DE VERB WIJN-MACHINE 91ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Vrijdag 2 Mei 1952 Tweede Blad No. 27598 Einde van het nieuweleven.. Amsterdamse gouden echtparen met f 100.— verblijd En nog wat St. Nicolaas-surprises Gisteren reed door de warme Amster damse straten een onopvallende auto. die een afgezant van ..Sint Nicolaas" vervoerde. Zo kan men tenminste wel dc Ame rikaan van .Amsterdamse afkomst noemen, die ter gelegenheid van zijn eigen 50-jarige bruiloft de gouden echtparen in de hoofdstad wilde be denken en die dit heeft laten uitvoeren door de secretaris van de Nederlandse afdeling van de jeugdvrienden-asso ciatie. de heer D. J. Koopman. GANGMAKER SLESKER Een van de eerste echtparen, die van dit meevallertje profiteerden was de cui-gangmaker Jan Slesker en zijn echtgenote, die in de Marnixstraat 16 wonen. Slesker is vooral bekend uit de periode van de duels tussen Storm en Linart in het oude Amsterdamse stadion toen hti voor Storm als gangmaker fun geerde. Tegenwoordig verkeert hij in nogal zorgelijke omstandigheden en voor deze oudjes (belden bijna 80 jaar oud», was de gave van de onbekende Ameri kaan een uitkomst. Zij hadden deze dag heel stilletjes willen laten voorbijgaan. Toen de vaas met echt Hollandse tu'pen te voorschijn kwam. gevolgd door een rokertje en een worst voor de oude baas .omdat een man niet snoept" en een gro te doos chocolade voor moeder de vrouw konden zij hun ontroering bijna niet baas. De tranen kwamen te voorschijn bij de muziek uit het bruidskoor van Lo hengrin. ten gehore gebracht op een koffergramofoon. die door de afgezant van de Amerikaan trap op trap af werd gesjouwd. Het hoogtepunt van het bezoek aan het echtpaar Slesker en ook aan Hoe is het ontstaan? Dit woord: 'n UILTJE KNAPPEN Letterlijk betekent een uiltje knappen: een vlinder vangen. Schertsend gebruikte men de zegs wijze ook voor: zich van het gezel schap verwijderen met de heimelij ke bedoeling een dutje te gaan doen In het Gronings kent men de uitdrukking: vlinder knippen. Die beduidt echter: de school ver zuimen. dus: niet gaan werken, iets doen waarin men meer plezier heeft dan in het vervullen van zijn plicht. Hetzelfde beeld vindt men in het elders bekende: puisje vangen voor: belletje trekken. Letterlijk betekent het: een poes vangen. In de zeven tiende eeuw is ..puis voor „poes" heel gewoon. De algemene zin dezer uitdrukkingen is dus: voorgeven iets onschuldigs te gaan ondernemen, maar in werkelijkheid iets ver keerds gaan doen- alle andere paren was de overhan diging van een bijzondere surprise, die voor de oudjes dc meest welkome gave was. ter waarde van f. 100. WERELD LAG AAN HUN VOETEN Gisteren zijn 10 echtparen verblijd. Onder hen was ook een gouden paar. waarvan de vrouw al 21 jaar met een verlamming aan beide benen in bed ligt Ook was er een bruidegom, ivoorwerker van bero9p. die de onbekende gever kent. Hii heeft namelijk in 1938 bn de Neder landse Amerikaan een diamantbsitel ge kocht. die hii nodig had voor het maken van biljartba'len Op vijf data in deze maand zullen ruim 70 gouden echtparen in Amster dam een soortgelijk bezoek krijgen. Ruim 70 maal zal de koffergramofoon het bruidskoor van Lohengrin afdraaien en ruim 70 paren zullen dan denken aan vuftig jaar geleien, toen de wereld aan hun voeten lag en zU een nieuw leven begonnen. (Ingez. Med.