Forse scores van A.S.C. en Lugdunuin Rouwkoop in dubbele cijfers Eerste overwinning van Rijnsburgse Boys V.W.S. nog ongeslagen aan de kop Foreliolte verloor Wedstrijd Sleutels—Woubrugge moest gestaakt worden De vierde klussers MAANDAG 1 OCTOBER 1 SCHAKEN. AFVALWEDSTRIJD LEIDSE SCHAAKBOND. Het was gisteren schuttersfeest in de vierde klasse A ASC schoot het arme Concordia met negen voltreffers naar Hillegom terug en Lugdunum keek al niet op een doclpuntje meer of minder in haar thuiswedstrijd tegen THB: 61. Bepaald ontstellend waren de cijfers, waarmee Rouwkoop bij 't pas gepromo veerde Graaf Willem 2 klop kreeg: 10-3. Wilhelmus bleef lijstaanvoerder door een zuinige 2—1 zege op Lisse en WSB handhaafde zich in de kopgroep mid dels een 30 zege over SJC. Warmunda verloor van Teylingen. In de vierde klas se E deed Meerburg goed werk door Haastrecht onder zich te houden, terwijl ook Alphia niet ontevreden behoeft te zijn over haar puntenverdeling met Am- merstol. Hattrick van Verhoeven Lugdunum heeft weinig moeite gehad om het zich dapper verwerende THB een flinke nederlaag toe te brengen. De deze dag in rode hemden gestoken Lei- denaars toonden reeds direct na de aan vang in alle onderdelen van het spel een klasse beter te zijn dan de bezoe kers, bij wie alleen de linksbuiten en spil een voldoende konden halen. In hoog tempo bestookten onze stadgeno ten gedurende een twintigtal minuten met aardige combinaties de THB-veste, zonder daarbij doelpunten te scoren, hoewel de defensie van de bezoekers vrijgevig genoeg was met het bieden van kansen. Eerst nadat THB met een treffer uit een vrije schop dc weg had gewezen, begon de doelpunten-machine van Lugdunum op toeren te komen. Twee goals van de snelle rechtsbuiten Mizee en één van Tecuwen brachten de ruststand op 3—1. Na de hervatting viel cr weinig meer te genieten. Lugdunum was heer en meester en spande zich niet al te zeer meer in. Verhoeven scoorde nog drie doelpunten en daar is dan ook alles mee gezegd. Lang voor de scheids rechter het einde floot, ging een groot deel van het publiek al naar huis. Lug dunum speelde uiteraard een goede wedstrijd. A.S.C.-voorhoedespel met perspectief Op ondubbelzinnige wijze heeft ASC gisteren haar meerderheid bewezen ten opzichte van een enthousiast, doch verder vrij simpel spelend Concordia uit Hillegom. Dit dapper en uiterst sportief spelend ploegjc zag tegen een waarlijk niet brillante ASC-defcnsic geen kans ook maar éénmaal te sco ren. Kood-zwart daarentegen was deze middag, met Veighel op dc midvoor- plaats. uiterst schotvaardig en vergis sen wij ons niet. dan is een aanvals- linie Lasandcr. De Troye, Veighel. Vreeken en Van Leeuwen voor de naaste toekomst wel de meest produc tieve samenstelling. Ondanks verdienstelijk doelverdedi- gon van dc lange Van Looij bleek er echter geen kruid gewassen tegen een Veighel met vier doelpunten De Troye driemaal en Lasander en Van Leeuwen ieder één. De rood-zwarte aanvalsleider opende na een wat onzeker begin van de gehele ploeg de score door een goede pass van Van Leeuwen op kundige wijze langs de keeper te spelen (10). Een schitterende rush van Lasander, beslo ten met een lage voorzet, verschafte De Troye een niet te missen kans en het was 2-0. Weer omspeelde daarna Veighel de Concordia-keeper en ondanks een vertwijfelde poging tot redden van links back Berneveld verdween de bal ten derde male in dc touwen. Een voorzet van Lasander kon Veighel wederom be nutten en met deze 40 voorsprong brak de rust aan. Direct na het begin van de tweede helft strafte Van Leeuwen fout terug spelen in de Concordia-verdediging af met een vijfde