LEIDSCH DAGBLAD Perzië wil voor Veiligheidsraad niet wijken Duitsland blijft gelijke rechten eisen Raad voor Nationale Reclame bepleit 90ste Jaargang VRIJDAG 5 OCTOBER 1951 00 No. 27423 Directeur: J. W. Henny Hoofdredactie: B W Menkhorst en J. Brouwer DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f 5.15 per kwartaal: f 0 40 per week Witte Singel 1, Lelden Giro No. 57055 TelefooD Dir. en Adm.: 25041; Red. 21507 Mossadeq reist via Zweden De Perzische eerste minister zal Volgens mededeling van de Perzische gezant in Den Haag de reis van Te heran naar New York. waar hij. volgens de gezant, aanstaande Zondag wordt verwacht, via Zweden maken. „Ik kan u verzekeren, dat Iran de wet op de nationalisatie van de Anglo Iranian Oil Company volkomen zal uitvoeren, zelfs al zou de Veiligheids raad tegen stemmen". Dit verklaarde de Perzische gezant irt ons land, de heer Hoessein Navab tegenover een A.N.P.-verslaggever en kele minuten voor zijn vertrek naar New York. De gezant vervolgde: De behandeling van het geschil voor het Internationaal Gerechtshof heeft in het geheel geen Invloed meer. Ten eerste heeft Engeland sindsdien de wet op de nationalisatie van de Anglo Iranian erkend, waardoor w ij het contract tussen Iran en dc Anglo Iranian als geëindigd beschouwen. Ten tweede erkent Iran niet langer het In- Gewezen communist tegen Stalin Dr Karl Albrecht. een voormaliee plaatsvervangende soviet-volkscommis- 6a ris voor de bosbouw, die tevens lid was van het Politbureau in cle sovjet unie. heeft op de wereldconferentie voor morele herbewapening te Caux. verteld, dat Caux ..de weg heeft gewezen om een nieuwe wereld te bouwen, vrii van uitbuiting en klassentegenstellingen", de wereld waarnaar hil en anderen van „Lenm's oude earde" overal tevergeefs hadden gezocht. De schmver van het bekende boek „Het. verraad van het socialisme", kreeg van de 1500 aanwezigen uit 43 landen een staande ovatie, nadat hii run toespraak had beëindigd. Dr Albrecht, die samen met Stalin. Trotsky. Boekharin en Radek in de hoofdbestuursllchamen van de sovjet unie had eezeten, verklaarde dat hii sinds vele laren niet in staat was het tweede deel van znn boek te voltooien, doch nu hoont daartoe te kunnen ko- r Albrecht. die in 1918 ln Duitsland communist werd. aanvaardde een uit nodiging van Moskou om te gaan me dewerken bii de opbouw van het com munistische experiment in het Rusland \an na cle revolutie. „In 1924 ging ik naar het Oosten om met al nuin geest kracht mede te gaan strijden voor de opbouw van een nieuwe en vriie we reld. Wii wensten geen wereld van vernietiging. Wn wensten een wereld waar alle volkeren en alle naties ge luk konden vinden. Maar Stalin wens te dat niet. Voor hem was de mens slechts een middel tot een doel. dat moest worden gebruikt om de revolutie te produceren"Gedesillusionneerd na acht en een half iaar worsteling in Rusland, werd Albrecht zo ver telde hii door de Gepeoe gevangen gezet. ..Stalin vervolgde diegenen on der ons. die idealisten waren, met brandende haat en groot wantrouwen Hii liet ziin beste vrienden om die re den doodschieten". ..In 1934 .na tien laar. keerde ik te rug naar Duitsland, volkomen gebro ken en teleurgesteld. Ik wist. waar ik tegen moest vechten! ternationaal Gerechtshof en erkennen wij dus ook niet de jurisprudentie van dit hof. Ten derde beschouwen wy het conflict als een volkomen binnenlandse aangelegenheid die dus volkomen buiten de competentie van het Internationaal Gerechtshof valt en tenslotte nu de zaak bi) de Veiligheidsraad aanhangig is gemaakt kan het Internationaal Ge rechtshof het conflict niet langer be handelen". „Indien de Veiligheidsraad zich be voegd zou verklaren de Britse resolutie in behandeling te nemen, zal de Perzi sche delegatie niet aan de debatten deelnemen", verklaarde een woordvoer der der Perzische regering nog. De Perzische oliccommissie zou er ln