Langdurige bespreking over toelating van vermakelijkheden op de Paardenmarkt te Valkenburg UIT DE OMSTREKEN UIT DE RIJNSTREEK Wel en ivee der visserij Beurs van Amsterdam DINSDAG 21 AUGUSTUS Standpunten verschilden nogal van elkaar De gemeenteraad van Valkenburg kwam in openbare vergadering bijeen Door vacantie van de burgemeester had Wethouder Poot de leiding. Voor deze vergadering, met als enigste agen dapunt het verzoek van het Paarden- markt-comtié om toelating van verma kelijkheden op 12 en 13 Sept. a.s., be stond van do zijde van het publiek zeer grote belangstelling. De voorzitter las het verzoek van het Paardenmarkt comité voor, en hoopte dat de gemeenteraad een ruim stand punt in zou nemen. De heer v. Eden vroeg wat de me ning van B. en W. is en zag gaarne dat rij een voorstel zouden doen. Gezien lang geleden, n.l. 27 jaar de raad het besluit genomen had, om de vergun ning in te trekken, vindt de raad het wenselijk dit besluit in te trekken. Wethouder Ouwersloot gaf een toe lichting, waarin hij vertelde dat de vermakelijkheden afgeschaft zijn we gens de grote wanordelijkheden, welke toen plaats vonden. Wanneer dit voorstel aangenomen zou worden, zal er iets afgebroken wor den in plaats van opgebouwd. Spreker betoogde dat de Oranjevereniging zeer goed de festiviteiten verzorgt. In het verzoek wordt ook gewezen op de be narde omstandigheden. Spr. wees ver volgens op de middenstand en arbei ders van wie het loon met toeslag op peil gehouden moet worden. De heer Poot vroeg of die breuk er wel zou komen, daar dergelijke mensen wel op andere plaatsen vermakelijkheden be zoeken. De heer Van der Mey vond, dat wan- zoek gecamoufleerd en meende dat de Oranje-vereniging en het Paarden markt Comité zich degraderen tot ker mis comité's. Hij vreest dat de wan- KATWIJK NIEUWE KAPELAAN. Kapelaan S. van Gastelen is door de Ibisschop van Haarlem tot kapelaan be noemd te Beverwijk (parochie St. Aga- dha) In zijn plaats is benoemd tot kape laan, alhier, de weleerw. heer W. J. van der Ende, neonlst. Burgerlilke Stand Geborpn: Eduard H. A., z. van J J. Timmermans en N. van As; Leendert K.. z. van W. Schaap en G. O. van der Horst; Dirk. z. van D. van der Plas en A. van Duiin; Lucas Eibertus. z. van J, v. d. Lee en L. J. van Loo: Jacoba Nicollne, d. van J v. d. Plas en L. Plug; Gerrit. z. van M. v. d. Bent en I. van Duijn. Ondertrouwd: O. van RUn en L. van Duiin; M. Sohouten en G. van der Plas; M. den Haan en J. C. van den Vilver; J. van Berkel en KI. van Riln; J. Vooils en A. BrU6see; J. Klinkenberg en P. Barn- ihoorn; J. T. Corstens en J. A. Hus. KATWIJK AAN ZEE ACTIE VOOR ZEEHOSPITIUM HAD SUCCES. Mevr. Engbert, die het Rode Kruis werk ten behoeve van de patiënten ran het Zeehospitium op zich heeft geno men, heeft daarmede dit jaar groot suc ces gehad. Zij deelde ons vandaag me de, dat de opbrengst van de handwer ken vervaardigd door de patiënten, heeft opgebracht een bedrag van f. 1568. De militairen, die enige dagen hier oefeningen zullen houden, zijn gisteren ingekwartierd in de openbare school en de daarboven gelegen Chr. Ulo-school, in de Herv. School in de Voorstraat en het Jeugdhuis. Een muziekgezelschap uit Honse- lersdijk zal Donderdagavond om 8 uur een concert geven in de muziektent op de Boulevard. KATWIJK AAN DEN RIJN TUINBOUWOVERZICHT. Na de regen- en koudweerperiode is gelukkig een betere temperatuur geko- pien. Het heeft er met de bonen even voorgestaan of de Dluk van de late oogst al lang reeds verloren was. Maar het vrit droge weer heeft alles weer zo on geveer in het reine gebracht. De aan voer van bonen neemt dan ook nog gestadig toe. en de Driizen ziin vrii be- hoorlilk. Herebonen tot f.45 en snij bonen tot f.42 per 100 kg. Dan de bloemkool, welke minder last heeft van het slechte weer. integendeel, warmte ic voor dit product funest. Met dit pro duct gaat het bijzonder goed en de prijzen gaan boven ieders verwachting. Dit is vooral het gevolg van het feit dat Katwijk a. d. Rün niet alleen aan de spits staat, doch dat er momenteel nergens bloemkoool wordt aangevoerd, of het is van zeer