„GEEN BLIJVENDE STAD" J r PANDA EN DE WOUDROVERS Leids chauffeur Segaar te Maarheeze gedood Slachtoffer van botsing tussen truck en autobus Wég die pijn AKKERTJES Slaapt U slecht Ongeregeldheden in Ambonezenkamp te Vugkt Hevige vechtpartij eiste drie levensgevaarlijk gewonden TOP! DAT IS HET.... ORANJEBOOM BIER! Herman van Hatfum Radio-programma MAANDAG 20 AUGUSTUS Toen Zaterdagmorgen om ongeveer 7 uur een volle Philips-personeelsbus met meisjes in het dorp Maarheeze ee'n auto wilde inhalen, naderde uit tegen overgestelde richting een truck met opl cgger van de firma Vollebregt uit Lei den, beladen met eternietbuizen. De chauffeur van de bus trachtte nog zyn voertuig veilig te stellen, doch slaagde daarin niet. De zwaarbeladen truck reed recht op de bus in met het gevolg, dat de 43-jarige chauffeur Pieter Segaar, wonende aan de Waardgracht te Leiden, op slag gedood werd. Twee meisjes uit de bus werden ern stig gewond cn moesten naar een zie kenhuis worden gebracht, terwijl twee andere meisjes minder ernstige verwon dingen opliepen. De trailer werd aan de voorzijde geheel ingedeukt. Over de toedracht vernemen wij nog het volgende: Op de parkeerplaats voor autobussen rechts langs de Rijksweg Weert—Eind hoven precies tegenover hotel A. Win ters te Maarheeze stond een autobus ge reed voor het instappen van arbeiders van de N.V. Philips Nadat de arbeiders waren ingestapt startte de chauffeur zijn bus en reed de Rijksweg op. toen vlak- cTaarachter de Philipspersoneelbus met meisjes uit België naderde. Mede door het zeer slechte zicht ter plaatse wegens de mist. heeft de chauffeur van de ach- teroprijdende Philipsbus de voor hem l ijdende autobus te laat bemerkt. Door krachtig remmen trachtte hij zijn bus nog achter de voor hem rijdende bus tot stilstand te brengen. Dit gelukte hem helaas niet. Om een aanrijding te vpor- komen week hij toen naar links uit. Ter zelfder tijd kwam uit de richting Leende de truck met oplegger uit Leiden. Een botsing was onvermijdelijk De Philips bus werd in het midden van de rechter zijkant geramd. Dc gevolgen waren ontzettend. De bestuurder van de truck uit Leiden raakte geheel bekneld in de mede door Ergerlijke dierenmishandeling De Haagse politie hield Zaterdagmor gen op de Rijswijkseweg onder Den Haag een vraohtauto aan. die op weg was van Leiden naar Rotterdam. Bij het openen van de achterklep van deze wagen kwam een ergelijk geval van dierenmishandeling ^an het licht. 67 schapen werden op en onder el kaar in deze auto aangetroffen. Een gedeelte van de eerste verdieping was namelijk onder liet gewicht van de schapen bezweken en zo was een aan tal van de dieren op de onderstaande schapen terecht gekomen. Eén van de dieren was reeds gestorven. Een gedeelte van de schapen we*d in het gemeentelijk slachthuis te 's-Gra- venhage gelost. Tegen de chauffeur werd proces-verbaal opgemaakt. KORT GEDING SPEELCLUB UITGESTELD. De behandeling van het korte geding van de speslclub „Aristo" tegen de Staat der Nederlanden inzake het arresteren van leden en het sluiten van het ver enigingsgebouw is op verzoek van mr S. van Oven versohoven van 20 tot 27 Aug. het opschuiven der zware buizen ver nielde cabine en was vrijwel op slag dood. Het slachtoffer was gehuwd cn laat geen kinderen na. De truck werd totaal vernield. In de autobus bleken twee meisjes ernstig doch niet levensgevaarlijk te zijn gewond. Circa 20 andere meisjes, allen uit België, liepen lichte verwondingen op. Van de drie gewonden, die naar het ziekenhuis te Weert werden vervoerd, kon een gewonde naar haar woonplaats terugkeren. De twee anderen werden later op de dag naar een ziekenhuis in België overgebracht. De meisjes kwa men allen uit Maeseyck of omgeving. Hiicpz. (Med.