Een Hand Verleden r PANDA EN DE YERD WIJN-MA CHINE 91ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Woensdag 14 Mei 1952 Tweede Blad No. 27608 Wijziging omzetbelasting: Zal Lieftinck bakzeil halen? Amendement-Lucas werpt staatsrechtelijk probleem op (Van onze parlementaire redacteur) Terwijl de eerste vacantiegangcrs en d, jcsmensen over het Binnenhof dren telen heerst er in het gebouw van de Tweede Kamer zeker geen vacantiestem- 4ning Integendeel, want al zijn dan op Se 13e Mei de candldatenlysten inge diend en al heet het dan, dat de Ka derleden op het verkiezingspad zyn ge- ®\gen. er Is vorige week nog zo het een ,i ander blijven liggen, dat om afdoe- iing vraagt. Verleden week, terwijl in de Eerste Kamer de spetters er afvlogen, is er ook In de Tweede Kamer bij de behandeling Kan de wijziging van de omzetbelasting iet een en ander gebeurd. Toen toch heeft de Kamer, nadat mi- lister Lieftinck het ..onaanvaardbaar" |>eft laten horen, een amendement- Ijcas aangenomen De minister heeft laarop schorsing der beraadslagingen ■evraagd. In deze impasse zit mén nu in nien moet trachten er uit te komen. Het gaat hier niet om gelijk of on gelijk, om geven en nemen, liet pro bleem. waarom het hier gaat, grijpt dieper. Van stijfkoppigheid van minis ter Lieftinck in de belasting-tech nische zin is geen sprake. Veeleer gaat het om de vraag, om het nu eens heel gewoon te zeggen, of het op de weg van de Kamer ligt. een hond, die door de wet aan de ketting is gelegd, los te laten en of een regering, dat zo maar moet nemen. Om het meer officieel te zeggen: het gaat om de vraag, of het inmiddels aanvaarde amendement-Lucas wel toelaatbaar was. Het staat nu in het wetsontwerp. Mi- lister Lieftinck heeft deze zaak hoog ipgenomen, omdat wat de heer Lucas wenste naar zón oordeel de overwegin- ;en, waarop het ontwerp steunt, prin- jipieel aantast. Het gaat nu om de vraag, hoever de bevoegdheid van de Kamer gaat. En wie gistermiddag behalve de minister van Financiën, ook dr Drees en de mi nister van Justitie naar het gebouw van de Tweede Kamer heeft zien gaan. tan terecht vermoed hebben, dat zy liebben deelgenomen aan de besprekln- cen over de staatsrechtelijke zijde van bet nu opgeworpen vraagstuk. Want tegelijkertijd vergaderde niet de vaste commissie voor de belastingen, maar het senioren convent. Daaruit blijkt al. dat de kwestie anders ligt, dan zuiver technisch. Er zijn op dit ogenblik drie moge lijkheden: de regering slikt de gang no zaken en verenigt zich met wat zij ziet als een precedent, zij trekt het ontwerp in en in de derde plaats: zU komt met een nieuw ontwerp, waar van de strekking gewijzigd is overeen komstig het amendement. Het is nog te voorbarig te dezen aan zien voorspellingen te doen. al wil het gerucht in bepaalde parlementaire kring, dat de minister alsnog bakzeil zal halen. Gestage verbetering deviezenbezit BEZIT THANS BOVEN 2.4 MILLIARD.' De gestage verbetering van ons de viezenbezit heeft zich In de afgelopen week onverminderd voortgezet. Vol gens de verkorte balans van de Ne- derlandsche Bank. opgemaakt per 12 Mei. is onze deviezenreserve met ruim f. 45 millioen versterkt