doelpunt. ASC pakte hierop de zaken wat rustiger aan en met nimmer aflatend enthousiasme forceerde Concordia enige corners op Rooyakker's veste, zonder resultaat echter. liet mooiste doelpunt van dc wed strijd was daarna de door Dc Troye uit een corner van Van Leeuwen schitterend ineens ingeschoten bal een treffer, waarvoor zelfs de tegen- party van harte applaudisseerde. Een ten halve over Van Looy heenge- speeld boogje van De Trooye werd weer door Veighel resoluut in een doelpunt omgezet (7—0), waarna Lasander, goed naar binnen gezwenkt, rustig en be heerst een acht op het scoringsbord bracht Met de moed der wanhoop zette Concordia verbeten door, doch weer kwam succes aan de andere kant door een schitterend schot hoog in de touwen van De Troye (9—0). S.J.C. kon het niet bolwerken tegen enthousiast V.V.S.B. In een op hoog peil staande wed strijd heeft WSB niet alleen haar lijstje van verlicspuntcn blanco we ten tc houden, maar ook bewezen, dat zij in dc competitie ccn hartig woordje zal meespreken. S.J.C. kwam snelheid te kort om het tegen de jeugdige. In hoog tempo en met groot enthousiasme spelende Noordwyker- houters te kunnen bolwerken. Aanvankelijk leek het er niet naar, dat de gastheren een zo duidelijke overwinning zouden gaan behalen. De eerste 10 minuten waren dan ook voor SJC. De Noordwilkers speelden tech nisch goed en rustig en lanceerden eni- ee gevaarlijke aanvallen. Langzamer hand kwam WSB echter los en nu werd ook de SJC-keeper enige malen aan die tand gevoeld. Na 25 minuten spelen gingen de gastheren echter be seffen. dat er aangepakt moest wor den. Het tempo werd verhoogd en de achterhoede van SJC krees handen vol werk Goed doorzetten van J v. Duin scheen de eerste goal te zullen bren gen. maar de bal ging juist naast. De uittrap werd echter door WSB opge vangen cn spil v. d. Togt schoot zo on verwacht in. dat keeper Groenewoud een geslagen man was: 1—0. Na de rust ging enige tiid het snel vriiwcl geliik op. maar langzamerhand werd het toch wel duideliik. welke club zou gaan winnen. De jonge WSB- ers waren beduidend sneller dan de SJC'ers en 10 minuten na rust kopte v Gijlwilk een door Braun voorgezette bol tussen de handen van keeper Groe newoud door 20. De Noordwukers vochten coed door. maar zii voelden rich blijkbaar reeds de geslagen ploeg. De linkervleugel van WSB met de 2 kleine, maar o zo vlugge en handige spelers was zeer gevaarlijk en 10 min. voor het einde kwam vla deze vleu gel het 3e doelpunt en wel van de voet van Nederstlgt. die deze middag wel bil zonder op dreef was. Ook na dit doelpunt bleef SJC nog flink partij eeven. maar het bleef 3—0 voor de ploeg, die werkelijk de over winning verdiende. Alphia deelt met Ammerstol Hoewel Alphia vooral In de tweede helft beter spel le zien gaf dan het bezoekende Ammerstol zijn dc Heul- bew oners er niet in geslaagd de beide punten thuis te houden. Zelfs slaagden de gasten er in, nadat de rust met dubbel blank was ingegaan, uit een doelworsteling dc leiding te nemen. 01. Maar W. de Jong zorgde vooreen ver schot, waar- bil de doelman blunderde en tot grote vreugde van de thuisclub de bal in het doel verdween. In de eerste helft ging de strijd ge liik od en neer. waarbij belde partijen hun uiterste best deden er Iets goeds van te maken, zonder dat nu gezegd kan worden, dat zij daarin ook slaag- ten. De gasten speelden een soert kick and rush. waarbit de ballen met grote trappen ln de Alphia-defensie ge trapt werden en waar dan steeds en kele Ammerstolse spelers op inliepen. De rust ging ln met gelijke stand. In de tweede helft kreeg Alphia Iets meer vat od dit spel. maar toen weer een verre