VLAAMSE GAAI een echte Ons goedkoop knippatroon Beledigend geslacht boekwerk voor van Dedem? [YNNE THORN'S DILEMMA PANDA'S HEREN-LEVEN 90sfe Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Vrijdag 4 Januari 1952 Tweede Blad No. 27498 Kijkjes Maar hij hc t goede eigenschappen Jj vogels zover mogelijk van de mensen i vandaan blijven. Ze kunnen het Tijl Uilenspiegel wel nazeggen: „Maar we hebben het er ook naar gemaakt!" Hoe erg het is met de slechte reputatie, die zij hebben, speciaal bij de Jagers, och.. de mens is geneigd, te overdrijven, om dat hij zich meestal blind staart op het kleine plekje, dat zijn speciale belang stelling heeft. Dat een groot aantal gaaien ln een beperkt rayon schade kan berokkenen aan de vogelstand, zal niemand ont kennen, die weet. wat deze gewiekste vogel speciaal in het broedselzoen naar zijn nest weet te slepen. Het is echter evenzeer waar. dat er niet alleen maar schadelijke of alleen maar nuttige dieren bestaan. Dit is Kaak van jongeman verbrijzeld ONTPLOFFING VAN CARBIDBUS Naar thans eerst vernomen wordt heeft zich op Nieuwjaarsdag tn Tolbert Gr.1 een ernstig ongeval voorgedaan. De 17-jarige J van der Velde bracht in een grote melkbus carbid tot ontplof fing. Door toevoeging van een te grote hoeveelheid water aan het carbid vormde zich zoveel gas. dat het deksel van de melkbus met grote kracht om hoog vloog. De Jongen kreeg *t deksel te gen zijn gelaat. ZUn onderkaak werd totaal verbrijzeld. Het slachtoffer werd Academisch Ziekenhuis bedenksel van de mens. die met zyn i Groningen vervoerd De Jongen zal ook wetten en verordeningen, met heel zijn nog een oog moeten missen, ingewikkelde samenleving zo hopeloos ver van de natuur is afgedreven. Maar. om op onze Vlaamse gaai terug te komen, hij mag dan zoveel eigen schappen en hebbelijkheden vertonen, die hem bij velen in een slechts blaadje hebben gezet, toch vind ik het een rijne vogel, een pracht van een vogel die ik NIEUWJAARSRECEPTIE. CORPS DIPLOMATIQUE. Op 22 dezer des middags te 12 uur zul len Koningin Juliana en Prins Bernhard in het Paleis op de Dam nieuwjaarsre ceptie houden voor het Corps Diploma buiten altijd weer met plezier tegenkom tique. en ik verheug me er over. dat hij zich Ook minister Stikker zal deze receptie ondanks felle vervolging, nog altijd weet bijwonen. Als het niet te guur is en de zon helpt een handje, dan is het in deze tijd heerlijk wandelen. Het licht kan prach tig zijn in de middag, als het schuin invalt over een akkerland of als de lager zinkende zon het geel van de wilgen Hoe is het ontstaan? Dit woord: KOKERELLEN Wij hebben hier te doen met een wonderlijke overgang van beteke nis. Thans verstaan wij onder ko kerellen. nog gauw even w$t ko ken, zonder veel omslag een maal tijd gereedmaken. Maar in het Middelnederlands betekende het: feestvieren. En nog vreemder is het verband met het Franse woord ca racole: slakkenhuis. Toch moeten wij van het laatste woord uitgaan en denken aan de windingen van een slakkenhuis. Caracole betekent derhalve ook: draaiing, zwenking. In de 17de eeuw sprak men van: karkollen maken: bokkesprongen maken. Een karakol Is dus een ron dedans. een slingerdeslang. zoals die vroeger op Vastenavond door oud