geslaagd zijn tien Duitse dokters en een Zwitserse deskundige op het gebied van het voorkomen van brand in dienst te nemen Zij zullen spoedig per vliegtuig naar Aba dan reizen. Maki zeide voorts: „de mogelijkheid, dat de Britse technici nog als employé's van de „Anglo-Iranian" zouden terug keren. is uitgesloten, doch indien zy als werknemers van de „Nationale Perzische oliemaatschappij" zouden wallen wer ken, zullen zij welkom zyn". Maki verklaarde verder van mening te zdjn. dat spoedig zal worden gepoogd de raffinaderij te Abadan weer op gang te brengen. Hij gaf toe. dat er sommige olieproducten zyn. die de nieuwe Perzi sche staf niet zal kunnen vervaardigen. „Waarschijnlyk kunnen wij echter wel vliegtuigbenzine en kerosine maken. Wy beschikken thans over een zeer grote voorraad olieproducten en wy zullen waarschynlyk proberen er wat van te verkopen". EERSTE ENGELSEN TE LONDEN. (Telefonisch van onze Londense correspondent). De eerste vliegtuigen met personeel uit Abadan zijn gisteravond te Londen aangekomen. Er heerste onder verschei- denen hunner een verbitterde stemming, zy zeiden, dat Morrison onwaarheid had gesproken, toen hy had verklaard, dat de Engelsen niet langer in Abadan konden biyven. Zy waren integendeel wel bereid geweest dat te doen. zy had den het gevoel, dat zy door de -.egering in de steek waren gelaten. Onder de Iraanse olleleiders heerst volgens de Engelse verslaggevers ver warring nu de Britten vertrokken zijn. Zy staan tegenover grote moei- lijkheden. De verklaring dat de productie van vliegtuigbenzine en olie onmiddeliyk zou beginnen, werd door andere Franse functionarissen tegenge sproken. Het zal waarschynlyk weken duren voordat met de olieraffinage zal kunnen worden begonnen. WEST-DUITSE REGERING KENT PENSIOEN TOE AAN VERWANTEN VAN SAMENZWEERDERS TEGEN HITLER. De correspondent te Bonn van .X.e Monde" meldt dat de West-Duitse re gering heeft besloten pensioen toe te kennen aan de verwanten der betrok kenen in de samenzwering tegen Hitier van 20 Juli 1944 (het complot van Rastenburg). die Indertijd door de Nazi's zijn terechtgesteld. Dit was tot nu toe niet geschied omdat slechts pen sioen werd toegekend aan de nabestaan den van hen. die „voor de vyand zyn gevallen". DENEMARKEN ZAL TEGENSTAND BIEDEN. De Deense minister van landsverdedi ging heeft in een radio-toespraak tot het gehele land medegedeeld dat de Deense weermacht in geval van een aan val op Denemarken opdracht heeft te genstand te biedpn zonder oP orders van de regering te wachten. ..Er moet tegenstand worden geboden ook wanneer de# vooruitzichten van de stryd hopeloos schijnen, opdat in dat geval tyd kan worden gewonnen om de Deense strydkrachten in of buiten het land weer strydvaardig te maken", al dus de minister, die besloot met te zeg gen dat zyn orders ook gelden voor de burgerbevolking. Met een kopje thee bij de hand in ccn pijpje rokend luistert eerste minister Attlee naar een spreker op het 50ste jaarlijkse Labour-Party Congres te Scarborough, belangrijk met liet oog op de aanstaande al gemene verkiezingen in Engeland. Besprekingen verdaagd HERZIENING VAN VONNISSEN LN GRIEKENLAND. Het vonnis van 3.000 Grieken, die op be;chulaigmg van communistische acti viteit ter dood veroordeeld waren, zal in levenslange gevangenisstraf worden gewyzigd, wanneer de nieuwe regering in functie treedt. Er zyn thans in het geheel ongeveer 30.000 politieke Grieken die of een ge vangenisstraf uitzitten, of op hun be rechting wachten, of verbannen zyn Deze gevallen zullen door een specia le commissie worden onderzocht. Wan neer er geen bewijzen voor „misdadige acties" worden gevonden, zullen de be trokkenen worden vrijgelaten. West-Duitsland zal niet bereid zyn deel te nemen aan het Westelyke ver dedigingssysteem, wanneer het niet de zelfde souvereiniteit zou genieten als ae andere West-Europese landen. Dit heeft dr Adenauer