Raad van Leimuiden vernam aangename financiële surprises NicilwlvOOp moet (ondanks meevallers) verdubbelen straatbelasting MAANDAG 24 DECEMBER Een afscheid en een hulde De Raad van Leimuiden kwam Vrij dag in openbare vergadering bijeen on der voorzitterschap van burgemeester J. A. Bakhuizen. Besloten werd f. 15.beschikbaar te stelen als bijdrage voor een jubileumge schenk aan de Ver. van Nederlandse Gemeenten. Eenzelfde bedrag werd per jaar toegekend aan de Stichting voor Maatschappelijk Werk m Zuid-Holland. Aanvragen om financléle medewerking, door het R K. schoolbestuur gedaan, vonden b|j de Raad een gewillig oor. Voorts werd op voorstel van B en W. bepaald, dat het personeel van de Keu ringsdienst voor Vee en Vlees wat de kin dertoelage betreft, gelijkgeschakeld zal worden met het Rijkspersoneel. De voorzitter deelde vervolgens mede. dat de na-uilkering uit het gemeente fonds over 1947 niet minder dan f. 14.018.43 bedroeg, terwijl de uitke ring uit de ondernemingshelasting over 1950 eveneens zeer meeviel, aan gezien deze van f. 34.611.gebracht was op f. 48.501.—d.w.z. een meeval lertje van f. 13.890.Deze laatste meevaller geldt bovendien ook voor de jaren 1951 en 1952! De begrotingspositie voor 1952 Is daardoor sterk verbeterd. Deze begro- het achterstallige onderhoud van wonln- Na afloop van de keuring vielen de ereprijzen o.a. ten deel aan de volgende personen 1. f. 2.50 aangeboden door burgemees ter E. P. Verkerk, voor de groep het meest bijdragend voor het slagen van de tentoonstelling, «winnaar J. Bos>; 2. Sigarettenstandaard met asbak, aange boden door dr C. P. D Claessens voor gen aan Nieuwe Weg en Oosterweg, in i idas j vogel eigen kweek 1951 «winnaar totaal f 28.000.j. g. Romijn) 3. Wisselbeker voor Na de officiële Raadszitting was er meesterzanger E. K. 1951 geschonken voor de leden van Raad en vrijwillige door Fa J. C. Vermeulen Halfweg, (win- brandweer gelegenheid, afscheid tenaar S. Kuipers te Wa«idinxveen)4 nemen van de scheidende brandweer- Bronzen p aquette. uitgeloofd door de commandant K. F. Usjenburs, die bij- N'V' ,R S""' Weesperkarspcl, voor de na 27 jaar de brandweer op tronwc meesterzanger EX1951, (winnaar J. G, wö" heelt gediend. Romun)e Medaille voor le meester- s I zanger, oude vogel, (winnaar S. Kul- Burgemeester Bakhuizen richtte tot; pers»; 7. Medaille voor de meesterzan- de scheldende commandant woorden i ger van de gehele tentoonstelling (win- van waardering en dank voor het vele. naar S. Kuipers»; 8. Boekwerk voor dat door hem in het belang van de ge- hoogst aantal pnt. 2 vogels E K '51 ge meenschap als leider van de Leimui- schonken door de heer Kruiswijk dense brandweer was verricht. Van de gelegenheid, dat zovele en zo prominente leden van de Leimuidense gemeenschap bijeen waren, maakte burgemeester Bakhuizen gebruik om het Ereteken voor Orde en Vrede uit te reiken aan de heren P. J. Hooger- vorst, P. van Ipcren, T. Kraan. J. van Scherpenzeel, P. Swler en A. J. Uytte- waal. Deze uitreiking geschiedde met ren toepasselijk woord van de burge meester. te kaDDen of te rooien, waardoor het uitzicht in verschillende ee vaar lnke bochten tenminste verbeterd is en on- ting behoeft vooralsnog daardobr geen „clukken a s onlangs de autocombinatie van de fa Noort uit Lelden is overkomen voorkomen kunnen worden. r 1950 zorgen te baren. De baten uit deze meevallers en 1951. In totaal een bedrag van f 41.798 13. willen B. en W. gebruiken voor dekking van tekorten op kapitaals uitgaven in vroeger jaren. De wegwer king van deze uitgaven verbetert ener zijds de gewone uitgaven en verlicht de BENTHUIZEN Vrijdagmiddag vierden personeel en adminstratie anderzijds. De Raad kon leerlingen der openbare school Kerst- zich ten volle met deze gang van zaken feest in een der lokalen. Bij de aanvang verenigen. Voorts werd besloten tot het aangaan van een kasgeldlening van f 25 000. tot 10 Mei as. Een aanvullend Rijksvoorschot zal worden aangevraagd ten behoeve v UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN RAADSAGENDA De Raad komt Donderdag om 7.30 uur in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt o.a Voorstel van B. en W. inzake