De laatst© kans Een incident te Kaesong door aanwezigheid van Noordelijke troepen Nederlands quotum in E.B.U. met 25 millioen dollar verhoogd M Verzwakt Europa dient door democratie versterkt WEERBERICHT 90ste Jaargang MAANDAG 6 AUGUSTUS 1951 00 No. 27372 LEIDSCH DAGBLAD Directeur; J. W. Henny Hoofdredactie: B. W. Menkhorst en J. Brouwer DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 1 5J5 per kwartaal: f. 0.40 per week Witte Singel 1, Leiden - Giro no. 67055 Telefoon Dir. en Adm.: 25041; Red. 21507 DE Raad voor de Europese Econo mische Samenwerking heeft be sloten het aan Nederland toege- Quotum uit het crediet.der Euro- ns*Betahngs Unie met 2o millioen dol- te verhogen. Dat suppietoire toewijzing draagt in het karakter van een compromis, ïmdat het in financieel-economische tria'en een publiek geheim is dat dit i*ira« precies 25 millioen dollar meer de Ver Staten van Amerika aan £ns 'and wilden toestaan en anderzijds aanzienlijk minder dan de Nederlandse roering gaarne had verlangd. Naar «duidt zou onze regering oorspron- t-iijk een supplement van 90 millioen rebben willen vragen, doch zc.u zij dit •■edra; naderhand tot 60 millioen heb ben teruggebracht Daarbij vermoedelijk en m casu volkomen terecht! geremd door de eedachte dat wie het onderste uit de tan wil hebben, het lid op de neus krijgt INTUSSEN is Nederland met dit nieu we crediet geenszins definitief uit de moeilijkheden. De situatie is nu zo cat Nederland van de haan in het ka- £[er der Europese Betalingsunie ver strekte oredieten ad 360 millioen a...- lar e: ongeveer 300 millioen heeft ver bruikt. Het is niet alleen, dat naarmate het maximum wordt benaderd, Nederland voor zwaardere lasten komt--te staan, omdat een steeds toenemend percentage van het crediet in goud moet worden terugbetaald, maar veel erger is nog cat sedert de aanvang der crediebver- strekkingen de algemene financieel- «onomisohe en monetaire positie van land niet of nauwelijks merkbaar is verbeterd. Evenals in elk gezin de tering naar de nering dient te worden gezet, is het ook in een staatshuishouding on toelaatbaar, dat gedurende lange tijd de uitgaven en ontvangsten aan- lienlijk overtreffen. Zo is de toestand in ons land in feite. Ons land heeft zich nog steeds niet aangepast aan het lagere levenspeil Trance alleen reeds het wegvallen dei- Indonesische inkomsten onherroepelijk en onafwijsbaar dwingt. Nederland beeft er nog steeds geen blijk van ge geven te beseffen dat niet langer Indië de kurk is waarop wij ons drijvende kunnen houden. Wij zijn uitsluitend op e.ren krachten aangewezen: wij moeten over de gehele linie versoberen, onze productie en productiviteit verhogen zodat wij onze producten in zo groot mogelijke hoeveelheid naar het buiten land kunnen zenden en zo min moge lijk buitenlandse goederen in ons land behoeven te importeren. In plaats daarvan leeft Nederland alp natie ver boven zijn stand. Onge twijfeld: onze verplichtingen inzake het Atlantische Pact en Korea leggen ons mre financiële lasten op, maar is er juist in die naoorlogse jaren geen com plex van sociale voorzieningen opge bouwd, dit feitelijk alleen een welva rende staat zich kan veroorloven? Ziet men op de Hollandse wegen geen tien tallen dure Amerikaanse wagens rond rijden, die duizenden kostbare dollars hebben verslonden? Wordt terwijl wij over een sterk ge differentieerde textielmarkt beschikken, cns land niet overstroomd met textiel producten van Belgische oorsprong en <yo:ót het nuttig effect onzer „libera lisatie" niet grotendeels opgeheven door prompt daarop volgende verhoogde in voerrechten door de E.B.U.