Defensie-debat in Tweede Kamer werkte verhelderend S LOAN'S KNALAVOND! LYNNE THORN'S DILEMMA PANDA'S HEREN-LEVEN Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Vrijdag 8 Februari 1952 Tweede Blad No. 27528 houding Eed Critiek op de van Frankrijk van trouw voor officieren blijft gehandhaafd (Van onze parlementaire redacteur). I |(a(T,er werd niet veel tijd gelaten, om zich te beraden op wat I 'nasverklaring omtrent de Europese defensie-gemeenschap, gisteren ,n de regen afge|egd werd gezegd. De voorlezing van dit stuk nam door ninl5 -n bes|ag en toen kreeg de Kamer een uur om zich op het jTivoor te bereiden. De regering heeft er prijs op gesteld aan de voor- a de belangrijke conferentie van Lissabon, de Kamer in de gelegen- H te stelle" haar opvattingen over de problemen, welke samenhangen t de Europese defensie gemeenschap kenbaar te maken, eventueel sugges- mede de onderhandelaars in de Portugese hoofdstad hun |iei te doen, waart oordeel kunnen doen. _f.aSheid van vele ministers ftfcünSóe' voor Boiten- ■EL van de oiitwinkellng hoogte gehouden was, heeft zich iisar uitgebreide kennis van de ma- ill «w 'i»'""» voorbereiden l« «ren dan ook Iri hoofdaaak le- ,-ae commissie, die aan het de- jnhori he'oben gegeven. Uit de aard L;- - immers van gedegen over- bi fracties en afdelingen kan niets Tb - moesten ook zil zich beperkin- fcnnVa-cn en het oordeel van de Ka- lover het te sluiten verdrag betref- rielde oprichting van de Europese «gemeenschap kon dan ook niets idas dan een voorlopig karakter dra- regeringsverklaring heeft be- Tu geen schokkend nieuws gebracht, isar lil heeft de verdienste lijn te geven ii de' gedachten, welke zich met be ttin? tot de vorming van de Europe- Kiéenichao gaan ontwikkelen. Hoe is het ontstaan? Dil «oord: BALIEKLUIVER. Balie is: slagboom, hekwerk. Wie toot rj." balie moet komen, is voor het gerecht gedaagd, dat achter een alustrade zetelt. Vandaar dat de rechtbank zelf ook balie heet. Ook de orde van advocaten wordt met hetzelfde woord aangeduid. Men «et: hij is een sieraad van de balie. Een kluiver is: een prater, een kletskous, eigenlijk: Iemand die uig op iets kluift. Een baliekluiver j Iemand, die over brugleuningen hangt, te praten, een leegloper. In het fHaams betekent aan de balie hengen: geen werk hebben, in ar moede leven. Dit is een toestand wam leden van de balie niet plegen te verkeren. Er was in de Kamer een grote ma te van overeenstemming. Algemeen heeft men steun verleend aan de ge dachten. welke aan de Europese de- fensiegemeensehap ten grondslag lig gen. Vatten wij de hoofdpunten uit het de bat samen, dan valt allereerst de Duits-Franse tegenstelling op. Zij is oorzaak van vele oorlogen geweest en de Saarkwestie. welke op een wel zeer ongelegen moment, op het lapüt is ge bracht, dreigt het grote struikelblok te worden voor de E.D.G. Vrijwel alle sprekers lieten woorden van eritiek horen aan het adres van Frankrijk, voor welks houding in de Saarkwestie op dit moment men wei nig waardering kan opbrengen en er evenmin een verklaring voor wist te vinden. Mej. Klompé (KVP) sprak de hoop uit, dat er in deze zaak voor de confe rentie van Lissabon nog een oplossing zou kunnen worden gevonden en zij, even als andere sprekers, suggereerde min of meer, dat Nederland zich op dit punt niet onbetuigd zou laten. Minister Stikker heeft hierop gerea geerd en zonder nu direct een aanbod