-adv.) die Uw nachtrust. Uw humeur en Uw lust tot werken ver stoort. Neem bij hoofdpijn, kiespijn, zenuwpijn een paar ...die helpen direct! Belgisch zeiljacht opgepikt VIJF OPVARENDEN UITGEPUT TE SCHEVENINGEN Het vissersvaartuig SCH 339, de „Guus" heeft Zaterdagavond op on geveer 20 mijl ten Noorden van IJ- muiden het Belgische zeiljacht „Zwar te Tulp'' opgepikt en naar Scheve- ningen gebracht. Dc vijf opvarenden, twee mannen, een vrouw en twee meisjes, waren byna geheel uitgeput. Zaterdagochtend was het scheepje uit Harwich vertrekken, met bestem ming Oostende. Tot de Westhinderbank verliep de reis vlet, maar daarna kreeg men last van het slechte weer. Besloten werd het zeil te strijken en alleen op de fok verder te varen voor de wind. Door de harde zuidwesten wind werd het jacht met vrij grote snelheid in N.O. richting gedreven. Even later sloeg de sloep los en verdween uit het gezicht. Urenlang dreef het scheepje zo voor de -wind, af en toe werd de mo tor aangezet, maar die had niet vol doende kracht, cm het jacht de gewen ste koers te houden. Tenslotte wisten de opvarenden niet meer, waar zij waren. Na ongeveer 36 uur zo rondgetobd te hebben, werd te „Zwarte Tulp" einde lijk door de Sch 339 opgepikt. (Ingez. Med.-adv.) door rheumatiek, spit. Ischias, hoofd en zenuwpijnen, neemt dan Togal. Verdrijft In al die gevallen snel en afdoende die pijnen en U slaapt heer lijk. Togal baat! Zuivert de nieren en is onschadelijk voor hart en maag. Bij apoth. en drog. fO-83. f2.08. f754 Bij niet te strenge winter: Voldoende kolen voor huisbrand De huidige kolenvoorraad in ons land kan w orden geschat op 800.000 ton, voldoende om de totale behoefte te dekken. Zoals de toestand zich thans laat aanzien, dreigt er voor de komende winter, indien deze geen ab normaal streng karakter draagt, geen tekort aan huisbrand. Voor de indus triekolen zyn de vooruitzichten echter verre van gunstig. Dit heeft minister Van den Brink meegedeeld in ant woord op vragen van Kamerleden. De minister heeft in zijn antwoord nogmaals uitgelegd, dat de verhoging van de kolenprijzen noodzakelijk werd door de stijging van de prijzen der in te voeren kolen, waarop Nederland voor een derde deel van zijn brandstoffen- voorziening is aangewezen. Voor an- thraciet was geen zomerkorting vastge steld. zodat ook in dc winter geen opslag op de prijs wordt toegepast. Het is niet mogelijk de gevolgen van de verhoging der kolenprijzen door bijzondere maat regelen op te vangen. De minister ves tigt er in dit verband dc aandacht op. dat de kosten van levensonderhoud door deze stijging van kolen-, gas- en electri- citeitsprijzen per week zijn vermeerderd met 30 cent. De verhouding tussen deze kosten als geheel en de lonen wordt ge regeld bescnouwd in het overleg tussen de commissie voor lonen en prijzen en de Stichting van de Arbeid. HOOGSTE ONDERSCHEIDINGEN MUZIEKCONCOURS KERKRADE. De Jury van het gisteren gesloten in ternationale muziekconcours te Kerk- rade heeft de aan dit concours verbon den hoogste internationale onderschei dingen voor harmonie-, fanfare- en or kestverenigingen toegekend aan resp. de Kon. Harmonie „St. Caecilia" te Heer len, de Kon. Fanfare „St. Caecilia" te Bocholtz (L.) en de Orchest Verein Linz am Rhein. De beide eerste corpsen ver wierven automatisch ook de hoogste na tionale onderscheidingen. „DUIVENDIJK" HEEFT BELANGRIJKE VERTRAGING. Het s.s. „Duivendijk" van de Holland Amerika-lijn, dat aanvankelijk op 29 Augustus van Rotterdam naar de Noord Pacific kust zou vertrekken, zal eerst op 5 September a s. die reis beginnen. De oorzaak wordt geweten aan de omstan digheden in de Londense haven, waar door de ..Duivendijk", die nu op weg is naar Rotterdam, grote vertraging