Goede come-back van De Wolf liielp iets, maar niet genoeg Maandagse Weer een UVS-nederlaag Aantrekkelijke wedstrijd met geflatteerde uitslag L.F.C. zegevierde in enerverende kamp over Alphen Een 3—0 voorsprong was voor SJC nog niet voldoende )ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Maandag 24 September 1951 Tweede Blad No. 27414 (Van een onzer verslaggevers) Ondanks het grote veldoverwicht van de Blauwwitten in het laatste deel de eerste helft de zege lag toen bij de stand I I nog voor het grij- ontbrak bij de Leidse aanvallers, hoe mooi en hoe kunstig opgezet soms aanvallen waren, het beslissende eindschot. Zelfs de goede come-back van artien de Wolf als aanvalsleider, die ongetwijfeld met zijn sjouwen, aanmer kt meer vaart in de Leidse aanval bracht, en die zelf twee doelpunten or zijn rekening nam overigens een ongekende weelde voor de machte- '2 blauwwitte voorhoede was niet voldoende voor de zege. Dat het enthousiast en fris spelend Fluks uiteindelijk met de overwinning strijken, is te wijten aan het absoluut falen van de Leidse ploeg in de 2e s'ft. Anderzijds, doordat in de 25ste minuut doelman Van Putten die overi gs uitstekend werk verricht heeft een lelijke misgreep beging, hetgeen sn in vertwijfeling naar zijn haren deed grijpen en de roodwitten goedkoop si hun voorsprong hielp, die zij tot het einde wisten te handhaven. blauw-witten begonnen veelbelo- :=d, want reeds direct moest doelman denbol handelend optreden bij een Ki opgezette aanval via SloosDevi- •Blom. Het succes viel echter aan sadere kant, want na drie minuten dennadat eerst J. de Wolf op de Jijn redding had gebracht, maakte Dordtse midvoor F. Stolk 'n dank- iir gebruik van de hem geboden be- dngsvrijheid en scoorde onhoudbaar ar doelman Van Putten (01). sngzamerhand verkregen onze stad sen enig veldoverwicht, al waren de maanvaUen der gasten niet zonder aar en moest zelfs éénmaal Breton Groll, toen doelman Van Putten ijs was geslagen, redding brengen, ongeveer 15 minuten spelen kwam eerste Leidse doelpunt, toen M. de jlf een ragfijne combinatie besloot een hard schot, dat de roos trof ■1). De daarop volgende periode was, ge il voor onze stadgenoten en al zat nu niet bepaald mee, bij meer door- .ingsvermogen en minder vèr door- ;oerd tik-tak-spel hadden zeer ze- doelpunten kunnen vallen. Va de hervatting waren de blauw- ritten geheel de kluts kwijt, temeer daar direct na de aftrap, toen het ;ehele linker verdedigingsblok van de thuisclub was weggespeeld, midvoor Stolk zijn tweede doelpunt achter doelman Van Putten deponeerde tl—2). Even kwam er opleving In de brou- rerjj, toen midvoor M. de Wolf, na een keurige voorzet van Kantebeen de bal. in de 14de minuut, onhoud baar inkopte (22). De vreugde was echter maar van kor- duur want bij een der volgende «witte aanvallen beging doelman Putten de in de aanhef genoemde rreep, hetgeen onze stadgenoten de Lideslag gaf. Kort voor het einde urnen de gastheren nog even los, ï'n ae Dordtse achterhoede 8 man rfc gaf geen krimp meer. De enige Stand van zaken in Leidse clubs 2e klasse B gesp. gew. gel. ieveningen 3 3- JC DAL litas ick is sslsior termaas uda ïrdam 3 3- 3 2- 3 2- 3 1 1 2 1 2 1- 3 - 1 3-1 3-1 2 - - 3e klasse A pnt. d.g. 6 8—2 11—6 8—4 5—4 7—7 5—5 7—7 3—6 4—9 3—9 5—6 ,rr Zwart »SV IAW thipél üegom iswjjk Holland todenbuxg 06 Muiven FBB 6 8—1 6 104 5 10—6 4 13—5 4 8—0 3 10—5 2 6—8 2 6—9 2 6—10 2 7—10 - 5—10 - 3—9 ÏP £?lsior '20 isenaar inkwartier )A Mvoort ften sterkw. sraen uüdas helmus idunum :C 'SB •B klingen C se -nnunda •wkoop Willem 2 -cordia 3 3 3 2 3 3 3 3 3 