Vlucht over palet van Hollands lentetuin Bevrijd van de bollenzorgen op de grond M LUCHT VOOR rlARION" PANDA EN DE YERD WIJN-MA CHINE Agenda 91ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Dinsdag 22 April 1952 Tweede Blad No. 27589 Boven de bollen Wie op een Zaterdagmiddag naar de Bollenstreek gaat, doet zulks om de bollenvelden te zien. Maar hg moet op duizend dingen tegelijk letten. Allereerst op de andere weggebruikers. Op de richtingsborden. Op de ver keersagenten. Op zichzelf. Er zijn automobilisten die zich van de trip naar de bollenvelden alléén nog maar herinneren dat A 23456 al die tgd vóór hen zat en dat het soms bovenmenselijke moeite kostte om dat nummerbord niet te raken. Sinds de Keukenhof werd geopend, hebben al die trekkers wel even respijt gekregen. Maar op zo'n drukke middag is het daar óók druk. Dan aast men op een stoel op het terras of by het theehuis, dan loopt men In de ry langs do reuzentulpen In het warenhuis en beugdt de zwanen die een hele vyver voor zich alléén hebben en zich volmaakt niets van al die duizenden aantrekken, maar stillekens voortpropellercn. Op zo'n moment zou men wensen een zwaan te zyn. Maar al kan een mensenkind dan niet zo statig op het water dryven. hü kan zich als een vogel In do lucht verheffen, wanneer hij maar de moeite neemt zich naar Schiphol te begeven en te stappen in een van de reuzenvogels van de K.L.M., die, vvannneer er genoeg liefhebbers zgn, zich van het zonovcrschenen platform verheffen en hem meenemen hoog in de lucht, om daar totaal lak le hebben aan verkeersagenten aan verkeers-rlchting- en nummerborden en de schoonheid der bollenvelden te bewonderen vanuit de lucht. Een wonder-paket De Dakota scheert eerst over de Haarlemmermeerpolder, waar alles op deze Zaterdagmiddag nu zo rustig -;n zo netjes aan kant Is. Een vit motorjacht trekt een watervoor In de Ringvaart. Daar. in de Haarlemmcrmer-rpolder plekt tussen al dat groen en grijs al een voorpost van bollenlandeen perceeltje met tulpen beplant. Dan glUdt de schaduw van het vlieg tuig daar beneden over Groenendaa*.. waar de Flora III in wording is. Als een rijk versierd medaillon ligt daar reeds het tentoonstel'ingsterrein als een schetstekenlng. waarop straks de kleu ren worden aangebracht En dan glijden daar onder de mach tige aluminium vleugel de strakke vler kanten van de bloembollen velden een wonderpalet van kleuren. ANDERS Zien die bloemenvelden er nu van uit de lucht zo heel anders uit dan van de begane grond? Ja, inderdaad. Allereerst krygt men op deze wijze pas een Indruk van de geweldige uitge strektheid van het bloembollen-areaal, waar mlUlarden narcissen, hyacinten en tulpen staan opgeplant. Lineaalrecht trekken de heldere slo ten en vaarten hun lijnen tussen de kleurige vakken. En hier, vanuit de hoogte, kan men een schier oneindige kleurvariatie bewonderen. Want diezelf de percelen hyacinten, die van de be gane grond ate éénkleurig schijnen, vertonen hier een wonderlijke menge ling van tinten, van licht en donker, van in elkander verlopen'e kleuren. Het rose. wit. bleu, blauw en paars van de hyacinten wordt nog gemar keerd door het grauwe groen van de velden waar de b'oemen reeds afgesne den zijn: de narcissen en enkele vroeg- bloeiende hyacintensoorten. En tussen dat alles lopen de wegen. En daar schittert het voortdurend zonnestralen op chroomnikkel van fiets sturen, van auto's en bussen, die b 'e maar één doel schijnen te hebben: de Keukenhof, die nu