LEIDSCH DAGBLAD li +0 Debat over eolleetieve veiligheid ter V.N. voortgezet West-Duitsland en tie vrijhandel De houding der Duitse socialisten Nog geen verbinding met de Flying Enterprise 90ste Jaargang ZATERDAG 5 JANUARI 1952 No. 27499 Directeur: J. W. Henny Hoofdredactie: B. W. Menkhorst en J. Brouwer DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f. 6per kwartaal: f. 0.47 per week Witte Singel 1, Leiden - Giro No, 57055 Telefoon Dir. en Adm.: 25041; Red. 21507 Het oog is op Washington gericht! Heden arriveert Winston Churchill In Amerika om met president Truman be sprekingen te voeren. Besprekingen die ongetwyfeld alle vraagstukken van het huid.ge ogenblik zullen beroeren. Een gemakkelijke taak zal de oude Enge.se staatsman van zeldzame vitali teit echter daar te Washinton niet heb ben want twee factoren zullen hem speciaal de voet dwars zetten. In de eerste plaats de vrees dat hij op bezoek komt om nieuwe concessies los te krij gen en in de tweede plaats het feit dat eind van dit Jaar in Amerika weer pre sidentsverkiezing zal plaats vinden Bei de factoren zijn van niet berekenbare invloed. En president Truman's handen zün door beide ten zeerste gebonden. In Amerika wordt een sterke stroming merkbaar, die in Europa eindelijk eens spijkers met koppen geslagen wil zien. Het is vanzelfsprekend dat de Ameri kaanse steun op leder terrein daarmee in direct verband wordt gebracht. Ame rika wordt al het gepraat moe en daar voor is wel wat te zeggen. Waarom moet in een demooratisch milieu altijd zo worden getraineerd, zelfs dan wan neer de omstandigheden tot de grootste spoed manen? Al dat gepraat is het grootste gevaar dat aan de democrati sche idee schijnt vast gegroeid te zijn! Neem als voorbeeld maar eens de kwestie van het Europese leger! Ieder ziet de noodzaak daarvan in. maar het Is altijd nog geen feit geworden en zelfs dreigt de kans van mislukking daar speciaal de Benelux over haar bezwa ren niet heen schijnt te kunnen stap pen. En Engeland weigert, gelijk bekend, zelfs deelneming daaraan, al zegt het grote medewerking toe. Zie de stem ming aan de overzijde van de Oceaan ls weinig geneigd nog veel geduld te oefenen in deze materie. Het keihard op de realiteit Ingestelde Amerika begrijpt al die nuanceringen niet en begint er rière komen te staan die niet zo ge makkelijk te nemen zal ziin De kwes tie van het opperbevel over de Atlanti sche vloot - zoals men weet. maakt Churchill nog altijd bezwaar tegen de benoeming van een Amerikaans admi raal - e:i die van de keuze van stan daardgeweer tussen het Amerikaanse en het Er.gelse model, verbleken daarbij, al leggen ook zii gewicht In de schaal. Volgen de aangelegenheden der finan- tien en van verdeling der schaarse goe deren vooral wat de herbewapening be treft Churchill schijnt vast van plan om Engeland weer onafhankelijk te maken van steun, doch zal het land dit kunnen en willen dragen? De buik riem zal ln dat geval nog i'eel strak ker moeten worden aangetrokken. En ls er dan bovendien de zekerheid van Slagen? Een zeer moeilijk probleem zal daar nevens de Aziatische affaire uitmaken Engeland heeft het rode China erkend Washington niet. De agressie in Korea heeft Engeland in een zeer moeilijk parket gebracht en dit te meer nu de mislukking der vredes-besprekingen. of liever de wapenstilstands-besprekingen. vrijwel zekerheid dreigt te worden. Panmoendjon raakt steeds meer in een Impasse waaruit niet is te geraken tengevolge van de communistische hals starrigheid. Hoevele concessies hebben de verbondenen al niet gedaan! Mis schien reeds ten onrechte daar speci aal het Oosten daarin een bewijs van zwakte pleegt te zien. Dat Moskou op een mislukking rekent, kan men afleiden uit het jongste voor stel van Wlsjtnsky te Parijs om de Vei ligheidsraad maar eens weer bijeen te roepen, speciaal met het oog op de Ko reaanse