Willem II weer vaster op liet fluweel Voetbal in de mist -Voetbal in de topklasse. JOste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Maandag 24 December 1951 Tweede Blad No. 27491 De eerste klassers Vitesse liielp Ajax Alphen; koploper Wassenaar verpletter de hier rode lantaarndrager Leonldas met liefst 10—1. In de vierde klasse ze gevierde Wilhelmus met haar traditio nele één doelpunt verschil hetgeen overigens ruim voldoende is en ASC bleef by door een eveneens wat benauw de zege op Rouwkoop. In do vierde klasse E was de grote surprise de nederlaag van leider Wad- dinxveen tegen hekkesluiter Gouderak. In de eerste klasse was het een dag zonder grote verrassingen. Slechts de overwinning van Vitesse, dat Wageningen op de beruchte berg versloeg, «es opvallend. Van de leiders ging het Ajax en Willem 2 bijzonder voor de wind. De hoofdstedelijke koplopers zagen hun grote concurrent Wageningen falen "If won Ajax met 6I van VSV en Willem 2, dat Quick sloeg, Iwam nog gerieflijker op het fluweel te zitten, doordat MVV de punten aan ADO moest laten en Juliana van RBC verloor. In de eerste klasse A handhaafde DWS zich aan de kop door een zege in de Amsterdamse derby tegen de Vole- mjekers. Het Gooi raakte verder achter, »ant de Hilversummers moesten ver rassend een punt afstaan aan hekke- iluiter Theole. In de eerste klasse B liep Ajax, zoals cemeld, verder van Wageningen weg, tfraijl Sneek de laatste plaats verliet, dank zij een overwinning in haar thuis wedstrijd tegen Enschede. In de eerste klasse C heeft Willem 2 thans zeven punten voorsprong op nummer twee. MVV. dat echter één wedstrijd minder gespeeld heeft. Feyenoord won met moeite by Bleycrheide en Eindhoven stuitte de zegetocht van SVV: 11. Hermes DVS is in de eerste klasse D thans de grootste rivaal voor VVV. De Schiedammers versloegen runner-op Limburgia royaal (4li en hebben nog slechts één punt achterstand op de Ven- iose leiders, die hun inzinking weer wat t. boven schynen te zijn, getuige hun M zege op Brabantia. Hekkesluiter Chevremont veroverde een kostbaar puntje op Noad, maar staat toch nog iltijd vier punten achter bij HBS, dat tan Xerxes verloor. Nederlaag van V.U.C. In de tweede klasse B was de grote surprise de nederlaag van het leidende VUC. De Hagenaars verloren kans loos met 41 bij hekkesluiter Leer dam, dat tot voor gisteren nog geen wedstryd had gewonnen. Door dit Haagse falen krijgen Excelsior. COAL en UVS weer een kans en in dit ver hand mogen wij wel wijzen op de belangrijkheid van de wedstrijd COAL —UVS, welke Zondag a.s. gespeeld wordt. Van de clubs uit Leiden en omgeving Belde in de derde klasse A Roodenburg opnieuw teleur, terwijl Hillegom een pint verspeelde aan HPSV. Datzelfde deed LFC in de derde klasse B tegen De wekelijkse vechtpartij 1 De te Lochem gespeelde vierde- J klasse wedstrijd KDCBWO heeft een rumoerig verloop gehad. Nadat J de gemoederen, als gevolg van het X X niet eens zyn met de beslissingen X van de scheidsrechter, reeds danig i J verhit waren geraakt, kwam het in de tweede helft van deze ontmoe- ting tussen enkele spelers tot een handgemeen Een en ander groeide X binnen enkele ogenblikken uit tot X J een volledige vechtpartij tussen alle 2 spelers, hetgeen de politie nood- zaakte binnen de lijnen te verschy- X nen en het veld te ontruimen. De X X scheidsrechter staakte daarop de X X wedstryd. BWO had een 3—1 voor- X 2 sprong. 