Britse regering besluit genomen heeft nog geen in zake Abadan Koning George benoemt een staatsraad WEERBERICHT Grootscheepse luchtmacht- oefening „Cirrus" ingezet Meer dan 1000 vliegtuigen ingeschakeld Moskou begint weer over vijf-mogendheden-conferentie 90ste Jaargang VRIJDAG 28 SEPTEMBER 1951 00 No. 27418 LEIDSCH DAGBLAD Directeur: J. W. Henny Hoofdredactie: B. W. Menkhorst en J. Brouwer DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f. 5.15 per kwartaal; 10.40 per week Witte Singel 1, Lelden - Giro No. 57055 Telefoop Dir. en Adm.: 25041; Red. 21507 Situatie blijft zeer hachelijk (Telefonisch van onze Londense correspondent). In de dramatische situatie van het ogenblik schgnt nog slechts een won der de Engelsen in Abadan te kun nen redden. Het Britse kabinet is gisteren niet tot een besluit kunnen komen. Vandaag zullen de ministers opnieuw in Downing Street beraad slagen. Alle hoop is thans gesteld op de invloed, die de Verenigde Staten nog op Iran kunnen uitoefenen. Tru man zeide in zgn persconferentie van gisteren, dat hij hoopt op een vre delievende regeling, maar hg keek zeer somber, toen hij deze verklaring aflegde. De Verenigde Staten zijn nog steeds tegen toepassen van geweld door Engeland, omdat zij ontwikke lingen met d? Russen vrezen, die zich immers kunnen beroepen op het bij standsverdrag met Perzië van 1921, al is dat verdrag slechts opgesteld te gen een rechtstreekse bedreiging van de Sovjet-Unie, waarvan hierbij na tuurlijk geen sprake zou zijn. Attlee schijnt Churchill, die gisteren vergezeld van Eden na de kabinetsver gadering een bespreking met hem en andere ministers had, te hebben ver zocht hem te ontslaan van de door hem eind Juli gegeven belofte Abadan niet geheel te zullen prijsgeven aange zien het enige alternatief thans een militaire actie zou zijn die nauwelijks meer het karakter van een bezetting van de raffinaderij zou kunnen dragen. Nu Perzische troepen in beweging zijn gekomen, zou een Britse landing waar schijnlijk direct tot een openlijke oor log met Iran leiden met alle gevolgen van dien. Trouwens tot dusverre was men alleen bereid tot een politie-actie. indien de levens van de Britse technici werden bedreigd Dit is niet het. geval. Zij spelen rustig elke middag hun par tijtje golf! Ook indien een Britse bezetting van Abadan zou slagen, dan nog krügt En geland geen druppel olie. terwijl Mos- sadeq niet alleen in zijn verzet zou worden gesteund, maar uitgeroepen zou worden als een nationale held. Mis schien heeft het opgeven van Abadan nog het meeste effect, omdat dan. naar gehoopt wordt, zou kunnen worden aan getoond. dat Iran alleen niet in staat is het bedrijf op gang te houden. En geland zou in dat geval niet geheel machteloos staan tegenover Perzië. om dat na een evacuatie economische sanc ties zouden kunnen worden toegepast, waarbij zich waarschijnlijk ook de Verenigde Staten zouden kunnen aan sluiten. Dit is op het ogenblik de gedachten- gang, welke in de Britse regeringskring schijnt te overheersen. Bovendien zou Engeland niet bereid zijn tot een mili tair ingrijpen zonder tenminste de mo rele steun van de Verenigde Staten te hebben. Of Churchill in dit stadium geweld zou willen zien toegepast is zeer de vraag. Zowel Attlee als Churchill zou den de olie-kwestie, zoals deze zich thans ontwikkeld heeft, zo veel moge lijk buiten de verkiezingsatmosfeer wil len houden. Dit neemt echter niet weg, dat de torries de Labour-regering ver antwoordelijk zullen stellen, dat zij de dingen in Iran zó ver heeft laten ko men Als zeker wordt aangenomen, dat Churchill een debat over Iran zal ver zoeken voordat het Lagerhuis Vrijdag a.s. zal worden ontbonden. Dit debat zou dan Donderdag, wan neer het parlementaire reces is beëin digd moeten plaats vinden, tenzij de Kamers eerder worden bijeengeroepen. Amerika heeft een beroep op Perzië gedaan zgn uitwijzings'order voor de Britse technici te herroepen. Amerika heeft