IC GYPTISCHE KONINGIN Zweefvliegtuig startte op boerderij-zolder Met een enkel woord Mevr. I. M. C. BIJLEVELD-GEllNOf Radio-programma MAANDAG 24 SEPTEMBER Bejaard echtpaar gespaard; grote schade Door het maken van een vliegfout en een onjuiste landingsberekening land de de 18-jarige zweefvlieger J. Brug man uit Utrecht gistermiddag niet op het vliegveld Hilversum, waarvan hU ook was vertrokken, maar op de zol der van een boerenwoning, enkele honderden meters van het vliegveld af. Met een enorme klap drong het laagvlicgende toestel het pannendak van de boerderij van de familie Van Dolder aan de Raamweg 44D te Nieuw-Loosdrecht binnen. De bestuurder mocht van groot ge luk spreken, dat de neus van het toe stel juist het dak binnenschoot op een plaats, waar vroeger een luik heeft ge zeten, waardoor de zware dakbalken werden gemist, hetgeen B voor een ernstig ongeluk heeft behoed. Nu kwam hij met cookpit en al op de zolder te recht. waar de geschrokken bewoners, een bejaard echtpaar hem ten slotte uit zijn benarde toestand konden bevrijden. Hij bleek geen noemenswaar dig letsel te hebben opgelopen. De jongeman, die ongeveer een jaar de zweefvliegsport beoefent en in het bezit is van een B-brevet, was even daarvoor met een „Grunau-baby" per lier opgetrokken tot een hoogte van om streeks 450 m. Hij vertelde, dat hij plotseling in dwaalwinden was terecht gekomen, een boomtop had geraakt, en voordat hij wist wat er gebeurde, het dak was binnengevlogen. Hij had zelfs geen tijd gehad om te schrikken. Vry I snel was er hulp van het vliegveld ter wijl de Loosdrechtse politie en de Hil- I versumse brandweer ter plaatse kwa- men om het toestel te bergen. De scha- j de aan het vliegtuigje, dat eigendom is van de Kon. Ned. Ver voor Lucht- vaart en in gebruik was bij de Gooische Zweefvliegtuigclub, is groot. Nanno Sjoerd weer bij zijn ouders Zaterdagmiddag draaide een grote Duitse auto de Tuinstraat te Assen in om te stoppen voor het pand No. 64, waar de familie Meinders woont. Vele buurtgenoten hadden zich opgesteld om de thuiskomst van de 8-jarige Nanno Sjoerd Meinders bij te wonen, de jon gen om wie een jarenlange strijd werd gevoerd tussen de te Assen woonachtige ouders en de pleegmoeder Gerda Ullner te Bremen. De pleegmoeder was zelf meegekomen om Nanno Sjoerd naar huis te brengen. De rechters hebben zes uren lang over deze aangelegenheid gepraat, zo vertelde Gerda Ullner. doch toen de moeder van Nanno Sjoerd en ik el kaar zagen, hebben wij tegen elkaar ge zegd: ..Moeten wij om ons kind zo strij den? De oplossing was toen direct ge vonden. Een uitspraak van het Ameri kaanse Hof is er niet geweest. Nu is Nanno Sjoerd, onze ingo,, zoals hy in Bremen heette, weer in Assen, maar hij komt ook wel weer bij mij, samen met zijn broertje Willem". Nanno Sjoerd voelde zich direct thuis bij zijn ouders, zijn zusjes en zijn broertjes. Zaterdag avond heerste er een feestelijke stem ming in de woning van de heer Mein ders. Er waren veel bloemen en er stond een grote fruitmand. Ook wer den vele herinneringen aan vroeger op gehaald. Zoon stak dronken vader neer Toen in het dorpje Middelrode onder ae gemeente Berlicum vannacht om streeks een uur zekere A. van Dijk, va der van 5 kinderen, in beschonken toe stand thuis kwam, ontstond zoals reeds meermalen was voorgevallen, een ern stige twist. De oudste zoon van 17 jaar pakte plotseling een broodmes en stiet zijn vader daarmee in de rug. Deze is vrijwel onmiddellijk aan de bekomen ver wondingen bezweken. De Rijkspolitie heeft nog vannacht de dader naar Den Bosch overgebracht. Nieuw type gramofoonplaat: de „minigroef" VAN GROTE CULTURELE IMPORTANTIE. (Speciale beriohtgeving). Werken van