MATZE Goed en Goedkoop Herbouwplicht Juffrouw „LA TRAVIATA" IS GOEDKOPER!! Slagersbediende Slagersbediende Dagmeisje GEREEDSCHAPMAKERS In Den Haag startten 140 wagens voor vierde Tulpenrallye 'erdwenen stem kees starre H&CHMER JEUGÜ- ATTRACTIES DINSDAG 22 APRIL omdat Simon de Wit, naast zijn erkende kwaliteit, de prijzen bijzonder laag houdt. _«v0 Extra aanbieding t/m Zaterdag 3 Mei a.S. Gekookte worst 100 gr. 29c, Gerooktvetspek 100 gr. 29c Haircord meisjesjurkie wit lorid met gekleurde stippeltjes en aardige tres- r garnering, maten: 70 t/m 100. maat 70 O. 50 ct stijging per maat VROOM a DREESM LEIDEN ALPHEN ter overname gevraagd, grootboekinschrijving f12 000 tot f14.000. Aanbieding aan: J. H. van Osnabrugge, Architect, Zgde 65c - Boskoop voor de huishouding en al verpleeghulp in Ned. Her Diaconie-inrichting. Br. Bur. v. d. Blad no 69E of telefoon K 17182476. STADSGEHOORZAAL - Tel. 31704 VRIJDAG 25 APRIL, 8 UUR Italiaanse Opera De plaatsbespreking begint morgen Woensdag en verder dagelijks van 11 tot 2 uur. Bij aankoop van f 2,50 aan kruidenierswaren 200 gram Bitterkoekje» voor 35 ets. Huishoudkoffie. 250 gr. 1.55 Huishoudthee, 100 gram 0.48 met reep chocolade. Pepermunt- of Kaneel- kussentjes, 200 gram 0.27 Vruchtenblokjes, 250 gr. 0.49 Frou-Frou, 200 gram 0.45 Goudse Moppen, 250 gr. 0.49 Vermicelli, k.g0.43 Macaroni, k.g0.43 Vruchten- of Anijshagel. 200 gram 0.29 Grote Pinda's. 250 gram 0.58 Kleine Pinda's, 250 gr. 0.35 VOOR DE SCHOONMAAK Zachte Zeep, Vi k.g. 0.39 Diesel Zelfwerkend Wasmiddel, 3 pakken 1. 2 Staven Zeep 0.45 Doperwten, literblik 0.59 Sperciebonen. literblik 0.76 Spinazie, literblik 0 68 Hoil. Stukjes Appelen, 200 gram 0.35 Pruimen, 200 gram 0,25 Hogewoerd 115 Morsstraat 50 AANGEBODEN 2 RUIME ZOLDERS Centrum stad. Te bevragen: Geversstraat 31, OegstgecsL AANKOMENDE gevraagd, bij BERGERS Korte Mare 12. Gevraagd voor zo spoedig mogelijk een of HALFWAS. Slagerg K. BLTKEMA, Kerkstr. W. Oude Wetering Tel. K 1713—228. VENDUHUIS DER NOTARISSEN Bij de veiling van a.s. Donder dag 10 uur, zal worden Gevraagd voor direct net Aanmelden 's avonds na 8 u. Boulevard 78 (benedenhuis) te Katwijk aan Zee. HERINNERING aan de jaarlijkse algemene LEDENVERGADERING DER GEREF. SCHOOLVER. te houden Donderdag 24 April a.s. des avonds 8 uur in het Gymn. lókaal Kaas markt 1. I VAN DEH HEEM N.V.. Den Hang, zoekt voor gespecialiseerde functies Eigenhandig, niet met ballpoint geschreven sollicitaties met een zo uitvoerig mogelijke be schrijving van opleiding en praktijkervaring vergezeld van pasfoto te richten aan afd. Arbeid, Van der Heem N.V., Postbus 1060, Den Haag. Sterrit naar de tulpen: 3000 km. Een druilerig regentje sijpelde door het jonge groen van de hoge bomen aan de Lange Vijverberg te Den Haag, waar voor het gebouw van de KNAC gistermiddag om precies 12 minuten over half vier het startsein werd gegeven aan de Citroen van de Nederlandse équipe Hamel-Sollart-Bijl, de eerste wagen van de 140, welke de Residentie als startplaats hadden gekozen voor de 4e Internationale Tulpenrallye. Na bijna twee weken Rivièra-weer, juist nu, op de dag van de start voor deze sterrit van ruim 3000 km., regen. Maar aan de opgewekte gezichten van de deelnemers, die hun wagens in startvolgorde langs de trottoirs van Vijverberg en Voorhout hadden opgesteld, was te zien, dat zo'n regentje de stemming en de hooggespannen verwachtingen van de ware automobilist