Zwaluwen schoot Ter Leede néér Foreholte neemt leiding Drakenzeiler Yan Duyl onbetwist de sterkste Zaterdagmiddag met surprises VWS en SVOW nog ongeslagen jiu-jitsu judo Jac. Kraan toch winnaar bij Sharpies Uit de afdeling Leiden LDWS liet zich op eigen terrein verrassen door Alph. Boys MAANDAG 24 SEPTEMBER (Van onze medewerkers) Een Zaterdagmiddag met enige verrassende resultaten! Voor de surprise zij het in de meest ongezellige zin des woords zorgde Ter Leede, dat na de mooie 82 zege van de vorige week op Die Haghe nu tegen het bezoe kende Zwaluwen met niet minder dan 112 roemloos ten onder ging! Noordwijk en Rijnsburgse Boys verloren beide, terwijl de wedstrijd Excel siorMonster met een A0 zege voor de thuisclub eindigde. In de vierde klasse houden VWS met de volle winst uit drie wedstrijden en SVOW ook nog ongeslagen zich uitstekend. Het spel van RCL opende iets betere perspectieven, al werd nog verloren van VWS, maar wat Leiden er deze middag in Woerden tegen Sportlust '46 van terecht bracht, was bedroevend. Met 4I werd verloren! RAS won met 3I van 's-Graven- zande. Zo dikwijls Ter Leede het vorige jaar het zoet der overwinning mocht sma ken, zo keurig als ook de zege van de vorige week geweest is een nederlaag van het kaliber 112 is niet anders dan smadelijk te noemen. Het ontbreken van Harskamp en stopper Van Breda kan voor deze uitslag niet als excuus werden aangevoerd en zelfs wist inval ler Dijkstra de eerste twee doelpunten voor z'n rekening te nemen. Daarna zakte het gehele Ter Leede-elftal als een kaartenhuis in elkanóer en ondanks manmoedig werken van Griffioen in het Ter Leede-doel voerden de sterke Zwa luwen de score op tot 112! Dit was wel een buitengewone tegenvaller! Het gaat Noordwijk de laatste weken niet voor de wind. Er zat weer weinig geestdrift in de ploeg en nu motor v. d. Wiel op huwelijksreis in de voorhoede door afwezigheid schit terde, waren de doelpanten bij de thuisclub behoorlijk prijzig. Dc rust stand was al 20 voor Die Haghe en in de tweede helft werd deze voor sprong zelfs tot 40 opgevoerd. Enerzijds was het goed gezien, dat de lange stopper G. v. d. Wiel de voor hoede ging versterken, doch deze zes mans-aanvalslinie betekende tevens een verzwakking van de achterhoede, waar keeper Waal bij twee doelpunten door ontijdig uitlopen ook niet vrijuit ging. Het eerste tegenpunt kwam van de voet van V. d. Wiel een directe vrije trap, op keurige wijze over het muur tje Hagenaars onder de lat ingescho ten. Een penalty van V. d. Luyt bete kende het tweede NoordwJjkse doelpunt, doch daarmede was ook al het krult verschoten) Met nog tien minuten te spelen was de stand in de wedstrijd Rijnsburgse Boys—CSVD nog steeds 00. Dit on danks het feit, dat de gastheren bijna voortdurend in de aanval waren ge weest, doch daarbij toch niet tot sco ren konden komen. Een grote fout bij de geel-zwarten Is het individuele spel der beide half- spclcrs. Vooral Van Vliet bezondigt zich nogal eens aan „pingelen", wa: door de voorhoede te vaak in bulten- spelpositic komt te staan. Het was dus na tachtig minuten spe len, dat de Delftse mldvoor door een fout van Bleichrodt de score kon ope nen. Even later strafte dezelfde speler een mistrap van Kromhout even reso- luut af en had Heemskerk voor de tweede maal het. nakijken. Onvermoeid eohter zette Rijnsburgse Boys door en zowaar slaagde midvoor Zwaan er de eer te redden. Het werd zelfs nog 22 door linksbinnen Van Duin, doch, o.i. ten onrechte floot de scheidsrech ter nu voor offside, waardoor ae eind stand 21 bleef voor de Delftse gasten. 