nog levende Neder landse componisten aldus Staats secretaris Cals zullen een belangrijk onderdeel gaan vormen van het reper toire van de nieuwe Nederlandse gra- mofoonplaten-industric de Philips phonografischc industrie een lak van het concern, welke zich gistermid dag te Baarn heeft voorgesteld aan een groot aantal vooraanstaande persoon lijkheden op muziek gebied. Staatssecretaris Cals hield een re de, waarin hij wees op het grote be lang, dat de Nederlandse muziek in cultureel opzicht by een Nederlandse gramofoonplatenindustrie heeft. Zij zal een krachtige steun zijn voor het verbreiden van goede muziek, een uit stekende propaganda voor het werk van hedendaagse Nederlandse compo nisten en daarnaast in muziek-paeda- gogisch opzicht een prachtig hulp middel bij partituurstudie en muziek geschiedenis. Staatssecretaris Cals wees voorts op de plicht van bedrijven en organisa ties een deel van het Maecenaat op zich te nemen. Sinds de dood van de laatste Maecenas,— men weet niet wanneer meent men de staat alleen te kunnen verplichten de zorg voor de muziekcul tuur op zich te nemen. De nieuwe Industrie, welke tot nu toe produceert in haar bedrijf te Doetin- chem, zal geheel in Baarn worden ge concentreerd en In het voorjaar 1952 in vol bedrijf zijn. Philips heeft thans een nieuw type gramofoonplaat op de markt, de zg. mi- r.igroef-plaa't, die een diameter heeft van 17 cm. Qua techniek valt deze plaat onder de categorie langspeelplaten. Met gebruikmaking van een lichte opnemer zal men deze platen op bestaande appa- raturen met een toerental van 78 per minuut kunnen spelen, dit in tegenstel ling tot de langspeelplaten met een draaisnelheid van 33 en een derde, wel ke kortelings op de markt kwamen. De PPJ al zich ecther uitsluitend be zig houden met het fabriceren van gra- mofoonplaten, doch haar studie- en werkterrein riohten tot het gehele ge bied van „geluidsdragers". Dat ook de radio-omroepen de ont wikkeling van dit nieuwe orgaan van het Phillpsbedrijf met grote belanfgstelling volgen, bleek uit de aanwezigheid van de heren W. Vogt, P. Speet, Lebon en mej. dr H. Bruining. J ustitiebegroting Vraagpunten nieuw Burgerlijk Wetboek Toenemend aantal commune veroordeelden Wij ontlenen aan de bij de Tweede Kamer ingediende begroting van Justi tie, dat de gewone dienst een eindbe drag van f. 127.312.680 aanwijst. Het voornemen bestaat binnenkort een aantal door prof. Meijers opge stelde vraagpunten over het nieuwe Burgerlijk Wetboek voor te leggen aan de vaste commissie voor privaat- en strafrecht. Deze eerste reeks van vraagpunten heeft betrekking op het zakenrecht. De indiening van een ontwerp tot wijziging van de kantongerechtsproce dure zal in dit zittingsjaar kunnen wor den tegemoetgezien. Een technische herziening van de wet op de rechterlijke organisatie zal voor bereid worden. De noodzaak van reorganisatie van de administratiën der parketten en griffien, vergt veel tijd. doch op dit gebied zijn belangrijke vorderingen ge maakt. De minister stelt zich voor om tot een oplossing van het nog hangende politievraagstuk te geraken. Het ligt in het voornemen, de uitoefening van de dienst der politieke grensbewaking door de thans daarmede in de eerste plaats belaste organen, te coördineren en te intensiveren, enerzijds door net instel- - len van de functie van administrateur der grensbewaking bij het Ministerie van Justitie welke functie ook voor 1940 bestond en anderzijds door het, Inschakelen van de Rijkspolitie bij het verrichten van de grensbewakingstaak Overwogen wordt bij het corps Rijks politie in de loop van 1951 enige vrou welijke officieren aan te stellen, die op het gebied der kinderpolitie werk zaam zullen