en jong werd gedanst. Daar er op die avond ook braaf gesmuld werd. trad verwarring op met het werkwoord koken. En de betekenis daarvan verdrong zelfs de vroegere geheel. te handhaven. Al is zijn roep dan met zo muzikaal, al is hy in het Jachtveld niet te dulden, tcch houd ik van hem om zjjn prachtige kleuren, die hert sombere winterbos zo kunnen opvro lijken. vooral wanneer het een vlucht van een stuk of vier, vijf van die vlugge levendige rakkers is. die al schooierend en bekvechtend van het ene bosperceel naar hei ander trekt. Een vliegende marklauw is gemakke lijk te herkennen aan de snelle wiek slag van de tamelijk korte vleugels en vooral aan de lichte stuitveren, die aan de basis van de staart zitten. Maar mooi zijn ze pas. als men ze van vlakbij kan bekijken. We hebben er jaren geleden een gehad, een Jong exem plaar. dat door ik weet niet meer welke oorzaak bij ons een onderdak had ge vonden. Een aardige, wakkere kerel, en mooi van kleur! Warm bruin tot lichtbeige op rug en buik. gitzwarte vleugelpennen met een witte vlek scherp afstekend tegen de bekende blauwzwart geblokte spiegel- veertjes. Een stevige hakbek. waarvan de kleur overvloeit in een donkere baaxdstreep. En boven het pientere, allesziende oog, de gevlekte kuif. die voortdurend in beweging is als een ge trouwe weerspiegeling van wat er in het snelwerkende vogelbrein gaande is. Wie eenmaal zo'n schitterende vogel, gezond en levenswarm, op de hand heeft gehad, hem heeft verzorgd en behan deld. die is geneigd ook weer te over drijven. Die .s bereid, het zonden- register van deze nestrover dicht te doen en van zich af te schuiven. En zo is het met schrijver dezes ge steld! Toch heb lk eens gezien, hoe een In het lage eikenbosje of gaaimaar waarom zou lk dat eigen- lijk vertellen? Dat was nog in het oude Jaar, dus langs een waterkant in gloed zet. De bomen zijn in dit jaargetijde toch al op hun mooist, nu ze bijna alle hun takken hebben leeggeschud van alles, wat maar aan het verleden herinnert en ze hun zuivere vormen pas met recht kunnen tonen. De wintertijd is echter ook uitermate geschikt om de vogels te bekijken, dat is te zeggen, wat ons aan vogels is over gebleven. Daar Ls dan in de eerste plaats als echte wintervogel de Vlaamse gaai of, zoals ze in mijn streek zeggen, de mar klauw. Schrèèeek! Dat is 'm! Schrèeeek! Schrèèeek! Ja toe maar. laat je maar goed horen. Maar waar zit - - „f i je ergens; boven in de donkere sparren? Nu moet men werkelijk iets in zich hebben van de Indianen (ik bedoel die ouderwetse sluipers uit onze jongens boeken i wil men ongezien in de nabij heid van een Vlaamse gaal komen. Die kijkt dwars door het bos heen; onbe grijpelijk gewoon, hoe snel deze schuwe vogel onraad bemerkt Je moet hem werkelijk verrassen, b.v. wanneer men met gunstige wind en op de fiets plotseling op hem stuit, terwyl hij aan een van zijn vele bezigheden is in het bos of aan de rand van het fiets pad. Dan gooit hij zich in wilde schrik op de vleugels en krijst zijn hevige opwin ding uit over het stille bos. Er is zeker wel reden voor die angst en voor de grote zorg. waarmee deze eh. Schrèèèek! O. zit Je er toch nog? Vertel op. wat wil je zeggen met die rauwe schreeuw? Hier hipte