LEIDSCH DAGBLAD Op Veiligheidsraad neemt Britse olieklacht in behandeling Perzisch verzoek enig uitstel Labour gesloten achter Attlee Parijs verwacht positief Russisch vredes-initiatief 90ste Jaargang DINSDAG 2 OCTOBER 1951 00 No. 27421 Directeur: J. W. Henny Hoofdredactie: B W. Menkhorst en J. Brouwer DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f. 5.15 per kwartaal: f 0.40 per week Witte Singel 1, Lelden - Giro No 57055 Telefoon Dir. en Adm.: 25041; Red 21507 Engelsen verlaten Abadan De Veiligheidsraad heeft met negen tegen twee stemmen besloten de Britse klacht tegen Perzië in behandeling te nemen. De tegenstemmen waren de Sovjet-Unie en Joego-Slavië. De raad heeft een vertegenwoordi ger van Perzië uitgenodigd, om aan de besprekingen deel te nemen. Perzië is immers geen lid van de Veiligheidsraad. De besprekingen van het geschil is echter uitgesteld tot een door de voor zitter. de Braziliaan MunJz, vast te stellen datum, doch niet later dan 11 October. Dit is een compromis tussen een verzoek van Perzië om tien dagen uitstel en de Britse eis, dat de kwestie onmid dellijk zou worden behandeld. Perzië wenste uitstel ..om een hoge Perzische functionaris" gelegenheid te geven naar New York te komen om het woord voor zijn land te voeren. De Sovjet-Unie verzette zich tegen behandeling van het dispuut met het argument, dat de kwestie de Verenigde Naties niet aanging en gewoon van binnenlandse aard was. Een behandeling van de zaak. aldus Tsarapkin Sovjet-Unie) zou een ..bru tale vergeweldiging" van Perzie s sou- vereiniteit b?tekenen. De zaal van de Veiligheidsraad was overvol. Velen konden seen zitplaats vinden. De opening werd gefilmd en de sohUnwerpers. aldus Reuter, wekten herinneringen aan Hollywood. In ae Britse resolutie wordt de raad verzocht te verhinderen, dat Perzie de Britse technici uit Abadan wijst Zij geeft voorts te verstaan, dat de kwestie een bedreiging voor vrede en veiligheid be tekent! De Veiligheidsraad wordt ver zocht een beroep te doen op Perzie om zich aan de uitspraak van het inter nationaal Gerechtshof te houden, vol gens hetwelk beide partijen zich dienen to onthouden van enige actie, welke de normale functie van de olle-indu- strie zou kunnen hinderen, zulks han gende een uiteindelijke uitspraak van het of. Jebb verdedigde deze resolutie uitvoerig. Bebler (Joego-Slavië) steunde het Russische standpunt, Ecuador en Turkije wilden het be spreken. doch behielden hun oordeel over de resolutie voor. Nederland en Frankrijk achtten de raad competent om de kwestie te be handelen evenals Amerika bij monde van Wanen Austin. De vertegenwoordiger van India zei- de dat de raad niet voldoende van de fe.'ten op de hoogte was. Hü had verno men. dat premier Mossadeq het plan had zijn zaak persoonlijk in de raad te verdedigen. Slechts na het horen van beide partijen kon de raad een besluit over de competentie nemen. DRIEHONDERD ENGELSEN VER TREKKEN HEDEN UIT ABADAN De driehonderd Engelsen van de olieraffinaderij te Abadan, die van de Geen „L. D." op 3 October In verband met het feest van Lcidens Ontzet zal ons Blad mor gen niet verschijnen en zullen onze bureaux de gehele dag ge sloten zijn. 'llllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Perzische regering bevel hebben ge kregen het land te verlaten, zullen zich vandaag aan boord begeven van Engelse oorlogsschepen, die in de buurt van de raffinaderij liggen. De kruiser ..Mauritius" en de torpe- dobootjager .Armada' zullen hen ruim zestig kilometer de rivier op naar Bas rah brengen, vanwaar zij naar Engeland zullen vertrekken. Tegelijkertijd zullen 350 arbeiders uit India en Pakistan uit Khoromsiahr. een belangrijke Perzische haven elf kilometer ten Noorden van Abadan. worden afgehaald. De Perzische autoriteiten hebben de bevelvoerende Britse marine-officier medegedeeld, dat zij niet toestaan, dat de ..Mauritius" en de begeleidende tor- pedobootjager aan de kaden van Aba dan aanleggen. Het Britse personeel zal zich in havenboten naar de kruiser moe ten begeven. Onze Londense correspondent tele foneerde ons nog: Engeland beleeft zijn Perzische Duin kerken. Het besluit van de Britse regering tot evacuatie van het Britse personeel uit Abadan. 