het toestel opstelde drukte de chef protocol, mr J. Visser, mevr. Michiels van Verduynen de hand, waarna de acht leden van de compagnie de baar langzaam naar de auto droegen. Enkele minuten later reed deze het vliegveld af. gevolgd door enkele andere auto's, in de richting van Den Haag. Dode en gewonden bij aanrijding Gistermiddag reed te Deventer een vrachtauto van de firma Meester uit Wij he. komende uit de riohtmg Deven ter van de Zwolse weg af. De \racht- auto ramde daarbij een üscowagentje. De 20-Jarige Veldkamp uit Deventer, die bü het wagentje een ijsje stond te eten. werd daarbij op slag gedood. De ijsventer en een voorbijganger werden licht gewond. Het fjswagentje werd totaal vernield. De aanrijding is waar schijnlijk ontstaan door het breken van de stuurstang van de auto. „Aoh, over het algemeen zoek ik meer collectief amusement „Goed, hoe laat dan?" „Prachtig. Ik zie U dan wel om vier uur in Dorchester Hotel Nadat Mary vertrokkken was, vond Brooke zün vriend naast zich. „En, wat heb ik je gezegd?" vroeg 35) Joris Goedblocd deed de deur van de vuurtoren goed achter zich dicht teneinde de journalisten buiten te sluiten, en ging toen aangenaam-keuvetend de burgemeester en de secretaris voor op de wenteltrap, die naar de koepel voerde. ..Hierheen, mijne heren!" sprak hij gezellig. „Er staat u een buitengewone ervaring te wachten. Het is mij een groot genoegen! Gelieve de op deze trap tentoongestelde wetenschap pelijke apparaten niet aan te raken!" Maar intussen stond Panda voor een heel wat moei lijker taak. want de vertegenwoordigers van de pers drongen onstuimig op. ..Wij zijn' van de krant!" riepen zij uit. ..Wij willen naar binnen! Wij moeten altijd overal bij zijn! Wij moeten alles zien!" „Kalmte!" riep Panda vastberaden. „Hier is alleen maar toegang voor Hoge Personen! De werking van deze machine is geheim en vertrouwelijk!" „O - nou.dan horen wc het straks wel van de burgemeester", zei een der journalisten verbitterd. De burgemeester iras intussen met zijn secretaris en Joris Goedblocd op de bovenste omloop van de toren aangekomen, en toen hij zich daar vertoonde, brak het publick weer uit in een onstuimig gejubel, wat de heren er toe bracht welwillend met hun hoge hoeden te zwaaien. ..'Hoe ontroerend", mompelde Joris Goedblocd. ..dal al deze eenvoudige heden zo doordrongen zijn van de enorme wetenschappelijke betekenis van de Ver- dwijn-technick!" Radio-programma VOOR ZONDAG 18 MEI Hilversum I. (402 m.) —NCRV: 8 00 Nieuws en weerber.. 8.15 Gram muziek: IKOR: 8.30 Morgengebed KRO: 9.30 Nieuws en waterstanden; 9 45 Gram mu ziek; 9.55 Hoogmis; 11.30 Gram.muziek; 11.40 Kamerorkest en solisten; 12.15 Apo logie; 12.35 Gram.muzlek; 12.40 Lichte muziek; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws, weerber. en Katholiek nieuws: 13.10 Lunchconcert; 13.45 „Uit het Boek der Boeken": 14.00 Blazersensemble: 14 30 „Melodie der bergen", causerie; 14.45 Zang en plano. 