van goede diensten te doen. liet hij wel uitkomen, dat Nederland bereid is ook actief een oplossing van de gerezen moei lijkheden te bevorderen. Een ander punt dat in de discussie naar voren kwam. gelijk trouwens ook in de regeringsverklaring het geval was. was de positie van Duitsland. Ook ae Nederlandse regering staalt op het stand punt, dat het deelgenootschap in cle N A.T.O. onafwijsbaar is. zij het dat daarbij wel sprake is van zekere reserve. Als men Duitsland in de E D G. wil inschakelen aldus formuleerde de heer Korthals (WD) zijn standpunt, dan moet men bij gelijke plichten ook de consequentie van gelijke rechten aan vaarden. Met andere woorden: wil men Duitsland inschakelen in de Europese Defensie Gemeenschap, dan moet het ook kunnen meespreken in de N.A.T.O.- verband. Maar aan de andere kant ver wachtte hii aan Duitse zijde begrip voor de politiek en psychologisch moeilijke situatie. Men spanne in Duitsland de boog niet te strak. Uitvoerig werd stilgestaan bij de or ganen van de Europese Defensie Ge meenschap en hun onderlinge verhou ding- de Assemblee, de Raad van Minis ters, het commissariaat en vooral, hoe ver reiken de bevoegdheden van de na tionale parlementen. Wanneer er sprake is van het overdragen van bevoegdhe den, dan is het toch wel zaak te weten, waar men nu precies aan toe is. De heer Schmal 'CHi heeft deze vragen kort geformuleerd: ..Wat kost het ons en wat krijgen wij ervoor?" Zal het hele territoir worden verdedigd en zullen er voldoende troepen in eigen land blijven En tenslotte. .Wordt de eed van trouw voor de officieren erkend en gehand haafd?" Minister Staf heeft dienaangaande nog eens een exposé gegeven en ge zegd dat de troepen voor de eigen verdediging weliswaar ondergeschikt -zjjn aan het strategisch plan van Sha pe, maar niettemin onder eigen com mando zullen staan. De nationale regeringen zijn verant woordelijk voor het handhaven van orde en veiligheid, maar de territo riale troepen zullen ook moeten optre den tegen een aanvallende vijand, zo wel te land als in de lucht. De eed van trouw, aldus is het Nederlandse standpunt blijft gehandhaafd. Voor dit standpunt heeft men volledig be- dit debat niet onbetuigd gelaten en grip. De Straatsburgers hebben zich in duidelijk in het licht gesteld, dat de E.D.G. een slap betekent in de rich ting van de groeiende Europese een heid Daarbenevens had men er alle begrip voor, dat de E.D.G. wordt ge ïntegreerd in de N.A.T.O. Mej. Klompé heeft nog gesuggereerd, een motie te aanvaarden a's afsluiting van het debat. Minister Stikker heeft er geen behoefte aan, te minder nu ge bleken is, hoe groot de instemming tij dens dit debat was met de gedachte ener E DG. Daarover heeft wel eens en nog niet zo lang geleden verschil van me ning bestaan. Nu was daarvan tussen de overgrote meerderheid in de regering geen sprake. Dat zal het buitenland genoeg zeggen en met name ook de Be- ne'ux-partners. Niet ten onrechte ls op het uitnemende belang ener hechte Be- nelux-samenwerking gewezen. Want te genover drie groten hebben drie k'einen niet zoveel in te brengen tenzij zij een eenheid vormen. Nieuws heeft dit debat niet opgele verd, het was niet te verwachten. Maar het is in vele opzichten verhel derend geweest, zoals ook de rege ringsverklaring er toe heeft bijgedra gen, het inzicht te verdiepen. Inkomen Koninklijk Huis verhoogd (Van onze parlementaire redacteur) Met 