3 2 - - 3 4e klasse A 4 3 3 2 4 3 4 4 4 4 4 3 4 4e klasse E Mdinxveen Eerstol fccapelle utrecht lewater 10 Jhia jsderak 7—1 12—3 10-4 8—2 6—4 7—11 6—7 5—7 4—7 7—10 2—5 1—14 15—4 12—2 11—9 7—1 7—9 6—6 9—9 7—8 5—8 6—11 6—15 3—15 5—11 13—3 6—4 7—6 7—5 7—5 6—5 2—3 8—9 2-4 4—7 6—7 6—16 kans op een presenteerblaadje, werd door Jan v. d. Blom, die het te mooi wilde doen, Jammerlijk verknoeid. Wat de wedstrijd betreft, zagen we vóór de rust een aantrekkelijke, span nende strijd, na de rust daalde het spel peil aanmerkelijk en had het bij tijden niets om het lijf. Nemen we de Leidse ploeg eens nader onder de loupe, dan zagen we een prima achterhoede, met J. de Wolf als uitblinker. Linksback Breton van Groll alhoewel een uitste kende afbreker, liet echter somtijds de roodwitte vleugel te veel vrijheid, even als linkshalf Sloos. die nog steeds de goede vorm niet te pakken heeft. Stop per Van Leeuwen schoot in zijn verde digende taak nogal eens tekort, spe ciaal zijn opstellen liet veel te wensen over. Bovendien kwam hij in kopwerk lengte te kort. Zwoeger Koolhaas deed ook thans weer zeer nuttig werk. De voorhoede het zorgenkind van de elftalcommissie liet nog veel te wensen over. Vooral na de rust ging van de binnenspelers Fasel en Devilee, hoe ver dienstelijk hun Individuele prestaties ook zijn, weinig kracht uit. Van de beide vleugelspelers v. d. Blom en Kantebeen, was eerstgenoemde de beste (alhoewel matig!). Van Kante- been ging na de rust zeer weinig uit, hij liet zich door de fanatieke rood witte linkshalf Kraayenveld te veel in timideren. Tony Kantebeen speelde 250 K.N.V.B.-wedstrijden Voor de aanvang van de wedstrijd te gen Fluks, werd Tony Kantebeen ge huldigd. in verband met het feit dat hij verleden week in Gouda zijn 250ste wedstrijd voor TJVS In de KNVB speelde Namens het bestuur sprak voorzitter Wonderghen de jubilaris toe en over handigde hem als-blijk van waardering een lederen tas. Aanvoerder Fasel sprak namens de spelers van het eerste elftal en liet zijn woorden eveneens vergezeld ga'an van een aandenken in de vorm van een reisnécessaire. Voetbal in de topklasse le klasse A AGOWVolewijckers 22 DWSVelocltas 2—0 Frisia—BEK) 2—3 GVAV—Ensch. Boys 3—0 Go Ahead't Gooi 12 Herenveen—Elinkwijk 0—3 TheoleHaarlem 33 le klasse B VSV—Leeuwarden 23 DOS—Achilles 5—2 AjaxSneek 40 ROHWageningen 12 EnschedeOosterparkers 20 VitesseBlauw Wit 30 Be QuickZwolse Boys 50 le klasse C RBCDHC 2—1 BW—NAC 1—2 JulianaEindhoven 42 SittardiaADO 60 SVV—Willem 2 2—3 MVVBleyerheide 11 Quick (N)Feyenoord22 le klasse D EmmaChévremont 74 NOAI>—NEC 1—1 SpartaXerxes 00 PSV—HDVS 2—3 HBSMaurits 13 LimburgiaWV 14 LongaBrabantia 21 BMTRoodenburg41 (Van één onzer verslaggevers) Nauwelijks was het aanvangsignaal tot in onze oren doorgedrongen of reeds wees het scoringsbord een 10 voorsprong voor onze stadgenoten aan. Na dit hoopvol begin kwam al spoedig de Haagse gelijkmaker ter wereld en toen zelfs de rust inging met een 31 achterstand, gaf deze stand een volkomen verkeerd beeld van de krachtsverhouding weer. Het grote blauwzwarte offensief na de thee ingezet, liep echter door on- productiviteit van de Leidse aanvallers op niets uit en toen tot overmaat van ramp b\j een Haagse uitval, de rechtsbinnen, de score tot 41 opvoer de, was Roodenburg een geslagen ploeg. Direct na de aftrap Roodenburg won de toss trokken onze stadgenoten bard van leer en namen de Leidse Hout bewoners door Lex du Prie de leiding (0-1). Met dit doelpunt bleken onze stad genoten echter al hun kruit te hebben verschoten. BMT kwam er allengs beter in en speciaal de