4E KLASSERS. RCL, beduidend beter voetballend dan vorige ontmoetingen, heeft het tegen het Leidse VWS niet tot een zege kunnen brengen. De nederlaag werd 24 en dat nog wel tegen een niet ln topvorm spelende blauw-witte ploeg. Toch vértoonde het spel van de Racing vooruitgang en volgende ontmoetingen zullen dat gewis tot uitdrukking bren gen De Leidenaars waren aanvankelijk het meest in de aanval en het was Van Kampen, die een voorzet van linksbui- (Ineez. Med.-advert.) Nieuwe les Vr. 7.308.30 ten Ara old us III benutte (1—0). Vijf minuten later weer een doelpunt, nu van de gebroeders Araoldus I en III; eerstgenoemde benutte een voorzet van broer m (2—0). Niet ontmoedigd beet RCL fel van zich af en tien minuten voor de rust kopte midvoor Keizer de bal keurig ln (21). Rechtsbuiten Hagenaars maakte gelijk, doch een kwartier voor het ein- oe zag Araoldus III kans een corner van l'Ecluse achter Overduin te schie ten, waarna Van Esdonk de eindstand op 4—2 bracht. Tegen het niet bepaald schotvaardi- ge Woerden heeft SVOW een vrij ge makkelijke 61 overwinning weten te behalen. Vooral de jeugdige Rosier en Wesselius vielen weer op door goed spel. Keeper Hoegen Dijkhoff had het deze middag niet zwaar. Eerst bij een 40 voorsprong, verkregen door C. v. d. Meer, Boer. Rosier (2x) zwichtte hij eenmaal (4—1). V. d Meer en V. d. Vliet scoorden het half dozijn vol. Een goede zege van SVOW. dat met twee in vallers, o.a. voor Brugmans, uitkwam. Het Haagse onderwijzersteam VOG Stand Zaterdagcompetitie 3e klasse 4e klasse Zwaluwen 3 6 Excels. (P) 3 6 CSVD 3 5 ARC 2—2 2 2 Quick Boys 2 Ter Leede 3 Noordwijk 3 Die Haghe 3 Monster 3 Rijnsb. B. 3 VWS 3 SVOW 3 Leiden 3 Sportl. '46 3 RAS 3 's Gravenz. 3 Lisser Boys 3 VOG 3 RCL 3 Woerden 3 illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll behaalde in de thuiswedstrijd tegen Lis ser Boys zijn eerste, overwinning. Het werd een verdiende zege tegen een vooral voor de rust slecht spelende ser ploeg, waarbij alle enthousiasme zoek was. Tot tweemaal toe namen de Hagenaars de leiding; het werd 1—0 doch Griekspoor maakte gelijk en wee nivelleerde daarna Schnledewind een 21 achterstand. De ruststand eente; was 42 voor de thuisclub. Een omzetting in de tweede hèif, bracht een duidelijke verbetering bij de Lissenaren, doch helaas slechts één doelpunt, weer van Grieksposi. Ook VOG scoorde nog eenmaal eindstand 5—3. Na de goede prestaties van de eerste competitiemiddagen is het Leiden in Woerden niet bepaald voor de wind gegaan. Speelde Leiden de eerste weken bo ven haar stand? Tegen Sportlust '46 een ploeg van het z.g. „opruim" voetbal werd een 14 nederlaag geboekt; binnen een half uur stond Leiden al met 04 ach ter. Meester, Schuchart en Geel wer den in halflinie en achterhoede gemist, doch ook verder hadden de rood-witten weinig vat op het vlugge spel van de Woerdenaren. Ver in de tweede helft redde V. d. Kwaak de eer. Meerburg zocht het te veel in de breedte (Van onze correspondent) Hoewel Meerburg in het veld in Woerden tegen VEP niet zo zeer de mindere was, lag er toch in het spel van beide ploegen een groot verschil. De thuisclub probeerde met scherpe snelle open aanvallen telkens de Meer burg-achterhoede uiteen te spelen, terwijl Meerburg daarentegen het veel te veel ln de breedte zocht. Hierdoor werd het tempo gedrukt en dit spel was een kolfje naar de hand van de Woerdense achterhoede. De eerste tien minuten waren voor de Meerbur- gers, maar de daarna gelanceerde aan vallen van VEP deden al direct het erg ste vrezen, vooral toen rechtsbuiten Martens na een snelle doorbraak