77-2 stemmen waardoor aan de door de Grondwet voorgeschreven 2/3 meerderheid was voldaan heeft de Tweede Kamer het wetsontwerp tot wijziging van de bedragen, vastgesteld in de tweede afdeling van het tweede hoofdstuk der Grondwet inkomen der Kroon aangenomen. Daardoor wordt het inkomen van de Koningin van f. 1.200.000.gebracht op f. 1.500.000.het .onderhoud van de paleizen van f. 100.000.op f. 350.000. gebracht, het inkomen van de Prins van Oranje of troonopvolger op 18-jarige leeftijd verhoogd van f, 200,000.tot f. 300.000— na diens huwelyk van f 400.000.— op f. 600.000.—. In de Memorie van Toelichting werd er o.m. op gewezen, dat aan lonen pen sioenen en sociale lasten van het per soneel meer dan anderhalf millioen gulden wordt uitgegeven, terwijl de op brengst der Kroondomeinen, die in 1939 nog f. 700.000.bedroeg, in 1950 was teruggelopen tot f. 450.000. K.L.M.-EMPLOYE'S TE NEW YORK BEROOFD Twee met revolvers 'gewapende man nen hebben op het internationale vlieg veld van New York twee employé's van de KLM. beroofd van bont en vulpen nen ter waarde van ongeveer 4.550 dol lar. In de vrachtloods werden twee em ployé's gebonden en werd hun een prop in de mond gedaan. De rovers lazen zorgvuldig de ladingHjsten door en ver dwenen met twee pakketten bont van elk 2.000 dollar waarde en een pakket vulpennen van 550 dollar in de auto van een van hun slachtoffers. Zij waren op het vliegveld aangekomen in een auto die zil gestolen hadden van een substi tuut-officier van justitie. H.M. DE KONINGIN BEKRACHTIGT PROTOCOL H.M. de Koningin heeft gisteren het protocol nopens toetreding van Grieken land en Turkije tot het Noord-Atlan tisch verdrag bekrachtigt. Van deze be krachtiging is de Amerikaanse regering telegrafisch op de hoogte gebracht. (Ingez. Med.-adv.) RHEUMATIEK, JICHT, SPIT? Blijf niet met folterende pijnen rondlopen. Breng direct wat Sloan's op de pijnlijke plek. Niet wrijven. „..Ah... wat 8loan' Pas Sloan's ook toe verlichting 1". werkt snel en langdurig. enuwpijnenstramheid, etc. „GENEZENDE WARMTE" (Ingez. Med.-Adv.) Conferencier-Pianist WIEBE STÜUROP, van 17.30—24 uur. Op ZONDAG Hl FEBRUARI a.s. van 5.30—12 uur. Aan de vleugel BOB PETERS met de Napolitaanse zanger DOLF DRIESSEN. Straaljager bij Leeuwarden neergestort Piloot uit Alkmaar op slag gedood Gistermiddag om halfvier is aan de rand van het vliegveld Leeuwarden een Thunderjet van de luchtstrijd krachten neergestort. De piloot, de 2G-jarige rcserve-sergeant-vlieger C. W. Koehler uit Alkmaar werd gedood. De verongelukte Thunderjet bevond zich met drie Meteors in de lucht voor het maken van duikvluchten. Bij een hiervan kon de Thunderjet met tijdig genoeg optrekken, waardoor het neer stortte tussen Marssum en Beetgumer molen, vlak by het vliegveld Leeuwar den. Omwonende boeren zagen een enorme steekvlam uit het verongelukte vliegtuig, Tot ver In de omtrek werd de slag gehoord; in de binnenstad van Leeuwarden dreunden deuren en ramen. Wintercursussen voor oud-reserve-officieren De chef van de Generale Staf heeft aan de algemene vereniging van Neder landse reserve-offcleren verzocht hem een opgave te doen toekomen van het aantal oudere en oud-reserve officieren, dat wenst deel te nemen aan de win tercursussen voor reserve-officieren Dit verzoek is gedaan naar aanleiding van een mededeling van het intergeallieerd comité von reserve-officieren, dat vele oudere