niet kan doen verwateren. Zelfs de enkele rijders'in open sportwagens namen hun controleboekje met een brede genoegelijke grijns in ontvangst. Ook het publiek had zich door de grijze bewolking niet thuis laten houden enkele honderden belangstellenden stonden langs de door de politie op gestelde ijzeren hekken om familieleden en vrienden een goede tocht toe te wen sen of om alleen maar eens te zien in welke wagens door de deelnemers werd gereden. Welnu, voor de liefhebbers was er in derdaad veel te zien. De meest uiteen lopende types reden voor de officials van de RAC-West om met tussenpozen van 1 minuut te worden gestart. Be halve naar de ..gewone" wagens, zoals de Ford van de Engelse favoriet-ploeg Ken WhartonWest-Neisl, ging grote belangstelling uit naar de Aliard van de Engelsen Imhof en Baxter, waarin een 514 liter Cadillacmotor was ingebouwd en die zo weinig ruimte voor de inzit tenden overliet, dat deze gedwongen zijn de gehele tocht zo ongeveer met de kin op de kieen te rijden. Veel bekijks ook had de prachtige Jaguar van het echtpaar Appleyard. dat ln 1951 de Tulpenralley won. en de vor stelijke Jowett Javelin van de Neder landse favoriet Maus Gatsonldes en zijn co-equipier Jones. Met het gelwd van een straaljager vertrokken vervolgens onze landgenoten Relchmann en Huurman met hun glan zend zwarte Lago. En zo startten minuut na minuut de auto's en auto'tjes van de Nederlandse. 19 van de 20 équipes, die te Brussel waren gestart en in de richting van het Noorden waren vertrokken, werden te Den Haag op tyd gecontroleerd, zodat zij zonder strafpunten de reis verder konden vervolgen, in de richting van Hengelo De Nederlandse equipe J. M. R Barbou van Roosteren en F. Crewe Jones met Simea, te Brussel gestart, is t>ij Boom in de omgeving van Antwerpen over de kop geslagen De inzittenden kwamen met de schrik vrij, de wagen werd zwaar beschadigd, zodat men van verdere deelneming moest afzien. BRUSSEL ALS VERZAMELPUNT. Voor de eerste fase van de Rallye liepen alle wegen naar Brussel. Hier begon voor de meeste deelnemers de eigenlijke rit pas. want een goede en ervaren rallye-ryder kon dc aanloop routes niet als moeilijk kwalificeren. Bii de controle in de Belgische hoofd stad kregen alle équipes het tweede controle-boekje, waarin de verdere, dus gemeenschappelijke route, in was beschreven en waarin de bijzondere étappes en de klassementsproeven stonden vermeld. Niet zodra hadden de bestuurders aan de controle te Brussel hun twe*de - U«kie in hanoen eekregen, of alle In- Engelse. Franse. Belgische, ja zelfs van zittenden van de wagen bogen zich Zweedse deelnemers, de een met een over pet kostbare stuk. kaarten werden wagen, zo op het oog in staat om in een i te voorschijn gehaald en tabellen ruk de aardbol rond te rijden, de ander werden bestudeerd. En zo probeerde met (ongetwijfeld ook alleen maar zo op men de listen en de lagen, welke Piet het oog een vehikel, waarvan men Mortier en ziin medewerkers aan de straks de mededeling zou kunnen ver- deelnemers in de weg hadden gelegd, wachten: „Opgegeven wegens defect aan te ontzenuwen een der ritssluitingen". Niet zoals bij de De controle 'te Brussel was gevestigd Ralley Monte Carlo, voorzien van voor de zetel van de KonLnkliike Belgi- sneeuwkettingen en spaden, maar toch SChe Automobiel Club. Om tien minu- allen zodanig uitgerust, dat de te ver- ten voor drie hedennacht kwamen de