:V Minister Staf verdedigt zieli tegen Kamercritiek Minister In 't Veld vroeg Kamer vergiffenis Kocht pand van Pander voor f. 675.000 N# LUCHT VOOR rlARION Agenda 91ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Vrijdag 25 April 1952 Tweede Blad No. 27592 Geen beperking duur herhalingsoefeningen: integrale kostwinnersvergoeding onmogelijk. Men lie oo!< de,goede kanten! Het Ifg.r .sianc tuJ 'iiet populair (Van onze parlementaire redacteur) thans niet te willen vooruitlopen, maar reeds nu te kunnen zeggen dat de ge maakte fouten veelal te wijten zijn aan een samenloop van omstandigheden. L'it die fouten zal lering worden ge trokken. De herhalingsoefeningen elders zijn goed verlopen: zij zullen ook in Oir- schot goed verlopen. De hadden het geweest, zo zeide de minister, men staatgering op het standpunt staat, dat de spoedig gereed met de critiek Ik ben dienstplichtigen geen lasten-verzwaring dankbaar voor critiek. omdat wjj er ons mogen lijden. Hij had echter bezwaar voordeel mee kunnen doen. Maar dat wiltegen een uitbreiding van de kostwin- nvpr «lp &u"llen ooen. Maar dat wil i legen een uitoreiaing van uc ™r*l»r!n '".«P ..•■«vergoeding Een Integrate vergoeding enige hulptroepen laten aanrukken, maar hel ontwerp kwam Woensdag pa-s zo laat in behandeling, dat deze troepen hongerig of dorstig gewor den er de brui aan gaven en der halve geen getuige waren van de vlammende vertogen van de heer Wagenaar en mevrouw Lips. Slechts de CPN-fractie was op Paul de Groot na volledig aanwezig. De hulptroepen waren er ook niet. toen minister Staf gistermiddag van antwoord diende en het debat had dan ook een zeer rustig verloop. De minister stelde in het licht, dat het ontwerp van beperkte strekking is, dat er seen willekeur plaats heeft en dat er van een voor- of proefmobilisatie geen sprake is Lang niet alle dienstplichtigen zullen in Duitsland oefenen: de manoeu vres in geallieerd verband zullen 9 4 10 dagen duren. in Duitsland, omdat wij hier geen terrein hebben maar het grootste gedeelte der troepen blijft in Nederland. De minister deelde mede, dat de dienst tijd niet tot 2 jaar zal worden verlengd. 'Het standpunt der Nederlandse rege ring met betrekking tot de materieel- voorziening is met Shape besproken, waar men volledig begrip heeft voor dit standpunt. Weliswaar moeten wij ons nog behelpen, maar dat moeten de bond genoten ook en er wordt nu gestreefd naar een zo goed mogelijke verdeling. het Departement èn door de legerlei ding zeer hard gewerkt. Zeker, er wor den fouten gemaakt, maar men mag niet uit het oog verliezen, dat er bij de aanpassing van personele en materiële behoeften grote moeilijkheden moeten worden overwonnen. Laat men echter, bü alle critiek, die er moét zijn, beginnen met vertrouwen te schenken en ook eens letten op de zou ontzaglijk hoge kosten met zich brengen, omdat zij zich niet slechts over de herhalingsoefeningen, maar ook over de eerste oefening zou moeten uitstrek ken. Hoewel de moeilijkheden erkennend zeide minister Staf. tot zijn spijt geen verandering in zijn standpunt te kunnen brengen. I Bil de .replieken heeft de heer Wage- goede dingen. Het zou mij aangenaam naar (CPN) drie moties ingediend, resp. zijn, indien er enige vermindering j strekkende tot een beperking van de kwam in de waardering voor de minis- herhalingsoefeningen tot 30 dagen, geen ter en wat meer waardering werd op- oefeningen in het buitenland. 