LEIDSCH DAGBLAD sé' Automobielstad Detroit begroette Koninklijk Paar Pinav heeft de wind mee! Hul ÉS' Engeland bereid deel te nemen aan Europese Defensie-Gemeensehap WEERBERICHT 91ste Jaargang WOENSDAG 16 APRIL 1952 Rijnslreek-editie No. 27554 Directeur: J. W. Henny Hoofdredactie: B. W. Menkhorst en J. Brouwer DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f 6.per kwartaal: f. 0.47 per week Witte Singel 1, Leiden - Giro No. 57055 Telefoon Dir. en Adm.: 25041; Red. 21507 Koningin bewondert Gods eigen laiuV Loeiende massa bij baseball in Briggs-Stadion Koningin en Prins bedolven onder poppen, bloemen en cadeaux Koningin Juliana en Prlnj Benihard hebben gisteren 's werelds grootste autofabrieken. namelijk die van Ford in Detroit bezocht, waar meer dan 75.000 mannen en vrouwen werken en 62 auto's per uur de lopende band verlaten. Het Koninklijk Paar volgde gespannen het proces van de automobielfabricage. d.w.z. „de lopende band waar de auto uit het niets schijnt te worden gescha pen tot het ogenblik, dat zij geassam blecrd de band verlaat. Hare Majesteit werd bjj aankomst in de Ford fabrieken begroet door Henri Ford Junior. Bijzonder veel belangstelling legde de Koningin ook' aan de dag voor het EdLsoninstituut. Het Koninklijk Paar luisterde hier naar de geluiden, die Edi- sons eerste phonograaf voortbracht en dc Koningin zette zich een ogenblik achter het door Edison «élf gebouwde orgel. 's Middags bracht het Koninklijk Paar eerst een bezoek aan' het gedenkteken voor Generaal Patton en woonde voorts een baseball wedstrijd in het Briggs Sta dium bij. RECEPTIE VOOR 300 GASTEN Vervolgens begaven Koningin en Prins Kch naar het aan de Detroitrivier ge legen ..Vetarans Memorial een gebouw, opgericht ter ere van de oorlogsvetera nen. Nadat de Koninklijke gasten door een haag van 100 padvindsters waren binnengetreden, volgde in de balzaal een receptie voor 300 gasten, hoofdzakelijk in Detroit en omgeving woonachtige Ne derlanders of tot Amerikaan genaturali seerde landgenoten. Alle aanwezigen wer den aan Koningin en Prins voorgesteld tijdens de ontvangst, die niet langer dan 20 minuten duurde Van de achtste verdieping van het „Veterans Memorial had het gezelschap een fraai gezicht over de rivier. Het was half zeven, toen het Koninklijk paar in zijn hotel terug keerde. Om acht uur begon in de grote bal zaal het officiële diner in het Sheraton Cadillac hotel, waaraan alle leden van het gevolg aanzaten. Willem van 'tHof, predikant van de Ned. Herv. Kerk. zegde voor het diner het gebed. Tijdens het diner zei de burgemeester van De troit de heer Albert- E. Cobo. dat „wy in Detroit een oprechte vriendschap hebben voor het Nederlandse volk" Hii zeide tot de Koningin, dat wanneer zij verder de Staat Michigan in saat zij een aantal andere plaatsen zal bezoeken, a aar de invloed van haar land duidelijk voelbaar Is. „Ik ben ervan overtuigd, dat u zeer trots zult zijn op deze vroegere Neder landers en hun families. 7\j hebben zich \n onze Staat gevestigd en zij zijn het geweest die gemeenten hebben ge vestigd, die zoveel bijgedragen hebben tot de ontwikkeling van de Ver. Sta ten. De burgemeester zeide voorts te hopen dat Hare Majesteit goede herinneringen zal meenemen aan zijn stad, waar 700.000 inwoners hun eigen automobiel bezitten. De burgemeester overhandigde daarop de Koningin en de prins de her- innerinzsmedailles van de Stichting van Detroit door de grote Fransman Cadil lac nu 150 Jaar geleden De Gouverneur Mennen Williams, zeide dat de inwoners van Detroit met trots zich het bezoek herinneren, dat de Koningin, toen Prinses Juliana, in 1941 aan de Staat Michigan bracht. ..Onze inwoners, in het bijzonder onze vele bur gers van Nederlandse afkomst, beelden zich in. dat u deze streek beschouwt als een tweede tehuis". De Gouverneur herinnerde er aan, dat in de herfst van 