de bonte knaap een halve slag om op zijn tak. keek met z'n scheve kop naar beneden, deed iets met z'n kuif en sprong toen de struiken in. maar ik hoorde hem mopperen: Letten jullie in 1952 ook es op alle eikels die ik uitzaai, op de insecten, die ik eet en de larven, de kikkers en de muizen en deDe rest kon ik niet verstaan, maar 't was nog een hele lijst! Wat mij betreft, we zullen er op letten! S. VAN DER ZEE. Op 24 Januari des avonds 8 uur volgt in het Paleis op de Dam een diner voor het Corps Diplomatique, waarbij de heer Stikker zullen aanzitten. Japon in de maten 44 en 48 Benodigde stof voor maat 48 3 10 m van 130 cm. breed. Deze eenvoudige japon heeft een zeer mooie lijn, waardoor ze heel slank af- kleedt. Het voorpand heeft een dubbele over slag en aan de linkerkant een dubbele I plooi. Het linkervoorpand wordt met de coupenaad vastgenaaid In de zypanden komt in de taille een naad. In de diepte van de eerste ploof zijn twee knipjes aangegeven in het voor- en zijpand. Deze moeten bij het knippen aan elkaar worden gelegd, zodat het voorpand één geheel wordt. De ruimte in de kop van de mouw wordt wegge- perst en de voornaad van de bovenmouu iets uitgezet. De kraag wordt apart aan gezet. De rug heeft midden achter een platte-plooi. Het ceintuurtje komt uit de coupenaden en sluit midden achter met gesp. Verkrijgbaar tegen de prijs van 40 cents van Maandag af, zolang de voor raad strekt, aan ons Bureau Witte Sin gel 1. Toezending per post geschiedt na ont vangst van brief met ingesloten en niet opgeplakt 55 ets aan postzegels. Verzoeke op de enveloppe te vermel den „Goedkoop Patroon". Jiolland in rep en roer" In strijd met de zorgvuldigheid Enkele brieven van Multatuli. be waard in het Multatuli-museum heb ben geleid tot een kort geding, dat gistermorgen voor de president van de Amsterdamse Rechtbank, mr C. W. Thöne heeft gediend. De directeur A. Ett. bestudeerde deze brieven, waaronder rechtmatige daad". Hij laakte wat noemde ..het sensationele karakter'* het boek waarin met de woorden mys terie en misdaad" de lezer in een toe lichting wordt verteld dat het boek het verloop van drie notoire rechtszaken uit de vorige eeuw weergeeft Mr Rein- ders zeide dat eiser als ambtenaar bij het- OM. .toch al in een glazen kastje" zit en dat het daarom In strijd is met dit' Mustun, Henri h" fatsoen wanneer on de» wijze de - - naam „van Dedem in opspraak wordt gericht aan de in 1911 overleden we duwe Pruimers, geboren baronesse van Dedem. Deze weduwe deed einde vorige eeuw veel stof opwaaien, omdat de voogdijraad haar wilde ontzetten uit de voogdij over haar ldnd. Door kerkelijke instanties werd in die tijd bovendien een dominee uit rijn ambt ontzet, omdat men aannam, dat hij de vader van dit kind was. In zijn brief troostte Multatuli de wedu we. De heer Ett heeft deze destijds zo belangrijke zaak nog eens uitgezocht en bovendien twee andere zaken en daar over een boek bil de uitgeverij Meulen- hoff gepubliceerd getiteld „Holland in rep en roer". Mr W. K. baron van Dedem, Officier van Justitie bij de Amsterdamse poli tierechter. heeft thans zowel de schrij ver als de uitgever laten dagvaarden, omdat de weduwe Pruimers een tante van zijn vader was 'zijn