zijn. Op de ingeslagen weg met betrekking tot de uitbouw van het gevangeniswe zen zal worden voortgegaan. Ook de aangekondigde verdere uit bouw van het werk der kinderbescher ming zal in 1952 worden voortgezet. De reorganisatie van de voogdijraden zal het volgend jaar gedeeltelijk haar beslag kunnen krijgen. Het blijkt noodzakelijk over te gaan tot uitbreiding van de verplegingsca- paclteit zowel in particuliere als rijks- psychopatheninrichtlngen. „New York Times" huldigt Koningin Juliana „De boodschap van Koningin Juliana aan president Truman over de zerg voor vluchtelingen moet diep In het hart der Amerikanen weerklank vinden", aldus schrijft de „New York Times". „Wij zijn bijna allen het product van het pro ces toevlucht zoeken. Ons land is ge vormd door hen, die zochten te ontko men aan druk op economisch, godsdien stig of politiek gebied. Dit ontkomen kon alleen ten volle mogelijk gemaakt worden, wanneer de enkeling waarlijk werd opgenomen in een politieke en so ciale stand, die hem bevrijdde van die druk. Wat nu nodig is, is de sociale aanpak van het vraagstuk, zoals Ko ningin Juliana in welgekozen woorden heeft betoogd. Zij heeft gepleit voor de benarden, de ouden van dagen, zieken, gebrekkigen en kinderen, aan wie, zoals de vorstin zegt, de wereld wel vijandig moet toeschijnen. Zij dringt aan op een nieuwe poging hen van dit gevoel van vijandigheid te bevrijden. Dat hiertoe pogingen in het werk worden gesteld, zijn wij verschuldigd aan onszelf en aan ons erfdeel. De strekking, het doel en de rechtvaardiging van een dergelijke poging kunnen gevonden worden in de woorden van een fijngevoelig Koningin", aldus de „New York Times". (Ingez. Med.-adv.) Minimumprijzen jenever en bier weer hoger Een glas gewone jenever en een glas lioht bier zullen thans in een bedrijf van de prijsklasse 3 minimaal 30 cent kosten: een glas oude jenever en een glas zwaar bier tenminste 35 cent. Ter completering van het stelsel van minimum verkoopprijzen voor jenever heeft de vakorganisatie thans ook mini mumprijzen voor verkoop van jenever, anders dan per glas, aan particulieren vastgesteld. Minister Staf en vice-admiraal van Holthe terug De Minister van Oorlog, ir C. Staf, die de bijeenkomst van de Atlantische Raad te Ottawa heeft bijgewoond, is vannacht per vliegtuig in ons land teruggekeerd, tezamen met vice-ad miraal jhr E. J. van Holthe die even eens deel uitmaakte van de Neder landse delegatie. Minister Staf zeide ons dat het werk van de Commissie van 12 landen, die door de Raad belast is met het opstel len van een rapport voor een juist even wicht tussen de militaire behoeften en de capaciteit van de betrokken landen, zi. nog belangrijker is dan de a.s. con ferentie te Parijs. De Amerikanen hebben op de confe rentie te Ottawa duidelijk laten blijken de financiële hulpverlening en oe mili taire samenwerking als twee niet te scheiden factoren te zien. Mocht de hulp in dollars dan ook eventueel min der worden, dan mag toqh zeker een compensatie in de levering van mate riaal worden verwacht. Op de bijeenkomst is een bevredigen de financiële regeling getroffen, waar door de luohfcmaohten der Nato-landen thans van elkanders vliegvelden ge bruik kunnen maken op basis van een door de delegaties aanvaarde verreke ningsovereenkomst voor de afhandeling der toestellen. Dodelijke val van Italiaans matroos Zaterdagmiddag is in de Waalhaven de 48-jarige Italiaanse matroos Filip- po Pico uit La Goletta bij een poging tot vastmaken van de luiken op het Italiaanse s.s. .Louis Pasteur" uit Na pels in het meer dan tien meter diepe ruim gevallen. Hy kreeg een schedel- basisfractuur. Bij aankomst in het zie kenhuis bleek hij reeds