Raad van Katwijk accoord met aanleg tennispark ZORGT VOOR DROGE VOETEN Schoenhandel Haasnoot 1 WOENSDAG 30 JANUARI Politie krijgt ruime behuizing „Vooruitzichten voor 1952 niet optimistisch" De gemeenteraad van Katwijk kwam gisteravond voor het eerst in openbare vergadering bijeen, en voorzitter burge meester Woldringh van der Hoop sprak dan ook na de opening de beste wensen voor de Raadsleden en hun gezinnen uit. Het afgelopen jaar was gunstig voor de gemeente en haar inwoners. Er heerste een grote bouwactiviteit en de hoofdbronnen van bestaan gaven gun stige resultaten. De tuinbouw was vrij goed, de visserij goed en het vreem delingenverkeer aanmerkelijk her- I maatschappij Noordzee, Ouwehands Ha- I ring- en Zeevishandel, de Herv. Kerk voogdij en de heer E Kuyt. Besloten werd tot het verlenen van een vacantietoeslag over 1951. Kosten daarvan bedragen f. 6000.—. De rekening 1949 van het grondbedrijf sloot in de gewone dienst op f. 14.562. aan inkomsten en uitgaven, de kapitaal- dienst op f. 587.956.83. Op voorstel van B. en W. werden ver schillende onlangs aangekochte gronden onder beheer van het grondbedrijf ge bracht. Het maken van een overigens afdoende behandeld terrein bij de gemeentelijke begraafplaats tot grafterrein en het aan brengen van een scheidingshek moet stellend. Rijnland begon met de bouw f 13 390 kosten, waarvoor B. en W van een nieuw gemaal, dat zo hoop- crediet vroegen De Raad kon zich daar- te spreken voor Katwijk in de toe- mede verenigen. komst het vooruitzicht kan openen tot i Voorts kwam nog in behandeling een het verkrijgen van een eigen haven, voorstel tot het beschikbaar stellen van een ideaal dat nooit mag worden op- een crediet voor de oprichting van een gegeven. Zodra de omstandigheden j tweetal wachtgelegenheden voor buspas- gunstiger zijn, zal die haven tot stand sagiers op de lijn Katwijk—Den Haag. moeten worden gebracht! In beginsel werd aangenomen, dat de Helaas stemmen de vooruitzichten gemeente zal zorgen voor wachthuisjes voor 1952 tot weinig optimisme. Het j bij de halte Molentuinweg en bij de halte eerst gaan de gedachten daarbij uit Vuurbaaksplein. De NZH betaalt 2 3 van naar de woningbouw, waarvoor op de de aanschaffingsprijs terug, misschien normale wijze geen kapitaal meer kan ook het resterende derde deel. Dit is worden aangetrokken. Dit klemt te- afhankelijk van een nader onderzoek. De meer, waar er in 1951 228 huwelijken Raad ging met de regeling accoord. werden gesloten. En dat terwijl 1 Een van de belangrijkste voorstellen betrof de aanleg van een tennispark. Herhaaldelijk Is de klacht geuit, dat Katwijk zo weinig gelegenheid tot ver tier biedt in vergelijking met andere badplaatsen. Ten Zuiden van het Zee hospitium is thans een tennispark ontworpen. De heer C. Brooshoofd, directeur van de Nenyto tennisbanen te Rotterdam kan bemiddeling verle nen bü het sluiten van een annuiteits- lening van f. 50.000.tegen 4 procent, looptijd 25 jaar, mits hem de tennis- banenaanleg wordt opgedragen en de banen aan hem worden verhuurd. De kosten van het egaliseren zullen f. 4900.bedragen, de aanleg van 8 banen f. 33.000.en de bouw van een kleedhuls annex theehuis en wat ver der nodig is f. 17.000.De heer Brooshoofd is bereid, de banen voor 25 jaar te huren tegen f. 3200.per jaar, het complex te onderhouden, gas-, water- en electriciteitsverbruik voor zjjn rekening te nemen, en gedurende een middag per week twee banen be schikbaar te stellen voor