eigen oud-tan- te dus) en hü het boek in striid acht met de zorgvuldigheid die in het dage lijks leven ten opzichte van een ander moet worden betracht. Primair", zeide mr C. Reinders Fol- mer, die optrad voor eiser. ,is beledi ging ten laste gelegd, subsidiair on- door Multatuli •jjftS'iJS! ""e V"b°<' V"k00|> FEUILLETON door Anne Loraine VtrtoaTd vit hêt Engelt 43) Lynne speelde met haar vulpen. „U bent niet gemakkelijk, zuster", zei ze ongeduldig „U weet heel goed. dat ik over Uw werk tevreden ben, en dat het er alleen om gaat, dat ik het hoe langer hoe moeilijker vind samen te werken met iemand, die zo overduidelijk laat blijken, dat ze een hekel aan mij heeft. Sinds mijn huwelijk bent U anders tegenover mij geworden. Heeft het daarmee iets te maken?" Het meisje keek haar aan. Haar ge zicht was bleek en haar ogen leken enorm. Ze zei geen woord en na enkele ogenblikken draaide ze zich om en ver liet het vertrek. De deur werd met een slag dichtgetrokken. Lynne slaakte een uitroep van protest. Even later kwam Preston binnenlopen en keek haar vragend aan. „Ben je al klaar?" vroeg hij. „Zuster James kwam net de gang door met een woedend ge zicht. Is er Iets gebeurd?" En haar hoogrode kleur ziende, voegde hij er aan toe: „Hebben jullie samen ruzie gehad? Maak in hemelsnaam James niet van streek. Lynne, ze is meer waard dan tien andere verpleegsters tezamen. Ik vind Helen 'n aardig meisje „Dat vond ik ook", gaf Lynne toe. „Maar ze schijnt om de een of andere reden opeens een hevige antipathie te gen rnjj opgevat te hebben. Ik kan het niet verklaren, tenzijze een heime lijke passie voor Jou koestert. Preston". Hij keek haar strak aan en er was geen lach op zijn gezicht. ,JCun je je werkelijk een vrouw voor stellen. die een heimelijke passie voor mij zou koesteren?" vroeg hij sarcastisch. „De meeste vrouwen die ik ken, vermij den het zelfs om met mij alleen te zijn". Ze keek hem ernstig aan. „Ik heb zo'n antwoord verdiend Preston. Het spijt me. Ik hoopte, dat Je mijn gedrag van des tijds vergeten wilde. Ik zou je kunnen bewijzen Hij kwam op haar toe en nam haar handen in de zijne Ze was verrast door zijn glimlach en een ongewoon vrien delijke blik in zyn ogen. „Misschien heb Je *t in zekere zin al bewezen' „Jafluisterde zij, „o ja. Preston, dat heb ik ook meegemaakt .Doop dat risico dan vooral geen tweede keer, Lynne". zei hij dringend. ..Neem myn raad aan en wees tevreden met wat je hebt. Hunker niet naar dingen, die waarschijnlijk als je ze zou krijgen. Je hart zouden breken. Maar" hij hield op en liet met een lach haar handen los „waar hebben we 't eigen lijk over? Je bent klaar om weg te gaan geloof ik. Vind je het erg, dat ik de oude Blankard gevraagd heb om van avond bij ons te komen? Hij is met een buitengewoon interessant geval bezig, iets wat ook jouw belangstelling heeft en ik zou het prettig vinden, als hy ons hierover nader vertelt. Als je het jj richten. Be hoop altijd, dat je je niet gezellig vindt, vraag dan Charles May iing nodig heeft. Het is bespottelijk. Je 1 - te ongelukkig voelt. We kunnen toch ook' dan zijn we met z'n neren. Hy is hebt me zelf nog verzekerd, dat ze eer. op z'n minst goede vrienden zyn Lyn- I m de kliniek op het