„Nationalisme is zaak van geloof*' Ernstige beschuldigingen en scherpe critiek van de heer Reijers 111 M, .UCHT VOOR MARION PANDA EN DE VERD WIJN-MA CHINE Agenda I 91ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Donderdag 17 April 1952 Tweede Blad No. 27585 Friese kwestie en zaak Menten in Eerste Kamer Gerretson er aan toe: „Nationalisme is geen zaak Tan begrip, maar van ge loof". En hy zei tot de minister: er ken het Friese taalrecht en gü hebt het spel gewonnen. Wat nu als een weldaad zal worden aanvaard, zal de regering, zo zü deze kans ongebruikt laat, over 20 jaar als een ernstig ver zuim worden aangerekend. De CH-af- gevaardigde bepleitte de instelling van een commissie ter voorbereiding van een oplossing. Geestelijke verzorging der gevangenen (Van onze parlementaire redacteur). De behandeling van de Justitiebegroting in de Eerste Kamer heeft zich in hoofdzaak bewogen om drie vraagstukken, waarvan er twee wel zeer prin cipieel zijn gesteld. Enige afgevaardigden hebben zich bezig gehouden met de zaak Menten, waaromtrent wanneer men het zo wil noemen nieuwe onthullingen Iwerden gedaan. Belangrijk waren vooral de opmerkingen, welke werden gemaakt over de Friese kwestie en over de geestelijke verzorging in de gevangenissen. Allereerst de Friese kwestie. Na het bezoek van minister Mulderije, samen met zijn ambtgenoten van Bin nenlandse Zaken en Onderwijs, aan Friesland, waar zij zich over de vraag stukken nader op de hoogte hebben la- ;en stellen, heeft de kwestie in de minis teriele beoordeling wel een wat \nder accent gekregen. Daaruit mag dan wel licht de conclusie worden getrokken dat Den Haag het antwoord, dat minister Mulderije in de Tweede Kamer heeft ge- jeven, niet als het laatste- en afsluiten den oord beschouwt. Vandaar dat de Eer- Kamer een poging heeft ondenr.men het ministeriële standpunt nog wat meer om te buigen in de richting van ?en erkenning van het goede recht der Friese zaak. Maar niet ten onrechte her innerde mej. Tjeenk Willink (P vd A) hoezeer zij overtuigd was van het grote principiële belang dezer zaak. aan het woord van de Koningin in haar congres rede. dat een offer in een lager ressort ral strekken tot het welzijn in een hoger •essort. Met andere woorden, dat de star heid. waarmede Friesland voor zijn taak jpkomt, er niet toe moet leiden, dat men met meer boven de belangen van het ;igen volk vermag uit te zien. Maar aan ie andere kant: indien het Friese stre- •en erkenning verdient en verkrijgt, dan :al dat strekken tot heil van het gehele land. Prof. Gerretson (CH) wees op het ult- sonderlijke belang, dat is gelegen in het echt, de eed in zijn eigen taal te mo ren uitspreken. In de beschouwing van leze materie openbaart zich het con- llict tussen staatsrecht en natuurrecht ;n de regering staat in deze voor de ceuze tussen een oplossing van dit con- lict en een latent slepend conflict. Het zoeken van een uitweg is geen oplossing. De consequentie is, dat de wet wordt veranderd en op die weg moet men geen leeuwen zien. Zij zijn er niet. De minister begrijpt het niet, zo heeft men mü uit Friesland geschre ven, vertelde de heer Gerretson en hü Het Fries heeft ook in de vergader zaal van de Eerste Kamer geklonken. Ditmaal niet, zoals in de Tweede Ka mer, in poëzie, waarmede prof. Gerbran- dy zijn betoog