eerinse betekenis. Dat ze hier met tienduizenden en in onverbeterlijke kwaliteit wordt aange voerd. doet de kooplieden uit alle oor den van Nederland, zowel uit de Ooste- lijke als de Zuidelijke en Noordelijke steden naar hier komen om een kwan tum machtig te worden. De prijzen spe len in die gevallen dan geen rol. Aan vankelijk, begin der week noterende tot f. 56 liep deze geleidelijk op tot f76 in de eerste soort. Voor tweede soort werd zelfs tot tot f.58 betaald per 100. Ook voor de Katwiikse waspeen en bospeen is uitermate veel belangstelling met dikke prijzen. Voor de bospeen in de eerste soort tot f.50 per 100 bos, voor de waspeen tot f-48 per 100 kg. Goede sla kon gemakkelijk geplaatst worden voor f.7 tot f.9 per 100. Ook voor uien, kroten, tomaten, rabarber was goede belangstelling. Voor andijvie was min der vraag. Deze kon het niet verder brengen dan f. 8 tot f12, kroten per 100 bos van f-814. De priis van vroe ge aardappelen en eigenheimers bleef gehandhaafd. Er zal Donderdagavond om half- eeven in het Parochiehuis gelegenheid zijn om persoonlijk afscheid te nemen van kapelaan Gastelen, die onze ge meente gaat verlaten. ordelijkheden zich weer zullen herha len. Het karakter van het volksfeest wordt weggenomen. De Voorzitter pro testeert tegen de veronderstelling dat de Oranjevereniging hierbij in het ge ding geroepen wordt. De heer Van Eden zou graag zien dat er enige consumptietenten zullen geplaatst worden. De vermakelijkheden op zich zelf vond hij onschuldig, maar de sfeer welke geschapen wordt minder gewenst. Wethouder Ouwersloot had waarde ring voor het streven van het Paarden markt comité om de Paardenmarkt in stand te houden, maar zag liever dat het Comité uit een andere hoek kwam, niet met kermisvermakelijkheden. De heer Van der Mey vond dat wan neer het raadsbesluit ingetrokken wordt men het rustig aan B. en W. kan overlaten welke vermakelijkheden toe gestaan zullen worden. Hierna ging men over tot stemming. Voor intrekking van het raadsbe sluit; waren de heren Van Lierhoven, Postmus ten Poot; tegen waren de he ren J. v. d Mey, Th. v. d. Mey, N. Duwersloot en Van Eden. Vervolgens ging de raad in geheime zitting over. ALPHEN Rijnbrug bij Gouwsluis wordt afgebouwd Ged Staten van Zuid Holland hebben besloten tot afbouw van de nieuwe provinciale Rijnbrug nabij Gouwsluis. Met de werkzaamheden zal binnen kort een aanvang worden gemaakt. De investeringspolitiek van de over heid heeft de afbouw van deze brug de laatste maanden aan een zijden draad doen hangen, maar thans is dan toch, mede onder de druk van de on houdbare toestand van de huidige oe ververbinding in de centrumgemeente van de Rijnstreek een gunstige beslis sing gevallen. Door deze beslissing zal 'het verkeer in het centrum van het dorp over de ..brug der zuchten" aanmerkelijkun- r?en worden ontlast, terwijl tevens weer een schakel gereed kan komen in de langzaam groeiende directe verbinding naderende personenauto, bestuurd door een inwoner uit Leiden. Deze trachtte nog een ongeluk te voorkomen, door sterk af te remmen en naar uiterst rechts uit te wijken, doch kon de brom fietsberijdster niet ontwijken. Met ern stige wonden aan handen en hoofd werd het slachtoffer per ziekenauto i#aar het Academisch Ziekenhuis te Leiden ver voerd. ALKEMADE GERESTAUREERDE MOLEN IN GEBRUIK GESTELD. Met enige plechtigheid werd Zater dag de gerestaureerde windmolen No. 1 van de Drooggemaakte Veender- en het brengen van bezoeken aan instel- Ljjkerpolder te Alkemade, bewoond door lingen op het gebied van de boomkwe- üe molenaar W. v. d. Pouw Kraan, in- kerij. Volgende week Boomkwekersdag 1951 De tweede boomkwekersdag van de Ned. Federatie van Boomkwekers komt in het zioht en verschillende tekenen wijzen er op, dat Boskoop 29 Aug. een flink aantal boomkwekers uit alle delen van het land zal mogen ontvangen. Is het leerzaam en interessant program ma voor deze dag op zichzelf reeds voldoende om de kwekers van buiten voor een eendaags verblijf in Boskoop te animeren, aan de prachtige gelegen heid die de boomkweekersdag biedt om bestaande