een be zwaarschrift van de erven H Zwijnen- burg tegen de opgelegde aanslag in d« opgelegde aanslag in de preeariobelas- ting over het dienstjaar 1951 idem inzake het verzoek om mede werking ex de artt. 72 e v. der Lager- onderwijswet 1920 ten behoeve van uit breiding van de bijzondere school voor G L O. aan het St. JorlspleinIdem in zake wijziging van de verordening be grafenisrechten; benoeming van twee leden van het bestuur van de gemeen telijke dienst voor sociale zaken wegens periodieke aftreding van de heren P Verdonk en J. F. Allart: Voor de vaca ture J. F. Allart heeft het bestuur var de dienst de volgende aanbeveling Inge zonden: 1. J. F. Allart: 2. Chr. A. van der Mark: benoeming van een lid met raadgevende stem van de commissie van advles.inzake gemeenschappelijke rege ling tot vorming voor de uitvoering var de Vleeskeuringswet. B en W. bevelen aan: 1. de heer C. Verdijn; 2. de heer A. Kroon: voorstel van B. en W. inzake het beschikbaar stellen van een bijdrage aan een geschenk aan de Vereniging van Nederlandse Gemeenten bij gelegen heid van het 40-jarig bestaan van die vereniging; Idem inzake 't aangaan van kasgeldleningen in 1952; idem inzake wijziging van het electriclteitstarief idem Inzake financiële steun voor het inrichten van duplexwoningen aan de bouwvereniging „Eensgezindheid"; voor stel van de leden van de Raad. de heren P Verdonk. W. Brouwer en J. van der Lee. inzake een Zondags-dansverbod: voorstel van B. en W. inzake de mtssle- ve van de Gedeputeerde Staten dd. 11/20 September 1951 betreffende wijzi ging van de gemeentegrenzen. Over beide laatste punten schrijven wij elders in dit blad uitvoerig. KERSTFEEST „DE INSTUIF". In het gebouw aan de Aarkade heeft Zaterdagavond onder leiding van de heer Sampimon De Instuif een Kerst feest gevierd waarvoor grote belang stelling bestond. De avond werd door ds Lambour geopend. Na het zingen van .Dr ruist langs de wolken" en ge bed las ds Lambour het Kerstevange lie De broodmaaltitd en de soep lieten zich eoed smaken, waarna de heer G Sanmimon de leiding op zich nam en de Kerstlitureie van de Jongensclubs van het C J M V. gevolgd werd Mevr. Sampimonv. Vliet vertelde een Kerst verhaal. De avond werd besloten met het zingen van gez. 26 en gebed. In een uitvoerig schniven wijzen B. en W. de raad er od. dat het toege stane bedrag van f 4.000.000, voor het aangaan van knsgeldleninsen voor 1952 zeker niet toereikend zal binken te zijn. In hetzelfde schriiven wordt er door B. en W. oo gewezen dat in 1952 zeer belangnike werken buitengewone wer ken tot uitvoer zullen komen. Hierbi wijst het. college in de eerste plaats op de bouw van de eemeenteliike brug over de Run. het treffen van de nodige voorzieningen voor het zuiveren van het rioolwater noodzakeliike voorzie ningen voor de waterwinning, voor het, electricitcitsbedriif. De bouw van een eemeenteliike nliverheidsschool voor meisjes, her voltooien en uitbreiden van de Oosterbegraafplaats, de uitbrei ding van de straatverlichting, uitvoering van worüngbouwDlannen e a. Al deze werken zullen in 1952 zoveel kasgeld vragen waardoor een verho ging met twee millioen dus tot zes mil- lioen zeker nodig zal blijken. Naar aanleiding van een voorgestelde verhoging door de Stedeliike Lichtfa brieken te Leiden van het electriclteits tarief stellen B. en W. de raad voor ook voor de afnemers te Alphen een dergelijke tariefsverhoging toe te pas sen met ingang van 1 Januari 1952. De verhoging zal voor de meesteeroe pen l'i cent bedragen verschillende 1 cent en ook nog enkele groepen M ct. UITZICHT LANGS KORTSTEEKTERWEG WORDT VERBETERD. Daar na de openstelling van de nieu we provinciale weg achter Alphen het verkeer langs de Kortsteekterweg steeds I meer eaat toenemen, zolang ten minste de in aanbouw zijnde brug over tie Run j nabij Gouwsluis nog niet gereed is. I heeft het gemeentebestuur besloten op I tal van plaatsen langs deze smalle ge vaarlijke weg het geboomte geheel weg kwamen de kinderen met een kerststuk- Je. waarop een brandend kaarsje In de hand. onder het zingen van „Komt allen tezamen, komt verheugd van harte" het lokaal binnen, waar het schijnsel van de kerstboom