onder vindt. Inplaats van de gebruikelijke 4 of 5 dagen zal het oponthoud daar nu waarschijnlijk 12 dagen duren. Oorzaak interne politieke kwestie Gistermiddag zyn in het woonoord „Lunetten" te Vught, waar een groot aantal Ambonese gezinnen, in totaal 400 personen zyn ondergebracht, on geregeldheden uitgebroken. Een aan tal onruststokers, die uit andere Am bonese woonoorden op z g. verlofpas sen naar Vught waren gekomen, heeft kans gezien beroering te wekken on der de Ambonezen aldaar. De goed willende Ambonezen in het woonoord „Lunetten" bicken daarvan toch niet gediend en besloten eigenhandig een einde aan de onrust te maken. Het gevolg was een hevige vechtpartij, die ongeveer een half uur duurde. De gevolgen hiervan waren, naar de burgemeester van Vught jhr. mr F, van Rijckevorsel mededeelde, dat er enkele zwaar gewonden vielen. Een dreital moest zelfs per ijlings ontboden ambu lance-auto naar het ziekenhuis in den Bosch worden overgebracht, voor hun leven wordt gevreesd. Intussen was de gemeente-politie uit Vught gearriveerd. Deze kreeg onmid dellijk versterking van de marechaussee en de Rijkspolitie. Onmiddellijk werden de voornaamste raddraaiers gegrepen en zwaar geboeid naar het politiebureau in Vught weggebracht. Een aantal had moeilijkheden in het woonoord „Lunet ten" voorgedaan. De laatste dagen ech ter waren er enkele wrijvingen voorge komen, veroorzaakt door enkele onrust stokers uit andere kampen, die in het Vughtse kamp een 150 aanhangers kre gen. Dat men die wrijvingen in een kamp van 4000 personen 'Vughc is het grootste in Nederland) niet moeilijk krijgt, valt te begrijpen, aldus üe burge meester. De meerderheid heeft z'ch ech ter verzet en de slachtoffers vielen dan ook onder de raddraaiers. Het was ech ter een fout van de kampleiding, dat deze mij niet heeft ingelicht en gepro beerd heeft zelf de moeilijkheden op te lossen. Anders had ik maatregeien kun nen treffen en was mogelijk een botsing voorkomen. Aan de vechtpartij, aldus de burge meester, hebben ongeveer 400 perso nen deelgenomen. Er zijn rake klap pen uitgedeeld, er werd met messen en dolken gestoken cn met klewangs geslagen. Toen de politie kwam, wa ren de vechtpartijen al voorbij, maar toch moesten er uit enkele kamers in dc verschillende barakken nog Am bonezen met de sterke arm verwijderd worden. In totaal zyn 10 personen in verzekerde bewaring gesteld, van wie enkele voor eigen veiligheid. Over de achtergrond van de vecht- echter weten te ontsnappen; ae politie partijen zeide de burgemeester nog: zoekt naar hen. ..Achter de botsing steekt een interne De voornaamste raddraaier had zich Ambonese politieke kwestie. Het „hoe" met een pistool in een barak ver schanst. Na overreding en sommatie gaf hij zich over en is in arrest gesteld. Ook deze man bleek op een z.g. verlof pas naar Vught te zijn gekomen. De politie stelt een diepgaand onder zoek naar de oorzaak in. De Vughtse politie was door de kampleiding niet ingelicht over de aanwezigheid van de onbetrouwbare elementen, die op de verlofpassen het woonoord waren bin nengekomen. Bij een onderzoek van de barakken werden door de politie o m. een handgranaat gevonden, verschillen de messen, klewangs en dolken, alsmede een boksbeugel. Deze attributen zijn in beslag genomen. De onruststokers, als mede die Ambonezen door wie nieuwe vechtpartijen zouden kunnen ontstaan, zyfi vandaag naar andere plaatsen overgebracht. Tot nog toe, zo vertelde burgemeester Van Rijckevorsel hadden er zich geen (Ingcz. Med.