Groeiende werkloosheid niet verontrustend KALODERMA IE THORN'S DILEMMA PANDA'S TOCHT NAAR ILLIRANIA Jjargang LE1DSCH DAGBLAD Donderdag 13 December 1951 Tweede Blad No. 27482 Staatssecretaris Van Rhijn in Kamer ai gevaar voor internationale erisis niet bereid tot compensatie aan bejaarden ri parlementaire redacteur) ,t venvachten, dat na het Int minister Joekes op de in de heer Suurhoff om 'it ouden van dagen Cn rcn- ffn compensatie-uitkering te doen verstrekken, de P. rtttardigde op deze zaak zou Dat is bij de replieken |,ecr Suurhoff achtte het on de minister niet vol- 'iltfkhoudend en hij diende -eliik liii 'n uitzicht had ge- notie in, waarbij de rege- uilfcnodigd de compensa- ,nor deze categorieën goed literaard onthoudt de motie hit noemen van een bedrag. - vetes heeft in ziin antwoord -jir.eiU aangevoerd, dat voor .én' in Januari de verplichte toepasselijk was ver- ■n ook als compensatie was ,5 een bedrag van 10 mil- mee eemoeid. De minister V> afgewezen. Nu doet zich r -at deze motie mede werd 'dóór de heren Stapelkamp "7tiert <CH> en aangezien -eraachten is. dat de heer de argumenten van de rru- irichten mag de stemming ;oiie, welke vanmiddag zal a met meer dan gewone tegemoet worden gezien. DE DUW-ARBEIDERS fflunlsten hebben bij deze be- aandellng niet minder dan s te roorschijn getoverd. In de :ren naar 150van 10oroorlogs peil? jing 3 van het loon :tparlementaire redacteur). g in T Veld heeft gisteravond vhjndeling van de begroting ïakropbouvv cn Volkshuisves- "11 persoonlijke mening te 1 ?r?tven, dat een verhoging ■n niet zal zijn te ontgaan in redelijke verhouding te lol de gestegen bouw- en Je deze verhoging op 145 a nu hel vooroorlogse huurpeil. 1 Doodzakelijk gevolg daarvan m de eerste plaats de invoe- m een huurbelasting, waarvoor van deze vermeerdere huur- M zou behoren te worden afge- ,ltr financiering van de nieuw- b de tweede plaats voorzag hij d de wenselijkheid van com- nelke in étappes zou moe- rlopen, al stelde hü daartegen- ai de huurverhoging niet van iir grote invloed zou zijn op de van levensonderhoud. De mi- sebatte de verboging op 3% il loon. gistermiddag Ingediende moties wordt o m. van de regering gevraagd, een meer op de behartiging van de belangen van het werkende volk gericht beleid te voe ren. Nadat Dinsdagmiddag minister Joekes zeer uitvoerig had geantwoord, heeft Staatssecretaris Van Rhijn gistermiddag de Kamer nog geruime tijd bezig gehou den. Dr Kortenhorst maakte de opmerking dat voor dit uitvoerig antwoord van de zijde der regering de replieken in het ge drang dreigden te komen. Niet minder dan 14 sprekers meldden zich voor de replieken en het gevolg is geweest dat het hoofdstuk Volksgezondheid in het geheel niet meer in behandeling kon komen De Staatssecretaris heeft tegen over de stelling van de heer Stapel kamp. dat de DUW-arbeider zich werke loze gevoelt aangevoerd, dat men ver keert doet de DUW te vergelijken met ie vroegere werkverschaffing. De DUW-arbeider is een volwaardige arbeider en hij geniet het loon van de normale arbeider. Hiertegen werd overi gens aangevoerd, dat dit dan het loon is van een ongeschoolde arbeider. Mr Van Rhijn betoogde echter, dat er zeer veel aanvragen komen voor plaatsing bij de DUW. Ook de geest bij de DUW ver schilt aanzienlijk met die in de werk