-Adv.) Verhoging inkomen Koningin en Prins Bij de Tweede Kamer is ingediend een ontwerp, waarbij wordt voorgesteld het inkomen van de Koningin te verhogen met 500 000 en mitsdien te brengen op f. 1.500.000; het inkomen van Prins Bernhard te verhogen met 100.000 en te brengen op 300.000; de post onder houd koninklijke paleizen te verhogen met f 250.000 en te brengen op f. 350.000. Commissie bevordering Vreemdelingenverkeer De Alg. Ned Ver. voor Vreemdelingen verkeer (ANVV) heeft enkele leiding gevende personen uit het Nederlandse bedrijfsleven verzocht zitting te nemen in een commissie, teneinde het belang en de waarde van het vreemdelingenverkeer voor ons land te willen aangeven en na te gaan welke middelen naar hun me ning ter bevordering van dit vreemdelin genverkeer dienen te worden toegeepast. Aan dit verzoek hebben gevolg gegeven de herendr H. M. Hirschfeld, Rege ringscommissaris voor het Europese Her stelprogramma. die bereid is gevonden het presidium van deze commisise op zich te nemen, mr A. Adama Zijlstra, gedelegeerd lid van de Raad van Beheer van de Exploitatiemaatschappij Scheve- nigen. prof. dr ir H. C. J. H. Gelissen, directeur N V. Prov. Limburgse Electri- citeits Maatschappij: ir F. Q. den Hol lander. president-directeur der Nederl. Spoorwegen; W. H. de Monchy. directeur NV Ned.-Amenkaanse Stoomvaart Mij; dr A Plesman. president- directeur der KLM: jhr. J. Six van Hillegom. direc teur Amstelbrouwerijjhr. mr J. Th. M Smits van Oyen, voorzitter KNAC: mr H. van Taahngen. directeur der Ned. Bank; P F Zimmerman voorzitter Kon Ned. Toeristenbond ANWB: mr A. J. Roest Crollius. juridisch adviseur HORE CA verklaarde zioh bereid het secreta- riaat op zioh te nemen Gistermiddag werd de commissie door de voorzitter van de ANVV, Staatsraad mr dr L. N Deckers, ten kantore van de ANW geïnstalleerd. Een groot historisch openluohtspel „Bloeiend Land", geschreven door Mau ri ts Dekker en geregisseerd door Adriaan Hooykaas, zal 7 Mei worden opgevoerd op de Landdag van de Plattelands-jon- gerengemeenschap in een amphitheater te Kesteren ((Betuwe», dat voor deze gelegenheid wordt gebouwd en plaats zal bieden aan 5000 personen. Er zullen 300 personen aan meewerken. 's Morgens zullen minister Staf en de heer H. D Louwes lid van de Eerste Kamer, de landdag-bezoekers toespreken ln de hallen van de veiling te Kest:ren. 's Avonds zal ln deaelfde velling deze Landdag besloten worden met een to neelstuk. Mr H. van Blankenstein van het Mi nisterie van Economische Zaken is gis teren te Karatsji aangekomen om de mogelijkheid van het sluiten van een handelsverdrag met Pakistan te onder zoeken Nederland en Pakistan zouden ook onderhandelen over een burgerlucht- vaart-overeenkomst, die. naar men ver wacht. binnenkort tot stand zal komen. linger.. Med.