onderstreepte, maar in het zwaar-gebeeldhouwde Proza van Sipke Huismans. de bekende Friese voor vechter uit de twintiger jaren. Het Proza dat de heer Algra 'AR) voorlas, was van Huisman's grote zeggingsgaven een in drukwekkend specimen. En hem ver der citerende gewaagde ook de heer Al gra van het „kleine imperialisme", waarmede de gerechtvaardigde verlan gens der Friezen worden veronacht zaamd en teruggedrongen. Deze karak teristiek achtte hü ook van toepassing voor de argumentatie, waarvan de mi nister zich in de Tweede Kamer heeft bediend. De Friezen zün niet blind voor het belang der nationale eenheid, maar het Friese nationalisme en deszelfs er kenning behoeft die gemeenschap niet te verscheuren. Integendeel! Het gaat hier niet om meerdere of mindere soepelheid, maar om recht en vrijheid. Het is geen gunst aan onge- letterden. Meent de regering dat. clan maakt zü een groteske en gevaarlyke vergissing, zo riep de heer Algra uit. Een betoog, dat mej. Tjeenk Willink onderstreepte, door er op te wijzen, dat wat in Friesland leeft een bolwerk vormt tegen de massaficatie. Zü oefende daar naast echter critiek uit op de opge schroefde en buiten de werkelükheid staande wüze, waarop sommigen in Friesland menen, hun zaak te moeten bepleiten, ais zouden de Friezen de hand moeten kussen van hem, die hen slaat. Minis: ""-'derije heeft zich in de Tweede Kamer laten ontvallen, dat de geestelijke verzorging der gevangenen, welke het Humanistisch Verbond biedt, „stenen voor brood" is. Op dit punt heeft de Eerste Kamer gisteravond de minister onderhanden genomen. Dat zulks gebeurde door de heer Van Walsum (PvdA), die als be- lüdend christen het goede recht van het Humanistisch Verbond verdedigde, maakte de zaak te meer belangwekkend. Wü moeten erkennen, dat ons volk in geestelijk opzicht een zeer gemengde samenstelling heeft en op die grond moet aan het Humanistisch Verbond gegeven worden, wat het vraagt, aldus de heer Van Walsum. Bovendien, er schuilt een gevaar in. dat het recht van de kerken ten deze zou moeten worden gehandhaafd met behulp van de staats macht. Mr Van Walsum vroeg van de minister de instelling van een brede studiecommissie te bevorderen. Het gaat hier om een kwestie van grote staat kundige betekenis. Over de zaak Menten heeft vooral de heer Reyers (CH) een nogal ont hullend betoog gehouden. Hij vertelde vele bijzonderheden over de achter gronden van deze geruchtmakende af faire en betoogde, dat wie de vernie tiger (s) vindt van de inventaris-lijs- ten der B.S., ook de dader (s) vindt. Maar naar hen wordt niet gezocht. Van de B.S.-wacht is een onwaar schijnlijk groot deel geëmigreerd. Waarom? Waar zyn de tapijten geble ven en waar de schilderüen? Men weet, wie deze gestolen heeft en de daders laat men lopen. Stelen en vals heid in geschrifte zijn in Nederland verboden. Dat geldt, zo vervolgde de heer Reyers ook voor de Bioemcndaal- se politie. Scherpe critiek oefende de afgevaardigde op de Rechter-Commis- saris te Haarlem en de Procureur-Ge neraal te Amsterdam. Hij zcide, dat erkend is, dat de door een journalist gedane onthullingen waar zijn, en dat de rechtstaat op het spel staat. Mag men hem geloven, dan is de zaak- Menten een zeer troebele affaire, waar in de hoogste autoriteiten hnu duistere rol meespelen. Deze beschuldiging, zo