trap de bal in de Alphla- ach ter hoede deed belanden, wist men het leder daar niet weg te werken en uit de ontstane doelworsteling kwam de bal achter Kramer terecht. Op wel zeer gelukkige wijze wisten de Heulbe- woners eelilk te maken uit een ver schot van W. de Jong. 1-1. Met onver anderde stand brak het einde aan. Meerburg speelde na rust hoger tempo minder dan viermaal moest de doel man der gasten ln de tweede drie kwar tier de bal uit het net halen. In de eerste helft zetten de Haastreohtspelers er direct een hoog tempo in waarte gen de thuisclub zloh niet dan met de grootste moeite staande wist te houden. De opbouw van het spel van Meerburg was evenwel ook in de eerste drie kwar tier al beslist beter dan van de gasten, zodat voor de tweede helft de vooruit zichten niet slecht waren. In de tweede helft bleek al spoedig, dat Haastrecht voordien te veel van haar krachten gevergd had. waardoor zij het tempo van Meerburg niet meer konden volgen Het resultaat bleef dan ook niet uit en toen Romijn de score had geopend en Janson er spoedig daarop 20 van gemaakt had. was Haastrecht al geslagen. Th. Zandber gen scoorde daarna nog 3—4) en Ro mijn zorgde voor het vierde doelpunt. Te zware nederlaag van Rouwkoop Tegen een slap spelend Rouwkoop- elftal heeft het kwieke Graaf Willem een volkomen verdiende overwinning behaald. Een groot aandeel in deze zege had den de uitstekende binnenspelers er kundige kanthalfs van de gastheren, die zowel verdedigend als aanvallend volkomen voor hun taak berekend wa ren. Het eerste kwartier was voor Rouw koop. maar alle aanvallen werden door slecht schieten om zeep gebracht. Van lieverlede kwam de thuisclub er beter in en toen hun rechtsbuiten een corner eroed voor doel nlaatste kopte de linksbinnen fraai ln. Nog voor de rust wist de thuisclub door fouten Rouwkoopverdediging de stand op 30 te brengen. Na de hervatting even een Rouw koop-offensief. maar succes kwam aan de andere zijde: 4—0 en 50. Rouw koop kwam terug en toen haar links- De loting voor de laatste ronde van de afvalwedstrijd LS B., waaruit de vier finalisten te voorschijn zullen komen, heeft het volgende resultaat gehad: J. van Steenis (LSG, no. 15)J. to. Vol ders (Philidor, no. 12). N. Cok (Boskoop, no. 10>-^Jerry Bey (Philidor, no. 5), W. H. van der Nat (LSG. no. 2)—W. F. Schuss (Philidor. no. 4), P. van Bemme- len (LSG, no. 29)—J. Kanbier (Vrien denschaar. no. 11). helft wel zeer uit hun slof, want niet buiten de bal goed voor het doel Foto L.D./Van Vliet plaatste, kopte Vis fraai ln: 51. Graaf Willem had het antwoord di rect klaar ln de vorm van 2 doelpun ten, Kort hierna had Vis weer succes, ter wijl Brouwer een riecht uitgetrapte bal van de Graaf Willem-doelman, af strafte door hoog ln te schieten: 7—3. Graaf Willem wist nog voor het einde de stand tot 10—3 op te voeren. De wedstrild werd ln de beste ver standhouding gespeeld. Wilhelmus had moeite met Lisse In een door belde partijen vlug ge speelde wedstrijd heeft Wilhelmus een zwaar bevochten, doch verdiende over winning op Lisse behaald. De nederlaag heeft Lisse te wijten aan een zwakke plek ln haar verdedi ging. waardoor de overige spelers voor een zwaardere taak kwamen te staan. Het begin was voor Lisse hoopvol, daar na 10 minuten mldvoor Meyer de bal naar rechtsbuiten Bon plaatste, die met een goed gericht schot de Wilhel- mus-doelman passeerde: 01. Lang heeft Lisse van deze voorsprong geen plezier gehad, want na 20 minuten wist Steenbergen met een kopbal doel man Ruigrok te passeren. Enige minuten voor de rust maakte de Llsse-doelman een blunder by een schot van de mLdvoor, waardoor Wil helmus de leiding