de school jeugd. De banen zullen zo worden ge construeerd. dat er des winters op kan worden schaatsen gereden. De heer v. d. Marei was tegen het voorstel omdat hij vreesde voor Zon dagsontheiliging, en door andere spre kers werden andere bezwaren geopperd, die de voorzitter weerlegde. Uiteindelijk werd het voorstel zonder hoofdelijke stemming aanvaard, waarbij de heer v. d. Marei geacht wilde worden, te hebben tegengestemd. De vergadering werd op de gebrui kelijke wijze gesloten. Katwijk, zoals statistisch is uitgemaakt de bezetting per woning reeds groter is dan in enige andere gemeente in Zuid-Holland. Als vaststaand mag wel worden aan genomen, dat het nieuwe uitbreidings plan spoedig in ontwerp gereed zal zijn. Hopelijk zal ook de aankoop van de militaire terreinen spoedig haar beslag krijgen. De heer v. d. Zwan dankte als oudste raadslid voor de goede wensen van de voorzitter. NIEUWE POLITIE-BEHUIZING. Ter tafel kwam een voorstel tot aan koop van het woonhuis met tuin van wijlen mevr. MeerburgHelders, tenein de hierin een politiebureau te vestigen. De gemeente had dit gebouw cadeau kunnen krijgen, wanneer het. bestemd werd tot ambtswoning van de burge meester, doch die transactie kon niet doorgaan. De erfgenamen gingen met een koopsom van f. 40000accoord. De verdere verbouwing en stoffering voor het nieuwe doel kost ongeveer f 25 000.B. en W. waren eenstemmig voor het plan, de commissie van fabri cage kon er zich in meerderheid mee verenigen. De heer N. van Duyvenbode vond de bestemming tot politiebureau een degra datie. Hij zag hier liever een bureau voor sociale zorg in gevestigd De voor gestelde bestemming, een blamage voor het mooie gebouw, zou ook zeker niet de instemming van de erflaatster gehad hebben. De heer v. d. Marei kon die zienswijze delen. De voorzitter vond het woord,, degra datie" zeer misplaatst. Het politiebureau is een instelling in dienst van de bevol king. De heren Nasveld, Vooys. Dijksman en Haasnoot pleitten voor het voorstel, de heer Wassenaar vroeg zich af of de politie wel behoefte aan zo'n groot ge bouw heeft. Na uitvoerige discussies werd het voor stel aanvaard met de heren N. van Duyvenbode. A. Pronk, A. Wassenaar en C. van Beelen als tegenstemmers. GROND-AANGELEGENHEDEN. De Raad ging accoord met het voor stel, om een strook grond over te nemen van de Kalkzandsteenfabriek en elders een strook grond aan die onderneming te verkopen, bestemd voor het maken van een representatieve ingang, de bouw van een portierswoning en de aanleg van een wachtplaats voor auto's op eigen terrein. De verkeerssituatie wordt daar door tevens verbeterd voor de plaatwer kerij Slotboom, de Kalkzandsteenfabriek en de Groenteveiling. Een en ander moet f. 6000.kosten. Stukken grond werden verkocht aan de groenteveiling K. en O., de handels- UÏT DE OMSTREKEN HAARLEMMERMEER Burgerlijke Stand Geboren: Cornells, z van A. de Wit en D. van der Helden: Helena, d. van J. Gljzenberg en A. de With; Neeltje, cl van H. KlootwUk en J. Steen- kamp; Joke, d. van J. A. Koolhaas en C. Meijer; Rudolf Theodorus, z van Th. J. Wltteinan en E. van Haatten. Johannes Jozef Jeroen, z. van C. van der Putten en J. M. Kuljer, Agnes Cornelia Margaretha, d .van S. Th. Munsterman en W C. Vee- lenturT Adrlaan Phlllppus Johannes, z. van H. C. J. Phllipse en E. van Oeffelen; Catharina, d. van G. Klaassen en C. Witte; Hendrik, z. van J. H. Kabout en H J. C. Verhoeve: LIeuwe Charles, z van J. Meijer en W. P. Endllclv Antonla Maria, d van J Combée en L Gortzak, Jan, z. van S. de Wit en E, Markus; Willem, z. van A. Blegers en P. A. J. Knlbbe. Ondertrouwd: A. van der Vosse. 