1R46 éen groep van tien Nederlandse families 53 personen geleid door dominé van Raalte. van Nederland naar New York voer op zoek naar vrijheid van godsdienst, sociale ge lijkheid en economische vooruitztehten. die zij niet kenden vinden in het Europa van een eeuw geleden. De Koningin verklaarde, dat de Ne derlanders gefascineerd zijn door de carrière van de zogenaamde „self ma de man", die we kennen en bewonde ren. Deze carrière vervult ons vooral van bewondering omdat zij betekent „een volledige kans voor ledereen" Ik geloof, dat het om deze reden is. dat wij uw land „God's own country" (Gods eigen land) noemen". De Koningin zeide verder o m.: „Wij wensen u niet te hinderen door van uw vrijgevigheid te leven. Wij zouden over het houtwerk in de richting van de Koningin en zeiden hun prevele ment je vlekkeloos Toen het gezelschap bij het gebouw aankwam stond daar gelijk gezegd een erewacht van padvindsters en pad vinders opgesteld bij de ingang met Ne derlandse en Amerikaanse vlaggetjes. Een band van padvinders speelde toe passelijke wijsjes. WOORDEN TOT DE JEUGD. Toen de Koningin en de Prins het podium bereikten, zong een koor ons Wilhelmus met Engelse tekst. Tot de kinderen, die zich in groten getale voor het platvorm hadden op gesteld zei de Koningin „Ik zal aan de kinderen in Nederland vertellen hoe jullie leven en spelen. Jullie zul len opgroeien in een moeilijke tijd. die echter mijns inziens niet hopeloos is. Jullie ouders zullen jullie ideeen bijbrengen, maar veel hangt af van jullie eigen kundigheid en je vermo gen om zelf wetenschap te vergaren". Daarop bracht een viertal meisjes op de reeds omschreven wijze de poppen naar voren. Voor Prinses Beatrix was dit een beeldig aangeklede bruid en voor Prinses Mariike een babypop. Er kwamen nog enkele cadeaux bij zodat in een ommezien van tijd zowel de Koningin als de Prins op hun stoelen bedolven zalen onder poppen, bloemen en pakjes. De Prins had kennelijk plezier in het geheel en liet voor de fotografen de pop van Beatrix op zijn knieen dansen Om stuwd door honderden, ging het nu terug naar het zwembad, waar meisjes in het water een kunstzinnige show opvoerden Tot besluit van dit waterballet sprongen twee meisjes te water met vuurrode konen en Nederlandse boerenmutsjes en voerden al zwemmende een voorbeel dige klompendans uit. Toch nog ve!e obstakels Pinay is de zoveelste Franse minister president, die de strijd tegen de onop houdelijke prijsstijgingen aanvaard echter gaarne onze producten aan u heeft- Hct feit- dat geen z^ner voorBan- verkopen en de uwe kouen" pers Blum, noch Ramadier. noch Doe rede vormde een .nnldle hoot- 1 R'"J Ma>", ™ch Plevf." "gfe - sende overwinning mocht boeken, heelt I hem echter niet ontmoedigd en daarin schuilt zeker ook een belangrijk element tepunt van het bezoek aan Detroit. HEKSENKETEL VAN OPGEWONDENHEID. De Koningin stond gistermiddag te midden van 75.000 op elkaar gepakte mensen in het Briggs Stadion, waar het baseball seizoen werd geopend. Het stadion was gevuld met een loeiende massa, die enigszins ont goocheld was door het matige spel. In deze heksenketel van opgewonden mensen kwamen om vier uur de Koningin cn de Prins binnen, verge zeld door hun gevolg en omstreeks 50 verslaggevers en fotografen. Op zóveel belangstelling was kennelijk niet ge rekend. Voor dc Koninklijke gasten was er uiteraard een plaatsje, doch dc overigen moesten zich een weg vech ten door dc dikke haag mensen, die zich voor de ingang had opgehoopt, en kregen nauwelijks iets van de wed strijd te zien. Zelfs ambassadeur Van Roijen en zijn echtgenote hadden de grootste moeite zich door het politic- cordon heen te dringen, zich bekend te maken en een plaatsje op de tribune te veroveren. Door de luidsprekers werd de aan komst van de hoge bezoekers bekend gemaakt en het publiek uitgenodigd hen een hartelijk