verschaffing. Er wordt voor hen. die aan de huiselijke omstandigheden zijn onttrokken gewerkt aan 'n betere acco- modatie. De Staatssecretaris betoogde, dat de rechtspositie een heel behoorlijke is. terwijl met de sanering van de z.g. DUW 2 goede voortgang wordt gemaakt. Werkloosheid: sociale ramp no. 1 al dus kwalificeerde de Staatssecretaris het verschijnsel, dat thans in ver sterkte mate aan de dag treedt en waaromtrent de Kamer haar grote bezorgdheid heeft uitgesproken. Wat denkt de regering te doen tegen het verschijnsel? Het getal 112.000 het aantal geregistreerde werklozen in November heeft de debatten be heerst en men verwachtte nu een antwoord van de regering. Haar stand punt is: waakzaamheid, paraatheid, snel handelen. De Staatssecretaris toonde zich geen al te grote voorstander van het in al gemene zin werken met percentages, omdat daarbij te veel factoren buiten beoordeling blijven. De werkloosheid, zoals die zich in de textiel en in de schoenenbranche open baart is. naar het oordeel van de Staats secretaris geen gevolg van een koop krachtcrisis. maar een gevolg van het Korea-conflict. De remedie tegen deze werkloosheid zag mr Van Rhijn bij een inkrimping van de productie met toe passing van een wachtgeldregeling. Met betrekking tot de uitvoering van cultuur-technische werken deelde de Staatssecretaris mede. dat er met dit plan. waarvoor op de begroting een post van 15 millioen gulden als stelpost is uitgetrokken, een nuttig begin is ge maakt. Het denkbeeld om de werkloze arbeiders ln de uitvoering dezer cultuur technische werken in te schakelen, ls ook uit financiële overwegingen te ver dedigen en sociaal ls het zeker verant woord. Hij deed een krachtig beroep op de provincies en dal geldt, naar uit de verstrekte werkloosheidscijfers valt op te maken, speciaal voor de provincies Drente. Groningen. Friesland en Bra bant om de openbare-werkenpolltiek der regering te steunen. De werkloosheidscijfers, ln het alge meen overziende, achtte de Staats secretaris de toestand op dit ogenblik niet verontrustend. De perspectieven zijn ook al is er onzekerheid in verband met de ontwikkeling van de internationale toestand in vergelij king met 1930 bepaald gunstiger. Ge vaar voor een internationale crisis op de arbeidsmarkt achtte mr Van Rhijn vooralsnog niet aanwezig. (Ingez. Med.-adve Gelee: tubes -.85, 1.25 en 1.85 Dagcrèmetube 1.65 en pot 3.50 Actietcrème: tube 1.65 en pot 3.50 Scheercrème: grote tube 1.95 Ongeëvenaard in kwaliteit! Wolkbreuk van minister In cijfers door 'f Veld Hij lioopt zijn bouwprograin te kunnen realiseren „Ik was niet te optimistisch!" (Van onze parlementaire redacteur). Een ware zondvloed van cijfers heeft de minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting gisteravond over de Kamerleden uitgestort. Het was bij wijlen om van te duizelen, een bijna drie uren durende wolkbreuk van cijfers. Evenals vorig jaar heeft de minister de Kamer een tweetal grafieken ver strekt. resp. betreffende de werkloosheid in de bouwnijverheid van 1921—1951 en de werkelijke en verwachte bouw van woningen over hetzelfde tijdvak. Men wil meer woningen per jaar. maar bij een jaarlijks volume van 60 70 duizend woningen, dreigt het gevaar van een inzinking. Als ideaal is gesteld een aanbouw van 55.000 woningen, te bereiken in het