TED HEATH (20 PERS.) IN AVIFAUNA TOT EN MET 1 SEPTEMBER DAGELIJKS /tp/ter/ Adenauer: West-Duitsland zal blijven streven naar regeling met liet Westen „Herboren" dagen mariniers twee in Doorn LEDING Met een enkel woord i Koel geschonken, Graag gedronken! RANJA-SODA FABRIEKEN HILVERSUM-ROTTERDAM DONDERDAG 23 AUGUSTUS (Ingez. Med.-advert.) i 1ucu.-«uvuui Geen herleving Nazidom toegestaan J Dr Konrad Adenauer, de West-Duitse bondskanselier, heeft te kennen gege- ven, dat de onenigheid tussen West- Duitsland en de geallieerden over de verplichte steenkooluitvoer en de be- zettingskosten hem niet zouden af brengen van zijn politiek om te stre ven naar een schikking met het Wes ten. In een rede voor radlo-MUnchen sprak Adenauer de hoop uit, dat een weder zijdse aanvaardbare oplossing voor deze kwesties zou kunnen worden gevonden. Ook hoopte hij, dat de Duitse gelijkge rechtigdheid in alle „vitale kwesties" spoedig een feit zou zijn. De voorgestelde contractuele overeenkomsten tussen de geallieerden en West-Duitsland ter ver vanging van het bezettingsstatuut zou den geboren moeten worden „uit een geest van wederzijds begrip". Adenauer pleitte voorts voor een spoe dige ratificatie van het plan-Schuman, „de beste manier om de kwestie van de verplichte steenkooluitvoer op te los sen". Hij ontkende, dat het plan-Schu man een crisis doormaakte wegens de geschillen over het Saargebied en de steenkool van het Ruhrgebied. Integen deel, alle krachten zouden moeten wor den aangewend om het plan zo spoedig mogelijk geratificeerd te krijgen, „ten einde ons van de verwikkelingen van het gezagsorgaan voor de Ruhr te bevrij den". Sprekende over de bezettingskosten sprak Adenauer als zijn overtuiging uit, dat de vervulling van sociale verplich tingen door West-Duitsland, evenals een bijdrage tot de defensie, een waardevolle bijdrage tot de handhaving van de vrede vormde. Adenauer betreurde het gebrek aan samenwerking tussen de regering en de voornaamste oppositie, de sociaal demo craten. Vele van de grote vraagstukken op het gebied van de buitenlandse poli tiek zouden veel gemakkelijker op te los sen zijn, wanneer de sociaal-democraten met de regering samenwerkten. Ten slotte verklaarde Adenauer, dat de regeringscoalitie (bestaande uit christen-democraten, vrije democraten en de Duitse partij) niet uiteen zou val len. Dr Adenauer heeft tenslotte verklaard dat zijn regering niet zal toestaan, dat de verenigingen van Duitse oud- strijders een macht in de staat gaan vormen. Naar zijn mening, hadden de korte lings op de voorgrond getreden vereni gingen ten doel het doen herleven van oude kameraadschap, zoals in andere democratische landen. De kanselier zei, dat zijn regering krachtige stappen zal doen, indien er enige poging wordt gedaan om de nazi geest m deze organisaties te doen her leven. Kanselier Adenauer, zo verklaart men in kringen, die in nauw contact met hem staan, is na een onderhoud van een uur met de Franse hoge commissaris, Fran- Sols Poncet, tot de overtuiging gekomen, dat Frankrijk en Duitsland tot een be vredigende oplossing van de kwestie van het Saargebied zullen geraken. Naar verluidt, heeft Poncet een toelichting gegeven op een verklaring, welke de Franse minister van buitenlandse zaken, Schuman, in het afgelopen weekeinde heeft afgelegd. De minister zeide toen, dat „indien allen een even goede wil to nen als Frankrijk", de tijd voor een lang verwachte overeenkomst zal ko men. Naar men verwacht, zal Poncet voor het vertrek van minister Schuman naar San Francisco verslag aan hem uit brengen. Spoedvergadering Staten Ned. Antillen leidde tot incident Gisteravond zijn de Staten van de Nederl. Antillen in buitengewone verga dering bijeengekomen naar aanleiding van een brief van de