verschillende gezichtjes deed schitteren. Juffrouw Dirkse vertelde het mooie verhaal van .De Appel", terwijl na het uitdelen van de versnaperingen het hoofd der school, meester Boerrigter, de Kerstgeschiedenis vertelde. Na afloop van deze viering deelde het hoofd mede. dat de Kerstvacantle tot en met Maandag 7 Januari a.s. zal duren. In de eerste helft dezer mand heb ben de collecten in de Ned. Herv. Kerk voor de diaconie f 344.en voor de kerk f 541.52 opgdbracht. De opbrengst van de ontspannings avond ten bate van de Chr. kleuter school is. zoals wij reeds vermeldden, niet tegengevallen. De netto-opbrengst van de avond bedraagt f.62453. BODEGRAVEN OP ZIJN KOP IN DE SLOOT. Een vrachtauto van de fa. A. K. te Hazerswoude die de afgegraven klei van een boerderij in de Meye wegreedt moest by het eerste huis in de Meye een daar geparkeerde auto passeren Hij haalde iets te ver naar links, waardoor hij in de zachte berm terecht kwam. waarop de motor afsloeg De chauffeur deed het portier open. op het zelfde moment dat de wagen over begon te hellen. Slechts door een flinke sprong kon hij zich redden, daar de auto omsloeg en op zijn kop in de sloot terecht kwam. Het heel veel moeite gelukte het een te hulp ge roepen kraanwagen uit Gouda de zwaar beschadigde auto op de wal te krijgen. De chauffeur kreeg tenslotte nog een procesverbaal daar de auto te breed was voor deze B-weg BOSKOOP Vogeltentoonstelling trok veel bezoek Het bleek een goede gedachte van de Boskoopse Kanariever. „Zang en Kleur" om een vogeltentoonstelling te organi seren. alhoewel het aantal bezoekers bij voorbaat niet te hoog werd geschat, te meer daar in Boskoop te weinig animo bestaat voor deze mooie sport. Doch naar het zich laat aanzien heeft deze expositie er toe bijgedragen dat in de toekomst hieraan meer aandacht zal worden besteedt. Vrijdagavond waren er reeds vele be langstellenden. en Zaterdag is het be zoek zelfs groot geweest, waarbij meer deren van buitenaf, om zich te overtui gen wat Boskoop op dit terrein vermag. De kenners waren vol lof over de soor ten die te aanschouwen waren. Door de grote verscheidenheid was het geen gemakkelijke opgave voor de keurmeester, de heer H Noordzij, uit Vlaardingen. en zyn assistent, om juist te beoordelen. naar S. Kuipers i9 Medaille voor hoogst aantal punt. op 1 na. 2 vogels E.K. "51 geschonken door dhr J G. Ro mijn. winnaar J Stolp10. Medaille voor 1 vogel in klasse 2. geschonken door de vereniging, (winnaar S. Kui pers. Nutsbewaarschool binnenkort 50 jaar De heer A. C Leenders uit Voorburg die als KLM propagandist al een 685 le zingen heeft gehouden, heeft voor de eren .Plaatselijk Nut" een lezing ge houden over Portugal. De avond werd geopend door de voorz., de heer Th. Brans, die in zijn openingswoord o.a. de leden van het ..Nut" dankte voor de spontane medewerking aan het St. Ni- colaasfeest, en die er aan herinnerde, dat volgend jaar de Nutsbewaarschool 50 jaar bestaat, een feit. dat niet onop gemerkt voorbij zal gaan. Hierna verkreeg de heer Leenders het woord. Op zijn eigen geestige wijze voer de deze zyn gehoor in gedachten mee naar het mooie Portugal, en in een ge moedelijk" babbeltje heeft hij ook tal van interessante bijzonderheden van dit land. speciaal van de hoofdstad Lissa bon. vertelt. Juffrouw Joantje van Nes 90 jaar Vrydag 28 December hoopt een van onze oudste inwoonsters, me.i. A. N. van Nes. misschien beter bekend als Juf frouw Jaantje van Nes. haar negentig ste verjaardag te herdenken. Voor de jongeren is zij vrywel een onbekende, dooh voor de oudere Inwoners het te gendeel. Zij zullen zich ongetwijfeld nog herinneren, dat zy bij haar op de Nuts bewaarschool gingen, waarvan zy vele jaren het hoofd is geweest. Door haar werd dan ook in 1902, dus nu byna 50 jaar geleden, voor de school in de Kerk straat de eerste steen gelegd, zoals nog op de gedenksteen in de gevel te lezen is. Ook van de Vrijzinnige Zondags school was zij gedurende lange tijd een der leidsters „Ziekenzorg", een vereniging, die thans niet meer bestaat, had in haar een verdienstelijk bestuurslid. Zo lang zU daartoe nog in staat was, gaf zy haar volle toewijding aan