en beloopt zij thans f. 1115 millioen, waardoor het totale bezit aan goud en deviezen de f.2400 millioen heeft overschreden en beland is op f. 2412 millioen. Eerste Kamer aanvaardt bouw 32 mijnenvegers (Van onze parlementaire redacteur) By wijze van reactie op de heftige de batten die de senatoren de vorige week met minister Beel hebben gevoerd over de herziening van de Grondwet, was de bijeenkomst van de Eerste Kamer giste ren bepaald emotieloos. De onderwerpen leenden zich niet tot scherpe discussies en men was ook al met in de stemming om het erg lang te ma ken. Een wijziging van de Marine-begroting 1952, in verband met de financiering van de aanbouw van 32 mijnenvegers en 5 patrouillevaartuigen werd z. h. st. aanvaard, nadat de heer van San ten (C.P.N.) zijn gebruikelijke afkeu ring over de oorlogspolitiek ten beste j had gegeven. Staatssecretaris van Rhyn heeft wei nig moeite gehad om de Kamer van het nut der Pensioen- en Spaarfondsenwet te overtuigen De Kamer had enige tech nische opmerkingen en aan wat hij er over aan de andere zijde van het Bin nenhof had gezegd, had mr van Rhijn niet veel meer toe te voegen. De Kamer keurde vervolgens zonder enige discussie de Hinderwet goed en toen kon men uiteengaan tot de volgen de week Dinsdag. Ontwerp Pachtwet in Tweede Kamer De minister van Landbouw, de heer S. L. Mansholt, heeft als zijn mening Ie kennen gegeven, dat een ontwerp- paehtwet hoogstwaarschijnlijk in het komende zittingsjaar door de Staten- Gcneraal zal kunnen worden behan deld. Zware hrarid in Haagse opslagplaatsen van afvalstoffen Brandweer streed tegen loeiende vuurzee O Tonnen oud papier en grote voor raden lompen en metalen zijn verlo ren gegaan door een brand, die gister middag woedde op een stuk land aan de Binckhorstlaan in Den Haag, waar de firma's p. van Wecrs en de gebr. Platteel. handelaren In afvalstoffen hun opslagplaats hebben. De brand weer. 30 man sterk, vocht reeds van vier uur af tegen de loeiende vuurzee. De tonnen water, die door 20 slangen op het vuur werden geworpen, konden niet verhinderen, dat bijna alle lood sen en gebouwen op het terrein ver loren gingen of zwaar beschadigd werden. Op een gegeven ogenblik was bijna het gehele terrein 80 bij 65 M. één vuur zee. Het personeel van de firma's zwaar gerookt en natgespoten, zwoegden schouder aan schouder met de brand weermannen tegen het vuur. Tegen zes uur kon men op het terrein van de firma Van Weers met het nablussen beginnen. De grote loods van 50 bij 10 meter was uitgebrand. De heer Van Weers schatte de schade op dat mo ment op ruim f. 150.000. Ook een zen ding van 50 ton oud papier, bestemd voor India (waarde f. 20.000) was ver brand. Op het terrein van de firma Platteel was het vuur omstreeks die tijd nog niet bedwongen. Pakken samengeperste lom pen en oud papier (gewioht rond 300 kg.), die langs een kanaaltje, een zij arm van de Trekivliet, stonden opge stapeld, vatten ook vlam. Met vereende krachten werden de brandende stapels papier in het water geworpen. De brandweer had zeer veel moeite om zich toegang te verschaffen tot een grote loods van de firma Platteel. Tegen half zeven stegen nog