LEIDSCH DAGBLAD eerbericht ,l!te Jaargang woensdag 19 maart 1952 Rijnstreek-editie N°- 27562 w»r: 1. w Hcnnj dagblad voor leiden en omstreken - ,L witte Singel 1. Lelden Giro No. 57055 jjcfjredactie: B. W Menkhorst en J. Brouwer f6— per kwartaal: f 0.47 per week Telefoon Dir en Adm.: 25041; Red. 21507 Acheson verdedigt T ruman-politiek Hij blijft optimistisch Amerikaanse minister van buiten- e zaken, Dean Acheson, heeft in de ïkasnse senaatscommissie voor .ienlandse betrekkingen in vogelvlucht j overzicht gegeven van de toestand je wereld. icneson was van oordeel, dat de .vastilstandsonderhandelingen in Ko- j succes zouden hebben, doch hij trjchuwde voor „optimisme of pessi- iie" in het huidige moeilijke stadium. a is voortdurend bezig, zijn noten er toe te brengen meer ['voor Korea te leveren, doch tot „i zonder succes, aldus Acheson. Acheson noemde de toestand in Indo- i zeer ernstig. Dit zou zo blijven, de Fransen een grote geoefende idmacht van inheemsen in het veld :';cn kunnen brengen, zo voegde hij san toe. Volgens Acheson is het Noordatlanti- icht leger van vijftig divisies, waartoe tien op de conferentie te Lissabon be- ijool, meer dan een leger op papier cn il dit spoedig een leger zijn van vlees i bloed. Acheson was het er niet mee eens, de V S. de buitenlandse hulp aan oa afhankelijk zouden moeten stel- een groter streven naar één van Europa. Volgens Acheson .hiertoe reeds grote stappen genomen al dit zo voortgaan. „M.i. zal het (der en spontaner gaan, indien wij i voorwaarden stellen", heson was het evenmin eens met de inderstelling, dat de omvang van het dkaanse tekort het volgend jaar zou tot inflatie. Indien de begroting >id zou moeten worden, zou de aan het buitenland hiervoor niet eerst in aanmerking komen, „omdat diuman en Adenauer spreken over Saarland Adenauer en de Franse minister van inlandse zaken Robert Schuman Bien reeds te Parijs een onderhoud 'ad van iets meer dan een uur, zonder eurs. Zii spraken over de betrek- n tussen West-Duitsland en Frank- met. name over het vraagstuk- itiand. iert voor het onderhoud verklaarde uiman in de commissie voor buiten- dse zaken van de Nationale Vergade- dat toon en inhoud van de jongste ijji-nota over Duitsland „een nieuwe ^langrijke ontwikkeling vormen, die een aantal ophelderingen vraagt", umjk is gekant tegen het Sovjet- rstel voor een Duits nationaal leger, is Schuman. J zei voorts, dat de Amerikaanse en use parlementen de door Frankrijk senste garanties moeten ratificeren, het Europese leger een geheel zal West-Duitse sociaal-democratische positie heeft in het parlement er op Gedrongen, dat. prof. Walter Hall- .5. hoofd van dr Adenauers ministerie 3 buitenlandse zaken, zal worden gen. sociaal-democraten vroegen dr mer voorts te zeggen, wie Hallstein gemachtigd tot het afleggen van de ïeke verklaringen in Washington, vorige week. Zij vroegen ook welke "en waren genomen om Hallsteins aringen te desavoueren, een communiqué van de sociaal- cratische partij wordt gezegd, dat ■klaringen van regeringswoordvoer- dat de Sovjet-nota geen basis voor eking vormt, de Duitse zaak schade en gedaan" evenals de verklaring Hallstein inzake een verenigd pa tot de Oeral, hof Hallstein bevindt zich thans met Adenauer te Parijs voor de byeen- van het ministerscomité van de van Europa. CORRUPTIES IN DE V.S. Het hoofd van het belastingkantoor New York, Monroe Dowling, heeft t ontslag ingediend nadat hij be- inldigd was van onregelmatigheden se opgave van zijn eigen inkomsten- ■3mg. >nroe is de zevende belastingont- opr, die tijdens het huidige onder- naar onregelmatigheden bij de I van de belastinginning zijn :tie neeft moeten neerleggen. Pre- ent Truman heeft het ontslag van "ung aanvaard. Dowling werd verle- jaar Augustus door Truman be nd In de plaats van een