overleden te zijn. INTERNATIONAAL ACCORDEON CONCOURS TE PARIJS. Cocn van Orsouw en Jean Picterse 4e en 9e. Op het vierde internationale accor deonconcours. dat ter gelegenheid van heta 2000-jarig bestaan van Parijs aldaar is gehouden, is de eerste prijs behaald door de Fransman Maurice Vittenet. De Nederlandse accordeonisten Coen van Orsouw en Jean Pieterse behaalden resp. de 4e en de 9e prijs. Er werden Vierjarig meisje bij Delft gedood Op de Nieuwe Rijksweg bij Delft ls Zaterdagavond een personenauto uit Rotterdam na het inhalen en passeren van een andere auto dwars over de weg geraakt en door de heg geschoven, die de twee rijbanen scheidde. De auto kwam in botsing met een ziekenauto van het Rode Kruis, uit Dea Haag. Het gezin Helden uit Rotterdam, be staande uit vader, moederen 4-jarlg dochtertje, werd zeer ernstig gewond naar het gasthuis te Delft overge bracht het docthertje is daar later overleden. De toestand van ae vader en de moeder is zeer ernstig. De bestuurder van de Rode Kruis- auto is niet gewond. Hr. Ms. „Piet Hein" Januari naar Korea Het ligt in het voornemen, dat Hr. Ms. torpedobootjager .Biet Hein" in het begin van het komende jaar naar de Koreaanse wateren vertrekt ter af lossing van Hr Ms torpedobootjager „Van Galen". De afwerking van het rechtsherstel wordt met kracht voortgezet. By de samenstelling van de ontwerp begroting voor het dienstjaar 1952 is uitgegaan van een aantal gedetineer den van 6600, t,w. 5600 criminele en 1000 politieke gedetineerden. (Vorig jaar werd voor 7500 man geraamd). Het aantal criminele gedetineerden bedroeg einde Februari 1951, 5462. Er valt stüging te constateren van de criminele onveroordeelden, hetgeen ongetwyfeld voortvloeit uit de minder gunstige economische omstandighe den, waardoor verwacht wordt, dat het aantal commune veroordeelden eer toe, dan af zal nemen. (Ingez. Med.-adv.) (Ineez. Med.-fldver* U blijft opgewekt en onvermoeibaar met de heerlijk verfrissende _.«nf£ Je'chtt BINNENLAND Zaterdagmiddag ls de „Willem Ruys" uit Rotterdam naar Indonesië vertrokken. Het schip was geheel volgeboekt: onder de opvarenden bevinden zich o.a. de gezanter van Italië en Portugal te Djakarta, die naar hun standplaatsen reizen. Zaterdag ls een bedevaart, waaraan 400 Belgen en 150 Nederlanders deelnemen, en v/elke uit Leviven ls vertrokken onder leiding van mgr Kerkhols. bisschop van Luik, te Saint Laurent sur Sèvres ln Frankrijk aangekomen. Vervolgens zijn zij naar Lourdes doorgereisd, waar zy tot 27 September zullen verbleven. Met het vliegtuig, dat a.s. Woensdag naar Blak vertrekt kan luchtpostcorrespon dentie voor Nieuw Guinea worden ver zonden. Het verdient aanbeveling de stuk ken uiterlijk morgen voor 12 uur ter post te bezorgen. Gistermiddag ls een personenauto met vier Inzittenden uit Valkcnswaard nabij Weert door tot nog toe onopgehelde oor zaak ln de Zuid-Willemsvaart gereden. Een der inzittenden ls hierbij om het leven ge komen n.l. de 32-Jarige gehuwde A. van Huykelom uit Borkel en Schaft. De drie andere inzittenden hebben zichzelf kun nen redden. Op de onbewaakte overweg by Bree- zand ls Zaterdagmiddag de ongeveer 50- Jarige J. Rueck uit Den Helder door een uit genoemde plaats komende trein ge grepen. Het slachtoffer overleed ter plaatse. FEUILLETON J' Oorspronkelijke Roman door "Y „Dus dan zou het een tamelijk: grau we. vormloze massa zyn". „Ja, dat is zo goed als zeker". Er viel nu weer een stilte en beiden dachten na over het mysterie. Michael Norelius was reeds lang niet meer de arrestant, al stond de agent die hem had binnengebracht nog steeds bij de deur. En nu stond inspecteur Renke- voort op. „Je kunt wel weer naar je post terug keren, Buisman. En