nam 2—1 In het tweede gedeelte van deze span nende strijd is Wilhelmus het meest ln de aanval geweest, maar in het bijzon der door het goede werk van doelman Ruigrok, bleven doelpunten uit. Deze heeft een serie schoten op zijn heilig dom onschadelijk gemaakt. In de laatste tien minuten deed Lisse nog wanhopige pogingen voor de ge lijkmaker. maar de Wllhelmus-verde- diging was te hecht voor de doorzich tige aanvallen van Lisse. Van de voor hoede van Lisse ging niet veel kracht uit. TEYLINGEN SLOEG WARMUNDA. De wedstrijd Teylingen—Warmunda gaf voor de rust een gelijk opgaande stryd te zien. In deze periode namen de gastheren profiterend van een misver stand in de Warmondse defensie, de leiding. Na de hervatting was Warmunda steeds in de aanval, maar ondanks haar veldoverwlcht zagen de Warmonders geen kans te scoren. Het bleef dus 10 voor Teylingen. Een van de twee doelpunten, welke de Lugdunum-rechtsbuiten Mizee in de wedstrijd tegen THB scoorde. Zaterdagmiddag-Competitie K.N.V.B. (Van onze medewerkers). Overwinningen van Quick Boys, Rijnsburgse Boys en ARC, waarbij respec tievelijk Ter Leede, Monster en CSVD het kind van de rekening werden. Desalniettemin gaven de Sassenheimers uitstekend partij; zij deden het beter dan Noordwijk, dat tegen Zwaluwen niet tot scoren kon komen. Goed werk ook van Rijnsburgse Boys, deze eerste zege! Die Haghe en Excelsior speelden 22. VWS na vier wedstrijden nog ongeslagen. Deze laatste zege tegen 's Gra- venzande was een te ruime beloning, gezien het verloop van de strijd, doch de punten zijn binnen. Zo ook bij Leiden, dat nèt aan van SVOW won. RCL en Lisser Boys boekten geen overwinningen en vooral de Racing komt in het hoekje te zitten, waar de slagen vallen. Woerden verloor met 3—6 van RAS. AR C. heeft ln Delft verdiend gewon nen! Zoals gewoonlijk waren de Alphe- naren tegen C5.VD. de meerderen, hoewel lat. palen en een behoorlijke do sis pech de ruststand toch dubbel blank hielden. Ondanks het gemis van Bos. Verduin en Wlttebol bleef het overwicht in de tweede helft gehandhaafd en het was v. d. Linden, die toen het eerste doelpunt voor z'n rekening nam. Direct daarop noteerden wij een doelpunt van de Delftse rechtsbuiten een goed doelpunt zelfs! doch weer scoorde v. d Linden, nu met een hard. diago naal schot (1—2). De Hoed en invaller Spierenburg brachten een vier op het scorebord, waartegenover de gastheren nog slechts één maal doelpuntten! Enige zonderlinge beslissingen van de scheidsrechter bevestigden de zwakke indruk van deze referee. Eveneens winst voor Rijnsburgse Boys! De eerste punten zijn binnengehaald in een spannende wedstrijd te Monster te gen de club van die naam Ondanks de handicap van het kleine veld waren de Rijnsbureers toch vele perloden sterker en met de wil om de nul van de com petitiestand weg te werken, werd het doel van Monster vele malen behoorlijk onder schot genomen. Het eerste succes was voor P. Zwaan, die na vijftien mi nuten de score opende. Een kwartier voor de rust veroorzaakte een fout van Heemskerk een tegenpunt. Rechtsbui ten v. d. Horst stelde met een tweede doelpunt de minimale Rijnsburgse zege echter veilig (2—1). Nog steeds weinig opwekkend nieuws van het Noordwijkse rood-witte front! Het sterke Zwaluwen, dat inmiddels door een gelijk spel van Excelsior uit Pernis aan de kop ls gekomen, scoorde, vooral door haar gevaarlijke rechter vleugel. vier maal v d Wiel es. konden het net niet vinden, waardoor Zwalu wen. met ongewilde medewerking van keeper Waal bij twee doelpunten ver zuimde hll uit te lopen aan een ge el en40 zege kwam Vooral na de ge- bruikeliikp morele Injectie ln de