-adv.) FEUILLETON OORSPRONKELIJK FEUILLETON door 10). Met Dolf had ze eigenlijk min of meer dcor een toeval contact gekregen, Ze waren alle twee op een partijtje ge vraagd en Dolf's fijne intuïtie had hem doen weten, dat zij zich in deze sfeer niet erg thuis geveelde en dat het haar moeilijk viel met de anderen mee op- geschroefd vrolijk te doen. In een nis mceas.e\« v-.n hot. kleine zaaltle had hii de hele lemaal 1. goea te merken, dat de inzinking van zijn vrouw cok haar diep had aangegre pen. Ze babbelde veel meer, nu ze met hem Dienen en nog eens dienen was haar enige verlangen. Daarin ging ze cp en onder. Andere behoeften had ze niet. En voor hem, de verstandelijke man, die uit hoofde van zijn beroep alles behoor de te weten en in alles strakke lynen behoorde te trekken, was het een ver ademing af en tce de wonderlijke zwen kingen en verwisselingen in haar ge moedsleven te observeren en er zich he- van"hët kleine ~®aaltje had hU de hele In te verdiepen. Het. deed hem avond' met. haar gespreker, terwyl om hen heen de stemmen rcezemcesden, de glazen klonken en de kurken knalden. Hy zou die avc-nd niet licht vergeten. Zij hadden e.kaar toen geestelijk ge vonden. Om elkaar nooit meer los te laten. Niet dat er geen strubbelingen waren geweest die eerste maanden na hun verloving. Hetty had buien van onver nietigbare melancholie en apathie, waarin ze onhandelbaar en onredelijk was, ongenaakbaar voor iedereen. En ze was onbegrensd eerzuchtig, bij ziekelijk af. Aanmerkingen duldde ze niet; ze kromp er onder ineen alsof men haar had geslagen. Musiceren deed ze alleen als ze er zin in had. Op verzoek kwam ze niet achter de piano Ze kon niet op bevel spelen, zei ze altijd. En dat gaf dan wel eens onenigheid, omdat men haai- niet be greep. Dolf moest zich dan altijd erg in houden en haar partij kiezen om haar daarna, met veel tact en liefde, over haar obstinate buien heen te helpen. Hij was de enige, van wie ze tenmin ste neg iets kon verdragen, omdat hij haar het beste begreep, het verst in haar straatje kon komen, met haar ogen de dingen zien en haar reacties meegevoelen. Anderen vonden haar al leen maar vreemd, hysterisch, gewild- interessant en aanstellerig. De weken van eenzaamheid eri studie werden voor Rijpstra een bron van steeds nieuwe ontdekkingen. Nu hij zijn vrouw niet. cm zich heen had en Liane, haar jongere zuster, die tijdelijk het huishouden waarnam, óf aan het werk óf het dorp in was dan wel in een luie steel by de radio zat, ging hü het dienstmeisje ook meer waarderen. Het was een eenvoudig kind, dochter van een boer even buiten het dorp. Hij kwam dichter bij haar staan en de ont dekking. dat hy haar verlegenheid en bedeesdheid niet aan slaafse onderda nigheid cf gemakzuchtige volgzaamheid moest toeschrijven, maar dat zo haar natuur was. betekende voor de predi kant heel veel. Nimmer drong ze zich op de voorgrond. ,Ails het zulk weer blijft zal Japik wel gauty gaan zingen", zei Rika. „Wèt zeg je?" mompelde de predi kant, tussen twee happen brood in en .zijn kopje adn Liane reikend voor wat tnee, „Japik zingen?" „Ja, Japik is zo'n beetje het weerbe richt. Als hij 's avonds met zijn gitaar- tegen de heuvel gaat zitten spelen en zingen, zeggen de mensen, dat het een, heel poos mooi weer blijft". „Dus hij is ook muzikaal?" kwam de predikant wat meer geïnteresseerd. „Dat weet ik niet. Ik heb er geen ver stand van. Hij speelt erg raar, nooit psalmen of gezangen. Altijd van die ra re liedjes. Ik denk dat het Engels of Duits is, want je kunt er haast nooit iets van verstaan. Kinderen zitten vaak aan zijn voeten te luisteren. Lang blij ven ze meestal niét. Want Japik zegt haast nooit iets tegen hen en dan gaan ze maar gauw weer weg. Kleine kinde ren zyn bang voor de hond, die altijd naast hem in de hei ligt. Die blijven helemaal onder aan de heuvel". Rijpstra schoof zijn bord achteruit en staarde zwijgend voor zich. Weer doem de het beeld van Hetty voor