24 uur voor het aflopen van het ultimatum, is ln de eerste plaats genomen om de betrokkenen de verne dering te besparen om onder gewapend escorte van Iraanse militairen over de grens te worden gezet. Bovendien zou een vertrek onder dergelijke omstandig heden tot incidenten kunnen lelden, die onvoorziene gevolgen kunnen hebben. Het is inmiddels duidelijk geworden, dat de Veiligheidsraad niets kan doen om de Iraanse regering van haar voor genomen stap te weerhouden, aangezien dc Engelsen geen geweld willen gebrui ken. om de uitwijzing van het personeel te beletten, is er geen enkel belang mee gediend om de technici tot het laatste nippertje in Abadan te laten. Er was niet de minste kans. dat Mos sadeq het advies van de Amerikaanse ambassadeur in Teheran op zou vol gen om de uitwijzing op te schorten in verband met de beraadslagingen in de Veiligheidsraad. De toestand is ove rigens voor het personeel onhoudbaar geworden Het heengaan van de Engel sen betekent, dat de laatste band tus sen Iran en het Britse olie-bedrijf, dat in 40 jaar tijd is opgebouwd en waaraan enorme kapitalen ten koste zyn gelegd, verbroken zal worden. De gereserveerde houding van de Ver. Staten t.o.v. de Engelse ontwerp resolutie. Ingediend bij de Veiligheids raad. heeft in Londen nogal verwonde ring gewekt. Men had gedacht, dat Amerika, dat niet bereid was gewapend optreden van Engeland te steunen, zou instemmen met het besluit van de Britse regering om een beroep op de Veiligheidsraad te doen tot herstel van de Engelse positie. Al is het misschien voor Iran juridisch geoorloofd om En geland uit te wijzen, het betekent een eenzijdige schending van de overeen komst met de Anglo-Iranian en een weigering om de jurisdictie van het Haagse Hof te erkennen. Een lid van de Verenigde Naties mag dat volgens Londen niet doen. Amerika erkent van zelfsprekend de belangrijkheid van de handhaving van het internationale recht, maar het beschouwt de Britse resolutie uit een oogpunt van onmid dellijk tactisch belang. Dit is. dat de resolutie, waarin Iran wordt verzocht de uitwijzing te herroepen, al heeft deze thans de nodige stemmen gehaald om ln behandeling te kunnen komen, een Sovjet-veto niet zou overleven. Verder zcu de behandeling door de Veiligheids raad, zo luidt de Amerikaanse redene ring. de kansen, hoe gering ook. dat Mossadeq door diplomatieke actie in Teheran tot andere gedachten zou wor den gebracht, in gevaar brengen. Volgens Amerika is de enige hoop op een bevredigende regeling een nieuw aanbod aan Iran op royaler voorwaar den dan die door Stokes geformuleerd. Maar voor Londen is het moeilijk nog verder te gaan. zonder geheel voor Mos sadeq te capituleren. WEERBERICHT AANHOUDEND DROOG. De Bilt verwacht tot morgenavond: Droog weer met overdrijvende wolken velden. Overwegend matige wind tussen Oost en Noord-Oost. Dezelfde of iets lagere temperaturen. (Opgemaakt te 10 uur). 3 October. Zon op: 6 42 uur; onder: 18.15 uur. Maan op: 9.57 uur; onder: 18 38 uur. Hoogwater te Katwijk te 4 27 en 16 44 uur - Springtijd '4 10 te 5.00 en 1718 uur). Dit nummer bestaat uit acht pagina's Het Amerikaanse troepentransport- schip ..General Mc Rac" lieeft gis termorgen te Rotterdam aange bracht het oorspronkelijke Neder landse detachement Verenigde Na- tics en Korea-vrijwilligcrs uit Frankrijk. België en Luxemburg. Een opname tijdtns dc ontscheping. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIM Het Feest van Leidens Ontzet DINSDAG 2 OCTOBER: 7.30 uur n.m.: Grote Taptoe. 7.45 uur n.m.: Ontsteking van de monumentale lantaarn op het Stadhuisplein en onthulling van het Stadhuis-carillon. 8.00—12 uur nm.: Lunapark. WOENSDAG 3 OCTOBER: 7.00 uur v.m.: Reveille van het Balcon van het Stadhuis. 7.0010.00 uur v.m.: Uitdeling van Haring en Wittebrood. 8.00 uur v.m.: Koraalmuziek in het Van der Werffpark. 8.3010.00 uur van.: Nationale Kortebaan Draverij. 9.0010.00 uur v.m.: Militaire Mars 10.00 uur v.m.: Plechtige herden king ln de Pieterskerk. Voor ganger: ds P. Kloek. 10.0012.00 uur v.m.: Museum „De Lakenhal" geopend. 10.0011.30 uur n.m Springen van de Fontein op de Vismarkt. 1.004.00 uur n.m.: Jubileum-op tocht „Leidse Hutspot". 7.30 uur n m.: Avondfeest Schut tersveld. 8.0010.30 uur n.m.: Cabaretvoor stelling in de Stadsgehoorzaal. 11 uur nam Luisterrijk Vuurwerk 1.00 uur 's nachts: Sluiting. Verdere bijzonderheden omtrent routes, samenstelling van de op tocht enz. vindt men in de ge ïllustreerde feestwijzer, welke alom in de stad verkrijgbaar is. minminim Peron over de jongste Argentijnse opstand President Peron heeft op een pers conferentie, die uitsluitend door Ar gentijnse journalisten mocht worden bijgewoond, verklaard, dat de voorma lige Amerikaanse ambassadeur bij zijn regering. Spruille Braden, „de eigen lijke aanstichter van de opstand is". Braden zou ook de revolutie van 1945 hebben voorbereid. Peron verklaarde niet te begrijpen, i waarom een opstand .een maand voor de algemene verkiezingen, waarbij het Argentijnse volk in de gelegenhï.d wordt gesteld van zyn inzichten op politiek gebied te deen blijken, uit breekt" Vroeger, zo vervolgde Peron. com plotteerde men in het binnenland. Thans werd van buiten af gecomplot teerd. Hij zeide reeds van de beweging op de hoogte te zijn geweest, doch haar niet veel gewicht ..die zij overigens ook niet had", toegeschreven te hebben. Deze burgerlijke en militaire opstan dige beweging, zoals men haar noemde, was door reserve-officieren met goed dunken van vooraanstaande politieke personen in het leven geroepen. Dank zij de inlichtingendienst kon men de Identiteit van deze personen nagaan. De president sprak zich waarderend uit over het leger .dat zijn plicht ge daan heeft". „Ik zal mij nauwlettend aan de wet houden en het recht zijn loop laten Ik koester geen persoonlijke wraakgevoe lens" Tengevolge van een vijftal ontplof fingen m een munitiefabriek bij Petro- polis 48 km van Rio de Janeiro gele gen. zijn zeven personen om het leven gekomen. Er zijn voorts 23 gewonden. De oorzaak van de explosie is niet be kend. Program in feite reeds aanvaard Hij verklaarde voorts, dat het niet „onze schuld" was. dat de wereld ver deeld was. Het jaarlijkse congres van de Britse Wij njn te allen tyde bere,d de vol- Labour-party te Scarborough is. gelyk ken aan de andere ajde van het IJze- gemelri. gisteren geopend. Nadat de r<?n Gordljn te ontmoeten en ons met voorzitster. Alice Bacon, in haar ope- hen in te laten- aldus Attlee. Indien ningswoord o.m. haar vertrouwen uitge- de werejd %T,j ran vrees zou moeten sproken had in een overwinning van Z1,n en ajs zlj (0t een schikking zou Labour by de aanstaande verkiezingen moet^n komen met de landen aan de en vooral de nadruk had gelegd op het vredesmotief. werd de conferentie ach ter gesloten deuren voortgezet ter be spreking van interne zaken. In verband met de verkiezingen heeft de conferentie haar oorspronkelijke agenda geschrapt, die vele resoluties bevatte, welke ongerustheid over de ho ge kosten van levensonderhoud