met een goed gericht schot het eerste doel punt scoorde. Het spel ging daarna ge lijk op en neer. In de tweede helft was VEP steeds in de aanval en de Meerburg-achter- hoede moest er maar al te vaak aan te pas komen. Ondanks gqed werk konden de Rijndijkbewoners niet verhinderen, dat linksbinnen Vos van VEP onverwacht keurig er 20. van maakte. Wel pro beerde Meerburg het daarna nog maar men bleef volharden in het tik-tak-spel. waarop de stevige Woerdense achter hoede wel raad wist. Tien minuten voor het einde wist Vos opnieuw te scoren, dit keer uit een hoekschop. 30. Meer burg gaf zich daarna gewonnen endaar ook VEP uitgeschoten was, kwam het einde met onveranderde stand. Nationale zeilkampioenschappen (Van een speciale verslaggever) Het weer was op de laatste dag der zeilkampioenscliappen op de Brase- mermcer lang niet slecht te noemen, want er stond een vrjj constante wind uit Zuid-Zuid-Oost en het beetje re gen, dat er tijdens de wedstrijden viel, deerde de zeilers niet. In de Pampusklasse viel de eerste beslissing, want W. van Staveren, die de beste kans had. won de eerste wed strijd van gisteren reeds, terwijl zijn naaste concurrent. J. W. v. d. Berg Jr. van de Rotterdamse Zeilvereniging door vertrek naar Curasao niet van de par ty kon zijn. Sieverts was evenwel, on danks hij vorige week gezegd had niet te zullen komen, wel van de partij en hij werd tweede terwijl Spaargaren derde en Volker vierde werd. W van Staveren won de kampioenstitel met 3215 p.. 2 J. W. v. d. Berg 2136 p., 3 A. Volkers Jr. 1437 p. In de Sharpleklasse werd de beslis sing om de kampioenstitel tot het laat ste moment van de laatste race uitge steld. Jac. Kraan had de ochtendrace reeds gewonnen, dooh werd door een protest, hem door Metzelaar aangedaan, uitgeschakeld, maar ook in de tweede wedstrijd van gisteren bleef Jac. Kraan zijn concurrenten de baas en zo legde hÖ tenslotte toch beslag op de titel van Selectie voor Olympische Spelen Jac. Stap bracht het er minder goed af Juist als 14 dagen geleden zijn ook ln het afgelopen weekeinde selectie- zeilwedstrijden gehouden voor de ko mende Olympische Spelen. Op de Westeinderplassen voeren opnieuw de vijf Olympiajollen, terwijl op het IJs- selmeer 7 Draken elkaar de wind uit dc zeilen trachtten te vangen. Opnieuw' toonde W. P. van Duyl in zijn „Thalatta" zich verreweg de beste onder de Drakenzeilers. In de beide weekeinden zijn in totaal 6 races ge zeild. Hü won ze alle zes en zal dus, zo er een Nederlander in de Draken- klasse wordt afgevaardigd, zeker naar Finland gaan. G. van Wijk met „Puzzle 2".. die het eerste weekeinde in de drie races resp. derde, tweede en vijfde werd, legde ditmaal driemaal op de tweede plaats beslag, doch werd in een der races na afloop gediskwalifi ceerd. S. Bakker met Windekind", die reeds twee maal op de tweede plaats was geëindigd, moest dit weekeinde ge noegen nemen met twee derde plaatsen. J. Bier met „Baraboe" wist in de eer ste race (van Zaterdag) als derde te eindigen. Op ae Westeinderplassen- bracht Jac. F. Stap het er in zijn Olympiajol min der goed af. dan tijdens het eerste weekeinde behalve een tweede plaats in de andere races slechts een vierde en een vijfde plaats haalde. Naar bekend gaat het er in deze klasse slechts om een reservezeiler te vinden, daar Koos de Jong uit Rotter dam reeds als afgevaardigde is aange wezen. VOLLEYBAL. RUSLAND EUROPEES KAMPIOEN VOLLEYBAL. Zowel by de dames als heren heeft Rusland het Europese kampioenschap volleybal veroverd. Het eindklassement van deze kam pioenschappen luidt; Heren 1. Rusland: 