kwestie! Het lijkt ons gemakke lijk te voorspelen dat het Westen op deze suggestie niet zal ingaan, want langs die weg is nooit iets te bereiken daar Moskou ln dit lichaam immers over het veto-recht beschikt en daar mede ieder onwelgevallig besluit een voudig kan torpederen. Men sukkelt voort in een vicieuze cir- Kl! Doch wanneer de wapenstilstandsbe sprekingen in Korea mislukken, zal men komen te staan voor de vraag: wat nu? Op dezelfde voet kan niet worden door gegaan. Amerika wordt het moede of fers aan mensen te brengen zonder eni ge beslissing In zicht! Engeland heeft echter juist destijds een verscherpte actie tegen gehouden. Men denke aan het bezoek van Attlee aan Washing ton En stel daarnevens het biina niet te te'len aantal vraagstukken van mindere rang die echter onverwachts tot bran dend: kwesties kunnen uitgroeien - de Eevptische vraag is daarvan een be wijs! - Neen. Churchill zal het bit zijn Jong ste bezoek aan Amerika niet gemakke lijk krijgen. Ook al zal hij ongetwijfeld het nauwe samengaan der Angel-Sak sische naties onder geen voorwaarde ln g°vaar willen brengen. Maar hij heeft meer voor hete vuren gestaan Enige nieuwe amendementen ingediend Gisteren is in de politieke commissie der Verenigde Naties het debat over col lectieve veiligheid voortgezet. De voorzitter Finn Moe deelde mee, dat nog 27 sprekers het woord over dit onderwerp zouden voeren, welke rij door de vertegenwoordigers van Engeland, de Sovjet-unie en de Verenigde Staten ge sloten zou worden. Egypte. Irak. Libanon, Perzië. Saoedl- Arabië. Syrië en Jemen dienden een amendement in op de Russische resolu tie. Deze landen zegden weliswaar voor lopig steun toe aan het Russische ver zoek een speciale bijeenkomst van de Veiligheidsraad te beleggen, maar zij verzetten zich tegen de wens van de Sovjet-unie om de veertien leden tel lende commissie voor het bestuderen van collectieve maatregelen op te heffen. Genoemde landen stelden met Afgha nistan voorts een amendement op de Westelijke resolutie betrefende het in stellen van een internationaal „scha- duw-leger" voor. Volgens dit amende ment zouden alle staten zelf moeten be- slissen of zy al dan niet aan de uitvoe ring van de te nemen maatregelen deelnemen. Tenslotte dienden Columbië, Chili en Mexico een amendement ln, waarin wordt gezegd, dat het voorgestelde „schaduwleger" geen afbreuk mag doen aan de binnenlandse veiligheid der deel nemende landen en dat de bijdragen tot de te nemen veiligheidsmaatregelen naar omvang door de landen zelf dienen te worden bepaald. Door dit amende ment zou ook worden bereikt dat het rapport van de commissie voor het be studeren v. collectieve maatregelen niet met nadruk behoeft te worden goedge,- keurd, maar dat slechts waardering voor het werk der commissie wordt uit gesproken De Franse afgevaardigde Jean Chau- vel verklaarde, dat het met het oog op het feit. dat het werk van de Veilig heidsraad door herhaalde veto's van de Sovjet-unie was belemmerd, noodzake lijk was andere middelen te vinden voor het versterken van de algemene veilig heid. Dc Nederlandse afgevaardigde von Balluseck was van mening, dat het werk van de commissie voor het bestu deren van collectieve maatregelen suc cesvol was geweest en dat de commissie haar werkzaamheden nog een jaar dien de voort te zetten. Sprekend over Zweden's bezwaar om tot „defensieve verdragen en bondge nootschappen" toe te treden zeide von Balluseck. dat Nederland tot de conclu sie was gekomen, dat het niet langer mogelijk was neutraal te blijven, zoals in de eerste wereldoorlog. Naar zijn mening had de Duitse inval geleerd, dat „eenmaal begonnen agressie voor niets terugdeinst". De Nederlandse afgevaardigde ver klaarde zich voorstander van de Wes telijke resolutie, maar stelde de elf lan den. die de resolutie hebben ingediend, voor in de inleiding van hun resolutie te