rauwelings de Kamer ingeslingerd, is ernstig, maar zij is ook gevaarlük. De heer Witteman (KVP) heeft het dan ook nuttig geoordeeld namens zün De gezwollen Mississippi dondert met toenemende kracht over de dam beneden de St. Anthony waterval. Steeds grotere oppervlakten komen onder water te staan, /n de afgelopen week verdrievou digde de hoeveelheid water, welke de Mississippi hier afvoert, in drie dagen en nog steeds houdt de was aan. De bovenste foto toont het bruisen de water van de Mississippi over de dam van de St. Anthony water val. Op het beeld daaronder staat een van de vele groepen boerderijen, welke nabij Minnesota geheel in liet water staan. De huizen zijn geheel verlaten en de verbindingen ver broken. Toen deze opname gemaakt werd stond het water in de huizen ander halve meter hoog en nog steeds bleef het stijgen. Omgekeerde bewijslast voor bromfietsers Verschenen is de Memorie van Ant woord van de Minister van Verkeer en Waterstaat od het voorlopige verslag van de commissie van rant>orteurs uit de Tweede Kamer over het ontwerp van wet tot wijziging van de wegen ver - kerswet. Hieraan ontlenen wii dat het de minister gebleken is. dat bii zoveel ver keersongevallen bromfietsen betrokken zün dat het gevaar, dat de bromfiets od de weg oDlevert. inderdaad groter is te achten dan dat. hetwelk wordt ver oorzaakt door het beriiden van een ge woon rijwiel, in verband waarmede het jukt voorkomt voor de bestuurders van bromfietsen welke voertuigen tot de categorie motorrütuigen blijven beho- de voor de bestuurders van mo torrijtuigen bestaande zogenaamde om gekeerde bewijslast van kracht te doen blijven. fractie te verklaren, dat de methode om nu weer andere hoge ambtenaren der rechterlijke macht in een ongunstig dag licht te plaatsen hem allerminst zinde. De afgevaardigde heeft geput uit bron nen, welke voor de andere Kamerleden ontoegankelük zün, aldus de heer Wit teman. die er op aandrong, dat de mi nister hen door een afdoende verkla ring zou rehabiliteren. Mej. Tjeenk Willink vroeg de minis ter ook aan de leden van de Eerste Kamer opening van zaken te geven over vele veelbesproken aangelegenheden, waaromtrent in brede kring nog onze kerheid bestaat. 'Ingez. Med.-Adv.) VEIPON FEUILLETON Jos Lodewijks VIJFDE HOOFDSTUK Stella Marter is een beklagenswaardi ge vrouw. Ik vraag mü af hoeveel mensen weten dat zü een minnaar heeft. Zij vertelde mij dat onder de grootste geheimhou ding en nadat zij meer dan een uur getracht had zich te verzetten tegen haar verlangen om mü ln vertrouwen te nemen en haar beslommeringen met mü te delen. Het was niet gemakkelük haar zo ver te krüger.. Ze begon met een koele on genaakbaarheid. maar langzamerhand •erlooi zü de macht over haar gevoelens en tenslotte was zij niet anders dan een wanhopige, tobbende vrouw, die haar levensgeluk bedreigd zag en geen uitweg wist. Steil a Marter, de goed-verzorgde. vriendelüke en bedrüvige zakenvrouw, de hele dag in de weer en bü alles gracieus en charmant, is een masker. Daarachter leeft een vrouw, die grote zorgen en grote liefdes heeft, dagelijks ontzaglijke moeilijkheden het hoofd moet bieden en wier leven een aaneenschakeling van kort geluk en grote droefenissen is ge weest. Zü moet een sterke persoonlük- heid zyn. om desondanks haar spel te kunnen spelen