steeds dikke rookwol ken op van het Platteel-terreln. Tegen half negen was de nablussing overal op het terrein nog in volle gang. Dan hier, dan daar sloegen de vlammen weer uit de lompen. Zware rookwolken drongen nog door de door het vuur ont zette muren van de grote loods van de firma Platteel. De nablussing duurde nog tot vanmorgen. Over de oorzaak van de brand men spreekt over een ongeluk bij het koken van teer bestaat nog geen zekerheid. Wel staat vast, dat de brand zo een omvang heeft kunnen aannemen door dat er weinig acht gegeven is aan de brandveiligheid ter plaatse. Beide firma's zijn verzekerd. Bij de firma Van Weers zijn 25 mensen in dienst, by Platteel 15 man. Een ton door Een heitje voor een karweitje" De verkenners van de beide Neder landse padvindersorganisaties hebben met hun actie ,,'n Heitje voor 'n kar weitje". die van 14 tot en met 19 April werd gehouden f. 100.000 400.000 heitjes verdiend! Een boven ver wachting grote opbrengst. Het bedrag, dat voor de helft aan de beide hoofdkwartieren wordt afgestaan, stelt de Nederlandse padvinders in staat alle gebrekkige jongens van de N.P.V. uit te zenden naar een internationale bijeenkomst, die het volgend jaar in België voor hen wordt gehouden! te Amsterdam het Ministerie n w.. mr H. J. Relnlnk. In \an het Paviljoen de ten- ..De bestverzor2de vllftlg Keopend. (lm Med -ad».) FEUILLETON Door Andrew Mackenzie UIT HET (Uit het Engel* vertaald) 2) „Maar goed, dat Je niet hebt aange drongen", overwoog Brannigan, „want we moeten in ieder geval zien geen moeilijkheden met de Amerikaanse am bassade te krijgen. Maar we dienen toch op een of andere manier uit te vissen, wat Marshall vanavond ging doen". ..Daar ben ik al achter gekomen", ant woordde Dale snel. „Marshall had dr Stahl verteld, dat hij naar een feestje ging by een 'zekere Jeremy Brooke op Grosvenor Square. Hij had zich daar wel een beetje over verwonderd, want voor zover hy wist. had Marshall in Londen geen kennissen. Maar zodra Burgess naar bed was gegaan, had Marshall het hotel verlaten, om tien uur dus." Dale kleurde van genoegen toen Bran nigan. terwijl hy in een telefoonboek bladerde, waardering toonde voor deze gegevens. Hij vertelde verder, dat de portier verklaard had. Marshall om tien over tien het hotel te hebben zien ver laten. Dat klopt wel", interrumpeerde Bran nigan. „want het schot werd gehoord om twintig over tien. en tien minuten is wel ongeveer de tyd die hy. op zyn ge mak lopende, nodig moet hebben gehad om naar de plaats te komen, waar hy gevonden werd. O. hier staat een J. Brooke op Grosvenor Square. Laten we eens gaan horen, wat die ons over Mar shall kan vertellen." Ik verwacht eigeniyk, dat die Brooke wel op één oor zal liggen," meende In specteur Dale, toen de beide detectives legen half één in hun auto uit Park Lane het Grosvenor Square opdraaiden. Daar ïykt het anders niet veel op", repliceerde Brannigan enkele ogenblik ken later toen zy. voor een groot, mo dern gebouw stil hielden, waarvoor een portier de wacht hield, en uit welks bo venste regionen de klanken van een r' nsband stroomden. Een paar in avond kleding betrad het gebouw, toen