contacten met vakgenoten te verstevigen en nieuwe contacten te leggen zal zeker ook ditmaal niet arge loos worden voorbijgegaan. Bij hetgeen over de boomkwekersdag 1951 reeds werd geschreven, moge het volgende nog worden gevoegd: De opening zal plaats vinden des morgens om 10 uur in het Raadhuis. Daar zullen de deelnemers door het ge meentebestuur van Boskoop worden ontvangen, waarbij burgemeester mr dr E. P. Verkerk het woord zal voeren. Hierna zullen nog enkele toespraken volgen, o.a. van de voorzitter van de N.B.F. drs A. van den Oever. De heren dr E. F. Jacobi. Rijkstuinbouwconsu- lent te Boskoop en J. Zwartendijk, phy- topatholoog te Wageningen spreken ver volgens over actuele onderwerpen be treffende de boomkwekerij. Na de rede voeringen zal een kort bezoek aan het Boomkwekerij Museum worden ge- bradht. De middaguren geven gelegenheid tot •bruik gesteld in tegenwoordigheid van het voltallige polderbestuur met de heer J. P. Straathof als voorzitter en de heer L. A. N v. Dommelen als secre taris. Van de Provinciale Waterstaat in Zuid-Holland waren aanwezig ae heien J. W de Ridder en E. H. Halm, van de Amsterdam - Rotterdam. Een andere Provinciale Molen-Commissie ae heer A. Bicker Caarten ert de heer A. J. de Koning namens „De 1 Hollandsche Mo len" te Amsterdam. Voorts de heer A. J. Dekker, molenbouwer te Leiden als adviseur voor het Polderbestuur en de heren Spaans uit Hoofddorp, J. de Gel der uit Oegstgeest en Van der Geest uit Oud-Ade als aannemers der werkzaam heden. De molen was ln de „vreugde-stand" gezet met de driekleur in top. Na de bezichtiging van de uitgevoer de werken, die hoofdzakelijk bestonden in het vernieuwen en verdiepen van de molen-vijzel en de wijziging van de wiekvorm, waarbij door de heer Dek ker de nodige technische toelichting werd gegeven, begaf het gezelschap zich naar de- historische dorpsherberg „De Vergulde Vos", alwaar verversingen werden aangeboden. Bij monde van de voorzitter betuigde het polderbestuur zijn volle 'evreden- heid met de bereikte resultaten, en de aanwezige autoriteiten boden daarna hun gelukwensen aan. Burgerlijke Stand Geboren Antle, d. van J. Los en A. Maat; Johannes L., z. van L. van Es en C. A. v. Zoen; Anthonlus M.. z. van G. H. v. Veen en M. van Hame ren- Nicolaas P.. z. van F. A. v. d. Ploeg en M. C. Mol; Elisabeth G. H., d. van J. L. Koek en A. M. Heemskerk; Harry C. G.. z. van G. J. I. de Bruyn en C. Menkel; Ludovlca L. M.. d. van A. A. Straver en E. G. Wisse- Hyronlmus J. M., z. van P W. v. d. Geest' en M. W. M. Vrijburg, Maria E.. d. van Th. Vermeij en J. A. van Schle; Cornelia B. A. M.. d. van C. L. Hogeiiboom en J M. Vermij; Catharlna M d. van H. C. Hoogenboom en J. A. M. Hassing; Janna P., d. van G. J. van Heek en J. van Houten. Ondertrouwd: W. P. J. Vinken en L. C. van Rhoon; Th. van Leijden en Th, M. van Leeuwen; M A. van Dam en M. M. Warmerdam S. L. W. J. Adema en P. B. Getrouwd: J. R Olljerhoek en E P. G. Verdel; G. J. van Berkel en J. C. de Jong; C. J. Buskermolen en J. M. Vork; J. J. Ver haar en A. W- Th. v. d. Voort. Overleden: C. C. H. Vostermans, 53 Jaar. schakel in die verbinding, de Ring- vaarbbrug bij Leimuiden, nadert thans ook de voltooiing. ERGER VOORKOMEN. Zaterdagavond ontstond in het kan toor van de Nederlandse Spoorwegen, alhier, in een der schakelkastjes kort sluiting, ten gevolge waarvan weldra een dreigende rookontwikkeling ontstond De brandweer werd gealarmeerd, doch toen deze- ter plaatse verscheen was men er in geslaagd erger te voorkomen. De kort sluiting ontstond in de hoofdleiding, waar de kabel overgaat naar de straat verlichting. MET BROMFIETS TEGEN AUTO GEBOTST. Door een verkeerde manoeuvre botste Zaterdagmorgen een 72-jarige dame op de hoek Wilhelminalaan—Burgem. Vis serpark tegen een uit de richting Leiden LISSE Burgerlijke Stand Geboren: Jaclnta Jacoba Maria, d. van J. Ch. v. Rooljen en G. A. Beijk; Antonius Johannes, z. van C. J. M. Verhaar en C. E. Duivenvoorden; Petrus Adrianus Maria, z. van J C. Korte- kaas en M. A. v. Dijk: Jacobus Edmondus, z. van J. Holleman en S. M. J. Blankaert. Ondertrouwd