ontslagen hanger. commissie van onderzoek uit het .i.t nse Huis van Afgevaardigden besloten president- Truman te ver- ■len de gegevens betreffende de in- "itenbelasting, welke de Amerikaanse 'ireur-generaal, Howard MacGrath, andere functionarissen van het wterie van justitie betalen, bekend maken wold Stassen heeft onlangs gezegd, net congres een onderzoek diende in «uen naar berichten, dat McGrath twaalf jaar, dte hij in overheids- ..mlllionnair" zou zijn gewor- Hct Culemborgse carillon, beslaan de uit 47 klokken, is gistermorgen in Culemborg aangekomen en voor het stadhuis ter bezichtiging opge steld. De klokken zullen in de Barbaratorcn worden opgehangen en alles zal in het werk worden ge steld om de beiaard op 5 April a.s. bij de officiële jan van Riebceck- herdenking over de stad te laten klinken. Morgen meer wind verwacht tot morgenavond: nacht en vroege ochtend weinig 'aatselijk mist en op enkele lichte nachtvorst. Morgen toe- tevvolkmg met iater kans op l voornamelijk in het Wes- 311 net land Tot matig en aan de r.t >htlg toenemende Zuidelijke 'ets lagere mlddagtemperaturen. ,0Pgemaakt te lo uur) 20 MAART l°Prm64A.uur: onder: 18.53 uur. 'P 30 uur; onder: 11.31 uur. Xltij) Katw«k te 9-28 en 22.22 u. West-Europa bij het uitbreken van een oorlog in de frontlinie zou liggen". In antwoord op andere vragen zei Acheson, dat hij een zeer grote vooruit gang had waargenomen in de bereidheid "an de ledenstaten der Nato, verant- oordelykheid op zich te nemen voor de gemeenschappelijke bewapeningsactie. Acheson verklaarde niet meer als ver leden jaar van oordeel te zijn, dat de hulp aan het buitenland niet langer dan een jaar of drie op het huidige peil zou behoeven te blijven. Verleden Jaar schatte hij de totale kosten voor de V.S. van de hulp aan het buitenland op 24 A 27 milliard dollar. Hij achtte deze schatting thans onjuist, doch wilde niet nader zeggen, of de totale kosten hoger of lager zouden liggen. Franse regering gaat bezuinigen De Franse ministerraad heeft besloten de staatsuitgaven dit jaar met 115 mil liard francs te besnoeien teneinde het tekort op de begroting te verminderen. Premier Pinay is van plan het parlement de volgende week zijn goedkeuring voor deze bezuiniging te vragen. Hij zal dan naar verwachting mededelen, welke be grotingsposten zullen worden verlaagd. Men vermoedt, dat het in de bedoeling ligt o.m. de uitgaven voor de wederop bouw en voor kapitaalsinvesteringen te verminderen. Pinay stelt zich verder voor de staats hulp aan de genationaliseerde in dustrieën en transportondernemingen te beperken. Ondanks deze maatregelen zal de be groting echter nog steeds een tekort van 200 milliard francs blijven aangeven. Volgens politieke waarnemers is het mogelijk, dat Pinay zal trachten een langlopende staatslening voor dit bedrag te sluiten. SCHILDERS VIELEN VAN STELLAGE Een hunner verdronken. Gistermorgen is een dodelijk ongeluk gebeurd bij de Wilhelminabrug te Maastricht, die in opdracht van de Rijkswaterstaat werd geverfd. Drie schil ders zijn gevallen, doordat de stellage, waarop ze stonden, plotseling is afge broken. Twee van hen kwamen in het water terecht Een kon worden gered, maar de ander, de ongeveer 50-jarige Martin is verdronken De derde schilder die aan de stellage bleef hangen, kon worden gered. Zeven voormalige Nazileiders komen voor zuiveringshof Laatste naspel? In 1951 is in West-Duits'.and een wet afgekondigd betreffende het afwikkelen van de zuivering. Hierin is o.m. bepaald dat personen, die vooraanstaande posi ties hebben bekleed in de opgeheven NSDAP of die misdaden tegen de mens heid hebben begaan, voor een zuive ringshof kunnen worden gedaagd, on geacht of zij reeds deswege zijn veroor deeld. Er kunnen ook beschuldigingen word/en ingebracht tegen doden. Op grond van