wachten sportieve moeilijkheden zo goed eerste deelnemers met een speling op mogelijk kunnen worden overwonnen, i hun route-schema van ongeveer 1 's uur Het eerste traject voerde naar het in de Belgische hoofdstad aan. Hetwa- Noorden. waar het via de Afsluitdijk, 1 ren de drie Jaguars van de Engelse Groningen en Hengelo op Brussel afging equipes, die te Londen waren gestart en Muenchen 6, van Flensburg 29, var Duesseldorf 8, van Brussel 20 en vai Den Haag 140, in totaal 236 teams. echtgenote riidt. vroegen, wat hij er van dacht, antwoordde hij: „Sorry to disappoint you, nothing whatever". (Het is jammer u te moeten teleur stellen, maar er was niets bijzonders). Successievelijk kwamen de andere éauipes binnen, in zwermen of geïso leerd uit Bem. Pariis. Muenchen. Flens burg Dusseldorp. Brussel en Den Haag. die de staart vormden NAMEN GING NIET DOOR Tot geweldige teleurstelling van de officials van de Rallye in de eerste plaats en voorts ook van de deelnemers heeft de klassementsproef van Namen geen doorgang kunnen vinden Toen de eerste deelnemers hedenmorgen om streeks half zes de voet van de Citadel bereikten werd hun de volgende ver klaring voorgelezen, ondertekend door de heer Nortler: „Aangezien ik kort voor de start heb moeten vaststellen dat ondanks de verzekeringen van de verantwoorde lijke plaatselijke official geen absolute afsluiting van de weg is gewaarborgd, heb ik tot miin spijt uit veiligheids overwegingen moeten besluiten tot het doen vervallen van deze eerste klassementsproef. Er zal dus geen tijdopname zijn". Op weg naar de Citadel, die zich bij uitstek leende voor een klassements proef. is dus vanmorgen geen striid om winstpunten gevoerd wat niet zeggen wil dat geen bewijzen van virtuositeit in het nemen van bochten gegeven zun. Men zag sommige krachtige wagens met enorme snelheden omhoog stormen en was getuigen van prachtige staaltjes van meesterschap in de bochtige steile afdalingen, maar de meeste grote cracks namen geen risico's, nu er toch geen winst te behalen was en verrichtten zowel de klim als de daling in een kalm tempo. Pas Woensdagmorgen op de hellingen van de Ballon d'Alsace zal er gelegen heid znn tot het verwerven van bonus- Dunten. die van te meer betekenis zul len znn nu de eerste proef is vervallen. Zes U.V.S.-ers in Leids elftal Het Leids K NV B-elftal, dat Woens dagmiddag 30 April om 3 uur op het terrein Lcidse Hout een wedstrijd speelt tegen het Nederlands Militair- elftal. is als volgt samengesteld: doel: J. v. d. Putten (UVSi; achter: J. de Wolf (UVS) en Pünaeker (LFC) midden: J. v. Leeuwen (UVS), J. Dc- vilee (UVS) en J. Veigel (ASC); voor: C. Verhoogt (UVS). H. Vreeken (ASC) J. Verhoeven (Lugd.). A. Kantebeen I (UVS) en H. Teeuwen (Lugd.) Reserves: Van Oudshoom (Lugd.), Aniba (ASC). v. Nierop (ASC), Mlzee (Lugd en M. de Wolf (UVS). VOór de voetbalwedstrijd, om half 3. vindt er een clubontmoeting plaats tus sen de wielerverenigingen Hollandia Den Haag) en Swift-Combinatie (Lei- vanwaar de gezamenlijke route met een grote lus door Centraal en Zuid Frank rijk naar Noordwijk aan Zee voert. 