-Adv. i Laaiende vuurzee achter toneel; schade f. 100.000. Hotel in Wagenborgen door brand verwoest met de blauwe N V zacht en geurig Een feUe brand heeft gistermorgen in Wagenborgen (Gr.) binnen enkele uren tijds een hotel met gehele inboe del in de as gelegd. Omstreeks zes uur werd de hoteleigenaar, de heer G. Akkerman, wakker door een brand lucht. Hij spoedde zich naar beneden en zag in de feestzalen achter het toneel een laaiende vuurzee. Onmiddellijk sloeg hij alarm. Doordat de deuren geopend werden stond ln een ommezien ook de gehele benedenverdie ping in lichterlaaie. De hotelgasten moesten zich langs ladders en via nood. uitgangen naar buiten begeven. Het vuur greep zo snel om zioh heen. dat l van het redden van inboedel of bezit tingen van hotelgasten geen sprake meer was. Men moest zich in allerijl in vei ligheid stellen. De brandweer kon niets uitrichten tegen deze vuurzee. Zij slaag de er we] in een belendende garage te behouden. Een grote schuur waarin landbouwmaterialen lagen oreeslagen werd echter een prooi der vlammen. Bo vendien ging alle materiaal, toebeho rende aan de muziekvereniging en de gymnastiekvereniging ter plaatse verlo ren. Daags te voren had men ln de be nedenzaal van Hotel Akkerman een groot Konlnginnefeest gevierd, dat om streeks halfdrie was afgelopen. Men vermoedt, dat aohter het toneel gerookt ls. waardoor in de nacht deze brand is ontstaan. De schade wordt op ruim f. 100.000 geschat. FEUILLETON LUCHT VOOR rlARION" Jos Lodewijks 30) „Ik geef toe. dat hij u niet erg vrien delijk behandelde", zei ik. ..Maar u bent er blijkbaar weer overheen?" Haar gezicht kreeg even een bittere uitdrukking, als een trek van pijn, die snel weer verdween. „Het doet er niet toe", zei ze koel. „Laten we er niet meer over praten. Blijft u nog hier In Valparaiso voor lopig?" Ik vertelde haar, dat Ik nog enkele weken dacht te blijven om mijn werk al te maken en enkele bezoeken af te leggen. Hoe het plotseling m me op kwam weet ik niet, maar met een gevoel alsof ik een sprong in het ongewisse maakte vroeg ik: „Kan ik u niet eens ontmoeten?" Ze keek me onzeker aan en antwoord de niet dadelijk. Toen leek het alsof ze een idee kreeg. Haar gezicht werd plotseling heel levendig en gespannen. „Natuurlijk zou dat kunnen", zei ze met een glimlach. „Ik zou u de stad kunnen laten zien. Het lijkt me erg leuk om eens over Nederland te praten. Hoe ls uw naam eigenlijk?" Dat was myn kennismaking met Victoria Vandearn. Met diepe schaamte moet ik beken nen, dat ik myn werk ln de twee weken, die op deze kennismaking volgden, vol komen verwaarloosde. Victoria maakte een onvergetelijke indruk op me van de eerste dag af en ik werd hals over kop verliefd op haar. We gingen de eerste avond naar een buitenplaats aan de andere kant van de stad een restaurant dat als zeer exclusief en duur bekend stond. Er was sentimentele Mexicaanse muziek en we dronken Franse wijn, die bijna de helft van mijn weekbudget opslokte. Victoria was opgewonden en druk. Zij maakte op mij de indruk van een ontwikkeld, ver standig meisje, dat echter haar best deed om zware zorgen achter een vloed var vrolijkheid te verbergen. Ik zei haar dat en zij bekende dat het zo was Victoria vertelde, dat zij voor een moeilijke beslissing stond. Welke die be slissing was, kreeg ik niet te horen, maar ik vermoedde dat zij verband