de kinderuitzending en de TBC bestrijding Mej. van Nes geniet nog een goede ge zondheid en is nog steeds vol belangstel ling voor al het gebeuren in Boskoop. Wij twijfelen niet of het zal haar op haar negentigste verjaardag niet aan belangstelling ontbreken. RAADSAGENDA. De Raad komt Maandag a s. om twee uur bijeen. De agenda vermeldt oa Voorstel tot voorlopige vaststelling van de bedragen, bedoeld in art. 55ter, eerste lid. der Lageronderwyswet 1920, over het Jaar 1950 voor het openbaar gewoon en uitgebreid lager onderwijs; aanbieding van de ontwerp-begrotingen van gemeente, gemeentebedrijven en burgerlijk armbestuur voor het dienst jaar 1952; voorstel tot het verlenen van machtiging tot het opnemen van kas gelden gedurende 1952; voorstel tot be noeming van een lid van het burgerlijk armbestuur wegens periodieke aftreding; voorstel tot deelneming aan de te vor men stichting tot bevordering van een periodiek bevolkingsonderzoek op tuber culose; voorstel tot het verlenen van machtiging tot afsluiting van een con tract met de gemeente Waddinxveen ten aanzien van de levering van gas; voorstel tot wijziging van de gemeente begroting dienst 1951; beslissingen op bezwaarschriften inzake schoolgeld 1947- 1948; vaststelling van het advies op het voorstel van gedeputeerde staten inzake de wijziging der gemeentegrenzen. Degenen die Zaterdagavond j.l. kans hadden gezien een toegangsbewijs mach tig te worden voor het eerste optreden van het Boskoopse gezelschap, de „Ma- luku-Hawalians" onder leiding van UIT DE OMSTREKEN KATWIJK AAN ZEE Op Oudejaarsdag, des middags om half 3 zal in een plechtige bijeenkomst op de begraafplaats alhier het grafmo nument op het graf van wijlen ds. R. P. A. Rutgers onthuld worden. De muziekvereniging U.N.I." zal bil gunstig weer hedenavond om 9 uur van af de torentrans van de Nieuwe Kerk Kerstliederen ten gehore brengen. NOORDWIIK Te Leiden ls geslaagd voor het di- plima Kraamverpleegster zuster Colleta. wykzuster van het Wit-Gele-Kruis al hier. Onze plaatsgenoot de heer J. v. d. Berg behaalde aan de Slagersvakschool te Utrecht het Middenstands- en het vakdiploma. NOORDWIJKERHOUT VERKIEZINGEN NED. HERV. KERK Aangezien door de gemeente geen aanbevelingen bij de kerkeraad zyn in gekomen, heeft de kerkeraad overeen komstig Ordinantie 3 art. 5. 3 van de Nieuwe Kerkorde, de aftredenden: G. W Laros. F. Bouwmeester. P. v. d. Sleet. W. Timmers en P. J. Arends wederom herkozen. DISTRICTSBIJEENKOMST L.T.J L T.J 'ers uit Hlllegom Lisse. Sassen- heim. Voorhout, en de Zilk zijn Vrijdag avond met hun Noordwijkerhoutse col lega's bijeen geweest om zich gezamelyk voor te bereiden op het naderen-d Kerst feest. Geen andere wegen tot dekking begrotingstekort De Raad van Nieuwkoop kwam Vrij dag in voltallige openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burge meester v d Weyden. Besloten werd de salarissen van het ge- meentepersoneel definitief aan te pas sen aan de diverse „loonrondes" en bij komende wijzigingen. Evenzo werden ge wijzigd de salarissen van het personeel van de vleeskeuringsdienst. Enige technisch-administratieve wijzi gingen in de verordening op de heffing van begrafenisrechten werden goedge keurd De verordening op de regeling van de geneeskundige verzorging van het ge- meentepersoneel werd tot 1 Jan. 1952 van kracht verklaard. Een subsidie van f 90.werd verleend aan de Kath. Ver. tot bevordering van Land- en Tuinbouwondenvys en Land- bouwhuishoudonderwijs in het bisdom Haarlem Voorts werd f 25.subsidie verleend ten behoeve van een kookcur sus ann de Commissie voor Huishoude lijke Voorlichting. De Stichting voor Maatschappelijk Werk in Zuid-Holland kreeg een subsidie van f. 15.'s jaars toegekend. Voor een reeds gehouden kaasdag te Noorden werd f. 10.ge voteerd ten bate van een prijs. De Ver. van Ned. Gemeenten jubileert binnen kort. en Leimuiden zal een halve cent per inwoner, dat is ongeveer f. 20.in totaal, aan een geschenk bijdragen. Hierna volgde de behandeling van de gemeentebegroting, die voor 1952 op de gewone dienst sluit met een nade lig saldo van f. 12.150.By het zoe ken naar middelen ter dekking, aldus het begeleidende schrijven