15.00 „Haringziekte", klankbeeld; 15.20 Brabants orkest en so list, 16.10 Katholiek thuisfront overal; 16.15 Sport; 16.30 Vespers. NCRV: 17.00 Geref. Kerkdienst; 18.30 Gewijde muziek; 19.15 „Het gebed des Heren"; 19 30 Nieuws sportuitslagen en weerber.; KRO. 19 45 Actualiteiten; 19.52 Boekbespreking: 20.05 Dc gewone man zegt er 't zijne van. 20.12 Gevar. progr.: 22.45 Avondgebed en litur- Sische kalender: 23.00 Nieuws; 23.15 4.00 Gram.muzlek. 8.57 Sportmededellngen en postdul richten. 9.00 Vacantietlps; 9.10 Gram. muzlek; 9.45 „Geestelijk leven", causerie: VPRO; 10.00 Voor de Jeugd. IKOR 10 30 Ned. Herv. Kerkdienst. AVRO: 12.00 Or- kcstconcert; 12.30 „Even afrekenen. He ren!": 12.40 Gevar. muziek; 13.00 Nieuws en weerber.; 13.05 „De Spoorwegen spre ken"; 13.15 Mededelingen of gram.muzlek 13.20 Promenade-orkest en solist: 13.55 Boekbespreking; 14.15 Boston Symphonle Orchestra; 15.15 „Goodwill Day"; 15.30 Toneelbeschouwing; 15.45 Gram.muzlek; 16.30 Sportrevue. VPRO: 17 00 Gesprek ken met luisteraars; 17.20 „Van het ker kelijk erf". VARA; „Monus, de man van dc man", hoorspel voor de Jeugd; 17.50 Sportjournaal: 18.15 Nieuws en sportuit slagen; 18.30 Cabaret; 19.00 Gram.muzlek 19.30 Radlolympus. AVRO: 20 00 Nieuws; 20.05 Indrukken van de reis van het Koninklijk Paar naar de Verenigde Staten 20.15 Gevar, muziek; ,21.15 „Een reis vol gevaren", hoorspel; 21.45 Surinaamse volksmuziek; 22.00 Cabaret; 22.30 Kamer orkest; 23.00 Nieuws; 23.15 Weekoverzicht 23.2524.00 Dansmuziek Engeland, BBC Homo Service 330 ni.: 12 10 Discussie; 12.55 Weerber.; 13 00 Nieuws; 13.10 Causerie: 13 30 Gram mu ziek; 14.00 Wenken voor de tuin; 14.30 Salonorkest en solist. 15.00 Hoorspel: 16.00 Orkestcancert: 16.45 Boekbespreking; 17.00 Voor de kinderen: 17.50 Causerie; 17.55 Weerber,.: 18.00 Nieuws; 18.15 Syympho- nle-orkest en solist; 19.45 Avonddienst; 20.25 Llefdadlgheldsoproep; 20.30 Hoor spel; 21.00 Nieuws: 21.15 Opera-orkest; 22 00 Crltleken: 22.52 Epiloog; 23.00—23.03 Nieuws. Engeland. BBC Light Programme. 1300 en 247 m.: 12.00 Verzoekprogr.: 13.00 Lichte muziek; 1330 Variété orkest en solist; 13.45 Gevarieerd programma; 14.30 Gram.muzlek: 15.30 Voor de vrouw; 16.00 Gevar,. programma; 16.30 Filmprogramma; 17.15 Sport; 17.45 Pianorecital; 18.00Hoor spel met muziek; 18.30 Gevar. progr.; 19 00 Nieuws en radiojournaal; 19.30 Gevar. muziek; 20 30 Community singing: 21 00 Gevar. progr 22.00 Nieuws; 22.15 Planoduo; 2 30 Muzikale causerie. 22 45 Orgelspel; 23 15 Voordracht en muziek. 23 5624.00 Nieuws. Nordwestdeutscher Rundfunk 309 m.: 12.00 Omroeporkest en solisten; 13.00 Nieuws; 13.20 Gevar. muziek; 15.00 Ver zoekprogr.: 16.30 Dansmuziek; 18.00 Phll- harmonlsch orkest; 19.00 Nieuws; 20.00 Amus muziek; 2145 Nieuws: 22 15 Dans muziek; 24.00 Nieuws; 0.101.00 Sym- phonle-orkest en solist. Frankrijk. Nationaal Programma. 347 en 2451 ni.: 12 00 Gram.muzlek. 