lid-Nederland sterker, maar onproductief ster van het veld L.F.C. schotvaardiger dan leidend Excelsior '20 U.V.S. verrast goed spel Sclieveiiiiigen met Geflatteerde zege van Luxemburg Zuid-Nederlands elftal heeft de jaarlijkse wedstrijd tegen Luxemburg wedstrijd, waarin onze landgenoten in vele perioden hadden, maar niet tot scoren konden komen. Die was bijzonder opvallend in het spel der Zuidelijken. Talrijke door slordig afwerken van goed opgezette aanvallen, onbenut vele malen vlogen de schoten van de Zuidelijke voorhoedespelers het Luxemburgse doel. Nu zal men ongetwijfeld opmerken, dat keren een hard en zuiver schot op doel is gelost, waarin een met een Italiaans klinkende naam, Magnani, die in prachtige stijl voortreffelijk werk heeft laten zien. Maar daar staat tegenover, delijke voorhoede ook verscheidene malen vrij voor diezelfde Mag- te staan, waarbij niettemin het schot hopeloos faalde. Trouwens, Ier Klaassens legde het accent van de onproductiviteit er nog eens j (oen hij in de tweede helft mee naar voren trok, zich van systeem ing van Luxemburgse voorhoedespelers niets meer aantrok, maar de de Zuid-Nederlandse aanval werd. Handig dribbelde hij daarbij twee, remburgers voorbij, maar keeper Magnani gaf ook hem geen kans op ren van een doelpunt. jammer, dot mldivoor Van rgj'.eer een half uur na het be tond werd en vervangen moest Niemand trof enige schuld en ',-enaar heeft het ongelukje ge ven aan onbesuisd inlopen. Bij bal op het doel van Luxem- Magnani het !eder op de be- B'me en stijlvolle wijze uit de »r. Melis was enthousiast en snel ■n zonder Magnani aan te raken hij te vallen en botste onzacht paal. Bij onderzoek bleek, dat m niet van ernstige aard de individuele prestaties betreft. Saris had een slechte dag en ïfie dan ods geen verwondering rn dat niet hij. maar Landman roor het voorlopig Nederlands gekozen. Sluis was zwak en het spel zakte in de tweede helft, on- voortdurertd overwicht van I-Nederlandse elftal, onder ln- laal niveau. opmerkelijk goede spel van i hebben wij reeds gcmcmo- vooral in de tweede helft vermoeidheid rich deed gelden r meer uithoudin.gsvcrmo- besehikken dan zijn teamgeno- zijn tegenstanders en werd hij het veld. Smeeta was beslist onvol/doende, zijn apel was orubesuisd bij het onhandig? af en wy kunnen ons niet voorstelen, dat er geen betere stopperspil op de Zuide lijke ve'den zou rondlopen. Huybrerts werkte verdienstelijk, was zeer üverig. In de voorhoede was Van O ver beek de beste apeler Enkele malen heeft hii ge tracht ze'jf een doelpunt te maken, maar ook zijn schoten misten het doel Ben- naars was een van de spelers, ciie de fout maakte de bal te lang bij zioh te houden en Pranssen op de midvoor- plaats kwam. evenmin als Carlier als linksbuiten niet boven een matige pres tatie uit. De Luxemburgers hadden een snelle zeer agressieve ploeg, welke echter niet zo sterk was als het team, dat met 3-0 van Finland had gewonngn. Toen speelden er twee professionals mee, te 's-Hertogenbosch hadden de Luxem burgse officials hen uit het elftal ge laten. Aanvankelijk was de wedstrijd het aankijken ze.cer waard Het tempo was hoog. beide doelen verkeerden om beur ten ln gevaar, met de Luxemburgers hoewel minder in die aanval, zoker niet minder gevaarlijk dan de Zuid-Neder land era. Ben schot van Nuorenberg kwam te gen de blnner.':..nt van de paal. maar carambole?: ie het veld weer In en Van Overbeek naon een voorzet van links meteen op zijn voet. doch kogelde juist over. Een hard sohot van Klaassens wend goed door Magnani gestopt. Toen ge beurde het ongevalletje met Van Melis en kwam er een omzetting in de voor hoede van de