80 loon- gebracht voor mijn militaire en civiele uitkering en oproeping van één dlenst- medewerkers. plichtige per gezin. Het onderzoek inzake de gebeurte- De Kamer verwierp de moties met 7— nissen in Oirschot is gaande. Minister 63 stemmen. Het wetsontwerp werd SUf zeide op de resultaten daarvan I genomen met 61—7 stemmen. Onderwijs debat in Tweede Kamer De school woidt al grotendeels dooi de Staat betaald (Van onze parlementaire redacteur). Bij het voorstel tot voorlopige her ziening van de schoolgeld heffing, uit sluitend strekkende tot een verlaging van 50 voor de lagere scholen heeft zich in de Tweede Kamer nog een compleet onderwijsdebat ontsponnen, het werd tenslotte een genoeglijk twist gesprek tussen de minister en de heren Peters <KVP>, Van Sleeen (P. v. d. A.. en Hoogcarspel (CPN). Het sprak- vanzelf, dat de motie- Peters over de vermenigvuldigingsfactor ter sprake kwam. maar de minister heeft niet duidelijk gemaakt, wat hü Zonder toestemming (Van onze parlementaire redacteur) illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllilllllllllllllllllllllllll Hoe is het ontstaan? Dit woord: MET DE HANDSCHOEN TROUWEN. Wanneer een meisje bij afwezig heid van de bruidegom in het hu welijk treedt met iemand, die is aangewezen om bij de plechtigheid zijn plaats in te nemen, zegt mtn: „zij is met de handsohoen ge trouwd". Inderdaad behoort cie bruid bij die gelegenheid de hand schoen aan te houden, een gebruik dat ontstaan is uit een verkeerd be grip van de uitdrukking. Met de handschoen trouwen betekent na melijk niet: trouwen met de hand schoen aan. maar: trouwen met een gevolmachtigde. In oude tijd be stond het gebruik iemand een be paalde volmacht te verlenen door zijn handschoen ter hand te stellen. De handschoen beduidt dus: de volmacht en bij uitbreiding: hij die met een zekere volmacht is be kleed. Het woord duidt dus niet een zaak. maar een persoon aan. zoals ook de op deze wijze in het huwelijk verbonden vrouw een handschoentje heeft. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllill I of meer de pen op de neus: direct I happen of de gehele transactie ging n;et door. Een op hel „os niet Difcter bel.ns- 1 "n er ook nog een ander «UerUe - transaetie met de t, f ,1™ »e*>elde WM aardoor ide afgelopen jaren verbouwd zonder 1 vergunning van B. en W. van Den Haag en de eventuele koper moest dus het dat de gemeente Den rijke zaak, H. Pander te Den Haag. het Rijk de beschikking krijgt opslagruimte in de Haagse binnen stad, kwam gisteren in dc Tweede Kamer ter sprake. Voordat een dergelijke transactie tot stand kan komen - waarvoor een be grotingswijziging nodig is - moet de Kamer er haar goedkeuring aan hechten. In dit geval is dat niet ge beurd. In December van het vorige jaar kwam de transactie tot stand en drie maanden later kwam dc rege ring met een begrotingswijziging bij dc Kamer. Er werd in December overeenstem ming bereikt over een koopprijs van f. 675.000 en aangezien het Rijk drin gend behoefte had aan opslagruimte wilde men niet langer wachten. Boven dien zette de fa .Pander het Rijk