de auto stilhield. ..U wordt verwaoht. heren?" Informeer de de portier. Politie", antwoordde de hoofdinspec teur kort. Een feestje aan de gang?" „O zowat iedere avond feesten ze hier. Ik begryp niet goed. hoe ze dat in deze tijd kunnen volhouden". „Ze?" de zware dikke karpetten en 'tsieriyke meubilair in de ontvangsthal op: „hier schynt een behoorlek stukje geld te zitten." .Laat Je daar niet door van de wijs brepgen, Dale. Een ry kaard, die wat te verbergen heeft, is even gemakkeiyk on der handen te nemen als alle andere ergens anders dan in die kamer gedanst wekkende hoeveelheid flessen prijkte, worden. „Behoorlijke omgeving voor een Kellners in w itte korte jasjes liepen druk woning", overwoog hy. De hulsknecht toonde enige verwonde ring. toen hy Brannigan ontwaarde Deze verklaarde zyn komst door te zeg gen. dat hy de heer Brooke wilde spre ken. af en aan met welgevulde bladen Het gesprek scheen over het algemeen het vrije en wat drukke karakter te hebben, dat hoort bij de latere avonduren van een gemoedelijk feestje Brannigan was verrast toen de deur Helemaal alleen zat een 33-jartge Engelse, Mevrouw Ann Davison, een poging wagen de Atlantische Oceaan over te steken met haar zeilboot „Felicity Ann". Als het haar lukt is zij de eerste vrouw, die de Oceaan alleen over steekt. Naar aanleiding van de reis. die het Koninkiyk Paar heeft gemaakt naar Amerika, is op verzoek van H. M. de Koningin een collectie van 434 Neder landse kindertekeningen per KL.M. naar de Nederlandse ambassade te Washington verzonden. De collectie zal in verschillende steden der Ver. Staten worden tentoongesteld. Na deze exposi ties zal de collectie aan het .Arts for worlds friendship committee" worden overgedragen. Dit comité is bezig een internationale uitwisseling van kinder tekeningen te organiseren. Grieks eredoctoraat voor minister Rutten De Nederlandse minister van O., K. en W. prof. dr Th Rutten. heeft het ere doctoraat in de filosofie van de univer siteit te Athene gekregen Zoals bekend brengt hij op het ogenblik een bezoek aan Griekenland. Mr P. J. Oud over gemeentelijke taak De algemene vergadering van de Ver- van Neder andse Gemeenten die van daag in de Dierentuin te Den Haag wordt gehouden, werd geopend door de voorzitter mrP J. Oud .die allereerst de nagedachtenis van de overleden minister i van Binnenlandse Zaken, de heer van Maarseveen. eerde Aan ziin rede ontle nen wy voorts het vo'gende: De overheid heeft zich steeds met pri vate verhoudingen bemoeid. Nooit, zelfs niet in de tijdperken van de meest volstrekte onthouding van over heidsbemoeiing. heeft de overheid de burger algehele vrijheid gelaten om zich in zijn overeenkomsten zelf de wet t« stellen. De overheidsbemoeiing is toegenomen ter bescherming van de zwakkere tegen de sterkere. Ook voor de gemeentelijke overheid is hier een belangrijke taak weggelegd Mr Oud sprak vervolgens over de ont wikkeling van de gemeente in het alge meen. want de vereniging en de gemeen ten. die haar vormen zyn één. Gedurende al de Jaren sinds haar op richting in 1921 heeft de vereniging zich misschien wel het meest bezig gehouden met het probleem van de fi