Gouverneur. Ver volgens liet de voorzitter de deuren slui ten, waartegen de democratische frac tie op grond van de Landsregering hef tige bezwaren uitte. De voorzitter hand haafde zijn beslissing, waarop het lid v. d. Meer verklaarde: „Dan is de nu vol gende vergadering ongeldig'". Tien minuten later arriveerde de Gou verneur. Direct daarna verlieten de vier democratische afgevaardigden en de twee Arubaanse patriotten het gebouw. Na een kwarter verliet de Gouverneur ae vergadering, die daarna achter ge sloten deuren werd voortgezet. Omtrent ■het verhandelde is niets bekend. Het dagblad „Amigie di Curasao" legde gisteravond verband met „de ern stiger geworden toestand op Aruba, die de toekomst van Aruba en de Nederl. Antillen ingrijpend kan beïnvloeden" volgens een verklaring van „zeer hoog geplaatste autoriteiten". GEDOOD BIJ VAL VAN HOGE STELLING. In het Havenziekenhuis te R.dam over leed gistermorgen de 47-jarige bran der H. C. Schippers uit de Riebeekstraa-t te Rotterdam. De man was bij de Rot terdamse Droogdokmaatschappij van een vijf meter hoge stelling gevallen en met het hoofd op een dokbodem te- redht gekomen, waardoor hij een sche- delbasisbreuk had gekregen. Orkaan bereikt Tampico De orkaan, die enige dagen geleden Jamaica teisterde, heeft gisteren de ha venstad Tampico iMexco) getroffen. In de eerste berichten wordt gezegd, dat ongeveer 15 personen wei-den gewond. Hu.zen werden verwoest en talrijke ge zinnen moesten door brandweerlieden uit de puinhopen van hun woningen ■worden gered. Er werden windsnelheden tot 130 ki lometer per uur gemeten. Het voorbij trekken van de orkaan ging gepaard met hevige regenval. De kust over een breedte van ongeveer 600 kilometer aan weerszijden van Tampico had zwaar te lijden van hoge zeëen en hevige storm vlagen. Vele straten liepen onder wa ter. Ook huizen hadden veel van het water te lijden. Door paniek bevangen mensen zochten hun toevlucht in scho len en openbare gebouwen. Alle open bare diensten lagen stil. De bussen werden gebruikt voor het reddingswerk. Militairen werden opgeroepen om de si tuatie meester te blijven. De toestand in de voorstad Ciudad Madero werd rampspoedig genoemd. DE GASPERI IN SEPTEMBER NAAR DE V. S. De Italiaanse ministerrpresident, de Gasperi, heeft een uitnodiging voor een bezoek aan de V. S. in September ten einde besprekingen te voeren met pre sident Truman en zijn minister van buitenlandse zaken, Acheson, aanvaard. ONENIGHEID ONDER RUSSISCHE EMIGRANTEN-ORGANISATIES Verscheidene organisaties van Russi sche uitgewekenen in West-Duitsland hebben geprotesteerd tegen het opnemen in de het afgelopen weekeinde ie Stutt gart gestichte „Raad voor de bevrijding der Russische volken" van Alexander Kerensky, de eerste minister-president der Russische republiek in 1017, die, met zijn bewind, door de bolsjewisten werd weggevaagd Leden der genoemde orga nisaties verwijten Kerensky zijn slappe houding tijdens de z.g „Oct-ober-revolu- tie". „Hij beloofde alles en verried ieder een. Ten tijde van de Russische revolutie ent vluchtte hij, als Rode-Kruiszuster verkleed, uit het winterpaleis van St. Petersburg (nu Leningrad)", aldus lui den enige hunner commentaren. CONGRES VAN UNIE VAN SOCIA LISTISCHE JEUGDORGANISATIES Op het te Hamburg gehouden inter nationale congres van de unie van so cialistische jeugdorganisaties namen de 115 afgevaardigdeln van 33 organisatie) uit twintig landen met algemene stem. men een „manifest aan de jeugd van ae wereld" aan, waarin wordt verklaard, dat de vrede op de duur niet alleen door militaire voorbereidingen verze kerd kan worden. Belangrijker is het verhogen van de levensstandaard. In afzonderlijke resoluties sprak het congres zicfr uit voor een verbetering van de levens- en arbeidsvoorwaarden