moment ne!" I Ze verbleekte. De naam van deze „Goede vriendenherhaalde ze tandarts was niet meer tuisen ten ge- zacht. „Is dat alles, wat je van het leven noemd, sinds het ongelukkige voorval verlangt. Preston?" -**-« dezelfde kant uit en zal je graag mee nemen. Lynne. „Maar Preston, ik ben nog niet hele maal klaar hier. Lynne trachtte een zeker ongeduld uit haar stem te weren. „Ik moet nog enkele rapporten schrij ven eri bovendien komt moeder Clenson nog met haar kind by me. De vrouw ls de hele dag uit. werken, en kan hier niet voor half zes zyn". „Een van de anderen zou dat kind Clenson kunnen helpen", merkte hy op- „Jessica heeft je misschien nodig „Moeder Clenson heeft me ook nodig", stribbelde ze tegen. „Ik kan werkejijk van het boek. Namens de gedaagde party betoogde vervolgens mr D Schut jr.. dat de heer Ett by het zoeken naar historische ge gevens de medewerking heeft gehad van een andere telg uit het geslacht van Dedem. die thans nog od het land goed van de weduwe Pruimers woont. Hij noemde het boek .een wetenschap pelijk volkomen verantwoorde cultuur historische publicatie waarin de voor zichtige woordkeus opvalt en waarin beslist geen enkele opzet tot belediging te vinden is". Behalve de zaak van de weduwe be vat het boek het proces, dat in de historie bekend is geworden als De kop van* Jut" en „De moord in Dek kersduin", beiden processen over in de vorige eeuw gepleegde moorden. Spr. betoogde, dat het Wetboek slechts belediging van een bepaald persoon kent of van een volksgroep, niet van een familielid, zeker niet in de vierde graad, of van een bepaald geslacht van een bepaalde naam. Mr van Dedem mag thans zich zelf verwijten, dat „Holland in rep en roer" komt", zei hy. ,Tot dusverre legde nie mand direct verband tussen de weduwe Pruimers en hem maar nu zal dat wel anders worden" Hy vroeg zich af: .waar gaan we heen, wanneer publica tie in boekvorm over historische en vroeger ook reeds gepubliceerde feiten van rechtszaken als onrechtmatige daad wordt beschouwd?" En drong er by de president op aan dat hy de els van zyn tegenpleiter niet zou inwilligen. De president zal Donderdag as. uit spraak doen. Man wurgde na twist zijn vrouw Zaterdagavond laat werden de bewo ners van de Pioenroosstraat in Stra tum te Eindhoven opgeschrikt door hulpgeroep van de 31-jarige W. J Klok gieters. Diens vrouw was van de trap gevallen en daarbij om het leven geko men. De recherche kwam echter tot de bevinding, dat de doodsoorzaak waar- schijnlyk niet in de val gezocht moest worden. Lijkschouwing wees uit, dat oe vrouw door verstikking om het leven moet zijn gekomen. Daarop werd de man aangehouden en deze bekende met behulp van een handdoek zijn vrouw te hebben ge worgd, toen hij, even voor het naar bed gaan, uit de slaapkamer van hun jongste kind kwam. Na zijn daad had hij het stoffelijk overschot van de vrouw van de trap geduwd om aldus de schijn te wekken, dat zijn vrouw door een val van de trap om het leven was gekomen. De directe aanleiding tot de moord schuilt in een echtelijke twist eerder op de dag Het echtpaar had drie kinderen, resp. van 9. 