hield met de woede van Vandearn op die gedenk waardige dag van onze kennismaking. Ik drong niet verder aan, toen bleek, dat Victoria mij niet wilde inwijden ln de details van haar leven. Zells haar lamilierelatie met Vandearn wilde zij mij die eerste avond niet vertellen, zodat ik naar myn hotel ging met duizend vragen in mijn gedachten. De voor naamste vraag voor my was natuurlijk: Zou Victoria iets om mij kunnen geven? Want ik was volkomen weg van haar en ik leefde op de verwachting van onze volgende ontmoeting. Was zij de dochter van de oude Van dearn? Waartoe wilde die man haar voudig niet. Ik vreesde dat ik er alles mee bederven zou. Victoria zou me uit lachen. en zeggen dat we dan maar voor goed afscheid moesten nemen, om het niet nog erger te maken. Of ze zou boos worden en beledigd vragen of ze nu nooit eens met een man kon uitgaan zonder dat er meteen over liefde en aJ die nonsens moest worden gesproken Ik zweeg dus maar en liep naast haar te denken aan een manier om haar dui delijk te maken wat ik voor haar was gaan voelen, zonder haar af te schrik ken, toen ze plotseling stil stond. We waren in de tuin van Vajideams huis, die oneindig rustig en vredig onder een strakke avondhemel vol sterren om ons heen lag. Victoria stond stil en keerde zioh naar me toe. Zij greep myn armen met haar stevige handen en keek me aan. „Zou je iets voor me willen doen?" vroeg ze zacht. Ze fluisterde bijna, doch in de stilte van deze wonderschone avond kon ik zelfs het geluid van haar bewe gende lippen horen. Ik stond een ogen blik sprakeloos. Toen kon ik me niet meer beheersen en ik nam haar in myn armen. „Ik wil alles voor je xloen wat je van me vraagt. Victoria", zei Ik heftig. „Ik hou van je. ik hou zo onbegrijpehjk veel I van je Ze lachte geluidloos en keerde haar We gingen vijf maal met elkander uitmond weg van myn lippen, die dicht en aan het einde van de vyfde avond by de hare waren geweest, wist ik, dat ik Victoria niet meer zou I „Hoe kun je van my houden als je kunnen opgeven, wat er ook gebeurde, me pas een week kent", zei ze spottend. ZU moet het gevoeld hebben hoe het met j „Jullie mannen staan afltyd zo gauw met my stond, al had ik er met geen woord dat woord .houden van" klaarJe met haar over gesproken. Ik durfde een- I bent verliefd op my. bedoel je misschien. dwingen? Waarom interesseerde Victo ria zich zo voor Holland? Hoe was het mogelyk. dat zy Nederlandse was? Van dearn zelf was in Holland geboren, doch reeds sinds jaren in Chili genaturali seerd. Ik vroeg my af wat uit onze toe vallige ontmoeting groeien zou. Wellicht helemaal niets, dacht ik wanhopig. Hoe kon ik verwachten, dat een meisje uit zulk een milieu zich zou blyven interes seren voor een armoedzaaier als een „free lance" journalist? Ik ben ook verliefd op jou. Dat mag je gerust weten. Maar of ik ooit V3n je zal kunnen houden? Dat hangt van duizend dingen af. Maar je moet me beloven, dat je me niet te gauw weer vergeten zult, als je weer hier vandaan bent. Want ik zal heel erg ongelukkig zyn binnenkort, en ik zal de gedachte aan iemand, die wat om me geeft, hard nodig hebben. Als je wilt, mag je me een kus geven". Als ik