236 TEAMS VERTROKKEN Gisteravond kon de volgende stand van de Tulpenralley worden opge maakt: van Londen waren gestart 23 équipes, van Bern 3, van Parijs 7, van die voortdurend in eikaars gezelschap waren gebleven. En niet lang daarna volgden andere équipes. De algemene mening was. dat zij bet in de aanlooproutes niet moeilijk hadden gehad, het zicht was goed ge weest. al had het af en toe geregend. Toen wij nummero een van de deel nemerslijst. mr Grounds, die met zijn den» Afdelings-elftallen oefenen voor Vierbondentournooi Ter voorbereiding van het Vierbon dentournooi, dat op 11 Mei a.s. te Alk maar wordt gehouden, speelt het elf tal van de Afdeling Leiden van de KNVB Zaterdag a. s. om 6 uur te Warmond een oefenwedstrijd tegen Warmunda. Het elftal is als volgt samengesteld: doel: A. v. Engelen (Alph. Boys); achter: G. de Bruin (Alph. Boys) en C. I Rljsbergen <LDWS>; midden: J Koet (Or. Groen». C. H. Meiman 'Or. Groen) en H. Flippo iLDWSi. voor: C. Krum- pelman (Alph. Boysi. N Stikvoort <SV| LV>. W. Jordens 'Or. Groen). J van Marwijk 'DOCOSi, M. Homan (Fore- holte». Ook het Zaterdagelftal van de Af de- I ling, dat op 10 Mei deelneemt aan het i vierbondentournooi te IJmuiden. speelt Zaterdag a.s een oefenwedstrijd en wel om 4 15 uur te Leiderdorp tegen ROL. Dit elftal komt in de volgende samen stelling in het veld: doel: A. Zwaan 1 Katwijk'achter: J. Moraal (PBOVp en I. v. d. Tuyn 'Sleu tels midden: P. H. v Noort Rouw koop). S van Velzen 'GWS' en M van Veen 'Haz. Boys): voor: F L. Schils 'Valken Boys'. A Sweris 'Koudekerk). J Profyt 'Oegstgeesti. W. Neut Kou dekerk i en I. v. Weerlee (PBOV). VOETBAL IN ENGELAND. Arsenal verspeelde kans op kampioenschap Arsenal, dat 3 Mei a.s. in de Cup finale tegen Newcastle United speelt, heeft gisteren haar kans op het lea guekampioenschap prartisch verspeeld door een 31 nederlaag tegen West Bromwich. Manchester United won met 30 van Chelsea, zodat Man chester nu 2 punten voorstaat met nog één wedstrijd voor beide clubs te spe len en die wedstrijd is Manchester UnitedArsenal, welke Zaterdag a.s. wordt gespeeld. Door van Manchester te winnen kan Arsenal dus in punten geiyk komen, maar de voorsprong van de United in doelgemiddelde Is zo groot, dat de Gun ners met een score van ten minste 7—0 zullen moeten winnen om zich league kampioen te kunnen TAFELTENNIS Leiden heeft een overgangsklasser De beslissing voor de promotie naar de overgangsklasse is gevallen. Scylla won in Amsterdam met 64 van Smash 2. Aanvankelijk zag het er zeer somber uit voor onze stadgenoten. Na 3 partijen was de stand 30 in het voordeel van Smash en vreesden de supporters van Scylla het ergste. Nadat O. Verkerk de stand op 3I had gebracht, was het Frank Bonte, die voor een verrassing zorgde, door de die avond zeer goed in vorm zünde H. Borg- steede in de 3e game een 23—21 neder laag toe te brengen. Hierna verliep alles volgens de verwachtingen. Bij een 5—4 voorsprong was het pleit reeds beslecht en de promotie een feit. De wedstrijd verliep zeer sportlef. Het 2e damesteam bracht het er niet zo goed af. St. Michael I behaalde een 64 overwinning. H. Hageman wist 2 partijen voor Scylla te wannen. D. Brou wer en C. Veldkamp elk 1 terwijl het dubbelspel verloren ging. De door de afdeling Dén Haag gehou den 10-kamp in de hoogste damesklasse was voor Scylla succesvol. Hetty Lau, die in prima vorm stak. bezette de 2e plaats. Zy verloor 2 partijen, die echter pas in de 3e game beslist werden. Van Rie de Jong verloor zjj met 2422 en van Stien Blaauw met 26—24. Met een beetje meer geluk had zij ongeslagen no 1 kunnen worden. Een stem zal nooit meer klinken: Willy Mullens' stem. Ineens gaat een wereld van her innering open! Een filmvoorstelling