hem cp. zoals zij die avond als een krankzinnige had gespeeld. Was het mogelijk, dat en kel het beeld van die man haar zo over stuur had gemaakt? Zou er dan toch zo iets als een „astraailichaam" kunnen zijn, waardoor de ene mens de andere beïnvloeden kon? Hettv had gezegd, teen, nadat de inderhaast telefonisch ontboden dorpsdokter weer was wegge gaan. dat zs telkens het beeld van Ja pik voor ogen had gehad, toen ze speel de. Wat er echter de laatste minuten alleen was, dan teen Hetty nog de scepter zwaaide. Op een morgen, aan 't ontbijt, kwam het gesprek cp hst weer. Het was eon heerlijke Meidag. De met haar was gebeurd wist zo niet meer zon was Juichend aan de hemel ver- I Het was geweest als stcnd er een on- schenen en Rijpstra had al vroeg de zichtbare macht boven en achter haar tuindeuren wagenwijd opengezet. die haar dwong tot spelen. Een razer nij had zich van haar meester gemaakt, zodat ze de macht over haar eigen ge drag was kwijt geraakt en niet meer wist wat ze deed. Van haar val, op het laatst, k-cn zij zich niets meer herin neren. „Wat doet die man eigenlijk de hele dag?" vroeg Rij>pstra langs zajn neus weg. „Ik geloof, dat hy boeken schrijft en zo. Tenminste, dat zegt vrouw Geurts, die altijd zijn huis schoonmaakt. Ze mag nooit aan de tafel komen en alles ligt altijd vol papieren. Hij kan cok de toekomst voorspellen en allerlei andere duivelskunsten", giegelde het meisje zenuwachtig en dronk slobberend haar thee. Rijpstra spitste de oren. Dat wees in de richting van zijn vermoeden. Maar wat ken zo'n man er voor belang bij hebben zijn vrouw zo overstuur te ma ken? Had hij iets tegen haar, een haat of wrok? Wilde hij een experiment uit halen? Aoh wat zat, hij zich toch muizenissen door het hoofd te halen. Hetty had zich te veel ingespannen met de drukte van de verhuizing, de beslommeringen van het inrichten, al die kleine schikkingen en regelingen iiï het nieuwe huis in de gemeente, die cok nieuw was, waren haar boven het hoofd gegroeid. Ze had het niet aan gekund. En nu ze een beetje orde op zaken had gesteld was de reactie ge komen. Dat had met occultisme cf hyp nose niets te maken. Ze was overver moeid. had teveel van haar lichaams- en geesteskrachten gevergd. Anders niet Vlak na de oorlog had ze ook zo'n ze nuwinzinking gehad. (Wordt vervolgd) 22.) Nadat hy aan de wrede woud-stem in de auto. „Ge zoudt toch kun rovers was ontsnapt, stelde Panda zich op aan de kant van cle weg en begon wanhopig te wenken tegen de grote, duur-uitziendc auto, die daar naderde. Dat is dus wat men liften noemt, be- %iijp je? Nu we moeten zeggen dat zijn kansen er niet slecht voor stonden, want de auto reed maar héél, héél langzaamen werkelijk; hij stopte! „Ha! Ho!" riep Panda uit. terwijl hij naar het portier rende. „O meneer neem me alstublieft mee!" „Tut! Hoe komt ge tot zulk een vrij moedig verzoek?' sprak een bekende ncn weten, baaske, dat het tegen mijn rotsvaste beginselen ls om lifters en de zulken te woord te staan. Slechts nu gU het zijt zou ik misschien een uitzon dering kunnen maken Inmiddels stak de autobestuurder zijn gezicht naar bulten, en wie zou hij nu wel zijn? Men mag drie maal raden. „Joris! Joris Goedbloed!" riep Panda verheugdwant al had hij dan ln de laatste tijden minder gunstige er varingen opgedaan met deze schelm zyn gezelschap was onze vriend toch nog oneindig veel liever dan dat van de woudrovers! Maar die woudrovers stonden intus sen in hun handen te wrijven, zoals men zich kan voorstellen, Ze hadden zich wanhopig afgevraagd hoe ze die dure autc tot stilstand konden bren genen nu had Panda het voor hen gedaan! „Goed werk van Naamloos!" riep Willie Wipsnor uit. „Als beloning zal ik hem niet afranselen! We kunnen