-landen, die zodoende hun eigen nationale indus trie willen besohermen? Het gevolg van een en ander is dat *rj nog steeds te kampen hebben met wn ongunstige handelsbalans, d.w.z. dat «ij méér uitgeven aan goederen, die in ons iind worden ingevoerd dan dat wij ontvangen voor de producten van Hol- lanose makelij, die naar het buitenland ?aan-. Do Europese Betalingsunie is juist in het leven geroepen ter stimule- mg van het onderling handelsverkeer die zin dat alle landen zowel hun a ls uitvoer zouden kunnen vergroten. p "Werland, dat thans vijf zesde deel vin de daartoe beschikbaar gestelde f-m, heeft opgesoupeerd, krijgt neg een i;at.sle kansje om het roer om te gooien net evenwicht tussen inkomsten en mt0aven te herstellen Lukt dit niet, aan ^1 Nederland de E.B.U. dienen hn? te4n en zullen vvij in het buiten- ana met anders aankopen kunnen tegen contante betaling in goud of dollars. Welke drastische beperkingen dit het e ,ndse volk m zijn geledingen wu opleggen nog afgezien van de rphit door ilet buitenland als dubieuze veoueur te worden aangezien is iets r.'^»Van wb slechts kunnen hopen het °oit aan de lijve te zullen ondervinden. Tijdelijke afbreking besprekingen. Zaterdag werd bekend, dat generaal Ridgway de wapenstilstandsbesprekin gen te Kaesong had doen afbreken wegens schending door de communis ten van de neutraliteit van Kaesong. De besprekingen zouden niet worden hervat vóór van communistische zijde „een bevredigende verklaring is ge geven voor de schandelijke schendin gen en de neutraliteit der onderhan delingsplaats". Generaal Ridgway verklaarde verder dat. het opperbevel der Verenigde Na ties bereid was de besprekingen voort te zetten zodra het de geëciste „bevredi gende verklaring" had ontvangen, be nevens een belofte der Noordelijkeii. dat er geen nieuwe schending zal plaats vin dien. Een woordvoerder van het Amerikaan se ministerie van landsverdediging ver klaarde. dat de beslissing van generaal Ridgway is genomen in overeenstemming met de commiss.e van chefs der Ameri kaanse generale staven. Hij voegde hier aan toe: generaal Ridgway is tien volle bevoegd om in deze handelend op te treden, doch hij heeft, sinds voor de eerste maal op Zaterdag bewapende troepen der communisten in de omge ving van het door de geallieerde s'af te Kaesong betrokken huis werden waarge nomen, nauw contact met het ministerie onderhouden. In zijn boodschap aan de communisti sche bevelhebbers zeide generaal Ridg way nog. dat bevestigd is dat een ge wapende compagnie infanterie der Noor delijk-en Vrijdag j.l. te Kaesong is waar genomen, op een afstand van ongeveer negentig meter van de woning, waarin de wederzijdse delegaties sinds bijna vier weken hebben vergaderd. Deze communistische militairen waren bewapend met geweren, revolvers, hand granaten, automatische vuurwapens en mortieren. Ook vice-admiraal Loy had deze troepen gezien. b De Noordelijke generaals Peng te hoeai en Nam il hebben generaal Ridgway de volgende boodschap ge zonden: „Wij hebben onze onderge schikten opdracht gegeven de nodige maatregelen te treffen opdat zich niet nog eens een incident over het trek ken van patrouilles door de zone. waar de conferentie wordt gehouden, kan voordoen. Wij hopen, dat u uw vertegenwoor digers order zult geven de wapenstil standsbesprekingen te hervatten en dat u zich niet door dergelijke onbe duidende dingen zult laten weerhou den.' Radio-Peking verklaarde tevoren, dat de aanwezigheid van communistische soldaten in Kaesong toevallig was. De soldaten behoorden tot de bewa- kiingseenheden. De groep was -op weg naar een punt in de omgeving van Kae song alwaar gesproken zou worden over de wijze, waarop het gebied van Kaesong zou kunnen worden beschermd, zo werd. hieraah toegevoegd. De Noordelijken hadden dit aan de -delegatie der verbondenen meegedeeld, toen deze delegatie bij de besprekingen om uitleg had gevraagd. Bovendien had de Noordelijke bevelhebber order gege ven, dat gewapende soldaten voortaan niet meer langs die weg mochten trek ken Ook had hij de verbondenen gega randeerd, dat het gebéurde zich niet zou herhalen, aldus radio Peking. Vermoedelijk zal hiermede het inci dent gesloten zijn. De Franse kabinetscrisis. De radicaal gezinde René Pleven, die zal trachten de Franse kabinetscrisis tot een oplossing te brengen, heeft ver klaard, niet voor vanmiddag te kunnen mededelen, of hij kans van slagen heeft De onenigheid tussen katholieken en socialisten over de subsidiëring van het bijzonder onderwijs blijft het voor naamste struikelblok voor een vereni ging