was pas èchi en goed wanneer hij, in smo king, vlug zijn theater aan de He rengracht of later dat aan het Ket tingstraatje te Den Haag binnen liep. snel naar voren trad en zich omdraaiend naar een gretig gehoor, met sappig zuidelijk accent de on vergetelijke woorden sprak: „Ge ëerd publiek, ik stel U voor! Het is nu. alsof hij intuïtief de sprekende film verwacht h.eft. Slechts een Willy Mullens kon in die vervlogen tijd een stomme film doen leven: hij drenkte de gebeur tenissen in pathetiek, poëzie of hu- Wèlk een humor: wie denkt niet terug aan zijn onnavolgbaar sonoor „Max. Max!', wanneer de grootste komiek van zijn tijd Max Linder op het doek verscheen! Of aan zijn vloeiend en rap com mentaar bij reisjes langs Rijn of door Ardennen, zyn sober relaas bi) begrafenissen en parades, zijn vu rige kreten bij galopperende Rood huiden en cow-boy's of aan de in tense smartelijkheid, wanneer hij de actie der tragische grootheden onderstreepte? eens met U in min of meer gelijke zin over hem gesproken te hebben. Vergeef me dat ik 't wéér doe, maar ik word er innerluk toe ge drongen. Want wét hij ook op filmgebied gepresteerd heeft, één ding -staat voorop: duizenden en duizenden deed hij met zijn kwinkslagen scha teren. met zijn dramatische ernst een beetje hullen. Nu zwijgt zyn stem. Maar iets daarvan zal om de warme menselijkheid blijven reso neren in het leven van hen, die zich bij voorbaat op Willy Mullens' ver schijning verheugden. Gelukkig ontbrak hy slechts zel den op de genoeglijke soireé's van Albert Freres waarop men zich steeds gespannen instelde! met de vermaarde Pathé-program- ma's. waarvan hij de inspirerende mentor was. Ook daérvoor willen wij hem dan. ken. Want die avonden hebben onze jonge jaren verrijkt en vermooid. En zo iets behoudt zijn waarde: een leven lang! Jammer, dat de tegenwoordige Jeugd die exp'.icatie-glorie van hem niet heeft gekend Sportsplinters Het hockevelftal van Groot-Brit- tannle. dat Zondag 4 Mei a s. in het Wagener Stadion te Amstelveen tegen Nederland speelt, is als volgt samenge steld: Day (Southgate), Smith (Hawks) Midgley (Royal Navy), Cooper (Hawks) Cockett (Chelmsfordi. Eagan (Army), Nunn (Hawks). Taylor (Rhyli, Carru- thers (Cambridge University), Conroy (Army), Theobald (Devizes). De Fransman Ray Famechon is er te Nottingham in geslaagd zyn Europese vedergewichtitel te behouden in een ge vecht tegen de Engelsman Ronnie Clay ton. Clayton staakte in de vijfde ronde de strijd wegens een wond boven het linker oog. De directeur-generaal van de Tour de France, de heer Jacques Goddet. heeft in een brief aan de organisatoren van de Ronde van Nederland laten weten, dat hij hun streven tot bevordering van de wegrensport in Nederland met warm te toejuicht en dat hy. daartoe uitge nodigd. gaarne zitting zal nemen in het ere-comité ter aanbeveling van de Ronde 1952. De bekende Noorse voorhoedespeler Per Bredesen heeft een contract onder tekend om voor Lazio 'Rome) te spelen. De koopsom behaagt 23.000 000 lire, on geveer 140.000 gulden. Het is de hoogste som. welke ooit voor een Noorse voet balspeler is betaald. Bredesen zal op 1 Augustus voor Lazio gaan spelen. De Rus Douganov is er in geslaagd het wereldrecord tweehandig trekken, dat met 129 kg sedert 29 October 1951 op zijn naam stond, te verbeteren en te brengen op 129.500 kg. De finale van het heren enkelspel in de nationale tenniskampioenschap