26 Jaar en Th. J. Prins. 24 Jaar, J. H. Buitenhuis, 29 Jaar en K. W. P. Bosman, 21 Jaar, P. J. Weststehn, 28 Jaar en N. Bakker, 21 laar; G. Roest, 31 Jaar en N. Rulghaver, 22 jaar; r. van der Wal. 39 Jaar en IJ. Jongsma. 1 Jaar. Getrouwd: J. F. do Buegcr. 22 jaar en J. Oudt, 23 Jaar; J. J. Boeting. 28 Jaar en J. L. Oliemans, 26 Jaar: F. Vrenegoor. 26 Jaar en C. P. Driessen. 26 jaar, J. van der - feeek, 22 Jaar en W. H. de Rijk 20 jaar; H M. Endhoven, 27 jaar en J. G. Kroone, 27 Jaar. Overleden: Tr. van den Oever. 69 Jaar. echtg. van J. T. Verbeek: G. Heemskerk. 75 Jaar, wedn. van C. Loogman; A. G. Klootwijk, 61 jaar, echtg. van C. Heystek; P. van Koijck, 81 Jaar, ongehuwd. KATWIJK AAN ZEE Dodelijk ongeval Onze 32-jarige plaatsgenoot de heer B. Vis uit de Zuidstraat, een zoon van de koster van de Oude Kerk, kwam Maandagmorgen op het erf van de firma Boonenkamp aan de Admiraal de Ruyterweg zo ongelukkig te vallen, dat de dood onmiddellijk intrad. KATWIJK AAN DEN RIJN OPENING BAZAR Gistermiddag had in de zaal van de CJMV aan de Rijnstraat de opening plaats van de bazar die gehouden zal worden ten bate van het Ned. Herv. Ge mengd Zangkoor. Ds Goverts sprak een openingswoord, bracht dank aan de wer kers die met veel ijver dit tot stand hadden gebracht Spr zeide er niet aan te twijfelen of dit werken zou door het slagen van deze bazar zeker goed be loond worden en verklaarde dan de ba zar voor geopend. Dan kwamen de com missieleden in actie om de bezoekers die al dadelijk ui flink getal present waren door verschillende attracties te boeien. (Ingez. Mod.-adv.) draagt OVERSCHOENEN of HEVEA-RUBBERLAARZEN. Dunlop, bruin en zwart. Voorstr. 52 - hoek Noordeinde KATWI/K Burgerlijke Stand Geboren Willem A. z. v J Verdoes en J P. Zuljderduhn, Pieter, z. v. P. de Vries en H. Nab; Cor nells. z. v. L. v d Plas en M. Botermans, Arlc J z v J. de Lange en A. Schaap; Nlcolaas _H z v N H Wlschmeljr- Plas; Hendrik. 2 d. Kras A Baal) Ondertroc Plas; R. Krijgsman v. d. Plas en C. v rel en K. v. cl Pin Souverljn; J. 1 Getrouwd: Zljst NOORDW/JKERHOUT OOGSTDANKDAG. De oogstdankdag van de L.T.B. mag in alle opzichten geslaagd worden ge noemd. Bijna alle leden waren In de St. Jozefkerk aanwezig bij de plechtige H. Mis, opgedragen door de geestelijk adviseur van de afdeling, pastoor v. d. Waarden. Na de H. Mis verzamelden de L.T.B.'ers zich aan een feestelijk ontbijt, waaraan mede aanzat rector v. d. Hoogte, de al gemeen geestelijk adviseur van de LTB, 's Avonds kwamen de leden met hun echtgenoten en verloofden bijeen in de feestzaal van hotel v. d. Geest voor het 3de en laatste deel van de Oogstdankdag. JAARVERGADERING „E.H.B.O." AFD. NOORDWIJKERHOUT Gisteravond werd in de zaal van v. d. Geest de Jaarvergadering van de EHBO afd. Noordwijkerhout gehouden. De zaal was goed bezet toen de voorzitter, de heer P. Barnhoorn, de vergadering open de. Spr. heette alle aanwezigen hartelijk welkom, inzonderheid dr en mevr. Van Praag en de afgevaardigden van Noord- wijk. Het is voor de afd. een goed jaar geweest Spreker achtte het een voldoe ning voor Noordwijkerhout, weer 9 ge slaagde cursisten te kunnen afleveren. Vervolgens bracht de secretaris, de heer S. Verdegaal. het jaarverslag uit. In het afgelopen jaar heeft de EHBO veel nut tig werk .verricht, o.a, bij de