Baron van Lynden Nederlands kampioen zwaar Springconcours M.B, «aO^'Vi WÈÊÊm Kievit S wint kampioenschap Nederlandse paarden MAANDAG 20 AUGUSTUS Nationaal concours-hippique te Den Haag Onder een grauwe hemel en in een druilige motregen begon men op de laatste dag van het nationaal concours hippique te Den Haag met het zware springconcours M-B om het kampi oenschap van Nederland. Het parcours had een lengte van 600 meter en moest met een minimum tempo van 400 me ter per minuut worden afgelegd, zodat de maximum toegestane rijtijd 90 sec. bedroeg. Dat het parcours zeer zwaar was, bleek uit het feit, dat geen en kele équipe foutloos rond kwam, bar rage op fouten en tüd moest uitma ken, wie eerste prijswinnaar werd. Een felle strijd ontspon zich om de kampioenstitel tussen Baron van Lyn den, Ritm. Gruppelaar en de heren Rijks en Hendrickx, die allen vier fou ten in het eerste parcours hadden ge noteerd. Een verrassende, niettemin zeer ver diende, overwinning behaalde majoor Van Lynden. die met „Competente" als eerste werd geklasseerd, door bij de bar rage het minst aantal fouten te maken.. Deze ruiter, die het parcours zeer nauw gezet had bestudeerd, bracht volkomen geconcentreerd en in prachtige stijl zijn paard, dat in uitstekende vorm verkeer de. over de moeilijkste hindernissen heen. Een langdurige en hartelijke ova tie van het publiek was zijn beloning. Ritm. Gruppelaar eindigde als tweede. Rijks als derde en Hendrickx. die we gens een val vrijwillig het parcours ver liet. werd vierde. Talrijke ruiters en paarden maakten een buiteling, van wie de heer D Pas man wel de lelijkste val maakte. Geluk kig bleek het echter niet ernstig te zijn. De ruiter kon zonder hulp van de EHBO het veld verlaten. Het .Parjjs' springcoucours was even eens spannend. Van de 55 deelnemers maakten twintig het grootst aantal sprongen namelijk 5 en behaalden daardoor 15 punten, waarmede zij zich voor de tweede ronde plaatsten. Na barrage, de hindernissen waren van 1.20 tot 1.35 meter verhoogd, bleken er zes combinaties wederom met het hoogste aantal punten te zijn geëin digd, zodat wederom barrage moest plaatsvinden. De hindernissen werden opnieuw met 10 centimeter verhoogd. Slechts één rui ter behaalde nu het maximum aantal punten namelijk 10 en werd daarmede winnaar. Dit was W. G Hendrickx uit Grathem met „Byou". Prins Bernhard. die zich met „Pooka" eveneens voor de tweede ronde had geklasseerd verzamel de 14 punten en werd ex aequo 7/9 ge klasseerd. Wedstrijden van Zaterdag Zaterdag was er meer publiek Hier toe werkte ook wel het zonnetje mee. dat aan het met vlaggen omzoomde veld een fleurige aanblik gaf. Onder de toe schouwers bevond zich HM. de Ko ningin, alsmede de drie prinsessen Bea trix. Irene en Margriet. Het belangrijkste nummer van deze dag was zonder twijfel het zware springcoucours M-A, waarvoor een zes tigtal ruiters had ingeschreven Vijftien combinaties legden het par cours zonder fouten af, zodat barrage op tijd moest uitmaken, wie winnaar werd De beste prestatie in dit concours werd geleverd door J. Rijks Jr uit Rotterdam, die driemaal zonder fouten rond kwam. te weten met Jimmy O'Dea, Romanichel en Master. Tot degenen, die de ring ook foutlops konden verlaten was de combinatie Prins Bernhard met Pooka. waardoor de Prins zich eveneens voor de barrage plaatste. Van de hindernissen waaron der twee dubbelsprongen. die een maxi mum hoogte van 1.30 meter hadden, werden er voor de barrage 5 overge sprongen. De maximum hoogte bedroeg 1 40 meter. De eerste, die wederom zon der fouten rondkwam was T. Timmer met Draufganger. Zijn ti.id was 313/5 sec. W. Scheeren uit Vught onttroonde hem echter, doordat hij het parcours met 0 fouten aflegde in de tijd van 27 sec. J. Rjjks zette er met Romanichel alles op om