aanvallen, mannen!" En zo slopen de rovers dan naar de auto toe, vol kwade bedoelingen. moet echter nog worden onderzocht. Thans is het weer rustig in het woon oord „Lunetten", zo zei de burgemeester nog en ik vertrouw, dat dit ook in het vervolg wel zo zal blijven. Toen ik gis termiddag zelf alleen door het woonoord liep, stonden hier en daar nog wel groepjes Ambonezen druk te gesticule ren. Zij waren eohter heel beleefd en groetten vriendelijk. „Dag, toean burge meester" De kampraad. die in tegen stelling met de kampleiding geheel uit Ambonezen bestaat, stafit geheel achter de overheid, zo besloot burgemeester Van Rijckevorsel. Gisteravond hadden wij nog een on derhoud met de Commissaris der Ko ningin in de provincie Noord-Brabant, prof. dr J. E. de Quay, in zijn kwaliteit van voorzitter van de Provinciale Raad voor gerepatrieerden. Dc commissaris noemde de oorzaak van dc vechtpartij een twist tussen Ambonezen en bewoners van de Kei- eilandcn, die zgn. Keiezen. Deze laat- sten zyn voor het merendeel Rooms- Katholiek en hangen een minder progressieve politiek aan dan dc Am bonezen over het algemeen. De Com missaris verklaarde het incident zeer betreurenswaardig te achten, maar niet verbazingwekkend, omdat in de ze kleine gemeenschap de politieke tegenstellingen nogal op de spits wor den gedreven. Voorts hebben wij nog gesproken met de sociale leider van het woonoord „Lu netten", de heer Scheffer. De directe oorzaak van het incident was volgens hem, dat een Ambonees had verklaard, dat een Keiees het kamp was binnenge komen met een revolver. Dit gerucht is ten slotte uitgegroeid tot een vechtpar tij, waarbij van kapmessen gebruik werd gemaak. Volgens de heer Scheffer be hoeft men geen herhaling van het ge beurde te vrezen. De drie zwaargewonden zijn allen Keiezen en gehuwd. In het Groot Zie- kengasthuis te 's Hertogenbosch zijn zij gisteravond voorzien van de laatste sa cramenten der stervenden. „TEISTERBAND" HULDIGDE THORN. 20 Leden van de Haarlemse Kunste- na ars vereniging „Teisterband" brachten Zaterdag mnt hun voorzitter, de heer Godfried'Bomans. een bezoek aan Thorn CL.)waar zy op het gemeentehuis wer den ontvangen. Daarna trok het gezel- schar» onder begeleiding van de belde plaatselijke harmonieën naar de feest- weide. Burgemeester Spiertz opende de bijeenkomst. Godfried Bomans zette hierna uiteen, waarom „Teisterband'' naar Thorn was gekomen. De dichter Bilderdiik was n 1. een nakomeling van Graaf Ansfried van Teisterband, die in Thorn was geboren. Bllderdijk is ge storven in het huis, waarin de kunsï- kring „Teisterband" thans ls'gevestigd. Vervolgens droeg de dichter van Bree- nen een door hem geschreven gedicht voor, waarin de nadruk werd gelegd op het verband tussen Thorn en Teister band. Godfried Bomans huldigde de beide harmonieën door een lauwerkrans aan hun vaandels te heohten. Vijf per sonen werden benoemd tot buitenge woon lid van „Teisterband", namelijk burgemeester Spiertz. de schrijver Stel Kleyn uit Maasstricht, de heer C. H. Crasborn. de voorzitter van het feest comité. J. K. Palmen, en de heer Frans- quintet uit Maastricht. Aanwezig waren afgevaardigden van Limburgse kunste- naars. BRUTAAL! Pe directeur van het Huis van Bewa ring aan de Amstelveenseweg te Amster- dam werd Zaterdagmiddag verrast met een postpakketje waarvan aanvankelijk niet vaststond wie het had verzanden. Toen hy het echter geopend had werd het hem volkomen duidelijk. Het pakje bevatte namelijk de gevangeniskleding van twee Utrechters, die een dag of veertien geleden uit de gevangenis ont- vlucht waren. Inmiddels weet de politie niet waar zij. z ch berinden duivensport. Jeugdgroep LPX. -- Wedvlucht met Jonge duiven vanaf Hengelo; afstand IJS K.M. Aankomst 1ste duif 2 48.34 uur. Uitslag: J. Driessen 1. 