4 en 3 jaar Heerlense dievenbende opgerold 40 INBRAKEN LEVERDEN f. 10.000 OP De Heerlense politie heeft een dieven bende van 10 man gearresteerd, die minstens 40 inbraken heeft gepleegd. Sinds 1949 is deze bende in Heerlen werkzaam geweest. De 40 inbraken heb ben het stel op zijn minst f. 10.000 op geleverd. De leeftijd van de inbrekers, die allen zijn ingesloten, varieert van 17 tot 45 jaar. Dat de politie de bende tenslotte kon oprollen, is voornamelijk te danken ge weest aan wachtmeester Berns en diens speurhond Dico. Radio-programma ZATERDAG 5 JANUARI 1952. Hilversum I. 402 in. VARA: 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtendgymnastiek; Zenderelultlng; 9.00 Nieuws en weerber.; 9.12 Gr.muz. (9.309.35 Waterstanden 1 9.50 Voor de hulsvrouw. VPRO: 10 00 -- „Tildelllk ult«eschakeld". causerie: 10.05 nog niet weg. Rita schynt op de een of jLioreenwildlnc; VARA: 10 20 V001 de ar- andere manier in de waan gebracht te 1 belders in de contlnubedrilven: 11.40 zijn, dat Jessica een speciale behande- Striiktrio: 12.00 Metropole-orkest— 12. Nordwest(leutsclier Rundfunk (309 m 12 00 Amusementsorkest en solisten 13 00 Nieuws; 13.30 Orkestconcert: 14 00 Amu sementsmuziek; 15:00 Koorzang; 16 00 Gevarieerd programma; 17.30 Idem: 18 00 Goeden Avond:; 19 00 Nieuws; 20.00 Ge varieerd programma; 21 45 Nieuws; 22 10 Symphonie-orkcst; 22.25 Dansmuziek; 24,00 Nieuws; 0.10 Dansorkesten; 1.00— 2.00 Rhythmlsche r Frankrijk. Nationaal Programma (347 en 249 mi. 12.10 Gram.muzlek: 12 30 Or- BÜL„ kestconcert: 13.00 Nieuws; 13.20 Plano- TMiibouwm^dedeïlncen12.33 recital; 14.00 Nieuws: 14 20 Sj-mphonie- Lichte rauz.; 13.00 Nieuws: 13.15 „Kleinep/kest en soliste. 16 30 Gram.muzlek; looO zonden" hoorspel. 13.3" kerngezond kind ls14.10 Fiimpronramma; Zijn stem klonk boos. toen hij haar zending. 15.30 0 Nieuws: 13 15 „Kleine ornest en sous te; io au uram.r 13.30 Accordeonorkest: Kamermuziek; 1 55 Gram n una; 14.35 Amateursult- idem; 18.30 Amerikaanse Hij drukte haar handen vaster in de hem nu in zijn huis uitnodigen? zijne. ,Jk heb 't al heel lang geleden j schudde haar hoofd. „Ik vind het hele- „Het leven heeft de onaangename ge- met ons in de auto r op hun huwelijksdag. Waarom wilde hij zijn en het volgende ogenblik koorts achtig en ziek. Heb je dit niet vóór Jes sica over? Je bent verantwoordelyk voor haar, zo voel Je het zelf toch ook?" Ze keek hem aan. „Ik ben ook ver antwoordelyk voor mijn patiënten, ver geet dat niet Preston", verweerde ze zich. „Misschien heeft dart. kind 91enson niets, maar ik moet het onderzoeken en de moeder geruststellen. Ik zou een mooie dokter zyn. als ik alles in de - steek liet elke keer dat myn prlvé- het laatste moment een kink in de kabel Zou het misschien beter zyn. dat één leven een beroep op me deed." •oonte je een flinke duw te geven, wanneer je je zinnen op bepaalde din gen zet. Heb je dat zelf ook niet er- varen. Lynne?" „Is het jou ook nooit te zyn. overkomen, dat je alles op alles Terwyi ze nog even een en ander afspraken, ging de telefoon, en Preston nam deze voor haar aan. Het bleek Rita „Jessica is niet helemaal in tie orde", deelde hy Lynne na afloop onderbrak: „Noem jy jezelf een dokter? 1 graf: 15.45 Dansmuz.: 16.15 Sportpraatje i„ -,-ppt even coed als lk dat een kind 16-30 Radlophllharmonlsch orkest en so- tl* If «lei«JTvUkan l^ten: 17.15 Voor de Jeugd. 