u, meneer Norelius, gaat u met mij mee naar uw huis? Als u het niet te koud vindt, wilde ik op de motor gaan. U kunt dan in de zy- span". Zo betrad de jonge Egyptoloog dan, zonder Amentéte maar mét een in specteur van politie, opnieuw zyn wo ning aan de Binkant en stonden zij een ogenblik later voor de lege mummie- kist. De politieman vroeg byzonderhe- den en onderzocht de kist: er waren geen luchtgaatjes in. Het maakte het geval nog ernstiger: een poging tot moord. De inspecteur maakte zijn no tities. „En nu wilde ik graag het magazyn bekijken". Maar nu deed zich een nieuwe moei lijkheid voor: de sleutel. Michael had geen sleutel D'e had zyn neef, die in Bussum woonde, en de tweede sleutel was bij de meesterknecht in de Van der Helststraat. Maar de politieman stond voor niets. I „Dan gaan we naar de Van der I Helststraat". Ze reden weer door mistig Amster dam. Michael had de kraag van zijn jas hoog opgeslagen; hy voelde zich huiverig van emotie en van de kou. Zijn begeleider stuurde met vaste hand door het drukke verkeer van de late Zaterdagmiddag; het was nu geheel donker geworden. En dan stopten zij in de Van der Helststraat. „Wilt u de sleutel gaan vragen? Dan waoht ik op u". Michael beklom een hoge stoep, belde en wachtte. Belde weer en wachtte weer. Er werd niet opengedaan. Dan probeer de hij de bel van een anci* - Er werd onmiddellijk opengetrokken. „Is Van Heumen niet thuis?" riep hij naar boven in het duistere trapgat. „Nee meneer", antwoordde de vrou wenstem. „Gunst, komt u voor Van Heumen? Verschrikkelijk! Weet u hel nog niet? Hij heeft een ongeluk gehad; aangereje op de Prins Hendrikkade, toen hy van zyn werk kwam". Het was Michael of een ijskoude hand zyn hart samenkneep. Hy vroeg verder, schor: „Is hij dood?" „Nee, goddank nog niet. Maar het is zyn hoofd, ziet u. Dat moet er erg aan toe zyn. Verschrikkeiyk! Zo kan een mens toch ineens wat krygen „Is zijn vrouw er niet?" „Nee, die is naar hem toe. We weten eigenlijk verder nog niets, meneer". „En enwaar ligt hy dan?" „In het Binnengasthuis, het moet daar reuze goed zijn. Me suster „Dank u wel!" Hy trok de deur weer achter zich dicht. Ky klappertandde, toen hy by ae motor terugkwam en het gebeurde mededeelde aan inspecteur Renkevoort, Deze floot zachtjes tussen zyn tanden. „Dat is lelyk! Hy is dus niet meer thuis geweest, zegt u. Die sleutel moé- ren we hebben, meneer Norelius. Dan gaan we naar het Binnengasthuis Michael dook weer in zijn zyspan en zij vervolgden hun tocht. Was zijn ont moeting met koningin Amentéte eerst een schone droom geweest, deze tocht door de grauwe mist had veel van I een nachtmerrie Maar de motor deed j het snel en nu moest hij alweer uitstap pen: zc waren aan het ziekenhuis, i Hier nam de politieman de leiding. Hy staple eerst dc portiersloge binnen en draaide een nummer aan de tele foon. Hy vrrr-g: „Politiepost Centraal Station?" en informeerde dan naar hec I verkeersongeval vm vanmiddag op de Prins Hendrikkade. Was dat gerappor teerd? Er volgde een klaarblykelyk beves- tigend antwoord. Was het een geval van zelfmoord? Michael's adem stokte even. „Zo, dus geen zelfmoord. Een vracht- I auto met hout, zegt u? O Juist. Hy reed dus een sleperskar voorby. En wél sig nalen gegeven? Ja, doofheid waar- schijniyk: het was een oude man. Ik dank u". Hij hing de hoorn op de haak. „Was die Van Heumen doof, meneer Norelius?" „Doof? Dat is my nooit opgevallen. Maar ik heb hem de laatste tyd weinig gespreken. Het kan natuurlijk wel". „Ja. het kan natuur! ok wu. Gaat u nu mee naar boven? Bel even de zaal op, portier, en zeg dat wy komen". De jonge geleerde, die altyd overal bescheiden placht te wachten tot hy aan de beurt