gastheren,. Bakers wist een bal op de lijn met het lichaam te stopoen teen Saris reeds was gepasseerd en nvldivoor Gales stond verwonderd te kijken, toen hij zioh plotseling alleen voor Saris zag staan De aarzeling duur de lang genoeg om onze doelman ge legenheid te geven de bal weg te wer ken. N3 35 minuten deed Gales het even wel beter en de Li xemtourgers hadden de leiding. In de tweede helft was de wedstrijd in de eerste tien minuten volkomen dooi. Het was Nuerenberg, die na l'l mi nuten na een soloren, de voorsprong van Luxemburg vergrootte Ondanks een duidelijk overwicht van de Zuid-Neder landse ploeg en het Initiatief van K'aas- sens die mee naar voren trok bleef de Luxemfojrgse defensie, verstrekt door de zrihele midderjlinie. heer en meester van het veld By een uitval van de gasten maakte Bakers een fout bjj het terug- rre'en op Saris Muller, de rechtsbuiten. 1 was er snel bij en p kte de bal voor de handen van Saris weg. waardoor het le der treiterend langzaam in doel rolde. Nog krezen de Luxemburgers enkele kansen tegen een ploeg, die goheel ont moedigd verder speelde, maar de stand bleef ongewijzigd. Het emde kwam dus met een 30 overwinning voor Luxemburg een score, welke ge<zien het spel zeker geflatteerd mooht worcten genoemd. Saris speelde gisteren voor de tiende maat in het Zuid Nederlandse elftal tegen Luxemburg. Hij deed het niet zo erg best. Op de foto ziet men hem geslagen door de Luxemburger Gales. Het was het eerste doelpunt van de Lhxemburgers. Leids overzicht was gisteren voor de Leidsc Iflngen geen kwade dag. Niet IV S deed met een 3Z zege op iningen verdienstelijk werk "T-witlen nemen hierdoor di- i gerieflijker positie op de in maar ook LFC kwam d voor de dag. De Kanaries hel ongeslagen Excelsior '20 n daardoor volop in de run- r de strijd om de Ütel. (derde klasse A zorgde Hoek van 'wr een verrassing middels een RKAVv, hetgeen tot gevolg 't de positie van Roodenburg er keuriger op ls geworden, vierde klasse A schijnt WSB uit, getuige het voor haar ma- _;Uat (1—D tegen Graaf Wil- innunda klom op de ranglijst 1-0 zege by DCO. terwijl hek- noua r.oop. zoals verwacht, het dolf tegen SJC. vierde klasse E werd niet ge iden lulden: 2e klasse B *e klasse A gel. pnt. I 13 24—12 1 11 18—10 2 10 17—12 1 9 22—16 2 8 13—12 2 8 15—16 2 8 12—19 3 7 13—18 2 6 10—12 2 6 14—22 4 4 12—18 A 16 27—13 1 13 30—17 2 12 32—20 1 11 37—15 1 11 29—17 3 11 19—25 1 9 22—17 1 9 18—17 1 5 16—24 1 5 14—43 - 4 18—33 - 4 14—32 B 1 15 207 3 15 17—7 1 15 26—10 1 13 14—8 4 10 20—12 1 9 24—21 3 9 16—19 4 6 14—17 3 5 12—23 1 5 13—25 1 3 9—16 1 3 7—25 A 1 17 24—7 1 15 33—13 1 13 30-10 1 11 34—14 2 10 15—25 1 9 23—16 1 9 17—13 4 8 10—18 3 7 12—26 2 6 21—21 2 6 13—21 2 6 14—36 3 3 13—37 Hoge belangstelling voor de knie van Van Melis. De midvoor van het Nederlands elftal kwam in de wed strijd tegen Luxemburg in onzachte aanraking met de paal. Zorgzaam ondersteund door bondstrainer Van tier Leek en bondscoach Kaufmann met boodschappentas) wordt de Eindhovenaar naar de kleedkamer gebracht. Bondsvoorzitter Karei Lotsy wandelt belangstellend mec. j De blessure viel overigens erg mec. Zuid-Slaven komen naar Leiden De officieuze waterpoloploeg van Zuid Slavic (Mladost) heeft het aanbod om by haar tour door Nederland ook in Leiden te starten ln principe aange nomen. Zy zal dan op Maandag 26 November a.s. uitkomen in een inter nationaal waterpolotournooi, waarvoor o.a. zyn uitgenodigd: HZ en PC (landskampioen 1951), Haarlem, en IIVGB. Het geheel wordt georgani seerd door de Leidse Contact Commis sie. in samenwerking met de Over dekte. OM DE ONAFHANKELIJKHEIDS BEKER. Rotterdam