voorts Perzië en En geland medegedeeld, dat het bereid is „iedere mogelijke hulp te verlenen om bij te dragen om een oplossing te vin den van de Brits-Perzische oliecrisis". President Truman heeft zijn persoon lijke opvatting in een brief aan de Britse premier uiteen gezet. Truman is niet van plan Harriman opnieuw naar Teheran te zenden. Opruiende taal van Perzische premier Het. Perzische parlement moest giste ren weer uiteengaan omdat er geen quorum was. Premier Mossadeq zeide later tot een menigte buiten het parle mentsgebouw: „Waar gij zijt is mijn parlement". Hij verklaarde, dat de En gelsen hoegenaamd niet bereid waren op redelijke'Voorstellen in te gaan. Zijn toespraak werd herhaaldelijk onderbro ken door de kreet: „dood aan de Brit ten". De premier weerde dit echter af. De menigte verzocht Mossadeq om toestemming „om de afgevaardigden van de oppositie en verraders te ver nietigen". Met tranen in zijn ogen zwaaide de premier met een dooument .Dit zijn de cijfers" zo riep hij uit. „In 40 jaar heeft de Anglo Iranian aan Per zië sleohts 110 millioen pond sterling betaald". Hij vroeg zijn toehoorders of de Engelsen in Perzië zouden moeten blijven om wille van enkele millioenen ponden per jaar. Terwijl hij de opposi tie in het parlement aanviel vloog een vliegtuig laag over en strooide vlug schriften uit. waarin de politiek van de premier wordt gesteund. Nadat Mossadeq gesproken had nam Hoessein Makki, secretaris van de Per zische olieraad, het woord. Makki ont blootte zijn borst en zeide onder luide bijval: „Ik ga binnenkort naar het front terug. Mijn hart is gereed om de kogels van de Engelsen te ontvangen". Hij eiste dat de Britse ambassadeur sir Francis Shepherd, zou worden terug geroepen. Hierna keerden Mossadeq en zijn mi nisters in het parlementsgebouw terug, waar zij een geheime bespreking had den met regerinigsafgevaarddgden. Ambassadeur Shepherd zou later op de dag een onderhoud hebben met de Sjah. Koning George van Engeland heeft een decreet ondertekend, waarin een uit vijf leden van de koninklijke familie bestaande staatsraad wordt benoemd, die de bevoegdheid zullen hebben uit zijn naam staatsstukken te onderteke- kenen. Deze leden zijn: koningin Eli zabeth, prinses Elizabeth, prinses Mar garet. de hertog van Gloucester en de koninklijke prinses Mary (de zuster van koning George). De vijf leden van de koninklijke fa milie mogen eveneens namens de ko ning optreden bij de behandeling van de dagelijks lopende zaken. In Londense kringen wijst men er op. dat de ondertekening van dit decreet geenszins betekent, dat de toestand van de koning slechter zou zijn gewor- Wat er precies in het ólifantenbrein van „Maline" omging, toen zij door middel van een takel van het schip, waarmede zij van Ceylon naar Lon den werd overgebracht, op de wal getransporteerd werdweten wij natuurlijk niet. Het zal in olifanten- taal uitgedrukt wel ongeveer zoiets als: wat overkomt me nu!! „Maline" en haar moeder, een gedresseerde olifant, maakten deel uit van de levende have, die bestemd is voor verschillende Engelse dierentuinen. Opklaringen Da Bilt verwacht tot morgenavond: Vanavond nog enkele verspreide buien en in de nanacht en vroege ochtend plaatselijk nevel of mist. Morgen over dag flinke opklaringen en droog weer. Weuvg verandering in temperatuur. Zwakke tot matige Zuidwestelijke wind. (Opgemaakt te 10 uur) 29 SEPTEMBER. Zon op' 6.35 uur; onder 18.25 uur. Maan op- 4.30 uur: onder: 14.45 uur. Hoogwater te Katwijk te 2.20 en 14.41 u. Dit nummer bestaat uit 16 pagina's Israël dient ontwerp- niet aanvalsverdragen in De Israëlische delegatie op de confe rentie te Parijs heeft de verzoenings commissie voor Palestina der Verenigde Naties de ontwerpen overhandigd der niet-aanvalsverdragen, die Israël bereid is met Egypte, Jordanië, Syrië en de Libanon te sluiten, In de ontwerpen wordt verklaard, dat de ondertekenende mogendheden bereid zijn alle geschillen