13.00 Nieuws; 13.20 Hoorspel met muziek: 15.00 Gram - muziek- 15.30 Trots valses". operette; 17.15 Gram.muzlek: 18.00 Klassieke mu ziek; 19.00 Gram muziek: 19.30 en 20.00 Idem; 20.15 Lichte muziek; 20 45 Hoor spel: 22.35 Kamermuziek; 23.35 Gram. muzlek. 23.45—24.00 Nieuws. Brussel, 484 en 324 in. 484 nr.: 12.08 Lichte muziek: 13.00 Nieuws; 13.15 en 14,30 Gram.muzlek: 15.00 Groot Sympho- nlc-orkest en solist; 16 15 Gram.muzlek: 17 00 Nieuws; 17.10 Jazzmuziek: 19 00 Godsdienstige uitzending. 19.45 Nieuws; 20 00 Omroeporkest en solisten; 2130 Gram.muzlek; 22 00 Nieuws: 22.10 Gram. muzlek. 22.50 Nieuws; 23.00 Gram muziek 23 55 Nieuws. 324 nr.: 12 00 Radiojournaal; 12.30 Weer berichten: 12.34 Lichte muziek; 13.00 Nieuws; 13.15 Lichte muziek; 13 30 Voor dc soldaten: 14 00 Operaconcert; 16.00 Kamermuziek; 16.45 Grammuzlek: 17.00 Zang en plano; 17.40 Gram.muzlek: 17 45 Sportuitslagen: 17.50 en 18.00 Grammu- zlek: 18 30 Godsdienstige uitzending: 19.00 Nieuws: 19 30 Gram muziek: 20.00 Hoor- sncl; 21 32 Gram.muzlek: 22.00 Nieuws: 22 15 Verzoekprogr 23 00 Nleu-vs: 23 05 24.00 Gram.muzlek. woord voor de dag: 8.00 Nieuws en weer berichten: 8.10 Sportuitslagen: 8.20 Gr - muziek: 8 45 Idem: 8.55 Voor de huls vrouw: 9 00 Voor de zieken: 9 30 Water standen: 9 35 Herhaling famUlecompetl- tle; 10.10 Orgelspel: 10 30 Morgendienst. 11 00 Alt en Dlano; 11.25 Gevarieerd pro gramma; 12 15 Gr.muz.; 12 25 Voor boer en tuinder: 12.30 Land- en tulnbouwme- dedellngen: 12 33 Orgelconcert; 12 59 Klokgelui: 13.00 Nieuws: 13 15 Instru mentaal sextet; 13 45 Gr.muz.; 14 00 Schoolradio; 14 35 Gr.muz: 14 45 Voor de vrouw; 15 15 Gr.muz: 15 30 Cembalo- eezelsclian cn solisten: 16.00 Blibellezlng: 16 30 Gr.muz.: 16 45 Flultrecltal: 17 00 Voor de kleuters: 17.15 Surinaamse volks muziek; 17 30 Voor de kinderen: 17.4o ReLvi lngsultzendlng: Prof. dr M H v. d. Valk: ..Indonesië en China": 18 00 Nieuws 18.15 Sportpraatje; 18.25 .Voor de man nen ln grlls. groen en blauw", causerie; 18.30 Gr.muz.; 19.00 „Volk en Staat", causerie: 19.15 Encelse les. 19.30 Gr. muz.; 19 40 Radiokrant: 20 00 Nieuws en weerberichten: 20.10 Vüf minuten; 20.15 Lichte muziek: 20.45 „De mammoet-tand radio-humoreske: 21.20 Sopraan, alt. ba riton en plano: 22.20 Kamerkoor: 22.45 Avondoverdenking: 23.00 Nieuws en S O S. berichten: 23.15—24.00 Gr.muz. Hilversum II. 298 m. AVRO: 7.00 Nieuws: 7 15 Ochtendgymnastiek: 7.30 Gr.muz.: 8.00 Nieuws en weerberichten: 8.15 Gr.muz.: 9 00 Morgenvvlldlng; 9.15 Gr.muz.: 9.25 Voor de vrouw: 9.30 Gr. muz.: 11.00 .Op de uitkiik". causerie: 11.15 Kamerorkest: 12.00 Metropole or kest: 12.30 Land- en tulnbouwmededclln- een: 12.33 „In 't spionnetje": 12 38 Twee plano's: 13 00 Nieuws: 13.15 Mededelin gen of gr.muz 13.20 „Lunchtijd ln Am sterdam' .reportage: 13.50 Gr.muz.: 14 00 „Wat gaat er om ln de wereld?", cause rie: 14.20 Gr.muz.: 14.30 Voordracht en harpspel. 14.45 Zweedse volksliedjes; 15.15 Voor de vrouw: 16.15 Nederlandse liedjes en dansen; 16.45 Musicalender: 17 30 Voor de padvinders: 17.45 Gr.muz.: 18 00 Nieuws: 18 15 Militair commentaar: 18.25 Dansmuz.: 18 55 Gr.muz 19.00 Muzikale causerie: 19.15 Lichte muziek; 19 45 Re- gerinesultzend Landbouwrubrlek: 20.00 Nieuws: 20.05 Radioscoop: 23.00 Nieuws; 23 1524 00 Gr.muziek. Engeland. BBC Home Service. 