sloeg sterker Bondselftal Te Rotterdam werd Zaterdag op het Sparta-terrein de jaarlijkse wedstrijd tussen het Rotterdams elftal en de „Rest" van Nederland om de Gouden Onafhankelijkheids-beker gespeeld. De Maasstedelingen wonnen met 31. De wedstrijd leverde voor de keuze-com missie weinig nieuwe gezichtspunten op en het vreemde was. dat het Bondselftal vrijwel de gehele strijd in de meerder heid was. maar een vrij spoedig opge lopen 1—0 achterstand niet kon weg werken. Toen dit in de tweede helft deprimerend op de Bondsspelers begon te werken, profiteerden de Rotterdam mers hier onmiddellijk van. De doelpunten voor Rotterdam wer den gescoord door Joop Heyster. Van Ede en Van der Tuyn. Langenberg scoorde voor het bondsteam. WATERPOLO. Harthoornbeker voor G.Z.C. Te Amsterdam organiseerde de zwem vereniging Het IJ de jaarlykse wed- stryden om de „In Memoriam A. M. Harthoornbeker", die na een spannen de finale voor een jaar in het bezit kwam van GZC uit Gouda. De Hllversumse Robben, bekerhouders, werden in de voorronde door GZC ge wipt. De kampioenen van Nederland, HZ en PC uit Den Haag. vielen tegen in hun wedstrijd tegen Het IJ. maar be haalden toch op regelmatige wijze een 41 overwinning. De finale tussen GZC en HZ en PC was zeer spannend. Lange tijd hadden de Hagenaars een 10 voorsprong en pas ver na de rust konden de GZC-ers de gelijkmaker scoren. Onmiddellijk daarna namen de Goudenaren zelfs een 2—1 voorsprong, maar uit een strafworp bracht Fnts Smol de party en weer op gelijke voet (2—2). Strafworpen moes ten toen de beslissing brengen en daar bij bleken de GZC-ers de besten, want zij passeerden onze nationale doelman Max van Gelder zes maal. terwijl de Hagenaars vijf maal de Goudse doelman konden verslaan. Mid voor-probleem nog niet opgelost (Van een onzer verslaggevers) Het enthousiaste spelletje, dat de Leidse gecl-zwarten nog steeds kans paarden voor de bovenste plaats gistermiddag aan de Haagweg ten besto gaven, bleek het nog ongeslagen Excelsior '20 te machtig. Met een 20 neder laag moesten de Schiedammers huiswaarts keren en dat betekende voor L.F.C. een paar kostbare winstpunten. Twee prachtige doelpunten scoorde de rechtervleugel - respeetievelyk Sira en Van Meteren - en w as het experiment met de ex-U.V.S.-er Waasdorp als aanvals leider heter geslaagd, dan had de score ongetwijfeld hoger kunnen zijn. Deze weinig bewegelijke midvoor miste, vooral in de eerste helft, alle fantasie en bewegelykheid om het keeper Kuklaan lastig te maken, al moet gezegd dat zijn spelverdelen na de rust niet onverdienstelijk was. De nul In de uitslag komt ln de eerste plaats op rekening van de schitterend spelende keeper Missaar. Niet éénmaal zagen wy deze doelverdediger van klasse aarzelen, zyn opstellen was steeds prima en verschillende prachtige saves brachten de wit-zw arten aani alters tot wanhoop! 'Foto i,D—Van Vliet) Stevige zege lonkte naar blauw-witten (Van onze sportredacteur). Het is dit seizoen toch wel huilen of lachen bij UVS. Na de knappe over winning op VUC volgde een pover dieptepunt tegen Quick en gisteren op een met 10.000 toeschouwers gegarneerd ADO-veld werden de blauw-witte supporters weer naar de vervoering geleid van een 32 zege op Schevenin- gen, in een wedstrijd, waarin Devilee c.s. bij tijd en wijle spel demonstreerden dat deed denken aan de goede tijd van weleer. Een stevige overwinning lag reeds direct na de aanvang van de tweede helft naar de Leidenaars te lonken, doch onze stadgenoten wisten, hetzij door slap schieten, hetzij door misfortuin, hun aanzienlijke veldmeerderheid niet voldoende uit te buiten. De cijfers 32 bieden dan ook een