vermelden, dat het eerste doel der verenigde naties ls „het handhaven van internationale vrede en veiligheid". heeft op een persconferentie te Parijs verklaard, dat de V.S. gekant zijn tegen „periodieke" bijeenkomsten van de Vei ligheidsraad. als voorgesteld door de Sovjet-russische minister Wisjlnsky, tot dat blijkt, dat de Sovjet-unie inderdaad de spanning wil verminderen. Indien het voorstel, de kwestie van een wapen stilstand in Korea in de Veiligheidsraad te bespreken, wordt aangenomen, zouden de besprekingen in Korea alleen maar belemmerd worden, aldus Cohen. Ook minister Dean Acheson heeft op een persconferentie verklaard, dat het „niets minder dan rampzalig" zou zijn Ruslands voorstel tot behandeling van de kwestie-Korea in de Veiligheidsraad te aanvaarden. Wit-Rusland heeft ln de sociale com missie der V. N. de internationale vluchtelingenorganisatie (IRO) er van beschuldigd, een „zwarte handel" in kin deren oogluikend toe te staan. Kinderen uit vluchtelingenkampen in Frankrijk waren voor de prijs van veertigduzend francs voor een jongen en dertigduizend francs voor een meisje verkocht en naar Zuid-Amerika gebracht, waar zij slecht behandeld werden en van ellende om kwamen, Verder uitte het de beschuldi ging. dat de IRO vluchtelingen depor teert en spionnen werft voor Amerika. Moskou steunde natuurlijk deze be schuldigingen. Dc achtersteven van de ..Franieg- krachten trachten liet schip vlot te gen", het 2086 ton metende Noorse krijgen. vrachtschip, dat Woensdag bij De vele belangstellenden op de Petten op de kust is gelopen. {voorgrondkunnen in het verver- Zes sleepboten, waai van wij hier smgst entje dat daar ten gerieve van drie zien. en een bergingsvaartuig J de bezoekers een standplaats heelt zullen bij gunstig weer met vereende gekozen, warme dranken krijgen. De Amerikaanse vertegenwoordiger in de politieke commissie. Benjamin Cohen, Ds Niemoeüer te Moskou De Duitse Protestantse leider ds Nle- moeller heeft in een vraaggesprek te Moskou verklaard, .vrij hoopvol" te zijn wat betreft het welslagen van zijn mis sie te Moskou, die versterking beoogt van de betrekkingen tussen de Russische orthodoxe kerk en de oecumenische be weging. Hij zeide verder, geen vijandig heid jegens de Westerse kerken te heb ben aangetroffen. Ds Niemoeller heeft langdurige be sprekingen gevoerd met de patriarch van de Russische orthodoxe kerk. Volgens ds Niemoeller had patriarch Alexius zich zeer tegemoetkomend getoond en de mo gelijkheid geopend voor het voeren van besprekingen met de afdeling buiten landse zaken van het patriarchaat. Tenslotte verklaarde ds Niemoeller.dat hij niet om een ond rhoud met sovjet- russische politieke leiders had verzocht en ook niet voornemens was politieke kwesties aan te snijden. Prof. Erhard zegt: tolmuren naar beneden (Van onze correspondent te Bonn) Ook in West-Duitsland is men over de eerste uitwerkingen van het nieuwe, op 1 October 1951. ingegane toltarief, welke van Nederlandse zijde reeds tot een protest van de zuivel-exporteurs hebben geleid, niet bijzonder goed te spreken. De tegenwoordige economische leiders van de bondsrepubliek zijn het tegendeel van protectionisten en besef fen, dat het op de duur voor de Duitse industriële export geenszins gunstig is, als de import van buitenlandse produe- ten in het eigen land al te stroef ver loopt. In het voorjaar van 1951 gingen zi) met tegenzin tot de toen noodzake lijke hberalisatiestop over en zij achten het wel een zeer ongelukkige samenloop van omstandigheden, dat juist op het moment, dat West-Duitsland tot de li beralisatie terugkeert (1 Januari 19521. de nieuwe Invoertarieven hen opnieuw 1 aan de verdenking blootstellen, een pro- tectionistische en egoïstische politiek na te streven. Prof. Erhard. minister \un economische zaken, groot aanhanger van de vrije handelsleer van prof Rópke, heeft het