beide vleugelspelers Rijnvis en Loman. waren uiterst gevaar lijk Hun goede voorzetten gaf de Leidse achterhoede handen vol werk. Na onge veer een kwartier spelen kwam de bal via Rijnvis op de rechtervleugel bij Lo- man terecht, die zich niet bedacht en onhoudbaar voor keeper Van Oord in schoot (11). Even later was het Rijn vis die de score tot 21 verhoogde. De blauwzwarten lieten even de moed zak ken, doch de achterhoede met Logeman aan het hoofd, hield goed stand. Toch kon ook zij niét verhinderen, dat 5 mi nuten voor de rust een goed genomen corner van rechtsbuiten Loman. door doelman Van Oord verkeerd werd be oordeeld, waardoor de Haagse linksbin nen op goedkope wijze er 31 van kon maken. Na de hervatting volgde een groot of fensief van onze stadgenoten, doch de goede afwerking liet op zich wachten. Harde schoten van A. du Prie en v. d. Weijden hadden niet het gewenste re sultaat in laatste instantie was het de goed in vorm zijnde Haagse doelman Verheyen, die redding bracht, enkele malen geholpen door de deklat. Terwijl er een Leids doelpunt in de lucht hing. kwam het aan de andere kant. Bij een der BMT-aanvallen werd een verdedigingsfout onverbiddelijk af gestraft en het bracht de Leidse Hout bewoners de genadeslag toe. Het karakter van de wedstrijd was spannend en aantrekkelijk. De overwin- Twee remise partijen in tweekamp Roozenburg-Keller De 12e partij van de tweekamp tus sen Keiler en Roozenburg om het we reldkampioenschap dammen, die Zater dag te Apeldoorn werd gespeeld, is na 61 zetten in remise geëindigd. De dertiende partij, gisteren re Haar lem gespeeld, is na 55 zetten eveneens in remise geëindigd. De stand is nu 15— 11 in het voordeel van Roozenburg, ning van de Hagenaars was verdiend, alhoewel erg geflatteerd. De Leidse Houtbewoners speelden een goede wedstrijd, al waren er enkele zwakke plekken waar te nemen. Scheids rechter Hogewoning gebruikte de fluit echter een beetje te veel, waardoor de wedstrijd ,,dood" gefloten werd. Poto L.D.-Van Vliet. Men kon de spanning snijden (Van onze sportredacteur) LFC heeft gistermiddag in Alphen een uiterst moeilijke zege bevochten op de club van die naam. De Kanaries wonnen met 20 en hoewel hun over winning verdiend was de doelpunten beslissen nu eenmaal de wedstrijd zou het ons toch niet bevreemd hebben indien de uitslag precies andersom zou zijn geweest. Immers, in deze ontmoeting, waarin men de zenuwachtige spanning als het ware kon snijden, ontliepen beide ploegen elkaar zeer weinig en zelfs zouden wij geneigd zijn het veldspel van de Alphense ploeg iets hoger aan te slaan. De Alphenaren konden echter de overwinning niet grijpen, zelfs niet toen zij in de tweede helft LFC met de rug tegen de muur hadden ge drukt en hun aanval twintig minuten achtereen stormliep op de hechte Leidse defensie, waarin vooral de blonde Pijnaker weer een prachtige partij vertolkte. In deze hoogst critleke perioden zijn, zoals meer gebleken, de Kanaries het gevaarlijkst, want toen zij zich even los konden werken en Van Meeteren met een grillige pass de Alphense defensie in grote verrassing had gebracht, scoor de Nachtegeller het beslissende doel punt. Beslissend, hoewel er nog ruim een kwartier te spelen was, omdat op dat moment al vast stond, dat de partij die het eerste zou doelpunten zeker kon zijn van de zege. Het '«eer fraaie doelpunt, dat Pijna ker daarna van liefst zestig meter af stand nog scoorde kwam er dan ook eigenlijk niet meer op aan. Het was een toegift In feite hebben wij met deze regelen ae belangrijkste gebeurtenissen in deze wedstrijd, waarin