en iedere morgen op nieuw weer met 'n ontwapenende glim lach haar gasten te kunnen begroeten, om dan uur na uur de zorgen voor haar grote gezin van personeel en gas ten te dragen en leiding te geven in ëuizcnd-en-één kleine en grote proble men. Een sterke vrouw, maar zwak ln stille ogenblikken van eenzaamheid, als het werk gedaan is en de gasten slapen. Hoe groot moet in die uren de behoefte zijn voor haar om iemand naast zich te weten, iemand die haar steunen en bemoedigen kan. Een man. die met een '-'efderljke glimlach haar zorgen kan wegvagen en met een zachte hand de rimpels kan wegstrü'ken van haar voor hoofd en haar in zijn stevige armen kan nemen waar ze de wereld kan ver geten om naar het kloppen van zün hart te luisteren. ..En dan alleen maar te denken: Dat hart klopt voor mij". Deze laatste zin is letteriü'k van Stella. Ik heb die woorden onthouden alsof ze ln mijn geheugen waren gebrand. Zü waren ongeveer de laatste van een ge schiedenis die zij mü vertelde met hor- I ten en stoten: de geschiedenis van haar I leven. I Het is niet eenvoudig iemands woorden I te herhalen op schrift, zo. dat de sfeer I van die uitgesproken gedachten hen I blijft omgeven. Maar ik zal proberen I met behulp van mijn geheugen en van tic onuitwisbare indruk, die Stella's ver haal op mü gemaakt heeft, haar woor den weer te geven. Het was helemaal geen uitgebalanceerd, weloverwogen ver telling. Het waren zinnen, woorden, ge dachten. komende uit het overvolle hart van een vrouw die dankbaar was dat ze zich uiten kon woorden als tranen, die verlichtten. Dit was, wat Stella Marter mü ver telde: „Ik was vüfentwlntig toen ik trouwde met de man. die ik zonder een spoor van twüfel had liefgehad sinds ik hem had leren kennen dat was drie Jaar daarvoor. Tweeëntwintig mijn ken nissen lieten mij helemaal niet in twü fel over mijn uiterlük en er waren man nen die er alles voor zouden hebben over gehad als ze zich ln mün gunst hadden kunnen dringen. Maar ik maakte mijn keus zonder een ogenblik te aarzelen en ik bleef er bü- Misschien was ik nog teveel een kind om de dingen te overwegen en mü zelf af te vragen of myn keus verstandig was gelukkig maar. Want het wis een onverstandige keus. tenminste uit het oogpunt van zakelükheid gezien. Dick was een lieve, hartelüke jongen, die ontzaglyk veel van me hield en alles zou hebben wil- zakelykheid om de kost te verdienen en verder alle beslommeringen en verant woordelijkheden te dragen, die daarmee verbonden zün. schrikte hem af. Eindelyk nam ik het heft in handen en na ontzettende scènes met zyn ouders, die my ongeveer als een Kenau zagen, omdat ik voor Dick sprak en alles probeerde te organiseren, bracht ik het zo ver dat zij er van afzagen Dick in de wünhandel te laten opvolgen en hem een flink bedrag gaven om dit hotel te kopen. Dat wil zeggen, hij kreeg het geld dat hem als een van de twee zonen toe- len doen om me gelukkig te maken, j kwam er was namelyk nog een oude- Maar hü was een dromer, een kunste- re broer die een tandarts-practijk had naar misschien, zonder overigens de en de rest werd hem door zyn vader moed en de kracht te hebben om zich onder bepaalde condities geleend, in welke tak van kunst ook uit te leven j ik was geweldig enthousiast voor dit en er iets in te presteren. HIJ hield van werk en ik