van B. en W., kwam het bericht binnen van de uitkering uit hoofd? van de onderne mingsbelasting wordt verhoogd met f. 3.162.zodat nog een tekort bleef van f. 8988.Na ontlasting van de gewone dienst met afschrijvingen van verschillende kapitaalsobjecten res teert als nadelig saldo f. 4.591.37. B. en W. zien slechts één mogelijk heid om dit niet te verminderen te kort te dekken, namelijk door verdub beling van de tarieven voor de straat belasting. en wel tot de algemeen gel dende norm van 6 procent van de ka dastrale opbrengst wegens gebouwd en 3 procent van ongebouwd eigendom. Bij de goedkeuring van de vorige be groting die overigens wel sluitend was hebben Ged. Staten, gezien de schrikbarend hoge uitgaven voor on derhoud van de wegen, de wenselijk heid van een zodanige verhoging reeds bepleit. De Raad vond dit een nogal pijnlijke zaak Er werd geconstateerd, dat deze verhoging toch voornamelyk ten laste komt van een deel der ingezetenen. Ge opperd werd nog de mogelijkheid van vermakelijkheidsbelasting, doch deze bleek niet meer dan f.500— te kunnen opbrengen. Het voorstel van B. en W. werd dan ook aanvaard op nadrukke lijke voorwaarde, dat indien financieel mogelijk deze belastingverzwaring spoe dig weer wordt opgeheven. De begroting werd ten slotte, nadat de subsidie aan de kleuterscholen op f 10.per jaar per leerling was ge bracht. aanvaard. Aan de Ver. tot Behoud van Natuur monumenten werd 4hectare (waarvan 2 hectare water» verkocht voor f 3500.-. Besloten werd op voorstel van de heer Stoppelenburg, de door B. en W. voor gestelde verbetering van de Voorweg te Noorden openbaar aan te besteden. heer Bert Vuyk. hebben geen spijt van hun „dringen" gehad. Het Herv. Ver. gebouw was eivol. Het programma oogstte een daverend applaus, terwijl de refreinzanger Teun Koster en de jodelzangeres. Corrie Valk. voor hun populaire zangnummers een ovatie in ontvangst kregen te nemen. Het geheel werd gecompleteerd door uitstekende conference van de heer Piet v d Berg en zijn vleugeladjudant, die een meester op de piano bleek. NIEUWE REAL GEREF. PREDIKANT. Tot predikant bij de Rem. Geref. ge meenten alhier en te Waddinxveen is beroepen ds G. Ch. Duiker vam Amster dam, die Inmiddels dit beroep heeft aangenomen. Het huisvuil dat normaal op Woens dag 26 Dec. zou worden ojjgehaald, zal nu op Donderdag 27 Dec. worden opge haald. Het huisvuil dat normaal op Dinsdag 1 Jan. zou worden opgehaald, komt nu Maandag 31 December aan de beurt. De Diaconie der Ned. Herv. Ge meente ontving dezer dagen van de da- meskrans „Hulpvaardigheid" een gift van f.150. In de vergadering der notabelen ln de Ned. Herv. Kerk ls tot voorzitter ge kozen de heer W. van den Heerik en tot Kerkvoogd de heer J. Boer Jzn. In het jaar 1951 werd door de leer lingen der Herv. School voor de zending byeengebraoht het mooie bedrag van f220.29. Woensdag nam. 2 uur zal er ln de Ned. Hen-. Kerk het Kerstfeest gehou den worden voor de jongens en meisjes van de Zondagsschool. Burgerltlke Stand Geboren: Grietje d van J Steeman en G. Blanken: Martha Pleternella. d. van A. Veerman en M. J. Bevelander. Ondertrouwd: A. A. Hoocendoorn en G. M Th. Baxendeen; C. H. Grootendorst en F. W. van Soest. Getrouwd: W. van den Bos en J. den Braven; R Zaal en M. J. van Gemeren; J. Rodenburg en J. Benders. HAZERSWOUDE ECHTPAAR ZUIJDWIJK—V. RODENRIJS IN HET GOUD! Een mooie staat van dienst. Od 14 Januari a s. hoopt het echtpaar A.A Zuiidwyk—Van Rodenrijs, de dag te herdenken dat het voor 50 jaar in de echt werd verbonden. Het. bekende wagenmakersbednif Zundwiik. dat nu onder leiding van de ou«iste twee zoons wordt voortgezet, stond toen onder leiding van de gou den bruidegom. HU trad en treedt nog altnd. zowel od maatschaDoelnk alsker- fceliik terrein od de voorgrond. Van 1910—'33 was hij lid van het buraerliik armbestuur te Koudekerk, alsmede resent van het tehuis van Ouden van Daeen aldaar Secr.-pen- nmzmeester was hii van het R.K. arm bestuur oarochi 't Zwaantje vanaf 1910; mede-oprichter van de R.K. Wijk verpleging aan de Ründiik en vanaf 1924 sccr.