nanciële verhouding tussen Ryk en gemeenten. Telkens zijn aan het ge meentelijke belastinggebied stukken ontnomen zonder een evenredige com pensatie d.w.z. een compensatie, die het geleden verlies niet zonder meer bevriest, maar er rekening mee houdt, dat in een belasting elasticiteit zit. Sprekende over het financiële statuut wilde mr Oud niet nalaten vast te stellen, dat dit financiële statuut in de toekomst, meer nog dan thans reeds het geval is. gericht behoort te zijn op het mogelijk maken van het naar el kander toegroeien van het voorzie- ningspeil van grote stad en platteland. De taak waarvoor de gemeenten zowel tezamen als vereniging, als afzonderiyk staan is in hoge mate aantrekkelijk, voor de problemen schrikt men niet terug. De onderlinge band van de Neder landse gemeenten is een sterke, een band in vrijwilligheid geleed en vrywil lige samenwerking is de beste die men zich denken kan, aldus besloot mr Oud. „wy zyn van de politie. Is er ergens achter hem was gesloten, van de pret- een vertrek, waar we hem rustig kunnen tige sfeer, die er in de kamer hing waar- spreken? Zeg hem maar, dat hoofdin- in zij waren binnengelaten. Een bureau specteur Brannigan van Scotland Yard mt een sierlijke vaas met rozen, twee er Is". gemakkelijke donker-leren fauteuils, een Een enkel ogenblik meende Brannigan divan en een stemmig vloerkleed met iets van bezorgdheid op 's-mans gelaat een rood dessin. Een rustige, typisch te zien, maar zeker was hij daar niet mannelijke sfeer, van. „Goedenavond". „Laat lk U even voorgaan naar de Een jonge man was de kamer binnen kamer van mynheer Brooke Daar zult getreden Brannigan schatte hem een D niet gestoord worden. Ik zal mynheer jaar of 26 en hij maakte de indruk be mensen." De vertrekken op de bovenste verdie ping waren toegankelyk via een kleine hal. van waar uit een rode loper over een paar treden naar de deur voerde, waarvoor een huisknecht post had gevat. Brannigan kon langs hem heen nog juist1 erg kieskeurig in de keuze van een ruime kamer zien. waar mensen in j vrienden, overwoog de hoofdinspecteur, groepjes byeen stonden. De dansmuziek I in een hoek van het grote vertrek was klonk niet overluid, dus er moest wel een bar ingericht, waarop een in druk- even waarschuwen. Hy is op het ogen blik by enige kennissen op de dansvloer op het dak." Sommige gasten (een stuk of vyftlg leken er in de vertrekken te vertoeven) wierpen een blik op de twee detectives, de enigen die niet in avondkleding ge stoken waren. Met een snelle, deskundi ge blik nam Brannigan het gezelschap op. De meeste dames waren jeugdig en hadden een aantrekkeiyk uiterlyk, maar een deel van him partners paste niet helemaal in deze sfeer; zy waren meer van het genre van de oudere handelsrei ziger of types, die zo weggelopen konden zijn uit minder goed bekend staande buurten. Brooke was blykbaar niet zo zyn vig gebouwd te zyn. Zyn donkere haar was brak achterover gekamd, hij had een krachtige mond en op het gelaat la gen trekken van een intens leven. „Mijn naam is Brooke Wat kan ik voor de heren doen? Ik heb over inspec teur Brannigan horen vertellen, dat hy één van de gevaarlykste kopstukken