uitspre ken en beperking van de bewapening eisen, alsmede andere moties, waardoor de conferentie een sterk polemisch ka rakter zou hebben gekregen. De hoofdschotel van het congres, dat j drie dagen zal duren, is het verkiezings- I manifest. Premier Attlee. die het debat daar over inleidde, zeide nogmaals, dat de party de verkiezingen met vol ver- andere zijde van „het IJzeren Gordijn", dienden de vrijheidlievende landen sterk genoeg te zijn. Vrede betekende, dat men voor zo ver mogelijk de oorzaken van de oorlog uit de weg ruimde. Het was juist, dat het Labour-manifest de eerste plaats aan de vrede inruimde, al dus Attlee. Nadat Attlee had gesproken barstte een donderend aplaus los. Het debat zelf heeft weinig opmerke lijke redevoeringen opgeleverd. Op het verkiezingsmanifest zijn geen werkelijke aanvallen gedaan. Ook zijn er geen po gingen gedaan van de zyde van de uiterst linkse groep van Labour om op nieuw beperking van de bewapening te eisen. Slechts één spreker zinspeelde op invloed in de wereld had verloren, was volgens Attlee volkomen onjuist. Zelfs opheffing IJzeren Gordijn mogelijk geacht De gehele Franse pers houdt zich sedert twee dagen 's morgens en 's avonds zeer intensief bezig met geruchten hoofdzakelijk uit Zweedse bron. over een op handen zynd voor stel van Italië voor een conferentie in Berlijn met de regeringsleiders der Westelijke grote drie, bij welke gele genheid de Sovjet-Unie to een aan tal sensationele concessies bereid zou zijn. en ondermeer het IJzeren gor dijn op zou willen lichten. Ofschoon men ook hier het nog al gemeen te vroeg acht voor speculaties over eventuele reacties van het Westen en de mogelijke verdere consequenties van een aanvaarding of een verwerping van het voorstel, wordt toch wel door alle commentatoren op de waarschijn lijkheid gewezen van het Russische Initiatief, dat valt in de Hjn van de Sterke uitbreiding Atlantische Luchtmacht AFP verneemt van welingelichte zijde, dat de sterkte van de ter beschikking van generaal Eisenhower staande At lantische luchtstrijdkrachten in de ko mende tien maanden zal worden ver driedubbeld. Er zullen minstens vier groepen Amerikaanse jagers, elk ter ter sterkte van 75 vliegtuigen, naar Europa worden gezonden en mogelijk nog meer. Ook komen er vyftig lichte bommenwerpers. Eisenhower beschikt thans over drie groepen jagers, twee groepen transport liegtuig. de recente twist over de herbewapening trouwen tegemoet ging. De opvatting tussen de aanhangers van Bevan en de van de oppositie, dat Engeland zyn regering, nl. de minister van defensie, Emanuel Shlnwell. die het slotwoord sprak. Shinwell zeide, dat in iedere partij onenigheid voorkwam. Labour stond echter voor de verkiezingen in gesloten formatie achter Attlee. Volgens Shin well was niemand in de Labour-bewe- ging enthousiast voor de herbewape- ning. Labour herbewapende niet omdat zij het gaarne deed, maar omdat er op het ogenblik geen keus was. Fel wees Shinwell de critiek af. dat Engeland in vergelijking met andere landen veel meer te lijden had onder de hoge kosten van levensonderhoud. z.g. vredes-politiek en waarvan boven dien sedert enige tijd al enige veelbe tekende voortekenen waren te ontdek ken. Zo was er bijvoorbeeld van Russische zyde sedert kort grotere belangstelling :e constateren voor culturele en weten schappelijke bijeenkomsten op interna tionale basis, waarvan de Sovjets zich vroeger stelselmatig verre hieiden. Ook op het internationale chirurgen congres. dat vorige week in de Sorbon- ne werd gehouden, was een Russische delegatie aanwezig, welks leider uitvoe rig heeft gesproken over de huidige ont wikkeling der Russische medische we tenschap In officiële kringen bepaalt men zich over het algemeen nog