van de koloniale volkeren. Een sociaal jeugdprogramma van het congres zal bij het intern vionale arbeidsbureau en de Unesco wo:#'en ingediend. In het volgende jaar zal een groot kamp van de Unie te Wenen worden gehouden. A.V.O. heeft 10.000 minder validen GROTE BESPARING SOCIALE UITKERINGEN „Actio Vincit Omnia" te Amsterdam viert een merkwaardig jubileum. Het is haar namelijk gelukt de 10.000ste minder-valide arbeidskracht aan een werkkring te helpen. In 1927 werd de vereniging opgericht met het doel de vele werkkrachten in ons land, die hetzij door ziekte, hetzij door een ongeluk hun werk verloren en aLs „invaliden" geen nieuwe bestaans mogelijkheid konden vinden, weer op de been te helpen. Dat men in de bijkans 25 jaar van het bestaan der vereniging 10.000 mensen heeft kunnen helpen toont, dat er energiek naar is gestreefd de doelstelling te verwezenlijken. Ons land telt ongeveer 175.000 onvol waardige arbeidskrachten, mensen, die, tenzij met geduld en kennis van zaken onderzocht wordt tot welke arbeid zij wèl in staat zijn, als ongelukkige werk lozen op kosten van de gemeenschap hun levensdagen moeten slijten. De vereniging AVO heeft een groot aantal artsen in ons land bereid gevon den gratis mede te werken aan over het gehele land verspreide adviesbureaux. Hier worden de invaliden onderzocht en wordt nagegaan, in hoeverre zij tot ar beid in staat zijn. Aan de hand van het medische rapport wordt begonnen aan een eventuele omscholing of herscho ling. Is die achter de rug, dan wordt een beroep gedaan op de werkgevers via Gewestelijke Arbeidsbureaux. Faalt dit. beroep, dan heeft de AVO zelf een aantal werkplaatsen, waar mogelijk voor de betrokkene een plaats is. De werkplaatsen er zijn er een tien ln ons land vormen echter een ernstig probleem voor het bestuur van de ver eniging, want voor alles is daarvoor, geld nodig. De .IVO bespaart tal van ge meentebesturen grote bedragen aan so ciale uitkeringen. De vereniging heeft 8 inspecteurs in dienst, die zich vooral bezig houden met het opsporen van minder valide arbeids krachten en met het toezicht op de huisarbeid. Invaliden, die aan bed of stoel gekluisterd zijn, kunnen nl. via de AVO ingeschakeld worden in de produc tie door huisarbeid en op die manier toch een redelijke bron van inkomsten hebben. Wanneer straks ons land een aantal revalidatiecentra zal hebben, zal de 'AVO nauw met deze centra gaan sa menwerken. Militair in legerplaats Oirschot gedood Gistermorgen is in de legerplaats bij Oirschot de 25-jarige dienstplichtige on gehuwde soldaat F P. C. Smits uit Eind hoven, bekneld geraakt tussen een muur en een rijdende jeep. Hij werd zodanig gewond dat hij na enkele ogenblikken is overleden. De marechaussee stelt een onderzoek in naar de oorzaak van dit ongeval. Spoorwegwerker door trein gedood Bij de halte Hoogovens aan de Noord zijde van het Noordzeekanaal te Velsen is gistermorgen de 25-jarige IJmuide- naar J. van Noort door een uit Bever wijk komende trein gegrepen en gedood. Van Noort, die in losse dienst was bij de Ned. Spoorwegen, was bezig met het verversen van een olielamp aan een seinpaal. Vermoedelijk door een misstap is hij tegen de trein uit Beverwijk ge vallen. die hem een eindw'eegs mee sleepte. Per locomotieftractie werd de man. die zwaar aan het hoofd was ge wond. naar het Rode Kruisziekenhuis in Beverwijk overgebracht, waar hij in de loop van de dag is overleden. Het trein verkeer ondervond ongeveer een kwar tier vertraging. JEUGDIGE DIEVEN TE NIJMEGEN ONTMASKERD. De politie heeft te Nijmegen pen jeug dige dievenbende in West Nijmegen ontmaskerd. Uit allerlei gebouwen, woonhuizen, clubtenten, kiosken enz. werden bij her haling geld, lood, snuisterijen, kleding en snoeperijen gestolen. Tenslotte kon den een