min nemen. WÊÊtJBË Haag alsnog ongedaanmaking verbouwing zou gelasten Een ietwat zonderlinge figuur inder daad. Maar dat was zeker niet het erg ste, al heeft men bi] de discussie in de Kamer er wel de aandacht op geves tigd dat er in andere gevallen van niet gevraagde vergunning - Ameide en de schoolbouw in Apeldoorn - door Den Haag nog al rigoureus was opgetreden. Wat zal er gebeuren, nu het Rijk zelf in deze positie komt te verkeren? Er ger is de totstandkoming van de trans actie zelf. waardoor de Kamer haar begrotingsreoht aangetast achtte. een zodanige gang van zaken bij een vroegere gelegenheid niet had genomen en in 1933 een amendement-Tilanus aanvaardde, waardoor een transactie in verband met de artillerie-inrichtingen radicaal ongedaan was gemaakt. Wij nemen dit ook nu niet. kwamen de heren Algera, Beernink Ritmeester WD) en Gortzak 'CPN) verklaren. De Kamer staat op eerbiediging van haar constitutionele recht en wie traoht te sohenden zal de Kamer zijn weg vinden. En dat de minister in casu de heer In 't Veld in een dwangpositie verkeerd heeft, het kon alles waar zijn het was zeker geen vol doende reden, om buiten de Kamer, de begrotingscommissie en de vaste com missie voor Wederopbouw en Volkshuis vesting om een dergelijke transactie tot stand te brengen. Ook de heer Van Sleen (PvdA) had voor de gang van zaken weinig bewon dering. haar hij vond toch vergoelij kende woorden. Restte nog de KVP maar die deed er het zwijgen toe Minister In 't Veld kon weinig anders zeggen, dan. dal het hem speet. Ja. ja. hij ging tenslotte zelfs zóver, dat hij dc Kamer vergiffenis vroeg en zette uiteen dat Pander niet langer wilde wachten - de onderhandelingen liepen al sedert Augustus 1951 - en. zo zeide de minister, dat is het recht van iedere koper. Wij zouden bij af springen van dc koop hebben moeten bouwen en dan zouden wij véél duur der uit zii" geweest. Alles bij elkaar genomen zijn wij niet onvoordelig uit. Ik meende het belang van het Rijk te dienen, maar ik zal in voorkomen de gevallen eerst overleg plegen met de vaste commissie. De opnosanten waren echter niet overtuied. maar met de hulp van PvdA en KVP kreeg de minister zijn ontwerp erdoor. De rest was tegen: 3924. van de toepassing denkt te maken. De heer Van Sleen bereed opnieuw zijn stokpaardje over kosteloos onderwijs en voor zover zulks bij een stokpaardje mogelijk ls hij kreeg wat dat betreft de heer Hoogcarspel op de duo. De burgemeester van den Briel, onder wijs specialist van de P. v. d. A. had het verder over de onoverzienbare administratieve rompslomp, die van deze regeling het gevolg zal zijn Het hele geval blijft onder de maat. zo meende hij. en dc heer Hoogcarspel sprak van een stuntelige regeling. Minister Rutten bleef bij dit alles onbewogen en toen de Kamerleden tijdens zijn antwoord bij wijze van spre ken om de regeringstafel heen hurkten, deerde hem zulks niet In het minst. Kosteloos onderwijs? Och, zeide mi nister, de meeste kosten voor het onderwijs worden door de Staat be taald. Het schoolgeld is een zeer bescheiden bijdrage en de ervaring heeft geleerd, dat men iets meer waardeert, wanneer er iets voor wordt betaald. De regering heeft getracht op verant woorde wijze aan de verlangens tege moet te 