jaar 1953. Dat deze 55.000 reeds in 1951 is bereikt, pleit wel voor de inspanning, aldus de minister. In dit schema was ook begrepen het aanvaarden van het systeem van Duplex woningen. In deze verwachting is de minister wel teleurgesteld. Wel was er over 1951 een toename, maar de ambitie is op dit ogenblik weer tanende. Zijn beleid van de afgelopen vier jaren over ziende. zeide de minister, dat er in deze periode 180.000 woningen gereed zijn gekomen, waarvan 10.500 Duplexwonin- gen. terwijl er 5500 woningsplitsingen tot stand kwamen. Krotopruiming, zo zeide de minister, is onder de gegeven omstandigheden een luxe. al voegde hij er aan toe. dat deze sanering zeker niet aan de aandacht mag ontsnappen. De minister voorzag dat in 1960 de gemiddelde woningbezetting het peil van 1938 weer zal hebben bereikt, maar daaruit mag men niet afleiden, dat er dan een eind zal zijn gekomen aan de woningnood. Het totale tekort van de woningen schatte de Minister op onge veer 250.000. Het tempo van woningbouw moet worden versneld, om te geraken tot een continue-productie van 50.000 woningen. Dat ik tc optimistisch ben geweest, aldus mr In 't Veld, moet Ik bestrijden. Integendeel, ik heb niet opgehouden te waarschuwen en er steeds weer de nadruk op te vestigen, dat de vooruit zichten allerminst rooskleurig zjjn. De bezuiniging op het bouwprogram met f. 300.000.000 maakte het veilig stellen van 40.000 woningen moeilijk. De mi nister betoogde, dat alle plannen en denkbeelden, welke hij had geopperd om de financiering mogelijk te maken, waren afgewezen. Pas. toen alle wegen waren afgesneden, heeft hü voor de kapitaalvoorziening een beroep gedaan (Ingez. Med.-adv.) ken der geografische verdeling. Het beroep op de burgerzin is niet te vergeefs geweest en daaraan is het te danken, dat er geen catastrofale inzin king van het woningbouwprogram heeft plaats gehad. Ik zie hierin, aldus de mi nister. een bewijs, dat in ons volk sociale verantwoordelijkheid leeft De werkloosheid in de bouwvakken noemde de minister niet ontstellend. Zij is te verklaren uit de verhoging van de arbeidsproductiviteit, aan de toene ming van het aantal bouwvakarbeiders (in een jaar met 9000» en aan de ver mindering in de onderhoudswerken. Het totaalcijfer voor gereed te ko men woningen zal in 1951 boven de 55.000 liggen. Het aantal, dat op 1 Januari in uitvoering zal zijn. schat de minister op 40.000. Er is reden tot besehelden voldoening, aldus de mi nister, en de toekomst is hoopgevend. Het zal mogelijk zün in 1952 de presta tie van 1951 te overtreffen. Mede ter schulddelging. kwam f. 120.000.000 voor woningbouw beschik baar. De minister verwacht, dat het resterende uit de nationale premielening en uit de 4 lening zal komen Wat deze premielening betreft, heeft de minister gezegd, dat met principiële bezwaren rekening zal worden gehou den. maar hij verwacht, dat men ook van A R -zijde begrip zal tonen voor de moeilijkheden de 4': lening zal steunen. Een toezegging, welke de heer Algera bij de replieken gril heeft gedaan Wat de financieringsobjecten betreft. (Ingez. Med.