dan ook niet op zioh laten zit ten en in een artikel in de „1-rankt urcer Allgemeine Zeitungj" zeer duidelijk ge zegd. dat een „energieke aanval tegen de in Torquay weer opgerichte tolmu ren" nodig is. Wat de hoogste Westdmt- se economische strateeg betreft, kan reen in dit opzicht dus gerust zijn. De vraag is slechts, wat de tactische bevelhebbers aan de diverse fronten, die zich wel eens onafhankelijk plegen te gedragen, hier van denken. En dan moet men toegeven, dat vooral aan het Duitse landbouwfront protectionistische opvattingen nog altijd zeer sterk zyn. In Torquay heeft men een midden weg gezocht tussen het voor-oorlogse protectionisme en de nieuwe vorm van vryhandel, die meestal aangeduid wordt met multilateraal handelsverkeer. De Westduitse onderhandelaars sloten zich bij deze tendens aan en deden in de loop van de besprekingen vele conces sies. Voor het begin van de conferentie hadden 23 onderhandelingspartners te zamen ca 3000 wensen ten aanzien van de Westduitse toltarieven naar voren gebracht, betrekking hebbend op 1800 punten. In 63 procent van deze gevallen hebben de West-Duitsers toen toegegeven, wat men een redelijke overwinning van het vrijhandelsprincipe op de nog be staande protectionistische remmingen mag noemen. 'Een andere kwestie ls echter, dat de Duitse invoerrechten sedert 1 Octooer 1951 niet meer, zoals te voren, op c'e basis van uiterlijke kenmerken van de ingevoerde waar (gewicht of aantali. maar naar de waarde worden geheven. WEERBERICHT Rustig weer De Bilt verwacht tot morgenavond: Overwegend droog weer met enkele opklaringen en plaatselijk mist. Zwakke wind. Weinig verandering van tempera tuur. (Opgemaakt te 10 uur). 6 JANUARI. Zon op: 8 47 uur: onder: 16.44 uur. Maan op: 12.22 uur: onder: 3.36 uur. Hoogwater te Katwijk te 10.27 en i3 09 uur - Doodtij. (7/1 te 11.25 uur). Hierdoor worden in de eerste plaats de kwaliteitsproducten getroffen en in deze categorie valt o.a. de Nederlandse zuivel- export. De Nederlandse regering hr-^fi in Bonn op een verlaging van de heffing op kaas aangedrongen De kaase.-poit naar West-Duitsland. die voor 1 Octo ber 1951 maandelijks ongeveer 1600 ton groot was. is. gelijk reeds gemeld, na die datum ineens tot 500 ton gezakt. Er zijn aanwijzingen, dat deze achteruit gang vele Duitsers evenzeer heeft ver rast als de Nederlanders zelf In een protectionistische reuk staan, zoals ge zegd. de West-Duitsers nu niet gaarne- Het protectionisme is ln Duitsland trou wens niet zo oud als men vaak aan neemt. Voor 1914 nog was Duitsland lang niet zo protectlonistisch-gezind als b.v. Frankrijk en de Ver. Staten, maar met klassieke vrijhandelslanden als En geland en Nederland kon het de verge lijking niet doorstaan. Nu echter heeft prof Erhard de ambitie. West-Duits land tot het meest neo-liberale land van de wereld te maken, dat in dit opzicht zelfs de Ver. Staten de loef moet af steken. Voor hem is althans Torquay niet het slot van de economische wijsheid. Ds Scott „verboden immigrant" De Zuidafrikaanse minister van bin nenlandse zaken. Doenges. heeft ds Michael Scott, die op het ogenblik in Parijs verblijft om bij de V.N de petities van Zuidwestafrikaanse stammen over de toekomst van Zuid-West-Afrika te steunen, lot „verboden immigrant" ver klaard "Een „verboden immigrant", die Zuid-Afnka binnenkomt, kan worden veroordeeld tot gevangenisstraf en ge deporteerd worden" Ds Scott verklaarde geen Zuidafri kaans paspoort meer te bezitten, doch een paspoort van het Verenigd Konink rijk te hebben gekregen. Hij zou op advies van zijn advocaten wachten alvo rens zelf stappen te ondernemen. Een maand geleden noemde de Zuid- Afrikaanse premier, dr Malan, hem een „welbekende vijandige en fanatieke buitenlander en agitator". Ofschoon de sluitingsdatum voor de inzending op ons rebus-feuilleton, zijnde Maandag 14 Januari, nog niet in het directe zicht ligt. willen wij toch even de tussentijdse stand bekend maken. Hedenmorgen waren reeds enkele honderden oplossingen in ons bezit, waarvan vele vergezeld door enthousiaste bijvalsbetuigingen. Wij kunnen slechts hopen, dat hun aan tal in de komende week nog minstens zal worden verdubbeld! Gevechten in Suez In Suez braken gisteren hier en daar vuurgevechten uit. toen Egyptenaren onder dekking van gebouwen in de stad het vuur openden op de waterleiding- werken en andere Britse installaties. Vyf burgers werden gedood. 