sportfeesten In Februaii zullen onderlinge wedstrij den met de afd. Noordwuk worden ge houden. Uit het jaarverslag van de penning meester, de heer H. Warmerdam, bleek een batig saldo van f. 254.46. De kascon trole had alles in de beste orde bevon den. De aftredende bestuursleden, de heren J. Bons, S. Verdigaal en A. Warmerdam, werden herkozen. In de pauze werd een verloting ge houden. die f. 113.75 opbracht. Na de pauze reikte burgemeester Van Iersel het. diploma met een toepasselijk woord uit aan de heren; A. P. Warmer dam, J. P. van Eeden, J. van Marsber gen en de dames; C. Godschalk. G. Braun, N. Koomen, C. Koomen, L. Meyer en T. Warmerdam. Vervolgens bracht de voorzitter de bur gemeester hartelijk dank voor alles wat hij voor de EHBO gedaan heeft De burgemeester wees nog op de ernst der tijden en de voorbereidingen, die door de Burgerlijke Verdediging worden getroffen. In verband daarmede wekte hij de aanwezigen op de EHBO-cursus te volgen. Namens de cursisten overhandigde J. P. v. Eeden aan dr v. Praag een statief voor een fototoestel en mevr. v. Praag een bloemenmand. Namens de afd. werd aan dr v. Praag een antieke bedverwar- mer aangeboden. Hierna bleef men nog gezellig bijeen. OEGSTGEEST JAARVERGADERING P. v. d. A. In de jaarvergadering van de afd. Oegstgeest van de Partij v. d. Arbeid werden de jaarverslagen van de secreta ris en penningmeester goedgekeurd. Na een verslag van de Raadsfractie zijn de aftredende voorzitter en de tweede secre taris herkozen. De voorzitter, de heer J. S. van Ma meren, die zich niet herkiesbaar stelde, is hierop teruggekomen. Tot slot werden nog verslagen uitge bracht van: de Gewestelijke vergadering, het Plancongres en het Onderwijscon- gres. AANRIJDING. Een inwoner deed bij de politie aan gifte dat hij op de Hoge Morschweg door een vrachtauto is aangereden, ten gevolge waarvan hij een arm heeft ge broken en zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Uit een ingesteld onderzoek is gebleken dat de bestuurder van dit ongeval niets had bemerkt. Hedenavond wordt in het gebouw „Irene" een kleurenfilm gedraaid over het werk der Stichting „Meer en Bos" ten bate van epileptici (lijders aan val lende ziekte) aller gezindten, 's Middags is er een jeugdvoorstelling, waarvan de opbrengst eveneens ten goede komt aan het werk van „De Macht van het kleine". RIJNSBURG Feestavond Oranjevereniging In verband met de a s. verjaardag van Prinses Beatrix heeft de Oranje Vereniging alhier voor ruim 1000 kin deren een feestmiddag in een der zalen van veiling Flora gegeven. Medewerking verleemde de heer Geraldini uit Leiden met poppenkast en goochelen. Deze wist al heel gauw de kinderen te boeien met zijn poppenkast en zij gingen er geheel in op. Ook van zijn goocheltrucjes ge noten de kinderen; het is de heer Ge raldini dan ook zeer goed toevertrouwd Door de spontane bijdrage van een zestal ingezetenen kon het bestuur de kinderen tracteren op een grote koek en een tweetal rollen snoep hetgeen na tuurlijk bij de kinderen in de smaak viel Het was werkelijk een leuk gezicht al die glunderende gezichtjes en het bestuur kan dan ook op een zeer ge slaagde middag terugzien. spannen wordt door Gods Vaderhand". Na dit openingswoord kwam het to neelgezelschap ten tonele met het his torisch spel uit 1813 ,De vlag op de toren". Aan het einde van deze zeer geslaag de avond dankte de voorz. als tolk van alle aanwezigen de spelers voor hetgeen zij deze avond gebracht hadden Na het zingen van het zesde couplet van het Wilhelmus ging ieder zeer vol daan huiswaarts. VOORSCHOTEN E.H.B.O.