aan de hoge commis sie verklaard in de drie besprekingen, die hy na Washington met haar heeft gehad. De voorstellen, die door de hoge commissie op grond van de Washlng- tonse besluiten aan dr Adenauer wer den gedaan, werden door de kanselier niet aanvaardbaar geacht. De menings verschillen betreffen niet zozeer de de tailpunten van de te treffen regelingen, dan wel het begmsel van de souverei niteit zelf. De hoge commissarissen hebben, naar verklaard werd. zich daarom genood zaakt gezien opnieuw contact op te remen met hun regeringen, alvorens Woensdag de besprekingen zullen wor den voortgezet. De Duitse hoge commis saris zal zich daartoe naar Londen be- geÈ>uitslands inschakeling in de vrije wereld heeft slechts zin, wanneer zy m alle vrijheid en uit vrij besluit van alle partners, ook van de Duitse, voort vloeit. Verdragen sluiten, waarachter niet de vrije en ongedwongen wol ter ■ervulling staat, is zinloos en men kan ze beter niet sluiten", zo heet het in een verklaring van de christelyk-demo- cratische partij. Ook de liberale partij, de voornaamste regeringspartner van Adenauer, heeft de stelling verkondigd, dat het thans aan de geallieerden is in het Duitse volk een bereidheid tot het deelnemen aan de verdediging aan te kweken. .Niet wy Duitsers, doch het Westen wenst de Duitse verdedigings- bijdrage". zo zegt deze party. Zy gaat zover, de waag op te werpen, of dr ft" EMIGRATIE-CONFERENTIE GEEN SUCCES. TRUMAN VRAAGT PERS VOORZICHTIG TE ZIJN. Inzake verklappen ran geheimen aan vyand. Op zyn wekelijkse persconferentie heeft president Truman verklaard, dat „95 proceent van alle Amerikaanse ge heime inlichtingen door dagbladen en tydschriften was onthuld". Hy had van te voren een lange verhandel.ng gehou- den over de plichten der corresponden- I ten om inlichtingen, die voor de veilig heid van het land van belang zijn. te beschermen. Het niet-officiële bericht, dat de Sov- I jet-Unie had getracht twee atoombom- I men tot ontploffing te brengen en dat slechts één proef geslaagd was. noemde Adenauer niet ..wat voorbarig" heeft iTruman een ander voorbeeld van in- gehandeld. toen hy Duitslands pnnci- lichtingen, d.e niet openbaar gemaakt piële bereidheid uitsprak om aan de hadden moeten worden Hier was het militaire inspannig deel te nemen. Ook gevaar aldus de president, dat de wijze in de pers komt de desillusie in een waarop de Verenigde Staten atoom - strakkere houding tot uiting. bomontploffingen in de So<. jet-Unie ont- De voorzitter ran de West-Duitse fe- dekken, zou worden onthuld deratie van vakverenigingen. Fette. Truman deed een beroep op hoofdre- rln Dusse}dor* verklaard, dat de jdacteuren en uitgevers van Amerikaanse Weit-Duitse vakbonden Duitse deetae- bladen om hun eisen oordeel te gebrai- mlns aan de West-Europese verdedi- fen mel betrekkin- tot het publiceren glnp en het plan Schuman Jouden kun- va„ nleuwSi „at voor vijanden van be- SS."- I?™.*U».. Onder seheimetalichtlh. Deze voorwaarden, die hij onlangs in Amerika in gesprekken met functiona rissen van het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken en van Ameri kaanse vakverenigingen heeft bena drukt, zijn. aldus Fette: dat echte een heid onder de vrije en gelyke Europese landen (w.o. Duitsland' wordt verkre gen en dat gezamenlijke verdedigings maatregelen worden eenomen Voorts dient Duitsland dezelfde plichten en vrijheden te hebben als de andere „vrije landen". Het Duitse volk kan geen vrij heid verdedigen die het niet bezit, aldus Fette Voorts meent hy. dat. .gezien de bij •ielen feiten, cijfers, kaarten cumenten en als voorbeeld haalde de president door het tijdschrift „Fortune" gepubliceerde kaarten aan. waarop <Le ligging van alle Amerikaanse fabrieken voor atoomenergie was aangegeven. JOHN FOSTER DULLES GEEN AMBASSADEUR IN TOKIO Op zijn wekelijkse persconferentie heeft president Truman verklaard, dat John Foster