tot een afwachtende houding. Maurice Schumann die zijn naamgenoot Robert aan het ministerie van buitenlandse zaken als staatssecretaris terzijde staat, heeft op een lunch van de dip.omatie- ke pers gisteren verklaard, met vertrou wen naar de officiël° bevestiging van de geruchten inzake Stalins voorstel uit te zien. Nu Europa zijn eenheid lang zaam consolideert, moet het Moskou, aldus Maunce Schumann, duidelijk worden, dat eventuele agressie geen ba ten meer af kan werpen. De tijd van platonische verzekeringen de vrede te beminnen is voor de Sovjet-Unie nog steeds het zwaarst bewapende land ter wereld, voorbij en wy wachten dus met lertrouwen op daadwerkelijke bewijzen. OPVARENDEN VAN JACHT DOOD AANGETROFFEN OORZAAK ONBEKEND Aan boord van een luxe-Jacht, dat in de haven van Lowestoft, in het Engelse graafschap Suffolk, voor anker lag. werden Zondagmiddag de lfjken van vier opvarenden aangetroffen. Het enige levende wezen aan boord was een klein en ongeveer honderd zware kind. dat huilend op de vloer van het •B-29 -bommenwerpers In de aller- toilet lag. Het is in een ziekenhuis op- naaste toekomst zal hij zes honderd en genomen. korte tijd daarna ruim duizend Amen- Het jacht is Zaterdagmidadg Jl. de kaanse militaire vliegtuigen tot zijn be- haven van Lowestoft binnengelopen, lijk een eerder gedane uitnodiging aan schikking hebben. Hier moeten de lucht- Sindsdien bleek uit niets, dat zich men- zhn Russische collega, generaal Swiri- machten der Europese bondgenoten nog I sen aan boord bevonden, zodat de ha- dof bevestigd, om een bezoek aan de aan worden toegevoegd. venmeester gisteren besloot zelf aan Britse zone te brengen „teneinde ter van dezelfde zyde wordt vernomen boord van het jacht te gaan. Hier trof plaai.se te zien, dat zijn eigen beschul-dat de Verenigde Staten nagaan of zy hij twee vrouwenlyken onder een tafel digingen al.s zou Oostenrijk geremllita- nog een divisie infanterie naar Europa I aan. het stoffelijk overschot van een rlseerd worden, ongegrond zijn". j kunnen sturen. Er zijn er nu reeds l man op dezelfde tafel en het lyk van De Britse hoge comissaris in Oosten rijk, sir Harold Caccia. heeft schrifte- Op een desbetieffende vraag ant- I zes. Indien dit zou doorgaan, zouden woordde sir Harold, dat aan de uitnodi- zich in totaal, het personeel der lucht- ging geen voorwaarden waren gehecht, 1 strijdkrachten inbegrepen, 400.000 man doch dat men in de „beschaafde sa- Amerikaanse troepen in Eutopa bevin- menleving" op wederkerigheid rekende, den. een andere man ln een bed De overledenen bleken afkomstig te zijn uit Doncaster. in Yorskhlre. Het waren een echtpaar, een vrouw en een man. Verschillen tussen West-Duitsland en hoge commissarissen SPECIAAL OVER TOEZICHT. De West-Duitse Bondskanselier dr Adenauer en de drie Westerse geal lieerde hoge commissarissen hebben gisteren opnieuw beraadslaagd over het verlenen van souvereiniteit aan West- Duitsland. Na afloop is een communi qué uitgegeven, waarin slechts is me degedeeld. dat de besprekingen morgen ten huize van de Amerikaanse hoge commissaris McCloy zullen worden voortgezet. Van gewoonlijk betrouwbare West- Duitse zijde wordt vernomen, dat Adenauer en de hoge commissarissen verschil van mening hebben gehad over de Westerse geallieerden na op heffing van het bezettingsstatuut nog op de West-Duitse industrie uit te oefenen contróle Er zal geen West- Duitse wapenindustrie mogen komen. Er zullen geen werkstukken op het ge bied der kernsplitsing, geen militaire vliegtuigen, geen oorlogsschepen van grotere afmetingen dan patrouillevaar tuigen en vooral geen onderzeeboten mogen worden gebouwd De Westerse geallieerden wensen verscheidene com missies in te stellen, die er op zouden moeten toezien, dat