onder de vleuge' voorbijschuift, en waar zich al dat chroomgeschitter vermenigvuldigt oro een parkeerterrein waar de auto's bij honderden mannetje aan mannetje staan opgesteld. KEUKENHOF UIT DE LUCHT De grote vleugel zakt naar om'aag. wanneer het vliegtuig ln een grote cir kel over het tentoonstellingsterrein vliegt. Het kasteel Keukenhof is maar een petieterig dingetje uit de etalage van een speelgoedwinkel. Het rode dak van het restaurant schemert door de bomen, daarvóór een wriemelende mierenhoop: de mensen die daar rus tig zitten In dc rieten stoeltjes en al len even opkijken naar de zo laag overvliegende machine. Diep blauw is het water van dc zwancnvyvcr en daar twee witte puntjes de zwanen die zich ook van dit wonder der techniek niets aantrekken en rustig hun baantjes trekken over bet spiegelgladde water. Tussen het grauwgrijs van een war winkel van boomtakken kleurt heel teer groen en oversluitert het felle geen van dc narcissen, de pasteltinten van de hyacinten en de laaiende kleu ren van de tulpen. De zon weerspie gelt op het giazendak van het grote warenhuis, naar nu de mensen in de rij lopen tussen de touwen. Als een kunstige merklap ligt daar de Engelse tuin, helemaal aan de Noordkant Donkere figuurtjes op de paden, overal. Wat zal het weer druk zijn. daar op Keukenhof maar wU, hoog daarboven, hebben het ryk alleen De bomen van Keukenhof giyden weg uit het raamvierkant van de cabi ne, weer ligt daar de kleurige verfdoos gespreid onder ons. Dan huizen, het slanke torentje van Lisse, rode daken van Hillegom. de brede Rijksweg met auto's, auto's, als haastige torren. Wat maken die mensen daar beneden zich toch druk. wat hebben ze een haast! De eenzame kruiskerk van De Zilk rijst tussen de bollenvelden en dan trekt de spoorlijn een kordate stalen streep onder de b'oembollenpracht. De barre eenzaamheid van het duinland schap begint DE ZEE! Van deze hoogte verraadt zich geen teken van leven, groen en grauwgeel glgdt het duinterrein onder de machine weg. doorsneden door de rechte kana len van de Amsterdamse Duinwaterlei ding. dan: gouden strook, figuurtjes bij en in het water, een bitna rimpelloze oppervlakte die zich in een zilverige ne vel verliest aan de horizon. De zee! Zandvoortde watertoren, huizen, tentjes, vlaggen, kleurige parasols en mensen mensen. Langs de Zeeweg glijden de auto's en reppen zich de klei ne figuurties van de fietsers. Niet al leen de bollenvelden trekken. Dan de villa's van B'.oemeniaal, de huizenzee van Haarlem rondom de machtige grijze kolos van de Sint. Bavo. witte puntzeiltjes op de Mooie Nel. een felrode kano in de Ringvaart, en dan weer de lappen bouwgrond van de Haarlemmermeer, die er uitzien alsof ze voor de Zaterdagmiddag netjes zijn aan geharkt, de propere boerderijen daar tussen. Dan de wereld onder glas van Aalsmeer, de huizen worden groter, een geel-en-blauwe bus van Maar.se en Kroon schiet vlak onder ons langs Bonkend raken de wielen de grond. Schiphol Het sprookje ls voorbij. We zijn weer gewone mensen en we stappen weer in de wagen En er zijn weer verkeersborden en tegenliggers en er ls een nummerbord vlak vóór ons. Od de achterruit nrilkt een papieren tulpKeukenhof! Eindverslag omzetbelasting op advertenties Verschenen is het eindverslag van de Commissie van Rapporteurs uit de Eer ste Kamer over het ontwerp van wet tot vrijstelling van omzetbelasting voor het opnemen van advertenties en goedkeu ring van het K B. van 12 Januari 1952, Stb, 