Dulles het aanbod om be noemd te worden tot ambassadeur ln Japan heeft afgeslagen. Dulles had hem verteld te menen, dat hij er beter aan deed om in het bur gerleven te blijven en te trachten te Politieke storm in Engeland breekt nu los (Telefonisch van onze Londense correspondent!. De Engelse politieke partijen staan thans gereed om elkaar te vuur en te zwaard te bestrijden. Aan de stembusstrijd, welke ondanks alle goede voornemens met de grootste felheid zal worden gevoerd ging een moment van algemene verbroedering vooraf toen de jjolitieke matadoren in de St. Pauls kathedraal een speciale verkiezings-kerkdienst bijwoonden. Een dergelijke dienst is. naar wij menen, uniek in de wereld. Daarby liet ae aarts bisschop van Canterbury het vermanen de woord horen, dat een algemene ver kiezing een zeer Christelyke methode is om de wil van de bevolking te verne men. Hy waarschuwde voor misbruik van de verkiezingspropaganda. Een an dere geesteiyke haalde veelbetekenend de passage uit de bybel aan, waarin staat: kan de blinde de blinde leiden, zullen zij niet beiden in de greppel vallen? In het gemeenschappeiyk gebed smeekten de aanwezigen om verlost te worden van elk laaghartig verlangen en onwaardig motief en vroegen zij. dat niemand door ydele woorden zal worden misleid Een psalm werd gezongen op de tekst van Chesterton, die een waar schuwing inhield tegen .leugens van tong en pen". Toen Churchill de hoge trappen van df cathedraal afdaalde, bracht de me nigte hem een ovatie. ..Good old Win nie" schreeuwde men, Attlee liet men zwijgend passeren. Deze verschillende reacties zyn langzamerhand min of meer een gewoonte geworden zonder dat men er een conclusie over de verkie zingsuitslag aan verbinden mag. Ook in het Parlement werd de oude ceremonie gehandhaafd Het oudste lid gaat na 47 zittingsjaren heen evenals de speaker (voorzitter), die in de adelstand wordt verheven. illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll' Onze 3 October-prijsvraag Schonk het 3 Octoberfeest U vol doende inspiratie voor deelneming aan onze prijsvraag? A.s. Maandag om 12 uur is het uiterste tijdstip van inzending. Een gedichtje van enkele regels (maximaal twaalf), betrekking heb bende op enig onderdeel van het 3 Octoberfeest. kan voldoende zyn om U in aanmerking te doen komen voor een der geldprijzen. llllllllllllinilllllllllllllllllllllllllllllllllllUllllllllllllllllllllllllllL zondere ervaringen, die Duitsland heeft voorkomen, dat de republikeinse partij opgedaan", democratische controle van isolationistisch zou worden, aldus Tru- op te richten West-Duitse militaire for- man. (Dulles is republikeins adviseur mattes en het corps officieren onont- van het ministerie van buitenlandse beeriyk is. zaken). Behoefte aan Overheids campagnes? Goede advertentie uitstekend voorlichtingsmedium Op het congres te Utrecht van het Genootschap voor Reclame heeft de heer F. E. Hollander uit Den Haag ge- spioken over de mogelijkheden van een Nederlandse Advertising Council" Hij wees er op. dat in deze tyden waarin de Nederlandse bevolking geconfron teerd moet worden met de problemen van verdediging, van versobering, met de geraren. die de democratie bedrei De conferentie te Napels over emigra tie uit Europa heeft een project voor het afvoeren van 5 milhoen personen uit Europa in de komende vijf jaar terzijde eelegd. Met het project zou een bedrag gemoeid zijn geweest van 109 millioen dollar. In plaats daarvan besloten de af- uc lue Qe QeiIlocraue oe^. gevaardigden een beperkt schema met cen he[ gebruik van reclame-metho- korte looptyd oo te stellen ter stimj.e- ^en en .kennis nodig is in het contact ring van de emigratie. tu'sen regering en volk. Na verklaringen van de Amerikaanse gedelegeerden kwam men tot de con- j clusie, dat dit plan het maximum zou zyn waarop men zou kunnen hopen, de steun van het Amerikaanse Congres e krijgen Verder