schraal beeld van het krachtsverschil. voorzet was zó soherp dat zij de ge stalte aannam van een vlijmscherp vteu- gelscbot waaruit het leer via de bin nenkant van de paal achter de verraste Schoven inigen-doetaian Kran/k sprong. Uit een voorzet van de naar rechts afge zwenkte Kantöbeen bracht De Wolf vrij spoedig daarop met een mooie kopbal de stand op 3—-1. Enkele minuten voor tijd reduceerde Scheveningen haar ach terstand nog tot 32. middels een uit stékend genomen indirecte vrije schop in het strafschopgebied. In deze ontmoeting keurde de rustig, maar niet feilloos leidende arbiter ran beide partijen een doelpunt af. Kante- been, wiens goede spelverdelen weer op viel, was daarvan het slachtoffer, want 'het doelpunt, dat hij uit een voorzet van 9!oos scoorde, was beslist niet uit bui- tenspelposatie. Voor de rurt was de ontmoeting ove- r.gens van weinig grootse allure. UVS had geruime tijd nodig om zich aan het zware gladde veld aan te passen en Soheveningen boekte dan ook aanvan kelijk een Ucihte veldmeerderheid. Links buiten Van Spreen onderstreepte dit overwicht na een kwartier spelen met een doelpunt nadat een snel opgezette aanval door het midden en via de rech tervleugel de UVS-defensie volkomen uit pos.tie hal gespeeld. De vreugde in het Schevem n gen - knmp was echter van korte duur. want enkele minuten later werkte Tony Kantebeen met een rustig knikje van zijn hoofd een op ma3t ge sneden voorzet van Sloos op doeltreffen de wijze af: 11 Daarmee zün eigenlijk alle belang rijke waoenfeiten uit de eerste helft al verteld, want na de doelpunten zakte de kwaliteit van 't spel bedenkelijk waarbij het matige plaatsen vooral bij Sche- |veningen was dat uitgesproken slecht i opviel. Na de hervatting versoheen er een ge ïnspireerd UVS binnen de lijnen, dat on- middellyik het initiatief nam en dit op enkele zeer korte perioden na piet meer uit handen gaf. De blauw-witten, bij wie de mlddenllnie het veld beheer ste en de kanthalves de aanval van goed? basses bedienden de beide Devilee's en vooral ook Van Leeuwen mogen op een uitslekende wedstrijd te rugblikken speelden nu een aantrek kelijk stiel waarop 't zwak verdedigende en slecht wegwerkende Soheveningen geen antwoord kon vinden. Een regen van kansen en moeilijke situaties voor het doel van de gastheren waren daar van het gevolg. Het duurde echter een half uur alvorens UVS een aanvang ging maken met het grijpen van de winst Een door Verhoogt, wiens spel deze middag herinner.ngen opriep aan zijn grote glansperiode, voor het doel getrokken Nieuwe (en oude) gezichten in voorlopig Nederlands Elftal Het voorlopig Nederlands elftal, dat Woensdag a.s. in het Olympisch sta dion te Amsterdam tegen de Engelse tvvecde-divisieclub Brentford zal uit komen Is als volgt samengesteld: Doel: Kraak (Stormvogels). Achter: Odenthal (Haarlem) en Schij- vcnaar (EDO). Midden: Wiertz (DWS), Tcrlouw (Sparta) en Klaassens (WV). Voor: Van der Bogert (DOS). Lenstra (Heerenveen). Van Melis (Eindhoven). Bennaars (Dosko) en Van Overbeek (BW). Reserves: Landman (Sparta) en alle spelers, die aan de Nederlands elftal training deelnemen. Aangezien de blessure van Biesbrouck nog niet geheel is genezen, kon de RCH- speler niet worden opgesteld. ij.j lunoui' ae toss en mot onder het wakend oog van de correct fluitende scheidsrechter Schoteldraaier aftrappen. Direct echter waren de Schiedammers al voor Missaar's veste en dook de Leidse doelman een schot van linksbinnen Broere op fraaie wijze uit zyn doel. Even later noteerden wij een over de lat scherend schot van Nag- tegeller en een poging van Waasdorp om gevaarlijk te worden. Het was eerst