330 m. 12.00 Amusementsmuz.; 12.25 Gevar. proerammn; 12.55 Weerber 13.00 Nieuws; 13.10 Gevar. procT.; 13.55 Crlcketultsla- gen: 14 00 Schoolradio; 15.20 Discussie over actuele vraagstukken: 16.05 Gr.muz 16 30 Interviews: 17 00 Voor de kinderen: 17.55 Weerberichten: 18 00 Nieuws. 18 15 Sport: 18.20 Causerie: 18.30 BBC Nort hern Orchestra; 19.30 Causerie. 19 45 Planoduo: 20 00 Gevar. progr.; 20 45 Cau serie: 21 00 Nieuws: 21 15 Hoorspel; 22.45 Parlementsoverzlcht: 23.00 Nieuws; 23 03 Schaken. Engeland. BRC Light procramme. 1500 j en 247 m. 12 00 Orgelspel: 12 30 Dans- I muziek; 13 00 Schots orkest; 13.45 Voor i de kinderen. 14 00 Voor de vrouw: 15 00 Gevar. muziek; 15.30 Voor de soldaten; 15.45 Lichte muz.: 16.15 Mrs Dale's Dag boek; 16 30 Hoorspel. 18 00 Planorecital: 18.15 Orgelspel, 18.45 Hoorspel: 19.00 Nieuws en radiojournaal; 19.25 Sport; 19.30 Gevar. muz 20.00 Hoorspel; 20.30 Idem: 21.00 Gevar. progr.: 22.00 Nieuws: 22 15 Actualiteiten: 22.20 Dansmuz: 23.00 Voordraoht: 23.15 Gevar. muziek: 23.56 24 00 Nieuws. Nordwestdeutscher Rundfunk. 309 in. - 12.00 Orkestconcert: 13.00 Nleuv.s: 13 25 Omroeporkest: 15 50 Amusementsmuz 16.20 Zanzrccltal; 16 40 Rhvthmlsche mu ziek. 17 00 Nieuws. 17 45 Gevar. muziek: 19.00 Nieuws: 20.00 Svmphonle-orkest en solist: 21.45 Nieuws; 23.30 Voordracht en muziek. 24.00 Nieuws: 0.301.00 Dans muziek. Frankrijk. Nationaal Programma. 347 en 24!» in. 12.00 Gr.muz.: 12 30 „Les Amours de Bastlcn et Bastienne" opera- 13 00 Nieuws: 13 18 „Les Amours de Bas- tien et Bastienne". onera: 13.58 Gr.muz.: 14.00 Nieuws; 14 05 Gr.muz 14 30 Hoor spel: 16 00 Kamcrmuz 17.00 Gr muz 17.30 Dansmuz; 18 30 Amerikaanse uit zending; 19 00 Gr.muz 20.00 en 20.20 Idem; 20.30 Hoorspel: 21 00 Nationaal orkest; 2150 ..Oedipus Rex". opera (acte II: 22 40 „Oedlpus Rex" .opera (acte IIi: 23 15 Gr.muz.: 23.4524.00 Nieuws. VOOR MAANDAG MEI. 14.15 cn 15 00 Gr.muz.. 16 00 Amuse mentsmuz16.25 Gr.muz.: 16.35 Lichte muziek. 17 00 Nieuws; 17.15 en 17 45 Gr.muz.: 18.30 Jazzmuz 19.00 Piano recital: 19.20 Gr.muz.; 19 45 Nieuws; 20 30 en 20.45 Gr.muz.; 21.15 Groot Svm- nhonie-orkest: 21.45 Gr.muziek: 22.00 Nieuws; 22.10 Gr.muz: 22.20 Amuse mentsmuziek: 22.50 Nieuws. 3rL.m- 11-45 Gr.muz.; 12.30 Weer- 5?n: 12-3* Voor de landbouwers: 12 42 Gr.muz.; 12.50 Koersen: 12 55 Gr - muziek: 13.00 Nieuws: 13.15. 14 00 en 14.45 Gr muz.: 15.15 Opernconeert; 16 00 Gr muz16.30 Koorzang; 17.00 Nieuws 17.10 Lichte muz.. 18.00 Franse le.s: 13 15 Gr.muz: 18 25 Financiële kroniek: 18 30 I Voor dc soldaten: 19 00 Nieuws: 19 oo Planorecital. 19 50 RadlofculUeton: 20 00 Omrocnorke.st: 20.45 Gr.muz: 2100 Ac tualiteit: 21.15 Gr.muz: 22.00 Nieuws- 22 15 Orgelspel: 22.35 Gr.muz.: 22.55— 1 23.00 Nieuws.

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 5