reserve-officieren en ook zij aan wie wegens het passeren van hun 45ste levensjaar ontslag is verleend, er prijs op stellen hun militaire kennis te onder houden en te vergroten om in voorko mende gevallen alsnog hun diensten te kunnen aanbieden. Als een mogelijkheid daartoe ziet de ohef van de Generale Staf het deelnemen aan de wintercur sussen. STANDBEELD VOOR MGR NOLENS TE VENLO. Een door de Venlose gemeenteraad in het leven geroepen stichting heeft aan de beeldhouwer .Charles Vos opdracht gegeven tot het ontwerpen van een standbeeld voor mgr Nolens. Men hoopt dit standbeeld nog in de loop van dit jaar aan de gemeente te kunnen over dragen. BEVEILIGING SMALLE BRUG RIJKSWEG DEN HAAG- AMSTERDAM. Onlangs heeft de Toeristenbond A.N. W.B. de Rijkswaterstaat verzocht bij de zeer smalle brug over de Noordelijke Ringvaart van de Haarlemmermeerpol der. In de drukke rijksweg Den Haag- Amsterdam, waarschuwingsborden te plaatsen. Ter plaatse is reeds een in- haalverbond ingesteld. Aan dit verzoek van de A.N.W.B. zal gevolg worden gegeven. De Rijkswater staat heeft medegedeeld aan beide zijden van de brug borden „wegversmalling" te zullen plaatsen. De borden worden aan beide zijden van de rijbaan aangebracht. DOOR TREIN OVERREDEN. Gisternacht is op het Marconiplein te Rotterdam de 25-jarige vierde machinist Heigi Arnason, wonende te Reikjavik en opvarende van het in de Lekhaven lig gende ss. „Bruarfoss". door een goede rentrein overreden. Hij is met de voe ten onder de wielen van de wagons te recht gekomen; deze werden hem afge reden. Volgens een getuige had hij on geveer in het midden van een trein aan een wagon gehangen. Hy was een eind meegetrokken en toen onder de trein geraakt. De man is in het St. Franciscusgasthuis opgenomen. RECHTZAKEN Auteur van andermans boeken DE HEER STAFLEU HAD HEM DOOR! Twee jaar geleden werd een destijds 20-jarige jongeman door de Haarlemse rechtbank veroordeeld wegens het feit, dat hij aan een Haarlemse uitgever een manuscript had verkocht, dat later bleek te zijn overgeschreven van een reeds op de markt zijnd boek. Hij kreeg een voorwaardelijke straf van 2 maanden met een proeftijd van 3 jaar, doch deze preventieve straf bleek niet veel geholpen te hebben, want hij stond gisteren weer voor een dergelijk feit terecht. Een uitgever uit Leiden, de firma Stafleu, heeft aan gifte gedaan, dat hij een manuscript had aangeboden, dat de titel droeg „De Sneeuwstorm" en dat volgens hem de vertaling was van het gelijknamige Kussiscne dock van ïoisioi. Boven dien bood hij een eigen geschreven boek aan „Wij zoeken een weg". Bij het lezen van deze manuscripten viel het de uitgever op, dat er zinnen in voorkwamen, die hem herinnerden aan een ander boek. Hij ging op onderzoek uit en het bleek hem. dat grote gedeelten van het ma nuscript „Wij zoeken een weg" afkom stig waren van een reeds uitgegeven boek over hetzelfde onderwerp. De Officier van Justitie, mr G. W. van de Valk Bouman, noemde het een zeer ernstig feit. dat de jongeman m herhaling is gevallen van zijn misdrijf, en eiste 6 maanden gevangenisstraf on voorwaardelijk wegens poging tot op lichting. De rechtbank te Groningen heeft de oud-gemeente-ontvanger van deze stad, die vroeger in Haren werkzaam was. veroordeeld tot 2 Jaar gevangenisstraf met aftrek. Hij had in zijn vroegere standplaats Haren verduisteringen ge pleegd tot een bedrag van ongeveer f. 