2. Bulgarije; 3. Frankrijk; 4. Roemenië; 5. Zuid-Slavië; 6. België; 7. Portugal; 8. Italië; 9. Ne derland; 10 Israël. Dames: 1. Rusland: 2. Polen; 3. Zuid- SlaVië; 4. Frankrijk; 5. Nederland; 6. Italië. BW heeft op haar nieuwe terrein de eerste nederlaag te slikken gekre gen. Het was NAC. dat in deze spannende wedstrijd met 2-1 aan het langste eind trok. Op de foto ziet men de Bredase club haar eerste doelpunt scoren. Doelman Saris is te laat uitgevallen. V.l.n.r.: Sch revers, Krijgh, Huy- br echts en Sar is. Nieuwe les Di. 89.30 uur. Sportschool KOOREMAN, BREESTRAAT 145 (a.l. steeg linksaf) TELEFOON 23128 Warmunda begon onfortuinlijk tegen Wilhelmus (Van onze correspondent) Warmunda (4de klasse A) begon de wedstrijd tegen het 6terke Wilhelmus ai heel onfortuinlijk. Er waren nauwe lijks rijf minuten gespeeld of Meskers beoordeelde een bal verkeerd en via zijn hoofd verdween het leer in het eigen doel. Wel is waar werkten de Warmondcrs hard om dc achterstand weer weg te werken, maar toen even later achtarspeler Zwaan bij een Wilhelmus-aanval dc bal verkeerd op zijn schoen kreeg en het bruine mon ster opnieuw in de eigen touwen vloog, was toch duidelijk aan het spel van Warmunda te merken, dat de ploeg door deze onfortuinlijke 02 achter stand een „klap" gekregen had. Wilhelmus nam het spel in handen, waarby vooral het fraaie voetbal van haar middenlinie opviel en bracht in de dertigste minuut haar voorsprong op 0-3. Na de hervatting golfde het spel even gelijk op en neer en Wilhelmus ont snapte daarbij aan een tegenpunt, toen een hard sohot van J. Zwaan ternau wernood corner kon worden gewerkt. Na een kort offensief van de Voorbur gers, die uit een hoekschop 04 scoor den. nam Warmunda weer het initiatief en uit een indirecte vrije schop wist G. Meskers de eer te redden. Jammer was. dat deze speler zich even later niet wist te beheersen en door de arbiter naar de kleedkamer moest worden ge zonden. Hoewel Warmunda nog dappere pogingen in het werk stelde om haar achterstand te verkleinen, bleef het 1-4. De overwinning van Wilhelmus was verdiend doch de cijfers waren wat aan de geflatteerde kant. Lisse en Graaf Willem speelden slechte wedstrijd (Van onze correspondent) In een matig gespeelde wedstrijd hebben Lisse en Graaf WillemVac de punten gedeeld. Het spelpeil was ln het bijzonder voor de ru6t beneden de maat en hoe wel Lisse over het algemeen hot meest in de aanval was, werden verschillende mooie kansen onbenut gelaten. Na geruime tijd in het offensief te zijn geweest, werd een corner op het Llsse-doel bijna noodlottig voor de thuis club, daar doelman Ruigrok slechts met een fraaie save een doelpunt wist te voorkomen. In de laatste minuten voor de rust stormde de linksbinnen van Graaf Wil lem op het Llsse-doel af, maar door tij dig uitlopen van de doelman ging een prachtkans voor de bezoekers verloren. Tien minuten na de hervatting open de Lisse de score, toen de Haagse doel man tegen de Lisse-midvoor aanschoot en het leder in het verlaten doel sprong. Hierna kwam er meer vuur ln het spel, de bezoekers werkten hard voor de gelijkmaker en uit een corner bracht linksbuiten Beneken-Holmer de par tijen op gelijke voet: 1—1. In het laatste gedeelte kreeg Lisse nog de beste kansen voor het winnende doelpunt, maar door slecht schieten bleef dat uit. Met dit gelijke spel kunnen beide par tijen tevreden zijn. AFDELING GOUDA. Nieuwerkerk door Boskoop van kop verdrongen In de eerste klasse van de Goudse afdeling ziet het er naar uit, dat ook dit jaar Boskoop weer een woordje zal traan meesproken in de striid om