'komen. Er was geen lust meer tot repliceren. De Kamer vond het welletjes en nam het ontwerp aan en deed en passant ook nog een paar naturalisatie-ontwerpen af. Toen viel de hamer. Tot 6 Mei kan men op verkiezingspad gaan! Kamer aanvaardt pensioen regeling opvarenden koopvaardijvloot (Van onze parlementaire redacteur) Gedurende de oorlog heeft de Neder landse regering in Londen voor de op varenden van de koopvaardijvloot een pensioenregeling in uitzicht gesteld. Na de oorlog is deze kwestie in com- missioriaal overleg uitgewerkt en de re gering wil thans voor dit doel een be drag van f. 70 millioen reserveren In de Kamer is over deze aangelegen heid nog kort gediscussieerd. De vraag werd gesteld door de heren Suurhoff (P. v. d. A), Hoogcarspel (CPN) en Fokkema (AR) wat de regering denkt te doen. wanneer de onderhandelingen van werkgevers en werknemers onver hoopt mochten vastlopen. Er bestaat toch een morele verplichting. Staatssecretaris Van Rhijn zeide daar op niet te kunnen vooruitlopen. De be sprekingen zijn gaande en er is uit zicht op overeenstemming. Dat de rege ring haar toezegging bij een vastlopen der onderhandelingen zou terugnemen, ontkende mr Van Rhijn. Het ontwerp werd z.h s. aangenomen. (Ingez. Med.-adv.) WANNEER SIANVS 2AKEN 2'JN 6 VAAN COKE ROOKWORST VAN DE Jï rsSKsrKa „mm 2waan feuilleton in mijn kamer afwachten tot een uur hem met een slaapmiddel onschadelijk Jos Lodewijks 24) .pier uit zijn schrijfmap en begon ver woed te schrijven. Ik keek verbaasd toe. Ik was inderdaad op weg naar Dorn's Meende hij wat hij zei? Er zat wat in, kamer. Hij was de enige, die nog uit- dacht ik bij me zelf. Stel je voor dat komst kon bieden. Vonk was door het I u- die oude Vandearn had willen ver- dolle heen, Stella lag in hevige wanhoop snikkend m de armen van Wolff, en verder sliep iederen. Er was niemand, die mij kon helpen. En ik had hulp nodig. Ik moest proberen die eigengerei de politie-inspecteur tot rede te bren gen. Ik moest bewijzen dat hij zich ver giste. Ik moest trachten deze ontknoping uit de krant te houden tot bewezen kon warden, dat zij geen ontknoping, maar een gruwelijk misverstand was. En daar kon alleen Dorn me bij hel pen.. Hij was bij mijn eerste kloppen ai wakker en bleek in het geheel niet ver wonderd dat ik aan zijn deur stond. HIJ had een badjas aangeschoten en vroeg: „Is er nieuws?" Is er nieuwsAls hij eens geweten had wat voor nieuws er was! „U moet me helpen", zei ik gejaagd. „Kunnen we ergens praten? Het is Het is allerbelangrijkst!" „Een ogenblik", zei hü snel. „Ik schiet ven wat kleren aan". Drie minuten later zat ik met hem in zijn kamer en zo goed en zo kwaad ver telde ik hem wat zich in Vonk's kamer had afgespeeld. Ik vroeg mij niet meer af of Vonk het goed zou vinden dat ik dat alles vertelde. Het kon mij niets schelen of hij kwaad zou zijn of niet. I.: wilde alleen maar een uitweg vinden uit die vreselijke geschiedenis en ik hoop te alleen nog maar op de koele, nuch tere verstandelijkheid van Dom. Hij luisterde oplettend en schreef nu ?n dan wat op. Toen ik mijn verhaal eindigde zei hij met een scherpe lach: Die vent is gek. Dat kan hij nooit be wijzen! Hij weet geen uitweg meer en nu begint hij te fantaseren! Wat een ezell Wat een driedubbele