2. 3. 12; J, Vell- brlef 4. 8. H. v. Oosten 5. 6; A. de Graaf 7 9: H. Zwart 10, 11. Eerste prijs aan gewezen duif J. Driessen. Woensdag a.s., des morgens te 6 uur. zullen ruim 7000 duiven voor de Haar lemse Bond worden gelost onder leiding van de heer B. Geenjaar. Terrein Ned. Spoorwegen nabij de Ambachtsschool. „De RUnkllevers" (Leiderdorp-Lelden) hield haar 6de wedvlucht met Jonge dui ven. broed 1951, op Llbramont (België). Afstand 257 k m. De duiven werden om 7 uur met kalme Zuidenwind gelost, doch ln Holland was deze wind zeer sterk ge worden, zodat de liefhebbers werden ver rast en de 1ste duif reeds om 9 uur 31 minuten werd geconstateerd. Snelheid 1700 meter per minuut. De uitslag der 10 snelste duiven ls als volgt; A. R«Js- bergen 1 en 5; J. de Pan 2 en 7; Chr, v. d. Pluym 3; H. van Alphen 4; Joh. Veldt 6; Jac. v. d. Wal 8 en A. GljzenlJ 2 en 10: De ereprijzen werden gewonnen door A. Rljsbergen J. de Pan. Ohr. v. d, Pluym. H. v. Alphen en Joh. Veldt. A. Rljsbergen behaalde de beste uitslag, procentsgewijs met extraprljs van het T3.C.-concours Pijnakker. P.V. „Warmond" Wedvlucht met jonge duiven vanaf Llbramont (260 km.). Eerste aankomende vogel 23 uur, snelheid 1733,60 m. per minuut. Uitslag: J. DIemel 1. 6. 9; P. V. d. Drift 2. 4 8; W. v. Winsen 3. J Niekerk 5. 7, 10. „Alphense Vriendenclub" Wedvlucht met jonge duiven vanaf St. Quentln. l6te duif 2.36.4 uur (1260 meter per minuut). W. Tromp 1 9; H. P' de Wit 2; J. Verhulst 3, 10: Ki. Hoogeveen 4, 7. 8; L. Sririe- veld 5; Th. A. v. d. Elshout 6. VOOR DINSDAG 21 AUGUSTUS. Hilversum I. 402 m. AVRO: 7.00 Nieuws: 7 15 Gr.muz. VPRO 7.50 Dag opening. AVRO: 8 00 Nieuws; 7.00 Nieuws 7.15 Gr.muz. VPRO: 7.50 Dagopenlne. AVRO- 8 00 Nieuws: 8.15 Gr.muz.; 8 45 Orgelconcert; 9.00 Morgenwijding; 9.15 Gr. muz.:9.30 Waterstanden; 9.35 Gr. muz.; 10.30 Idem; 10.50 Voor de kleu ters; 11.00 Gr.muz.; 11.30 Voor de zieken 12.00 Schots militair orkest; 12.30 Land en tulnbouwmcdedellngen; 12.33 Voor het platteland; 12.40 Planoduo; 13.00 Nieuws; 13.15 Mededelingen of gr.muz.: 13.20 Reportaee of gr.muz.: 13.30 Or kestconcert: 14.00 Tsjechische volksme lodieën: 14.40 Gr.muz.: 15.50 Cabaret; 16.30 Hawadianmuz.: 16.50 Amusements- muz.; 17.20 Gr.muz.; 17.30 Dansmuz., 18 00 Nieuws; 18 15 Pianospel- 18 30 RVU: Dr J. Schouten- ..Verlecenheld Hoe ze beheerst kan en moet worden"; 19.00 Fanfare-orkest: 19.25 Musctte-or- kest; 20.00 Nieuws: 20.05 Actualiteiten: 20 15 Promenade orkest, dameskoor cn solist: 21.15 De Antwoordman; 21.30 „Het drinklied ln de Opera", muzikale causerie: 22.15 Mezzo-sopraan; 22.45 Bui tenlands overzicht: 23.00 Nieuws; 23.15 24.00 Gr.muz. Hilversum II. 298 m. KRO; 7.00 Nieuws: 7.15 Ochtendgymnastiek; 7 30 Amusementsmuz.; 7.45 Morgengebed en liturgische kalender; 8.00 Nieuws en weerber.; 8.15 Gr.muz.: 8.55 Hoogmis: 10.15 Voor de kleuters 10 30 Gr.muziek: 11.00 Voor de vrouw: 11.30 Gr.muz.; 12.00 Angelus; 12.03 Gr muz.; 2.30 Land- en tulnbouwmedcdelingen 12.33 Gr.muz.; 12.55 Zonnewllzer; 13.00 Nieuws en ka tholiek nieuws: 13 20 Actualiteiten: 13.25 Amusementsmuz.; 14.00 Lichte muziek; 14.53 Zang en orgel: 15 15 Gr.muz 15.30 ..Ben Je zestig?": 16.00 Voor de zieken; 16 30 Zlekenlof; 17 00 Voor de Jeugd: 17.45 Regerlngsuitzenddng: J. Curiel „Het bedrijfsleven ln Suriname": 18.00 Film muziek: 18.10 Metropole orkest en so list; 18.45 Sportpraatje; 18 54 ..Dit is leven", causerie: 19 00 Nieuws: 19.15 Ac tualiteiten; 19.23 „Hier ls Europa", vau deville-programma; 19.52 Politiek overz.; 19.56 Gr.muz.; 20.00 Nieuws; 20.05 Ka merorkest en solist. In de pauze: Actua liteiten: 21 15 Gr.muz21.35 Pianoreci tal; 22.00 Gr.muz.; 22.35 „Gesprek met mlln zoon": 22.45 Avondgebed en litur gische kalender. 