dc bovenste plaats. Aan de Zwarte Weg wisten dc Boskopers het be zoekende Nieuwerkerk. dat nog geen enkele verliespunt telde, een alles zins verdiende 42 nederlaag toe te brengen, waarmede tevens de leiding werd overgenomen. Nic. Boys deed het in de tweede ont moeting thuis tegen Bergambacht dit "keer wat kalmer aan en hoewel het geen 10—0 werd. zoals tegen Nieuwkoop telde de 21 overwinning toch. Bode graven moest opnieuw ervaren, dat de wee terug naar de KNVB niet over rozen gaat en dat er hard zeer hard ge werkt zal moeten worden om deze weg opwaarts, weer met succes te kunnen afleggen. Groot Ammers liet zich al lerminst in de „kaasstad" intimideren en wist de rood-zwarten een Duntle te ontfutselen, de uitslag werd 33. Het Goudse Donk zag kans bil Groeneweg vijf gaten in het net te schieten en daar de thuisclub niet éénmaal de bal tussen de palen wist te kriigen. won nen de Gouwenaars deze ontmoeting dus met 05. De stand is hierdoor; Boskoop 3 gesp. 5 pnt.. Nic. Bo.vs 24, Nieuwerkerk 34 Donk 34. Bodegra ven 3—3. Groeneweg 3—2. Bergambacht 3—1. Groot Ammers 21, Nieuwkoop 2—0. Het heeft Foreholte op eigen terrein heel wat moeite gekost het aan de kop staande SVLV te laten sneuvelen. Hiertoe moesten de Voorhouters tot tweemaal toen een achterstand wegwerken, die zij de tweede maal in een definitieve zege wisten om te zetten. LDWS is voorlopig naar het tweede plan verwezen door een nederlaag (I2) op eigen terrein tegen de Alphense Boys. Na het missen van een strafschop door LDWS wisten de Alphenaren direct daarop het winnende doelpunt te scoren. DOCOS liet zich met dezelf de cijfers in Roelofarendsypen aan de kant zetten, terwijl Oranje Groen met een stevige 47 zege bij Rijpwetering vandaan kwam, waarmede de bewo ners van het Zwarte Pad bij de leiders blijven. De ontmoeting in Voorhout tussen Foreholte en SVLV is er een van goed gehalte geworden. Jammer was het daarom, dat de Voorschotenaren al spoe dig (na een botsing met een tegenstan der) hun prima spil Mens moesten mis ten. SVLV had toen reeds door v. d. Berg de leiding weten te nemen. De midvoor van Foreholte kreeg nu meer vryheid en wist spoedig gelijk te ma ken l1, waarna spil Lam boo met een ver schot Foreholte de leiding gaf: 2-1. En toen R. v. d. Berg wat onoordeel kundig over een bad heenstapte werd het 3—1 voor de thuisclub. In de twee de helft wist P. v. Leeuwen van SVLV binnen rijf minuten tot tweemaal toe de roos te treffen, waarmede dus de partyen weer op gelijke voet. stonden: 33. Zelfs zag dezelfde speler zeven minuten later kans zijn elftal opnieuw de leiding te geven: 34. SVLV bleef in de aanval, maar toen een gemakkelijke kans om zeep werd gebracht en de thuis club direct daarop gelijk kon maken, door de midvoor. bleek de tegenstand bij SVLV gebroken De rechtsbuiten scoorde zelfs 54 en de Voorhoutse midvoor 64. terwijl deze even later er ook nog 74 van kon maken. Oranje-Groen wist in Rijpwetering, dank zij een prima gespeelde wedstrijd, met 71 in de meerderheid te blijven. Bij de rust hadden onze "stadgenoten reeds een 02 voorsprong, maar in de tweede helft kwamen de gastheren sterk in de aanval, met het gevolg dat hun achterstand omgezet werd in een 32 voorsprong. Oranje Groen, het gevaar ziende, zette de puntjes nc-g eens goed op de i en door verschillende gosde combinaties kwamen tevens ook de sco ringskansen. Na gelyk gemaakt te heb ben. werd de stand opgevoerd tot 37. waarna Rijpwetering eveneens nog een maal het net wist te vinden. DOSR heeft kans gezien de even tuele plannen van DOCOS om in de kortst mogelijke tijd het