-adv.) gen 270 millioen gulden nodig is. voor straat- en rioolaanleg voor 50000 wo ningen 50 millioen gulden. Slaagt de lening, dan hoopt de minis ter het bouwprogram. dat hij zich voorstelt, te kunnen realiseren. Illlllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillll In 1952: 50.000 woningen? In 't Veld-Ritmeester Weddenschap MAAR NIET OM „RITMEESTERS" (Van onze parlementaire redacteur) „Ik garandeer voor 1952 het ge reedkomen van 40.000 woningen, maar ik verwacht, dat het 3antal dichter bü de 50.000 dan bij de 40.000 zal zijn". Dit zeide minister in 't Veld gisteren in de Tweede Kamer. En hij voegde er aan toe: „vorig jaar heb ik met de heer Rit meester een weddenschap willen aangaan. Ik zou dat nu wel wéér willen doen. maar dan niet om sigaren, want. zoals u bekend zal zün. wij moeten het roken beper ken." Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Kinderbijslag voor kleine zelfstandigen? (Van onze parlementaire redacteur) Bij de behandeling van de noodwet kinderbijslag voor kleine zelfstandigen werden de kosten van deze voorzienin gen geraamd op 15 millioen gulden. Van K.V.P -zijde werd destijds aangedrongen op een verhoging van deze bijslag en de minister wilde een beslissing daar omtrent van de omstandigheden laten afhangen. Nu de minister heeft medegedeeld, dat de resultaten van de aanvragen om kinderbijslag beneden de raming zijn gebleven, is de heer Hooy (K.V.P.) op aeze. zij het vage toezegging van de mi nister teruggekomen. De kosten zullen budgetair meevallen, aldus de afgevaar digde Ook wanneer er een bedrag van zes millioen gulden mee gemoeid zou zijn. dan is er wel aanleiding om een verhoging van de bijslagnormen in over weging te nemen. Minister Joekes heeft zich thans be reid verklaard, een onderzoek naar de mogelijkheden ter hand te nemen. Contactcentrum Voorlichting bezorgd over papiersituatie Tijdens een ledenvergadering van het Contacteentrum op Voorlichtingsgebied te Den Haag werd uiting aan bezorgd heid over de aangekondigde sterke stij ging van de papierprijzen. welke voor de voorlichting van het Nederlandse volk ernstige gevolgen dreigt te hebben, gegeven. t Te vrezen is. aldus het standpunt der leden van dit centrum, dat een aantal dag- en nieuwsbladen en periodieken in ernstige moeilijkheden zal geraken en dat vele bladen tot drastische beperking van de omvang zullen moeten overgaan, hoewel de omvang thans reeds zó be perkt is, dat zij voor een goede voor lichting onvoldoende moet worden ge- acht. De vergadering besloot een krachtig beroep te doen op de regering, opdat deze ernstige aandacht zal schenken aan de noodlottige papiersituatie en zal overwegen, hoe daaraan tegemoet is te komen. Dodelijke val van schoorsteen Gistermorgen is de 49-jarige schoor steenbouwer J Koster uit Nieuwolda Groningen i. die bezig was herstelwerk zaamheden te verrichten aan de schoor steen van de wasserij van de heer K. H. Robers in de Minkmaatstraat te En schede. door nog onbekende oorzaak, naar beneden gestort. K. was bezig een stelling om te bouwen, welke zich op 45 meter hoogte, ongeveer 5 meter on der de top. van de schoorsteen, bevond. Omstreeks half tien werd hij levenloos I aangetroffen. Niemand heeft het onge luk gezien. K. is gehuwd en vader van I 2 kinderen. HM.Al U/MAAL Z WANEN BERG 'S ROOKWORST..KOlOSSAAll WAT MEM M/ST fH ZW/75£R£AHp HA W/HT£RSPORT? ZtVAH£H8ëR&'S hoomwoxst (ïL<Ü^L op ja bord/ LLETON door Anne Loraine J~'è eH het Engab i zijn vaart en reed een X die voerde naar een vrij t huis van grijze