18.00 Nieuws; het ene ogenblik gezond alseen vis kan lg 15 VARA-Varia; 18.20 Lichte muziek. muziek. 18.10 uitzending; tot het] 1902 Gram.muzlek; 2000 Orkest-concert; komt?' van ons vooruit gaat? Kithness moet I (Wordt vervolgd brak hij haar. „Je zult er misschien ver- dacht!" .Gedacht!" riep Jolliepop ver wonderd over zijn, als ik je vertel, dat ik rast Neen maar! En zou die bezig- Panda slenterde door zijn huis enilen staan je weet wel die ik toen .wegen in de Betere Kringen en lk ge sukkelde van stoel naar stoel, terwyl hij'eens van de koning heb gekregen En Iloof dat wy thans eindelijk de daartoe soms traag een hapje taart nam en ten- j tenslotte bezit ik dan nog een vreselijke benodigde stappen kunnen ondernemen." jboel geld!" „Een benildenswaardige positie waar in wij ons bevinden knikte Jolliepop goedkeurend Maar 18 40 Regennesultzendlng: Zoeklicht de Westerse defensie. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 ..Passepartout", causerie. 19.40 „Het Oude Testament 111 deze tild" .causerie; 19.55 „Deze week", causerie; VARA: 20.00 Nieuws: 20.05 Ac tualiteiten. 20.16 Gevarieerd proer.; 21.15 Weense muziek; 21.45 Socialistisch com mentaar. 22.00 Necro-sprltuals. 22 25 „Onder de pannen", hoorspel: 22.45 Dansmuz.; 23.00 Nieuws; 23.15 Orgelspel; 23.3024.00 Gr.muz. Hilversum II. 298 m. KRO: 7.00 Nieuws: 7.15 Morgengebed en liturgische kalender: 7 30 Zenderslulting. 9.00 Nieuws 9.10 Voor de hulsvrouw; 9.35 Klein koor; 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Gr.muz.; 11.00 Voor de zieken: 11.45 Gr.muzlek; 11.50 Als de Ziele luistert. 12 00 Ange lus. 12.03 Gr.muz.; (12.30—12 33 Land en tuinbouwmededelingen 112 55 Zonne- wilzer; 13.00 Nieuws en katholiek nieuws; 13.20 Amusementemuz.; 14 00 Boekbespre king; 14.10 Gr.muz.; 14.20 Engelse les; 14.40 Omroeporkest; 15 35 Kroniek van letteren en kunsten; 16.13 Gr.muz.: 16.30 De schoonheid van het Gregoriaans. 17.00 Voor de Jeugd: 18.00 Nieuws: 18.15 Jour nalistiek weekoverzicht. 18.25 Zane en orgel: 18.45 Buitenlandse correspondent i tualitelten: 20.00 Nieuws en weerberich ten: 20.08 De gewone man zegt er *1 zllne van: 20.15 ..Lichtbaken*' causerie; 20 30 Gr.muz.; 21.00 Gevarieerd proer.; 21.53 „Wat zou U doen'"; 22.00 Gr.muz 22.30 Wil lulden de Zondag In; 23.00 Nieuws; 23.15 Nieuws ln Esperanto; 23.22 24.00 Kamerorkest. Engeland. UBC service (330 m.) 12 00 Orkestconcert; 12 45 Amusementsorkest; 13.25 Gram.muzlek: 13.55 Weerberichten; 14.00 Nieuws. 14.10 Gevarieerd program ma; 15.10 Arbeldersorkest, 15.40 Gram - muziek; 15.55 Sport; 16.50 Orkestconcert; 18 00 Voor de kinderen; 18.55 Weerberich ten: 19.00 Nieuws: 19.15 Sport: 19 30 Ge varieerd programma. 22.00 Nieuws. 22.15 Hoorspel; 23.45 Avondgebeden. 24.00 0.03 Nieuws. me gelukkig heb gevoeld, sinds jij in heid ons zo hebben aanzssrepen. dat overeind en sprak: mijn huis bent gekomen. Het zou moeilijk vallen, je precies uit te leggen is?' wat het voor me betekent, jou 's avonds .Spreek zeen onzin. Jolliepop!" ver-! iaat thuis te vinden, als lk van mijn maande Panda streng. Neen kijk l werk terug kom, jou aan tafel te, eens: lk bezit nu twee huizen, hè? En I .Betere Kringen Jolliepop?" vroez Pan- dada. „Zijn die good tegen de verveling?' 