paar jongens op heterdaad be trapt worden. Het waren Jongelui van 16 tot en met 20 jaar. De troep is voor de Officier van Justitie te Arnhem geleid en na verhoor naar Nijmegen terugge bracht. waar "zij in verzekerde bewaring blijft. Men verwacht nog meer aanhou dingen. Yamin vindt Soekarno's rede „duidelijk genoeg".... Het bericht uit Den Haag, dat de Nederlandse regering aan de regering van Indonesië toelichting heeft ge vraagd op de rede van President Soe- karno van 17 Augustus, werd vandaag in de wandelgangen van het Indone sische Parlement druk gesproken. Vele leden van het Parlement waren niet optimistisch gestemd over de missie van prof. Soepomo. De heer Yamin lid van de Staats commissie voor het in herbeschou ving nemen van de Nederlands-Indonesische overeenkomsten, verklaarde, dat de rede van Soekarno voldoende duidelijk is: n.l. „dat zij gebruikt moet worden als basis en doel voor de besprekingen tussen Nederland en Indonesië, dat zij overeen stemt met de wil van het volk, namelijk, dat de Unie dient te worden opgeheven en dat West-Nleuw-Guinea bij de Re publiek Indonesië dient te worden ge voegd". „De vragen van Nederland om toe lichting zijn „irreëel en niet diploma tiek". Zij wekken de indruk van stuf- hoofdigheid, Nederland neemt zodoen de stappen, vooraleer de Indonesische regering stappen genomen heeft om de kwestie door middel van onderhandelin gen op te lossen", zo zei hij. De Ruyters oude zee-soldaten: bü Eerste bataljon voor West-Europa (Speciale berichtgeving) In het kamp ..Wocstduin" Doom heeft deze week de wederge boorte plaats van de oorlogsorganisa tie van het „Korps Mariniers". De oude Mariniersbrigade, die tus sen 1945 en 1949 geschiedenis ge- maakt heeft in Indonesië, en speciaal op Oost-Java, bestaat niet meer. In de plaats daarvan komen een aan tal bataljons en andere eenheden, die te zamen de 13.000 man zullen omvat ten, waaruit het Korps Mariniers op het ogenblik bestaat. Het eerste van die bataljons be staande uit 1300 man komt deze week in drie groepen op voor een mo bilisatie-oefening, die voor de man schappen twee, voor de officieren zes dagen duurt. In die paar dagen worden ze gekleed en ingedeeld en ze hebben gelegenheid de mensen te leren kermen, die als (Ingez. Med.-advert.) Het vakmanschap onzer coupeurs voldoet aan de hoogste eisen! PEEK CLOPPENBURG Bet&r.... m tUdcJUn qttdkefwt AMSTERDAM GRONINGEN HAARLEM LEIDEN DEN HAAG ROTTEROAM LEEUWARDEN UTRECHT ARNHEM NIJMEGEN Costuums in zuiver wollen kamgarens. Ook voor Tailor Made Degelijk hand werk j het ooit nodig mocht zijn naast, bo ven en onder hen komen te staan. Maar in de eerste plaats Is deze mo bilisatie-oefening die dus een heel ander karakter draagt dan de herha lingsoefeningen van de Indonesië-vete ranen van de Kon. Landmacht be doeld om de staf een indruk te geven over de doeltreffendheid van de ont worpen mobilisatie-regeling. Natuurlijk zou de commandant van het Korps Mariniers, generaal-majoor M. R. de Bruyne. zijn mannen graag langer houden, maar o.a. in verband met de financiën is daarvan afgezien. Het staat zelfs n<jg lang niet vast. dat Het. staat zelfs nog lang niet vast, dat de 11.500 man, die het Korps telt, buiten dit eerste bataljon, voor een soortgelijke oefening zullen worden opgeroepen. WEER VOLOP „MARINIER"! Van de mannen komt een deel op in burger, omdat zij hun kleding destijds hebben ingeleverd en voor de meesten is het twee, drie jaar geleden, dat zij deel uitmaakten van een militaire een heid. Maar na een paar uur zijn ze ge kleed en ingedeeld. Ze voelen zich weer volop „marinier". Wat dat laatste betekent maakt ge- neraal-majoor De Bruyne hun in een toespraak nog eens goed duidelijk, ook wat er van hen in de allereerste plaats verwacht wordt. „Krijgen jullie order tot mobilisa tie", zegt hij, „zorg dan dat je zo vlug mogelijk bij ons bent. 