rust. toen de Noordwijkers met 01 achter i-.onden. speelden dc bezoekers stukken agressiever, doch tegen het stevige op- ruim-systeem van Zwaluwen was en bleef de Noordwijk-voorhoede kansloos. Aan Ter Leede was niet veel meer te merken van de 14—2 nederlaag, die de Sassenheimers vorige week te slikken hadden gekregen. Tegen Quick Boys zwoegden de bollenstreek-bewoners van het begin to, het eind en eerst ln de tweede helft moesten zij het hoofd bui gen voor de ongetwijfeld sterkere Kat- wijkers De voorsprong van Quick Boys was bU de rust niet groot. 1—0 door een prachtig doelpunt van Schwip en dat kwam enerzijds door slecht schieten en anderzijds door het goede werk van Griffioen ln het Sassemse doel. Na de hervatting bleek v. d Oever blessu re vervar gen door Langeveld en deze was nog rr.aar nauwelijks in het veld of hij bracht de stand oo 20. Door Harskamp werd het echter weer 24. Dezelfde speler benutte even daarna een strafschop: 2—2 De strijd speelde zich vervolgens grotendeels op de Ter Leede helft af en hoewel de bezoekers zich hardnekkig verdedigden, werd het ten slotte door Zuyderduln en Zandbergen 4--2. VIERDE KLASSERS V.WS. geeft geen kamp- Nog steeds staan de mensen van Van Wijk na vier wedstrijden aan de kop, al werden voor heen overtuigender overwinningen be haald dan de 21 op 's Gravenzande. De blauw-witten. nog steeds gehandi capt door de afwezigheid van spil Kok. ook nu weer verdienstelijk vervangen door Blok. scoorden reeds na vijf minu ten spelen door Arnoldus I hun eerste doelpunt. Het toch al aanvallende spel van de thuisclub werd daarop nog ster ker en voor het doel van V.W.S. ont stonden de moeilijkste situaties. Met keeper Spruit aan het hoofd werd ech ter stand gehouden en zowaar kon Ar noldus I tijdens een uitval na een half uur ln de tweede helft wederom sco- (02)BUna werd het 3—0. doch een achterspe'.er van de thuisclub red de op de doellijn. Tien minuten voor het einde werd het nog 2—1 waarna de sensatie van de middag kwam met een door Spruit fraai gestopte penalty! Ook ln haar vierde wedstrijd heeft Zwaluwen 48 Excels. P. 4—7 OSVD 4—5 Quick B. 34 ARC 3—4 Die Haghe 4—3 Noordwijk 4—2 Ter Leede 4—2 Rijnsb. B. 4—2 Monster 41 4e klasse VDS 4—8 Leiden 46 RAS 4—0 SVOW 4—5 Sportl. '46 45 's Gravenz. 45 VOG 44 Lisser Bos 43 RCL 4—0 Woerden 40 R.CL. het nog niet tot een overwinning kunnen brengen. V.O-G. won verdiend met 4—2. waarbU slechts valt aan te merken, dat keeper Overduin by het derde en vierde doelpunt niet geheel vrijuit ging. De aanvallen van de Haag se onderwijzers waren beter afgewerkt, terwijl bij de Racing vele kansen door treuzelen verloren gingen. De ruststand brak aan met een 2—0 voorsprong voor V.O.G.. waarna de Hagenaars de score tot 40 opvoerden Linkshalf Van Tel- legen maakte belde doelpunten. Een omzetting bij RCL. Hagemans en Jansen verwisselden van plaats bracht wel een verbetering, doch niet de gewenste doelpunten. Bepaald gunstige berichten kunnen wy uit Lisse nog niet doorgeven. Tegen Sportlust "46 de club uit Woerden, die zich in dit millieu uitstekend thuis voelt werd weer een (2—2) gelijk spel be haald. Dit ondanks een duidelijk over wicht ln de laatste dertig minuten, waarby echter de voorhoede een ont stellend gebrek aan schotvaardigheid ten toonspreldde. Vooral linksbuiten J. Maarsen (nog niet geheel bekomen van een knietje?) verknoeide nogal veel kansen. De Woerdenaren namen door hun rechtsbuiten de leiding, doch rechtsbinnen J. Bliek scoorde na 10 mi nuten de gelijkmaker, waarna Griek- spoor de ruststand op 21 bracht. Na een kwartier spelen in de tweede helft was de stand 2—2. waarna met een over wegend sterker Lisser Boys het einde kwam. Negen doelpunten bü LeldenS.V.O. W.! De thuisclub kreeg er 5. S.V.O.W. vier toegewezen. Het spel van de Lei- denaars was niet direct slecht te noe men Windhorst en Geel waren zelfs goed! doch de achterhoede had nog al last met het zeer snelle spel der S V.O.W.