op vreedzame wijze te regelen en dat zij zich in het vervolg van alle vijandige handelingen zullen onthouden. De plannen voor verkiezingen in geheel Duitsland De commissie voor zaken, geheel Duitsland betreffende, van de West- Duitse Bondsdag, zal een wetsontwerp opstellen, waarin het uit veertien pun ten bestaande regeringsvoorstel voor het houden van verkiezingen in geheel Duitsland zal worden verwerkt. Dit be sluit is med? ingegeven door de wens niet de indruk te vestigen, dat de West- Duitse politici voorlopig passief zouden blijven en het verdere initiatief in deze aan Oost-Duitsland zouden overlaten. De Oost-Duitse perschef Norden heeft op een persconferentie in Oost-Berlijn verklaard, dat de eerste Oost-Duitse in druk van het West-Duitse voorstel te leurstellend" is. .Wij hebben te vaak het woord „neen" in Adenauers toe spraak gehoord en wij hebben met te leurstelling moeten opmerken, dat hij niet bereid is met communisten te be raadslagen". Hij vervolgde: „Dr Adenauer heeft met zijn toespraak gepoogd de gehele zaak in de geallieerde sfeer te brengen, in plaats van haar te beperken tot een onderwerp van bespreking tussen Duit sers. zoals wij hebben voorgesteld. Mo gelijk heeft de West-Duitse bondskanse lier zich in zijn besprekingen met de geallieerde hoge commissarissen over de besluiten van de conferentie in Washington teveel vastgelegd om onze voorstellen te kunnen aanvaarden." GROSS TOT TWAALF JAAR VEROORDEELD De New Yorkse beroepswedder Harry Gross is tot twaalf jaar gevangenis straf veroordeeld op beschuldiging aan het hoofd te staan van een grote door de politie beschermde speelorganisatie. Het hof legde Gross geen boete op. De advocaat van Gross deelde mede, dat hij onmiddellijk hoger beroep zal aantekenen. Gross was onlangs de voornaamste getuige in een proces tegen een aantal New Yorkse politie-agenten. die van corruptie werden beschuld'srl Hij w- - gerde toen echter op een gegeven ogen blik zgn getuigenis voort te zetten, waardoor de beklaagden moesten wor den vrijgesproken. AANKLACHT TEGEN REMER INGEDIEND De openbare aanklager van Luene- burg heeft een aanklacht ingediend tegen Otto Ernst Remer. leider van de neo-nazistische 'socialistische Reichs- partij'. Remer wordt er van beschuldigd kan selier Adenauer in het openbaar bele digd te hebben door in een vergadering een brief van een gewezen officier voor te lezen, waarin Adenauers politiek ten aanzien van een bijdra-ge tot de de fensie van het Westen en Hitiers be wapeningspolitiek vergeleken worden. In Mei werd Remer door een West- Duits hof tot vief maanden gevangenis straf veroordeeld, omdat hij de presi dent er van beschuldigd had orders van de Westelijke geallieerden in ontvangst i te nemen. den. Deze maatregel dient slechts om te voorkomen, dat de lopende zaken ver traging ondervinden. De staatsraad kan niet het parle ment ontbinden of een rang, titel of waardigheid toe kermen, tenzij in uit drukkelijke opdracht van de koning. Prinses Elizabeth en de hertog van Edinburgh zullen 7 October per vlieg tuig vertrekken voor een bezoek aan Canada, zo is officieel medegedeeld. Australische minister acht situatie Z.O. Azië verbeterd De Australische minister van Buiten landse Zaken, de heer Casey, die on langs een reis heeft gemaakt door Oost en Z.O.-Azië. iheeft in een verslag over deze reis voor het Australische Huis \an Afgevaardigden heden als zijn mening weergegeven, dat de situatie in Azië thans aanmerkelijk gunstiger is dan 6 a 9 maanden tevoren. Hij zeide o.a.: „Het is bgna een wonder te noemen, dat in Indonesië, Malakka, Indo- China. Siam, Burma en de Philippg- nen, niet-communistische regeringen aan het bewind blijven. Tot grote hoogte is dit te danken aan de weer stand, die door de V-N. aan de agres sie in Korea is geboden. BRADLEY NAAR KOREA EN JAPAN Generaal Omar Bradley, voorzitter van de gezamenlijke Amerikaanse staf chefs, is naar Korea en Japan vertrok ken „om