16. houdende gedeeltelijke schor sing van dc heffing van invoerrecht op courantenpapier. BIJ de overweging van dit wetsontwerp in de afdelingen der Kamer verklaarden ettelijke leden, zich aan te sluiten bi) hetgeen b(j de behandeling van het ont werp in de Tweede Kamer de leden dier Kamer de heren Lucas en Hoog- carspel hebben opgemerkt ten aanzien van de periodieke pers. Van de verlichting, welke het wets ontwerp brengt, zal toch deze pers die bovendien omzetbelasting over de abonnementsgelden heeft te betalen niet in dezelfde mate profiteren als de dagbladpers. De aan het woord zijnde leden waren volstrekt niet bevredigd door het antwoord, ter zake van deze hoogst onbillijke situatie door de minis ter aan de Tweede Kamer verstrekt. Andere leden betuigden hun instem ming met het voorgaande. RAAKT TREMlEFONDS KLEINE BOERENBEDRIJVEN LEEG? Voor de premieverlening voor kleine boerenbedrijven teneinde tot bedryfs- verbetenng te komen, bestaat zoveel vraag, dat de daartoe beschikbare fond sen voor dit jaar uitgeput dreigen te raken. De commissie voor kleine bóeren- vraagstukken van de Stichting voor de Landbouw heeft een verzoek aan het Stichtingsbestuur gericht om in overleg met de Minister van Landbouw te tre den teneinde een extra bedrag voor de premieverleningen beschikbaar te krij gen. WEER CANADESE WAPENS. Het Canadese Ministerie van Defensie heeft bekend gemaakt, dat Canada deze maand, op gTond van het p'.an van de Nato voor wederzijdse steun wapens zal zenden aan Frankrijk. Italië en Neder land. De verscheping van het material zal eind April geschieden uit Montreal met bestemming Cherbourg. Napel; en Rotterdam Ons land ontvangt 35 Vlckers machinegeweren met reserve-onderdelen. (Ingez. Med.-Adv.) FEUILLETON Jos lodewijks Stella keek mij enigszins onthutst aan. i ik beloof je. dat de inspecteur niet méér ..Ja. daar heb helemaal nog niet over j van mij zal horen dan hl) strikt nodig gedacht! Ik hoop dat hij de dingen zal heeft in verband met zijn onderzoek Nu begrijpen, zoals ik ze begrepen heb.... nog een vraag: Waar ls Maarten?" Maar dat is misschien wel moeilijk voor I Stella Marter aarzelde. Het was gerui- een man!" Ime tijd stil. Toen zei ze: I Ze was ineens weer geheel terneerge- „Ik weet het niet", slagen. Ik dacht ingespannen na Wat moest „Was hy maar hier", zei ze wanho- ik doen? Moest ik Vonk alles vertellen pig „Het lijkt me eeuwen geleden dat over deze Maarten, of zou ik eenvoudig hij'wegging en sindsdien zgn er allerlei zeggen, dat ik niets van Stella gehoord Wonderlijk vandalisme in Groningen Krassen en strepen over winkelruiten WERK VAN EEN KRANKZINNIGE? In Groningen opereert de laatste dagen een groep vandalen, die vooral in het stadsccnrum grote schade aan brengt aan ruiten van winkels en woonhuizen. Sinds Vrijdag komen bij de Groninger recherche aangiften bin nen van zaken'ieden. die 's ochtends constateerden, dat over bun étalages grote strepen getrokken waren. De daders van de vernielzuchtige bezig heden moeten over een glassnijder be schikken, gezien de diepe groeven, welke de strepen achterlaten. Bij en kele winkelruiten waren de gToevcn zó diep. dat gevaar voor instorting be stond. De aangiften bij de politie duurden voort en gisteren alleen waren er reeds over de 100 gedupeerde winkeliers en particulieren, d'.e ongenood bezoek van deze vandalen hebben gehad. De politie staat voor een raadsel, en heeft een nauwkerig onderzoek ingesteld. Geble ken ls. dat hier niet