wilde! De tijd verging en ik merkte het niet. De nacht werd koeler en de sterren verdwenen achter een dik ke. natte nevel die de warmgestoofde aarde uitwasemde. Victoria huiverde en vroeg me mee naar binnen te gaan. Op dat moment betrad ik voor de tweede en laatste maal in myn leven het huls van Vamdeairn toen aan de hand van het meisje, dot ik diezelfde nacht nog vroeg om myn vrouw te wor den. Victoria had een eenvoudig ingerichte, gezellige zitkamer, waar zy snel en han dig koffie voor ons belden zette op een electrisoh gevalletje in een hoek. Toen zy daarmee klaar was kwam zy naast me zitten op een lage sofa en ik sloeg mijn arm om haar heen. .Zit stil", zei ze dromerig na een poos. „Zit heel stil en luister. Dan zal ik je wat van mezelf vertellen". Met myn wang op haar zyïge donkere haar luisterde ik en het was byna och tend. toen zy zweeg. In groeiende ont zetting, had ik haar langzame, zachte woorden gehoord de woorden die myn leven veranderden. (Wordt vervolgd) Afscheid van voorzitter Bond Westland DE HEER BARENDSE: COMMANDANT VAN HET TUINBOUWSCHIP. Gistermiddag is in hotel Verburg te Poeldyk een receptie gehouden ter ge legenheid van het feit. dat de heer J. Barendse. voorzitter van de Bond West- land. na 34 jaren deze functie te hebben bekleed, afscheid nam Bij deze receptie waren vele persoonlijkheden aanwezig uit het tuinbouwleven uit het gehele land, o a de heren M. Prins, voorzitter van het Centraal Bureau voor Tuin bouwveilingen ln Nederland. R M. van Reenen, secretaris van dit bureau en vele leden van het dagelyks bestuur. Th M Velders. directeur van het aan- en verkoopbureau van tuinbouwproducten en arrangeur van de talrijke fruit- en groenten tentoonstellingen, alle West- landse burgemeesters, ir H Stoffel van de K. v. K P H. W Klamer, directeur van het uitvoercontrolebureau voor tuinbouwproducten, J. Kruidenier en T. J C Bos namens de exporteurs en J Mol namens de Nederlandse kleinhandel in aardappelen, groenten en fruit. De heer L Barendse, opvoleer van zijn vader als voorzitter van de Bond West- land, heette alle aanwezigen welkom, waarna de heer M. Prins een korte rede hield, waarin hy de scheidende heer Barendse noemde „de commandant op het schip van de Nederlandse tuinbouw". Verschillende andere sprekers roem den de heer Barendse nog vooral als de eenvoudige mens. die met de natuurlijke philosophic de gemeenschap doorlopend heeft gediend. De dertig inzittenden van de Pan American Stratocruiser uit Frank fort. die op London Airport Woens dag een noodlanding maakte, hebben een spannend kwartiertje meegemaakt. Toen het toestel boven het vlieg veld was. merkte de piloot dat het linker landinggestcl vastklemde. Ka i enige malen boven het vliegveld gecirkeld te zijn. landde hij - om het brandgevaar tc verminderen - op het gras tussen twee startbanen. De linker vleugel en de buitenste linker schroef waren beschadigd, doch niemand was gewond. Dc grote viermotorige Stratocruiser met een lamme linkervleugel na de noodlanding op het gras. Kinderverlamming in Bolsward TOT NU TOE VIER GEVALLEN. In Bolsward is gedurende de laatste paar dagen een viertal gevallen van kinderverlamming