2 (Foto L.D.—Van Vliet) Birger Ruud zal Olympische eed afleggen Het organisatiecomité van de Olympi sche Winterspelen te Oslo heeft Birger Ruud aangewezen om namens alle deel nemende athleten bij de openingscere monie, welke 15 Februari in het Bislet- stadion zal worden gehouden, de Olym pische eed af te leggen. Biiger Ruud is twee maal Olympisch kampioen geweest in het springnummer. in 1932 te Lake Placid en in 1936 te Gar- rr.isch. Voorts werd hü te St. Moritz in 1948 tweede in het zelfde nummer. Zo staan de Leidse clubs er voor 2e KLASSE B fMmk VOETBAL IN ENGELAND Portsmouth verstevigt leidende positie Aan de kop van de eerste divisie heeft Portsmouth liaar positie verstevigd door een goede overwinning op Charl ton. dat in eigen huis met 20 werd geslagen. Met 31 punten uit 22 wed strijden heeft Portsmouth thans 2 pun ten voorsprong op haar naaste concur renten: Manchester United en Arsenal die het beiden niet verder brachten dan tot een geljjk spel. In de tweede divisie zette Sheffield Wednesday de reeks successen voort, thans met een 40 overwinning op Everton Sheffield dat de leiding heeft in de tweede afdeling heeft in de laatste 12 wedstrijden 20 punten vergaard. Van de 31 doelpunten welke door Wednesday in deze reeks werden gescoord, kwamen er maar liefst 24 van de voeten en het hoofd van de midvoor Derek Doo'.ey. die op 6 October zyn intrede in het team deed. Zaterdag had hij al een heel goede dag want hij scoorde alle vier de doelpunten in de tweede helft. De uitslagen in de eerste divisie lulden: Arsenal Wolverhampton Wanderers 2—2; B'aclc Pool—Huddersfield Town 3-*—«1Bolton Wanderers Stoke City 11; Charlton Athletic Portsmouth 02; Derby CountyAston Villa 11; Fulham Burnley 12; Liverpool Chelsea 1>1Manchester City Sun derland 3—'1: Middlesbrough Preston North End 2—5: Newcastle United Manchester United 2—2; West Brom- wich AlbionTottenham Hotspur 31 Steenwedstrijden te Amsterdam Na een spannende strijd met Tim mermans van Olympla, die pas in het laatste nummer beslist werd. heeft G. Salle van KDO m de turnhal te Am sterdam de jaariykse Steenwedstryd van de Amsterdamse Turnbond met 89.6 pt. gewonnen. De Amsterdamse turner Vos. die in de afgelopcc 8 Jaar steeds met de titel is gaan stryken, had ditmaal verstek laten gaan. By de dames won mevr. A. H. Los- kampPaezens haar titel voor de tiende maal. Schimmenspel in de Leidse Hout Verjongd Roodenburg leed 5-2 nederlaag legen RMT «Van een onzer verslaggevers). Het gaat Roodenburg dit seizoen niet voor de wind. Na een zware 71 neder laag ran vorige week besloten de blauw-zwarten 1951 dit jaar komen de Leidse Hout-bewoners niet meer in het veldmet een forse 5—2 nederlaag tegen het Haagse BMT. Zo langzamerhand gaat de toestand er voor onze stadgenoten zeer somber uitzien en met de intrede van het nieuwe jaar moeten de Sleutelstadbewo ners uit een ander vaatje gaan tappen, aangezien anders, het reeds om de hoek glurende degradatiespook zonder genade het „blauw-zwarte jubileumjaar" wreed komt verstoren! Sira