na twintig minuten ech ter. dat Sira na een goede voorzet van Nagtegeller een felle schuiver afvuur de. die keeper Kuklaan te machtig bleek 1—0 voor L.F.C.! Een klemvaste Missaar bezwoer daar na alle gevaarlijke Schïedamse attaques, die via de beide vleugelspelers vooral Boom bezorgde Pijnacker aanvankelijk met snel en kundig voetbalspel de no dige moeite werden opgebouwd en zo bleef de stand voorlopig ongewijzigd. ATHLETIEK. SLIJKHUIS VIERDE TE NIEL. Te Niel (België) werd een internatio nale cross gehouden, waaraan onze landgenoot Slykhuis deelnam. De uitslag luidt: 1. Lucien Thijs (Belg.) 25 min. 15 sec; 2. Van de Wattyne (Belg.i 25.152: 3. Van Laere (Belg 25.20: 4 Slykhuis (Ned.) 25.21.-; 5. Herman (Belg.) 25 22.-. GOLF. NOORDWIJKSE GOLFCLUB. Gisteren werd op de Noordwijkse Golf club de maandbeker verspeeld, 18 holes medalplay. Winnaar werd jhr. M. v. d Poll met handicap 18. die een netto score van 73 binnen bracht. Tweede werd mr S. C. H. Coebergh. met handicap 14. netto score 74. Moment voor het doel van Excelsior '20. De LFC'er Van Metcren in duel met de doelman. Opvallend veel speelden de Kanaries in deze periode via de beide snelle vleugelspelers Sira en Nagtegeller en hoe goed dit gezien was. bleek by het ontstaan van het tweede doelpunt. Afgemeten vloog de bal van rechtsbui ten Sira naar de linkervleugel; een voorzet op maat van Nagtegeller ver schafte Van Meteren een niet te mis sen kans en ten tweede male kon Kuklaan mistroostig achter zich kij ken 20!. De tweede helft bracht eveneens span nend voetbal, doch ook nu werd aan beide kanten vaak opvallend slecht ge plaatst. De geel-zwarte achterhoede had er tegen de sterk opdringende Excelsior aanvallers uitstekend het oog op en Neuteboom Jr., Van Eygen en Pijnacker brachten aanval op aanval tot staan. Dat daarbij de L F C.-voorwaartsen dik wijls de steun misten van hun halfspe- lers Neuteboom Sr. en Spierenburg was begrijpelijk, daar hun aanwezigheid in de achterhoede primair vereist was. Bijl kwam een kwartier voor het einde Waasdorp nog vervangen en Sinteur schoot nog eenmaal keihard over de lat. Steeds duidelyker werd het echter, dat Excelsior '20 haar eerste nederlaag te gemoet ging en tegen vieren moesten Van der Linden c s. zich met het eind signaal van de heer Schoteldraaier bij deze tegenslag neerleggen: L.F.C. had zich kranig geweerd! Hllllll Voetbal in de topklasse le klasse A Ensch. BoysEDO 01 (onder prot. van E. B.) Haarlem—DWS 2—3 HeerenveenGVAV 21 lc klasse B Vitesse—RCH 3—4 le klasse C DHCSW 3—4 le klasse D ChèvremontHBS 35 RotterdamBondselftal 31 Zd. NederlandLuxemburg 03 DE EERSTE KLASSERS. D.W.S. wijst Haarlem terug Hel programma was in de eerste klas se in verband met de wedstryd om de i Gouden Onafhankelijkheids-beker te Rotterdam en de ontmoeting tussen Zuid-Nederland en Luxemburg te Den Bosch zeer bescheiden van afmeting. Toch z'ün er enkele interessante wed- slryden gespeeld. Zo toonde DWS zich in het duel om de leiding van de eerste klasse A met Haarlem de sterkste, terwijl Enschedese Boys het contact met de leiders verloor door een 1—0 nederlaag tegen EDO. Heerenveen klopte GVAV met 2—1. In de eerste klasse B handhaafde RCH zich op de tweede plaats middels een 43 zege op Vitesse in een emotio nele kamp. SVV distancieerde zich wat van de laatste plaats, dank zij een 43 zege en ook HBS voelt in de eerste klas se D blijkbaar weinig voor de rode lan taarn, getuige de 5—3 zege van de Kraaien in Limburg op hekkesluiter Chevremont. t Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Maandag 12 November 1951 Tweede Blad No.

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 3