23.00 Nieuws; 23.15 24.00 Gr.muz. Engeland, BBC Home Service. 330 m. 12 00 Gevarieerde muz.: 12.30 Voor de arbeiders: 12.55 Weerberichten; 13 00 Nieuws: 13 10 Gevarieerde muz 13 55 Cricketuitslagen; 14.00 Orkestconcert: 15.00 Vespers; 15.45 Gr.muz.; 16.00 ..Tha mes programme: Port of Londen": 17.00 Voor de knderen: 17 55 Weerberichten; 18.00 Nieuws; 18.15 Sport: 18.20 Mars- en walsmuz.; 19.00 Hoorspel; 19.30 Volks liederen; 20.00 .Thames programme: Port of London": 21.00 Nieuws. 21.15 Ac tualiteiten. 21.30 Revue orkest en solis ten. 22.00 Causerie; 22.30 Pianokwartet; 23.00—23.03 Nieuws. Engeland. BBC Eight Programme. 1500 en 247 m. 12.00 Sportreporta ge; 13 .15 Voor de Jeugd: 13.45 Voor de kinderen: 14.00 Orkestconcert: 15 00 Soortreportage: 15.30 Pianospel: 15 45 Lichte muz.; 16.15 „Mrs Dale's Daebock"; 16 30 Orkestcon cert; 17 15 Orgelspel; 17.30 Sportrepor- tage; 18.35 Gr.muz: 18 45 Hoorspel; 19.00 Nieuws en radiojournaal. 19.25 Sport; 19.30 Gevarieerd progr.; 20.00 Gr.- muziek: 21.00 „Tod Town"; 21.30 Hoor- spel; 22.00 Nieuws; 22.15 Sportreportase: 2220 Lichte muziek: 23.00 Voordracht; 23.15 Lichte muziek: 23.56—24.00 Nleurt Nordwestdeutsclicr Rundfunk, 309 m. 12.00 Omroeporkest: 13.00 Nieuw*: 13.25 Lunchconcert; 14.15 Dans- Amusementsmuz.: 15.00 Strlikensemoie. 15.40 Licht programma; 16,45 Nieuws. 17.00 Vioolrecital: 18.00 Gevarieerd con- eert: 19.45 Nieuws: 20.05 Groot Omroep orkest. 20 30 Schlagers: 2145 Filmpje gramma; 22.15 Nieuws; 22.35 Causerieën. 24.00 Nieuws: 0 30—1.00 Dans- en Amu sementsmuz. Frankrijk, Nationaal Programma. 347 en 249 m. 12 00 Gr.muz.; 12.30 0> kestconcert: 13.00 Nieuws: 14.00 Mem. 14.05 Gr.muz 18.30 Amerikaanse uitzen ding: 19.00 Gr.muz.: 19.40 Idem: ..Parsifal", opera: 23 56—24.00 Nieuws. Brussel. 324 cn 484 m. 324 11.45 Gr.muz.; 12 30 Weerberichten; iw- Omroeporkets: 13.00 Nieuws: 1315 K-a*" sleke muz.; 14.00 Gevarieerd procramro-- 15.45 Gr muz: 16.00 Godsdienstige 16.30 Gr.muz.; 17.00 Nieuws: 17.10 ouoe liedjes: 17.15 Voor de kleuters: 1T30 lonorkest: 17.45 Gr.muz.; 17.50 Boestc soreklngcn: 18.00 De BoerenJeucdDona. 18.30 Voor de soldaten; 19 00 HMWJ 19 30 Gr.muz.: 19.50 Syndicale kroniet. 20.00 Hoorspel; 20 55 Gr muz21.45 Ac tualiteiten: 22.00 Nieuws: 22.1o muziek: 22.45 Gr muz.; 23.00 Nieuwe 23.0524.00 Gr.muz. 484 m.: 12 05 Gr.mue13.00 Nieuws: 13 10. 13-30. 14.00. 15.00. 16-30l 174». 18.30 en 18.45 Gr.muz.: 19 45 Nieuw-. 20.00 Omroeporkest en koren: Nieuws: 22.15 Gr.muz.; 22.55 Nieuws. 23 00 Dansmuziek; 23.50 Nieuws. AGENDA dagelijks: Alphen aan den Rijn Avifauna* Victor Silvester met zijn Ballroom-ori»*. 8 uur nam. (t.m 18 Augustus). bioscopen. Trianon ..That midnight kiss" (a- Zondag 2 15. 4.30. 7 en 9 15 uur; overig- dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Rex „De Schat der Coraancben" (J J.). Zondag 2 30. 4.45. 7 15. 9.15 uur. Dagelijks 7.15 en 9.15 uur. Casino Sugar Ray Robinson tegen BW dolps Turpln (a. 1). Vrydag 2.30. j-j 5. 7, 8.15. 9.30 uur. Zaterdag 230. 5 uur. Vanaf Zaterdag: „Vergeet niet" (14 J.). Zondag 4.45. 7, Dagelijks 7 en 9.15, uur. ..Korjw Wanhoop" (a.l.). Dagelijks 2.30 uur. Lido „My dream Js yours" (a. U- dag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur; dagen 2.30. 7 en 9.16 uur. Luxor „Loulse Lotte" (14 Z^?q 2,30. 4 45. 7 en 9 15 uur; overige aw 2 30, 7 en 9 15 uur. De'avond-, nacht- en Zondagsdlen^, wordt va. terdag 25 waargenomen door Apotheek apotheken tè Lelden wordt van ZateM'? 18 Aug. 13 uur tot Zaterdag 25 Ap%,Kffjjt, Breestraat 74. tel. 20552 en Apotheek. Haven 18, tel. 20085. de Ha«u' feester Te Oegstgeest door de 0.e§0,Xë<yii, Apotheek. Wilhelminapark 8, tel. i

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 2