niet alleen zonder fouten te springen, maar tevens de beste tijd te maken, hetgeen hem inderdaad ge; lukte. Snel en in fraaie stijl bracht hij het paard over de hindernissen. Zijn tijd bedroeg 24 2/5 sec. Nog was deze ruiter met het prachtige succes niet tevreden. Onder ademloze stilte start te hij enige tijd later met Master. In lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllïïllllllimilll Egyptische Kanaalzwemmers weigeren prijzen De Egyptische zwemmers hebben het bedrag van f. 15 000.dat zij gewonnen hadden bij de Kanaal zwemtocht van Donderdag gewei gerd te aanvaarden uit protest te gen de beledigende aanvallen, wel ke op koning Faroek waren gedaan. De organisatoren van de zwem tocht, de Daily Mail, hadden zwem mers een diner aangeboden. Aan de winnaar. Mareeh Hassan Hamad was gevraagd om aan tafel het woord te voeren, maar in plaats van Hamad stond Sabri Bey op. de trainer, die ongeveer het volgende zei: „Het komt mij een beetje vreemd voor, dat de Daily Mail, beschikkend over een voortreffe lijke organisatie, een blad uitgeeft van 4 pagina's, waarvan er twee ge spendeerd worden aan de sport cn de twee anderen blijkbaar uitslui tend dienen om onze koning te be lasteren. Geen enkel blad heeft zo veel gedaan voor de Kanaalzwem- merij als de Daily Mail, maar ook geen enkel ander blad heeft zo sterk er aan meegewerkt om de goede verstandhouding tussen twee volkeren te benadelen Stuart MacClean. directeur van de Daily Mail verklaarde het zeer te betreuren, dat een sportgebeur tenis werd gebruikt voor een poli tiek doel. en onder geweldig ap plaus voegde hij er aan toe: „Ik drink op de grote sportman Roger le Morvan". De ovatie voor de Fransman (2e in de race) welke hierop volgde, duurde vijf minuten. Daarna werd de maaltijd voortge- Het verdient nog vermelding, dat de Daily Mail na de Kanaalrace in een artikel had geschreven: „Zij (de Egyptenaren) zwemmen de Kanaalrace voor Koning Faroek", en in het artikel stond nog verder: „Welk lid van de Egyptische ploeg als eerste arriveert doet er geen piaster toe, als de winnaar maar een goed soldaat is van koning Fa roek". IjlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllNllllllllllillllllllllllll" een zeer snel tempo leidde hjj de brui ne ruin over het park. Een hartelijk applaus werd ruiter en paard door het publiek gebracht, toen deze niet al leen zonder fouten eindigde maar te vens nog de snelste tijd had gemaakt van alle combinaties, namelijk 23 3/5 sec. Hiermede kwam Rijks in het be zit van de wisselbeker, die hij ook in 1950 had gewonnen, toen echter met Romanichel. Het kampioenschap van Nederland, dressuur Z-A. werd gewonnen door mej. H. ten Bos uit Almelo met Mike. Zij ver zamelde 207% punt. Voor de geschiktheidsproef voor rij paarden waren twaalf inschrijvingen. Als eerste in dit onderdeel eindigde mevr J. Weyhenke uit Wassenaar met Pimpernel. Prins Bernhard, die ook tot de deelnemers behoorde, werd vijfde ge klasseerd. In het springconcours a l'Americaine. voor teams van drie personen werd winnende équipe: mevr. Rijks (Rotter dam) met Red Poppy, J Rijks Jr (Rot terdam) met Master en W Hendrickx (Grathem) met Patrick. Dit team maak te in totaal 35 sprongen. Geen enkele ploeg maakte alle sprongen. Zodra de eerste ruiter een fout maakte, moest hij zijn parcours overgeven aan zijn team genoot, deze sprong dan het parcours uit van de eerste ruiter, daarna begon hij aan zijn eigen parcours totdat hij een fout maakte of het geheel uitreed, waar na de derde ruiter nog moest springen. KORFBAL Seriewedstrijden De Demping Ondanks de minder gunstige weers omstandigheden kon dit tournooi thans volledig uitgespeeld worden. De organiserende vereniging kan dan ook op een sportieve, geslaagde dag terug zien. In de 2e kl. L.K.B.