van de centrumpartijen. De huidige crisis is de langste van alle" crises na de oorlog. Zij duurt reeds langer dan 25 dagen. West-Duitsland van 320 naar 500 millioen dollar De bestuursraad van de O.E.E.S. heeft Zaterdag goedgekeurd, dat het Ne derlandse quotum in de Europese Betalings Unie gelijk reeds vermoed werd wordt verhoogd van 330 millioen tot 355 millioen dollar. Voorts heeft de Raad goedgekeurd, dat het quotum van West-Duitsland wordt verhoogd van 320 mil lioen tot 500 millioen dollar. Omtrent de verhoging van het Ne derlandse quotum vernemen wij van bevoegde zijde: Een algehele inwilliging van de door Nederland aangevraagde verhoging van zijn quotum in de Europese Betalings Unie zou een algehele herziening dei- quota nodig hebben gemaakt. Teneinde een eventuele verlaging van sommige andere quota te voorkomen heeft men naar een formule gezocht, welke der gelijke verlagingen overbodig zou ma ken. Deze werd gevonden in een gedeelte lijke inwilliging van het door Neder land ingediende verzoek door ae ver hoging van het quotum te beperken tot een bedrag van 25 millioen dollar. AAR, zoals onze financiële mede werker bij herhaling heeft be toogd en zoals onze Brusselse correspondent Woensdag j.l. in ons blad nog schreef: het Nederlandse economische beleid geniet blijkbaar in het binnenland méér waardering dan in het buitenland. Het heeft er, helaas, alle schijn van. dal wij in de toekomst op ruwe wijze gedwongen zullen worden ons van deze waarheid meer rekenschap te ge- t'en dan ons lief is en dan wij ons tot dusver bewust hebben getoond. Zonder ons aan défaitisme schuldig te maken, dwingt de goed-oud-Hol- landse eigenschap der nuchterheid tot de erkenning, dat wjj een doodarm cn klein landje geworden zijn. Dat zijn zelfstandig voortbestaan al leen kan continueren, wanneer het bereid is zich, tenminste voor de al lernaaste toekomst, de uiterste be perkingen op te leggen. Moge onze ^gering door daartoe geeigende maat heien eindelijk de dringend-noodza- inspiratie geven! STAKING VAN DE EGYPTISCHE PERS. Gisteren zijn er in Egypte geen Tenten verschenen. De gehele pers is «owoep van de iournalistenbond na- dw?men om' uit nrotest tegen het in- vriSüLvan wetsontwerpen om de Ders- h«T k beperken, te staken, noewel de wetsontwerpen na een °?hee. in het gehele land gevoerde «moazne weer ziin ingetrokken, heeft .10Urn&li£tenbond de stakingsoproep gehandhaafd. BEVAN BIJ TITO De vroegere Britse minister van ge zondheid Aneurin Bevan en zijn echt genote, die met vacantie in Jcego-Sla- vië zijn, hebben en bezoek gebracht aan maarschalk Tito. ZWEDEN VERLEENT ASYL AAN DRIE LITAUERS De Zweedse commissie voor buiten landse zaken heeft besloten, dat de drie Litauers, die op 17 Juli van de Rus- sische treiler „Sa-mum" naar het Zweedse eiland Oeland vluchtten, be- schouwd zullen worden als politieke I vluchtelingen. De Russische ambassadeur te Stock- I holm had hun uitlevering gevraagd, doch deze was reeds afgewezen. BEDREIGING DER BINNENLANDSE VEILIGHEID VAN DE V. S. De subcommisie voor interne veilig heid van de Amerikaanse Senaat heeft i in een rapport verklaard, dat le- i clen van een beweerde pro-communis- j tische vakvereniging, de „American communications association" cACA), toegang hebben, „tot zorgvuldig be- I waakte geheimen betreffende de ver- I dediging en diplomatieke aangelegen- j heden". Zeven functionarissen van de ACA waren door getuigen geïdentificeerd als communisten of oud-communisten. De AOA, een onafhankelijke rakver eniging, is vorig jaar uit het CIO ge stoten omdat zij de communistische lijn zou volgen. Zij telt ongeveer 10.000 le-, den en heeft volgens het rapport van de' subcommissie om. arbeidscontracten met de „Western Union" telegra-afmaat- schappij. In het rapport wordt gewezen o-p het gevaar van onderschepping van telegrammen en sabotage van verbin dingen in geval van oorlog. TREINBOTSING IN ZUID ENGELAND. Acht personen, w.o. een maohinist, zijn om het leven gekomen en onge veer 50 personen ernstig gewond, toen gisteren bij Arundel aan de Engelse Zuid kast een uit Portsmouth komende