ezel!" Hy dacht een poos diep na en zei toen: ..Juffrouw Lotgering, we moeten dit verhinderen. Hoe dan ook, we moeten zorgen dat die idioot aan "t verstand ge bracht wordt hoe stom hij is. Ik geef toe dat de zaak zich zou hebben kunnen toedragen zoals hij zo dramatisch ge schilderd heeft. Maar dat heeft ze niet! Dat is het juist: Het is heel anders gegaanWe kunnen meteen drie an dere theorieën opstellen, die alle drie kloppen met de feiten Waarachtig, dat zullen we doen! We ziillen hem morgen one theorleen voorleggen waaruit blijkt: Ten eerste dat u. juffrouw Lotgering, de moord begaan hebt Ten tweede: Dat ik het heb gedaan. En ten derde: Dat bij het zelf gedaan heeft!" Dom wond zich op. Hij ritste wat pa- of twee. Dan och nee, de kamer van andearn zou afgesloten zijn geweest en ik zou er onmogelijk in hebben kunnen komen. Maar wacht eens! Stella had reservesleutels. Even naar haar kan toortje om zogenaamd op te bellen. Sleutel nummer zo veel mee. Dat had dan natuurlijk al tevoren moeten gebeu ren. Prachtig. Maar die sporen op de brandladder? Och natuurlijk! Die wóren crop! Wolff was inderdaad langs die ladder naar Stella geklommen! Het klopte Ik werd in mijn gedachte gestoord door Dom, die mij met een rood hoofd twee vellen papier toeschoof. „Lees eens", zei hij. En ik las: Bekentenis van Th. Dom, journalist. Ik heb de multimillionnair Vandearn gedood. Het motief zal ik later onthul len. Ik heb deze moord van te voren - - zorgvuldig beraamd en alle bijzonder- moorden. Stel je voor! Marion zou een hecjeil overwogen. Ik wist dat Vandearn beroerte krijgen als ik alleen het idee in dit hotel zou komen logeren, wat maar opperde om zoiets een ogenblik aan bIykt uit het feit dal lk dezelfde dag te nemen. Stel je voorals hij hier aanwezig was. Mijn voor- Ik zou die avond, toen Stella bü mij wx2ndsel was dat ik hem wilde inter- zat op het terras en plotseling opstond vjeWen. In wérkelijkheid was ik verplicht om te gaan zien of er voor dat zuive- en vastbesloten hem uit de weg te rui- ringszout gezorgd was, achter haar aan men? Waarom? Dat zal ik later ver- hebben kunnen gaan Ik zou ergens op tellen. de gang hebben kunnen wachten tot J De avond voor de moord knoopte ik Clara met het glas passeerde. Ik zou kennismaking aan met zun secretaris. hebben gezien, dat zü door Klammerbol i pred Gay art. Ik slaagde er in hem tot 0p dat memand me zou verdenken, om- In zajn kamer werd gelokt en het glas een onderhoud te bewegen en ik sprak dat ik kranteman was", op het gangtafeltje liet staan. Floep! met hem af, dat ik om elf uur op zijn Een flinke dosis vergif er in. Weg. Kalm kamer zou komen. Ik was van plan. te maken, de sleutel van Vandearns ka mer van 'hem te nemen en daarna de oude man in zün bed te wurgen. Toen ik om acht uur naar nbjn kamer ging, veranderde ik mijn plan echter. Ik zag toen namelijk hoe de dienster Clara met een glas water, waarin zuiveringszout •vas opgelost, naar de kamer van Van dearn op weg was. Zü werd opgehouden door een man, die haar daarp meenam in zün kamer. Het glas bleef op de gang. Ik maakte van de gelegenheid gebruik om een grote dosis vergif, dat ik bü me had. in het glas te deponeren. Volgens berekening zou de oude heer daardoor rond één uur sterven. Om