deze wet zullen de ze ven voormalige hoge Nazileiders, die in de West-Berlijnse gevangenis van Spandau gevangen zitten, voor een zui- veringsihof verschijnen. Het zijn: Albert Speer, voormalig nationaal-socia'istisch minister voor de oorlogsindustrie (20 jaar), Constantin von Neurath. gewezen Duits minister van buitenlandse zaken (15 jaar), Walter Funk, voormalig mi nister van economische zaken (levens lang), Baldur von Schirach. gewezen leider van de Hitier-jugend" (20 jaar) do gewezen Duitse admiraal Karl Doe- nitz 110 jaari. de voorma'ige admiraal Erich Raeder (levens'ang) en Rudolf Hess. plaatsvervanger van Hitler, die in 1941 per vliegtuig in Groot-Brittannie aankwam en daar werd geinterneerd (Men wilde, dat Hess vredesvoorstellen van Hitier voor Churchill bij z:ch had De Nazi's hebben hem later voor gek erklaard). De voorbereidingen voor een proces tegen deze zeven zijn gereed. De Wes terse geallieerden hebben hun toe stemming voor het proces gegeven er de Russen hebben tot nu toe nog geen bezwaar gemaakt. Een West-Duitse zui- 'eringshof kan boeten opleggen, eigen dommen verbeurd verklaren en burger rechten vervallen verklaren Bij een West-Berlyns zuiveringshof lopen processen tegen wijlen dr Joseph Goebbels, de voormalige Duitse minis ter van orepaganda, die in 1945 in de bunker onder de rijkskanse'arij met vrouw en kinderen ze'fmoord pleegde, wy'en Joachim von Ribbentrop, gewe zen minister van buitenlandse zaken, die wegens oorlogsmisdaden ter dood ■eroordee'.d en opgehangen is en de .bioed'.ge" Frebler, de voornaamste openbare aanklager in de in 1944 tegen de „samenzweerders van Rastenbu: gevoerde processen (Freisler is in 1944 onder nimmer opgehelderde omstandig heden overleden) De West-Berlijnse zuiveringshoven hebben tot nu toe ongeveer zestig dui zend zaken behande'd, circa vijf dui zend processen moeten nog worden ge voerd. Da®mer beslaat uit zes pagina's. Minder rustig weer op komst Het K.N.M.I. deelt mede: Nederland bevindt zich sinds gisteren in het overgangsgebied tussen twee luchtsoorten, namelijk zachte vochtige lucht, die uit het Zuiden afkomstig is en drogere koudere lucht uit het Oosten, die de laatste dagen langs de Rank van een hogedrukgebied boven Scandinavië over hel Oostzeegebied naar het Westen stroomde In Oost Europa is het nog volop winter met matige tot strenge vorst. In Noord Rusland vriest het s nachts op vele plaatsen nog meer dan 25 gra den Gelukkig stroomt het grootste deel van deze koude lucht over de Noordzee weer weg naar het Noorden, zodat m byna geheel Nederland voor de tijd van het jaar hoge maximumtemperaturen voorkwamen. Alleen langs de Waddenkust. bleef het overdag koud en steeg het kwik gisteren niet tot boven 5 graden. In het Zuiden van het land was de verwarming door de zonnestraling zelfs zo groot dat plaatselijk buien tot ont wikkeling kwamen, die hier en daar van onweer vergezeld gingen. Inmiddels ls de algemene luchtdruk verdeling nu aan belangrijke wijzigingen onderhevig. Een nieuwe zeer diepe de pressie is naimelijk op het Noordelijk deel van de Atlantische Oceaan tot ont wikkeling eekomen. Deze breidt zich tamelijk snel over de Britse eilanden uit en vormt een ernsti ge bedreiging voor het rustige en over het aleemeen zonnige weer van de laat ste dagen. Hoe komt men van de atoombom af? Het blad „Atomic Scientists News", uitgegeven door de vereniging van Britse atoomgeleerden, schrijft, dat atoombommen niet moeilijk te maken zijn, maar zeer moeilijk te vernietigen. Om een atoombom te vernietigen, moet het splijtbare materiaal, dat zy bevat, worden vernietigd, hetgeen kan geschie den door dit tot ontploffing te brengen in een onbewoond gebied of door het in zee te gooien. Maar het tot ontplof fing; brengen van de gehele wereldvoor raad van bommen zou ernstige gevol gen kunnen hebben door radio-actieve besmetting. „Elk der beide procedures zou een ontstellende verspilling van po tentiële energiebronnen betekenen", al dus het blad. SABOTAGE IN TUNESIË DUURT VOORT. Politie-autoriteiten hebben meegedeeld dat te Sfax, in Zuid-Oost.