P. Penning en J. J. Segers. Getrouwd: H. v. d. Beek en M. Faas; K. van Dijk en E Möhlmann; L. J. Fortrie en G. C. vermei) VOORHOUT RAADSAGENDA. De raad der gemeente alhier is in openbare vereadering bijeen geroepen op Donderdag 23 Aug. des avonds om 8 uur. ter behandeling van de volgende punten: Onderzoek geloofsbrieven A. Eigenbrood als nieuw raadslid. Verlen ging geldigheidsduur tarieven Water leiding tot 1 Januari 1952. Aanbieding gemeenterekendng 1949. Wijziging ge meentebegroting 1951. Bezoldiging amb tenaren Burgerlijke Stand. Bezwaar schrift. hondenbelasting. Daar burgemeester De Graaff met vacantie is. zal deze vergadering gepre sideerd worden door de loco-burgemees ter P. v. d. Nouland. In de maand Juli, werd in de Ned. Herv. Gemeente, alhier, het vol gende gecollecteerd: Kerkvoogdij f. 113.69; diaconie f. 85.45; synodaal Pastoraal Fond sf. 33.65. VOORLOPIGE HUREN ARBEIDERSWONINGEN. Van de dertig arbeiderswoningen, welke in de komende weken door de desbetreffende bewoners zullen kunnen worden betrokken zijn in de afgelopen week de huurprijzen per week vast gesteld. Hoewel er een kans besta-at dat nog een gering bedrag eventueel later zal worden afgetrokken, is in verband met het momenteel niet geheel vast kunnen stellen der gehele exploitatiere kening. de priis thans op f.8.— per week bepaald. VOORSCHOTEN LEREN JAS VOOR ZUSTER LAMBOO De geboorte van de baby. waarbij zuster Anna Lamboo voor de duizendste maal het gewicht controleerde, was aanleiding voor verschillende moeders en de Stichting Gezondheidszorg om hun waardering jegens deze kraamver pleegster tot uiting te brengen. Men wist dat vooral met regen zuster Anna nog al eens te tobben had met natte kleren, wanneer zij op haar rij wiel of bromfiets een bezoek aan haar patiënten moest brengen en daarom werd haar dezer dagen namens de bo vengenoemde combinatie een enveloppe met inhoud thuisbezoigd en onder deze inhoud was een geestige uitbeelding van het wegen van de duizendste baby en de wens, dat men hoopte dat voor de Inhoud de zo nodige leren jas aan geschaft kon worden en dit bezit een aardige herinnering zou ziin aan de ge passeerde mijlpaal. BODEGRAVEN VEERTIG JAAR IN DIENST. Zaterdag herdacht de heer H. Burg graaf. dat hii voor 40 jaar in dienst trad bii de fa H. T. Kooy graanhandel en veekoekenfabriek. alhier, In hotel Van Haatten was het Za terdagmiddag dan ook een grote druk te om de jubilaris te komen gelukwen sen. Door velen werd hii toegesproken, en cadeaux werden overhandigd. De heer Batelaan bood hem namens de gemeente een medaille aan. WARMOND Burgerlijke Stand Geboren: Gecr- truda Agatha Martina de Vroomen. d- van A. M. de Vroomen en G. Kortekaas; Lidulna Al Ida Maria, d. van J. van Stijn en A C. Hekker; Leonardus Bartholomeus Joannes, z. van P. Blikman en A C. v. d. Kerkhof; Walthera Wllhelmlna. d. van A. W. Kymell en J. C. Sprangers. De kapelaan uit deze gemeente, A. G. W Njjs, is benoemd tot leraar aan het Klein Seminarie Hageveld te Heem stede. In zijn plaats is als kapelaan in deze gemeente benoemd J. J M. Stieger, neomist. De door de muziekvereniging St. Matthias gehouden collecte ten bate van het Instrumentenfonds, heeft de somma van f543 opgebracht. WASSENAAR Aan de Montessorischool „Wasse naar" zijn benoemd mevrouw L. Bla zer—'Weterings tot leidster bij het lager onderwijs, mejuffrouw A. .Hafkemeyer tot hoofdleidster en jkvr, A. A. M. de Brauw tot leidster bij het voorbereidend onderwijs. Door middel van insluiping werden b\j een dame aan de Storm van 'sGra- vensandeweg twee jassen en een radio Uit schuren aan het slag werden ontvreemd, twee konijnen en een kloek met kuikens en vijf kippen, In het kantcor van de vleeswaren- fabriek aan de Rijksstraat deden dieven 'T ZUIDEN GAAT FEESTVIEREN Ook het bestuur van de buurtvere niging 't Zuiden, heeft een feest geor ganiseerd. Op 1 Sept. zullen er voor de kinde ren van de leden kinderspelen worden gehouden, terwijl de ouderen op 5 Sept. zullen wordei) vergast op een 'feest avond in het verenigingsgebouw. OVERDRACHT VOORZITTERSCHAP N.B.F. In de te Utrecht