-afdeling was Zuiderkwartier de sterkste, terwijl by" de adspiranten K.N.S. ais winnaar te voorschijn kwam. De demonstra tie wedstrijd tussen de eerste twaalftallen van Vicus Orientis en Fluks.die echter beide meerdere in vallers telden, had een sportief verlcop, doch dit stond niet op hoog peil, Vicus Orientis won deze ontmoeting verdiend met 42. De volledige uitslagen van dit tour nooi luiden: 2e klasse L.K.B.De Algemene—Noor derkwartier 01De Demping Zui derkwartier 00; De AlgemeneZui derkwartier 02; De DempingNoor derkwartier 10; CrescendoZuider kwartier 02; De AlgemeneCrescendo 02Noorderkwartier Zuiderkwartier 01; De DempingCrescendo 13; De AlgemeneDe Demping 14; Crescendo Noorderkwartier 20. 1. Zuiderkwar tier; 2. Crescendo, Adspiranten: De Alg.Fluks 03; Noorderkw.—V.O. 0—1; K.N.SOlym- piaan 10De DempingFram 20De Alg—V.O. 13; Fluks Noorderkw. 12-; K.N.S.Fram 00; OJjympiaan De Demping 21; De Alg.—Noorder kw. 00; ViousFluks 00; K.N.S De Demping 0—0; FramOlymipiaan 00; De Alg.De Demping 02; Noor derkw.K.N.S 0—0; VicusFram 20; FluksOlympiaan 20; De Alg—K.N. S. 04; Noorderkw.—De Demping 0—0; VicusOlympiaan 12; Fluks—Fram 20; De Alg.Olympiaan 03; Noor derkw.Fram 00; VicusDe Demping 1—0; Fluks—K.N.S. 0—1; De Alg.— Fram 0—3; Noorderkw. Olympiaan 0—2; Vicus—K.N.S. 0—3; Fluks—De Demping 11 1. K.NB.; 2. Vicus Orientis; 3. Olym piaan. CRICKET Vijfde toetswedstrijd voor Engeland Engeland heeft de vijfde toetswed strijd tegen Zuid Afrika gewonnen met vier wickets. Zuid Afrika scoorde 202 en 154 runs en Engeland had geantwoord met 194 en 164 runs voor zes wickets. Van de vijf toetswedstrijdèn, welke zijn gespeeld, heeft Engeland er 3 gewon nen. een verloren en een ontmoeting eindigde in een draw. A.C.C. kampioen van Nederland Uitslagen van de crickelcompetitie. le klasse: HCC 2—ACC: draw (ACC 187, HCC 48 voor 4 tijd). Door dit resultaat is ACC Kampioen ran Nederland ge worden HBSKampong; gewonnen dcor HBS met 6 wickets. Door deze uit- Quick Boys won Katwijk- Jubileumwedstrijd Ter gelegenheid van het 12%-jariz bestaan van „Katwijk" werd op het Katwijk-terrein een jubileumwedstrijd gespeeld tussen Quick Boys en Blauw zwart. Er was veel belangstelling. Bij Quick Boys on-fcbrak midhalf Schaap, terwijl Blauw-Zwart het zonder haar midvoor moest stellen. Aanvankelijk wogen beide partijen aardig tegen el kaar op, terwijl er met een élan werd gevoetbald, als gold het een belangrijke competitiewedstrijd. Door een misver stand in de in het nauw gebrachte Blauw Zwart-defensie werd het na 10 minuten reeds 10 voor Quick Boys, terwijl nog voor de rust v. d. Oever met 'n schot, waartegen geen kruid gewas sen bleek, de stand op 20 bracht. Na de hervatting was Quick Boys sterker Tweemaal schoot v. d. Oever tegen de lat, maar even later speelde hij zich mooi vrij en thans was het schot lager gericht (30). Zandbergen had deze middag het gevoel voor richting verlo ren, want verschillende malen kreeg hij goede en mooie kansen, maar hij schoot telkens naast. Ongeoorloofd aanvallen kwam Blauw Zwart op een strafschop te staan, welke door Zandbergen werd benut, 40 Door van Duyvenbode werd het 50. Bauw had aan de andere zijde niet zo heel veel werk gehad, maar eenmaal had hij ge luk, toen een van links ingeschoten bal via de staander het veld weer insprong. Op het allerlaatste moment van de wedstrijd redden Blauw-Zwart nog enigszins de eer, door van dichtbij te scoren 51. Afgetrapt werd er niet meer De voor deze wedstrijd beschikbaar ge stelde beker werd na afloop door de heer Schrama, bij ontstentenis van voorzitter Goedhart, met enige woorden van ge lukwens overhandigd aan de winnende ploeg. S.J.C. speelde goede oefenwedstrijd In een vrij goede wedstrijd heeft SJC de met enkele invallers spelende tweede klassers een verrassende 32 nederlaag