-voorwaartsen. Het eerste kwartier was volledig voor de bezoekers, die dan ook een C0 voor sprong namen, waartegenover Domburg voor de rust slechts één doelpunt kon stellen. Na de rust ging de strijd meer gelijk ot> en nadat Oude Wetering de stand tot 31 had opgevoerd, waren het kopballen van Windhorst en v. d. Kwaak en een schot van Kraan, die de kansen deden keren (34). In die be drijven miste Nlevaart nog een penalty. Domburg maakte er middels een vrije schop 53 van. gevolgd door een vierde en laatste treffer van S.VjO.W. (5—4). In de Afdeling Leiden zaten de handen weer los (Van onze LVB-medewerlcer). Zowel in de eerste klasse van Zaterdagmiddag- als in die van de Zondag competitie zijn weer ernstige incidenten voorgevallen, waarbij niet minder dan drie spelers vroegtijdig de kleedkamers moesten opzoeken en één wedstrijd {Zaterdagmiddagcompetitie) zelfs gestaakt moest worden. Foreholte verloor bij DOCOS met de oneven goal, maar wist zich deson danks toch aan de kop te handhaven. Een groter verlies voor de Voorhouters achten wij het uit het veld zenden van twee van hun beste spelers! LDWS her stelde zich bij SVLV en wist daar beslag te leggen op de volle winst, het werd 24 voor De Lange c.s. Dat Alphense Boys gelijk speelde (33) op eigen terrein tegen Rijpwetering is voor de Boys een tegenvaller, terwijl de prestatie van DOSR bij Wet. Boys eveneens aan de bescheiden kant is. DOCOS—Foreholte is een zeer span nende stryd geworden, waarbij de thuisclub de tactiek toepaste van na snelle, open aanvallen het zwaartepunt direct weer op de verdediging te leggen. Hierdoor leek het, dat de gasten steeds een overwicht hadden, maar ln wezen waren de snelle uitvallen van de Haag- wegbewoners veel gevaarlijker. Na 15 minuten spelen kreeg Invaller Mazurel uit een dezer aanvallen een goede kans, die hij keurig benutte 10. Tot de rust bleef de stand ongewijzigd. In de twee de helft zetten de gasten zo mogelijk de DOCOS-achterhoede onder nog ster ker druk. Toen hierbU een der Voor houters zich niet wist te beheersen, werd hij naar de kleedkamer verwezen. Spoedig gevolgd door nummer twee zodat Foreholte de strtfd met negen man moest voortzetten. De thuisclub slaagde er in de stand op 10 te hou den. waardoor de spanning er aan de kop weer goed is ingekomen. Het 33 gelijke spel op eigen terrein van Alphense Boys tegen Rijpwetering moet voor de Boys een grote teleur stelling geweest zyn. De strijdlust ont brak bij de Boys volkomen, terwijl dit bil de gasten juist het sterkste wapen bleek te zijn. Te betreuren was het. dat ook een der Boys-spelers door de arbiter wegens niet toelaatbare hande lingen uit het veld moest worden gezon den. maar ondanks deze numerieke minderheid wisten de Boys toch nog in ed laatste minuut gelijk te maken. LDWS heeft in Voorschoten in een sportief gespeelde ontmoeting tegen SVLV zich wat van de inzinking weten te herstellen en zich dank zij een ver dienstelijke 42 overwinning weer en kele plaatsen weten op te werken. In de eerste helft wisten onze stadgenoten ln betrekkelijk korte tijd met een twee tal goede doelpunten een voorsprong te nemen, die zelfs nog tot 3—0 werd op gevoerd, waarna uit een strafschop de eerste tegengoal voor SVLV ontstond. In de tweede helft was het weer een strafschop, waaruit gescoord werd, maar ditmaal voltrok LDWS het von