gehouden vergade ring van het bestuur van de Neder- i landse Boomkwekers Federatie heeft de heer Jac. van Esch te Vught het Voorzitterschap overgedragen aan drs. A. van den Oever te Haaren. Het be stuur van de N.B.F. heeft in deze ver gadering de heer Van Esch benoemd tot erelid van de N.B.F. OVERTREDINGEN B.V.S. In 1950 werden door de Centrale Controledienst aan het Bedrijfschap voor Sierteeltproducten doorgegeven 985 processenverbaal inzake overtre dingen van de verordeningen en beslui ten van het Bedrijfschap. Door de instanties voor de Tucht rechtspraak werden 1077 overtredingen afgedaan, waarbij in totaal een boete werd opgelegd van f 71.084. Verschillen de overtreders troffen bovendien nog een schikking tot een bedrag van f 15.415. Burgerlijke Stand Geboren: Sophia Hendrlka. ei. van H. Borst en S. J. Ver burg; Jan Jacob, z. van J. Ferwerda en J. Wiellnsa; Johanna Christina Ferarda Frederika. d. van H. van Veen en J. Both; Mlentje. d. van W. J. Ravenhorst en C. de Graaf; Frederik Nicolaas. z. van W. J. van der Laan en M. J. Kolster; Maria Helena Agnes, d. van C. M. Straver en G. Bresser; Jan Gerit, z van A. M. van der Kraats en N. Gouwe. Ondertrouwd: L. G. Bredle en H, Th. Bosman; G Marchand en S. M. van Vos- kullen, C, P. Nederstlgt en M. J. Ramp; E. Hoogenveen en E. C. O. Middelkoop. Was het aantal werkzoekenden het vorig jaar om deze tijd nog nihil, thans bedraagt het aantal werkzoeken den in deze gemeente ypertig. Voor het behalen van een zwem diploma hebben zich tot heden bij de directie van het Zuiderbad, ongeveer honderd meisjes en jongens aangemeld, HAZERSWOUDE Burgerlijke Stand Geboren: Clasina Johanna Maria, d. van J. A. Sturkenboom en C. H. J. Koeleman. Ondertrouwd: J. M. van Koert, 54 Jaar en M. M. van der Poel, 44 Jaar. Getrouwd: N. J. Verkiy en A. M. Kerk vliet. Overleden: Jannetje van Oosterom, 69 Jaar, wed. van H. van Heijnlngen. - Onze plaatsgenoten, de heren Th. Boere en C. v. d. Togt hebben vandaag onze gemeente als emigranten verlaten. Eerstgenoemde gaat naar Nieuw-Zee- land en laatstgenoemde naar Nieuw- Guinea. NIEUWKOOP INBREKER BETRAPT. Terwijl de bewoners afwezig waren, heeft een 21-jarige man zich. klimmend door een 'W.C.-raampje, op klaarlichte dag toegang verschaft tot de woning van de heer Van Klaren, die een manufac turen- en sigarenzaak drijft. De „toer" door het raampje werd echter juist waargenomen door de naast dit perceel wonende oud-opperwaohtmeester. die post vatte en rustig de terugkomst van de inbreker afwachtte. De oud-opper wachtmeester verzocht de jongeman mee te gaan naar de politie, waar men tot de ontdekking kwam. dat hij de hand had weten te leggen op een bedrag aan geld en enige pakjes sigaretten. ROELOFARENDSVEEN Groenteveiling Volgende week wordt er dagelijks Augurkenveiling ge houden. Groenteveiling op Maandag, Woensdag, Donderdag en Vrijdag. Maandag was er weer een flinke vis aanvoer in IJmuiden, maar desondanks bleven de prijzen voor goede kwaliteiten aan de hoge kant, al kon de verse ha ring het weer niet zonder opvangrege- ling stellen. Grote tong noteerde f 3.85 tot f. 3,70 per kilo. terwijl tong n ver kocht werd voor f. 1.25 tot f. 1,10 de kilo. Grote schol was weer flink aan de maat met f. 65 tot f. 55 per kist en ook de schol n kon goed geld maken met f.32 tot f.28 per kist. De aller kleinste scholletjes bleven met f 14 en f. 13 per kist maar enkele guldens boven de opvangprijs. Noordharing was gewild met f. 14 tot f. 13 per kist, maar de Zuidharing variëerde van opvangprijs (f.10) tot f.11 per kist. terwijl het me rendeel uit de markt werd genomen en aan de vismeellndustrie toegewezen. Grote schelvis maakte weer beste no teringen met f. 65 per kist en de braat- schelvis werd verkocht voor f. 35 tot f. 28 per kist. De grote makrelen brach ten f20 tot f. 18 per kist op, de kleinere varlëerden van f. 15 tot f. 12 per kist. Grote kabeljauw tenslotte draalde rond de f.200 per 125 kg. Voor een reis van 14 dagen besomde de stoomtrawler Herman SCH 92 Maan dag f 18.070. De motortrawler Alkmaar IJM 31, die 11 dagen uit was, besomde f. 16.600 