-penningmeester. En tenslotte is hij 67 jaar koorzanger geweest ln de Parochiekerk 't Zwaantje waarvan 45 jaar dirigent. In 1951 trad hij ln band met zijn hoge leeftijd af en werd tot erelid benoemd. Bruid en bruidegom zijn resp. 84 en 73 j oud en genieten een goede ge zondheid. 7 kinderen ziin er nog in leven en 45 kleinkinderen. RIJNSBURG De Raad dezer gemeente komt Vrijdag a.s. des avonds 8 uur in vergadering bijeen De te behandelende punten zijn om.: Benoeming leden commissie tot wering van schoolverzuim. Idem van een plaatsvervangend gemeente-ontvanger. Regeling met betrekking tot de contróle op de met geldelijk beheer en met boek houding belaste ambtenaren, alsmede tot het onderzoek naar de deugdelijk heid der rekeningen. Verlenging tijde lijke ziektekostenregeling, wijziging toe- lagebesluit 1951 en toekenning uitkering ineens. Verhuring van percelen land. Voorstel van B. en W. tot het verlenen van een subsidie aan stichting Kraam- centrum Noordwyk. Verzoek van het Ned. Herv. schoolbestuur om medewer king voor aankoop van een filmstroken- projector. Bijdrage van V4 cent per in woner voor een geschenk aan de veren, van Nederlandsche Gemeenten. Wijzi ging rekening-courant overeenkomst met de N V. Bank voor Nederlandsche gemeenten. Voorlopige vaststelling ge meente-rekening dienst 1950. en reke ning van het waterleidingsbedrijf dienst 1950. Wijzigingen gemeente-begroting, dienst 1951. Rondvraag en sluiting. VOORSCHOTEN GEEN AUTOBUS VOOR SCHOOLKINDEREN. B. en W. hebben aan de Raad meege deeld dat zy in verband met gewijzigde omstandigheden voorstellen het raads besluit van 15 Juni jj. in te trekken, waarbij een crediet beschikbaar werd gesteld ten behoeve van de aankoop van een autobus voor het vervoer van school kinderen. SOCIALE WERKSTER. Blijkens een mededeling van I W. aan de Raad is inmiddels bekend ge worden dat de diaconieën van de Ud. Herv. Gemeente en de Gereformeerde Kerk besprekingen voeren om al of niet in onderlinge samenwerking tot aan stelling van een sociale werkster te ko men. Hierdoor zal voorlopig geen voor stel worden gedaan tot aanstelling van sociale werksters. WARMOND Sassenheim, Warmond, Voorhout en Noordwijkerhout in één Groene Kruis Onder voorzitterschap van de heer H W. Nijman hield de Warmondse Wijk verpleging een algemene ledenvergade ring in Hotel „De Stad Rome". De voor zitter deelde mede. dat zuster Tempe laar op 1 Januari a.s. wegens het berei ken van de leeftijdsgrens het dienst verband met de verenicing zal beëindi gen. Het bestuur zag zich hierdoor voor ernstige moeilijkheden geplaatst, ener zijds door de financiële consequenties ten aanzien van het vertrek van zuster Tempelaar. terwijl anderzijds aanstelling van een nieuwe wijkverpleegster alleen voor deze gemeente, door de zeer hoge kosten daaraan verbonden, uitgesloten moet worden geacht. Het bestuur meent een gelukkige op lossing te hebben gevonden door het stichten van een Groene Kruis-afde- ling Sassenheim en Omstreken, be vattende de gemeenten Sassenheim. Warmond. Voorhout en Noordwijker hout. Door deze combinatie is het mo gelijk een nieuwe wijkverpleegster aan te stellen, die dan 1 Januari a.s. in dienst kan treden en die dan voor de beschikbaarstelling van de z.g. ma gazijn-benodigdheden kan zorg dra gen. De zorgen van het Groene Kruis strek ken zich uit tot de zieken, dus niet tot de z.g. kraamverpleging. Voor dit laat ste kan men een beroep op zuster Tem pelaar blijven doen of zich tot een kraamcentrum of anderszins wenden Nadat ter zake nog enkele nadere in lichtingen waren ingewonnen keurde de vergadering unaniem de handelingen van het bestuur goed en werd dit be stuur gemachtigd tot verdere effectue ring van de plannen. WASSENAAR 25-JARIG BESTAAN DE KIEVITEN De Wassenaarse Hockey en Cricket club De Kieviten hield Zaterdag jl ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan in het clubhuis aan de Katwijkseweg re ceptie. Het clubhuis was voor die gele genheid opgetuigd en kreeg steeds meer charme door de nog voortdurend bin nenkomende bloemstukken, waarvoor nauwelijks meer plaats was te vinden. Er was een aanhoudend gaan en komen van hen. die hun gelukwensen kwamen met zijn gelukwensen een Delfts-blauw aanbieden, waaronder de wethouders mr I