24 ge wond. In totaal zyn zes Britten, vier officieren, een onder-officier en een soldaat gewond. Van geen van hen is de toestand ernstig. Vier grote Britse „Centurion" tanks zijn in actie gekomen tegen Egyptische sluipschutters. De wachtcommandant van de Britse schietbaan bij Suez betrapte twee Egyptenaren bij het opgraven van een kabel Toen de mannen geen gehoor gaven aan de sommatie van de Briise officier om te verdwijnen, opende deze het vuur. waardoor een der Egyptenaren werd gedood. Een Britse patrouille vond op de weg langs het Suez-kanaal twee Egyptena ren. van wie een reeds was overleden en de andere zwaar gewond Een andere patrouille betrapte dertig Egyptenaren binnen het met prikkel draad afgezette gebied rondom de zoek- lichtinstallatles te Tel-el-keblr Vier Egyptenaren werden aangehouden. De arbeiders van de algemene werk plaatsen van de Suez-kanaalmaatschap- py zijn in staking gegaan uit protest tegen het berispen van een Egyptische arbeider door een buitenlandse inge nieur. De Franse minister-president Pleven heeft in de Nationale Vergadering op nieuw het wapen" van het vertrouwen gehanteerd teneinde zyn fiscale pro gram er door te krijgen. Pleven kondled? aan. dat hij tijdens het lopende debat nog verscheidene ma len om het vertrouwen van de Kameï zal vragen. DROOGTE IN' AUSTRALIË Duizenden stuks vee zijn in Noord en Noord West Australië om het leven ge komen tijdens de grootste droogte die het land sedert 40 jaar heeft gekend. De veehouders verklaarden dat, wan neer niet spoedig regen komt. de indus trie zulk een terugslag zal ondervinden dat het jaren zal duren voordat men er weer bovenop is. De Vooruitzichten zijn echter niet zodanig dat spoedig enige regen van betekenis is te venvachten. In de Noordelijke gebieden worden de beesten die door dorst zijn verzwakt aangevallen door dingoes (wilde hon den) (UP). Duitse eenheid op voorgrond De plaatsvervangende leider van de sociaal-democratische oppositie in West- Duitsland. Erich Ollenhauer. heeft in een radiorede verklaard, dat West- Duitsland slechts dan tot de Westeuro- pese gemeenschap kan toetreden, wan neer deze stap geen belemmering vormt voor de éénwording van Duitsland. Naar zijn mening was het vraagstuk van de Duitse eenheid het belangrijkste. De Westduitse sociaal-democraten zouden dan ook in dit jaar alles in het werk stellen om deze aangelegenheid op de agenda te houden. Ollenhauer noemde de bezetting van West-Duitsland een „harde werkelijk heid" en was van mening, dat deze toe stand zelfs na het van kracht worden van de nieuwe overeenkomsten lessen West-Duitsland en de Westelijke bezet tende mogendheden zou voortduren. Spr. achtte het plan-Schuman een „slecht begin van Europese samenwer king". aangezien hij het beschouwde als een „poging om een compromis te vin den tussen bezetting en samenwerking". Aangaande het plan-Pleven zeide Ol lenhauer. dat het duidelijk was. dat eni ge staten niet bereid waren hun souve- reiniteit in deze kwestie aan een boven nationaal gezagsorgaan over te dragen, maar evenmin genegen waren souve- reiniteit inzake defensie aan West- Duitsland toe te kennen. Z.i. was de enig aanvaardbare basis een „gemeen schap van gelijken ónder gelijken". Het hoofdkwartier van de Duitse so ciaal-democratische partij heeft de Oostduitse staatsveiligheidsdienst