welkom toe te roepen, hetgeen prompt geschiedde. IN HET PATTON MEMORIAL. Het bezoek aan het „Patton Memorial" droeg een heel ander karakter Dit Me morial is geen gedenkteken in de nor male zin des woords. doch een jeugd- instituut. waarin alle mogelijke sporten worden beoefend en onderwijs wordt ge geven. Voor het gebouw was een plat form opgericht, waarop de Koninklijke bezoekers verzocht werd plaats te nemen om enige toespraken aan te horen en van enkele kinderen een paar geschen ken voor de prinsessen in ontvangst te nemen. De regie deed weinig onder voor een eerste klas revue, waarbij elk detail grondig is gerepeteerd. De kinde ren die de poppen voor de vier Prin sessen moesten aanbieden, kwamen als •are prima ballerina's het podium op gehuppeld. toonden den volke hun ge schenken, liep als kleine mannequins I nen uitoefenen. Over het algemeen zal de weg van producent naar consument verkort moeten worden, hetgéen dus inhoudt, dat een deel der tussenhandel zal worden uitgeschakeld. Tegen on- verzettelijken, die zich nu al met voor rede vatbaar hebben getoond, zal met hardheid worden opgetreden. Hun na- j men zullen zelfs uit de handelsregisters kunnen worden geschrapt. Voor een zestigtal artikelen, waaronder de voor- i naamste levensmiddelen, zal de regering nieuwe prijzen vaststellen En tenslotte zal door middel van een verhoogde im port de concurrentie worden gestimu leerd. Zo is er de laatste dagen al veel van de sympathie, waarin hij zich bij het publiek verheugen kan. Hij geniet ongetwijfeld het vertrouwen van vele Fransen. «SSrSffi? isfP zijn*'campagne HCandae e„ Deep» boter op de margt verlaging der prijzen een „corporatieve j veischenen, w aarvan de pi ijzen 60 tot actie" genoemd. Hij bedoelde daarmee, §0 francs per kilo lager zijn dan van het dat hij in tegenstelling met zijn voor gangers geen prijsverlaging van bovenaf wilde decreteren, doch in over leg en samenwerking met de betrokken producenten en zakenlieden ernaar zou streven de oorzaken van de inflatie op te heffen. In de overreding zag hij zijn sterkste wapen en in het gezonde ver stand zijn betrouwbaarste bondgenoot Was de inflatie niet het monster, waar door heel Frankrijk werd bedreigd? Deze methode der overreding heeft tot dusver echter niet geheel en al het resultaat opgeleverd, dat de premier gehoopt had. Weliswaar bleken de prij zen de laatste maand ivoor het eerst sinds ruim een jaar) niet te zijn geste gen maar anderzijds waren ze voor zover het verschillende essentiële le vensmiddelen betrof nauwelijks ge daald. Dat globale resultaat was voor namelijk bereikt, doordat de groenten, zoals in ieder voorjaar, wat goedkoper werden, en voorts omdat vele winkeliers, onder patriottische dekmantel, met suc ces een opruiming hadden gehouden onder artikelen, die ze toch al hadden afgeschreven. De zogenaamde vrijwillige korting van 5 i 10 procent op de levensmiddelen doorstond meestal even min de toets van een nauwkeuriger on derzoek. Vaak had men die artikelen, die te zamen voor ruim de helft de kosten van het levensonderhoud bepalen, op ver zoek van de regering wel met 5 procent verlaagd zónder er echter bij te zeggen, dat ze daags tevoren (op eigen initiatief) eerst met 10 procent waren verhoogd Tegen deze „misverstanden" wil Pinay nu wat forser op gaan treden. Hij heeft zjjn „superprefecten" provinciale gouverneurs in buitengewone dienst bu zich geroepen, en zij zullen bij de contróle worden ingeschakeld. In zijn financiële hervormingsplan heeft Pinay al aangegeven, hoe hij een daadwerke lijke druk op de prijzen denkt te kun- Franse product. Van deze tweede episode in Pinay's campagne hangt dus zeer veel af. Politiek en economisch heeft hij zeker de wind mee. Politiek, omdat hij de eerste premier is, die in de Kamer voor zijn economisch programma op een tamelijk homogene meerderheid