30.000. De officier eiste 2 weken ge leden 3li jaar gevangenisstraf met af trek. mLLETON door Anne Loraine [erfoofö vil hel Engels heb niet. de minste zin", zei Pres to jongensachtig. „V ooi" uit, Lynne, BI fe-sica te vinden, dan gaan we BI'D drieën naar de Heath. We kun- ivandaag niet werken keei hem aan met ogen, die glans- f. yessica is naar school", antwoord ver, jij hebt diverse afspraken met Bten: verder zou je met dr Smart wn. Ik zelf krijg moeder Dent met van haar kinderen en ik weet niet gw andere patiënten. Plicht gaat (het meisje, moet ik U daaraan her wen, dr Mannerley!" Ben ?.'e dan afspreken elkaar pre- uuy bij de uitgang van cle te zien", stelde hij lachend voor. oen tegen die tijd klaar met mijn Bin het ziekenhuis en Ik behoef van m met thuis te werken, zodat «men op uit kunnen trekken. Lynne.moeten we ook samen |P. "menl Jij ziet er naar uit, e hard aan vacantie toe bent, en aTv ook Soed doen. Heb je m zeer geen bezwaar tegen, liefste, mT' T1.mlj °P reis te gaan?" lEVl'T on°Pvallend het vertrek, «s een droefgeestig lachje om haar ehtuuriijk niet, Preston! Ik verlang samen met je weg te gaan", ant- wn "Het 1S werkelijk fe in. frbaars,e wensen- Laten 85:al 'e lang uitstellen!" iet "f31 c"tdeen gaan?" vroeg fenmi ?end lachje- Ze lachte Jfctam. op haar ee" ifahdton11» ht»n we dan eindelijk iGbllK antwoordde ze met bilk in haar ogen, HOOFDSTUK XI («riafÏÏnnJ08 verse'ieidene weken, WE vmrekkcn- Er waren en Lyn- ®d eevonri!^ worden, voordat w Jid was. dle haar plaats ■fekenhui !™6,11 Preston zat vast in liUiii rnL ri on niet vertrekken, Jd had 8 Jrin?ei1de ?evallen be- Haten 'konden «*1 lemand anders (beidii era rtnUf °r Ze haddcn «t, v J maar desniettemin 'oo'rdM Pr«'. ze elkaar elke 'tmitenshm, n naar z'Jn werk- Pke wi? iLïn?' *ven 7a*en OP Mar hrkavond nam Preston klem hotehe „n'?;aar z't er?ens in I n°k€lletje dineerden, en op Zondagen namen ze Jessica mee, die genoot van hun lange dagtochten ge drieën. Op een avond bracht Lynne een grote boodschappentas mee naar huis, die ze aan Jessica overhandigde. Tot grote vreugde van het kind kwam er een al leraardigst jong hondje uit, dat onmid dellijk tegen zijn jeugdige meesteres be gon op te springen. Jessica wist door te zetten, dat ze de hond nog even mee naar buiten mocht nemen .hoewel het al laat was. Preston trof vrouw en doch ter bij zijn thuiskomst aan in de laan voor het huis. waar ze als dollen met de jonge hond ronddraafden. Van Millicent ontvingen ze een kort briefje, waarin ze mededeelde, dat ze hoofd van een wezeninrichting was ge worden, en dat ze zich erg gelukkig voel de. Preston glimlachte, toén hij Lynne haar brief voorlas. „Ik geloof 't werke lijk, dat ze zich daar gelukkig voelt", merkte hij op. „Dit is precies, wat Milli cent nodig heeft. Er zullen nu zovele kinderen zijn, die haar aandacht vragen, dat ze niet meer één met haar liefde verstikken kan. Lynne, besef je 't, dat we over een week in Clifdeen zullen zijn? Doe een schietgebedje, dat zich in deze week geen nieuwe dringende ge vallen zullen voordoen. Ik wil 't thans niet langer uitstellen. Ik zal Jessica in gejammer overtreffen, als we niet weg- kunnen!" Jessica's verjaardag viel op de dag vóór hun vertrek en het was op de avond van deze fleurige feestdag, dat Lynne met haar verrassing voor de dag kwam. Helen was uit en ze zaten samen in de bibliotheek. Jessica zat opgewon den in de