er van beschuldigd te trachten twaalf Oostduit se sociaal-democraten te dwingen hun Westduitse partijleden te bespionneren. Volgens een uitgegeven verklaring is een van hen. een zekere Grassmann. naar het Westen gevlucht om aan de druk te ontkomen. Hem was gevraagd na te gaan welke van zijn Westelijke collega's veilig gevraagd kon worden deel te nemen aan besprekingen tussen Oost en West over verkiezingen in geheel Duitsland. De hoge commissarissen van Frank rijk en Amerika m West-Duitsland heb ben afzonderlijk een onderhoud gehad met bondskanselier Adenauer. Dit nummer bestaat uit tien pagina's Eén van de twee wagens ter wereld, die met een televisie-ontvangtoestel zijn uitgerust. De antenne is beves tigd aan de achterbumper. In de dent van Unded Press tn Havanna, is op het dashboard een scherm van 33 cm aangebracht. Zover bekend is de enige andere wagen die het eigendom is van Mike auto met televisie in liet bezit van Alonso. radioreporter en corrcspon-1 President Peron van Argentinië. Kapitein heeft gezelschap gekregen De torpedobootjager „John Weeks" meldt, dat de sleepboot „Turmoil" vijf vergeefse pogingen heeft gedaan kapi tein Carisen in de ..Flying Enterprise" een lijn toe te werpen. Het weer wordt weer slechter. De zee is onrustig tot ruw, de lucht bedekt en zo nu en dan regent het. Het water slaat over het dek en de dekhut van de ..Flying Enterprise". Voorts meldt de torpedobootjager. dat een stuurman van de ..Turmoil'' er Begin van de Van Riebeekfeesten Met vreugdevuren en klokgelui ls uit Origstad in Transvaal de eerste van de zeven postkoetsen vertrokken, die uit verschillende plaatsen in Zuid-Afrika naar Kaapstad komen, waar zij begin Maart worden verwacht. Minister-presi dent Malan gaf het startschot voor dit begin van de Van Rlebeeck-feesten. Dr Malan verklaarde, dat het brede nationale karakter van de feseten zou blijken uit het feit. dat zy alle Zuid- Afrikanen zouden omvatten, ongeacht hun kleur. ras. taal of godsdienst. De feesten zouden de grootste en zinvolste zijn. ooit in Zuid-Afrika gehouden en zouden, voorzover te voorzien, niet door een viering in de volgende eeuw worden j overtroffen. in geslaagd is aan boord van de ..Flying Enterprise" tc komen en zich j by kapitein Carlsen bevindt- De pogingen om verbinding tot stand te brengen tussen de sleepboot en het in nood verkerende schip zijn uitgesteld tot het weer beter is. Er is mist komen opzetten. De slagzij van de ..Flying En terprise" is iets toegenomen, maar he' schip houdt zich overigens goed. De Amerikaanse torpedobootjager „Willard Keith' is op weg om de torpe dobootjager „Weeks" af te lossen. Uit Brest is de zeesleepboot Abeille 15" vertrokken om de .Turmoil" zonodig as sistentie te verlenen. Naar Ritzau uit Kopenhagen meldt, zullen de ouders van kapitein Carlsen Zondag naar Londen vliegen op uitno diging van het Britse blad „Daily Ex press". De Flying Enterprise" is eigendom van de Isbrandtsen Lines en verzekerd voor een bedrag van 1.250.000 dollar, verdeeld over 71 maatschappijen. NOG 25 MILLIOEN DOLLAR VOOR ZUID-SLA VIE. De economische missie van de Ver enigde Staten. Engeland en Frankrijk heeft zich bereid verklaard nog een bedrag van 25 millioen dollar aan Joego slavië te geven. Dit bedrag betreft een voorschot voor de eerste helft van dit jaar op de schenking, die de drie rege ringen in de zomer van 1951 aan Joego slavië hebben toegezegd ter dekking van het tekort op de handelsbalans. - De Utrechtse beeldhouwer Joop Heckman zal in opdracht van de Nederlandse Spoorwegen acht beel den vervaardigen voor de spoorweg- viaducten te Eindhoven. Het eerste beeld, dat het Jonge Bloeiende Eindhoven voorstelt, is gereed. Het is 3.15 meter hoog. uit gevoerd in Franse kalksteen en be stemd voor liet viaduct Emmasingel te Eindhoven.

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 1