kan rekenen, waarin ook een deel der Gaul listische R P F. is opgenomen, en econo misch, omdat het seizoen meewerkt en voorts daar mternationaal gezien de prijzen van vele grondstoffen een dalende tendenz vertonen. Dat laatste was al enige maanden het geval, zonder dat de Franse binnenlandse prijzen er echter enig „letsel" van ondervonden Ze bleven doodgemoedereerd verder stijgen. Pinay is er zeker al in geslaagd een psychologische schot te weeg te brengen: Men is tot enige bezinning gekomen. Iets van het vroegere fatalis me is verdwenen en velen hopen met vereende krachten de inflatie alsnog de baas te kunnen worden. De strijd ls ech ter nog lang niet beslecht. Maar een goed ding is. dat die strijd tenminste is aangebonden en dat onder talrijke Fransen een oprecht verlangen leeft ditmaal de overwinning te behalen. 8l' 11 iiil Britse vakvereniging achter Bevan Te Margate is op het jaarlijkse con gres van de 348 000 leden tellende vak vereniging van werknemers in winkel bedrijven, magazijnen en aanverwante bedrijven een resolutie aangenomen, waarin gevraagd wordt om herziening en vermindering van de herbewape ningsinspanning. Deze vakvereniging is de eerste van de zes grote Britse vakverenigingen, die na het meningsverschil van Bevan met de rest van de partijleiding over de her bewapening in congres bijeenkwam. De andere vakverenigingen zullen later in het jaar vergaderen en waarnemers verwachten, dat nog enkele bonden, in het bijzonder de bond van spoorweg arbeiders en de arbeiders uit de ma chine-industrie, zich achter Bevans politiek zullen scharen. Belangrijke zwenking Ml Hoog-vliegende bommenwerpers en een straaljager zijn practisch on zichtbaar. terwijl zij hoog boven Chicago's Wrigley Building vliegen. Hun aanwezigheid wordt verraden door het spoor van de conden serende uitlaatgassen. Droog weer De Bilt verwacht tot morgenavond: In de nanaoht plaatselijk mistbanken. Overigens droog en zonnig weer maar morgen in het Noorden van het land tijdelijk meer bewolking dan vandaag Meest matige wind tussen Noord en Oost. Dezelfde of Iets lagere tempera turen. (Opgemaakt te 10 uur). 17 April. Zon op: 5.39 uur: onder: 1941 uur. Maan op: 3 05 uur; onder: 10 46 uur. Hoogwater te Katwijk te 8.06 en 20.49 uur. Dit nummer bestaat uit zes pagina's Droogte duurt voort Het KNMI deelt mede: Sinds 7 dagen is er in ons land geen regen van betekenis meer gevallen en het ziet er naar uit. dat deze periode met droog weer nog niet ten einde is. Gisteren begon zich ten Noorden van Schotland een nieuw hogedrukgebied te ontwikkelen, dat zich vervolgens over Noorwegen en de Noordzee uitbreidde Ook ons land bevindt zich binnen de invloedsfeer er van, hetgeen met zich meebrengt, dat de regenkansen gering blijven. Met de enigszins toegenomen Noord-Oostelijke winden stroomt nu ge leidelijk iets koelere lucht ons land bin nen. De temperaturen, die zich al ge ruime tijd op zomers niveau bewegen, worden hierdoor wat lager, maar blijven toch nog boven de normale waarden voor de tijd van het jaar, aangezien het zon nige karakter van het weer oehouden blijft. Op de Amerikaanse luchtbasis Elmendorf in Alaska heeft deze F 80 ..Shooting Star" de eerste geslaagde vlucht als straaljager op ski's gemaakt. Door het slagen van deze proefneming verwacht men een verdere ontwikkeling van het vlie gen met straaljagers in dc Pool gebieden. COMPLOT IN VENEZUELA ONTDEKT In een communiqué van de Venezo laanse nationale recherche wordt ver klaard, dat plannen zijn achterhaald voor een grootscheepse revolutionnaire actie, die o.m. voorzag In het vermoor den van de huidige minister van defen sie. Waarna talrijke andere aanslagen gepleegd moesten worden in verschil lende delen V3n het land om een cha otische atmosfeer te scheppen. die gun stig zou zijn voor een staatsgreep door de leiders van de ,-Accion