was er zeker van dat ons me maar dat was ook de enige steun, j hotel een succes zou worden. Samen met die hij me gaf en ik was gedwongen van I een vriendin van mijn moeder moeder de eerste dag af de leiding te nemen en stierf al toen ik dertien was bestuurde alles te bedisselen Een bepaald vak ken- ik deze onderneming, terwül Dick zijn dt hü niet. Hü had zyn vader na zyn best deed om te helpen. Het ging prach- HBS-tyd wat geholpen in de wünhandel, tig in het begin. Maar Dick was er zonder veel succes trouwens, en toen ik totaal ongeschikt voor. Hij bedierf een hem leerde kennen, vertelde hü mü op boel dingen door zijn overgevoelige na- l een avond met een dood-ongelukkig ge- tuur en zijn driftbuien en ik werd er zicht dat hij gedoemd was later de lel- j soms wanhopig onder als ik zag hoe het ding van die wünhandel op ach te ne- j werk. dat ik moeizaam opbouwde, door men. hem zonder opzet werd ondermünd. Zon- Ik maakte me ln die eerste Jaren erg der opzet dat was het ergste. Ik leed ongerust over onze toekomst, maar ik het meest onder mijn medelüden met hield teveel van hem om hem ook maar hem, en ik hield van hem. Ik bleef van in het minst ergens toe te dwingen. Dick hem houden en dat maakte alles dub- praatte ook nooit over trouwen. Ik wist bel moeilük dat hü mij dolgraag hebben zou. maar j de gedachte aan een gezin en de nood- I (Wordt vervolgd) 7) Het leven was moeilijk voor Panda. Nu had hij al van alles geprobeerd, maar een betrekking kon hij niet vinden! „Ach", dacht hij. „wat moet er van mij terecht komen?" En met deze en dergelijke mis troostige gedachten drentelde hij verder en verder, tot hij tenslotte aan de rand van de stad kwam. waar een vuilnisbelt was en verder niets - dan alleen een landloper, die het er zich gemakkelijk had gemaakt. „Ha. ventje!" zei die landloper. „Heb jij soms nog een kwartje voor een nette werkman met een hui lende vrouw en zeven bloedjes van kinderen?" „Nee", zei Panda droevig. Ik heb niets! Het spijt me! Wat erg. dat uw vrouw zo huilt, en dat uw kinderen bloedjes zijn!" „O - trekt het je niet aan", antwoordde de landloper. „Ik zei dat zo-maar. maar het is niet waar. hoor. Ik ben helemaal niet getrouwd. Ik ben wel wijzer! Trouwen en werken zijn de twee dingen, waar ik nooit aan begin"» „Nou - maar wérken wil ik wel!" sprak Panda. Anders kom ik hier op de vuilnisbelt te zitten. De moeilijkheid is alleen, dat ik geen werk kan vinden". „Die vuilnisbelt zit anders heel gemakkelijk, vriend - daar hoef je niet op neer te kijken!" sprak de land loper verontwaardigd. „En werken is goed voor de dommen. maar niet voor mij. ik dénk er niet aan. Nog geen uur geleden bood iemand mij een betrek king aandaar bij die oude vuurtoren. Het was een heel heerschap, en hij beloofde me schitterende vooruitzichten, maar ik dénk er eenvoudig niet over Panda dacht er wél over! De landloper was nog niet uitgesproken, of Panda was al op weg naar de aatiQewezen vuurtoren, waar een heerschap een be trekking met schitterende vooruitzichten aanbood. Radio-programma VOOR VRIJDAG 18 APRIL Hilversum L (402 m.) NCRV. 7.00 Nieuws; 7.18 Gewijde muziek; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws en wetr- ber.; 8.15 Gram.muziek; 8.45 Idem; 9.00 Voor de zieken. 