en de stoomtrawler Limburgia IJM 54, die eveneens een 11-daagse reis maakte besomde f.13 060. De Shamrock IJM 129 deed het voor zijn doen niet gek met een besomming van f. 9300 Van de loggers kwam de Java KW 159 het hoogst met een besomming van f 9100 De besommingen der overige loggers lie pen uiteen van f. 5000 tot f. 2500 en die der kotters van f. 3000 tot f1500. Verschillende loggers voeren nu naast hun vangst aan verse vis (meest ha ring) ook nog een partij kantjes ge zouten haring aan. Zo kwam Zondag met gezouten haring binnen de loggers De Vrouw Jacoba KW 122 met 110 kantjes eigen vangst. Kees KW 124 met 220 kantjes eigen vangst. Rijnmond III KW 44 met 357 kantjes eigen vangst Orion KW 22 met 25 kantjes eigen vangst, Bertha KW 38 met 361 kantjes eigen vangst, Huberta Gerarda KW 9 met 160 kantjes eigen vangst en Jan KW 50 met 225 kantjes eigen vangst Maandag kwam binnen de Margaretha en Maria KW 23 met 1 kantje eigen vangst, 16 kantjes van de Anna en Cornelia KW 14. 9 kantjes van de Wil- helmina II KW 138 en 108 kantjes van de Hyacinth SCH 353. De aanvoer voor de Dinsdagmarkt in IJmuiden werd geleverd door de mo tortrawler Vios I IJM 24 met 450 kis ten makreel, 1350 kisten haring, 70 kis ten wijtmg. 30 kisten koolvis en Claesje RO met 110 kisten schelvis. 70 kisten wijting. 130 kisten makreel. 200 kisten verse haring en 30 kisten kabeljauw. Van de loggers zouden lossen de Rijn mond IH KW 44 met 350 kisten verse haring, Hubertha Gerarda KW 9 met 350 kisten verse haring, Bertha KW 38 met 250 kisten verse haring, 50 kisten diversen, Kees KW 24 met 250 kisten OverledenBeata Petronella Maria On- een aanval op de brandkast. Evenwel derwater, 1 #ear. zonder succes. BOSKOOP VERGADERING KON. NED. MLÏ VOOR TUINBOUW EN PLANTKUNDE De afdeling Boskoop van de Kon. Nea Mij. voor Tuinbouw en Plantkun de hield in „Neuf" een vergadering. De voorzitter, de heer G. J. van Noordt heette allen hartelijk welkom en deelde mede dat een schrijven was binnenge komen van de vereniging van oud-leer lingen van de Tuinbouwcursus, inhou dend: de uitnodiging tot het bijwonen van haar vergadering op 20 Sept. a.s. waar de heer P. den Quden een lezing zal houden over coniferen. De uitnodi ging werd met genoegen aangenomen. Tot leden van de Jury voor het keuren van het plantenmateriaal werden ge kozen de heren G. Huizer, H. Trimp en W. S. Venema. Hierna was aan de orde het bespreken van het materiaal, dat bijna geheel uit rozen bestond. De col lectie was niet groot daar het zeer on gunstige weer gedurende de afgelopen dagen veel bloemen had bedorven. Zoals altijd, had de bespreking weer een nuttig en leerzaam verloop. BEKRONING. iDe afd. (R/ozencommisaie heeft na keuring over veld en in getrokken toe stand een certificaat Eerste Klas toege kend aan de nieuwe roos „sport van Margo Koster", eigenaar de heer J. H. van de Water, alhier. Groei krachtiger dan van Margo Koster, kleur, zalm Oranje, De heer T J. Gerkema, onderwijzer aan de Rozenlaanschool is geslaagd voor akte Tuinbouw L.O. te Wagenin gen. HERV. MEISJES KWAMEN OPGETOGEN VAN KAMP WEEK TERUG. De meisjes van de Herv. Jeugdclub „Van knop tot bloem" zijn opgetogen teruggekeerd van hun kampweek in Huis ter Heide.. Ondanks het koude "weer en de vele regen is er genoten van het natuurpark „De Pan" en de speeltuin bij de Pyramide van Auster- litz. Er werd gezwommen in het na tuurbad „Mooi Zeist" en gewinkeld in Zeist. De meeste tijd werd echter ge bruikt voor spelen in het bos en een speurtocht bracht de meisjes op nog Rotterdam "f. 155280,— Splinter, Voor- onbekende mooie paadjes. De stem-schoten f. 139900,—; J de Jooae, te ming in het kamp is tot het laatste Moordrecht f. 135 800,—; fa. de Lange ogenblik uitstekend geweest en dit zal en v. d. Berg te Bergambacht f. 134.980 mede met de herinnering aan de laat- fa. P. Rehorst te Waddinxveen f. 132.000 ste avond deze kampweek onverge- fa. Mulckhuyse te Nieuwerbrug f. 128.800 telyk maken. De gunning is aangehouden. TER AAR Burgerlijke Stand Geboren- Jacoba, dr van E. Kalshoven en H. de Graaf; Joannes H. Wzn van H. C. Hessels