-Tunesië, zeventien Jonge Tunesiers zijn gear resteerd, die hebben toegegeven in het gebied van Sfax sabotagedaden te heb ben bedreven. De watertoevoer van Bizerta, de derde stad in grootte van Tunesië en de Fran- marinehaven, was gisteren sterk be lemmerd, doordat de aanvoerbuis over een afstand van vijf honderd meter op tien plaatsen was doorgesneden. Een Tunesisch militair gerechtshof heeft zes Tunesiërs, wegens onwettig wapenbezit, tot gevangenisstraffen van maanden tot twee jaar en boeten 50.000 tot 100 000 francs veroordeeld. Een der beklaagden werd voorwaardelijk veroordeeld. De strijd in Indo China duurt on verminderd voort en de Franse troe pen moeten voortdurend in actie zijn. Hier gaan manschappen van de Franse vierde en zevende mobiele divisie over een bamboe-brug in het delta-gebied ten Hoorden van Thai Binh. Tigiies, het dorp dat niet tenonder wilde gaan Republikeinse gardisten ontruimen kerk en gemeentehuis (Telefonisch van onze Parijse correspondent, uit Tig nes) TIGNES, Dinsdagmiddag. Tignes, dat in het water zal verzinken, is al van de buitenwereld geïsoleerd. De autobusdienst, welke dit dorpje in de Haute Savois vlak tegen de Italiaanse grens nag met het stadje Saint Bourg Maurice verbond, is nu gestaakt, zodat men Tignes nu alleen nog maar te voet van Val d'Isere uit bereiken kan. Hetzelfde Val d'Isère, waar onze Ko ninklijke Familie twee jaar geleden de wintersport beoefend heeft. Tignes ligt hier 7 kilometer vandaan in een kom. die door de bergketen Mont Poum, een der hoogste Alpentoppen wordt ingesloten Het dorp rpoet uit de 16de eeuw dateren en het ziet er wat grauwig en benepen uit. Smalle straat jes met lage huisjes, waar de mensen samen met hun koeien en hun ossen wonen en in het midden de kerk, met de Gallische haan er boven op. Er zijn ook nog een paar hotelletjes in aanbouw en een skischool, die samen getuigen van de opkomende welvaart, die Tiignes byna gelijktijdig met Val d'Isère sinds 15 jaren heeft gekend. De welvaart, die nu door de techniek in haar verdere ontwikkeling zal wor den gestuit. Want Tignes is ten dode opgeschreven Men heeft kunnen lezen hoe dit nood lot over het dorpje is gekomen. Hoe het Franse electrrciteitsfoedryf in deze streek de grootste stuwdammen van Europa bouwde, en een enorme centrale heeft opgericht, die weldra door het water van de Isère-rivier zal moeten worden gevoed. Men heeft nu nog moeite dit te be grijpen. De Isère, die hier vlakbij in de buurt onsprlngt, is in deze tijd van het seizoen maar een onnozel beekje. Maar de bergbewoners kunnen u vertellen, dat wanneer straks d? sneeuw gaat smelten dit kleine beekje aan zal groeien tot een gigantische stroom, die weldra het reservoir zal kunnen vullen, waarin het dal van Tignes dan herschapen wordt. Een reservoir van 160 meter diepte, dat ruim 200.000.000 kub. M. water bevat ten kan. De voorbereidingen tot deze operaties hebben de ingenieurs reeds genomen. In Gezicht op Hyderabad House in New Delhi. Hier woont de Nizam van Hyderabad, die een dezer dagen voor de eerste maal in zestien jaar ..thuis kwam". De Nizam is de rijkste man ter wereld. Hij is eigenaar van een luchtvaartmaatschappij en reser veerde voor zichzelf een Constel lation voor zijn reis naar New Delhi. Hij werd vergezeld door twee vrouwen en een aantal kinderen. de onderaardse tunnel, waardoor al ge durende enkele jaren de Isère werd ge leid om de werkzaamheden in de vroe gere bedding mogelijk te maken, zijn de betonnen valdeuren van 25 en 50 ton elk. vandaag en