naarmate de nerveuse spanning groeide de kwaliteit van het spel zakte, geschetst. Voor de rust domineerden de verde digingen. Bouthoorn de man-met-de- gouden-benen, zoals hij in Alphen in de wandeling wordt genoemd en zijn collega's konden de LFC-aanval, waar van het centrum vaak slecht bezet was Sira stond te dikwijls alleen vrij gemakkelijk in bedwang houden en het zelfde kan gezegd worden van Pijnaker c.s., die de weinig doortastende Alphen- aanval zonder al te veel moeite de baas Te Oostburg werd een Internatio nale wedstrijd voor profs gehouden, wel ke over 96 kilometer ging. De uitslag luidde: 1. Wagtmans, Breda, 2 uur 36 min. 18 s. Op één ronde: 2. Brinkman, Maasland, 3. Jef Jansen, Elsloo, 4 Mar- oel Rijckaert (België). 5. Vinken, Ge leen, 6. Van As, Roosendaal. bleven. Kansjes deden zich natuurlijk wel voor, maar zij werden niet benut. In de tv/eede helft, tijdens het ge noemde Alphen-offensief, was LFC niet onfortuinlijk, toen uit een vrije schop een woeste scrimmage voor haar doel ontstond, Missaar het leer achter de lijn stopte, maar de goed leidende arbi ter tevoren een overtreding had gecon stateerd, en toen een schot van Groe- neveld via de paal naast ging Er werd in deze ontmoeting fors. doch zeer correct gespeeld, slechts Tijs Tui- nenburg kreeg een officiële waarschu wing, maar dat was voor zijn critische beschouwingen zeer luid over de leiding van de scheidsrechter. LFC kreeg het in de tweede helft van haar uitwedstrijd tegen Alphen meermalen hard te verduren. Dit blijkt wel uit de aanwezigheid van rechtsbinnen Van Meeteren en links- binnen Sira voor het doel van de Kanaries. Neuteboom weet echter met een kopbal het gevaar te be zweren. ATHLETIEK Wim Slijkhuis verbetert record op lOk.m. Tijdens sluitingswedstrijden van de Rotterdamse Athletiek Commissie op de Nenijto-sintelbaan te Rotterdam, heeft Wim Slijkhuis gistermiddag met succes een aanval gedaan op het Ne derlands record op de 10 km., dat se dert 10 Juli 1948 op naam stond van Jef Lataster, voor wie destijds te Heerlen 31 min. 30.8 seo. werd geno teerd. Door de in de morgen<#ren gevallen regen was de baan vrij zwaar geworden en tijdens de recordpoging van Slijk huis kwam de wind opzetten. Deson danks wist Slijkhuis 37.4 sec. onder de tijd van Lataster te blijven, waardoor hij dus dit Nederlands record op zijn naam bracht met 30 min. 53.4 sec. De tussentijd op de 5 km. was 15 min. 23.6 s. ASC won in goede wedstrijd Het verloop van de wedstrijd SJC ASC, snel en goed gespeeld, was nogal eigenaardig. De thuisclub liep namelijk zó hard van stapel, dat zij binnen een half uur reeds een 30 voorsprong had. Gezegd moet worden dat één en an der echter ndet aan geweldig voorhoe- despel te danken was, doch meren deels het gevolg van fouten in de ASC- defensie. waarin vooral Rooyakkers en Rietbergen faalden. De gebroeders Al kemade profiteerden hier dankbaar van. ASC bleek echter in het geheel niet. ontmoedigd en vooral Vreeken had er goed het oog in. want met 2 puike W. Het athletiekselzoen 1951 is alweer haast op één oor na gevild Maar vóór de athleten hun winterslaap je gaan be ginnen. krijgen we eerst nog de traditionele es tafette „Dwars door Lei den". Op 20 September 1924 dus 27 jaar ge leden werd deze 10 x 400 meter estafette voor de eerste maal gehouden en de schepp.ng van de heren J. Henny en Eeckelaert. toentertijd voor zitter en secretaris van de Leidse Ath letiek Kring, is sindsdien uitgegroeid tot zó'n belangwekkend evenement en heeft in al die jaren zoveel aardige momen ten met zich meegebracht, dat wij voor dit sportpraatje