stenen. Lynne een indruk van koele den grandeur. Ze had in de E zeek uit nieuwsgierigheid wel "ixiormeerd, hoe Mannerley de meningen waren zeer uit- "weest, maar nu ze zijn huls erst zag, zou ze haar indruk :r woorden hebben kunnen Vergeleken met het landhuis, is haar ontvangen had, leek dit 5 gesloten kil huis. dat niets "sr ook niets te geven had. Ze ';en tenvijl ze achter Manner- swptreden opliep en hem de -Jtrde deur zag open maken. w ze betiaden, was vaag ver- «er fraai gemeubileerd. In- TiiRerde Lynne naar geluiden of dieren, naar voetstap- pamen of hondengeblaf, maar - "n dodelijke stilte. «aarschijnlijk uit", zei Man- Jeen dergelijke ontvangst ge- te zyn. „ik zal Rita roepen, /.dan je kamer wijzen". ;---Ken dienstmeisje verscheen. met openlijke bewondering Ze bracht Lynne naar bo- *a grote vierkante kamer, die ,1!-deed als het hele huis. Alles ■4 -etjes en fris en er stonden op de toilettafel, maar desal- c- ontkwam Lynne niet aan een .^Indruk. ®Bdt hier om half acht gedi- n! ^et me'sJe haar mede. -• het niet graag later worden. -frs het kleine meisje te laat begrijpt U? De juffrouw ls «9 mot die bedtijd. Ze vindt «°-d, dat kinderen verwend «'s,overigen8 erg aardig reageerde Lynne vaag. fan overtuigd dat „de juf met erg op gesteld zou zijn. de gasten allerlei confi- ,:?a- Zijn we met veel mensen - vroeg ze om nog iets te zeg- h Juffrouw" Het meisje keek nderd aan- ..De dokter wilde Cf,.1r "iemand aan tafel zljn zuster een paar ;?en wilde. Hij zei. dat U het gelijk moest hebben". -fnne bedankte het meisje en toen dit haar alleen had gelaten, ging ze voor een lange spiegel zitten en be keek haar eigen spiegelbeeld aandachtig. De „juffrouw" in kwestie was dus de zuster van Dr Mannerley en het hele gezelschap waarvan ze zoveel verwacht had. zou bestaan uit deze zuster, dr Mannerley en zijzelf. Wat had hem be zield. haar voor een zo huiselijk week end te vragen? Ze trok een andere jurk aan. een eenvoudig zijdje, en borstelde haar haar. Ze voelde zich teleurgesteld en had er spijt van dat ze meegegaan was. De stilte in het grote huis depri meerde haar en ze merkte, hoe ze steeds weer luisterde, of ze geen teken van menselijk leven opving. De gedachte hier een uitgebreid weekend te moeten doorbrengen, schrikte haar thans af en ze overlegde, of ze niet een excuus kon bedenken om weg te komen. Een drin gend geval in het ziekenhuisZe moest even lachen en besloot verstandig te zijn. Op dat moment hoorde ze voet stappen op de gang. die haar deur pas seerdenZe kwamen terug en even later hoorde ze op haar deur kloppen. De deur ging langzaam open en een klein, enigszins verschrikt gezichtje keek de kamer in. Toen Lynne vriende lijk knikte, kwam een fijngebouwd klein meisje naar voren, met een mooi ge zichtje. grote blauwe ogen en glad don kerbruin haar. Dit moest Mannerley's dochter zün „Ik ben Jessica", stelde het kind zich voor. „U bent zeker de juffrouw die Pappie zo aardig vindt?" Lynne moest lachen. Het was jaren geleden, dat ze in direct contact met kinderen was geweest, behalve het be roepscontact. dat ze met haar patiëntjes in de kliniek had. Ze voelde zich aan getrokken tot het kleine meisje met het fijne gezichtje. „Ik ben een dokter net als je vader", zei ze. „En je vader heeft me uitgeno digd om hier een weekend te komen". Het kind