-SELECTIE-WED STRIJDEN, j Op de eerste selectie-wedstrijd van de Kring Leiden van de Nederl. Vereniging EHBO. werden de volgende resultaten bereikt Leiden I. leider Pouw, 429 punten; Voorschoten I, leider Den Boef. 390 punten; Lisse I, leider De Koning. 384 punten; Oegstgeest II, leider v d Steen, 365 punten; Oegstgeest I, leider Koot, 359 punten; Leiden II, leider Bekooi, 344 punten; Voorschoten II. leidster mej. IJ perlaan. 298 punten; Lisse II. leider Ransdorp, 266 punten; Lelden III, leid ster mej. Van Rijn. 120 punten. De aspirant-ambtenaar van de bui tenlandse dienst mr K. J. Stadtman te j Voorschoten heeft het examen voor be noembaarheid tot ambtenaar van de buitenlandse dienst der vijfde klasse met goed gevolg afgelegd. Zijn benoeming als zodanig is in voorbereiding. VOORHOUT HET WIT GELE KRUIS Het „Wit Gele Kruis" alhier gaat de I villa, vanouds de dokterswoning, ver bouwen, en inrichten o.a. als consulta- 1 tiebureau voor zuigelingen. In een open- bare aanbesteding is deze verbouwing gegund aan het aannemersbedrijf Fa H. G. Warmenhoven, alhier. Nog in de a.s. week zal een begin worden gemaakt. CHR. VROUWENBOND BIJEEN. In de Chr. School hield de afdeling van de Chr. Vrouwenbond e:n geani meerde vergadering. Daar nog steeds geen presidente gekozen is in de plaats van mevr. Beker—,v. Rooyen. was de leiding in handen van mevr. Verbree Kooiman. Na zingen en gebed werd een korte overdenking gehouden oveir Gene sis 432. Hierna hield ds E. H. Kalkman, N.-H. predikant alhier, een causerie over „De vrouw in de Bijbel en in de Kerkgeschie denis". Uit de vragen welke hierna kwamen, bleek o m., dat deze rede, voor al waar het hoofdzakelijk de vrouw aanging, met aandacht was gevolgd. Na een damkwooTd aan de sipreker en het. zingen van Gezang 7: 1, sloot ds Kalkman met gebed. Krans voor slachtoffers van de zee VALKENBURG In zaal De Vries hidld Katholiek Val kenburg haar tweede contact-avond in dit seizoen. Deze avond stond onder lei ding van pastoor Hesp uit Katwijk. Het doel van deze avonden is de Katholie ken van Valkenburg meer met elkaar in contact te brengen. Hiertoe werd deze avond een commissie gekozen, genaamd „Werkcomité Katholiek Valkenburg", bestaande uit de volgende dames en heren' mevr. W. A. Opdam-v d. Berg, mej C. J- v. Stijn en de heren P Eij'kel- bro^k P. v. d. Poel. M P. v. Stijn. Dit comité zal in het vervolg meerdere con tact-avonden beleggen. In aansluiting hierop gaf de Oranje Vereniging voor een zeer goed gevulde zaal een propaganda avond. De voorz heer W. Timmers liet het eerste WASSENAAR Donderdag, Vrijdag en Zaterdag a.s. wordt in de zaal van het Gebouw voor Chr. Belangen ten bate van de bouw van het nieuwe Wijkcentrum Eten Deyl een bazar met attracties gehouden. Op Zaterdagmiddag is er speciale toe gang in de achterzaal voor de kinderen, waar zij van de poppenkast kunnen ge nieten. Gistermiddag omstreeks het middag uur vertrok uit IJmuiden de stoom trawler Tzonne, IJM 1 om de visserij voor de Noorse kust te gaan uitoefenen. Voor het vertrek werd door de oud- Katholieke pastoor C F. Nieuwenhuy- zen en de Ned. Herv. predikant J. v. d. Berg een krans aan boord gebracht als een stille laatste groet aan de slachtof fers, die de zee vooral in de laatste we ken heeft geeist. In het bijzonder de ramp van de Alkmaar heeft de stoot gegeven tot de dezer