nis. Nadat de thuisclub nog eenmaal de roos had weten te treffen kwam het einde van deze prettige wedstry'd: 24. Weteringse Boys wist het eerste punt in dit seizoen binnen te halen door de thuiswedstrijd tegen DOSR in een zeer verdienstelijk 3—3 gelijk spel om te zetten. Hierdoor wordt nu ae laatste plaats aan Stompwijkse Boys gela'rn, dat er met twee nederlagen uit even veel wedstrijden maar pover voor staat. Arbiter tegen de grond geslagen! Dank zjj de stevige overwinning van Rouwkoop by Oegstgeest, heeft dit pittige elftal nu de leiding van de Zaterdagmiddag eerste klasse over genomen van PBOV. Valken Boys wist met 51 te winnen van het zwakke Hazcrswoudsc Boys en daar Katwijk tegen GWS een punt ver speelde, geloven wij. dat het stuiver tje wisselen aan de kop nog wel even zal voort duren. Bij SleutelsWou brugge heeft de scheidsrechter de wedstrijd moeten staken, nadat hy eerst een speler van Sleutels wegens slaan van een tegenstander van het veld had gezonden en daarna zelf door een Woubruggcspclcr tegen de grond werd geslagen. Dit wel zeer onsportieve optreden van de Wou- bruggenaar J. P. de Witte zal voor deze voetbalvlegel wel het einde van zijn voctballoopbaan betekenen. In de eerste helft van de ontmoeting Oegstgeest—Rouwkoop zag het er niet naar uit. dat de doelpunten zo goedkoop zouden worden Immers na een span nende eerste helft ging de rust in met 0—0. In de tweede helft zakte het spel van de thuisclub wat af. waardoor het dikwijls zeer goed spelende Rouwkoop het spel ln handen kon nemen. Men wist zich doelpuntrijpe kansen te schep pen en wa t meer zei men wist ze ook te plukken. Het gevolg was dan ook. dat de gasten een 0—3 oorsprong namen en door een tweetal uitstekend genomen hoekschoppen, waaruit evenzoveel doel punten ontstonden, werd de stand op gevoerd tot 04. Kuijvenhoven slaagde ér ten slotte in de eer nog voor Oegst geest te redden: 14. Valken Boys gaat blijkbaar weer de smaak er van te pakken krijgen, al kan aan de 5—1 zege op het bezoekende Hazerswoudse Boys niet al te veel waar de gehecht worden. Het is dan ook an derhalf uur een zeer eenzijdige wed strijd geworden, die viUwel geheel op de helft van de gasten gespeeld ls. Reeds bij de rust hadden de Valken Boys een 40 voorsprong, dank zij doel punten van K. Zwart (2i en Harteveld (2). G. v. d. Nagel wist het vijfde doel punt te scoren en toen een der Boys- achterspelers w-at al te zacht op de doel man terug speelde, kreeg een der gas ten de bal Juist iets eerder te pakken: 15 Katwyk heeft zich blijkbaar in de kracht van GWS vergist, want het 1—1 gelijke spel zal wel niemand der Kat- w ij kers verwacht hebben. Het spel van de gastheren was zeer goed, vooral dat der achterhoede. Wanneer wy dan nog bedenken, dat het de voorhoede van GWS geenszins mee zat deze middag dan kunnen wij aannemen, dat Katwijk er met het gelyke spel nog goed is af gekomen. In de eerste helft wisten de gasten met een fraai doelpunt de leiding te nemen 01. In de tweede helft kwam de thuisclub steeds meer ln de aanval, waarby vooral linkshalf v. d. Velden zich onderscheidde door zijn uitstekend opbouwend spel. Na een kwartier spelen ln de tweede helft wist de mldvoor van GWS met een prachtig schot gelijk te maken. Hoewel zich voor beide doelen daarna nog wel kansen voordeden, wist geen van beide partijen er nog gebruik "van te maken. By SleutelsWoubrugge wees de eerste helft er niet op. dat het daarna zo onhebbelijk er van langs zou gaan. Immers de eerste drie kwartier was het le kla. sse (Zondag) Foreholte 4 6 Oranje Gr. 3 4 Alphense B. 4 5 SVLV 4 4 DOSR 4 5 Rypwet. 