volgens een bepaald svsteem wordt gewerkt, maar dat de strepen en krassen lukraak over de éta lage worden gegeven Een vermoeden omtrent de daders heeft de politie niet. Gedacht werd aanvankelijk aan een groep Jeugdige baldadige kwajongens, doch dit soort vandalisme neemt thans zulk een grote omvang aan. dat men ook gedacht heeft aan een krankzinnige De politie heeft extra surveillancewagens uitgestuurd om eventuele daders aan te houden. Thans verblijfsvergunning voor Urker vissers De positie van de Urker vissers, die in Argentinië verbiyven. is thans enigszins beter geworden. De burgemeester van Urk heeft gistermiddag een telegram uit Argentinië ontvangen van een der daar vertoevende Urkers. die daarin mee deelt, dat aan de Urkers een verbiyfs- vergunnlng is verleend, zy behoeven dus Argentinië niet te verlaten. De minister van Sociale Zaken van Argentinië heeft persoonlijk zyn bemiddeling hiertoe ver leend. Eén aardbei: 23 cent! Gisteren werden aan de groenten- en fruitveiling te Bergen op Zoom de eerste aardbeien aangevoerd, welke daar ln de kassen zgn geteeld. Ze werden per stuk verkocht en brachten 10 tot 23 cent per stuk op. Uitgave redevoeringen van Koningin Juliana Ten bate Stichting 1940-1945 De redevoeringen en toespraken, die H.M. de Koningin heeft uitgesproken tijdens het zo juist geëindigde off.cièle bezoek van het Koninkiyk Paar aan de Ver Staten, zullen worden gebundeld en uitgegeven. Op 3 Mei a.s. zal het boek werk (by „De Wereldbibliotheek") uit komen. De opbrencst dezer uitgaven Is be- si md voor de slachtoffers van het ver zet en zal daartoe ter beschikking wor den gesteld van de Stichting 1940-1345. Aan H.M. zal waarschijnlijk op 30 April een luxe gebonden exemplaar van dit werk warden aangeboden. VAN HERWAARDEN BLIJFT IN HECHTENIS. De Haarlemse rechtbank heeft beslo ten de dezer dagen afgelopen eerste termijn van hechtenis van de heer J. A. v Herwaarden, directeur van de Kalk- zandsteenfabneken te Katwyk en Hille gom. te verlengen. De heer Van Her waarden ls ln hechtenis genomen op grond van vermoeden van verduisterin gen. Administrateur in het Lembangse overvallen De 32-jarige administrateur van de thee-onderneming Boekanegara in het Lembangse. de heer F. Dozen, ont snapte onlangs ternauwernood aan de dood. toen hij met zün jeep ln een hinderlaag reed. Plotseling werd van twee zyden het vuur op de wagen geopend, waarop de chauffeur de Jeep tot staan bracht. Onmiddellijk sprongen enkele gewapen de bandieten op de weg. doch de ad ministrateur wist nog uit de auto te komen en vluchtte de bossen in. Enkele van de bandieten zetten een achtervol ging in en losten een aantal revolver schoten op de heer Dozen. Geen van deze schoten trof echter doel. De ad- m.nistrateur slaagde er ln zyn vervol gers kwyt te raken en een militaire post te waarschuwen. Teruggekeerd op de plaats van de overval, trol men de Jeep aan met kapotgeschoten banden en een brandende benzinetank. De chauffeur hing bewusteloos over het stuur. De man bleek met de kolf van een revolver een klap achter het oor te hebben ontvan gen. Radio-program ma VOOR WOENSDAG 23 APRIL. Hilversum I (402 M NCRV 7 00 nieuws; 7.15 gewjjde muziek; 7 45 een woord voor de dag; 8.00 nieuws en weer berichten. 8 15 tulpen-Ralley: 8.25 gianv- mUBlek 9 00 voor de zieken. 9 30 water standen; 9 35 gram muziek. 10 15 idem. 1030 morgendienst; 1100 ..Een nieuwe weg'. hoorspel. 12 05 a'.t en plano. 12 30 '.and- en tulnbouwmededellngen 12 33 lichte muziek; 12.50 Tulpen-Rallev; 12 59 klokgelui. 