hield haar hoofdje scheef en glimlachte op een manier die Lynne aan Mannerley deed denken. „Hij heeft zeker niet over mij verteld, hè? Dat doet hij nooit. De meeste men sen die hier komen, dokters en andere saaie mensen „Ik ben zelf ook een dokter", onder brak Lynne haar glimlachend, „vind je mij ook saai?" „Dat weet ik nog niet", antwoordde Jessica voorzichtig. „Maar het lijkt me niet. Tante Millicent is soms ook erg saai en vervelend, hoewel ze helemaal geen dokter is. Tante Millicent is Pap- ple's zuster en ze zorgt voor ons beiden. Ze doet dat erg goed. ze noemt het haar plicht Het meisje haalde kennelijk woorden aan. die ze de oudere vrouw had horen zeggen. Ze was nieuwsgierig naar deze tante Millicent, die plicht zo'n voornaam ding vond en het blijkbaar niet nodig achtte een zonnige vrolijke omgeving voor dit zeer aantrekkelijke kind te scheppen. Heb speet haar. dat ze niet wal chocolaatjes, een prenteboek of iets anders waarmee ze dit eenzame kind een plezier had kunnen doen. meege bracht had. Terwijl ze hierover piekerde, ging de deur open. ..Jessica, ik heb je toch ge zegd. dat je juffrouw Thorn niet lastig mag vallen In de deuropening verscheen een lan ge aantrekkelijke vrouw van een jaar of 45. Ze was rustig, maar smaakvol ge kleed in een zwarte jurk. Zeer opvallend was haar roodbruine, glanzende haar. dat ze in een zware wrong tegen haar welgevormd hoofd droeg. Ze glimlachte tegen Lynne en stak haar hand uit „U moet het Jessica maar vergeven", zei ze met een stem. die zacht en melodieus klonk, „we hebben niet veel bezoek, be halve de doktoren, collega's van haar vader en ze was zo verlangend om U te zien. Ik ben Millicent. Preston's zus ter. We hebben zoveel over U gehoord van mijn broer. Ik ben bang dat U het hier erg stil zult vinden Lynne drukte de haar toegestoken hand en trachtte een onredelijk gevoel van irritatie tegenover deze charmante vrouw te onderdrukken. „Ik heb juist een rustige omgeving no dig". zei ze. „Het is erg vriendelijk van U juffrouw Mannerley. dat ik hier het weekend mag doorbrengen. Jessica stoort me helemaal niet. laat U haar rustig hier blüven". (Wordt vervolgd) 56Het was een zeer onaangenamezame reiziger en ik ben op weg om dit verrassing voor Graaf Isen Grim. toen! land zo spoedig mogelijk te verlaten!" er vóór zijn auto plotseling een groepje .Ach o. reiziger!" antwoordde de ongunstig-uitziende Illiraanse soldaten aanvoerder. „Thans vrees ik dat gü u opdook' Hij wilde er eerst nog omheen 1 vergist! De woorden stromen geljjk ho- rijden. maar de lansen en de geweren nlng van uwe lippen, maar zij behel- zagen er nogal welsprekend uit zodat j zen geen waarheid! Gij gaat dit land hii de wijste partij koos en stopte. ..Wat namelijk niet verlaten! Gij zijt geko- moet dat?" vroeg hij. .Waarom laten i men om onze eerbiedige Sheik een me- jullie me stoppen? Ik ben een vreed-1 daille te brengenen wü zullen u met zachte drang er toe aanzetten, om dit voortreffelijk voornemen uit te voeren!" En terwUl hij zo op vriendelijke wijze sprak wierpen zijn volgelingen zich op de. niets vermoedende. Graaf Isen Grim. die dus werkelijk wel aangezet werd om maar met de medaille naar de Sheik te gaan; alleen was de drang niet al te zacht. Radio-programma VOOR VRIJDAG 14 DECEMBER. Experimenteel televisie-programma van de AVRO. 20.15-^—21,45: 1. „Hap zelt-le!". 