een overzicht te krijgen van de algehele toestand". Generaal Ridg- way zal hem daarbij vergezellen. Met Bradley reist mee Charles Bohlen, raadsman van het Amerikaanse mini sterie van buitenlandse zaken, een van de vooraanstaande Amerikaanse deskun digen inzake de Sowjet-Unie. Het mini sterie noemt de reis van Bradley, die sinds het uitbreken van de vijandelijk heden nog niet in Korea is geweest," een van de periodieke bezoeken, die de leden van de stafcommissie aan over zeese gebieden brengen". SYNODE DER DUITSE EVANGELI SCHE KERK TEGEN HERBEWAPENING De synode van de Duitse Evangelische Kerk heeft tot de Protestantse kerken in Duitsland een brief gericht, waarin wordt verzocht, alle lidmaten te her inneren aan het standpunt, dat de Evangelische Kerk officieel heefc inge nomen ten aanzien van de herbewa pening. Op zijn congres te Eisenach in 1948 heeft de Evangelische Kerk zich offi cieel gekant verklaard tegen elke po litiek. waaruit een nieuwe oorlog zou kunnen voortkomen. In April 1950 ver zocht de synode aan alle burgers, in Oost- en West-Duitsland, een oorlog af te keuren, waarin Duitsers tegen Duitsers zouden strijden. Ook beloofde de synode in datzelfde jaar officieel bescherming voor allen, die wegens ge wetensbezwaren dienst zouden weige ren. A.N.V.V.-CONGRES TE UTRECHT. Deelnemers in stadhuis ontvangen. De deelnemers aan de jaarvergadering van de Alg. Ver. voor Vreemdelin genverkeer, die vandaag in Utrecht ge houden wordt, zijn gisteravond door het gemeentebestuur ontvangen in de hall van het stadhuis. De burgemeester jhr mr C. J A de Ranitz bracht de vereni ging hulde voor haar onvermoeids ar beid waardoor 450 0000 vreemdelingen in 1950 naar ons land kwamen en hier 58 millioen gulden achterlieten. Hij ad viseerde in brochures en aff.ches de eigen aard van ons land nog meer naar buiten uit te dragen. OOG EN HAND VERLOREN. Door ontploffing van granaatkop. Ondanks de herhaalde waarschuwin gen tegen en de vele ongelukken met het demonteren van explosiva kon een iirwoncr van Afferden zijn nieuwsgie righeid niet bedwingen. Bij het cemon- teren van een granaatkop kwam dit projectiel tot ontploffing, waarbij de man zodanig werd getroffen dat hij een oog en een hand zal moeten missen. (Telefonisch van on2>e speciale verslaggever te Fontainebleau) Het IJzeren Gordijn is een angstaanjagend begrip geworden, omdat het ter weerszijden er van bewapening tot de tanden heeft bewerkstelligt. Aan de ene kant is het de Sovjet Unie, met haar satellieten, die ter land. in de zee en de lucht haar kraohten tot een geweldige vuist samenbalt, aan de andere zijde zijn het de ondertekenaars van het Noord-Atlantisch pact, die met de hun ten dienste staande middelen zich wapenen tegen een even tuele agressie. Het is goed, dat men zich de gevaren, die de wereldvrede bedreigen, ten gevolge van deze noodlottige scheiding realiseert. Verplaatsingen op grote schaal De vandaag begonnen luchtmachtoefe ning Cirrus" welke over een uitgestrekt gebied van West-Europa wordt gehou den, zal men als een vervolg op de land- manoeuvres, die de naam Counterthrust droegen, kunnen beschouwen. In totaal wordt er aan deze oefening door 8 landen deelgenomen. Terdege zal worden nagegaan, in hoeverre verbete ringen nog kunnen worden aangebracht. Als onderdeel van „Cirrus" moet men zien „Pinnacle", welke boven Engeland Fransen wijzen Sovjet-nota of DE RUSSEN ZETTEN HUN VREDES CAMPAGNE ONVERMOEID VOORT. In een voor Duitsland bestemde com mentaar verklaart radio-Moskou, dat een vijfmogendhedenverdrag voor de Britse, Franse, Italiaanse en Duitse 'ex porteurs de markten van de Sovjet-Unie, de Oost-Europese landen en China zou openen. De West-Europese staten zouden uit genoemde landen grondstoffen kunnen betrekken. De Sovjet-Unie wenst een op wederkerigheid berustende samen werking, aldus de radio. De Westelijke mogendheden zouden daardoor haar levensstandaard kun nen verhogen en bevrijd worden