13 00 nieuws. 13.15 Protestants Interkerkelijk Thuisfront, 13.20 vlooi, cello en plano; 13 50 Concertgebouworkest- 14 45 voor de meisjes: 15.00 amusements muziek; 15 30 strijkkwartet: 16.00 voor de Jeugd; 17 20 orgelspel; 17 50 militaire reportage; 18 00 nieuws: 18 15 claveclmbel: 18 30 harpenensemble: 19 00 ..Spectrum van het Chr Organisatie- en Verenigings leven" 19 15 boekbespreking gg mentanr famlltecompetltle. krant 20 00 nieuws en 20 10 opwekkingssamen komi Phllharmonlsch Orkest 19 30 com- 19 40 radio- eerberichten: 21.15 Radio solisten: 22 35 21) zy was onbereikbaar geworden, voor hem. maar de egoïst Peter vergenoegde zich niet met de gedachte, dat zyn aan bedene tenminste gelukkig was. Hy kon de wereld en het leven maar van eén standpunt uit bekijken en dat was het standpunt Peter en Peter alleen, zyn verliefdheid veranderde in wraaklust. Misschien heeft hy gedacht, dat er nog een kansje voor hem zou zijn, wanneer hy die Maarten uit de weg zou kunnen ruimen Figuuriyk want voor een moord zyn mensen als Peter niet dapper ge noeg. Hy koos de laffe, minderwaardige weg van verrader en bood de vader van Stella's overleden man aan. het doen en laten van zyn schoondochter te rap porteren, nadat hy gemerkt had. dat Diok's vader het zwakke punt was m de stelling, waarachter Stella en Maarten zich tegen de wereld verdedigden. De oude. verbitterde man, ïydend on der de dood van zyn zoon en vervuld van een dwaze impuls om de dode te wreken, nam het aanbod aan en kreeg op gezette tyden mededelingen over Stella en Maarten. Er moeten in die eerste tyd weinig positieve dingen te rapporteren zyn geweest, want de twee waren voorzichtig en lieten alles na wat met zekerheid zou kunnen wgzen op hun verhouding. Maar de Jaloerse Peter zal gevoelig geweest zyn voor kleine ogen- schymyk onbetekenende dingen, en de wantrouwende oude man zal uit de ge ringste verdachtmakingen zyn conclu sies met weinig scrupules hebben getrok ken. Maarten moest weg en Peter had het eerste deel van zyn doel bereikt. Maar al spoedig zal hy hebben gemerkt, dat er voor hem eigeniyk niets veranderd was. Hij zal de brieven hebben gezien, die Maarten aan Stejla stuurde, hy zal aan haar houding hebben kunnen constate ren. dat zy verlangde naar de man, die afwezig was. Misschien heeft de onze kerheid over de vraag, of de liefde tus sen Stella en Maarten door de gedwon gen schelding langzaam verkoelde. Pe ters activiteit in het spionneren aange wakkerd. Hij zal misschien met koorts achtige drift gezocht hebben naar het bewys van hun „schuld", zoals vaak Ja loerse mensen met. een soort wellust speuren naar datgene wat hun hart voorgoed in stukken breken zal. Stella hoorde dat alles met ontzetting aan. maar toen zy alles wist. voelde zy alleen nog maar medeiyden ..Ik weet te goed hoe moeliyk het ls. verliefd te zyn zonder ook maar de ge ringste hoop op uitkomst" zei ze later tegen mij. „Peter ls een zwakkeling en een onbetrouwbare man maar ik geloof dat ik zelf ook niet vry van schuld ben. Ik laad het moeten zien, hoe hy mli vereerde en ik had mijn best moeten doen om hem er van te genezen. Ik had me moeten afvragen of het hem niet kwetsen zou Maarten boven zich gesteld te zien. Neen, achteraf gezien ben ik ook dom geweest. Ik heb hem niet weg gestuurd. Hij heeft me beloofd de vader van Dick links te laten liggen. De oude man weet trouwens al meer dan genoeg om me dwars te zittenPeter zal uit