2 actua liteiten. 3. Programma over wijnen. 4. Pauze. 5. Cabaret. Hilversum I (402 M.) NCRV 7 00 nieuws; 7 15 een woord voor de dag; 7 30 zenders'.ultlng; 9.00 nieuws en weerberich ten 9.10 voor de zieken. 9 30 waterstan den; 9 35 gram.muz.; 10.30 morgendienst. 1100 gram.muzlek, 1115 alt en plano; 11.45 gram muziek: 12 00 amusements muziek, 12.30 land- en tulnbouwmedede- llngen- 12 33 lichte muziek; 12.59 klok- celui; 13 00 nieuws: 13.15 amusements- i muziek; 13 45 militaire reportage. 13 55 gram.muz.; 14 00 .Bemesting van vrucht bomen". causerie. 14.15 gram.muzlek. 14 45 lichte muziek 15.15 voordracht; 15 35 fluit en claveclmbel. 16.00 gram.muzlek; 16 10 voordracht: 16.30 zendersluiting. 18 00 nieuws. 18.15 planoduo. 18.35 regerings uitzending: dr J van Baal „Het Nlmbo- ran-plan ln Noord Nleuw-Gulnea"; 18.45 gram muziek 18.50 muzikale causerie. 19.15 regeringsuitzending: „Verklaring en toelichting": 19.35 gram.muzlek: 19 40 radiokrant; 20 00 nieuws en weerberichten: 20.10 Vijf minuten"; 20.15 salonorkest; 20.45 Engelse hoorn, viool en plano; 21.10 „Wat werkgevens en werknemers van de pensioen- en spaarfondsenwet moeten weten" causerie 21.30 vocaal ensemble en solisten; 21.50 .Zwerftocht door het verre Oosten", reportage; 22 00 pianorecital: 22 20 gram.muzlek; 22.30 orgelconcert: 22.45 avondoverdenking. 23.00 nieuws en SOS-berichten- 23 15 „Het Evangelie ln Esperanto 23 30—24 00 gram.muzlek. Hilversum II (298 M VARA 7 00 nieuws; 7.15 ochtendgymnastiek; 7 30 zenderslultlng; 9 00 nieuws; 9.12 gram. muzlek, 9 50 voor de hulsvrouw; VPRO 10.00 „Kinderen en mensen", causerie; 10.05 morgenwijding; VARA 1020 gram. muzlek: 10.30 schoolradio: 10.50 voor de zieken; 11.25 radlofeullleton; 11.45 bas en plano; AVRO 12.00 dnnsorkest en solisten; 12.30 land- en tulnbouwmededellngen 12.33 sport en prognose, 13.00 nieuws; 13 15 mededelingen of gram.muzlek. 13.20 Metropole orkest. 14 00 voor de hulsvrouw. 14 20 gram muziek; (om 15.00 voordracht); VARA 16.00 muzikale causerie; 16.30 zen derslultlng; 18 00 nieuws: 18.15 felicitaties. 18 45 „Denk om de bocht"; 19 00 plano- spel: 19 10 „Wat doet Uw man", klank beeld; VPRO 19.30 „Christelijke feestda gen". causerie; 19.50 Berichten. 20.00 nieuws; 20 05 boekbespreking; 20 15 gram. muzlek; 20 30 Benelux: 20.40 „Een sterk volk", causerie. VARA 21 00 gevarieerd programma; 21.30 de Ducdalt; 21.50 bui tenlands overzicht. 22 05 lichte muziek: 22 30 gram muziek: VPRO 22 40 „Vandaag" causerie; 22.45 arondwljdlng: VARA 23 00 nieuws: 23.15 „In Huwelijk en Gezin", causerie 23 3024 00 omroeporkest. Engeland. BBC Home Service (330 M.) 12.00 populaire muziek; 12 20 schoolradio: 12 35 planovoordracht, 13 00 dansmuziek: 13.30 voor de arbeiders: 13.55 weerberich ten; 14 00 nieuws; 14 10 gram.muzlek; 15 00 dansmuziek. 15 30 lichte muziek; 16.00 crltleken: 16 45 orkestconcert: 17.30 ..Places Remembered"; 18.00 voor de kin deren; 18.55 weerberichten: 19 00 nieuws: 19.15 sportberichten; 19 20 militaire orkes ten 20.00 gevarieerd programma; 20.40 causerie: 21 00 lichte muziek: 22 00 nieuws; 22.15 Amerikaanse nieuwsbrief; 22 30 ge varieerd programma; 23 00 recital. 23 55 verslag van de vergadering van de Ver enigde Naties; 24.00—0,03 nieuws, Engeland. BBC Light Programme (1500 en 247 M.) 12.00 Mrs Dnle's dagboek; 12.15 orkestconcert; 12 45 voordracht. 