9.30 Waterstanden; 9.35 Gram.muziek: 10.30 Morgendienst; 11.00 Pianoduo; 11.30 Grajn.muzlek; 12.00 Amu- semntsmuz.; 12.30 Land- en tulnbouw- mededeüngen; 12.33 Lichte muziek; 12.59 Klokgelui. 13.00 Nieuws; 13.15 Mariniers- kapel; 14.00 Tulnbouwpraatje; 14.15 Utrechts Stedelijk Orkest; 15.10 Viola d'amore, contrabas en plano; 15.40 Voor dracht; 16.00 Kamermuziek; 16.30 Voor dracht; 16.50 Gram.muziek; 17.00 Voor dt eugd; 17.30 Op bezoek bij de Mariniers- ;apel der Koninklijke Marine; 17.40 Gra- mof.muziek; 17.45 Fries programma; 18.00 Nieuws; 18 15 Amus.muzlek; 18.45 Gram. muziek; 18 50 Muzikale causerie; 19.15 Re geringsuitzending: Verklaring en toelich ting; 19.35 Grammuzlek; 19 40 Radio krant; 20.00 Nieuws en weerber.; 20.10 Vijf minuten: 20.15 Lichte muziek: 2040 „Zaken doen in de Verenigde Staten" causerie: 21 00 Radio Phliharmonlsch or kest en soliste: 22.05 Gram.muziek; 22.15 Vocaal ensemble: 22.30 Orgelconcert; 22.45 Avonderverdenking: 23.00 Nieuws en SOS- berichten; 23.15 Nederlandse schaakkam pioenschappen- 23.20 Amus.muzlek; 23.50- 24 00 Gram.muziek. Hilversum II. (298 m.) VARA 7.00 Nieuws: 7 15 Ochtendgymnastiek; 7.33 Gram.muziek; 8 00 Nieuws en weerber.; 8.18 Gram.muziek; 8 50 Voor de hulsvrouw 9.00 Gram muziek. VPRO: 10 00 ..Kinderen en Mensen", causerie; 10 05 Morgenwij ding; VARA: 10 20 Orgelspel: 10 50 Gram. muziek: 11.15 Radlofeullleton: 11.35 Hon gaarse volksliederen. AVRO: 12 00 Lichte muziek: 12.30 Land- en tulnbouwrnede- dellngen; 12.33 Sport en prognose; 12.48 Gram.muziek; 13.00 Nieuws. 13 15 Mede delingen of gram.muziek, 13.20 Metropole orkest: 14.00 Kookpraatje; 14 20 Gram.mu ziek; le en 2e acte „Aïda", opera; VARA: 16 00 Gam muziek: 16 30 Voor de Jeugd; 17.00 Planoduo: 17.20 Muzikale causerie: 18 00 Nieuws: 18 15 Felicitaties; 18 45 ..Denk om de bocht": 19 00 Gram.muziek 19 10 ..Wat doet uw man?", klankbeeld. VPRO: 1930 „Op Huisbezoek", cursus; 19 50 Berichten: 20.00 Nieuws. 20 05 Boek- I causerie VARA 21.00 Cabaret; 21.30 „De I Ducdalf": 21.50 Buitenlands overzicht; 22.05 Lichte muziek; 22.30 Gram muziek: VPRO: 22 40 .Vandaag", causerie; 22.45 Avondwijding VARA: 23 00 Nieuws; 23.15 I „In huwelijk en gezin", causerie; 23.30- 24.00 Kamerorkest. 20 1521 45: 1. Opening: 2. Televlzler; 3. „Stillen ln lijnen"; Pauze. 4. ..Ending It", televisiespel. Engeland. BBC Home Service. 330 ni. 12 30 Bariton, viool en plano; 13.00 Dans muziek; 13.25 Voor de arbeiders; 13.55 Weerber 14.00 Nieuws; 14 10 Gram muz.; 15.00 Hoorspel16.00 Crltlekon; 16 45 Or- kestconceri, 17.30 Discussie; 18 00 Voor de kinderen, 18 55 Weerber.. 19.00 Nieuws; 19.15 Sport; 19 20 Operamuziek: 20.00 Revue-orkest en solisten; 20.40 Causerie; 21.00 Klankbeeld; 22.00 Nieuws; 22 15 Amerikaanse nleuwsbr.ef. 22 30 Gevar. propr23.00 Pianorecital; 23 45 Voor dracht; 24.00 Nieuws: 0.03 Sport. Engeland. BBC Light Programme. l.'.OO en 247 m.: 12 00 Mrs. Dales Dagboek; 12.15 Lichte muziek; 12.45 Voordracht; 13.00 Pianorecital; 13.15 Orgelspel. 13 45 Orkestconcert; 14.45 Voor de kinderen; 15.00 Voor de vrouw: 16.00 Lichte muziek; 16.30 Voor de soldaten; 16.45 Lichte mu ziek, 17.15 Mrs Dale's Dagboek; 17 30 Or gelspel; 18 00 Salonorkest en soliste: 18 30 Variété orkest en solisten; 19.15 Gram. muziek. 19 45 Hoorspel. 20.00 Nieuws en radiojournaal; 2025 Sport; 20.30 Gevar. proer.; 21 00 Verzoekprogr 21.45 ..These Radio Times"; 22 15 Discussie: 23.00 Nieuws: 23 15 Actualiteiten. 