is van Scotland Yard Mag ik U iets te drinken aanbieden?" „Niet tydens dienst, dank U. Een ze kere John R. Marshall, een Amerikaan, was vanavond op weg naar Uw party Maar is niet aangekomen. Ik vraag me al af. waar hy blijft." „Daar hebt U dus geen Idee van?" „Absoluut niet", antwoordde Brooke „Hy werd vermoord, zyn lyk werd hier in de nabyheld gevonden." (Wordt vervolgd 32) Toen de feeststoet nader kwam. met al zijn fanfare-korpsen, zangkoren, spandoeken en kiek- toestellen. verloor Joris Goedbloed blijkbaar zijn laatste greintje zelfvertrouwen. „Help mij. makker tje!" riep hij uit. „Wat hebt ge nu toch gedaan? Ge weet toch hoe érg bescheiden ik benen ik ben zo héél. héél verlegen „Blijf maar kalm. Joris." zei Panda troostend, „ik zal je wel helpen!" Maar toen de burgemeester nu nader schreed, en toen de camera's gericht werden. Ja mijnheer Brooke en zijn vriend i;roop joris f0Ch half achter Panda weg. met een uitdrukking van grote verlegenheid op zijn gelaat krijg ik een aardige fooi van ze Neem cn z0 js hij toen ook op de foto's gekomen, wat later de lift. heren want ze wonen op de bo- kranten een heel prettige, sympathieke indruk ver.sie verdieping Dale, die zich nooit erg thuis kon voe- maakte. Jen in een luxueuze omgeving hoewelinmjddels begon de burgemeester aan een feest- m*tkeS.'wS Sï I rede. ..Ahum, ahum!" zo sprak hij duidelijk en met stemverheffing. Het is een groot genoegen ehom ii te bezoekenehin verband met die interessante uitvindingehwaar wij veel belangstelling voor hebben Verder kwam de brave ambtsdrager niet. want op dit moment schoof de bescheiden Joris Panda met een achteloos gebaar opzij, terwijl hij uitriep: „Kom. kom. mijn bestel Het is bespottelijk om dit bezoek een genoegen te noemen, want het is niet minder dan een grote eer voor u! En ik verwacht heel wat anders van u dan belangstelling. Geestdrift verwacht ik. mijn waarde! Het is namelijk belachelijk om mijn uitvinding interessant te noemen - het is namelijk de grootste uitvinding sinds het begin der jaartelling! Ge vergunt me toch wel. dat ik de zaken even zo danig i echt zet. nietwaar?" „Hoera!" riep iedereen. Radio-programma VOOR DONDERDAG 15 MEI. Hilversum I. (402 m.) KRO: 7.00 Nieuws: 7.15 Gr.muz.; 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender; 8.00 Nieuws en weerber.; 8.15 Gr.muz.: 9.00 Voor de hulsvrouw: 9.30 Waterstanden: 9.35 Gr.- muzlek. NCRV: 10.00 Gr.muz.; 10.30 Mor gendienst. KRO: ll.Oo Voor de zieken: 1145 Gr.muz.: 11.50 ..Als de ziele luis tert". causerie: 12.00 Angelus: 12.03 Gr.- muzlek 12.3012.33 Land- en tulnbouw- mededellngen12.55 Zonnewiizer: 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws: 13.20 Om roeporkest. NCRV: 14.00 Kamerorkest en solisten. 14.30 Gr.muz.; 14.45 Voor de vrouw: 15.15 Hammondorgelspel: 15.25 Viool en Dlano: 16.00 Bllbellezlnc: 16.30 Gr.muz.: 17.00 Voor de Jeugd: 17.30 Viool cello en plano: 18.00 Nieuws: 18.15 Ge mengd koor; 18.4o .Op de stelling": 18.50 Gr.muz.: 19.05 Levensvragen van aller lei aard en een Dastoraal antwoord: 19.20 Viola da gamba en claveclmbel; 19.40 Radiokrant: 20.00 Nieuws en weer berichten: 20.10 Gevarieerd progr.: 121.00 —21.35 Familiecompetitie)'. 