'tKan daarbij van minuten afhangen of alles vlot verloopt. Is de weg versperd door vijfdc-colonnisten of door andere oor zaken: zoek een andere en houdt voor ogen, dat je het einddoel moet berei ken, al zou je er heen kruipen!" OUDE BAND EN TRADITIE. Over de eigenlijke oorlogstaak van het Korps valt uiteraard niets te zeggen, die is geheim. Bekend is dat een deel in actie zal komen in West-Europa, een deel overzee. In de nieuwe organisatie zullen de peletons en secties zoveel mogelijk gelijk zijn aan die in de vroegere Ibrigade. He lemaal door te voeren is dat niet om dat een aantal niet meer dienstplichtig of afgekeurd is en ettelijke duizenden van deze O.V.W.'ers geëmigreerd zijn Hun plaatsen zullen worden ingenomen door nieuwelingen. Het zal van de mobilisatie-ervaringen met dit eerste bataljon èn van het be schikbare geld afhangen of geleidelijk ook de andere bataljons en onderdelen niet alleen op papier zullen bestaan als producten van de Hollerith-machines op het Departement, maar als eenheden, die al is het ook maar voor een paar dagen weer iets gevoeld hebben van de band en de tradities van de Ruyters oude zeesoldaten! BINNENLAND. Inzake het overlijden van de 75- Jarige E Porsul te Schoonhoven, waar van verondersteld werd. dat dit het ge volg was van het eten van ondeugdclllke leverpastei, vernemen wil. dat de tot dusverre bil het onderzoek verkregen re sultaten niet ln de richting van voed selvergiftiging wiizen. Gisteravond heeft minister Joekes de tentoonstelling F.F. „Zit hebben het gemaakt" te Enschede. HU uitte onver holen zlln bewondering over het gebo- dene. De minister van Landbouw. Vlsserit en Voedselvoorziening heeft bepaald, dat het bestaande uitvoerverbod van D.D.T. en D.D.T -houdende middelen ln zoverre wordt opgeheven, dat al naar gelang de voorraadpositle uitvoervergunningen kun nen worden verstrekt. Van de 10 personen, die bit een In val ln een speelclub ln de Plet Helnstraat te Den Haag werden gearresteerd, zltn cr acht naar h/uis gezonden. De bestuurs leden van de club bevinden zich echter nog ln arrest. 29 Augustus a.6. vertrekt het s.s. Indian Endeavour" van Rotterdam naar Calcutta, met aan boord een eerste zen ding levensmiddelen, bijeengebracht door elften van het Nederlandse volk. ter le niging van de grote nood ln de honger- cebieden van India. BUITENLAND. Het Amerikaanse Huls van Afge vaardigden gaat tot 12 September op re ces. De Senaat heeft besloten niet op re ces tc gaan. De hoofdst ad van Cost a Rica en de hoogvlakte van het land zijn in de nacht van Dinsdag op Woensdag door een vrij krachtige en lang aanhoudende aardbe ving getroffen. Uit de stad Oroso wordt zware schade gemeld. Te Tel Avlv Is een fabriek geheel ln vlammen opgegaan. De brand ontstond door een ontploffing. De lijken Van vier arbeiders zl|n geborgen. In de heuvels van Simla (Voor-In- dlë) ziln ten gevolge van grondverschui vingen acht personen om het leven ge komen. Het verkeer ls door de hevige re genval ontwricht. Overstromingen hebben in het Zwit serse kanton Tesslno schade aangericht tot een geschat bedrag van tien mlllioen francs. Een aardbeving heeft op Hawaii, het grootste van de gToep der Hawaii- of Sandwicheilanden, voor een mUlloen dol lar schade aangericht. In het getroffen gebied bleef geen huls onbeschadigd. Er zlln geen doden te betreuren, twee per sonen werden licht gewond toen hun hulzen Instortten. De Australische minister-president Robert. Menzles. heeft medegedeeld, dat Australië niet zal deelnemen aan een tocwljzlngenschema voor wol De Deenso legatie ln Moskou heeft gerapporteerd, dat de sovjet-unie het voorstel, om de kwestie van de territoria' le wateren in de Oost-Zee aan het Inter nationaal gerechtshof voor te leggen, heeft verworpen. De sovjet-unie heeft opnieuw u. welgerd 670 kleine marinevaartuleen. die haar in de oorlog krachtens de leen- en pachtovereenkomst door de V S. wer den gezonden, terug te geven. Zll wil ze kopen. 