was, volgde met enige verbazing de doortastende politieman. Deze scheen even goed de weg te we ten in het gangenlabyrinth van het grote ziekenhuis als ln de straten van Amsterdam. Ze stonden weldra voor de deur van de grote mannenzaal, waar een zuster hen al stond op te wachten. „U kcir.t. voor die oude man, die aan gereden is?" „Ja- zuster. Zou ik hem even kunnen spreken0" „Hij slaapt, inspecteur". „Zo, dat is jammer. Is er levensge vaar?"' „Niet direct, geloof ik. Hjj is gewond aan zyn hoofd" „Is zyn vrouw hier ook?" .,Ja". (Wordt vervolgd) De Zaterdagmiddag gehouden collecte voor de slachtoffers van de enorme regen val op Donderdag 9 Augustus J.l. ln Am sterdam, heeft ruim f 15 000 opgebracht. De schade, die aan bezit van particulieren toen werd toegebracht, werd geraamd op 40 50.000 gulden. BUITENLAND De Perzische stad Mlaneh, aan de spoorlijn TeheranTebrls, ls door brand bijna geheel verwoest. De brand, die Vrij dagnamiddag uitbrak, kon niet geblust worden. De bevolking van 30.000 zielen ls gevlucht. Men vreest, dat een groot aantal personen omgekomen ls. Elleano, een veertigjarige Franse be roepskoorddanser, ls als eerste op een koord op twaalf meter hoogte de Theems overgestoken. Na zyn geslaagde tocht ver klaarde hy: „Het was het zwaarste kar weitje van mijn leven. Ik kan niet erg goed zwemmen....". Het hoge gerechtshof te Teheran heeft Nasratollah Ghomi, die ln Maart de Per zische minister van onderwijs, dr Hamld Zanganeh. -heeft vermoord, ter dood ver oordeeld. Ghomi gaat ln hoger beroep. Kanselier Adenauer, de 75-Jarlge katholieke leider der West-Duitse chris ten-democraten, heeft de Duitsers opge roepen grotere families te vormen „ten einde de toekomst van ons volk te ver zekeren tegen het opdringen van Oosterse bolsjewistische primitieven". Adenauer zelf heeft zeven kinderen. Tengevolge van een breuk in een dam, die voor de elektriciteitswerken van Reisseck ln het meer van Muehldorf (Kaernten. Zwitserland) werd aangelegd, zyn vier arbeiders verdronken. Te Victoria Falls, in midden-Afrika, ls gedurende vier dagen beraadslaagd over een voorstel tot samenvoeging der Britse gebieden in mldden-Afrika. De beraadsla gingen zijn thans voor negen maanden opgeschort. Overeenstemming is niet be reikt. De Flat autofnbriek te Turyn, waar 45.000 arbeiders werken, zal wegens daling van de vraag van 500 tot 300 auto's per dag de werkweek verkorten van 48 tot 40 uur niet ingang van 1 October. Een Oost-Duitse scheikundige heeft in een Zaterdag te Frankfort ontvangen brief medegedeeld dat by een ontploffing ln de grootste potasmiln ln Oost-Dultsland, die zich nabij Wernigerode, in de Harz bevindt, minstens 22 mijnwerkers om het leven zijn gekomen. Volgens de „New York Times" zijn Harriman en generaal Omar Bradley door president Truman belast met de Integratie ln het Atlantische pact van Griekenland en Turkije. Verwacht wordt, dat belden binnen tien dagen naar 'het Europese vasteland en het nabije Oosten zullen ko men. Verwacht wordt verder, aldus het blad. dat ook Frankrijk en Engeland hoge militairen naar Turkije en Griekenland zullen zenden. 52 Terwyi zich in het woud de opwin dende taferelen afspeelden, die wy tot dusver beschreven hebben, yide de Stot- tenburgse postkoets naar zyn bestem ming; en geen der inzittenden bevroed de nog, dat die bestemming een roof overval zou zyn. De enige, die er niet geheel gerust op was, bleek de koetsier te zyn, want deze sprak tot de naast hem zittende passagier: „Dit ls een slechte en gevaarlyke weg, mynheer Jolliepop!" „Het is onaangenaam dat be horen", antwoordde Jolliepop want die was het, op weg om, zoals Panda's brief hem had opgedragen, tienduizend ducaten naar de