werd besloten een begin selverklaring op te stellen voor een in ternationaal orgaan voor de emigrat e die bewaard zal moeten blijven tot het ogenblik, waarop het congres bereid Maar dit mag niet voortkomen - al dus spr. - uit de behoefte van het reclamewezen om zich te doen gel den. maar uit het inzicht van de overheid, dat de toepassing van de reclamemiddelen voor haar doelein den onontbeerlijk is geworden. Door de weinige middelen die de overheidsvoorlichting mag besteden. maatregelen voor langere termijn uit te 511 de meeste gevallen volstaan werken worden met het werken via de z?n. I gratis publiclteitskanalen. Dit houdt volgens spr. natuurlijk nieri denigre- LEIDERS ARGENTIJNSE OPSTAND rends ln. want de opinievormende VEROORDEELD kracht van krant, radio en bioscoop kunnen niet overschat worden. Gisteren heelt het Hoge Argentijnse M„r toch dl ons f t Gerechtshof te Buenos Aires generaal Mn of „ncier d? tod,'e Benjamin Menehee. die de leiding had dc„ dle h, - van de nrvstnnd teven nresldent. Peron. D Aan de hand van cijfers constateerde WEERBERICHT Ochtendmist De Bilt verwacht tot morgenavond: In de nacht en ochtend op vele plaat sen nevel of mist. Morgen overdag droog en over het algemeen vry zonnig. Meest zwakke wind. Weinig verandering in temperatuur. (Opgemaakt te 10 uur). Zon op: 6 47 uur: onder: 18 08 uur. Maan op: 14 09 uur: onder: 20 33 u Hoogwater te Katwijk te 619 en 18.38 uur. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's Dc Russische diplomaat N. P. Orlov die betrokken was in een militaire spionnagegeschiedenis in Zweden, is door het Zweedse ministerie van Buitenlandse Zaken verzocht het land te verlaten. Hij vertrok uit Stockholm met liet Russische s.s. ..Bcloostrov Om dc persfotografen te misleiden is evenwel tevens een ..dubbelganger" aan boord gegaan, terwijl de echte Orlov zich bijna on opgemerkt inscheepte. Dc valse diplomaat, die demonstra- licf begeleid wordt door een officier van dr ..Bcloostrov". gevolgd door dc echte, half verborgen achter ..iemand" van de Russische ambas sade. an de opstand tegen president Peron. tot 15 jaar gevangenisstraf veroordeeld en hem oneervol uit de militaire dienst ontslagen. De kolonels Rodolfo Lareher en Luis Buzzetti waren veroordeeld tot respec- tievelyk zes en vier jaar gevangenis straf en eveneens uit de dienst ontsla- dat het zal een Raad voor Nationale Reclame werkelijkheid kunnen worden. De directeur van de Regeringsvoor lichtingsdienst. mr Landré. betuigde ziin instemming met de eventuele stichting van een Raad voor Nationale Reclame, maar de mogelykheid van resultaten ziet spr. zeer ver weg. Het bestuur van het Genootschap verklaarde zich bereid een kleine commissie samen te stellen, die rap port zal uitbrengen over een Raad voor Nationale Reclame. (Van onze Brusselse correspondent). Gaat men in België een van Meege ren-affaire kennen? Men schynt namelijk te Kortrijk te twijfelen aan de authenticiteit van het aldaar in de Onze Lieve Vrouwe Kerk geëxposeerde schildery van Antoon van Dyck ,.de kruisiging van Jesus Chris tus" Ofschoon het kerkbestuur nog steeds in het bezit is van de kwitantie groot 100 gulden, welke door de grote leerling van Rubens werd getekend. De twyfel ryst naar aanleiding van het feit. dat het schildery in 1794 door Franse revolutionnairen werd gestolen en naar Parijs gesleept. In 1817 werd het teruggebracht, maar in de nacht van 6 op 7 December 1907 werd het we derom gestolen en later teruggevonden. De mening wordt thans geuit, dat tij dens deze twee „operaties" het echte schildery door een cople zou zijn ver vangen. De experts ontkennen deze opvatting ten stelligste Zy hebben anderzyds ge wezen op het grote gevaar en de einde loze discussies van een van Meegeren- affaire in Belzie gen. Voorts werden nog dertien officieren veroordeeld tot straffen van 3 tot 6 jaar en ontslagen. advertentie-gedeelte