de West-Dult-er zich hieraan houden. Laatstgenoemd r maken hier bezwaar tegen, daa: m strijd achten met het te Washing» genomen besluit om West-Dj. -d gelykheid van rechten toe t? kernei Er is ook nog langdurie ie preker over de vraag hoe groot de bijiraie van West-Duitsland in geld aan verdediging van West-Europa zal zijn: en welke hulp de Verenigde Staten het I in deze zullen verlenen. Geallieerde functionarissen zeggen dat de West- Duitsers niet in staat zyn het voor hem onpleizierlge feit onder de ogen te zien dat West-Duitsland, indien het deel neemt aan de verdediging vai. West- Europa, meer zal moeten betalen dan de huidige bezettlngskosten ten bedra ge van 6600 mill i oen mark. Honderd nabestaanden van in Nederland gevallen Britse militairen hebben een pelgrimstocht naar de graven van hun familieleden ge* maakt. Gistermorgen werden zij in het Paleis Socstdijk ontvangen door H.M. de Koningin. De enige Engels man van het gezelschap, die zelf in Nijmegen heeft gevochten. Capt. T* H. Nicholls uit Learmington. bood dc Koningin een bouquet rose anjers Tijdens de jongste conferentie van de Noord-Atlantische Raad te Ottawa, is o.m besloten tot de instelling van een tijdelijke commissie, bestaande uit ver tegenwoordigers op ministerieel niveau der 12 aangesloten landen, welke zich ln het bijzonder zou moeten bezig hou den met de vraag, op welke wijze de militaire behoeften van de landen van het Atlantisch pact ln overeenstemming zouden kunnen worden gebracht met de financiële en economische mogelijkhe den. welke deze landen ten dienste staan. De Nederlandse regering heeft ala haar vertegenwoordiger in deze com missie benoemd dr H. M. Hirschfeld, Regeringscommissaris voor het econo mische en militaire hulpprogramma. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Onze 3 October- prijsvraag Onder verwijzing naar ons num mer van Dinsdag jj.. waarin alle bijzonderheden werden vermeld. herinneren wij aan onze nieuwe prijsvraag, waaraan ln eerste in stantie ook niet-abonné's kunnen deelnemen. Gevraagd wordt ons vóór 8 Oc tober. des middags te 12 uur, een gedichtje te doen toekomen van ten hoogste 12 regels (het mogen er dus óók minder zynl». dat het 3 Octoberfeest of enig onderdeel daarvan tot onderwerp heeft. Voor de beste inzendingen zyn geldprijzen beschikbaar van f. 70.-, f.60.-. f.50-, f40.- en f.30.-. Uit de inzendingen zullen wij een selectie samenstellen van 10 a 20 gedichtjes, welke naar onze me ning het meeste voor een prys in aanmerking komen. Aan onze abonné's is daarna de taak om daaruit de hun inziens beste vijf aan te wijzen. Het gedicht, dat aldus de meeste stemmen op zich verenigt, verwerft de eerste prjjs. enz. Wie de aldus verkregen pu blieke uitspraak het dichtst bena dert. deelt mede in de prys van f.200. welke uitsluitend voor de beoordelaars beschikbaar is. Wy komen daarop nogmaals terug, wanneer wij de serie van 10 a 20 gedichten afdrukken. Voorlopig wachten wij Uw dich terlijke ontboezeming, ondertekend nut Uw naam en adres (dus niet uitsluitend op de enveloppe!) en aan de buitenzijde voorzien van hei opschrift „3 October-prys- vraag", uiterlijk a.s. Maandag om 12 uur in. ;;:HII!II!II'IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII1IIIIIIIII~ ""slrfse ere-promotie P.Ins uernhard 16 November De lector-magnificus der Technische Hogeschool te Delft prof dr. O. Bot- tema, heeft gistermiddag in een buiten gewone Senaatsvergacenng meegedeeld dat de erepromotie van Prins Bern- hard op 16 November zal gschieden in de Nieuwe Kerk te Delft. Prof Bottema zei, dat de Senaat verheugd was prof. dr. ir A. J. Kluyver bereid te hebben getonden de functie van promotor te aanvaarden.

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 1