politie van Stotterburg te brengen. De tienduizend ducaten wa ren keurig in een valies verpakt, en bij de mededeling van de koetsier klemde de trouwe bediende onwillekeurig dit valies steviger vast. „Een slechte weg, zegt ge toch? Een schande!"' sprak hy. „Ik zal er een ingezonden stuk over schrijven in de krant, en er onder zet ten: „een verontrust belastingbetaler!" En niet alleen zo-maar gevaariyk", vervolgde de koesier. „Er zitten hier ro vers!" „Neen, maar!" riep Jolliepop uit. „In dat geval zal de ondertekening van myn ingezonden stuk moeten luiden: „Een verontwaardigd belastingbetaler!" „Kykdaar is al een verdachte fi guur, daar tussen de bomen!" kreet de koetsier, en nu riep Jolliepop geschrok ken: „Een toornig belastingbetaler, zal ik er van maken!" Het was op deze afstand nog moeiiyk te onderscheiden, dat het helemaal geen verdachte figuur, maar onze Panda was die daar aan kwam snellen. VOOR DINSDAG 25 SEPTEMBER. Hilversum I (402 M.) AVRO 7.00 nieuws; 7.15: gram.muzlek; VPRO 7.50: dagopening; AVRO 8.00: nieuws. 8.15: gram.muzlek; 9 00: morgenwijding: 9.15: gram.muzlek: 9.30: waterstanden; 9.35: gram.muzlek; 10.50: voor de kleuters; 11.00: voor de zieken: 11.30: mezzo-sopraan en plano; 12.00: gram.muzlek; 12.30: land en tuinbouwmededelingen; 12.33: voor ons platteland; 12.40: orgelconcert: 13.00: nieuws; 13.15: mededelingen of gram.muz 13 20: reportage of gram muziek; 13 30: dansorkest en solist; 14.00: voor de vrouw: 14.05 gram.muzlek: 14.30 Quatremalns; 15.00: gram.muzlek; 15.30: onze Ameri kaanse buren; 16.00: gevarieerde muziek; 16.30: „Hoogmoed komt voor de val", hoorspel; 16.45: kinderkoor; 17.15: gram. muzlek: 17.30: Jazzmuziek; 18.00: nieuws: 18.15 pianospel; 18.30: R.V.U.: dr H. Groot „Modern maanonderzoek"; 19.00: Negro spirituals; 19.30: Paris vous parle: 19.35: orgelspel: 19.50; wervingspraatje Marine- Vrouwenafdeling; 20.00: nieuws; 20.05: ac tualiteiten; 20.15: amusementsmuziek; 21.15 antwoordman: 21.30: „Ook d'artlest ls mens": 22.00: „De Brief", hoorspel; 22.15: strykkwartet: 22.45: buitenlands overzicht; 23.00: nieuws; 23.1524.00: gram.muzlek. Hilversum II (298 M.) KRO 7.00: nieuws; 7.15: ochtendgymnastiek; 7.30: instrumentaal septet; 7.45: morgengebed en liturgische kalender, 8.00: nieuws en weerberichten; 8.15: plechtige hoogmis; 9.40: gram.muzlek; 10.00: voor de kleuters: 10.15; gram.muzlek. 10.40: schoolradio; 11.00: voor de vrouw; 11.30: schoolradio: 12 00: angelus; 12.03: gram muziek: (12.30 12.33: land- en tulnbouwmededellngen): 12.55: zonnewyzer; 13.00: nieuws en ka tholiek nieuws; 13.20: actualiteiten; 13.25: amusementsmuziek 14.00: gevarieerd pro gramma; 14.53: zang en piano; 15.15 or gelspel; 15 30: ..Ben je zestig?"; 16.00: voor de zieken; 16.30" zlekenlof; 17.00: voor de Jeugd; 17.45' regeringsuitzending: P. Kas- berg: „Heroriëntatie van de volksopvoeding in Nieuw Guinea; 18 00: voor de jeugd; 18.15: Metropole orkest en soliste; 18.45: sportpraatje; 18.54: „Dit ls leven", causerie 19.00: nieuws; 19.15: actualiteiten; 19.23: „Hier ls Europa". Vaudeville-programma; 19.52 buitenlands overzicht: 19.56: gram. muzlek: 20 00 nieuws: 20 05: de gewone man zegt er het zijne van: 20.12- sympho- nle-orkest. koor en solisten: (plm. 21.15: gram.muzlek): 22.3§: gesprek met mlln zoon; 22.45: avondgebed en liturgische kalender: 23.00: nieuws; 23.1524.00: Residentie-orkest en solist. Engeland. BBC Home Service (330 M.) 12.00- Tlroler mulzek; 12.30: voor do ar beiders; 12.55: weerberichten; 13.00: nieuws; 13.10: amusementsmuziek; 14.00: schoolradio; 15.00: Vespers: 15.45. gram. muzlek; 16.15; reportage; 16 35 lichte mu ziek; 17.00. voor de kinderen; 17.55 weer berichten; 18.00: nieuws; 