elf uur ging ik naar Fred Gayart. We praatten lang en inplaats van zakelijke bijzonderheden vertelde hü mij zün treurige levensge schiedenis, waarover ik hier niet in bü- zonderheden wil treden. Ik mengde het slaapmiddel in zijn koffie en ging weg, toen hij begon te knikke bollen. Ik deed alsof ik de deur achter me sloot, doch verborg mé achter het tochtgordijn, dat voor de deur hangt. Toen hü vast sliep, ging ik zijn kamer weer in en nam de sleutel weg, die hü onder zün hoofdkussen bewaarde. Zo kwam ik in de kamer van de dode. Ik maakte rommel om het te doen voor komen alsof er een inbreker geweest was en sloot vervolgens de deur weer achter me. Het was gemakkelijk om de sleutel weer op zijn oude plaats te depo neren en naar mün kamer te gaan en de morgen af te wachten Ik rekende er (Wordt vervolgd) (Ingez. Me cl.-Adv.) „...wél, daar stöndcn wc dan. Hij kijkt mij aan Jk kijk hè ra aan. En ik denk bij mezelf: dit zaakje gaat fout, hè. Een hap van die tandje* - en m a vrouw is mevrouw de weduwe!" JONGE - JONGE - JONGE!" Maar niks aan de hand, hè! Hij geeft me 'n leuk soort knip- oogje en sukkelt er vandoor. En laat het nu een tamme ge weest zijnWeggelopen uit een circus, voel je wel! JoHs. Vrijmoed Zonen, Schiedam DE JONGE-JENEVER SPECIALISTEN sinds 1776 STAKING IN ITALIAANSE GASBEDRIJVEN. De arbeiders in de Italiaanse gasbe drijven zyn, ingevolge een oproep van alle vakbonden, voor 48 uur ln staking gegaan om kracht bü te zetten aan hun eisen tot loonsverhoging De arbeiders zullen elke week 48 uur aan één stuk staken, totdat hun eisen zün ingewilligd. Ook de journalisten hebben 24 uur ge staakt, eveneens voor hoger loon. Railio-progranuna VOOR ZATERDAG 26 APRIL. Hilversum I (402 M.) KRO 7.00 nieuws. 7.15 gewijde muziek; 7.45 morgen gebed en liturgische kalender. 8.00 nieuws en weerberichten; 8.15 gram muziek; 9 00 voor de huisvrouw; 9.30 waterstanden; 9 35 gram.muziek; 10.00 voor de kleuters; 10.15 gram.muzlek. 11.00 voor de zieken; 11.45 gram muziek; 12.00 angelus; 12.03 gram. muzlek; (12.30—12.33 land- en tulnbouw- mededellngen); 12 55 zonnewijzer; 13 00 nieuws en katholiek nieuws; 13.20 amuse mentsorkest; 14.00 boekbespreking; 14 10 gTam.muzlek; 14 20 Engelse les- 14 40 gram.muzlek; 15.00 kroniek van letteren en kunsten; 15.38 omroeporkest en solist; 16.30 De Schoonheid van het Gregoriaans; 17.00 voor de Jeugd; 18 00 nieuws; 18.15 Journalistiek weekoverzicht; 18.25 lichte muziek; 1845 buitenlandse corresponden ties; 19.00 gram muziek; 19.15 parlements- overzicht. 19 25 -gram muziek; 19 52 actua liteiten; 20.00 nieuws cn weerberichten; 20.08 de gewone man zegt er 't zijne van; 20 15 lichtbaken, causerie. 2035 gram- 16) Denk niet. dat Panda zicli meteen door de fraaie praatjes van de schelm liet overtuigen. ..Luister eens, Joris", zei hij. „ik ken je. Je hebt nooit willen deugen! Waarom zou ik nu ineens moeten geloven dat je de waarheid spreekt, en dat die uitvinding van jou geen onzin is? „O - ga toch niet langer voort me die harde ver wijten voor de voeten te werpen", smeekte Joris aangedaan. „Heb ik nog niet genoeg verdriet over wat ik misschien in jeugdige onbezonnenheid wel eens bedreven heb? Kom! Achter deze deur bewaar ik de vrucht van lang en ingespannen werken in de