keuken met de meisjes na te praten over haar feest en overal in huis lagen nog de overblijfselen van het festijn. Lynne had er n.l. op aangedron gen, dat er een grote kinderpartij gege ven zou worden. Ze wilde Jessica van nu af aan een normaal kinderleven geven met vele vrienden en vriendinnen en na afloop van het feest kon ze tevre den vaststellen, dat de jeugdige gasten zich kennelijk zeer goed geamuseerd hadden. Ze voelde zich doodmoe, maar heel gelukkig, toen ze naast Preston in de diepe canapé zat. „Je bent dodelijk vermoeid", zei hij, zacht over haar hoofd strijkend. „Besef je niet, dat je altijd veel te veel hooi op je vork laadt? Je bent tegenwoordig vrouw, moeder, huis houdster en daarnaast nog een uitste kend dokter, 'n Beetje veel, vind je niet?" Ze keek hem aan. „Ik heb besloten mijn werk op te geven, Preston", zei ze langzaam. „Kijk me niet zo aan! Ik meen 't. Ik heb er ernstig over nagedacht en ik weet heel goed wat ik doe. Preston, ik wil alleen nog maar jouw vrouw zijn. ik wil hier zijn, wanneer je me nodig hebt en Jessica moet altijd bij me te recht kunnen. Eens zullen er misschien méér kinderen zijnen ik wil een goede moeder worden. Daarom is het beter, dat ik mijn werk opgeef. Probeer niet me tot andere gedachten te bren gen. want ik ben vastbesloten". „Waarom zou ik dat doen?" vroeg hij zacht. „Natuurlijk ben ik heel blij te horen, dat ik m'n vrouw voortaan hele maal voor mijzelf zal hebben". Ze voelde zich enigszins teleurgesteld over zijn kalme reactie. Maar ze trachtte dit gevoel van zich af te zetten, toen ze naar boven ging om de laatste hand aan haar koffers te leggen. Helen had aan geboden om tijdens huh afwezigheid op Jessica te passen, en deze, die thans op zeer goede voet met Helen stond, had dit aanbod met kinderlijk enthousiasme toegejuicht, zodat ze het als een uitste kende oplossing aanvaard hadden. Terwijl ze met haar koffers bezig was. dacht ze aan de vacantie, die voor hen lag. Ze had nooit gedacht, dat ze zó ge lukkig zou kunnen worden als ze de af gelopen weken geweest was. en ze was er zich van bewust, dat deze gevoelens van liefde en geluk niet nagelaten hadden op haar uiterlijk een gunstig effect te hebben. Als ze zichzelf in de spiegel be keek, kon ze vaststellen, dat ze er beter en aantrekkelijker uitzag. (Wordt vervolgd.) 32) „Het gaat goed!" dacht Panda. ,Het wordt later en later en de Vleermuis- rover verschijnt niet! En zo zie je dan En op dat ogenblik werd de stilte ver scheurd door een onderaards gelacht. dat oprees uit de baal vodden en lap pen. waarmee de Vleermuis-rover zich onherkenbaar had gemaakt! Daar was de schurk! En zyn behendig geworpen lasso omkringelde de arme Panda voor dat deze held de gelegenheid had gehad om ook maar -het eenvoudigste gebruik van al zijn wapens te maken. Daar zat hij dus, roerloos bewegingloos, vastge snoerd! En Graaf Gaston van Gaeo tot Gaep sliep maar door en Jolliepop was I nergens te zieneen vreselijke toe stand, om kórt te gaan! I ,Ho-ho-ho!" lachte de onverlaat, ter- 1 wijl hii met een achteloos gebaar een kist vol ordetekenen en juwelen ledigde in de roverszak. die hij voor voorko mende gelegenheden met zich voerde I.Ho-ho-ho! Ha-ha! Juwelen! Goud! Zilver! Ho-ho! Veel! Genoeg! Massa's! Ho-jo-ho-ho!" Het was onder zulk af- schuwiyk gemompel en redeloos gelach, dat hy in een ommezien al Panda's rijk dommen vergaarde en met geweld