toegebracht. Reeds direct na de aftrap nam SJC door C. Alkemade de leiding, terwijl een kwartier later dezelfde speler de voorsprong vergrootte tot 20. Lang zamerhand kwamen de zwartwitte be zoekers er echter beter in en door hun rechtsbinnen werd het 21. Na de rust bleven de bezoekers door hun techniek en samenspel de meerderen, doch hun schieten was slecht. Nog slechts een maal wisten zij te doelpunten, terwijl enkele minuten voor het einde H. Al kemade het winnende doelpunt voor SJC maakte Een goede oefenpartij voor de komende competitie. Lisse 1 Delft 1: 2-3 Fn het Lisser Sportpark speelde Lisse een oefenwedstrijd tegen de 4de klasser Delft. De Delftenaren speelden technisch beter dan Lisse en wisten voor de rust een 10 voorsprong te nemen. Nadat in de tweede helft P. Kapteyn gelijk had gemaakt, voegden de bezoe kers nog twee doelpunten aan de score toe, terwijl kort voor het einde Lisse een tweede doelpunt maakte uit een penalty. Eindstand 23. UVS kraakt VCS De pas gepromoveerde Haagse vereni ging VCS had tegen UVS weinig in de melk te brokkelen. Hoewel zij aanvan kelijk de leiding nam en nadat Lieshout de partijen weer op gelijke' voet had ge bracht, weer scoorde, was haar rol spoe dig uitgespeeld. UVS bracht nog voor de rust de stand op 42, terwijl de Leide- naars daar na de hervatting 82 van maakten. ASC—RIJSWIJK 7—3. ASC speelde gisteren een oefenwed strijd tegen Rijswijk, welke de rood zwarte Leidenaars, hoewel zij vele in vallers telden, met 73 wonnen. Bij het ingaan van de rust leidde Rijswijk met 2—1. SERIEWEDSTRIJDEN ALPHEN II. Zaterdagmiddag vonden op het Al- phenterredn seriewedstrijden plaats, waaraan werd deelgenomen door de re serve elftallen van Alphia. ARC en Al phen alsmede door het eerste elftal van Voorburg. Alphia II wist Alphen II met 30 te kloppen, terwijl Voorburg met 64 de baas bleef over ARC II. In de finale was het ARC II. dat Al- phen II met 32 aan de kant zette, ter wijl Alphia II met een 40 nederlaag in de strijd om de eerste en tweede prijs tegen Voorburg genoegen moest nemen. :-W$ slag werd HBS kampioen der le klasse, afd. B. Hermes DVSHCC I: gewonnen door HOC ('H-DVS 139 voor 8, HCC 141 voor 0). 2e klasse B: Kampong 2Ajax OA) gew. dcor Ajax met 5 wichets (kam pong 50, Ajax 74) ALPHIA I WINT IN WOERDEN. Alphia nam met het eerste elftal deel aan de seriewedstrijden van VEP en wist in de voorronde het eerste elftal van de Rotterdamse derde klasser The Rising Hope met 31 te kloppen. Zon dag 2 Sept worden de finale's gespeeld. ALPHEN OEFENDE IN BILTHOVEN. Het eerste elftal van Alphen speelde Zondagavond te Bilthoven een zeer goe de oefenwedstrijd tegen het eerste elftal van BVC. Nadat Alphen door Lentz de leiding had genomen, wist de thuisclub doelman A Ram in de eerste helft twee maal te passeren. Hoewel Alphen daar na steeds in de aanval was, zag de BVC midvoor toch kans de score nog te ver hogen, zodat de eindstand 31 voor BVC werd. ZWEMMEN Rinus Daatseloar wint Schelde-beker De gunstige weersomstandigheden voor de tiende internationale Schelde- beker-zwemwedstrijd hebben toch niet tot goede tijden geleid, immers de deel nemers moesten, dit in verband met de stromingen, 7 48 km afleggen, waarbij 't getij niet bijzonder gunstig was. De tij den zijn hierdoor nadelig beïnvloed. De start vond plaats bij Breskens. de finish was bij het badstrand van Vlissingen. De resutaten luiden: 1. M. v. Daatselaar (De Robben) tijd 2 uur 18 min 34,4 sec; 2. Hessing (DJK) 2 27 53,2; 3. Scheffer (DJK) 2.37.27.8; dames 1. Willy Willemse (HDZ Am sterdam) tijd 2 urn- 36 min 34,3 sec; 2. Thea v. Kollum (Robben) 2.44 08,5; 3. Els Kemperman (Hilversumse ZC) 3.01.28,5. TAFELTENNIS TREFFERS (Roelofarendsveen) Een trouwe schare supporters had zich Zaterdagavond 'om de tafel ge schaard voor het bijwonen van de se lectiewedstrijden voor het hoofdklasse- team. Deze eerste avond is een groot succes geworden. Er werd zeer goed spel ten beste gegeven én er was spanning in overvloed, wat de volgende uitslagen bewijzen: Jan v. d. ZwetWill v. d. Zwret 1501; 21—16; 21—19; 21'12. Jos v. d Meer— Nico Heemskerk 21—13 12—21; 19—21; 1921 Jan v. d ZwetNic Heemskerk 18—21; 14.