hoogste sferen van de wetenschap. Houd de adem in. baaskeban iedere gedachte uitwant het is een mooi momentje, wanneer ge nu met eigen ogen de grootste uitvinding van deze eeuw moogt aan schouwen En met die woorden opende hij de deur, die zijn geheim verborg. Welnu. Panda keek en hij zag niets. „Ik zie niets", zei hij dan ook waarheidsgetrouw. „Ziet ge niets?" informeerde Joris verbaasd - maar toen voegde hij cr met een glimlach aan toe: „Ach neen - dat had ik kunnen weten! Ik heb namelijk verzuimd u mede tc delen, dat wat ik heb uitgevonden en wat hier staat opgesteld, niets minder is dan een Verdwijn-Machine. Het is. om kort te gaan. een machine die alles doet verdwijnen. Uiteraard kan een dergelijk apparaat geen zichtbare vormen hebben. muziek; 21.00 gevarieerd programma; 21 55 gram muziek; 22 30 wij lulden de Zondag In; 23.00 nieuws. 23.15 nieuws ln Espe ranto; 23.2524.00 Maastrichts Stedelijk Orkest. Hilversum II (298 m.) vara nieuws; 7.15 ochtendgymnastiek; 7 33 gram.muzlek; 8 00 nieuws en weerberich ten; 8.18 orgelspel. 8.50 voor de huls- vtouw 9.00 gram muziek; vpro 10.00 „Tijdelijk uitgeschakeld", causerie; 10.05 morgenwijding: vara 10 20 voor de ar beiders ln de continubedrijven; 1130 viool en plano; 12.00 Promenade orkest; 12.30 land- en tulnbouwmededellngen; 12.33 dansmuziek; 13.00 nieuws; 13 15 „Kleine Zonden", hoorspel; 13.30 accor- deonmuzlek; 14.10 filmprogramma, 14.35 Brabants programma; 15 00 polltlekapel; 15 30 „Van de wieg tot het graf", causerie; 1545 gTam.muzlek; 16.15 sportpraatje: 16.30 Radio Phllharmonlsch orkest; 17.15 Regeringsuitzending .Zoeklicht op de Westerse defensie". 19.00 Artistieke Staal kaart VPRO 19 30 ..Passepartout", cause rie; 19.40 „Het Oude Testament ln deze tijd", causerie; 19 55 „Deze week", cause rie. VARA 20 00 nieuws 20.05 actualitei ten; 20 15 gevarieerd programma; 21.15 Weensc muziek; 21 45 socialistisch com mentaar; 22.00 Metropole orkest en solis ten 22 25 „Onder de pannen", hoorspel; 22 45 amusementsmuziek: 23 00 nieuws. 23 .1524.00 gram muziek. Engeland. BBC Home Service (330 M.) 12 00 hoorspel; 12.55 weerberichten; 13 00 nieuws; 13.10 voor de soldaten; 14.10 mijnwerkersorkest; 14.45 orgelspel; 15.15 orkestconcert; 16.15 hoorspel; 16.45 Idem; 17 00 voor de kinderen; 17.55 weerberich ten; 18.00 nieuws; 18.15 sport; 18.30 ge varieerde muziek. 19 15 Interview; 19.45 parleméntsoverzicht; 20 00 gevarieerd pro gramma: 21.00 nieuws; 21 15 hoorspel; 22 45 avondgebeden; 23.00—23 03 nieuws. Engeland, BBC Light Programme (1500 en 247 M.) 12 00 parlementsoverzlcht. 12 15 balletmuziek; 12.55 sportparade; 13 15 gevarieerde muziek; 14 00 filmbe schouwing: 14 30 lichte muziek; 15.00 militair orkest: 15.45 sport. 1645 gram. muzlek: 17.00 orgelspel; 17.30 sport: 18 00 jazzmuziek: 18.45 causf- "*A" N'ordwestdeutscher Rundfunk (309 M. 12.00 lichte muziek; 13 00 nieuws. 13 30 amusementsmuziek; 14 00 lichte muziek; 15.00 koorzang, 17.00 amusementsmuziek; 17 30 volksliederen; 18 00 gevarieerd pro gramma; 19.00 nieuws. 20.00 schlagers: 21.45 nieuws: 22 10 orkestconcert: 22 40 dansmuziek- 24.00 nieuws: 0 10 dansmuz.; 1.002.00 rhytlimlsche muziek. I'rnnkr(|k, Nationaal Programma (249 en 347 M 12.10 pianorecital. 