dagen gehouden herdenkingssamenkomst en deze bloe menhulde op het zeemansgraf. De Tzonne brengt deze krans omdat on langs ook de stuurman van de Tzonne tijdens ruw weer overboord is geslagen en omgekomen. Tot de slachtoffers van de Alkmaar behoorden ook de vroegere Katwijk» D Ketting en diens zoon L Kettmg A.s eerste machinist was eerstgenoemde aan boord van de Alkmaar, en een tra gische bijzonderheid is, dat ziin zoon voor het eerst een reis meemaakte, deel uitmaakte van de bemanning ai derde machinist. De zee heeft van mer: Ketting zeer zware ofers gevraagd Tij dens de beruchte Januaristorm van 1911 verging de logger KW 112, waare; haar vader de heer L Dubbelaar sch.p- per was. Hij keerde niet van die n' terug. Thans moet zij haar man 1 haar zoon offeren. De foto toont schipper Klaas Blok 1 rechts) en de machinist van de Tzon ne aan boord van de trawler met de krans die voor de Noorse kust in m gegooid zal worden. WARMOND Onder voorzitterschap van de heer F. Slager hield de afdeling Warmond van het Wit-Gele Kruis haar jaarver- couplet van het Wilhelmus zingen, gaderine in Hotel de Stad Rome. Na waarna hij alle aanwezigen hartelijk de opening deelde de voorzitter mede welkom heette, in het biizonder het be- i dat betaling van de verschuldigde stuur van veffiw Fora dat zo hertld- £0?trSutte v<iel M SS"? Willig geweest was de zaal af te staan llet' War>neer hierin op korte termnn I f is—s™ «mth c n 1 Viiv^t, talers als lid te royeren. Teneinde het A 1 de contribuanten gemakkeliik te ma- f-ontr t?\,er» ww ken heeft het bestuur besloten in de aan Katwijk De Egalantiers dat deze toekonl5t contributie te doen ophalen avond medewerking verleende. door een aan stellen bode Hierna Hierna sprak hij nog een kort ope-jas de secretaris een keurig verzorgd mngswoord. jaarverslag voor waaruit bleek dat het Hij sprak woorden van dankbaarheid aantól leden bestaat uit 357 gezinshoof- dat wii allen in vrede en vrijheid de a. den en H8 inwonenden. Uit het verslag s verjaardag van onze Kroonprinses van de penningmeester bleek dat de Beatrix kunnen vieren. Dankbaarheid, vereniging een nadelig slot te boeken dat God onze Prinses, ons Koningshuis heeft over 1951 van f. 27.80. Bij de be- ons volk dit jaar heeft gespaard en wij handeling van de hierna volgende be- nu onvermengde vreugd? kunnen hPb- grotlng voor 1952 bleek dat deze begro- ben over deze verjaardag Spr eindig- tinc sloot met een nadelig slot van de zijn inleiding met de woorden- f. 457.88. Na enige bespreking werd be- „Laat ons steun vinden bij onze begin- i sloten aan het. bestuur volmacht te selen en in onze historie welke om- verlenen met betrekking tot het maken Wel en Wee der visserij Ter gelegenheid van de verjaardag van H.K.H. Prinses Beatrix organiseert de Oranjevereniging een feestelijke sa menkomst in de grote zaal van Ende geest op a.s. Donderdag. Aan het pro- schip, waarbij de Java KW 159 gramma wordt 0 a. medewerking ver- met f. 4510 voor een korte weekrels re- leend door de bekende radio-artisten I delijk deed. Door de mindere aanvoer aan de Dinsdagmarkt in IJmuiden deed ook de handel wat kalmer aan, te meer. waar van Maandag nog grote voorraden bij de handel moesten zijn. Niettemin on dergingen de prijzen geen schokkende veranderingen. In totaal werden er Dinsdag in de afslag te IJmuiden 835 kisten vis ge bracht. Hieronder waren 130 kisten fijn- vis, 320 kisten schol, 22 kisten schar, 4 kisten bot. 220 kisten verse haring, 124 