democratica". Engeland heeft aangeboden dc Euro pese defensie-gemeenschap (E.D.G.l onmiddellijke militaire hulp te verle nen als het Europese leger zou wor den aangevallen. Het stelt een overeenkomst met de E.D.G. voor. die tevens voorziet in hulp van het Europese leger aan En geland als Engeland in Europa zou worden aangevallen, aldus een te Bonn uitgegeven Brits communiqué. Op 14 Maart hadden de zes landen, die ovc-r het instellen van de E.D.G. onder handelen «Frankrijk. West-Duitsland. ItSÏIë. België, Nederland en Luxem- Engeland verzocht met de E D G. ereenkomst aan te gaan voor mili- ijstand ingeval van een aanval. »ns het communiqué heeft de Engelse regering nu bevestigend op dit verzoek geantwoord, De overeenkomst zou gelden, zolang Engeland lid van de N.A.T.O. is. Een Britse woordvoerder heeft ver klaard, dat de door Engeland aan dc landen van de E D G. te geven verzeke ring in feite dezelfde is als deze landen elkander geven. Het zou volgens hem mogelijk dienen te zijn „binnen enkele weken" de overeenkomst op te stellen. „Franc voor de verdediging van de vrede" BENZINEPRIJS IN BELGIE VERHOOGD. (Van onze Brusselse correspondent). Van heden af is de benzineprijs in Belgie met een franc verhoogd. Deze verhoging zal 11 milliard francs aan de schatkist opleveren voor de financiering van de herbewapening Op grond hier van wordt deze extra-belasting de „franc voor de verdediging van de vrede" ge noemd Tot de verhoging van de ben- zine-accijns, welke op 320 frs per hecto liter wordt gebracht, werd besloten in overleg met de Nederlandse regering Per 1 Januari 1953 zal echter wederom besloten moeten worden tot de instel ling van een gelijke accijns in België. Nederland en Luxemburg In de Memo rie van Toelichting op dit koninklijk besluit wijst de minister van financiën op het steeds toenemend benzine-ver- bruik In 1951 werden 1.114 milliard liter benzine verkocht en incasseerde de schatkist 2.395 milliard francs accijnzen Het Belgisch autopark telde per einde 1951: 306539 personenauto's, 151480 vrachtwagens. 171832 motorfietsen, 13694 belastingvrije voertuigen. Dit maakt een totaal van 643545 een heden tegen 569389 in 1950 en 491679 in 1949 Tegenover 1938 is het aantal personen wagens bijkans verdubbeld nJ. 155174 tegen 306539. Het gevolg van de overeenkomst is. dat Engeland voor het eerst in deze eeuw bereid is zich militair met Duits land te verbinden, aldus geallieerde waarnemers In de NATO heeft Enge land zich reeds met andere leden van de E D G. verbonden tot wederzijdse bij stand. Een woordvoerder der Westduitse regering heeft te Bonn verklaard dat de autoriteiten te Bonn met grote voldoe ning kennis hebben genomen van de verklaring der Britse regering. Ook de Italiaanse regering heeft haar grote voldoening uitgesproken over het Britse aanbod. VOLDOENING TE DEN HAAG. Uit Den Haag wordt officieel gemeld: Deze beslissing, welke met grole vol doening door de belanghebbende rege ringen is vernomen zal het scheppen van nauwe banden tussen Engeland en de toekomstige Europese Defensie Ge meenschap mogelijk maken. De verbin tenissen door het Verenigd Koninkrijk aan te gaan met de zes landen, die deel nemen aan de E D G zijn van dezelfde aard als die. welke deze landen onder ling in het kader van de gemeenschap zullen aangaan. De bedoelde overeenkomst zal met name een aanzienlijke versnelling mo gelijk maken van de besprekingen, die te Parijs worden gevoerd, en die in enkele weken tijds zullen leiden tot de uitwerking van een verdrag, onderwor pen aan de goedkeuring en onderteke ning door de regeringen. PARLEMENTAIRE WAPENSTILSTAND IN GRIEKENLAND De Griekse regeringspartijen en de Griekse concentratie «oppositie onder maarschalk Papagoshebben verklaard, dat een „wapenstilstand" gesloten is en dat de 114 leden van de oppositie, die het par'ement verlaten hebben, weer te