en handigheid samenperste in de zak. ,Een fraaie buit!" riep hii tenslotte schor. Ik vlied! Het is genoeg! Voorwaar!" Terwijl hij met zware schreden weg- bolderde, staakte Panda buiten adem het hulpgeroep, dat hij al die tijd had aangehouden; en in deze plotseling in vallende stilte ontwaakte de graaf, om zacht te zeggen; „Ik geleuf dat ik sliep [zag1 Er is Intussen zeker niets gebeurd 1hah?" J Maar dat was er wel .In die luttele I minuten was Panda geruïneerd. Radio-i progrs ill VOOK ZATERDAG 9 FEBRUARI Nieuws; 7.18 Gram muziek; 8.00 Nieuws en weerber.; 8 18 Gram muziek; 8 50 Voor de vrouw; 9.00 Gram.muziek: (9.309.35 Waterstanden); VPRO. 10.00 „Tijdelijk; uitgeschakeld", causerie; 10.05 Morgen wijding. VARA: 10.20 Voor de arbeiders In de continubedrijven; 11.35 Vierhandig pianospel: 12.00 Gram.muziek; 12.30 Land- en Tulnbouwmededellngen: 12.33 1 Lichte muziek; 13.00 Nieuws, 13.15 „Klei ne Zonden" hoorspel: 13.?0 Polltlekapel, 14.10 VcW de Jeugd; 14 30 Koorzang; 14.50 Boekbespreking; 15 05 Roemense mu ziek, 15.30 „Van de wieg tot liet graf", causerie, 15.45 Gram.muzTek: 16.15 Sport- praatje; 16.30 Kamerorkest en solist; 17 15 Voor de Jeugd; 18.00 Nieuws; 18.15 VARA- Varla; 18.20 Orgel en zang; 18.35 Volks dansen; 19.00 Artistieke staalkaart; VPRO: 19.30 „Passepartout", causerie: 19.40 ..Het Oude Testament In deze tijd", causerie; 19 55 „Deze week", causerie, VARA: 20.00 Nieuws; 20.05 Actualiteiten; 20.15 Gevar. programma; 21 15 Gram.muziek; 21.45 socialistisch commentaar; 22.00 Gevar. muziek. 22.25 „Onder de pannen", hoor spel; 22 45 Dansmuaiek: 23.00 Nieuws; 23.1524 00 Gram.muziek. Hilversum II. (298 M.) KRO: 7 00 Nieuws; 7 15 Ochtendgymnastiek: 7 30 Vo cale kerkmuziek; 7.45 Morgengebed en Li turgische kalender; 8.00 Nieuws en weer ber 8.15 Gram muziek; 8 45 Idem; 9.00 Voor de huisvrouw; 9 35 Gram.muziek; 10.00 Voor de kleuters; 10 15 Gram.muziek; 1-1.00 Voor de zieken; 11.45 Gram.muziek, 11.50 „Als de ziele luistert", causerie; 12.00 Angelus: 12.03 Metropole orkest en soliste; ("12.3012 33 Land- en tulnbouw mededellngen): 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws; 13.20 Amus.- orkest en solLst; 14.00 Boekbespreking; 14.10 Gram.muziek; 14.20 Engelse les: 14 40 Fanfare-orkest; 15.00 Kroniek van Letteren en Kunsten; 15 38 Mannenkoor; 16.05 Brabants orkest, oratoriumverenl- glng en soliste: 16.20 ,,De vliegende Hol lander", causerie: 16.30 „De Schoonheid van het Gregoriaans"; 17.00 Voor de Jeugd 18 00 Nieuws; 18 15 Journalistiek week overzicht; 18 25 Pianoduo; 18.40 Rege ringsuitzending, „Zoeklicht op de Wester se Defensie"; 19 00 Filmprogramma; 19.15 Parlementsoverzlcht: 19.25 Amus.muzlek; 19 52 Actualiteiten; 20.00 Nieuws en weer ber.; 20.08 De gewone man zegt er 't zijne van; 20.15 Lichtbaken", causerie: 20.35 Gramfoonmuzlek; 21.00 Gevar. progr 21.55 Gram.muziek: 22.30 „WIJ lulden de Zondag In"; 23.00 Nieuws. 23 15 Nieuws ln Esperanto. 23 2224.00 Residentie orkest en soliste. Engeland. BBC llonie Service. 330 M.: 12 00 Orkestconcert; 12.45 Lichte muziek; 13.25 Gram muziek; 13.55 Weerber.; 14 00 Gevar. progr 15.10 Orkestconcert; 15.40 Orgelspel; 16 00 Gram muziek; 16.25 Sport 17.20 Schots orkest; 18.00 Voor de kinde ren: 18.55 Weerber.; 19.00 Nieuws; 19 15 Sport. 