van LFC is uit dc nevel komen in, Matte en wazte voetbal opdagen, maar spil Dijkman van 5 5 Alphen. die een keurige wedstrijd I speelde, zet Item de voet dwars. Het experiment met het verjongde aanvalsqulntet alleen Chouffour was van de oude garde gehandhaafd is op een mislukking uitgedraaid. De aanval len, soms zeer verdienstelyk opgezet (Hensei, liepen veelal dood op de ro- buste, doch faire Haagse defensie, die met het té weke en onervaren aanvals- spel dan ook niet al te veel moeite had. Daaiby kwam nog dat midvoor Ouwer- kerk het spel, door zijn pogingen om het „te mooi" te doen, telkenmale onnodig afbrak. Voldoende noteerden wy slecht - voor linksbuiten Heymans, die met twee keurige doelpunten verdiensteiyk uit de bus kwam. Reeds na ongeveer een kwartier spelen keken de Leidse Hout-bewoners tegen een 30 achterstand op. Doelman Van Oord ging echter by twee doelpunten niet geheel vry uit. De blauw-zwarten gaven echter de moed niet op en toen de Haagse defensie even weifelde was Heymans er rap by om zijn eerste doel punt te scoren Enkele minuten later scoorde de BMT-er v. d. Toorn voor zijn ploeg het vierde doelpunt <14». Even leek het er op. dat de thuisclub onder de voet zou worden gelopen, doch de verdediging speciaal F. v. d. Zeeuw en A. du Prie een pluim op de hoed bijgestaan door de lat i2 x> hield stand. Zelfs kwam kort voor de rust nog een verdiend tegenpunt. toen Heymans een keurig opgezette aanval feilloos af werkte 124). Na de thee kunnen wij volstaan me, het vermelden van nog eén Haags doel punt i2—5' en het uitvallen van de Roo- éenburg-doelman Van Oord. die plotse ling. eedragen in bewusteloze toestand, uit de mist opdoemde. Blijkbaar had de dikke mist de doelpaal aan zyn oog ont trokken. De wedstryd zelve had niet veel om het lijf. Enerijds door het matige spel peil en anderzijds door de mist. die naar mate de strijd verliep, steeds dich ter werd. Was 't vóór de rust nog enigs zins dragelyk; néi de thee de Leidse Hout ging toen schuil in een dikke mist bank was er van de spelers niets an ders te zien dan een aantal schimmen en hoorde men zo af en toen nog het fluitje van de arbiter. gesp. gew. gel. pnt. d.g. VUC 13 9 2 20 35—22 ïxcelsior 12 7 1 15 33—20 Coal 12 7 1 15 29—18 UVS 12 6 3 15 24—21 'luks 12 5 3 13 20—17 Initas 13 5 2' 12 22—28 luick 13 5 2 12 23—29 cheveningen 13 5 2 12 27—29 Overmaas 12 3 2 8 13—20 loud a 13 3 2 8 2130 Leerdam 2 1 4 6 18—28 3e KLASSE A Hauw Zwart 14 12 1 25 47—18 lillegom 14 8 3 19 55—23 VIOS 14 8 2 18 45—32 TYBB 14 8 1 17 32—25 RKAVV 13 7 2 16 42—32 Archipel 13 4 5 13 26—34 HPSV 14 5 3 13 36—29 BMTT 14 6 1 13 34—34 "ostduiven 14 4 3 11 30—31 Hoek v Holl. 14 4 1 9 23—52 toodenburg 14 3 - 6 27—52 H()swyk 14 3 - 6 22—51 3e KLASSE B Va-senaar 14 12 1 25 52—18 -lakkwartier 14 8 4 20 25—15 ïxcelsior 710 13 9 1 19 27—14 LPC 14 8 3 19 26—18 ■"VP 14 5 6 16 28—20 CDA 13 4 3 11 22—29 Sandv M. 14 3 5 11 23—24 Vesterkw. 