geconstateerd. De kinderen zyn onmiddellijk geïsoleerd en opgenomen in het R.K. ziekenhuis te Sneek. In verband met het besmet tingsgevaar heeft de burgemeester van Bolsward gelast de kleuterscholen te sluiten en alle openbare vermakelijk heden en bioscoopvoorstellingen alsmede grote vergaderingen af te gelasten. Ook de z.g. stille tocht op de herdenkingsdag gaat in verband hiermede dit jaar niet door. 22) Een verdieping lager in de vuurtoren, dus onder de koepel waarin zich het voorafgaande afspeelde, bevond zich een vertrek dat Joris Goedbloed had ingericht als studeerkamer en laboratorium. Hierheen begaf het tweetal zich om verder te praten; en nu begon Panda onmiddellijk energiek nieuwe plannen te smeden. „Kijk eens hier. „riep hij. terwijl hij driftig heen en weer liep. „deze toestand is natuurlijk belachelijk! Hier hebben we nu een uitvinding - een heel bij zondere. nieuwe uitvinding. Die zou een sensatie kunnen zijn in de wereld! ledereen zou er van opkijken! Je zou er geld mee kunnen verdienen - je zou er rijk en beroemd mee kunnen worden! Dat is het. waar we naar toe moeten!" „O ja", vroeg de aandachtig-luistercnde Joris, terwijl hij een lorgnet opzette die hem een zeer geleerd uiterlijk verschafte. „Zo zo! Dat kan wel zijn. ventje, maar wij beoefenaars van de zuivere wetenschap, wij denken helemaal niet aan zulke laag-bij-dc- grdndsc zaken als geld en roem! O neen! Wij niet! Wij geleerden zijn zo onpractisch. zie je Ja. dat zie ik zeker", antwoordde Panda. „Ik hoef maar even naar buiten te kijken en die malle waar schuwingsborden van je te zien om tc weten hoe onpractisch je bent! Die dingen moeten weg. We moeten de voorbijgangers niet afschrikken, maar juist hierheen brengen. En inderdaad zag de toegang tot de toren er zó onheilspellend uit (zoals we ons herinneren) dat niemand er voor zijn plezier heen zou gaan. Radio-programma VOOR ZATERDAG 3 MEI. Hlltersum 1. (402 m.) KRO: 7.00 Nieuws; 7.15 Mariallederen. 7.45 Morgen gebed en liturgische Kalender. 8.00 Nieuws en weerber. 8 15 Gram.muziek. 0 00 Voor de huisvrouw. 9.J0 Waterstanden. 9 35 Gram.muziek. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Grammuzlek; 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram.muziek; 12.00 Angelus; 12.03 Gram. muziek. 12.30 Land- en tulnbouwmede- dellngen; 12.33 Pianodua; 12.55 Zonnewij zer, 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws; 13 20 Amusementsmuziek; 13.50 Gram. muziek; 14.00 Boekbespreking, 14 10 Gra- mof.muzlek; 14.20 Engelse les; 14.40 Ama teursprogramma; 15.10 De schoonheid van het Gregoriaans, 15.40 Kamerorkest; 16.10 Sport; 16.40 Sport of gram.muziek; 17.15 Voor de Jeugd; 17.45 Nieuws. Nationaal Programma: 18.00 Klokgelui; 18.01 Inlei ding; 18.04 Herdenkingsbijeenkomst in de Ridderzaal te 's-Gravenhage; 18.30 Gram.muziek; 18.40 Bei-Canto koor en Concer.tgbouworkest; 19.00 Voordracht; 19 10 Kamerorkest; 19.30 Reportagetocht langs een aantal plaatsen waar Nederland vandaag zyn doden herdenkt. 20.00 Stilte- ziek; KRO: Nieuws en weerber.; 20 22 Gram.muziek; 20.30 „Lichtbaken", cause rie: 20 50 Grammuzlek; 21.15 „Nummer 30492". klankbeeld: 2215 Grammuzlek: 22.30 WIJ lulden de Zondag ln; 23 00 Nieuws: 23.15 Nieuws ln Esperanto. 