2 Usbrekers zullen worden te ruggegeven. Do regering van Birma heeft alle voorraden van rubber binnen- en buiten banden. welke zich in het land bevin den. geblokkeerd als voorlopige controle op de verkoop van deze strategische goe deren. Israël en de Verenigde Staten heb ben een vrlendschaps-. handels- er scheepvaartverdrag gesloten, waarbll het goederen- en personenverkeer tusseji de belde landen wordt geregeld. Te Glasgow heeft aan boord van het ln aanbouw zllnde schip „Ciudad Bar- qulsmeto" een ontploffing plaats ge had. Eén man ls om het leven gekomen en 18 personen geraakten bedwelmd door uit brandblusapparaten ontsnap pend kooldloxyde. mumprllzen zal vaststellen voor wol Dc Amerknanse senaatscommissies voor de strlldkrachten en de buiten landse betrekkingen hebben het program voor hulp aan het buitenland ten be drage van 8 1/2 milliard dollar met een milliard dollar besnoeid. Do economische en sociale raad der maxi-verenigde Naties, welke te Geneve blleen ls. hoeft met veertien stemmen voor en vier onthoudrtngen de dringende aanbe relingen aan de algemene vergadering om de hulp aan economisch onvoldoende ontwikkelde landen te financieren aan genomen. De landen, die zich van stem ming onthielden waren Chili. Poi*n. Tsjeoho-Slowaki.ie en de sovjet-unie. WEGENWACHT-SCOOTER MAAKT HAAR ENTREE. Binnen enkele dagen zal men op de Nederlandse wegen een geheel nieuwe verschijning haar entrée zien maken, n.l. de Wegen,wacht-scoooter. Dit in oris land gebouwde motor veer tuigje is spe ciaal voor de A.N.WJ,-Wegenwacht vervaardigd. Het bezit een geconstrueer de zijsipanbak. waarin de bekende ge reedschappen, een E.H.B.O.-kist, brand blusser enz. worden meegevoerd. Van zelfsprekend heeft ook deze combinatie de vertrouwde gele kleur. De scooter er komt er voorlopig slechts één zal van Dinsdag a.s. af de routes Den Haag Rotterdam en RotterdamGouda berijden Wanneer de ervaringen met dit nieuwe vervoermiddel guns-tig blij ken, zal wellicht tot aanschaffing van meerdere exemplaren worden overge gaan. 70-JARIG BESTAAN NAT. CHR. GEHEELONTHOUDERSVERENIGING Na de reeds gepubliceerde openings rede werd het bestuur van de Nat. Chr. Geheelonthoudersvereniging ter gele genheid van het 70-jarig hestaan door vele sprekers gecompl^nenteerd. Ook werden bloemen aangeboden en een ge schenk onder couvert, door de leden bij eengebracht. De secretaris, de heer J. J. Smit uit Vianen gewaagde van toene mende activiteit en verantwoordelijk heidsbesef in ae afdelingen. In het af gelopen jaar is het ledental der vereni ging gedaald met 86 tot 5335. Dr E. Los te Kampen en de heer Joh. van der Spek te Pooriugal werden geko zen tot nieuwe hoofdbestuursleden. De eerste dag van deze te Utrecht gehou den vergadering werd bsloten met een wijdlngssamenkomst in de Pieterskerk, waarin voorgingen de voorzitter van ae vereniging, prof. dr A. H. Edelkoort, en ds C van Bruggen, predikant van de Vrije Evang. Gemeente te Utrecht. Dienstbode stal 12.000 gulden aan juwelen BUIT GEHEEL TERUGGEVONDEN Dinsdagmiddag kwam een memoir die in de van Eeghenstraat te Amster. dam woont tot de onaangename ont- dekking dat de dienstbode met de Noorderzon was vertrokken en boven dien juwelen, sieraden en kleren tot een waarde van bükarls f. 12.000,- ver- mist waren. De conclusie was dat de dienstbode deze goederen gestolen had, een conclusie die gisteren juist bleek. Het 22-jarige meisje, afkomstig uit 's-Gravenzande. is namelijk gistermid dag in Den Haag aangehouden, toen zij trachtte