14 4 3 11 33-41 boerden 13 3 4 10 21—29 A-ohcn 13 3 3 9 17—30 HBC 14 4 1 9 21—23 Leonldas 14 1 2 4 11—43 4e KLASSE A Wilhelmus 14 12 2 26 33—12 ASC 14 9 3 21 39—18 Digdunum 13 9 1 19 45—15 Usse 13 7 2 16 26—18 WSB 14 5 5 15 40—21 ■oncordia 14 6 3 15 21—29 Gr Willem II 14 5 2 12 34—33 SJC 14 4 3 11 31—31 Jirmun da 13 2 6 10 13—23 Jjyllngen 13 3 4 10 21—33 Tlffl 14 3 3 9 26—46 2CO 14 2 4 8 21—37 Rouwkoop 14 6 6 24—51 4c KLASSE E *addlnxveen 14 11 1 23 41«-11 VEP 11 6 4 16 24—14 Jmmerstol 13 6 3 15 34—23 DSO 13 7 1 15 27—18 Alphia 12 4 5 13 30—23 Haastrecht 12 4 4 12 18—22 sto'wyk 13 4 4 12 15—20 UNIO 13 3 6 12 22—27 beerburg 14 5 2 12 27—23 ««■rcapella 12 4 2 10 17—19 Oudewater 13 2 3 7 20—35 Gouderak 14 3 1 7 19—48 A.S.C. won met magere cijfers DOOR VERKEERDE SPELTACTIEK. In een wedstrijd, die het aanzien, laat staan de toegangsprijs niet waard was en waarin de toeschouwer boven dien slechts dc halve waar voor zijn geld kreeg, aangezien dc mist nauwe lijks het halve speelveld zichtbaar liet, heeft ASC met slechts 32 over hek kensluiter Rouwkoop getriomfeerd. Dit magere resultaat was geenszins een gevolg van een verbeten tegenstand van de gasten, doch wel van een, gezien de te verwachten krachtsverhouding, to taal verkeerde speltactiek der gastheren, waarbij ASC zich voortdurend in de ver dediging terugtrok, aldus het initiatief aan de Voorschotenaren latend. Eerst ln het laatste stadium van de tamme vertoning toog de thuisclub ten aanval en in deze periode van byna con stant overwicht kwam dan ook het win nende doelpunt, gescoord door de Troye, doch door de scheidsrechter, die juist even te voren o.i. ten onrechte had gefloten, dientengevolge terecht getrans formeerd in een strafschop, die daarop door Vreeken weid benut, zoals wy uit het gejuich achter de goal opmaak ten De wedstryd was pas enkele minuten oud. toen de Voorschotense midvoor Po- litich een grove blunder in de rood zwarte defensie benutte door zyn club de leiding te geven (01). Een afgeme ten voorzet van Bonarius gaf de Troye een dankbaar aanvaarde kans op de ge lijkmaker (11). Even leek het er op alsof ASC het Juiste tempo had gevon den, doch het spel bleef te peuterig en met gelijke st3nd kwam de rust. Ds tweede helft gaf aanvankelijk het zelfde spe'beeld te zien. Weer was het de Troye, die een goede pass van Veighel inschoot (21», maar Politich bleef het antwoord niet lang schuldig 22 Vijf minuten voor tyd schoot Vreeken uit de hierboven vermelde strafschop het leer langs de invaller-doelman, waarna de roodzwarte supporters nog enkele benauw de ogenblikken beleefden Tot hun opluchting bleef het 3—2 wat niet onverdiend, maar wel goed beloond mocht heten Schutters van LFC en Alplien waren blijkbaar in de mist verdwaald (Van onze sp ortredacteur» LFC en Alphen hebben op hel terrein van de Kanaries de buit met elkaar gedeeld: 00. En met deze uitslag mogen beide partyen tevreden zijn, indien zij ten minste tevreden over zichzelf willen zijn, want wat de Leidenaars en Alphenaren ditmaal van dc schone voelbalkunst maakten, was ruim voldoende om hun supporters na afloop grommend de Haagweg te laten afwandelen. De mist. die vooral na de rust flinke stukken van het terrein onzichtbaar maakte mag echter ais een excuus voor dit minder goede spel worden aange voerd; zonder twijfel was, die dikke, gryze deken, welke het voetbal soms op een schimmenspel deed gelijken, een grote handicap. Maar dat neemt, toch niet weg, dat zowel de voorhoede van LFC als die van Alphen ontstellend