eens in de historie zijn gaan graven. De eerste ploeg die haar naam schreef op de Leidsch Dagblad-wisselbeker (la ter loofde de Directie van ons Blad es- tafettestokken uit. nu is het weer een wisselbeker) was die van de Jantjes van de Marine Kustwacht uit de Zeevaart school. Ook in 1925 won de Kustwacht, maar daarna nam Donar het initiatief over en gedurende tal van jaren ein digden de athleten met de groene ster op de eerste of tweede plaatsen. Een uitzonderlijkevprestatie leverdein al deze Donar-ploegen een estafetteman bij uitstek Bonte. Niet minder dan 1<2 achtereenvolgende jaren, van 1925 tot en met 1937 startte deze athleet van for maat als eerste loper van zijn ploeg, een prestatie die in Leiden nooit werd ge ëvenaard en die waarschijnlijk in geheel Nederland wel uniek zal zijn! Bepaald hinderlijk was in de eerste jaren het meefietsen van de nieuwsgie rigen waardoor bijvoorbeeld in 1924 Lug- dunum. dat spoedig een achterstand op liep, door de massa fietsen niet meer ge zien werd voordat de laatste loper zich over de finish had gewerkt. Dit in te genstelling met de laatste vijftien jaren waarin de politie op voorbeeldige wijze voor de afzetting zorg droeg en dat nog doet. Het parcours, dat in het openingsjaair 4800 m lang was, bedroeg in latere ja ren precies 4000 m. Enige jaren lag de start op de Zoeterwoudse Singel, doch later werd dat de Andries Schobkade, en ook de komende race zal de strijd weer zien afspelen op de Kastanjekade Larrtmenschansweg, Korevaarstr. Steen- schuur, Rapenburg Oost- en Westzijde, Kaiserstraat en Witte Singel. Lugdunum kdmt de eer toe als eerste voetbalploeg aan de start te zijn ver schenen Het was in 1924 en de ploeg be stond toen uit de lopers Oudshoorn, Bekkering, F, Goddijn, Roman. Veldhui zen, Trouwee, v. d. Heyden, Vogelenzang, Wagemans en Leuering. Later werd het gezelschap meer gemengd en zien we A.S.C.. U.V.S. belde gedurende Jaren serieuze gegadigden <voor de ere-plaats het inmiddels verdwenen Fides Pacta, A.R.O.. Alphia. D.O.O.OJS., L.D.W.3.. Beresteyn. L.F.C.. Morskwart., Rooden burg en Z.L.C., de korfballers van Vlcus Oriëntis en Fluks, het goeie ouwe 6e Regiment Veldartillerie, de H.B S -ver eniging M.T.G Szwemmers van de Sleutelstad en L.Z.C., de Personeelclub van de Nederlandse Rotogravure Maat schappij. C.G W., Olympia, L.O.V., de buurtverenigingen Ons Eiland en Haag- wegkwartier. P. C en L.. padvinders van Jong Oegstgeest en niet te vergeten de stoere ploeg van de Leidse Politie Sport vereniging. die zich in 1946 klaarblijke lijk meer op de laatste plaats concen treerde. waarschijnlijk om al te opdrin gerig oubliek op een afstand te houden! Oospronkelijk startten alle ploegen in één afdeling, doch later, toen de organi satie in handen kwam van de A V. Hol land werden de specifieke atletiekver enigingen en de niet-K.N.A.U.-clubs in twee afdelingen gesplitst, waaraan nu nog een verbetering is toegevoegd in de vorm van het één minuut eerder starten van laatstgenoémde categorie. Ook in athletiekkringen groeide ijj de loop dei- jaren de animo tot deelneming aan deze interessante race en ploegen als S.H.O T. Siomo V. L. uit Den Haag. A A V 36 combinatie uit Alphen. Minerva en D.OS. uit Rotterdam, het Dordtse Par thenon. Vires et Celeritas en Achilles uit Gouda, de Leidse Bataven en Hol land en de laatste jaren La Gant-oise uit Gent gaven acte de présence. Holland, dat sinds haar oprichting zes maal deze race won. staat ook dit jaar weer als kansploeg genoteerd, al zullen het sterke La Gantoise en V. L. haar wel tot een uiterste krachtsinspanning dwingen. De