en J. J. v. Beek; Johannes C. P.. zn van A. den Haan en H. v. Kessel; Veronica M. W., dr van A. H. Egberts en C. M. A Droogh; Augustinus H.. zn van J. H. van Zaal en M. C. v. d. Pijl; Johannes W. zn van J. P. Baak en W. Q Borst; Theodora A. M dr van J. J Dobbe en J. C. Meijer. Ondertrouwd: M. C. van Kempen 29 Jr en Th. P. A. Sassen 22 Jr; A. P. Bos 23 Jr en J. KI. Hogervorst 24 Jr. Getrouwd G. Humme en J. Slof. Overleden: H. Jansen 71 Jr; G. Rem 77 jr. WADDINXVEEN AANBESTEDING Het architectenbureau P. D. Stuur man en Zn., alhier heeft in het open baar aanbesteed de bouw van een kaaspakhuis vcor rekening van „De Producent te Gouda, De uitslag was: J. van Waning te BRIEVENCAMPAGNE AAN HET KOREAANSE FRONT De Noordelijken hebben gepoogd een staken van het vuren te bewerkstelligen buiten de besprekingen van Kaesong om. aldus een bericht, dat tot nu toe door dte censuur der Verenigde Naties is tegengehouden. De Noordelijken hebben in het „Nie mandsland" bussen zodanig geplaatst, dat zij ïh het oog vallen en hierin brieven gesloten, gericht aan officieren der Verenigde Naties met het voor stel. dat de tegenover elkaar staande soldaten elkaar aan de frontlinies ont moeten en de wapens neerleggen. Soms zijn de brieven ook overhandigd door boeren. De campagne wordt reeds en kele dagen gevoerd. In brieven aan bevelvoerende officie ren wordt gezegd: „De besprekingen te Kaesong zijn traag. Wij wensen vrede Wij stellen voor, dat gij de witte vlag hijst en ons te("aanwijzing op de kaart) ontmoet op het door uw geschikt geachte tijdstip. Wij kunnen afspreken snel een einde aan de strijd te maken en de wapens neer te leggen en zodoen de een einde te maken aan het doden van soldaten van beide partijen. Geef ons antwoord op dit voorstel door een brief in dezelfde bus te plaatsen, waar in gij deze brief hebt gevonden. VOLLEYBAL Joegoslaven komen niet De Joegoslavische volleybalploeg, die morgenavond te Lelden tegen het Nederlandse zestal en de Profes- sorenwjjk zou spelen men zie elders in dit Blad heeft, zo verne men wij, van haar regering geen toestemming gekregen het land te verlaten. De wedstrijden gaan dus niet door! verse haring. 10 kisten wijting en *i kisten makreel. 1 Van de motortrawler Joh. Polderman IJM 20 was het Maandagavond nog n'e- zeker of hy Dinsdagmorgen nog een' losbeurt zou kunnen krijgen De voor- uitzichten waren in dat opzicht nie" rooskleurig. Zijn vangst bestond uit &jo kisten verse haring 350 kisten makreel en 50 kisten diversen. Voor de Woensdagmarkt staan reeds genoteerd de Claes Compaen IJM 4fen Excelsior III KW 76, alsmede de Bata via IJM. 99. Van de eerste twee schepen is nog geen vangst bekend. De Batavia ging Donderdag naar zee. maar moeit na één dag vissen de steven wenden we gens een lekke cyllnderkop. Zijn vangy telt 300 kisten verse haring. Van de trawlervloot gingen Maandag uit IJmuiden weer naar de visserij de Elie Chenevière IJM 32 en Zeelandia IJM 38. De loggers oefenen nu voor een be langrijk deel een gemengd bedrijf uit. Verschillende schepen vangen hun ha ring en verwerken de eerst» trekken tot. gezouten haring. Komt de datum van de thuisreis in zicht, dan worden de resterende „trekken" vers gehouden en zo in de afslag gebracht. Vangstberichten SCHEVENINGEN, 21 Aug, Vangstberlch- ten van hedenmorgen uit zee:^ SCH 71 lc, k.; SCH 195 2 k.; SCH 245 12 k SCH 246 17 k.; SCH 402 1 0 k SCH 263 10 lr SCH 75 4 k.; SCH 57 2 k.; SCH 181 2 k; SCH 48 niet gevist: SCH 99 17 k.; SCH 285 20 k.. SCH 15 8 k.: SCH 25 10 k.; SCH 30 3 k.- SCH 84 10 k., gisteren 110 k.; SCH 130 3 k.; SCH 210 2 k.; SCH 223 35 k SCH 79 60 k. SCH 443 50 k SCH 64 50 k. uit de halve vleet: SCH 81 2 k SCH 89 4 k.; SCH 180 2 k.; SCH 275 17 k.; SCH 3 30 k SCH 14 2 k SCH 119 50 k. uit de halve vleet. Geen vangst: SCH 262. SCH 35, SCH 69, SCH 297. SCH 284, SCH 280, SCH 95 SCH 103 SCH 47 Vangsten van gisteren der harlne- trawlersSCH 305 18D k SCH 200 2 k: SCH 342 10 k SCH 339 80 k SCH 53 110 k SCH 4 85 k SCH 32 35 k. SCH 40 50 k SCH 49 34 k SCH 132 70 k. SCH 233 geen vangst: SCH 19 60 k SCH 236 geen vangst; SCH 248 75 k SCH 310 60 k SCH 141 40 k.; SCH 361 30 k.; SCH 7 70 k. SCH 50 30 k.: SCH 63 geen vangst; SCH 116 40 k.; SCH 140 70 k.: SCH 160 70 k.; SCH 6 51 k.: SCH 21 70 k.; SCH 121 15 k. en 250 manden. KATWIJK AAN ZEE. 21 Aug. Vangst- berichten van hedenmorgen uit zee vleet- vissers: KW 2 1 k.; KW 18 1 k.; KW 20 30 k.; KW 49 40 k.; KW 43 15 k.; SCH 353 4 k.; KW 107 40 k.; KW 173 geen vangst. Haringtrekkers: KW 47 10 k.; KW 59 43 k.