13.00 dansmuziek: 13.45 orkestconcert: 1445 voor de kinderen; 15 00 voor de vrouw; Nordwestdeutscher Rundfunk (309 M 12.00 gevarieerde muziek; 13.00 nieuws; 13.30 operamuziek. 15.50 operaconcert; IC 15 klassieke muziek; 17 00 nieuws; 17.45 "evarleerde muziek; 19 00 nieuws; 19 30 operamuziek; 20 00 hoorspel: 21.05 omroep orkest; 21.45 nieuws. 22.35 kerkkoor; 23 15 Jazzmuziek; 24.00 nieuws; 0.30—1.00 dans muziek. FrankrUk, Nationaal Programma (249 en 347 M.) 12 30 orkestconcert: 13.00 nieuws: 13 55 Israëlische uitzending; 18.30 Ameri kaanse uitzending; 19 01 planorecital; 20.00 L'Ouragan". opera; 21.20 „L'Oura- gan" opera (vervolg). 22.21 gram muziek: 23.00 concert. 23 45—24.00 nieuws. Brussel. 321 en 481 M. 324 M.: 1145 gram.muzlek 12.30 weerberichten: 12.34 gram.muzlek; 13 00 nieuws; 13 15 orgel spel. 14.00 schoolradio; 15.00 voor de kin deren- 15 30 kamermuziek. 16.15 gram. muzlek: 1630 Idem- 17.00 nieuws. 17.10 de wereld der muziek 18.10 voordraent; 18 20 gram muziek. 18.30 voor de soldaten; 19 00 nieuws; 19 30 actualiteiten: 19 50 radiofeuilleton: 20 00 filmmuziek; 20.15 svmphonle-orkest en solist; 22.00 nieuws; 22.15 Jazzmuziek. 22 45 gram.muzlek; 23.00 nieuws; 23.05—24.00 operaconcert. 4S4 M.: 1145 gram muziek: 12 05 lichte muziek 13 00 nieuws. 13.10 gram.muzlek: 14 30 orgelspel: 15.00 grammuzlek. 16 30 planorecital: 17 00 nieuws: 17.10 verzoek programma 18.30 filmmuziek: 19 15 gram muzlek- 19 40 Idem, 19.45 nieuws; 20 00 omroeporkest: 21.15 grammuzlek: 22 00 tuws; 22 10 kamermuziek; 22 55 nieuws; 00 gram.muzlek. 23.50 nieuws. Mrs Dale's dagboek; 17 30 orgelspel; 18.00 orkestmuziek; 18.30 gevarieerde muziek; 19.15 voor de Jeugd; 19.45 hoorspel; 20.00 nieuws; 20 25 sportberichten: 20.30 ge varieerd programma: 21.00 discussie; 21 45 gevarieerd programma. 22.15 muzikale cnmedle: 23 00 nieuws 23 15 actualiteiten; 23 20 lichte muziek; 24 00 voordracht; 0.15 lichte muziek; 0.561.00 nieuws. Agenda DONDERDAG: Stadszaal: Residentie-orkest. Solisten Chr. Scheffer en Jaap Stottln. 8 u. nam. Volkshuls Tentoonstelling Boek en Jeugd. 25 en 79.30 uur nam. VRIJDAG: Het Gulden Vlies: Kerstexpositie fa Krlest. 1024 uur. Volkshuls: Tentoonstelling Boek en Jeugd. 2—5 en 7—9 30 uur nam. ZATERDAG: MAANDAG: Steenschuur 6' Kerstwijding Spiritualis tische Gemeenschap, 8 uur nam. DE BIOSCOPEN. Trianon ..Bright Victory" (14 Jaar). Zondag 2.15. 4.30. 7.00, 9.15 uur. Overige dagen 2 30. 7.00. 9.15. Rex ..Het meisje wan de ronde" (18 Jaar). Zondag 2.30. 4.45 7.16. 9.15 uur. Overige dagen 2.30. 7J5, 9.16 uur. Don derdag: ..De rode echoentjes". 2A0. 7.15 9.15 uur. Casino ..Macbeth" (14 Jaar) Zondag: 2.30, 4.45. 7.00. 9.16 uur. Overige dagen 2A0 7.00. 9.16 uur. Udo .Het ding" (18 Jaar) Zondag: 2.30, 4.46, 7.00. 9.15 uur. Overige dagen 2.30. 7.00. 9.16 uur. Luxor ..Zo Jongzo slecht?" (18 Jaar). Zondag 2.30, 4.46, 7.00, 9.15 uur. Overige dagen 2A0. 7.00, 9.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 8 December 13 uur tot Zaterdag 15 Dec. 8 uur waargenomen door Apotheek Van Drlesum, Mare 110. tel. 20406 en de Zul- öer-Apotheek, Lammenschansweg 4. tel. 23553. Te Oegstgecst door de Oegstgeester Apotheek. WUhelmlnapark 8. tel. 26274.

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 11