—21; 23—21; 18—21. Jos v. d. Meer—Will v. d. Zwet 21—16; 17—21; 16—01; 21—17; 13—21. Nic. Heemskerk— Will v. d. Zwet 21—16 20—22 21—16; 21—19. Zaterdagavond a.s. wordt de tweede ronde verspeeld. VOLLEYBAL RESERVES VAN JOEGOSLAVEN SPELEN TEGEN PROFESSORENWIJK Nader vernemen wij, dat de wedstrijd welke de Joegoslavische kampioensploeg Mladost uit Zagreb morgen te Leiden tegen het Nederlands zestal speelt, om halfaoht aanvangt. Vooraf speelt Pro- fessorenwijk een ontmoeting tegen het B-team van de Joegoslaven om twee games. Aanvang 7 uur. De Haagse Ooievaar voor Fosto Het minder gunstige weer ten spijt was een talrijk publiek naar Duin- digt getogen om de verrichtingen van het puikje der Nederlandse drafsport gade te slaan. De meeste belangstel ling gold ongetwijfeld de verwachte strijd in het kampioenschap Neder landse paarden tussen de twee klasse- paarden Kievit S en Nellie Gregor, die een buitengewone snelheid paren aan soms grote fouten. Het werd een buitengewoon mooie strijd tussen acht paarden, waarvan Kievit S. die aan de start zeer gunstig de eerste positie had geloot, profiteerde door de kop te nemen, gevolgd door Leo Axkit en Juno Vita. Deze volgorde bleef lang gehandhaafd, doch Nellie Gregor met Tijmen v. d. Veen op de Sulky, die aan de start haar traditionele fout had gemaakt, liep zienderogen op het leiden de trio in, zij' kon echter de leidster niet meer dreigen en Geersen stuurde de snelle Kievit in een 1.24 km tijd voorbij de rechter. De door Heskes ge reden 14-jarige Edel Scott snoepte het plaatsgeld voor de neus van Leo Axit weg. Een door de rijder van Nellie Gre gor ingediend protest wegens hinderen bracht geen wijziging in de uitslag en zo werd het paard van de heer A. Voor- douw Nederlands kampioen. In het Criterium der 3-jarigen, waar voor vyf paarden startten, kon ae door Marten Vergay gereden favoriete Post- duifje G in de beginne geen benen vin den en Geersen nam zijn kans waar door met Petite Casmdra de leiding te nemen, gevolgd door Persimmon met Jan de Vlieger. Wel kon Postduifje een groot stuk van het verloren terrein her winnen, doch de inspanning bleek te groot en verder dan de tweede plaats achter Petite Casindra kon zij het niet brengen. De openingsdraverij besliste J. v. d. Broek met Petulance K, na een zeer scherpe finish, met de door Gies in 't Veen gereden favoriet Peter Spencer, in zijn voordeel. Patrick Duluth Z. die het veld lange tijd leidde en derde werd, kwam iets stoom tekort. Door zeer grote deelname werd de Tnanon-prijs gesplitst. In de eerste af deling zegevierde Geerson met de als laatste gestarte Menno Dynamite op fraaie wijze. Jan de Vlieger bezette met Otella de tweede plaats. In de tweede afdeling verraste Jan Wagenaar door een overwinning met Oscar Major. Door uitschakeling van enige paarden incasseerde eigenaar IJseling met Nike van Hollo het plaats geld. Leerling B. Leeuwenkamp stuurde op sublieme wijze, met 20 m ontheffing, Little Axkit ter overwinning. Een pro test, ingediend door Geersen, de rijder van Notekraker S. wegens het niet hou den van de rechte lijn, werd toegewezen, zodat Little Axkit naar de tweede plaats werd teruggesteld. Een groot deel van het publiek was het met deze uitspraak niet eens en gaf hiervan op duidelijke wjjze uiting. De ren om de Haagse Ooievaar over 2100 m besliste Pex met Tosto op over tuigende wijze in zijn voordeel. Rance plaatste