1 Buitengemeen, wanneer wij mil ver veerde Panda oorloven het te zeggen! In de Betere Maar dat is het 1 Kringen zullen wij uitvoerig kunnen Engeland. bbc Light Programme 1500 ïn 247 m. 12.00 Orkestconcert. 13.00 Or gelspel. 1325 Latyns-Amerlkaanse mu ziek: 13.55 Sport: 1.15 Voor de kinderen. 14.45 Orkestconcert: 15.30 „Happy Hoe Down"; 16.00 Gram muziek; 16.15 Sport; onze gezondhe;dstoestand thans geschokt hem juist! Dat heb ik nu allemaal en spreken over automobielen, huizen en 17.15 Orgelspel; 17 30 Militair orkest; 18 00 Filmprogramma. 18 30 Sportuitsla gen; 19.00 Jazzmuziek: 19.45 Vragenbe- antwoordlng, 20.00 Nieuws en radiojour naal; 20.25 Voetbalpraatje; 20 30 Hoor- vlor. j" V «-iraia. (iv uct.il, nu twee nuiAcii. 11c: nu vciimiutii woraeii wauucci wu nui wc- nu vcuiol ui luuppSe, min iiuis uin spel; 21.30 Verzoekprogrnmma; 22.00 Or- ^en en je met Jessica gade te slaan, dan heb ik nog drie auto's En dan heb staan het od te merken/! Een vooraan- j dit schrikbeeld te ontkomen en om op kestconcert; 23.00 Nieuws; 23.15 Dansmu- Kortom samen met jou ons leven in te lik ergens nog een paar kisten vol juwe- Istaand persoon als u behoort zich te be- avontuur uit te gaan. I rik; 0.56ï.oo Nieuws. Jollie- tóch voel ik me ongelukkig pop, ik geloof dat ik mij verveen" .Aha!" Knikte Jolliepop. .Dat kan 'erholpen worden wanneer wij my toe fortuinen met heren die zich evenzeer ervelen als wij!" Maar dat nooit!" riep Panda uit. en hij verliet in looppas ziin huis om aan 23 25 Zuid Amerikaanse muziek; 23.45 24 00 Nieuws. Brussel. 324 en 484 m. 484 m.: 12 05 Omroeporkest. 13 00 Nieuws: 13.10 Gram - muziek: 14.05 Verzoekprogramma; 15 00 Gram.muzlek: 16.15 en 16.30 Idem; 17 00 Nieuws: 17.10. 18.00 en 18.25 Gram mu ziek; 18.30 Accordeonmuzlek; 19.00 en 19 15 Gram muziek: 19.40 Idem; 19 45 Nieuws: 20.00 Grom muziek: 20 45 Om roeporkest: 21.30 Gram.muzlek. 22.00 Nieuws. 22.10 Gram.muzlek: 22.50 Idem; 22.55 Nieuws; 23.00 Dansmuziek; 23.50 Nieuws. van Vlaams Brussel Agenda ZONDAG: Stcenschuur 6Geünieerde Loge van Theosofen. 11 uur voorin. Stadszaal: Cabaretrevue „Zlede gt) ons geere?", 8 uur nam. DAGELIJKS: Prentenkabinet (Kloksteeg)Tentoon- stelllne houtsneden van Dürer (t/m. 11 Februari), Geopend op werkdagen van BIOSCOPEN, tcx „Er op of er onder" (14 Jaar) Zon 2.30, 4 45. 7.15 en 9 15 uur; overige dagen 2 30. 7.15 en 915 uur. Donderdag „Rlgoletto". .uxor „Geschaduwd" (14 Jaar) Zon 2.30 4.45, 7 en 9 15 uur: Vrij-, Zater- en Maandag 2.30, 7 en 9 15 uur; Dlns-, Woens-, en Donderdag 8 uu ret „De moordzaak ABC'" Trianon „Morgen ls te laat" (14 Jaar) Zon 2.15. 4.30, 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30. 7 en 9 15 uur. aslno „De pastoor van Klrchfeld (14 Jaar) Zon 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur; overige dagen 7 en 9.15 uur; werkdagen „Klein Duimpje de r ABC C wereld ln". Lldo „Actie ln de Stille Zuidzee" (14 jaar) Zon 2.30. 4 45. 7 en 9 15 uur; overige dagen 2.30. 7 en 9.15 uur. 31 Dec 18 uur tot Zaterdag 5 Jan. I waargenomen door Apotheek Duyster. Nieuwe Ryn 18. tel. 20523 en de Doeza- Apotheek. Doezastraat 31. tel. 20313.

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 27