3 1 DOCOS 3 4 Wet. Boys 3 1 LDWS 4 4 Stompw. B a 0 lc klasse (Zaterdag) Rouwkoop 4 7 Sleutels 3 3 PBOV 3 6 GWS 4 2 Katwijk 4 6 Woubrugge 3 0 Kouderkerk 3 5 Oegstgeest 4 0 Valken B. 3 5 Hazersw. B. 3 0 eerder een gemoedelijk partijtje. De voorhoede der thuisclub kreeg het ln deze eerste helft plotseling danig op haar heupen, waardoor het binnen vijf minuten 3—9 was J. P. de Witte wist daarna tegen te scoren. In de tweede helft werd Woubrugge steeds sterker, maar wat erger was, de stemming in het veld onderling zakte tot beneden nuL Toen op een gegeven moment een van de Sleutels- spelers een Woubruggcnaar te lijf ging, werd deze stadgenoot door Dis seldorp van het veld gezonden. Sleu tels zag daarna kans de voorsprong te vergroten, welk doelpunt naar het oordeel der Woubruggenaren buiten spel was. Hierover maakte zich de Woubruggc-speler J. P. de Witte zo kwaad, dat toen hij wegens het ma ken van aanmerkingen van het veld moest, liij de scheidsrechter enkele slagen in zyn gezicht gaf. Deze wist niet beter te doen. dan de wedstrijd te staken bij de stand 4—1 voor dc tien Sleutelspelers. Afdeling Gouda Het Nieuwveense Nlc. Boys heeft er dit jaar blijkbaar goed de smaak van te pakken, want reeds is een drietal wedstrijden in deze nieuwe competitie gespeeld en nog steeds wyst de ver lieslost een grote nul aan. waardoor dc Boys thans met een punt voor sprong op Boskoop de leiding van de Goudse eerste klasse in handen heb ben genomen. In Nieuwerkerk wisten de mannen van Van Vliet gisteren weer een 21 zege te behalen, waardoor Nieuwerkerk voorlopig naar de middenmoot ls terug gewezen. Donk en Bodegraven waren zo vriendelijk in Gouda de eer te delen (3—3). waardoor dus ook al in de kaart van Nic. Boys en eveneens in die van het nog ongeslagen Boskoop, dat zelf vrijaf had. werd gespeeld. Bergambacht wist zich na het wat zwakke begin door een keurige 41 zege op het bezoeken de Groeneweg te rehabiliteren en het wil ons voorkomen dat deze overwin ning de eerste is van een serie. Nieuw koop zal dit jaar weer een harde strijd te voeren krijgen tegen de onderste plaats, te meer ook daar gisteren ver loren werd van het beslist zeer zwakke Groot Ammers: 32. De stand in deze afdeling is als volgt: Nic. Boys Boskoop Donk Nieuwerkerk Bodegraven 3 6 Bergambacht 4 3 Gr. Ammers 3 3 Groeneweg 4 2 Nieuwkoop 3 0 DE EERSTE KLASSERS Alleen V.V.V. nog zonder puntenverlies Nu Wagenlngen gisteren op de Berg van Ajax verloor de hoofdstedelin gen wierpen zich daarmede op tot lei ders van de eerste klasse B is VW de enige club in Nederland welke nog zonder puntenverlies is. De Venlose club sloeg HBS met 51 cn gaat met het fraaie en veelzeggende doelgcmid- delde van 162 uiteraard aan het hoofd van de ranglijst ln de eerste klasse D. DHC boekte de eerste punten door een zege op het Nijmeegse Quick cn RCH noteerde de score van de dag door Oos- terparkers ln Groningen een 8—1 neder laag toe te brengen. De standen luiden: le klasse A Haarlem 5 8 EDO 4 4 Ensch. Boys 5 8 Go Ahead 5 4 DWS 5 8 VolewiJckers 5 4 Elinkwljk 5 7 Heerenveen 5 4 't Gooi 5 6 Frlsla 5 3 AGOW 5 6 Theole 5 1 GVAV 4 4 Velocitas 6 1 le klasse B Ajax 5 9 Enschede 5 5 RCH 5 8 Zwolse Boys 5 3 Be Quick 5 8 Sneek 5 2 Wagenlngen 5 8 Blauw Wit 5 2 DOS 5 8 VSV 5 2 Vitesse 5 8 Achilles 5 1 Leeuwarden 5 6 Oosterpark. 5 0 le klasse C NAC 5 9 MW 4 4 Feijenoord 5 9 Sittardla 5 4 Juliana 5 7 ADO 5 3 Willem H 5 7 BBC 5 3 BW 5 6 SW 5 2 Bleijerhelde 5 6 DHO 5 2 Eindhoven 4 5 Quick 5 X le klasse D VW 5 10 Maurits 5 4 Noad 4 7 Brabantla 5 4 HDVS 5 7 Longa 5 Emma 5 7 Xerxes 5 S PSV 5 6 ChèvTemont 5 2 Limburgia 5 6 HBS 6 2 Sparta 4 5 NEO 5 l

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 4