23.22 24.00 Gram.muziek. Hilversum IL (298 m.) VARA: 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtendgymnastiek. 7 30 Gram.muziek; 8.00 Nieuws en weerber.; 8.18 Gram.muziek; 8 40 Idem. 8.50 Voor de hulsvrouw: 9.00 Grammuzlek. VPRO 10 00 ..Tijdelijk uitgeschakeld", causerie: 10.05 Morgenwijding. VARA 10.20 Voor de arbeiders ln de continubedrijven; 11.25 „De weg naar vryheld". causerie; 11.40 Pianorecital; 12 00 Mctropole orkest; 12 30 Land- en tulnbouwmededellngen; 12.33 Orgelspel: 13 00 Nieuws; 13.15 „Kleine zonden", hoorspel: 13.20 Accordeonmuzlek 14.10 Voor de Jeugd; 14 30 Nederl. liede ren. 14.50 Boekbespr.; 15.05 Polltlekapel; 15.30 „Van de wieg tot het graf", causerie 15 45 Noorse muziek; 16 15 Sportpraatje; 16 30 Concertgebouworkest 17.00 Voor de Jeugd; 17 45 Nieuws; 18.00 Nationaal Pro gramma (Zie Hilversum I). VARA: 20 15 Nieuws; 20.20 Grammuzlek, 21.10 „Het leven dat Ik u gaf", hoorspel; 22 10 Gram muziek; 22.15 Socialistisch commentaai. 22.30 Strljksextet; 23.00 Nieuws, 23 15 Lichte muziek; 23.3524.00 Gram muziek. Engeland, BBC Home Service. 330 11.45 Grammuzlek; 12.10 Hoorspel; 12 55 Weerber 13 00 Nieuws; 13.10 Gevar. pro gramma; 14.10 Spor; 14.15 Arbeldcrsorki Voor dcklnderen; 17.55 Weerber.. 1800 Nieuws; 18.15 Sport; 18.40 Amus.muziek 19.15 Interviews en grammuzlek; 19.45 Parlementsoverzicht; 20 00 Gevar. progr 21 00 Nieuws: 21 15 Hoorspel 22 45 Avond gebeden: 23.00 Nieuws; 23 03 Schaken. Engeland. BBC light Programme. l.ïoo en 247 m.: 12.00 Parlementsoverzicht 12 15 Orkestconcert; 12.55 Sport: 13.15 Idem: 13 45 Voor de kleuters; 14 00 Gevar. muziek; 14 45 Sport: 15 15 Amus muziek: 15.45 Sport; 16 45 Orgespel; 17.00 Sport: 17 30 Sportuitslagen. 18.00 Sport: 18 45 Causerie. 18.59 Sport: 19 00 Nieuws Northern Orchestra en soliste; 22 00 Nieuws; 22.15 Dansmuziek: 23.15 Gram. muziek: 23 5624 00 Nieuws. Nordwestdeutscber Rundfunk. 309 m.: 12 00 Amus muziek. 13.00 Nieuws. 13 30 Lichte muziek: 14.00 Amus muzlck; 15 00 Koorzang: 16.00 Gevar. progr 17 30 Koor zang: 18 00 „Goeden Avond"; 19.00 Nieuws: 20.00 Dansmuziek; 21 45 Nieuws: 22.10 Phllhaignonlsch orkest; 22.35 Dans muziek; 24.00 Nieuws; 0.10 Dansmuziek; 1.002.00 Jazzmuziek. Frankryk, Nationaal Programma. 347 en en 249 m.: 12.10 Gram.muziek; 12.30 Or kestconcert; 13.00 Nieuws, 13.20 Claveclm- belrecltal; 14.00 Nieuws: 14.12 Symphcmie- orkest; 16.30 Gram.muziek; 16 50 Kamer muziek; 17 55 Gnam.muziek; 18 10 Piano recital: 18.30 Amerikaanse uitzending; 19.00 Gram.muziek: 20.00 Orkestconcert: 20 30 Hoorspel: 22.00 Gram.muziek: 22.50 Idem; 23.25 Viool en plano; 23.4524.00 Nieuws. Brussel. 484 en 324m. 484 m.: 12.05 Omroeporkest en soliste; 13.00 Nieuws. 13.10. 14.00. 15.00 en 16.15 Gram.muziek; 16.30 Ltchtemuzlek: 17.00 Nieuws; 17.15 Lichte muziek: 18.30 Accordeonmuzlek- 19.00 Gitaarmuziek; 19 20 en 19 40 Gram muziek 19 45 Nieuws: 20 00 en 21 00 Gr3- mof.muziek. 21.15 Omroeporkest: 22 00 Nieuws; 23.00 Gram.muziek; 23.55 Nieuws. 