het gestolen goed o.m.een met brillianten bezet dameshorloge en een parelcollier aan de man te bren gen. De Amsterdamse politie door ds bestolene gewaarschuwd had reedsd'- rect het vermoeden, dat de dienstbod» niet in Amsterdam zou blijven. Daar kende zij niemand. Eerder was te denken dat zij naar Rotterdam of Den Haa* zou gaan. De Haagse politie doorzocht reeds Dinsdaga-vond diverse hotelletjes, tot zij gistermiddag gewaarschuwd werd," dat een meisje waardevolle sieraden c» koop aanbood. De buit -had het meisje nog geheel bij zich. Slechts twee zakdoekjes worden gemist. LEDENVERGADERING BOND VAN VARKENSHANDELAREN. Te Den Bosch werd de ledenvergade ring gehouden van de Ned. Bond van V a rkensh and ela ren De Bondsvoorzitter de heer J. Lok, herdacht de oud-burgemeester van Den Bosch, mr F. J. van Lanschot, als de stichter van de Bossche veehallen, ie in het marktbedrljf zo'n grote betekenis hebben gekregen. In het eerste kwartaal van dit jaar, aldus de voorzitter, zijn er per week 60.000 slachtingen geweest, waarvan 40.000 slachtingen niet speciaal voor de baconexport waren bestemd. We- kelijks wordt 2000 ton vlees en vlees waren uitgevoerd. Doordat veevoer moeilijk van het buitenland Is te be trekken is dc situatie op het ogenblik voor de varkenshouders niet zo gun stig. Omtrent de particuliere handel zeide de heer Lok, dat zij er voor dient te wa ken dat door allerlei overheidsbemoeie nis deze handel niet aan banden zal worden gelegd. Hij drong aan op een loyale samenwerking en op meer over leg tussen overheid en particuliere han del. BUREAU ZUID-MOLUKKEN RICHT ZICH TOT REGERING. Het Bureau te Den Haag van de „Re- poeblik Maloekoe Selatan" (Republiek der Zuid-Mol ukken) heeft in een schrij ven aan de regering zijn standpunt te kennen gegeven ten aanzien van even tuele besprekingen tussen Nederland en Indonesië inzake de verhouding tussen beide landen. Het Bureau betoogt hierin om.: dat de deelstaat Republik Indonesia zich il legaal gesteld heeft in de plaats van de Republik Indonesia Serikat; 2. dat „wij ziging van de Unie verhouding in alge mene zin sleohts zal kunnen geschieden door besprekingen tussen Nederland, de Republik Indonesia en de Republiek der Zuid-Molukken"; 3. dab overdracht van Nieuw Guinea door Nederland aan de Republik Indonesia, die met het eiland hoegenaamd niets te maken heeft, moet v/orden afgewezen: 4. dat Nederland voor de ter R.T.C. overeengekomen rechtsorde in feite dient op te komen. (Ingez. Med.-advert.) ^ORIGINELE FLESJE.' MOET JE SOMS OOK WAT....? Gisteravond 's op de Binnenweg Rotterdam een vechtpartij op buna v glsche wijze geëindigd. .a/] Een 24-jarige Nederlandse zeeman met zijn broer enige café's bezoont. l.epen in vrolijke stemming op ae nenweg. maar kregen het daar..^7,ip0 stok met enige burgers. Het coniucj zo hoog, dat een vechtpartij onts Toen er al menige klap was ge'a passeerde toevallig een schipper- niets met de vechtpartij uitstaande» maar al wandelend naar de vecntP keek. Hij zag plotseling een zee^^he31 opgeheven vuist op zich toelopen, de vraag stellend„Moet je soms wat?" De passerende schipper, aie bedreigd voelde, diende hierop van woord met een klap op de unster van de zeeman. Die klap kwam zo aan, dat de man ineenzakte. "U een schedelbasisfractuur te he&Den gelopen en moest in het zie^ „ip. Coolsingel worden opgenomen, ve per is in arrest gesteld. BOOMKWEKERSCONGRES TE VEENDAM. ms De Algemene Bond van Boom* houdt elk jaar zijn algemene le gadering in een ander boomkwes trum in ons land. Op 27, 28 en 29 a.s. zal het eerste lustrum worae vierd. je- Op 28 Augustus zal de Jaar,'5n0mfl ring in Veendam worden gehou<oei. zullen ir J. G. W. Ignatius en m Bos het woord voeren.

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 2