gisteren reeds neerge laten. zodat het nu nog schaarse water .1 in de richting van het dorpje loopt. Sr is daar een armzalige poel met wat bruinkleur.g modderwater ontstaan, maar alweer zullen de bergbewoners u vertellen, dat deze poel gauw zal aan wassen tot een reusachtig kunstmatig meer. Dit is dus het begin van het einde. Het laatste bedrijf van deze moderne tragedie, waardoor de ondergang van het dorp wordt ingeluid. Het dorp, dat hier 300 jaar lang stil en afgesloten in de bergen heeft gelegen, waar 400 men sen van vader op zoon hun harde leven leidden, mensen waarvan velen Tignes nog nooit verlaten hebben. Deze mensen worden nu tegen hun wil tot de uittocht gedwongen. Ze zijn ge hecht aan hun huisjes, aan het kerkje, aan him school. Op het kerkhof liggen him doden be graven, op het oorlogsgedenkteken staan de namen van hun helden gegrift. Zij illen deze plek niet verlaten. Daarom voeren ze nu met die wat redeloze on- verzettelijkhe d. die primitieve mensen soms wel eigen is, een hardnekkige en hopeloos ongelijke strijd tegen de auto riteiten. Een strijd, die in haar beslis sende fase is getreden. De autoriteiten, van president Aunol via de minister van industrie, tot de prefect van het district hebben tever geefs getracht deze bergbewoners te overtuigen van de onvermijdelijkheid van de beslissing, die inhield, dat het belang van Tignes werd opgeofferd voor dat van heel Frankrijk. President Auriol heeft in een persoon lijke boodschap die Zondag werd voor gelezen. en op de huizen is aangeplakt, de Tignars zijn begrip en sympathie betuigd. Maar het heeft alles niets ge baat. De regering maakte ook een royaal gebaar door ruim 1 milliard francs voor nieuwe woningen beschikbaar te stellen. Maar de chèques zijn voor een groot deel door de bewoners niet eens geind. Een zestigtal heeft de schadeloosstel ling eenvoudg van de hand gewezen. In hun verzet worden ze gesteund door een deel van de gemeenteraad, die juist Zondag werd gekozen, en door de pastoor. De gemeentesecretaris heeft zelfs geweigerd de sleutels van de ar chiefkasten af te geven. Prefect Abeille. een zoet klinkende naam voor een man die van geen wijken weet heeft zich die sleutels daarna met geweld eigen moeten maken. Nadat alle overredings pogingen van hogerhand dus hebben gefaald, heeft de regering nu haar sterke arm naar Tignes uit moeten strekken. Voor dag en dauw zijn gisteren enkele honderden republikeinse gardisten in tientallen trucks hier aangekomen en het schijnt, dat in de omliggende dor pen nog honderden gelegerd zijn. Ze hebben de toegangswegen naar het bergplaatsje versperd en zonder vreugde doch onverzettelijk zijn ze aan de uit voering van hun taak begonnen, die de Tignars hen zeker niet verlichten zui len. Zo kan men nu zien hoe de ge meente-archieven door de republikeinse gardisten op vrachtwagens worden ge laden. hoe de kerk wordt onttakeld en hoe een bulldozer zich een weg baant naar het kerkhof, dat nog onder vele meters sneeuw bedolven is. Heden zuilen ploegen doodgravers uit L.yon de graven openen, tenzy de bevol king volhardt in haar verzet en haar toestemming hiervoor weigert te geven. Binnen enkele dagen zal ook begon nen moeten worden met de ontruiming van de huizen, want binnen 2 weken zal geen levend wezen meer in Tignes aangetroffen mogen worden. Eventueel zal hier hardhandig moeten worden op getreden. De republikeinse gardisten zün zegt men, zelfs van traangasbommen voorzien. De bevolking, haar bezittingen, haar doden en haar levende have zullen voorlopig worden ondergebracht in de omliggende dorpen in afwachting van de dag, dat het nieuwe Tignes enkele kilometers verder verrezen zal zijn. Op dit moment is van het nieuwe Tignes alleen nog maar de kerktoren gebouwd. Mr Wilopo Indonesisch kabinetsformateur Nadat de