verloren ter rein te herwinnen een lelijke deuk te geven. Wel is dc competitie nog jong en kan er nog veel gebeuren, maar de Haagwegbewoners zullen deze ver speelde punten wel eens nodig kunnen hebben. Direct na de aftrap ontwikkelde zich I een felle strijd, waarbij beide doelen nogal eens in gevaar verkeerden. Toen Docos een indirecte vrije schop te nemen kreeg, werd deze weggewerkt en direct daarop omgezet ln een DOSR-aanval, waaruit v. d. Tang via de Leidse doel man wist te scoren, l—O. Bij een ver naar voren gespeelde bal wist de DOCOS midvoor Van Dam door keurig doorlopen de gelijkmaker te scoren. In de tweede helft nam DOSR het spel vrijwel geheel in handen, maar doelpunten maken Is nu eenmaal niet de sterkste zijde van de voorhoede der Veenbewoners. totdat P. Spaan op keurige wijze het winnende doelpunt wist te scoren 21. Wel kreeg DOSR daarna nog enkele kansen, maai de Leidse defensie liet zich niet meer verschalken. LDWS heeft geen kans gezien het be zoekende Alphense Boys er onder te houden. Deze nederlaag danken de LDWS'ers voornamelijk aan het slechte schieten van hun voorhoede, die tal van kansen om zeep bracht. De wedstrijd is overigens wel in een zeer hoog tempo gespeeld, waarbij de verstandhouding niets te wensen over liet. Door Van Schaick namen de gasten de leiding waarna onze stadgenoten zo vriendelijk waren enkele prachtkansen op de gelijkmaker ongebruikt te laten. In de tweede helft trokken de Boys zich in de verdediging terug, waardoor LDWS steeds ten aanval kon trekken. Hierbij werd aan LDWS wegens een overtreding een penalty toegewezen, die echter door Sohreuder hoog overge schoten werd. Direct daarop wist Krum- pelman, snel doorbrekend, met een kei hard sohot 02 te scoren Uit een goed voor het Boysdoel geplaatste hoekschop wist Schreuder met een fraaie kopbal de achterstand te verkleinen. Hoewel de Alphenaren zich daarna steeds tot ver dedigen moesten bepalen, zagen de Leidse aanvallers geen kans de overi gens verdiende gelijkmaker te scoren. P.B.O.V. neemt leiding van Rouwkoop over De koplopers in de 1ste klasse van de Zaterdagmiddag-afdeling hebben zich over het algemeen naar de ge stelde verwachtingen gedragen, slechts het gelijke spel (44) van Rouw koop op eigen terrein tegen GWS is enigszins een tegenvaller. Koudekerk deed wat verwacht werd en gaf in een sportief gespeelde wedstrijd Oegstgeest geen kans: het werd 20, waarmede de Koudekerkers tonen weer ernstige gegadigden te zijn voor de eerste plaats. Valken Boys kwam maar juist met de hakken over de sloot bij Sleu tels. De rust schijnt nog niet terug gekeerd te zijn in de Valkenburgsc ploeg. PBOV nam door een stevige Afdeling Leiden le klasse (Zond.) le kl. (Zaterd. Foreholte 3 6 PBOV 3 Alphense B, 3 4 Koudekerk 3 Oranje Gr. 3 4 Katwijk 3 SVLV 3 4 Rouwkoop 3 DOSR 3 4 Valken B. 2 DOCOS 2 2 Sleutels 3 LDWS 3 2 GWS 3 Stompw. B. 2 0 Woubrugge 3 Rijpwet. 2 0 Oegstgeest 3 Weter. B. 2 0 Hazersw, B. 2 53 overwinning op Woubruggc de lei ding van Rouwkoop over. Dat ook Katwijk grote plannen heeft moge blyken uit de 60 zege, die de Kat- wjjkers behaalden op Hazerswoudse Boys. De Valkenburgers hebben in een enigszins rommelige wedstrijd nog maar juist beslag weten te leggen op de beide punten. Dank zij een fel offensief in-de laatste ogenblikken van de wedstrijd kon nog vóór het eindsignaal het winnende doelpunt gescoord worden. De eerste helft sloot af met een 10 voorsprong voor de gastheren. Ook in de tweede helft wisten de Sleutels deze voorsprong geruime tijd te behouden. Toen echter tien minuten voor het einde de beide