zien naar een andere baan. en zolang biyft hy nog. Dat wilde hgzelf liever. Ik kan hier niet biyven alsof er niets gebeurd ls. zei hU. Ik wil liever weg. Maar niet direct, als U het kunt uit houden my nog een tydje om u heen te zien. De stumper! Ik heb alleen maar medeiyden met hem. werkeiyk ..Hoe zal Maarten er over denken?" vroeg lk. dingen gebeurd, die my als het ware van de ene angst in de andere hebben ge sleept. Ik kon soms niet eens meer lo gisch denken. Het ls alsof alles verlo ren is Stella Marter keek my aan met een stille bede om bemoediging in haar mooie ogen. die blonken van de tranen. „Het lukt mil niet dat alles verloren zei ik met een „Wat zou er verloren zijn?" zy haalde de schouders op. ..Maarten zal natuurlijk ln het onder zoek betrokken worden Zijn naam komt misschien in de kranten och. wat doet het er tos." Ze liet moedeloos haar hoofd in de handen zinken en staarde voor zioh uit. „Stella", zei ik, ,.lk ben erg b'.lj. dat le my zo geheel en al vertrouwd hebt. Ik hoop dat vertrouwen waardig te zgn. Inspecteur Vonk heeft my juist daarom gevraagd eens met Je te gaan praten, omdat hy je geen last wilde aan doen en omdat hy bang was. dat je hem niet graag dingen zoudt willen vertellen, die je als een persooniyk geheim beschouwt. had dat enig licht op de moordzaak kon werpen? Want tenslotte was dat zo. Dit alles had niets met de dood van Van- dearn te maken. Het was alleen maar ae tragedie van een eenzame vrouw, die ie wereld een spel voorspeelde om haai ge luk in veilig haven te brengen. Maar Vonk zou precies willen weten waarom Stelia en Maarten het dleven-echtpaar hadden laten lopen, en hij zou er voor alles levendig belang in stellen te weten wie die geheimzinnige man was. die ln de fatale nacht ln het hotel bleek te zyn geweest zonder dat iemand behalve me vrouw Marter het wist. .Wolff. Maarten Wolff, dat ls zijn naam Zo zal hli wel in de krant komen" voegde Stella er bitter aan toe. „Kindlief, ik zal alles doen om dat te voorkomenzei ik met overtuiging. Thomas Dorn heb ik aan een ïyntje en de anderen zuilen niets kunnen publice ren zonder dat het hun eerst door Vonk verteld wordt. En zo ver zyn we nog niet. Ik zal eens ernstig met de inspec teur over een en ander praten Je moet het maar aan my overlaten. Je kunt werkeiyk van me op aan." (Wordt vervolgd) 12) Panda kon zijn ogen niet geloven. Dc deur van de oude vuurtoren, die een ogenblik op een kiertje geopend was geweest, werd weer gesloten, en niets verraadde meer dat er daar binnen een levend wezen kon zijndan alleen dat bordje, dat nu aan dc deurpost liing met het opschrift: ..Leerjongen ge vraagd". Het deed een beetje eigenaardig aan tussen al die andere borden .die niets dan dood en verderf voorspelden voor wie het waagde dichterbij te komen, en liet was dan ook slechts met grote aarzeling, dal Panda zich dichter naar de toren waagde. Ten tweede male ging nu de deur op een kier open. en Panda, die stokstijf bleef staan, zag weer een hand naar buiten komen. Deze keer maakte die hand een wenkende beweging. B-b-b-bedoclt u m-m-m-mij?" stotterde Panda. ..Welzeker, vrindje", antwoordde een koele, ernstige stem. ..Wanneer gij u komt melden als leerjongen van de grootste geleerde dezer eeuw. dan moogt gij binnen tredenSchudt het stof der domme wereld van uw schoeisel, en volg mij naar het inwendige van deze tempel der wetenschap! Een zuivere, hoog staande betrekking wacht u! Wat zeg ik - een betrekking? Doch neen - wij