12 30 orkest- concert; 13.00 nieuws; 13.20 klarinetrecl- tal. 14.00 nieuws: 13 12 orkestconcert; 16.50 kamermuziek; 17.55 gram.muzlek: 18.10 pianorecital: 18 30 Amerikaanse uit zending. 19 01 gram.muzlek; 20 00 orkest- concert: 20 30 orkestconcert: 22 50 gram. muzlek; 23.25 pianorecital. 23.4524 00 nieuws. 17 00 nieuws; 17 15 lichte muziek: 18 30 accordeonspei; 19.00 zang en piano; 19 20 en 19.40 gram muziek: 19 45 nieuws: 20 00 gram muziek' 20 30 orkestconcert: 21 30 Jazzmuziek: 22.00 nieuws; 22.10 gram. muzlek- 22 50 nieuws; 23.00 dansmuziek: 23 55 nieuws. 324 M. 1145 gram muziek. 12.00 salon orkest; 12.30 weerberichten; 12.34 lichte muziek: 13 00 nieuws; 13 15 gram.muzlek 13.30, 14.00, 14.30 en 15 00 "Idem; 16 00 Japanse muziek met commentaar-, 16.45 Engelse les; 17.00 nieuws; 17.10 gram. muzlek: 17.30 orgelconcert: 18.30 voor de soldaten. 19.00 nieuws 19 30 accordeon- roei; 19.40 radlofeulileton: 19.50 accor deon; 20.00 Weense muziek; 20.30 gram. muzlek; 21 00 actualiteiten; 21.15 omroep orkest; 22:00 nieuws; 22.15 jazzmuziek met commentaar: 22.45 gram.muzlek! 23 00 nieuws. 23 0524.00 verzoekprogramma. VRIJDAG: Den Burcht: Viering 60-Jarlg bestaan afd. Lelden Ned. Ver. van Chr. Kantoor- en Handelsbedienden, 7.30 uur nam. Stadszaal; Italiaanse Opera „La Travla- Fancyfalr 8 uur Leiderdorp (Dorpshuls) Buuntver. Festo Forto. Foyer Stadsgehoorzaal. Openb. les leer lingen blokfluitklassen Mij voor Toon kunst. 3 uur. ZONDAG Gerecht 10: Soefl-beweglng. 11 u. voorin. Steenschuur 6: Geünieerde Loge van Theosophen, 11 uur voorm. MAANDAG. Academie: Ned. Genootschap voor An thropologic. Lezing prof. dr J. Wils over taalgrenzen ln Afrika. 8 uur nam. Gulden Vlies: Jaarvergadering Ned. Roode Kruis afd. Lelden. 8 uur nam. In den Vergulden Turk: Filmavond Leldse Snelfllm Liga. 8 uur aam. Lagere Landbouwschool: Publieke eind- les. 1 uur voorm. Stadsgehoorzaal; Feestavond Pers. Ver. Lichtfabrieken. (Huldiging iublllarlssen). afscheid cepenslonneerden. 8 uur. Stadsgehoorzaal (foyer): Cebuto-fllm-. avond. 8 uur nam. DINSDAG Gulden Vlies: Jaarvergadering Ver. voor nam 11-"cverbrandlnS afd. Lelden. 8 uur Harmonie: Ver. voor Pncdaeoelek afd. Lelden. Spr. A. van der Baan. 8 uur nam. Rijksmuseum van Oudheden: Lezing prof dr G. Bersu. 8 uur nam. Leiderdorp (Gcrcf. kerk); Ver. Ko- DAGELIJK8. Prentenkabinet (Klofcsteee 25): Ten toonstelling van lithografieën vaa Alfred Kubln. Geopend od werkdagen van 25 uur nam. (tot 14 Mei). Lakenhal: Verster-ten toonstelling. Werkdagen 104 u.: Zondaeen 14 uur; n& 1 Med resp. 10—5 en 15 uur. (Tot 2 Juni). Universiteitsbibliotheek: Avicenna-ten- toonstelllng Werkdagen 9 1/25 1/2 uur nam. (t/m 26 April). DE BIOSCOPEN Rex ..Gewapend Escorte". (14 Jaar). Zond. 2(, 4-',4. 7>/4 en 9y4; werkdagen: 2J. 7y4 en 9y4 uur. Trl.inon ..Het lied van de Zuidzee" (alle leeft.). Zond 2y4 4J. 7 en 9y4 u.; werk dagen 2J. 7 en 9y4 uur. Casino Paniek in de IJsrevue" (14 Jr Zond. 2j. 4y4. 7 en 9y4 u.; werkdagen 21. T en 9y4 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst lei apotheken te Lelden wordt van Zateroag 19 April 13 uur tot Zaterdag 26 Aorll 8 uur waargenomen door Apotheek Boek wijt Breestraat 74. tel 20552 en de Haven- s.potheek Haven 18. tel. 20085.

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 3