22.15 Bui tenlands overzicht: 22.35 Gr.muz.: 22.45 Avondoverdenklng: 23.00 Nieuws en her haling S.O.S.-berlchten: 23.1524.00 Gr.- muzlek. Hilversum II. (298 m.) AVRO: 7.00 Nieuws: 7.15 Ochtendgymnastiek: 7.30 Gr.muz. VPRO: 7.50 Dapooenlnc. AVRO 8 00 Nieuws; 8.15 Gr.muz; 8.45 Idem; 9.00 Moreenwtidlne: 9.15 Gr.muz.; 9.25 Voor de huisvrouw; 9.30 Grjnuz.: 10.35 „Ik weet. IK weet wat U niet weet": 10.50 Voor de kleuters: 11.00 Omroeporkest: 11.45 Voordracht: 12.00 Musette orkest: 12.25 „In 't spionnetje"; 12 30 Land en tulnbouwmededellneen: 12.33 Plano duo: 12 50 Gr.muz.: 13.00 Nieuws: 13.15 Mededelingen of gr.muz.; 13 20 Lichte muziek: 14.00 ..De Familie Mallnden" hoorspel: 14.45 Gr muz.: 15.00 Voor de zieken: 16.05 Hersengymnastiek; 16.30 Lichte muziek: 17.00 Voor de Jeugd: 17.30 Gr.muz- 17.45 Regeringsuitzending: P. J. Merkellln: ..Hoe wordt Nieuw-Guinea be stuurd?": 18 00 Nieuws: 18.15 Sportpro- blemen: 18.25 Lichte muz.: 18.55 Voor de kinderen: 19.00 Dansmuz.: 19 15 Cau serie over de schade en expertised lenst: 19.25 Dansmuz.: 19.40 Ronde Tafel parle ment; 20.00 Nieuws: 20.05 Omroeporkest en solist. 2105 Gesproken brief uit Lon den: 2110 „Nederland bouwt verder...", h oornel: 22.25 Gevar. progr: 23.00 Nieuws: 23.15 Actualiteiten: 23.30—24.00 Lichte muziek. Engeland. BBC Home Service. 330 i 12.00 Amuscmentsmuz.: 12.20 Voor de boeren: 12.30 Voor de arbeiders: 12.55 Weerber.; 13.00 Nieuws; 13.10 Mededelin gen; 13.20 PUmproer.: 13.55 Sportuitsla gen: 14.00 Schoolradio: 15.10 Hoorspel 15 40 BBC Northern Orchestra: 16.45 Causerie: 17.00 Voor de kinderen: 17.55 Weerber.: 18 00 Nieuws: 18 15 Sport: 18 20 Recimentsmmuz.: 19.00 Hoorspel: 19 30 Strllkkwartet. zang en plano: 20.30 Ge varieerd progr.: 21.00 Nieuws: 21.15 Klankbeeld: 22.00 Gevar. programma. 22 30 Wetenschappelilk overzicht: 22.45 Parlementsoverzlcht; 23.00 Nieuws: 23.03 Schaken. Engeland. BBC Light Programme. 1">00 en 247 m. 12.00 Parlementsoverzlcht: 12.15 Lichte muziek: 12.45 Orkestcon cert; 13.45 Voor de kleuters: 14.00 Voor de vrouw; 15.00 Tenor en fluit. 15.30 Voor de soldaten: 16.45 Lichte muz. 16.15 ..Mrs Dale's dagboek": 16.30 Cau serie; 16.45 Variété orkest; 17.30 Arbel- dersorkest en solist: 18.15 Orgelspel; 18.45 Hoorspel: 19.00 Nieuws en radiojournaal: 19.25 Sportberichten: 19.30 Gevarieerd progr.: 20.00 Idem: 20.45 Klankbeeld: 21.15 Pianospel; 21.30 Gevarieerd progr.: 22 00 Nieuws; 22 15 Actualiteiten; 22 20 Oude dansmuziek: 23 00 Voordraoht: 23 15 Orgelspel23.5624.00 Nieuws. Nordvvestdeutscher Rundfunk. 309 m. - 12.00 Omroepork.: 13 00 Nieuws: 13.25 Plano en saxofoon; 15 50 Planoduo: 16.00 Klassieke muziek: 17.00 Nieuws; 17 45 Gr.muz.: 19.00 Nieuws: 19.30 Amuse mentsorkest en solisten: 20.00 Hoorspel: 21.00 Kamermuziek; 21.45 Nieuws: 22.35 Dansmuz.; 23.15 Klassieke muz.. 24.00 Nieuws: 0.301.00 Lichte muziek. Frankrijk, Nationaal Programma. 347 en 249 m. 12.30 Opera-arla s: 13.00 Nieuws: 13.20 Opera-aria's: 14.00 Nieuws 14.05 Zangrecital: 14 25 Hoorspel; 17 10 Orgelconcert; 17.55 Gr.muz.: 18.30 Ame rikaanse uitzending: 19 01 Gevar muz 20 00 Orkestconcert: 20.50 orkest, koor en solisten: 22.00 Hoorspel: 23.15 Harp. fluit en fagot: 23.30 Gr.muz.; 23 45—24 00 Nieuws. Relgle. 