trein op een voorafgaande trein inreed. Verscheidene wagens werden in el kaar geschoven. Beide treinen waren gevuld met vacantiegangers. GESTAPO-CHEF IN BELGIE VEROORDEELD. Constanten Canaris, voormalig leider van de Gestapo in België er Noord- Frankrijk, is door een militaire recht bank te Brussel tot 20 jaar dwangar beid veroordeeld. Canaris is een neef van wijlen admi raal Canaris. hoofd van de vroegere Duitse contra-spionnagedienst die in ^en concentratiekamp is omgekomen, a de mislukte aanslag op Hitler. Canaris werd schuldig bevonden aan i een groot aantal oorlogsmisdaden. Economische waarnemers te Bonn verklaarden dat de verhoging van het West- Duitse quotum aan West Duits land meer armslag zal geven bij zijn financiële transacties met het overige deel van West-Europa. Ver-leden jaar bleek de noodzakelijk heid van een verhoging, toen een extra noodquofeum van 180 millioen dollar moest worden verleend. Dat het quotum van West-Duitsland slechts 320 millioen dollar bedroeg (en dus nog kleiner is dan het oorspronke lijk op 330 millioen dollar vastgestelde thans tot 355 millioen dolla-r verhoog de quotum van Nederland) vond zijn oorzaak in het feit, dat de quota bere kend werden naar de omvang van de handel in 1949, toen het herstel van West Duitsland na de oorlog eerst be gon. Hoewel West-Duitsland, wanneer de thans aanwezige tendens aanhoudt, geen gebruik van het quotum zal be hoeven te maken, is het nieuwe quotum er ds West-Duitsers niet minder aange naam om. Sinds Mei jl. geeft de bui tenlandse handel van West-Duitsland een voordelig saldo te zien. Britse missie in Teheran. De Britse missie onder leiding van minister Stokes is Zaterdag te Teheran gearriveerd en officieel ontvangen. Stokes heeft bij de sjah de lunch ge bruikt. Ook heeft hij een krans gelegd op het graf van Reza sjah, de vader van de tegenwoordige vorst Er is nog geen program voor de besprekingen vastge steld. Stokes bracht echter reeds een be zoek van een uur aan Mossadeq. terwijl de Perzische premier hem een tegenbe zoek bracht. Stokes heeft medegedeeld, dat hij door Harriman zal worden vergezeld, als hij morgen een bezoek brengt aan Abadan. De Perzische regering heeft medege deeld. dat de Perzische delegatie bij de besprekingen zal worden geleid door de minister van financiën. Varasteh, die ook in Juni hoofd was van de delegatie bij de toenmalige onderhandelingen met directeuren van de Brits-Iraanse olie maatschappij- Stokes en Harriman lieten zich bel den optimistisch uit. Dr Drees opende kamp Nieuwe Koers" Geen vrees voor derde wereldoorlog Zaterdag is op de terreinen van de „Paasheuvel" te Vierhouten een inter nationaal kamp van de sociaal-demo cratische jongerenvereniging „Nieuwe Koers" begonnen. Hete kamp werd na een inleidende woord van Jan de Leede, voorzitter van „Nieuwe Koers", door de ministerpresident, dr W. Drees, ge opend. Deze wees er op. dat het aanzien van 'de wereld geheel veranderd is. Totali taire staten staan tegenover de nog in vrijheid levende landen. Oost-Azië is ontwaakt, banden zijn verscheurd en dreigen verder te versoheuren. In een tijd, waarin de taak voor de wederop bouw nog niet is volbracht, dreigt het gevaar voor een nieuwe agressie. Dat bracht mee, dat we een nieuwe last op ons moesten nemen, n.l. die van de ver dediging, om de geestelijke vrijheid en vrede te bewaren. Vooral dit laat9t-e pro bleem bracht voor velen de gewetens vraag mee in hoeverre men moet mee werk pn aan een nieuwe bewapening om die vrede te kunnen bewaren, aldus de minister-president. Spreker zeide persoonlijk geneigd te zijn te geloven dat de vrees voor oorlog niet verwerkelijkt zal worden. De kans dat het vrede blijft is groter, als men weet dat de vrije volkeren sterk staan. Tc Straatsburg vergadert thans het Comité van Ministers van de Raad van Europa. De Nederlandse minister van Bui tenlandse Zaken Mr. D. U. Stikker, tezamen met zijn Engelse collega Herbert Morrison op weg naar een der zittingen van het Comité. STANDAARDISATIEBESPREKINGEN IN WASHINGTON GEEN SUCCES. De Britse minister van defensie. Shinwell. heeft