herinneringsbord aanbood. Hazenberg en K. Huibregtse. de heer Zondag werden wedstrijden i (Deze pagina is ongecorrigeerd) door junioren en reünisten. Nog geen commentaar over de „Blitar" LOSSING WAPENLADING TALIS«r» WORDT VOORTGEZET. Officiële kringen in Djakarta be®, ren het stilzwijgen over de kwestie va» de aanhouding van de wapens aa boord van de „Blitar". AangenonirS wordt, dat er nog geen beslissing j, genomen naar aanleiding van het pro test van Nederland. In sommige Indo" nesische politieke kringen spreekt me» over de mogelijkheid van een comnro mis,^inKTdi.e 7in\dat de wapenladinK aan de Nederlanders zal worden terug gegeven om teruggebracht te worden naar Nederland. Hieromtrtent gevraagd, antwoordde de Nederlandse Hoge Commissans „Geen commentaar" Inmiddels word» vandaag het lossen van de wapenladiné aan boord van de Talisse ter aanhouding voortgezet. 150 Arbeiders werken aan deze karwei Aangfezien de ..Talisse" daarna nog in Priok haar lading, be stemd voor Djakarta moet lossen, zal het nog wel enige dagen duren alvorens 1 het schip zal kunnen vertrekken. Bijzonderheden over de 44 Sherman tanks In aansluiting op het bericht van de Ned. Legervoorlichtingsdienst over de levering van 44 tanks aan «mis land men zie elders deelt de United States IInformation Service het volgen de mee: De tanks zyn middelzware tanks van het type M4A1. Zij zyn algemeen be. kend onder de naam Sherman tanks. Elge tank is bewapend met een kanon van 75 mm. twee mitrailleurs van het kaliber ep en een van het kaliber 50. De tanks zijn voorzien van Wright stermotoren en kunnen een snelheid van ruim 30 km per uur bereiken. In geladen toestand weegt een Sherman- tank ongeveer 31 ton. Zij zijn in twee partijen verstuurd, een van 23 tanks en een van 21 tanks, in New Orleans in Luisiana in twee Ne derlandse schepen geladen en via Mississippi en de Golf van Mexico naar Nederland getransporteerd. De tanks zijn in de eerste plaats voor cle opleiding betemd, maar in de klasse middelzware tanks zijn zij een geducht wapen. Schout-bij-nacht J. Cary Jones in Den Haag heeft medegedeeld dat behalve de 44 tanks nog andere partijen in het ka der van de wederzijdse bijstand gelever- de militaire benodigdheden in de Rot- terdamse haven aangekomen zijn. wat verband hout met het feit dat de Ver. Staten het tempo van de leveranties aan Nederland en andere bij het Atlan- tisoh Pact aangesloten landen opgevoerd hebben. De schepen met de tanks brachten ook nog ruim 2 millioen mitarilleur- patronen en 5 stukken meerloops llrht luchtafweergeschut mee. In totaal zijn in de afgelopen maand ruim 5 mil- hoen patronen aan Nederland gele- verd. Op de lijst van militaire benodigd- heden, die Nederland sedert 1 December jl. van de Ver Staten ontvangen heeft, komen ook nog drie stukken zwaar luchtafweergeschut, twee radarinstalla- ties voor de luchtafweer en negen vrachtauto's voor. J. M Kolff. een van de oprichters en de eerste voorzitter vaa de club. afge vaardigden van de Kon. Ned. Hockey- bond van de Ned. Damescricketbond van tal V3n zusterverenigingen en de Wassenaarse Sportverenigingen. Ook oud-leden kwamen van hun belangstel ling getuigen. De burgemeester had laten dat hij misschien niet kon komen, maar hij nam des avonds met mevrouw Van Wijnbergen deel aan het feestdiner In het clubhuis van de Haagse Golf- en Countryclub en heeft daar het woo'd gevoerd, o.m. toezeggend, dat de vele hem bekende wensen van de Kieviten voor zoveel mogelijk zullen worden ver vuld. voorts de hoop uitsprekend, dat de club zal blijven een gezellige en sportieve vereniging, waarop de Wasse naarse ingezetenen trots kunnen zijn. Onder de circa honderd gasten was ook Jhr W. c. Hooft Graafland, voor zitter van de Kon. Ned. Hockey bond. die Wel en Wee der visserij LEIDERDORP TER AAR In een buitengewone vergadering van de Coóp. Bloemistenvereniging en Tuin- bouwexpeditie „Ter Aar" werden films vertoond en redevoeringen afgestoken, die alle de deelneming van Ter Aar aan het bloemenfestyn in het Amsterdamse Stadion weergaven en rechtvaardigden. Besloten werd ook komend seizoen weer mee te doen. Breedvoerig werd ge discussieerd over de financiering, die