kisten wijting en 5 kisten kabeljauw. Voor de loggers, die van Maandag waren blijven liggen, betekende dit uit stel dus geen voordeel. Dat er deson danks nog behoorlijke besommingen uit de bus kwamen, lag enerzijds aan de redelijke vangsten en anderzijds aan het feit. dat de prijzen van Maandag goed deels gehandhaafd bleven. De hoogste besomming ging naar de Bertina VL 85 met f.6880 als eindresultaat., op de voet gevolgd door de Willy SCH 7 met f. 6870. De overige loggerbesommingen varieerden van f 5000 tot f 4500 per het De motorlogger De Vrouwe Jacoba KW 122 van de rederij Ouwehand, die Maandag naar de visserij was vertrok ken, gal "s avonds de mededeling door, dat hij terug moest keren wegens een mankement aan de motor. Het lag in de bedoeling de thuisreis, indien mogelijk, op eigen kracht te maken. De stoomtrawler Mary IJM 61, die Maandag aan de afslag was, heeft Dins dag in IJmuiden eerst een flinke dok beurt ondergaan, alvorens weer naar de visserij te vertrekken. Tot Dinsdagavond hadden zich nog geen trawlers gemeld voor de Donder dag- of Vrijdagmarkt. Voor de Woens- dagmarkt kwam geen wijziging in de opgave van gisteren, maar voor de daarop volgende dagen ziet het er naar uit, dat de aanvoer alleen van de log gers en kotters zal moeten komen. Besommingen IJMUIDEN. 30 Jan. Besommingen Trawlers: IJM 71 8660. VL 77 42300. IJM 129 5520 IJM 53 380, KW 76 6230 KW 78 4360. KW 104 2470 KW 22 4800 KW 151 2100 IJM 221 4070 IJM 214 2430. IJM 210 4210. TX 33 2130. en doen uitvoeren van plannen inzake het wiikzebouw. waarbn van bestuurs zijde werd toegezegd dat de uiterste so berheid zal worden betracht. Het voor stel van het bestuur om de contributie te brengen van f.6 op f.7 50 ontmoette bii de leden geen bezwaar. Deze ver hoging zal niet worden toegenast 00 de inwonende leden. Als bestuursleden werden gekozen mej. C. v. Stün en de heer A. Willemsen die beiden hun be noeming aannamen. Als leden der kas- commissie voor het iaar 1951 werden be noemd de heren J. Weiiers en C. J. Witsenbure Sr. Voor de sluiting der bijeenkomst deelde de voorzitter nog mede dat ook dit iaar wederom een moedercursus zal worden gegeven waarvoor verleden iaar zulk een grote belangstelling bestond. JUBILEUM FRANCISCANESSEN. Aan de feestelijkheden ter herdenking van het feit dat de zusters Francisca nessen zich 75 iaar geleden in dere ge meente vestigden nam de gehele War- mondse bevolking deel Eerst was er een feestmiddag voor de kinderen in Hotel de Zon. waar de kinderen en be langstellenden werden toegesproken door het hoofd van de School de heer Th. v d. Zalm. Namens de oud-leer- gen voerde mej. M. Machen het woord. Hierna vonden verschillende, door de kinderen uitgevoerde, voordrachten en spelen Dlaats die zeer veel belangstel ling genoten. Bii de receptie op huize „St Liduina" waarvan zeer velen ge bruik maakten werd het woord gevoerd door de voorzitter van de Feestcommis sie Pastoor Gussenhoven die namens de ingezetenen een schets aanbood van 6 glas in lood ramen, waarbij hii toezegde dat de ramen zo gauw mogeliik zullen word'en geplaatst. Nog voerde de Bur gemeester het woord, die in gevoel volle woorden naar voren bracht het belangrnke werk dat de zusters tijdens hun verbluf in deze gemeente voor de ingezetenen hadden gedaan Namens de bewoners van huize Liduina voerde de heer Hees het woord. Nadat de mu ziekvereniging de jubilerende congre- g ra tie nog een muzikale hulde had ge bracht dankte de Moeder