zich met Prince Albert als tweede. Ook de Trocadero prijs werd een over winning voor Pex mol de favoriet Clii- berta, die m het rechte eind duidelijk haar kracht toonde. Het tweede geld was voor Delbrasinne met Manola. Dicky, gemonteerd door v d. Kraats, nam de derde ren voor zijn rekening. Etoile du Nord met het topgewicht van 76 kg kon geen bedreiging betekenen en de door Groos knap gereden Asman passeerde als tweede de rechterstoel. Uitslagen: Tipperaryprijs. afstand 2100 M.: 1 Pe tulance K (J P. F. v. d. Broek) tijd 3.10 7. km-tijd 1.30; 2. Peter Spencer (E. G. In 't Veen) 3.10.7. 1.309, 3. Patrick Duluth Z (B. Visser) 3.15, 1.34.7. Toto' winnend f. 6.20, pl. f. 1.80. f. 1,40, 3.—, gek. f. 3.70. cov. f 4,80. Criterium der 3 jarlgenprijs. 2460 Mi: 1. Petite Casindra (VV. H Geersen) 3.42. 1.29 5; 2. Postduifje G (M. Vergaye) 3.43 6. 1.28 7; 3. Persimmon (J. de Vlieger) 3.45 2. 1.30-8. Toto: w. f. 2.10. pl. f. 1.30. f.130. Gek. f. 2.50 cov. f. 2.90. Kampioenschap Ned. paarden. 2500 M.: 1. Kievit S (W. H Geersen) 3.30. 1.24; 2. Edel Scott (N. Heskes) 3.30.6. 1.24.2; 3. Leo Axkit (J. Wagenaar) 3.30.6. 1.24.2. Toto: w. f. 2.00. pl. f 1.90, f. 2.50, 3.10. Gek f. 23.90. cov. f. 8,30. Trlanonprijs 2180 M.1ste afd.: 1. Men no Dynamic (W H. Geersen) 3.11.2, 1.26.1; 2 Otella (J de Vlieger) 3 12.1. 1.27.4; 3. Nevada L (C. G. Laarman) 3 12 6 1.28.3 Toto: w. f 2,50. pl. f. 1,20, f. 1.40. f 1.60. f4,20 cov. f. 4.40. 2de afd 1. Oscar Major (J. Wagenaar) 3.11. 1.26 8; 2. Nike van Hollo (W. G. IJs- sellng) 3.11.8. 1.27.2; 3. Myrtllus (T. A. v. d. Veen) 3.13.2. 126.3. Toto: w. f. 4.20, pl. f.160. f. 1.70 f. 2,10, gek. f. 29,70. cov. f.5 70. Trlgonellaprijs, 2520 M. 1. Notekraker S (W. H Geersen) 3.33.5, 1.24.1; 2. terug- gestelde Little Axkit (B, Leeuwenkamp) 3 33.4. 1.26; 3. Lord Heny (J. de Vlieger) 3.34 8. 1 25.2. Toto* w. f 1.70 pl. f,1.50. f. 2,60. gek. f. 7.30. cov. f. 6.4Ö. .Trocaderoprijs 1100 M: 1. Chiberta (J. C. Pex) 1.12.2; 2. Manola (F. Delbras- slnne): 3. Nuit Blanche (G. W. Groos). Toto: W. f. 1.80. pl. f.130. f. 1.50. Gek. f 5.30 cov. f. 3.50. Haagse Ooievaarsprijs, 2100 M.; 1. Tosto (J. C. Pex) 2.22; 2 Prince Albert (L. Ran ce). 3. Flying Gal (H. Pije). Toto: w. f. 2,60. pl. f- 1.60. f. 1,90, f. 3.—. gek. f 11,90. cov. f 4.90 Traviataprljs 1350 M.: 1, Dloky (H. J. v. d. Kraats) 1 28.8; 2. Aman (G. W. Groos); 3. Fleur Demelisse (L. Rance). Toto: w. f. 4,70, pl. f. 1.90. f.2. Gek. f6.10. cov. f. 4.50 Totale omzet totallsator. f. 100.725,50. ATHLETIEK. Dwars door Leiden Dit jaar wordt op 29 September de estafette ..Dwars door Leiden'" door de A V. Holland georganiseerd. La Gantoise uit Gent neemt deel met een sterke ploeg (5 lopers uit de natio nale ploeg!» Voor de niet KNAU-verenigingen (voetballers etc.) komt er te beginnen dit jaar een aparte wisselbeker; ASC is inmiddels met de training voor deze 10 x 400 M. begonnen. Nederlandse athletiek-jeugd sterker dan Belgische De landenwedstrijd NederlandBelgië juniores, die in het gemeentelijk Sport park te Tilburg werd gehouden, is ge wonnen door Nederland, dat 163 punten behaalde tegen België 143. Tijdens deze wedstrijden werd het invitatienummer 3000 meter na een fel duel gewonnen door Wim Slijkhuis (Trekvogels) in de tijd van 8 min. 34.2 sec., op 8 meter ge volgd door Hans Harting (AAC), wiens tijd 8 min. 38 sec. bedroeg. Om de P.H.-beker Zondag a.s. worden ie Amsterdam, ge organiseerd door de AV 1923, de jaar lijkse wedstrijden om het clubkam pioenschap van Nederland voor heren, gehouden met de P H.