backs van Valkenburg in de voorhoede gingen spelen, wist Keijzer uit een voorzet van v. d Nagel eerst dc gelijkmaker te scoren en in de laatste minuut het winnende doelpunt te produ ceren 12. Koudekerk en Oegstgeest speelden op het terrein van de eerste een goede wed strijd, waarbij de betere schotvaardig heid van de thuisclub de doorslag gaf. Het eerste doelpunt ontstond, toen bij een overwicht de linksbuiten een mis lukte voorzet in het Oegstgeest-doel zag belanden: 1—0. Na de thee wist Oegst geest enkele aanvallen op te bouwen, waarmede de Kouderkerk-achterhoede echter wel raad wist. Toen doelman Ames bij een ver schot op zijn doel de bal verkeerd beoordeelde en deze in het net terecht kwam, was de wedstrijd be slist: Rouwkoop heeft zich in het bezoekende GWS lichtelijk vergist. Zelfs wisten de gasten, dank zij doelpunten van Spaans, de leiding te nemen en op te voeren tot 02. Nog voor de rust werd het door een fraaie kopbal van v. Straten 12. In de tweede helft wist Spaans er 13 van te maken, maar toen Vonk en Van Leeuwen van plaats gewisseld hadden, wist de laatste kort aohter elkaar een tweetal doelpunten te scoren. 33. Keij zer maakte daarna 43. zodat het er naar uitzag, dat Rouwkoop toch nog de wedstrijd zou gaan winnen. Door Schel- leris. die in eigen doel kopte, werd de stand echter weer gelijk: 44. Woubrugge. dat met enkele invallers moest aantreden tegen PBOV, kreeg het lang niet gemakkelijk. Wel zagen de Woubruggenaren kans door Vonk de lei ding te nemen, maar het was al spoedig gelijk en even later zelfs 21. Na de rust werd het zelfs 31 en 41. waarna De Bruijn en Vonk de stand wisten te brengen op 4—2 en 43. waarmede zij tevens de hoop weer dedert herleven in de Woubrugge-ploeg. PBOV maakte evenwel aan alle onzekerheid een einde met het vijfde doelpunt: 5—3. Hazerswoudse Boys werd ln Katwijk als het ware onder de voet gelopen en zal zo goed als zeker ook dit jaar wel weer genoegen moeten nemen met de onderste plaats. Dat het Katwijk onder deze omstandigheden niet moeilijk viel doelpunten te scoren, valt te begrijpen. Cees Haasnoot scoorde niet minder dan driemaal, terwijl het even later 40 werd en Hogerhout er 50 en 6—0 van maakte. Ned. kampioen met 3941 pnt, 2 G. Vis-| ser (Nieuwe Diep) 3816 pnt, 3 W. G.l Jungschlager (Kaag) 2941 pnt. De Vrijheidsklasse was tot op dei laatste dag een volkomen open strijd,! want er waren nog verschillende can-1 didaten voor de titel. J. van Diemen| (W. V. Amsterdam) wist evenwel door| beide laatste wedstrijden als eerste tel eindigen met grote voorsprong de kam-| ploenstitel verdiend te winnen. Uitslag 1. van Diemen 4809 pJnt. 2 B. J. Colen-I brander (Loosdrecht) 3792 pnt., 3 C. WI Kist (Aegir) 3781 pnt. In de 12 Voetsjollenklasse waren negl drie ernstige candidaten voor de kam-| pioenstitel, maar de Alkmaarzeiler j n.I v. d. Stadt had met twee overwinningen! de beste kans op het kampioenschap. Hij voegde gisteren daaraan nog twee overwinningen toe, zodat zijn punten- voorsprong nog aanmerkelijk vergroot werd. Uitslag: 1 J. N. v. d Stadt 4204 pnt, 2 B. P. Hageman <De Kaag) 3326 pnt, 3 L. P. Herfst (De Kaag) 2912 pnt. SCHERMEN. Jacqueline Sloos in finale Ter gelegenheid van het 30-Jarig be staan van de sportvereniging te Werve te Rijswijk werden grote nationale schermwedstrlj'den georganiseerd op floret. De wedstrijd was mixed. Het aantal] deelnemers bedroeg 64 dames- en he-j renschermers. Uit dit aantal wist me juffrouw Jacqueline Sloos, via de voor ronde en ae demifinale waarin zij van de 5 verschermde partijen er 4 won de finale te bereiken. Z\j