mogen wel van een roeping spreken!" Hierop overwon Panda zijn aarzeling, zoals le be grijpen is. en hij trad dc toren binnen. Er was niemand of iets te zien dan alleen een wenteltrap, en om de hoek daarvan dc wenkende hand. die licm voorging naar boven. ..Volg mij. baaske!" sprak dezelfde waardige stem. „Geen euvel zal u hier overvallen, vermits hij niet uw bolletje stoot aan dc kathodale atomisator. die ge bevestigd ziet aan gindse wand. Dan zou er namelijk een explosie ontstaan waardoor de gehele aarde zou splijten. internationaal Evangelisch Commentaar, 22 45 avondoverdenking; 23 00 nieuws en herhaling SOS-berlchten; 23.15 Tulpen- Ralley; 23.20 „Hoe zit dat met mijn kind? causerie: 23 3524.00 gram.muzlek. Hilversum II (298 MVARA 7 00 nieuws 715 ochtendgymnastiek 7 30 gram muziek- 8 00 nieuws en weerberich ten: 8 18 gram muziek: 8 50 voor de hutó- vrouw. 9 00 gram muziek; VPRO 10 00 schoolradio VARA 10 20 voor de huls vrouw. 19 30 planoduo. 10.45 voor dc vrouw- 11 iX) eram.muzlek: 12 00 voor dracht: 12 15 dansmuziek. 12.30 land- en tulnbouwmededellngen 12.33 voor het platteland- 12.38 dansmuziek; 12 55 ka lender; 13 00 nieuws. 13.15 omroeporkest; 14 00 gesproken portret; 14 15 Jeugdcon- cert: 15.00 kinderkoor. 15 20 „Een tllger- hart". hoorspel-, 16 05 blokfluit en clave- clmbel 16 15 voor de zieken; 16 45 orkest van de volksmuzlekschool en meisjeskoor; 17.00 voor de jeugd. 17 30 Hawallan-muz 17 50 Regerlngsultzendlrg Mevr M van Lith-van Schreven Sldln* avontuur. 18 00 nieuws 18 15 VARA-varla; 18 20 reportage 18 30 actualiteiten; 18 35 strllktrio;' 19 00 „De weg naar vrijheid causerie; 19.15 orgelspel; VPRO 19 30 voor de Jeugd; VARA 20 00 nieuws; 20 05 poli tiek commentaar; 20.15 ..Den Haag bij gas licht"- 22 45 orgelspel, 23 00 nieuws; 23 15—24.00 gram muziek. Engeland. DBC Home Service (330 M.) 12 00 gram muziek; 12 25 gevarieerd pro gramma; 12.55 weerberichten; 13 00 nieuws 13.10 ooggetuigenverslag. 13 30 klankbeeld: 14 00 orkestconcert 15 00 hoorspel: 16 00 gram muziek: 16 45 voor dracht; 17.00 voor de kinderen: 17.55 weer berichten- 18 00 nieuws, 18.15 sport: 1820 lichte muziek; 18 45 programma voor St. George Day, 19 00 gevarieerd programma: 19 45 Amerikaans commentaar; 20 00 klankbeeld: 21.00 nieuws: 21 15 orkest- e-incert 22.45 parlementsoverzlcht; 23.00 23 03 nieuws. Engeland. BBC Light Programme (1500 1 en 247 Ml 12 00 Parlementsoverzlcht; 12 15 dansmuziek: 12 45 orkestconcert: 13 45 voor de kinderen; 14 00 voor de wouw; 15 00 lichte muziek; 15 30 voor de solda ten 15.45 militair orkest: 16 15 Mrs Dale's dagboek; 16 30 orkestconcert; 17 30 lichte muziek: 18.00 programma voor St George dag; 18.30 orgelspel; 18.45 hoorspel; 19 00 nieuws 19 25 sport: 19.30 gram.muziek; 20 00 hoorspel; 21.30 amusementsmuziek: 22 00 nieuws; 22 15 actuele causerie; 22.20 lichte muziek 23 00 voordracht. 23 15 ge varieerde muziek, 23 5624.00 nieuws V'ordwestdenlscher Rundfunk (309 M.) 12 00 gevarieerde muziek; 13.00 nieuws; 13 30 amusementsmuziek: 14.15 lichte muziek. 15.50 liederen en vioolmuziek; 16.30 filmmuziek: 17 00 nieuws; 17.45 ge varieerd programma: 19 00 nieuws; 19 30 lichte muziek; 20 30 operettemuziek: 21.45 nieuws: 22.35 dansmuziek; 23.00 lichte muziek: 23.20 orkestconcert; 24 00 nieuws; 0.301 00 ernstige muziek. Erankrllk. Nationaal Programma (249 en 347 M i 12 00 orkestconcert; 13 00 nieuws; 13.20 planovoordracht: 14,05 nieuws; 14 10 zang; 18 30 Amerikaanse uitzending; 19 00 orkestconcert; 20 00 vocaal ensemble; 20 30 gram muziek' 21 00 hóorspel: 22 50 Dlano- voordracht 23 20 gram muziek; 23 45 24 00 nieuws. Brussel. 