-beker als inzet. Deelnemende verenigingen zijn: AAC, AV '23, Vlug en Lenig (Den Haag), Trekvogels (Den Haag), Haarlem en DOS (Utrecht). Houtzager kampioen kogelslingeren Tijdens -oen vijfkamp voor dames en een tienkamp voor heren te Rotterdam werd het nummer kogelslingeren om het kampioenschap van Nederland ge houden, waarvan het resultaat luidt: 1. J. Houtzager (EAV) 52.09 m, 2. A. de Bruyn (V en L) 50.06 m, 3. J. Versteeg (Trekvogels) 45.72 m. 4. T. v. d. Maat (V en L) 43.74 m. W.I.K. organiseerde regionale wedstrijden Zaterdag werden te Wassenaar, geor ganiseerd door WIK, regionale athletiek- wedstrijden gehouden. De belangrijkste uitslagen lulden: 600 M. Jongens B: 1. P. Veltman, Trek vogels 1.35.2; 2. C. Wanrooy Holland 1 35.2. 800 heren A; 1. J. C. Meyborg, Slomo 2.2.8; 2. J. Fekkes, DOS 2.4.-. 800 heren B. 1. J. F den Tonkelaar. Holl. 2.4.8; 2. H. Hendriks. Slomo, 2 10.6. 800 M. Jongens A. 1. D. Veltman. Trek vogels 2.9.9; 2. R. Boshuyer, A.V. '40, 2.11.2. 800 heren C: 1. J. v. Tienen Parthenon 2.12.6; 2 W. Kroon, Trekvogels 2.13 6. 800 heren D 1. A G v. Tol, WIK 2 15 9; 2. K. van Katwijk. Shot g.t. 60 M. Meisjes C l F. v. Oosterom Zwaluwen 8.8: 2. L. Brunt. Bataven 9 .-. 80 M. Jongens B; 1 J. v. d Veer, Ba taven 9.8; 2. C. van Wanrooy, Holland 10.1. 80 M. Meisjes A1. S. Donkers. WIK 11.-; 2 F. Karelse, DES 11.1. 100 M. heren C: 1. J. Boon, Trekv. 11.8: 2. R. Nteuwenhuys, WIK 11.9 100 M. dames D 1 G v. d. Hoek. WIK 14.-; 2. E Bode Slomo 14.5. Ver Dames B. 1 M. Hendriksen. WIK 4.56; 2. A. v. Ovost, Bataven 4.52. Ver Dames C; 1. G. Klps, Nw. Br. 4 86; 2. Th. de la Bije, Nw Br. 4.55. Ver Meisjes A l G. Kareis. DES 4.55; 2. B. Perrenet. Zwal 4 49. Ver heren C: 1. J. Koppers Warraun- da 6.07; 2 H. Hendriks Slomo 5.87. Kogel Jongens A: 1. J. v. Rooy. Shot 11.44; 2. T Strik. Zwal. 10.41 J Kogel Meisjes A. 1. M. Schröder. Bata ven 9 38; 2. S. Paardekoper, BI. Zw. 8.72. Kogel Jongens B; 1. J. v. Rooyen. Ba taven 10.48; 2. J. Kleine, Bataven 10.22. Speerwerpen heren B 1. G. Sega ar, Holl. 38.68; 2. C. van Venetiën, Holl. 37 45. 1500 heren B; 1. C. Tuvnman Bataven 4.24.4; 2. G. Veldhoven. P.P. 4.32.4. 1500 Heren C: 1. C. Noordermeer, Ba taven 4.25.8; 2. J. v. d. Voort. Trekvogels 4.26.6 1500 Heren D: 1. P. Mceuwlsse, War- munda 4.36.6; 2. J. v. d. Berg, Bataven 4.39.-. 4 x 100 Heren: 1. Holland 47,4; 2. Slo mo 48.9. 4 x 100 dames: 1. WIK 56.2; 2. Gem. ploeg 56 8. 4 x 100 Jongens A: 1. WIK 50 7; 2. Hol land 50.7. 4 x 80 M. Meisjes A: 1. WIK 46.16: 2. BI. Zw. gediskw Olymp. estafette: 1. WIK 4.5.9; 2. Ba taven 4.7.-. WATERPOLO Sleutelstad uit degradatiegevaar Doordat VZ.V. Velzen wederom 2 punten in mindering heeft gekregen, heeft de Sleutelstad de onderste plaats verlaten en vrij ran het spelen van de gradatiewedstrijden. De L.Z.C. zal nu met de Vest uit Naarden en V.Z.V. uit Velzen in een halve competitie moeten uitmaken wie van de drie het volgend jaar weer in de 2e klasse zal uitkomen. Het rooster is als volgt samengesteld: Donderdag 23 Aug. L.Z.C.V.Z.V., Zon dag 26 Aug. de VestLZC en Donder dag 30 Aug. V.Z.V .—de Vest. Onder grote belangstelling van fat publiek en begunstigd door mooi zeilweer begon Zaterdag de Sneek week. Een overzicht van de deel nemers in de Larkenklasse, korte tijd na de start. ZEILEN. Sneekweek begonnen Dit week-eind werd on het Sneker- meer een aanvang gemaakt met de tra ditionele Sneekweek Zaterdag was het Drachtig weer. maar gisteren was het aanmerkeliik slechter. Een B.M. kap seisde en een Lark sloeg om. zonder dat persoonlijke ongevallen zich voordeden. De uitslagen van Zaterdag luiden. 12-Voets jollen; 1. De Zaaier (Haar lem): 2. De Vries Lentsch Jr (Amsterdam) Jeugdklasse: 1. Mulder. Groningen: 2. Woortmnn. Groningen; 3. Van der Ho nen (Leiden). Valkenklasse. groeD 1: Ir Zulderboan (Gouda): 2. De Joode (Amsterdam). B.M-klasse: 1. Van der Zee (Gronin gen): 2. Jonkers (Gorreditk). 