snelste tijd maakte in 1948 V. L. met 8.513. Holland verbeterde in 1949 haar clubrecord tot 8.56,6 na felle strijd om de leiding op de laatste 400 m. Met de lopers Pikart. A. Marks, W. Bonte. A. v. d Houwen. J. van Haarlem. J. Jan sen, E. v. d. Water. A. v. d. Linden. P. Sluiter en J. D. van Royen werd een tweede plaats behaald achter V. L, U.V S. komt tot op heden de eer toe met Boom. Hakkaart, Wassenaar. Har- land. De Lange, Arbouw, J. Annokkee, Del'os, D. Ouwe .and en G. Annskkce recordhoudster te zu'n van de nur- K.N.A.U.-verenigingen met 9.9.IS. Deze ploeg behaalde in 1932 een schioPrende eerste Dlaats nog vóór Donar. A.R.O. en Fides Pacta. Wederom zullen Zaterdag 33 Peptem- ber tegen halfvier de eerste lopers van de 13 deelnemende ploegen trappelend van ongeduld en nervositeit het moment verbeiden, dat het startpistool hen voor een onstuimige jacht langs Leidens stra ten en grachten zal wegschieten. Moge dan de strijd weer spannend en fraai zijn om te aanschouwen tot zinvolle pro paganda voor de sport in het algemeen en de athletiek in het bijzonder! doelpunten, waarvan één uit een vrije trap, reduceerde hij de achterstand tot 32 en zelfs wist De Troye in 'de laat ste seconden voor de rast geliik te ma ken. 33. Ook na de hervatting wa* de strijd het aanzien volkomen waard en waren de partiien tesen elkaar ongewassen. Gelukkig voor de gasten had doelman Rooyakkers zich hersteld en liet hij zich niet meer passeren. Het laatste doelpunt werd 10 minu ten voor het einde gescoord, toen de SJC-linkaback een voorzet van Lazan- der in eigen doel schoot: 34. Het was wel sneu voor de hardwerkende SJC-ers om na een 30 voorsprong nog te moeten verliezen; ASC was echter technisch wel de betere ploeg, waar door de uiteindelijke overwinning toch niet geheel onverdiend was. Lugdunum zet zegetocht voort (Van een onzer verslaggevers) Lugdunum is er In geslaagd in Hil- legom van Concordia te winnen. De groenwitten hebben echter alle zeilen moeten bijzetten en vooral het laatste halfuur was het „zachte eitje" fel in het offensief. Het spel. dat de Concordianen deze middag vertoonden, zou niet hebben, doen vermoeden, dat een hekkensluiter tegen een kampioenspretendent in actie was. Onmiddellijk na de aftrap namen de gastheren het initiatief en de Leidse defensie moest al haar capaciteten aan spreken om doelpunten te voorkomen. Vooral Van Well speelde een prima partij. Na een kwartier spelen opende Mi- zee, die by het Hillegomse publiek de bijnaam van „de athleet" verwierf, uit een pass van Verhoeven de score. Daarmee was echter voorlopig het kruit verschoten. Twee minuten voor rust werd Daan de Roo binnen de be ruchte lijnen wat al te hardhandig van de bal gezet en Verhoeven benutte de penalty feilloos. Nauwelijks waren de Leidse supporters ultgejuicht of er was weer reden om te dansen, want Ver hoeven vergrootte wederom de voor sprong (03), nu uit een voorzet van Mizee. Concordia gaf de moed niet op en na de rust gooide de ploeg zich met élan in de scrijd. Het zwoegen der Hillegommers werd beloond met een doelpunt van. Aarts uit een voorzet van Schoonder- woerd. Dit gaf de gastheren moed en de Leidenaars werden in de verdediging ge drongen. maar een paar prachtige sco ringskansen werden door onbesuisd schieten en te lang treuzelen door de Hillegommers om zeep gebracht. De weinige Lugdunum-aanvallen stier ven een vroegtijdige dood in de listig opgezette buitenspelval der Concordia nen. Al met al een aardige wedstrijd met behoorlijk vierde klasse voetbal.

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 3