23.20 Dans muziek: 24.00 Voordracht; 0 20 Lichte mu ziek; 0 56—1 00 Nieuws. Nordwestil her I:ii ii<1 riink. 3(10 m.: 12 00 Amus.muz.; 13.00 Nieuws; 13.30 Ge var. muziek: 14.15 Weenso muziek: 15 50 Omroeporkest en solist; 16.15 Kamermu ziek; 17.00 Nieuws, 17.45 Gevar. progr.; 19 00 Nieuws; 19.30 Omroeporkest en solist 20 45 Symphonle-orkest, omroepkoor en solisten, 21.45 Nieuws; 22 35 Jazzmuziek; 23.00 Gevar muziek: 23 30 Claveclmbel. Slano en hammondorgel; 24 00 Nieuws; .301.00 Rhythmlsche muziek. Frankrijk Nationaal Programma. 347 en 219 in.; 12.30 Orkestconcert; 13.00 Nieuws 13.50 Idem. 13.55 Israëlische uitzending; 18.30 Amerikaanse uitzending. 20.00 „Werther". opera: 2135 Idem; 23.31 Gra- mof.muziek; 23 4524.00 Nieuws. Brussel, 484 en 32-1 in. 484 ni.: 12.05 Orkestconcert, 13.00 Nieuws; 13.10 en 14 00 Gram muziek; 14.30 Orgelconcert. 15.00 en 16.00 Gram.muziek: 17.00 Nieuws; 17 15 Gram muziek; 18.30 Filmmuziek; 19.00 en 19 40 Gram.muziek: 19 45 Nieuws 20 00 Orkestconcert; 21.00 en 21 30 Gram muziek 22 00 Nieuws; 22 10 Gram muziek; 22 15 Kamermuziek, 22.45 Gram.muzlek; 22.50 Nieuws. 324 m.: 11.46 Gram muziek; 12.30 Weer berichten; 12.34 Gram muziek: 12.50 Koersen; 12 55 Gram.muziek; 13.00 Nieuws 13.15 Hammond-orgelrecital; 14.00. 14.45, 15.00 en 16.00 Gram muziek: 17.00 Nieuws 17.10 Amus.muzlek; 18.00 Gram.muziek; 18 10 Voordracht; 18.20 Gram.muz 18.30 Voor de soldaten: 19 00 Nieuws; 19.30 Ac tualiteiten: 19.50 Radlofeullleton: 2000 Gram.muziek: 20 15 Symphonle-orkest en solisten: (Om 20.55 Kunstoverzlcht): 22 00 Nieuws: 22.15 Causerieën; 22.45 Gram.mu ziek; 22 55—23.00 N:euws. Den Burcht: Ultvoerinc Chr. Tambour- en Piipercorne .Si. en G.". 8 uur nam. Het Gulden Vlies: Jaarvergadering district Lelden Ned. Ver. van Ex-polltle- ke eevaneenen uit de bezettlngstlld. 7.30 uur. Schuttershof; Ver. van oud-leerlingen der ambachtsschool; lezing over moderne houtconstructies, 8 uur nam. „Zomerzorg": Kynol ogen-vereniging ..Rllnland". Vertoning van Kynolozlsche films. 8 uur. Het Gulden Vlies: Receptie 75-jarle bestaan Scheepsbouw- en reparatiewet! „De Hoop" 3—6 uur. Volkshuls: Lezing dr A F. J. Portlelje over „Omgang met dieren", 4 uur nam. MAANDAG: In den Vergulden Turk- R.K. Midden stand. Spr. dr L. Egeraat: ..Kan de hui dige middenstand zich handhaven?", 8 uur nam. uur nam. DAGELIJKS. Prentenkabinet (Kloksteeg 25): Ten toonstelling van llthoerafleën van Alfred Kubln Geopend od werkdagen van 25 uur nam. (tot 14 Med). Lakenhal: Verster-ten toonstelling. Werkdagen 104 u.: Zondagen 14 uur: n4 1 Mei resp. 105 en 16 uur. (Tot 2 Juni). Universiteitsbibliotheek: Avicenna-ten- toonstelllng. Werkdagen 9 1/25 1/2 uur nam. (t/m. 26 April). DE BIOSCOPEN. ...Caslnp Dolle Woensdag" (alleleef tijd i. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. Lnxnr .Paradijsvogel" (14 1.). Paas- Luxor „Paradijsvogel" (14 f.) Werk dagen 2.30. 7 en 9.15 uur. -Hyena's van het rotsgebergte" 1 Werkdagen: 2.30. 7.15 en 9.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Maandag o Saterdag 18 April 8 uur Apotheek Kok, Rapen- en Apotheek „Tot Hulp deJLMe"-5chheld". Hooigracht 48. tel. 21060. °egstgeest door de Oegstceester Apothrek. WUhelmlnapark 8, tel. 26274.

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 11