de krant beter wordt gelezen dan het redactionele gedeelte. De goede advertentie is daarom naar spr. mening een beter »oorlichtins<- medium dan het redactioneel arti kel. Maar men mag zich niet tot de advertentie beperken. Indringende voorlichting betekent grotere werkelijkheidszin, minder re deloze angst, groter ondernemingszin. Spr betoogde dan. dat het Neder landse volk behoefte heeft aan over heidscampagnes. Het is gewenst dat wij In Augustus jl. heeft de leider van de het prachtige voorbeeld van de Ameri- Istiqlal (Marokkaanse Onafhankelyk- kaansc ..Advertising Council" volgen, heidspartyi de Arabische Liga verzocht De huidige situatie eist naar spre- Marokko te helpen zich te bevryden kers mening een raad voor nationale \pmber ln Korea geen wapenstilstand van het Franse bestuur. De leden van reclame Door het werk van zulk een is, de algemene vergadering der VN die de Arabische Liga «Egypte, Irak. Syrië raad wordt het algemeen belang behar- op die datum te Parys bijeen kómt, Libanon, Saoedl-Arabie en Jemen) heb- tigd maar in minstens gelijke mate moet overweeen, nieuwe economische en ben leder afzonderiyk de secretaris- het particuliere belang van de deelne- militaire maatregelen tegen communis- generaal van de V. N. verzocht de Ma- mers. tisch China en Noord-Korea te nemen, rokkaanse kwestie op de agenda voor Laten daarom een paar mensen om Een commissie der VN heeft Ln de afge- de komende vergadering van de VN te eén tafel gaan ritten, veriegenwoordi- lopen maanden verschillende nieuwe plaatsen. gers van die organisaties, die erby be- maatregelen bestudeerd, zoals politiekp 'Marokko is sedert 1912 een Frans trokken zyn: de adverteerders, de bu- en economische blokkade van China en protectoraat). Ireaux en de belangrykste media. Dan I Noord-Korea, aldus Gross. De geallieerde troepen hebben sinds zy Woensdag een offensief begonnen, gemiddeld drie tot vyf kilometer ter rein gewonnen. De Noordelijken bieden krachtig tegenstand Australië zal nog een bataljon infanterie zenden. Ernest Gross, de plaatsvervangende Amerikaanse afgevaardigde by de VN. heeft verklaard, dat. indien er 6 No ll 'oensdagmiddag defileerde de gymnastiekvereniging ..Sport Staalt Spieren" uit Sliedrecht voor HM. de Koningin. H.K.H. Prinses Marijke maakte ook kennis met de bestuurs leden. Van links naar rechts: HM. de Koningin. Prinses Beatrix en Prinses Irene. CRIPPS TERUG. (Telefonisch van onze Londense correspondent). Vandaag zal sir Stafford Cripps, die wegens tuberculeuze aandoening in de rug bijna een jaar in Zwitserland ver pleegd is. hersteld per vliegtuig naar Londen terugkeren. Hy zal door kanse her Gaitskell. zijn vriend en opvolger, worden afgehaald. Cripps gaat naar zyn woning in de provincie Het zal nog wel een jaar duren, voordat hy zich weer met politiek zal bemoeien. Wie gaan omroepen bij de televisie? Wie zullen er by de programma's, die de 4 grote radio-omroepverenigingen ln de televisie gaan verzorgen omroepen De Avro. die vandaag als eerste be gint, heeft nog geen definitieve keuze gemaakt. De eerste uitzending zal wor den omgeroepen door Netty Rosenfeld. De Vara heeft al haar omroepers voor de televisie aan een test onderworpen en was ovei het resultaat best tevreden. Toch zijn er nog geen definitieve mede werkers aangewezen, wel voor het eerste programma. Dinsdagavond 9 October, dat zal worden omgeroepen door Jo Anema en Evert Garretsen. Ook de NCRV bleek haar keuze nog niet te hebben gemaakt. Wel mag de benoeming van een omroeper(ster) zeer spoedig worden verwacht. De KRO tenslotte is de enige, die reeds tot een besluit Is gekomen. Men heeft een medewerkster benoemd, die op geen enkel gebied nog in relatie met de omroep of televisie stond. Het is mej. Mies Bouwman uit Heemstede, die haar taak als omroepster op Dinsdagavond 16 October zal beginnen.

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 1