324 en 184 M. 484 M. 12.05 lichte muziek; 13 00 nieuws; 13 10 gram. muzlek; 15 00 jazzmuziek: 16 00 gram. muzlek- 17 00 nieuws; 17 15 en 17 45 gram muziek; 18 30 lichte muziek; 19 00 pianorecital; 19 20 en 19 40 gram muziek. 19 45 nieuws 20 00 gram miizlek; 20 15 orkestconcert; 22.00 nieuws. 22 10 gram - muziek; 22.15 lazzmuzlek; 22.55 gram. muzlek. 22.50 nieuws. 321 M. 11.45 gram muziek: 12.15 lichte muziek 1230 weerberichten; 12 34 lichte muziek; (om 12.50 koerseni13 00 nleuws- 13.15 gram.muzlek. 14.00 en 14.15 gram. muzlek: 15 00 amusementsmuziek; 16 00 gram muziek; 17.00 nieuws; 17.10 gram. muzlek. 17.30 causerie. 17.40 gram nieuws. 19 30 gram muziek; 19 50 radlo- feullleton: 20.00 „Drel Walzer". operette: (om 2100 actualiteiten); 22 00 nieuw»; 22.15 planorecital; 22.55—23.00 nieuwe. Den Burcht: Toneelavond Ver. van Zeeuwen .Auctor et Emereo". 8 uur tim. In den Vergulden Turk: Jongeren Dtjeen- komst. Spr Ir S. A. Posthumu». 8 uur n m. Schouwburg: Abonnementavooratelllne „Eens ln de honderd Jaar" door Ned. Comedle. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: Lustrumconcert RL Alma Materkoor 8 uur nam. Leiderdorp (Dorpshuis): Ledenver gaderlng Het Groene Kruis. 8 uur nam. WOENSDAG: In oen vergulden Turk: Genootschap NederlandEngeland. Lezlne A. Glar- delll over Engelse schilderkunst. 8 uur Stadszaal: Afscheidsreceptie P. Tazelaar als inspecteur L.O., 3 uur nam. Stadszaal; Uitvoering Chr. Mandollne- en Toneelgezelschap „Sempre A van tl", DONDERDAG. Kaasmarkt 1Ledenvergadering Geref. Schoolver. Lelden. 8 uur nam. Schouwburg: K en O. Ned. Comedle „De bruiloft van Figaro". 8 uur nam. Stadhuis; Ale. vereaderlnc Leida Jeugd- parlement. 7 1/4 uur nam. Stadszaal: Residentie-orkest. Plano» soliste Moura Lympany, 8 uur nam. VRIJDAG: Den Burcht Viering 50-Jarlg bestaan afd. Lelden Ned Ver. van Chr. Kantoor- en Handelsbedienden. 7.30 uur nam. Stadszaal: Italiaanse Opera ..La Travla- ta", 8 uur nam. ZATERDAG: DAGELIJKS. Prentenkabinet (Klokateeg 25): Ten toonstelling van lithografieën van AJfred Kubln. Geopend od werkdagen van 25 uur nam. (tot 14 Mei). Lakenhal- Verstcr-tentoonatellln*. Werkdagen 10—4 u.: Zondagen 1—4 uur; n& 1 Mei rest). 105 en 15 uur. (Tot 2 Juni). Universiteitsbibliotheek: A viccnna-ten toonstelling. Werkdagen 9 1/25 1/2 uur nam. <t/m. 26 April). DE BIOSCOPEN. Lido ..Lullaby of Broadway" (alle leeft.) Zond. 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur; werk dagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Luxnr „Geen medailles voor spionnen" (18 jaarj Zond. 2.30. 4 45. 7 en 9.15 uur werkdagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Rex „Achtervolging In Frisco" (14 Jaar) Zond. 230. 4 45. 7.15 en 9.15 uur; overige dagen 2.30. 7 15 en 9.15 uur. Donderdag „Moessorgskl". Trlnnon Willie en Joe van Compagnie O" (14 Jaar) Zond. 2 15, 4 30. 7 en 9.15 uur: overige dagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Casino „Harvev" (14 jaar) Zond. 4 45. 7 en 9 15 uur werkdagen 7 en 9 15 uur. Dagelijks te 2 30 uur leugdfllm „Ge lukkige Hans" De avond-, nacht- en Zondagsdienst 1er apotheken te Leiden wordt van Zateraag 19 April 13 uur tot Zaterdag 26 April 8 uur waargenomen door Apotheek Bo»k- wyt. Breestraat 74 tel. 20552 en de Haven- Apotheek, Haven 18. tel. 20085

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 15