484 en 324 m. 484 m.: 12.05 Omroeoork.. 13 00 Nieuws: 13.10 14.00. 15 00 cn 16 00 Gr.muz 17 00 Nieuws; 17.75 Lichte muziek: 18.30 Gr. muz.: 19 00 Omroepork.: 19.40 Grjnuz.: 1945 Nieuws: 20.00 Hoorspel: 22.00 Nieuws: 22.10 Dansmuz.; 22.50 Nieuws. 324 m.: 11.45 Gr.muz.: 12.30 Weerber.; 12.34 Voor de landbouwers: 12.42 Gr.mu ziek; 12 50 Koersen! 12.55 Gr.muz.: 13.00 Nieuws: 13.15 Gr.muz.: 14.00 Engelse les: 14 15 Gr.muz.: 14.30 Franse les: 14.45 Gr - muziek: 15.30. 16.15. 16.30 en 16.50 Idem: 17.00 Nieuws: 17.10 Grjnuz.: 17.15 Voor de kinderen: 18.15 Gr.muz.: 18.30 Voor de soldaten: 19.00 Nieuws: 19.30 Grjnuz.: 19 40 Causerie: 19.50 Gr.muz.: 20.00 Al leen voor mannen: 20.30 Verzoekprogr.: 2100 Voor de vrouw: 22.00 Nieuws: 22.15 Gambenkoor en solisten: 22.55—23.00 Nieuws. Agenda WOENSDAG: Centrum (Hoogl. Kerkgracht 44) 76-Jarlg bestaan Zondagsschool ,J> 24 hulzen' 8 uur nam. Gerecht 10: Splrltlsah Genootschap. 8 uur nam. Leldse Volkshuls: Leldse Jeugd Actie en Ned Jongeren Federalisten. Spr. de heer J Schiphorst. 8 uur. Rapenburg 60: Spr. O. t. d. Linden over het rekenonderwtls ln een R. Stel- ner school. 8 1/4 uur nam Schouwburg: SLF-toneelrer. „De Sleu telspelers". 8 uur nam Sociaal Bureau (Levendaal 1) Zitting prljzencommlssle, 7.308.30 uur. StadszaalFilmvoorstelling ..Dik Trom". 1.30 en 3.30 uur nam. Stadszaal: Film ..De Witte Majesteit", 8.15 uur nam. DONDERDAG: De DoelenSociale Raad. Dr A. P. Ketel over genezing van drankzuchtigen, 8 uur nam. Oegst ge est (Irene) Gymnastlekult- voering O.GA.V, 7.45 uur nam. ZATERDAG: Café „de Valk": Ver. van Chr. Onder- vyzers. Spr. dr W. - - zending, 2 30 uur i Schouwburg: Kon. Ver. „Lltterla Sacrum". „Zeg aan Margareth". 8 uur n m. Oud-HortuszlchtDansavond Interna tional Friendship League. 8 uur nam. Stadszaal (foyer): Feestavond Perso- neelsver. Marine Electronlsche Bedryven. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal)Ontspannings avond Personeelsver „Kon. Ne<L Grof smederij", 8 uur nam. MAANDAG: DAGELIJKS. Lakenhal: Verster-tentoonstelllng. Werkdagen 105: Zondagen 15 uur. (Tot 2 Juni). DE BIOSCOPEN. Trianon „Messallna" (18 Jaar) Zondag 2.15. 4.30. 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Rex (14 jaar) 9.15 U' overige dagen 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Casino „Fatlma" (14 Jaar) Zondag 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur; overige dagen 7 en 9.15 uur. Fllmax van 2 tot 6 uur. Lldo „TramlMn Begeerte" (18 jaar) Zondag 2.30, 4 45, 7 en 9 15 uur; overige dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor „Mensen die men schuwt" (14 laar) Zondag 2.30. 4,45. 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30. 7 en 9.15 uur. De avond- nacht- en Zondagsdienst der ano'heken te Lelden wordt van Zater dag 10 Mei 13 uur tot Zaterdag 17 Mei 8 uur waargenomen door Apotheek Duvs- ter Nieuwe Rlln 18. tel. 20523 en de Doeza-A notheek. Doezastraat 31. telef. 20313. Te Oecstgeest door de Oegstgeester Apotheek. Wühelmlnapark 8. tel. 26274.

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 3