- KW 86 33 k.. KW 83 165 k KW 29 17 k.- KW 39 60 k.: KW 41 87 k.; KW 78 70 k.- KW 85 130 k KW 15 80 k.; KW 151 50 kKW 37 85 k KW 161 100 k. Thüisstqmend: KW 140. KW 83. KW 37. VLAARDÏNGEN. 21 Aug. Vangstberich ten van hedenmorgen uit zeeMA 5 65 t; VL 79 65 k., VL 203 1 k.; VL 205 50 L nog 34 netten; VL 208 2 k.; VL 216 15 k: VL 86 30 k. nog 68 netten: VL 97 85 k thulsstomend, VL 114 40 k. nog 34 netten; VL 142 75 k.; VL 191 2 k.; VL 196 1 k; VL 197 40 k. nog 34 netten; VL 61 90 k: VL 166 17 k.: VL 40 85 k. nog 34 netten; VL 50 40 k. nog 17 netten; VL 14 30 k: VL 56 1 k.; VL 84 50 k. nog 17 netten; VL 112 20 k.; VL 132 70 k. Gemiddelden 21 Aug. Gemiddelden van hedenmorgen! Vlaardlngen 24 k.: Schevenlngen 12 k; Katwijk 16 k. Aanvoer SCHEVENINGEN, 21 Aug. Binnen de harlngloggers' SCH 107 met 26 last en 80 kisten verse haring en 60 kisten verse vis. Besommingen SCHEVENINGEN, 21 Aug. Besommingen haringtrawlers verse vis: SCH 9 f.7600: SCH 120 f, 4900, SCH 118 f. 6550; SCH 87 f.730- SCH 314 f.1600; SCH 333 f.2600: SCH 24 f. 4350; SCH 159 f. 700; 2 kottere met te zamen f. 5100. IJMUIDEN. 21 Aug. Besommingen van gisteren: KW 159 f.8700: KW 6 f.2410; KW 7 f4740 KW 122 f. 6140; KW 25 f. 360; KW 22 f 4480; KW 48 f. 3880. Besommingen van hedenmorgen: RO f. 13.200; 1 trawler met f 24 400; loggers: kW 124 f.2650; KW 38 f.2850; KW 44 f.3010; KW 9 f 4330; KW 25 f. 2230: KW 22 f. 190; HE 87 f. 10.600; kotter SCH 17 f220. Prijzen IJMUIDEN. 21 Aug. Prijzen per kUo: Heilbot 2.90—2.60; Gr. Tong 2,55—2i0; Kim. Tong 2.09—1.88; KL Tong I 1.95- 1.72; KI Tong II 1.30—1.18; Tarbot I 3.20 —2.20. Per 50 kilo: KI. Schol I 41; KI. Schol n 35—9, Schar 15—8; V. Haring 15.50—10 Makreel 18—10.20: Gr. Schelvis 8842; Grm Schelvis 76—68; Kim. Schel vis 5545- KL Schelvis I 4236: KL Schelvis II 27.50—13; Wijting 18—8; er. Gul 59 Mld. Gul 44: KI Gul 22—12 50. Kl. Haal 37—30; Kim Hake 74; KL Hake i 55. Per 125 kilo: Gr. Kabeljauw 280-1J». Gr Koolvis zw. 67.50—65.50; Gr. Hake 37i —348 Aanvoer 4640 kisten. Dinsdag 21 Augustus ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige O.K. koers v. heden Ned. '51 3% 9211 Ned. '48 3% 86H Ned. '47 3% 3 85iV Dollar-Ing. '47 3 98 Investeringscert. 3.. 87% Ned. p. 1962 4 m.b. 3 87J.i Indië '37 A 3 8514 Grootboek '46 3 85 ACTIEVE AANDELEN Cult. Hand. en Ind. B 52% Nat. Handelsbank92% Ned. Handelmij13714 A.K.U171 Lever Br23514 Philips 166 Philips '51 153% Wilton Feyenoord.. 153% Kon. Olie 291% Amst. Rubber 103% Deli-Bat. Rubber 92 Holl. Amer. lijn 175 Kon. Ned. Stoomboot 125% Ned. Scheepv. Unie 139% H.VA114% Java Cult50 Deli Bat. MU 110 Deli Mij 84% Senembah 76 NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. Leningen Den Haag 1937 1 3 98% R'dam 37 I rn 3% 91% «ndustr. Obligaties Lever Brothers 3% 95 Philips Dollaring. 100% Voorlopig genot. obl. A'dam 1937 (3%) 3.. 90% - Kon. Petr. Mij 3%.. 104% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credletlnstellingen Amsterd. Bank 152% Rotterd. Bank 153% Twentsche Bank 153 Industriële Ondernemingen Ned. G. en Splr. fabr. 225 Rott. Droogd. Mij.. Zwanenb. Organon.. Handelsondernemingen Born. Sum. H. Ml].. 107% Internatio142 Diversen Albert Heyn 157 Ned. Mij. Walv. Vrt. 103% Spoorwegen Deli Spoonv. Mtf Amerik. fondsen Anaconda Shell Union 282 189 39% 52% 73% Fondsen alt Leiden en omgeving (Aandelen) Holl. Constructie Int. Kunststof!. Ind. Kon. Ned. Edelmet. Pret wa idem ''°n. Ned Grofsm Textiel Gebr v Wtfk '.pidsche WolsDlnn. neleman en Droa Ver. Touwfabrieken °ref Idem Lahad DatuCul MD VK. 20/8 240 78% 78% 74 79% 106 L 106 126% 12714 176 176 67% 114 L 110 L 80 B 80B

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 4