rug zullen keren De concentratie van Papagos is de grootste partii In het par lement. Papagos en Zijn partijgangers verlieten het panement. nadar de mi nister van defensie. Sakellarioe. een dagorder had uitgevaardigd, waarin hij een rede van Papagos „anti-nationaal" had genoemd Zij eisten het aftreden van de minister Donderdag j.l heeft de minister van buitenlandse zaken. Venizelos, de porte feuille van defensie overgenomen. De order werd officieel Ingetrokken. De Britse premier. Winston Churchill, heeft de Australische premier. Robert Menzies .uitgenodigd tot een bezoek aan Engeland, einde Mei. voor besprekingen over een reeks zaken van wederzijds be lang voor Engeland en Australië, aldus is officieel te Londen bekend gemaakt Een atoom-oorlog alleen te winnen als hij niet begint! De enige manier om een atoom-oor log te winnen, is het scheppen van de zekerheid, dat hij nooit beginnen zal, aldus Omar Bradley, de voorzitter van de commissie van Amerikaanse staf chefs. In een toespraak op de militaire aca demie te West Point zei hij„Zo lang de Amerikaanse buitenlandse politiek wordt gevormd door de nood van de koude oorlog en de vuurproef van oorlog- door-satellieten die de Sovjet-Unie heeft ingesteld zullen militair vermogen en wat daarmee samenhangt de voornaam ste rol spelen". Volgens Bradley was de juiste afstem ming van deze politiek op de nationale veiligheid belangrijker dan hetzij het huidige mobilisatieschema, hetzij de toekomstige sterkte van de Amerikaanse strijdkrachten. „Onderwijs en nationale veiligheid zijn onafscheidelijk. Als het ene wordt verbeterd, worden daardoor de kansen van het andere eveneens verbeterd. Als een oorlog kan worden voorkomen, is deze reeds gewonnen", aldus Bradley. Hij zei nog, dat de wetenschappelijke kennis het internationale vermogen om deze kennis te beheersen, duidelijk ont groeid is. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIII Onze Torenprijsvraag Nog slechts één week en de termijn voor de inzending van oplossingen van onze Torenprys- vraag is verstreken. A.s. Woensdagmiddag om klokke 12 uur is onherroepelijk het laatste tijdstip, waarop de vruchten van Uw speurzin in ons bezit moeten zjjn. Stadgenoten, bewoners vaji Rijn- Duin- en Bollenstreek: trekt er op uit. Geniet van de ontluikende natuur, die nu op haar mooist is en dingt onderwijl mee naar een der vele geldprijzen, welke als extra-bekroning van een prachtige wandel-, fiets- of autotocht zijn uitgeloofd. Velen zonden reeds in! Wij verwachten er nog veel meer iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Grote schade door watersnood in de V. St. Het Rode Kruis ln Amerika heeft medegedeeld dat de Missouri en de Mis sissippi ruim vijfhonderd duizend hec tare land hebben overstroomd. Een totale schatting van de aangerichte schade kan nog niet worden gegeven, doch aange nomen wordt, dat deze minstens hon derden millioen dollar zal bedragen. Op zijn minst zijn 34 Amerikaanse steden door de watersnood geteisterd. De groot ste schade is aangericht in de staten Noord- en Zuid-Dakota en Iowa. President Truman zal heden een tocht per vliegtuig over het overstroomde ge bied maken en daarna besprekingen voeren over hulpverlening g De Missouri is thans acht meter bo ren haar normale peil gesteggen. Het water beukt de dijken, waardoor de plaatsen Omaha en Council Bluffs wor den beschermd, met een nimmer tevo ren waargenomen kracht. Ongeveer 30 000 van de 45 000 inwoners tellende plaats Council Buffs hebben hun huizen moeten ontruimen. In Omaha moesten 5 000 woningen worden ontruimd. Men verwacht dat de Missouri Donderdag ruim negen meter boven haar normale peil zal zijn gestegen. Het Congres zal na het Paasreces een regeringsvoorstel bespreken om een mil liard dollar beschikbaar te stellen /oor herstel.

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 1