legde beslag op de 11e plaats. Terweer werd winnaar vóór Van Uden. DE EERSTE KLASSERS, Debutant Elinkwijk klopt Heerenveen De jongste voetbal-Zondag heeft weer tal van vermakelijke uitslagen op het scoringbord gebracht. De schrijvers van de prognosen beleven dan ook uiterst zware tijden. De meest opzienbarende surprise was wel de zege van debutant Elinkwijk, die Hecrenveen op eigen grond met 3—0 in het zand liet bijten. Goed werk deden ook de jonge eerste klassers Juliana, Quick en Theole. Ju liana bedwong het sterke Eindhoven, terwijl Theole en Quick respectievelijk Haarlem en Feyenoord een gelijk spel afdwongen. Minder best deed kampioen Blauw Wit het weer. De Amsterdam mers kregen met 30 klop van Vitesse. Nog slechter verging het AJDO, dat met liefst 60 door Sittardia werd verplet- terd. De standen luiden: le klasse A DWS 4 7 Heerenveen 4 4 Haarlem 4 6 EDO 3 3 Ensch. Boys 4 6 Go Alhead 4 3 Elinkwijk 4 6 Frisia 4 3 AGOW 4 5 Volewijck. 4 3 GVAV 3 4 Theole 4 1 't Gooi 4 4 Velocitas 4 0 le klasse B Wageningen 4 8 Enschede 4 4 Ajax 4 7 Zwolse Boys 4 3 Be Quick 4 6 Sn eek 4 2 DOS 4 6 Achilles 4 1 RCH 4 6 Blauw Wit 4 1 Vitesse 4 6 VSV 4 0 Leeuwarden 4 6 Oost.parkers 4 0 le klasse C Feijenoord 4 7 Eindhoven 3 4 NAC 4 7 Sittardia 4 4 Juliana 4 5 RBC 4 3 BW 4 5 ADO 4 3 Willem n 4 5 SVV 4 1 Bleijerheide 4 5 Quick 4 1 MW 3 4 DHC 4 0 le klasse D VW 4 8 PSV 4 4 HDVS 4 6 Longa 4 4 Limburg ia 4- 6 Xerxes 4 3 Noad 3 5 HBS 4 2 Emma 4 5 Brabantia 4 2 Sparta 3 4 NEC 4 1 Mauri ts 4 4 Ohèvremont 4 0 VOETBAL IN ENGELAND. Tottenham Hotspur weer op goede weg Tottenham Hutspur is weer op de goede weg. Zaterdag werd met 2--0 van de aanvoerder van de ranglijst, Manchester-United gewonnen. Door dit resultaat is Aston Villa, dat met dezelfde cijfers van Liverpool won. bovenaan gekomen. De Villa leidt met 1 punt voorsprong op het drietal Tot tenham, Manchester United en Bol ton Wanderers. Met de eerste interland wedstrijd i (EngelandFrankrijk op 3 October a.s.) in zicht, trok hefc treffen tussen Tottenham en Manchester United bui- tengewoon veel belangstelling. Ruim 70.000 toeschouwers bevolkten de tri bunes van White Hart Lane. Tenmin ste 8 van de 22 spelers werden als kanshebbers voor een plaats in het En gelse elftal beschouwd. Jack Rowley, de Manchester midvoor, van wie men veel had verwacht, stelde hevig teleur. Geen moment liet de spil van de Spurs. Clarke hem vrij en zo doende kon Rowley zijn roem van top- scorer dan ook niet met een of meer J doelpunten vergroten. Maar ae toe schouwers, die speciaal voor Rowley waren gekomen, kregen in deze wed strijd gelegenheid genoeg om hun be langstelling naar andere individuele uitblinkers te richten. Zo speelde de Londense linksbuiten Medley een prachtige wedstrijd, evenals doelman Allen van de United. De beweeglijke Medley opende de score met een zeer fraaie goal en was ook in het. verdere verloop van de strijd een voortdurende j zorg vóór de verdedigers der tegenpar tij, Allen kon met het vele schitterende werk, dat hij onder de lat verzette hij stopte o.a. een strafschop van Ram sey de nederlaag van zyn team niet verhinderen. De uitslagen in de eerste divisie lul den i Aston Villa—Liverpool 2—0; Burnley Bolton Wanderers 13; Charlton AthleticNewcastle United 3—0 Der by CountyBlackpool 1—1; Fulham— West Bromwich AJbion 10; Hudders- field TownMiddlesbrough 1—0; Man chester CityArsenal 0—2; Preston North End—Stoke City 2—0: Sunder landPortsmouth 31; Tottenham HotspurManchester United 20oi- verhampton WanderersChelsea 5~*

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 4