kabinetsformateurs Pra» woto en Sidik hun mandaat aan pre sident Soekarno hadden teruggegeven zij waren op 1 Maart door hem belast met de vorming van een nieuwe regering, die sterk moest zijn en ruime steun in het Parlement moest hebben heeft mr Wilopo van de Indonesi sche Nationale Partij (P.N.I.) het ver zoek om een nieuwe regering te vor men, aanvaard. De opdracht aan mr Wilopo is verval! in dezelfde bewoordingen als die aan de vorige formateurs. Er is geen tydslimiet gesteld, doch president Soekarno heeft de hoop uitgesproken, dat mr Wilopo zo snel mogelijk zal werken teneinde bin nen de kortst mogelyke tijd een rege ring te kunnen vormen. Mi- Wilopo noemde het regeringspro gram dat door zijn voorgangers is ont worpen, aanvaardbaar en bruikbaar. Mocht hu niet snel genoeg tot een re sultaat kunnen komen dan is het zyn voornemen, de opdracht ten spoedigste terug te geven. Mr Wilopo zeide, zich bewust te zijn van de zwaarte van zijn taak. Zuidelijke democraten in V. St. in actie De „dixiecraten", dat zijn de demo craten uit de Zuidelyke Amerikaanse staten, die gekant zijn tegen Trumans „fair deal", waarbij zy zich in het bij zonder verzetten tegen zyn streven naar rassengely kheidhebben besloten dit jaar een krachtige campagne te voeren, ten einde te pogen hun wil op de de mocratische partyconventie te doen zegevieren. Tot nu toe is dit de Zuide lyke democraten nooit gelukt.het waa steeds een Amerikaan uit het Noorden, die door de democratische party can- didaat voor het presidentschap der Ver enigde Staten werd gesteld. By de vorige nationale conventie der democratische party vaardigden zy slechts 128 van da in totaal 1230 afgevaardigden af. Doch nu zyn de „dixiecraten" van plan de ook in de democratische gelederen heersende ontstemming over bepaalde excessen en corruptiegevallen, die onder Trumans bewind aan de dag zyn getre den, uit te bulten om hun aanhang te vergroten. Te dien einde hebben zy te Washington een „nationaal hoofdkwar tier" geopend, dat onder leiding komt te staan van senator Richard Russel, die de Zuidelyke staat Georgia in de Senaat vertegenwoordigt. Senator Russell heeft bij de opening van het „nationale hoofdkwartier" der Zuidelyke democra ten verklaard zoveel tyd aan de zaak der „dixiecraten" te zullen wyden. als zyn bezigheden in de Senaat hem over laten. EERSTE RUIMTEVAART VAN VIER APEN! Vier apen hebben als eerste levende wezens een ruimtevaart per V-2 ge maakt en de tocht overleefd zonder er schade van te ondervinden. De apen werden in een kajuit in de raket opge sloten. De raket werd op het proefter- rein te White Sands in Nieuw Mexico afgeschoten en bereikte een hoogte van 40 kilometer, dat is buiten de damp kring van de aarde, aldus heeft Corne lius Ryan, redacteur van „Colliers", in de Canadese club te Toronto medege deeld. „U zult nog allen een vlucht naar de maan meemaken en uw kinderen vluchten „naar de andere planeten", zo voegde hij er aantoe. SNEEUWSTORM IN CALIFORNIË. Gisteren heeft in de Sierra-Nevada, op de grens van de Amerikaanse staten Nevada en Californië, een hevige sneeuw storm gewoed, waardoor wegen en spoor- ïynen zyn versprerd. Tot op heden zyn vier personen om het leven gekomen, 125 personen zyn in de bergen ingesloten. Onder de ingeslo- tenen bevindt zich een groep soldaten, die de bergen zyn ingezonden om een nieuwe „anti-koude"-ultrusting te be proeven. DUITSLAND WIL NEDERLANDSE EIEREN OPSLAAN Het invoer- en voorraadbureau voor vetten van de Duitse Bondsrepubliek heeft het voornemen 110 trullioen eieren op te slaan, waarvan de helft uit het binnenland en de helft uit het buiten land afkomstig zal zyn. Voor het op slaan van eieren in koelhuizen zullen voornamelijk Nederlandse eieren wor den gebruikt.

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 1