19.30 Lichte muziek: 20.15 Inter views; 2045 Parlementsoverzlcht: 21.00 „Music Hall", 22 00 Nieuws: 22.15 Hoor spel; 23 45 Avondgebeden; 24.000.03 Engeland. BBC Light Programme, 1500 en 247 in.: 12 00 Orkestconcert, 13.00 Par lementsoverzlcht; 13.15 Lichte muziek; 13 55 Sport; 14.15 Hoorspel; 14 45 Gevar. muziek; 15.30 „Happy Hoe Down"; 16.00 Militair orkest; 1630 Sport; 16.45 Idem; 17.45 Gram.muziek; 18 00 Filmbeschou wing; 18.30 Sport: 19.00 Jazz Club; 19.45 Causerie: 20.00 Nieuws en radiojournaal; 20.25 Sport; 20.30 Hoorspel: 21.30 Ver- zoekprogramma; 22.00 Orkestconcert: 23.00 Nieuws; 23.15 Daaismuzlek; 23 45 Rumba-orkest; 0.15 Lichte muziek; 0.56 1.00 Nieuws. Nordvvestdeutscher Rundfunk. 309 m.: 12 00 Amus.muzlek; 13 00 Nieuws; 13.30 Lichte muziek: 14.00 Gevar. muziek; 15.00 Mannenkoor; 15 15 Koorzang; 16.00 Po pulair concert; 17.30 Gevar. muziek; 18.00 Goeden Avond: 19.00 Nieuws: 20.00 Dans muziek: 21.45 Nieuws; 22.10 Kamerorkest: 22.40 Dansmuziek: 24.00 Nieuws, 0.10 Dansmuziek; 1.002.00 Jazzmuziek. FrankrUk. Nationaal Programma. 347 on 249 in.: 12.10 gram muziek; 12.30 Orkest concert; 13.00 Nieuws; 13.20 Pianorecital; 14.00 Nieuws. 14.12 Symphonle-orkest: 16.05 Hoorspel; 16.30 Kamermuziek; 17.55 Gram muziek; 18 10 Gram muziek; 18 30 Amerikaanse uitzending: 19.02 Gram.mu ziek; 20.00 Orkestconcert; 20 30 Hoorspel: 22.50 Gram muziek: 23,25 Pianorecital; 23.45—24.00 Nieuws. Brussel. (324 en 484 m.) 324 ni.: 12.00 Verzoekprogramma, 12 30 Weerber 12.34 Lichte muziek; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram - muziek; 13.45 en 14.00 Idem; 14.30 Semi- klassleke muziek; 15.00 Gram.muziek; 15 15 en 16.00 Gram.muziek; 16.45 En gelse les; 17.00 Nieuws. 17.10 en 1730 Gram.muziek; 18 00 Verzoekprogr.; 18.30 Voor de soldaten: 19.00 Nieuws; 19.30 Gram.muziek; 19.35 Radlofeullleton: 19.45 Omroeporkest en solisten, 20.55 Actuali teit; 21.10 Cabaret: 21.45 Verzoekprogr.; 22.00 Nieuws; 22 15 Jazzmuziek; 22 45 Vër- zoekpro.; 23.00 Nieuws; 23.05—24 00 Gram.muziek. 481 in.: 12.05 Omroeporkest: 13 00 Nieuws; 13 10. 14.05, 16 00 en 16.15 Gram. muziek; 17.00 Nieuws: 17.15 en 18 30 Gram.muziek: 19 00 Pianorecital; 19.45 Nieuws; 20.00 Gram.muziek; 2030 Om roeporkest: 21.15 Gram.muziek; 21.30 Jazzmuziek; 22.00 Nieuws: 22 10 Dansmu ziek; 22.50 Nieuws; 23.00 Gram.ir— 23.55 Nieuws. Agenda ZATERDAG: Den Burcht; Feestavond Ver. Grunne- gerland, 8 uur nam. Volkshuls: Spr. H. C. Verkruvsen ovor „Rodln en Botticelli". 4 uur nam. MAANDAG Gerecht 10: Spiritualistische Gemeen schap R'dam, 8 uur nam. Schouwburg: Abonnementsvoorstelling „In Londen staat een huls". 8 uur nam. DINSDAG: DAGELIJKS. Prentenkabinet (Kloksteeg): Tentoon stelling houtsneden van Dürer (t/m 11 Februari). Geopend op werkdagen van 14.30 uur nam. DE BIOSCOPEN Rev Showboat (alle leeft.) Zondags 2.30. 4 45. 7.15 en 9.15 uur. Overige da gen 2.30. 7.15 en 9.15. Casino Tenny de Wees (alle leeft). Zondags 2.30, 4 45, 7.00 en 9.15 Overige dagen 2.30, 7.00 en 9.15. Trianon Caruso (alle leeft.). Zondags 2,15, 4.30, 7.00 en 9.15. Overige dagen 2,30, 7.00 en 9 15. 7.00 en 9.15. Lido De vrouw die hy begeerde (18 J.). Zondags 2 30. 4 45. 7.00 en 9.15. Overige dagen 2.30, 7.00 en 9.15. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 2 Febr. 13 uur tot Zaterdag 9 Febr. 8 uur waargenomen door Apotheek Duyster, Nieuwe Ryn 18. tel. 20523 en de Doeza- Apotheek. Doezastraat 31. tel. 20313. Te Oegstgeest door de Oegstgeester Apotheek, Wllhelmlnapark 8, tel. 26274.

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 15