van de last der uitgaven voor de bewape ning. In een Franse nota die Woensdag door Robert Schuman, de minister van buitenlandse zaken, aan de Sovjet-am- GEVECHT MET EEN LUIPAARD Een neger was. bewapend met een speer en vergezeld door vier honden, in het oerwoud van Portugees Oost-Afri ka gaan jagen. Plotseling werd hij door een luipaard aangevallen. Het roofdier sloeg hem de speer uit de hand. zo dat de man geheel zonder wapen was. Daarop greep de jager de luipaard met alle taacht, die in hem was, by de hals en poogde het ondier te wurgen. Ook de vier honden wierpen zich op de luipaard. De neger werd aan gezicht en armen gewond, doch hij bleef de luipaard zodanig vasthouden, dat de honden hun aanvallen konden voort zetten. Andere jagers hoorden het tumult en snelden toe. Zij vonden de jager zwaar gewond naast de dode luipaard liggen. Ook drie der honden hadden de strijd niet overleefd. De man is nu herstellende. bassadeur werd overhandigd en een ant woord vormt op de Sovjet-nota van 11 September, worden intussen de beschul digingen, dat Frankrijk het tussen bel de landen gesloten verdrag voor we derzijdse bijstand van 1944 geschonden heeft, tegengesproken. Verklaard wordt, dat Frankrijk voort- zou gaan zich te verzetten tegen de vorming van een zelfstandig Duits le ger. De West-Europese bewapenings plannen waren gericht op de vorming van een „strikt defensieve macht". De Franse regering bevestigt op nieuw haar vastbeslotenheid om zich te verzetten tegen enig gebruik van Duitsland als basis voor agressie. Om deze reden acht zij het ontoelaatbaar, dat de door haar gevolgde politiek be schouwd zou worden als in strijd met het Frans-Sovjet Russische verdrag van 10 December 1944, welks doel was ver dere Duitse agressie te voorkomen" aldus de nota. Voorts wordt betreurd, dat „elke or- ganisatil-inspanning van de Europese gemeenschap door de Sovjet-regering beschouwd schijnt te worden als een daad, die in strijd is met de belangen van de vrede. Het is bovendien duide lijk, dat het onbeperkte behoud van na tionale souvereiniteit slechts het ont staan van zelfzuchtige conflicten die tot onenigheid en oorlog leiden, tot gevolg kan hebben" VERGLIJDING VEROORZAAKTE TOREN-INSTORTING. De fundamenten van de ingestorte toren van Jorwerd zgn thans na bijna 5 weken puinruimen te voorschijn ge komen. Een onderzoek heeft tot de voor lopige conclusie geleid, dat een verglg- ding in deze fundamenten de oorzaak van de instorting moet zijn geveest. Men acht het aannemelijk dat het verwijderen van steen uit het onderste deel van de toren de instorting heeft bespoedigd. De enige ooggetuige van de instorting heeft gezien dat het onder ste deel van de toren naar binnen viel- wordt gehouden en de oefening „Jupi ter" van de in Duitsland gelegerde be zettingstroepen. Het gebied, waarover „Cirrus" zich zal uitstrekken, wordt in 't Oosten be grensd door een lijn, die loopt 75 km ten Westen van het IJzeren Gordijn, in het Noorden door de Duitse en Hol landse kust, in het Zuiden door de Zwitserse grens en een lijn tussen Dyon en Le Havre, en in het Westen door de Greenwich meridiaan. Meer dan 1000 vliegtuigen van ver schillend type, w.o. ook Thunderjets, zijn bij deze oefening ingeschakeld. Op de Nederlandse vliegvelden Twente en Vol- kel worden Engelse squadrons gesta- tionneerd, Soesterberg krijgt Belgische squadrons en Gilze Rijen een Noord squadron. Voorts zullen Nederlandse squadron in totaal nemen 7 squadrons van ons deel als bases Leeuwarden, Valkenburg en Gilze Rijen toegewezen krijgen Practisch alle vliegvelden in West- Europa zullen voor deze grootscheepse oefening, de grootste geallieerde lucht machtoefening na de oorlog, in vol be- driif zijn. De bedoeling is dat tijdens deze ma noeuvres verplaatsingen op groot schaal zullen plaats vinden. Zowel Parijs, Brus sel als Den Haag zullen vijandelijke aan vallen van vrg grote omvang te verdu ren krijgen. Men rekent, dat