pen van Rome werd door de Australiër Sedgmnn gewonnen. Sedgman sloeg Drobny (Eg) met 75, 63, 16, 64. Leidse Concourscommissie Het vliegprogramma voor 1952 luidt: 27 April Eindhoven 102 KM; 4 Mei Roermond 134 KM: 11 Mei Maastricht 168 KM. 18 Mei St Quentin 270 KM: 25 Mei Corbell 420 KM; 1 Juni Orleans 508 KM, 8 Juni Qulévraln 202 KM; 14 Juni Chateauroux 628 KM; 22 Juni St. Quentin 270 KM- 28 Juni Limoges 742 KM; 29 Juni Pont St. Maxence 344 KM: 4 Juli St. Vincent 1044 KM. 6 Juli St. Quentin 270 KM; 13 Juli Corbell 420 KM: 19 Juli Bordeaux 896 KM: 27 Juli Orleans 508 KM; 1 Aug. Dax 1025 KM. Jonge duiven28 Juni Delft 18 KM: 6 Juli Dordrecht 40 KM, 13 Juli Tilburg 77 KM: 20 Juli Eindhoven 102 KM; 27 Juli Roermond 134 KM; 3 Aug. Maastricht 168 KM; 10 Aug. Clney 212 KM; 17 Llbramon* 260 KM; 24 Aug. Marbehan 281 KM. Navlucht oud en Jong: 13 Aug. Delft 18 _3 Aue. Dord:*-*■ Ttlburp KM. 20 Aug. Dordrecht 40 KM; 24 Aug. TiiK.jrg 77 km; 31 Aug. Parkestone-Quay KMj^ 31 Aug. Eindhoven 102 KM: 7 Sept. Roermond 134 KM; 14 Sept. Maas tricht 168 KM; 21 Sept Mons 104 KM 28 Sept. Qulévraln 202 KM. woensdagmorgen a s. te 6 uur zullen onder toezicht van de heer B. Geenjaar 7000 duiven worden gelost op de terreinen van de Staatsspoorwegen aan de Haagweg. MIJ. VOOR TOONKUNST LEIDEN. Rapenburg 22 - Tel. 21729 Dir.: Henk Geirnaert. Openbare les van leerlingen van de Dalcroze-, Gehrels- en blokfluitklassen op Zaterdag '16 April a.s. 3 uur in de Foyer Stadsgehoorzaal. Toegangsbewijzen a f 0,50. r.i. verkrijgbaar bij de concierge van de Muziekschool en 's middags aan de zaal. Inschrijvingen voor de nieuw te vormen ballotklassen da gelijks van 104 uur. Doktersgezin, bestaande uit 5 personen, vraagt voor eind Juli, 3 gemeubileerde KAMERS. waarvan 2 slaapkamers. 1 sa» ion en kookgelegenheid, aan zee, liefst Scheveningen of Noordwijk. Br. letter M.H., Bur. N.A. Crt. Kanaalstraat 8, Apeldoorn. rDE oplossing voor Uw vloer bedekking zijn onze par ketvloeren van Mahonie, enz. Veel voordeliger bo vendien dan linoleum, inclusief legkosten f 11,per M2 Wij leverden reeds hon derden parketvloeren door geheel Nederland aan tevreden afnemers. Vraagt ons inlichtingen. Binnenhuis-Architect HOOGL. KERKGR. 9 LEIDEN Betimmeringen Meubilering Stoffering Parketvloeren. Partiële herziening uitbreidingsplan „Spanjaardsbrug". Het Hoofd van het Gemeen tebestuur van Leiderdorp maakt bekend dat van 23 April tot en met 20 Mei 1952 in uitvoerige kaarten ter secretarie voor een ieder ter inzage ligt het ontwerp van een partiële herziening met bebouwingsvoorschriften van de laatstelijk vastgestel de herziening van het uit breidingsplan in onderdelen, voor zover betreft het deel van het plan gelegen bij de Spanjaardsbrug. Belanghebbenden kunnen ge durende deze termijn hun bezwaren tegen het ontwerp inbrengen bij de Gemeen teraad. Leiderdorp, 21 April 1952. Het Hoofd van het Gemeentebestuur voornoemd K. VAN DIEPENINGEN. Gevraagd per 1 Juni net 2e MEISJE, v. d. en n. Mevr. B. Lampe, Wilhelminapl. 8, Wassenaar Telefoon 8714. ROTAN MEUBELEN beter engoedkoper! Wij vervaardigen elk ge wenst model. Gedipl. rietvleehtschool Noord wolde. KRA AIERSTR A AT 15 Telefoon 31.>00 Regattapakje, elastiek In de taille, ritssluiting van onder lot boven, kleuren:groen, rood-blauw, bruin en rood. leeftijd 2'/» lot 5 jaar. 2'/, ia„ 050 stijging per maat

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 16