on productief was. De Leidse aanval, waar- In Joppe al spoedig moest uitvallen Meerderheid van Meerburg was niet voldoende Opnieuw heeft Meerburg in een thuiswedstrijd de beide punten aan de gasten moeten laten en opnieuw waren dc Rijndijkbewoners beslist niet de mindere. Integendeel, in het veld was Meerburg maar al te vaak sterker dan de Woerdenaren, maar voor het doel ontbrak het bjj de thuis club aan de afwerker van dc dikwyls heel aardig opgezette aanvallen. Meerburg begon lang niet slecht en wist al spoedig een klein overwicht te verkrijgen. Om deze reden was het dan ook geheel tegen de verhouding in. toen de gasten na tien minuten wisten te scoren, welke voorsprong even later nog werd vergroot, toen Owel een strafschop veroorzaakte, die prompt door de be zoekers in een doelpunt werd omgezet. 0—2. Hoewel Meerburg zeker niet de mindere was. kon de voorhoede toch niet tot scoren komen, daar het spel te kort werd gehouden In de tweede helft zagen wy weer een aanvallend Meerburg tegen een Iet wat teruggetrokken spelend VEP Uit een der goed door Owel genomen hoek schoppen wist Romlin 12 te scoren. Hoewel zich daarna nog wel kansen op de gelijkmaker voordeden, bleef deze toch nog uit. Een gelyk spel had Meer burg wel verdiend. hy liep wat onbesuisd op een Alphen- speler in. werd eeblesseerd en moest later door de EHD. vermoedelijk met een hersenschudding, worden weggebracht speelde een onsamenhangend krui- melspel, waarmee de goed op dreef zyn- de Alphense verdediging vooral spil Dijkman was een groot struikelblok weinig moeite had. De Alphenaren bouw den hun aanvallen .soms aardig op. maar hun voorhoede laboreerde aan een groot tekort aan snelheid, alles ging even traag, zodat ook Pynaker c.s. de zaak zonder al te veel Inspanning konden klaren. Schoten van enige allure hebben wij dan ook zelden te zien gekregen en werden die gelost, dan bleken Missaar aan de ene en Britsemmer aan de an dere zyde uit het goede doelmannenhout te zijn gesneden. In het laatste kwartier van de wed strijd trachtte LFC. door alles op de aanval te gooien nog een beter resul- 1 taat te forceren, doch verder dan een schitterende, vrye kans. die Nagtegel- ler prompt om zeep hield, kwamen de Kanaries niet. 1 Met een dubbel blanke stand kwam het einde van deze zeer matige, zeer wazige, maar sportieve wedstryd- L.D.W.S.—D.O.S.R. Voor de afdeling Leiden is op 2de Kerstdag als enige wedstryd ingelast: L.D.W.S.D.O.S.R. Oranje mutsjes voor Olympische meisjes Tijdens de internationale dames- wedstryden roeien, welke deze zo mer te Macon werden gehouden, droegen de roeisters van de Neder landse ploegen een oranje mutsje, dat zeer fleurig stond en een pret tige indruk maakte in alle kringen van de internationale roeiwereld. Naar tr Tromp de voorzitter van de Nederlandse Roeibond ter jaaiver gadering mededeelde, zullen derge- ïyke mutsjes ook gedragen worden door de Nederlandse deelneemsters, die door het Olympisch Comité naar Helsinki voor deelneming aan de Zomerspelen zullen worden uit gezonden. Hillegom kwam niet verder dan een gelijk spel Evenals in de uitwedstrijd heeft Hil legom het tegen HPSV niet verder we ten te brengen dan een gelijk spel. Hillegom legde een veldmecrderhcid