grote cyfers zal vergen. Daarbij wordt gerekend op een gemeentelijke subsidie en op medewerking van de bevolking. In de Chr Kleuterschool werd een stemmig Kerstfeest gevierd. Er was Schriftlezing, beantwoording van vragen op bybels gebied, zang van Kerstliede ren. en tractaties. De heer C. Hegeman. bij de onlangs gehouden verkiezingen tot diaken van de Ned. Herv Kerk verkozen, heeft als zodanig bedankt. Thans is een dubbel tal opgesteld, vermeldende de namen G. E. Rosenboom en P. Roos. Op de gehouden Kringwedstrijden der E HF.O. te Waddinxveen behaalde E.H.B.O. afdeling Ter Aar een 2e prijs. Zaterdag werden in de afslag te IJmui- den de laagste noteringen van de week geboekt, wat. overigens geen verwonde ring behoefde te wekken, omdat de ko mende feestdagen zowel de binnenlandse markt als die in het. buitenland voor de vis ongunstig beïnvloeden. In totaal werden er Zaterdag IJmuiden bijna 4300 kisten vis in de afslag gebracht. Hieronder waren 300 kisten fijnvis. 515 kisten schelvis. 300 wijting. 315 kisten schol. 2400 kis ten verse haring en 145 kisten kool vis. schelvis en piepers. 50 kisten wijting en 75 kisten diversen. Verder stonden voor de vroege beurt genoteerd 4 loggers met samen 1500 kisten verse haring en 4 kotters met een gezamenlijke aanvoer van 327 manden diversen. Op latere lossing aan de Maandag- markt moesten wachten 15 loggers met samen 11 840 kilo tong en tarbot. 268 kisten schol. 125 kisten wijting. 167 kis ten diversen en 80 stuks stijve kabel jauwen. alsmede 10 kotters met 570 manden diversen. Ondanks de lage prijzen wisten de trawlers Zaterdag nog tot goede besom mingen te komen, dank zy royale aan voer. De Post Boy IJM 35, die een week- reis naar Het Kanaal achter de rug had en rond 2000 kisten verse haring mee naar huis bracht, noteerde de begerens waardige besomming van f. 30 800. De Allan Water IJM 34. die van de Noord zee kwam, bofte met zijn schelvis, waar door deze reis van 11 dagen f. 24.000 op bracht. De motorlogger Scheveningen. SCH 107, kwam bij de visloggers aan de spits met een besomming van f 4000. en bij de kotters was dit de Poolster IJM 11 met f.3100. Dan was er ook nog een liaringlogger. die naast gezouten haring, ook nog een klein beetje vers aanvoerde en daarvoor f 526 kreeg. Zaterdag kwam in IJmuiden binnen de Poolse trawler GWY 106. Dit schip kwam een lading pekelharing ophalen, die van de zomer door de Poolse loggers op de Noordzee gevangen tijdelijk werd opgeslagen ln de grote bunker. Verschillende loggers en kotters, die anders tot de geregelde lossers aan de Maandagmarkt behoren, lieten ditmaal verstek gaan. De verwachtingen over de noteringen aan deze afslag waren niet hoog gespannen en daarom bleven zij liever wat langer uit om Maandag binnen te lopen voor de Kerstdagen en dan Donderdag te verkopen. Zondag was in IJmuiden nog niet volledig bekend welke trawlers aan de Donderdagmarkt zouden komen. Het is echter wel zo goed als zeker, dat Het Kanaal de stoomtrawler Haarlem IJM 9 komt. omdat deze Vrijdag reeds een vangst meldde van ruim 2300 kisten verse haring. Het was zelfs niet uitge sloten, dat hij voor de Maandagmarkt zou binnenlopen, maar dan zal de prijs waarschijnlijk minder zijn. Aan de hand van de vertrekdata kunnen voorts nog worden verwacht de trawlers Antje RO 15 (vertr. 11 Dec.). Llmburgia IJM 54 (vertr. 12 Dec.) en Mary IJM 61 (vertr. 12 Dec.). Van de trawlervloot en ook bij de loggers en kotters bestond blijkbaar wei nig animo voor de Maandagmarkt. Voor de VToege losbeurt stonden maar 2 trawlers genoteerd, namelijk de Schoorl 87 IJM 39 met 280 kisten wijting, 110 kis- 1 last ten schelvis en piepers. 75 kisten ma- kreel, 110 kisten koolvis 5 kisten h&ke tieten' a- Tt, TT——— TT»* OO -.nl AO C l-.r-f.-r. - Aanvoer i de De Hoop IJM 73 met 475 kisten 1 9 900 kisten SCHEVENINGEN. 24 Dec. SCH 6 43 last. SCH 325 14 last. SCH 705 23 las»; SCH 201 21 last. SCH 141 25 last. SCH last. SCH 200 14 last. SCH 53 19 n 12 kisten verse SCH 36 30 la't 150 kisten verse. SCH 160 27 last en 200 kisten verse SCH 250 26 last cn 200 e. VL 30 100 kisten verse. vu

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 8