in totaal 6.000.000 liter kerosine en benzine zullen .worden ver bruikt: meer dan 1000 voertuigen heeft men hiervoor ingeschakeld. In het geallieerde hoofdkwartier te Fontainebleau, gevestigd in het zo schil derachtig gelegen kasteel, met zijn rijke historie is er maanden en maanden aan de voorbereiding van de oefening, welke onder leiding staat van generaal Lauris Norstad, de geallieerde opperbeve1 heb ber der luchtstrijdkrachten, gewerkt. Over enkele dagen zal moeten b1 ijken of de resultaten zullen hebben beant woord aan de zo hoog gestemde ver wachtingen. Vanmorgen vroeg is generaal Eisen hower naar Duitsland vertrokken om zich persoonlijk van het verloop der grond- en luchtstrijdkrachten op de hoogte te stellen. AUTO DOOR TREIN MEEGESLEURD. Chauffeur gedood. De stoomtrein, die om 17.54 uur uit Nijmegen naar 's-Hertogenbosch en verder vertrekt, is 's avonds op een on bewaakte overweg bij Oss in aanrijding gekomen met een met eieren beladen vrachtauto. De auto ls 250 merer mee gesleurd en geheel vernield. De eige naar-bestuurder A. Jansen, Osss werd zwaar gewond naar een ziekenhuis ge bracht en ls kort daarna overleden. Hij was gehuwd en had 4 kinderen. De loco motief van de trein werd zodanig be schadigd, dat een andere locomotief moest worden gerequireerd, waardoor 35 minuten vertraging ontstond. Ten behoeve van het massa-tuber-* culoze onderzoek heeft Philips, in samenwerking met de DAF en de carrosseriefabriek De Rijk. een mo biele röntgeninstallatie ontwikkeld, waarmee het mogelijk is zelfs de meest afgelegen streken te bereiken4 Inde oplegger bevinden zich kleed ruimten. een bureau voor de admi nistratrice, de röntgenapparatuur en een volledig ingerichte donkere ka mer voor het afwerken en beoorde len van opnamen. De röntgenappa ratuur bestaat uit een schermbeeld- statistief, waaraan enerzijds de röntgenbuis is bevestigd en ander zijds een koker. Hierin verschijnt tijdens de opnamen op een fluores cerend scherm het beeld, dat door een camera met spiegeloptiek wordt gefotografeerd op 45 mm ongeper- foreerde film. De kwaliteit van het op deze wijze verkregen beeld is zeer hoog; het optisch spiegel- systeem met correctie plaat maakt deze camera minstens tweemaal zo lichtgevoelig als de beste lens camera. De lengte van de film is 30 m. voldoende voor 600 opnamen. Hoogspanningskabel uit mast gestolen LEVENSGEVAARLIJK KARWEL Controlerende ambtenaren van het Prov. Electriciteitsbedrijf (PEN) ont dekten dezar dagen, dat in.de Noorder LJpolder bg Tuindorp Oostzaan één der hoogspanningskabels, die tussen 30 me ter hoge masten zijn bevestigd, was ver dwenen. De dieven hebben geluk gehad, dat juist deze kabel, die 700 meter iang was én ruim 300 kg woog, stroomloos was; op de andere kabels stond een stroom van 50.000 volt. Desalniettemin was het toch een levensgevaarlijk karweitje, daar de verdwenen kabel bij het weg knippen contact had kunnen maken met de andere kabels, waardoor ongelukken ni et ha dden kunnen uitbl ij-ven HUISVREDEBREUK BIJ NEDER LANDSE MAJOOR. AI zijn meubels weggehaald. De eigenares van de door majoor Kanters die deel uitmaakt van de Nederlandse delegatie te Fontainebleau te Parijs, gehuurde woning wilde hier weer zelf over beschikken. Zg maakte van de afwezigheid van de majoor ge bruik om zijn meubels te doen wegha len die zij liet opslaan in een naburige opslagplaats. Voorts liet zij het slot van de huisdeur veranderen zodat de majoor zijn huissleutel niet meer kon gebruiken. Laatstgenoemde drong, toen hij de deur niet kon openen, de woning door een raam binnen en zag dat alle kamers leeg waren. Hij dacht dat al zijn huis raad gestolen was en waarschuwde de politie. Deze stelde een onderzoek In. hetgeen de weini? elegante wiize van de huiseigenares aan het licht bracht. Laatstgenoemde zal worden vervolgd we gens huisvredebreuk De majoor kreeg zijn bezittingen terug.

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 1