aan de dag, doch het schieten van de toch niet zwakke voorhoede was zó matig, dat de Haagse doelman met de schoten, hoewel talrijk, wel raad wist. Reeds na 6 minuten smaakt Klinken berg het genoegen om door de verdedi ging heen te glippen en het leder onder de Haagse doelman door in het net te schieten. De Hagenaars antwoordden met enige aanvallen, maar hun voor- hoede was niet in staat om de Hillegom doelwachter voor moeilijke problemen te stellen Een hoekschop wordt Hillegom i echter noodlottig. Van der Aar beoor deelt de voorzet niet goed en via z n schouder rolt de bal over de doellijn. (1—1». J Ook in de tweede helft is Hillegom veel sterker. HPSV schijnt genoegen te I nemen met de halve winst en verdedigt haar doel uitstekend. Legio hoekschop pen zyn het gevolg, maar doelpunten worden er niet meer gescoord, alhoewel er fraaie kansen genoeg komen. Zwak spelend Alphia deelde met D.S.O. Alphia moest met invallers uitkomen voor Rysdam en Leeuwenhoek en dit kwam het verband in de ploeg niet ten goede. Bij het begin van deze in een dikke mist gespeelde ontmoeting was Alphia aanvankelyk iets sterker, maar het feit, dat De Jong uit de voorhoede naar de spilplaats verhuisd was. bleek funest voor de schotvaardigheid van de aanval. DSO kwam er beter in en na een twintigtal minuten wist de links binnen der gasten met een mooi schot doelman Kramer te passeren. Wel kwam Alphia daarna in de aanval, maar men wist de juiste richting niet te vinden. Na de thee was Alphia direct in het offensief, maar toch duurde het nog even voor de jonge Langhout met een keuiig schot de partyen op gelijke voet had gebracht 1—1. Ongetwyfeld kreeg Alphia daarna de beste kansen op dë zege. maar de gasten verdedigden zich prima, zodat met het gelyke spel uit- eindelyk beide partyen wel tevreden kunnen zyn. WIELRENNEN. Slijkhuis op de fiets Te Wassenaar werd een cyclecross over 30 km. gehouden. A. van der Voort uit 's-Gravenzande werd winnaar in 1 uur 26 min., terwijl de wielerclub „Spar taan" uit Den Haag de clubpry? won. Onder de deelnemers bevond zich de athleet Slijkhuis, die ditmaal de spikes voor raceschoentjes had verwisseld. De leden en dona teurs van de eerste klasser Blauw Wit hebben vorige week een rondschrijven ont- I vangen waarin de ad ministrateur van deze hoofdstedelijke club. de heer M. Koppelaar, na eerst een schril beeld te hebben opge hangen van de hui dige economische toe stand men krygt de indruk dat bin nen afzienbae tijd half Amsterdam zon der werk komt ronduit om betere be trekkingen voor enkele van de promi nente spelers vraagt Jongens als Boon kamp. Wimmers eerste elftalspelers) e.a. zoeken al maanden naar een andere job. zo schrijft hy. maar kunnen die niet vindeh en de heer Koppelaar vraagt vervolgens aan de grote Blauw Wlt-fa- milie i de leiders van grote concerns, eigenaars van zaken, of leden of dona teurs met relaties» wie hier iets voor de jongens kan doen. Na er op te hebben gewezen, dat hulp verwarmende zonne schijn en levensvreugde brengt ln het leven van die Blauw Witter-, die anders gedoemd zijn maatschappelijk te mis lukken en dat een en ander ongetwijfeld ook van invloed zal zyn op het voetbal spel van de solliciterenden. besluit de heer Koppelaar zyn circulaire met het noemen van vier bestuursleden, die 's avonds na zeven uur klaar staan, om iedere aanbieding of tip met belde han den te accepteren. Een van de L D.