16 M2 Eenheidsklasse A. groep 1: 1. Vegter (Groningen); 2. Fokke Jansma (Grouw) Valkenklasse groep 2: 1. Van Hclvert, Leiden; 2. Jongeneel. Boskoop; 3 Mulder, Langweer: 4. Go'udrlaan (Voorschoten) 12 M2 klasse 1. Kraan (Oude Wete ring): 2. De Kool (Amsterdam). 16 M2 Eenheidsklasse A. groep 2: 1. Rleks Helder (Paterswolde): 2. Helder (Paters wol de). Pampusklasse: 1. Kincma (Hilversum): 2. De Jong (Sneek).. Vrljheldsklasse: 1. Krist (R'dam). 2. De Vries (Grouw). Regenboogklasse groep 1: 1 Hofland, Rotterdam; 2. Bergsma (Voorburg); 3. Van der Zij pp (Sneek). Olympiajollen: 1. Bos (Groningen); 2. Jonker (Hoogezand) Regenboogklasse. groep 2: 1. Hendriks (Sneek); 2. Sleverts (Bloemendaal); 3. Alberda (Sneek). Uitslagen van Zondag; 12-Voets Jollen: 1. De Zaaier (Haar lem); 2. De VriesLantech Jr. Jeugdklasse- 1. Mulder (Groningen): 2. Korver (Amsterdam) Valkenklasse groep 1: 1. Zulderbaan: 2. Van Slooten (Leeuwarden); 3. Mul der. B.M -klasse: 1. Jonkers; 2. Van der lè M2. Eenheidsklasse groep Al: 1- Kerstholt (Paterswolde): 2. Jansma (Grouw). Valkenklasse eroep 2: 1. Van Buren (Rotterdam); 2. Brongers (Groningen). 12 M2 klasse: 1. Kraan; 2. De Kool. Pampusklasse 1. Bakker Sneek; z. Nieuwenhuis, Sneek; 3. Mils. Lelden. Vrilheldsklasse: 1. Nooit gedacht (IJlst) 2. Van der Meulen (Joure). Regenbogen groep LT. Alberda; 2. vro lijk (Sneek). Olymplajollen: 1. Bos; 2. Jelles (Over- Regenbogen groep 2: 1. De Jonc (Jou re); 2. Zwart (Sneek): 3. Hofland (Rot terdam). WIELRENNEN. Peters wint Ronde van Volendam Zaterdag is de Ronde van Volendam voor profs verreden over 125 km. In het parcours, dat 100 maal gereden moes' worden lag een gedeelte van zeedijk die beklommen moest worden, gevolgd door een afdaling het dorp in Winnaar werd Gerard Peters uit Haar lem in 3 uur 3 min. 20 sec., direct ge volgd door Bakker (Zaandam) in d®" zelfde tijd. Op een halve ronde volgde als nummer drie Dekkers (Eindhoven) in 3 uur 4 min. 20 sec. Schulte kwam in een van de bochten, kort na het begin, te vallen, maar heP in één ronde zijn achterstand in, r>a ongeveer 50 ronden gaf hij echter op. HENGELSPORT. Leidse Voetbalveren. VTL. ^aarlil,et se prijsviswedstrijd. De vangst was n-ej best want van de 41 deelnemers waren er 19 dae vis aan de schaal brachten- Uitslag: 1. J. Hartevelt, 2. J. H. Abspoel. 4. R. Molenaar met exha grootste vis, 5 G. Tegelaar. 6. C. Kat»*" 7. H. Kijk in de Veste. 8. P. Nooraennee- 9. W. Kooreman. 10. H. Kooreman. Visclub ..Tuinstadwiik" Wedstrijd» de Ringvaart Ondanks het soede «re viel de vangst teeen. Er werd 1278 cram vis aan de schaal gebracht. H Uitslag: 1 J. v. d. Reyden. 2. Cbr. v. Pluiim Jr. 3. Van Houten. 4. Grmj0»1' 5. Habraken. 6. Regeer. 7. Van Dorst. „De Voorn". Wedstrijd te Nlm)** Wetering. De vangst was redeluK. werd ln totaal 4699 gram aan de sen gebracht. Uitslag: 1. J. Lamboy pioensbeker en beker grootste vo0™-..^ J. Laurier. 3, M. Keereweer met hel grootste blei. 4. P. v. d. Visch. 5. J-oP renbure. 6. C Kleinman. 7. S. 9lD-.ei 8 C. M. v. d. Laan. 9. J. Hoorn. l». Braggaar. „De Verwachting" Wedstrijd lo Rijn te Koudekerk. De vis gaf niet tnu Er werden in totaal 6 visjes veiecnws Uitslag: 1. W. de Jaeger. 2 W. I Ta"u7 3. J. Laurier, 4 N. Ravensbergen. o. Schoondergane Jr. „De Bliek" Wedstrijd ln de Rinj vaart bil Oude Wetering. De matig. Na 2 x 1 1/2 uur hengelen er 5505 gram vis aan de schaal geDr-c- Uttslag. 1. C. Zandvliet ^^fibe£Lu- pr. en wlsseltak gr. voorn). 2. H. ow«" ten. 3. S. Braxhoven. 4. Chr. Schouten- 5. R. Zandvliet. W Vink (wisselt; gr. bliek). 7. Chr* Schouten. 8. I- l*** kool. 9. W. Schouten 10. K. Schouten- „De Bliek" De leued van viste Zaterdagmiddag ln Oude yeter De vangst was slecht. Ultslae' Schouten (en wlsselbeker). 2. C. oen ten. 3. v. Vuuren (wlsseltak gr. yoo 4 Hartevelt. 5. J. Bek ooi. 6. de Wit J. Schouten. 8. v. d. Voet. 9. Pet.

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 4