Overste allen die aan deze grootse huldiging hadden medegewerkt. De Landdag van het Saargebied heelt een wetsontwerp besproken, volgens hetwelk de regering van het Saargebied in staat zal zijn Duitse eigendommen over te nemen. Het ministerie van financiën en economische zaken zou volgens het ont werp een vennootschap met beperkte aansprakelijkheid oprichten met een stamkapitaal van 20.000 000 fr. De» vennootschap zou de Duitse eigendom men in het Saargebied overnemen, tot dat een overeenkomst met de eigenaren bereikt zou zijn. Tot dit tijdstip zou genoemde vennoot schap over de eigendommen als eigenair beschikken. Bij de besprekingen werd di nadruk er op gelegd, dat het hier geen onteigening gold doch een „executieve overname". Het ontwerp is naar de juridische commissie gezonden. BEURSOVERZICHT TELEURSTELLENDE MARKT. AMSTERDAM. 29 Januari Evenals gisteren stelde het koersver loop ter beurze vandaag enigszins teleur. De meeste hoeken ga/ven wedertm kleine verliezen te zien. Een uitzondering vormde de belet* gingsmarkt-, die voor de guldenslemn- gen goed prijshoudend tot een kleinig heid beter was. Investerlngscerliflcitea bijv. golden 89% tegen gisteren 88!|. Daar ook het dollaragio iets hoger ge taxeerd werd op 7%% trokken ook de dollar-obligaties een fractie aan Olies en Unilever bleven beneden de noteringen van gisteren. Tegen slot trokken Olies wederom aan tot -«• dank zij enkele orders van de beroeps- handel. Unilever sloten op 18914 (1M>- Op de Scheepvaartafdeling waren ver liezen van 2 punten geen zeldzaamheid Aandelen K.N.S.M. zagen zich vandaig ruim 3 punten ontgaan. De Indonesische markt wist zich aan vankelijk vrijwel te handhaven, dca later was het ook hier onmogelijk wa tegen de markttendenz te ve™1-®* H.V.A. belandde weer beneden pan en ook de meeste Rubber- en Tabaks- waarden verloren 1 2 punten. B-urs van Amsterdam Woensdag 30 Januari ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000.— Vorige O.K. koers v. hedsn 93ft 86% Ned. '47 3% 3 84% Dollaring. '47 3 95% Investeringscert. 3 8911 Ned. 1962-4 m.b. 3 8811 Indië '37 A 3 89% Grootboek '46 3 86% ACTIEVE AANDELEN Cult. Hand. en lnd. B 42% Nat. Handelsbank 86 144% Ned. Handelmij 157% 189% Philips 167 Wilton Feyenoord 149% 287% 91% Deli-Bat Rubber 94 HolL Amer. lijn 180% Kon Ned Stoomboot 136% Ned. Scheepv. Unie 143% 99% 44% 103 Deli Mij 73% Senembah 69 Philips '51 162% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem Leningen Den Haag 1937 I 3 99 R dam '37 I 111 3% 9314 Industr Obligaties Lever Brothers 3% 95{| Philips Dollaring 101 Voorlopig genot.obl. A-dam 1937 (314) 3 90% Kon. Petr Mij 3"4 103% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credletinstellingen Amsterd. Bank 165 Rotterd. Bank1631* Twentsche Bank 162 Industriële Ondernemingen Ned. G. en Spir. fabr. 21114 Rott. Droogd. Mij 30744 Zwanenb Organon.. 1894* Handelsondernemingen Born. Sum. H. Mij 121% Internatio14714 Diversen Albert Heyn165 Ned. Mij Walv. Vrt 9514 Spoorwegen Deli Spoorw. Mij. 44 Arnerlk. fondsen Anaconda 58'* Shell Union77% Fondsen alt Lelden en omgeving Aandelen HolL Constructie Int. Kunststof! Ind. Kon. Ned EdeimeL Pret wa tdem Kon Nederl Grofsm Textiel Uebr v wyk Leidsche Wolsplnn. TielemaD en Dros Ver Touwfabrieken Pref Idem Lahad Datu Cul Mij Wernlnks Betonmlj. V K. 29/1 241 95% 96 66 70L exd. - 117% 117% 113 114% 133 132% 74% 73ü ,09 109 140 L 140 L 100 GL 100 L

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 10