-lezers was zo vrien- delyk ons dit schryven ter hand te stel len, maar hy vroeg er geiyk by of dit nu een overtreding van de amateursbe- pallngen Is. Want. zo redeneerde hy. als Wimmers en Boonkamp nu een betere baan krygen, dan hebben zij die in de eerste plaats te danken aan hun voet baltalent. zy trekken daarvan dus pro- fyt en een ieder die profiteert van het Strookt dit met de geest van het amateurisme? Ie klasse A VolewyckersDWS 12 AGOVV—Frisia 1—0 VelocitasGVAV 35 EDO—Go Ahead3—1 Ensch. Boys—Heerenveen 33 't Gooi—Theole 00 Elinkwyk—Haarlem ultg. DWS 15 23 Ensch. B. 15 Haarlem 14 20 GVAV 13 •t Gooi 15 20 Volew. 14 EDO 15 20 Frisia 14 AGOVV 14 17 Go Ahead 15 Heerenv. 14 17 Velocitas 15 Elinkwyk 14 16 Theole 15 le klasse B LeeuwardenDOS 54 VSV—Ajax 1—6 Achilles—RCH 0—4 SneekEnschede 20 WageningenVitesse 13 OosterparkersBe Quick 01 Blauw Wit—Zwolse Boys 2—2 le klasse C DHC-BVV 1—2 RBCJuliana 21 NAC—Sittardia 2—3 Eidhoven—SVV 1—1 ADO—MVV 4—2 Willem 2—Quick 4—1 BleyerheideFeyenoord 1—2 lc klasse D ChevremontNOAD 22 EmmaSparta 00 NEC—PSV 0—3 XerxesHBS 3—1 Hermes DVSLimburgia 41 MaurltsLonga 20 WV—Brabantia 4—1 16 Ajax 14 24 DOS 15 15 Willem n 15 24 BW 14 15 WV 15 23 Xerxes 15 15 13 Wagen. 15 22 BI. Wit 15 13 MVV 14 17 Bleyerh. 15 15 HDVS 15 22 Noad 14 12 12 RCH 15 21 VSV 15 13 Juliana 15 17 SVV 15 15 PSV 14 18 Longa 14 12 9 Be Quick 14 18 Enschede 15 12 Eindhov. 13 16 Sittardia 15 14 Limburg. 14 18 Brabant 15 12 9 Vitesse 14 18 Oost.p. 15 6 Feyen. 14 16 RBC 15 11 Emma 15 16 NEC 15 11 6 Leeuw. 14 18 Sneek 14 5 ADO 14 16 DHC 15 7 Maurlts 15 16 HBS 15 9 4 Zwolse B 15 16 AchlUes 14 3 NAC 15 16 Quick 15 5 Sparta 13 15 Chévrem. 15 5 beoefenen van het voetbalspel wordt door de KNVB als professional be schouwd. Neen. wy voor ons geloven niet dat de heer Koppelaar met zijn rondschry- ven de letter der amateursbepalingcn overtreedt Immers een vereniging is een grote gemeenschap, behoort dit althans te zyn en waarom zou men, zodra men constateert dat het een lid daarvan maatschappelijk minder goed naar den vleze gaat, niet by de andere leden, wier positie van dien aard is dat zij het wat onfortuinlijke medelid een duwtje in de goede richting kunnen geven, om hulp aankloppen? Daar steekt ons inziens geen kwaad in. De zaak zou natuurlijk heel anders liggen indien de heer Koppelaar zou hebben geschreven; ..Wimmers en Boon kamp hebben gedreigd overschryving te vragen naar een andere vereniging als Blauw Wit niet onmiddellijk voor een riante, goed betaalde betrekking zorgt; help snel, want het gaat de laatste tyd toch al niet zo best". Indien de bedoelingen van de heer Koppelaar oprecht ziin en dat mag men toch wel aannemen dan heeft hij slechts een vaderlijk brief je geschre ven, dat ervan getuigt, dat het bestuur van Blauw Wit ook interesse heeft voor de verrichtingen van zyn leden buiten het voetbalveld, hetgeen te pryzen is. Of een en ander strookt met de geest van het amateurisme is natuurlek een andere vraag...*

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 3