324 m: 1145 Klassieke muziek; 12 30 Weerber.; 12.34 Instrumentaal kwintet: 13 00 Nieuws; 13.15 Dansmuziek; 13.20 Gram muzlek: 14 00 Mozart-Festlval; 15 30 Gram muziek; 16 00 Verzoekprogr 16 45 Engelse les: 17.00 Nieuws; 17.10 en 17 30 Grammuzlek; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19 30 Aecordeonspel; 19.40 Radlofeullleton: 19.50 Aecordeonspel: 20 00 Gram muzlek; 21 30 Idem. 22 00 Nieuws; 22.15 Jaznnuzlek; 22.45 Balletmuziek; 23 00 Nieuws; 23.05—24.00 Symphonlsch Agenda vrijdag. Rehoboth: Chr. Hlst. Jongerengroep. Spr. F. Goudzwaard. 8 uur nam. Royal: VVD behandelt melksanering. 8 Remonstr. Kerk: Lezing prof. dr L. J. van Hoik over Kerk en godsdienst in Amerika. 8 uur nam. Leiderdorp Wapen van Leiderdorp Haarlemmermeer ziekenfonds. Bespreking over rechten der verzekerden. 8 uur nam. Voorschoten (Irene): Ohr. Bestu renbond. 8 uur nam. ZATERDAG Stadszaal: Dodenherdenking. Sprekers prof. dr W. Asselbergs en prof. dr G. Stuiveling. 6 1/4 uur nam. ZulderkerkDodenherdenking. Sprekers ds F. Slomp en prof. dr W. Asselbergs. 6 1/4 uur nam. Oegstgeest Concertzaal Endegeest Feestavond Oranjevereniging. 8 uur nam. MAANDAG: Leiderdorp (Dorpshuls): Ons Genoegen speelt „De drie burgers" t.b.v. Stichting 1940—'45. Stadhuis; K en O.-serenade aan ge- Oegstgeest (Bos van Whckerslooth): Dodenherdenking Spr. ds E. B. A. Poort man, 7.30 uur nam. DINSDAG. Harmonie: Demonstratie-behandeling ETlIze haren. 25 en 79 uur nam. WOENSDAG: Lldo-theater Voorstelling van films utt gemeente-archief. 4.45 uur nam. Stadszaal: Protestvergadering tegen het concentratiekampsysteem Sprekers kape laan Stoellnga, mr B. W. Stomps, A. R. van Staal en ds H. Post. Schouwburg: K. en O. „Nieuw Land" door A"dam Toneelgezelschap. 8 uur nam. ZuidsingelAandeelhoudersvergadering N.V. Kon. Ned. Grofsmedery. 2.30 uur nam. Oegstgeest (Patronaatsgebouw): Toneelver. „De Lekenspelers", 8 uur nam. DONDERDAG: DAGELIJKS. Prentenkabinet (Kloksteeg 25): Ten toonstelling van lithografieën van Alfred Kubln. Geopend op werkdagen van 25 uur nam. (tot 14 Mei). LakenhalVerster-tentoonstelllng. Werkdagen 104 u.: Zondagen 1—4 uur: na 1 Mei resp. 106 en 15 uur. (Tot 2 Juni). DjE BIOSCOPEN. Re\ .Jnval der Mongolen" (14 Jaar) Zond. 2.30. 4.45. 7.15 en 9 15 uur; werk dagen 2 30. 7.15 en 9 15 uur. Zaterdag 3 Mei: 2.30 en 9.15 uur. Trianon „Van Ie familie moet Je 't maar hebben" (14 1.) Zond. 2.15. 4.30. 7 en 9.15 uur; werkdagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Zat. 3 Mei 2.30 en 9.15 uur. Casino „Fatlma" (14 Jaar) Zond. 2.30, 4 45, 7 en 9.15 uur; werkdagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Zat. 3 Mei 2.30 en 9.15 uur. El tl o „De Blauwe sluier" (alle leeft Zond. 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur- werk dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zat. 3 Mei 2.30 en 9.15 uur. Luxor „De wolf van Slla" (18 Jaar) Zond. 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur; werk dagen 2,30. 7 en 9.15 uur. Zat. 3 Mei 2.30 en 9.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst dei apotheken te lelden wordt van Zaterdag middag 1 uur (26 April) tot Zaterdag morgen 8 uur (3 Mei) waargenomen door 5E„aI)otheken Steenstraat 35. tel 20136 en Hcrdlngh en Blanken, Hogewoerd 171, tel. 20502.

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 3