18.15: sport: 18.20: gram.muzlek: 19.00; amusements muziek: 19.30: mezzo-sooraan en bariton; 20 00; causerie; 20.15: klankbeeld" 21.00: nieuws: 21.15: actualiteiten; 21.30: ge varieerd programma; 22.00" causerie; 22 20: strykkwartet en plano; 23.0023.03: nieuws. Engeland, BBC Light Programme (1500 en 247 M.) 11.45: voordracht; 12.00: lichte muziek: 12.45: orkestconcert: 13.45- voor de kleuters; 14.00: voor de vrouw; 15 00: amusementsmuziek: 15.30: voor de solda ten: 15.45: lichte muziek; 16 15: ..Mrs Dale's dagboek: 16.30: orkestconcert: 17.15: orgelspel: 17.45amusementsmuziek; 18.15: muzikale causerie- 18.45: hoorsoel; 19.00: nieuws en radlolournaal; 19.25" soort; 19.30- hoorspel- 20.00: oppra-orkest* 21.00: eevarleerd nrogramma; 21.30: argument: 22.00: nieuws; 22.15: actualiteiten; 22.20: dansmuziek; 23.00: voordracht; 23.15: lichte muziek; 23.56—24.00: nieuws. Nordwestdeutscher Rundfunk (309 M.) 12.00: lunchconcert; 13.00: nieuws; 13.25: gevarieerde muziek; 15.40: Amerikaanse muziek; 16.45: nieuws; 17.00; kamermuz.; 18.00: gevarieerde muziek; 19.45: nieuws: 20.05: lichte muziek; 20.30; klassieke muz.; 21.00: hoorspel; 21.45: lltteralr-muzlkaal programma; 22.15: nieuws; 24.00: Idem; 0.30: lichte muziek: 1.00: weerbericht. Frankryk, Nationaal Programma (347 en 249 M.) 12.00: gramjnuziek; 12.30: orkest- concert; 13.00: nieuws; 13.35' orkestcon cert; 14.00; nieuws; 14.05- zang; 18 30: Amerikaanse uitzending: 19.00: orkestcon cert; 20.05: idem; 21.10: gram.muzlek: 21.35: orkestconcert; 23.05: pianorecital; 23.40: gram.muzlek; 23.4624.00: nieuws. Brussel. 324 en 484 M. 324 M.: 1145: gram.muziek; 12.30: weerberichten; 12.34: gram muziek; 12.50: koersen; 12.55: gram. muzlek; 13.00: nieuws; 13.15: gram.muzlek: 15.00: dansmuziek: 15.30: gram.muzlek; 16.00: omroeporkest en soliste; 17.00: nieuws; 17.10: gram.muzlek: 17 15; voorde kleuters; 17.30: gram.muzlek: 17.50: boek bespreking; 18.00: muzikaal sprookje: 18.30: voor de soldaten; 19.00: nieuws; 19.30: gram muziek: 19.50: causerie: 20.00: hoorspel; 20.50; gram.muzlek: 21.15: om roeporkest; 21.45: actualiteiten; 22.00: nieuws; 22.15: operamuziek; 23.00: nieuws; 23.0524.00: gram.muzlek. 484 M.: 12.05: omroeporkest; 13.00: nieuws; 13.10, 13.30 en 14.00: gram.muzlek; 15.00 orgelspel; 15.30: gram.muzlek 16.30: altviool en plano; 16.50 en 18.30: gram. muzlek; 19.00; omroeporkest en solisten: 19.45: nieuws: 20.00: gram.muzlek; 22.00: nieuws; 22.10: gram.muzlek; 22.55: nieuws; 23.00; dansmuziek; 23.50; nieuws. AGENDA WOENSDAG: Gerecht 10: Splrltisch Genootschap. 8 uur nam. LevendaalAandeelhoudersvergadering N.V. Kon. Zeepfabriek v.h. Sanders en Co, 3.30 uur nam. DONDERDAG. Stadszaal: Chopinavond Theo van der Pas. 8 uur nam. DAGELIJKS: Lakenhal: Tentoonstelling „Ars Aemula Naturae" 10 uur vjn.5 uur n.m. Zondags 15 uur nam (t/m. 30 Sept) BIOSCOPEN. Trianon „Asphalt Jungle" (18 Jaar). Zondag 2.15, 4.30. 7.16 en 9.15 uur; overige dagen 2.30 7 en 9.15 uur. Rex „De Vader van de bruid" (a. 1.) Zondag 2.30. 4.45, 7.15 en 915 uur; overige dagen 2.30, 7 16 en 9.15 uur. Casino ..Het huls der vrouwen" (1® Jaar). Zondag 2.30, 4 45 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Lldo „Op weg naar Broadway" (a. Ij- Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Luxor „Vier ln een Jeep" (14 Jaar). Zondag 230 4.45, 7 en 9.15 uur; ovt' rlge dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 22 Sept. 13 uur tot Zaterdag 29 Sept. 8 uur waargenomen door Apotheek Boekwijt. Breestraat 74. tel. 20552 en de Haven- i Apotheek. Haven 18. tel. 20085. Te Oegstgeest door de Oegstgeester I Apotheek, wllhelmlnapark 8, tel. 26274.

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 2