bij ziin terugkeer van de standaardisatiebesDrekinaen te Washington od het'vliegveld te Londen verklaard, dat de ministers van defen sie er niet in geslaagd ziin tot een definitief besluit te komen. Het zag er naar uit. dat de technische moeilijkhe den van minder belang waren dan de economische en industriële. Men was tot de conclusie gekomen, dat het enige iaren zou vergen, voordat men tot een nieuw geweer met nieuwe ammunitie zou kunnen overgaan. BRIEF VAN DON JUAN AAN FRANCO. Volgens de correspondent van de „New York Times" heeft de Spaanse troonpretendent, don Juan. aan gene raal Franco een brief gezonden, waarin hij de onmiddellijke restauratie van de Spaanse monarchie eist als enig middel om Spanje te rediden. Volgens de cor respondent heeft Franco niet od de brief, die op 12 Juli aan hem persoon lijk overhandigd zou zijn. geantwoord en men gelooft, dat de inhoud van de brief zelfs niet aan de kabinetsministers U bekend gemaakt. Uit de brief zou blijken, dat don Juan niet zal toestemmen in een regentschap van Franco voor dp zoon van don Juan, Juan Carlos, als troonopvolger In de brief zou voorts ziin gezegd, dat gene raal Franco alleen verantwoordelijk zal ziin. als het in Spanje door ziin re giem tot een ramp zou komen. STAKING IN SYRIË GEËINDIGD. De 20.000 stakende ambtenaren in Syrië hebben, na een bijeenkomst met vertegenwoordigers van de regering, be sloten hun staking, d-ie reeds een week duurt, te beëindigen. Een compromis is bereikt, nadat de Darlementaire commissie had beloofd een wetsontwerp om de salarissen te verhogen binnen tien dagen aan te nemen. Vermoedelijk zal de regering nu aan blijven. Hebben we dus, aldus dr Drees. aan de ene kant de plicht deel te nemen aan de collectieve veiligheid, aan de andere kant moeten we geestelijke en culturele waarden niet opofferen aan de bewape ning Wij hebben tot taak de kracht der volkeren zó te richten, dat zij naast de strijd voor de vrijheid ook de sociale rechtvaardigheid bevorderen. Europa heeft zich ontzettend ver zwakt. Spreker vergeleek Europa met het Griekenland uit de oudheid, dat in de bloeitijd een centrum van weten schap en cultuur was, maar ten slotte uiteenviel en door een onderlinge strijd tussen Athene en Sparta ten gronde werd gericht. Zo leeft thans ook Europa, dat een hoge cultuur en we tenschap had tc dragen, machteloos en verslapt. Dit onderling verdeelde Europa moet zich herenigen en er voor zorgen, dat de ene staat niet de hegemonie kan voeren over de andere. Het moet uit hereniging de kracht putten om de vrijheid te bewaren. Dit alles moet bereikt worden langs de mocratische bestuursvormen. Dr Drees kwam tot de conclusie, dat de democratische bestuursvorm altijd nog de beste en mooiste vorm is. Dic tatuur gaat ten slotte onder in een bloe dige oorlog. Demooratie eist verdraag zaamheid en samenwerking, iroar sluit fanatisme, dat een kenmerk van dicta tuur is. uit. Bovenalles moet in de hele wereld de vaan van de democratische socialisten hoog gehouden worden. Door interna tionale samenwerking moet men komen tot een geordende maatschappij waarin sociale rechtvaardigheid en gees- steljjke vrijheid het hoogste goed is. Nederlands geschenk voor nieuwe Uno-gebouwen. In New York zijn plannen gevormd om van Nederlandse zijde te komen tot het aanbieden van een geschenk voor het nieuwe gebouwencomplex van de Uno in New York City. Voor de totstandkoming van dit ge schenk. dat in de vorm van een beeld houwwerk zal worden uitgevoerd heeft het hoofd der Nederlandse delegatie bii de Uno. de heer D. J von Balluseck. de bemiddeling van .Kunst en bedrijf" in geroepen. De voorzitter van .Kunst en bedrijf" te Rotterdam de heer De Monchy. is voor besprekingen naar New York vertrokken. Zodra de heer De Monchy zal ziin teruggekeerd, ligt het in de bedoeling een aantal Drominente figuren uit het Nederlandse bedrijfs leven uit te nodigen in een comité zit ting te nemen, dat zich ten doel stelt om boven omschreven plannen te ver wezenlijken. H.K.H. Prinses Irene vierde Zon dag haar twaalfde verjaardag* Zaterdag reeds hebben de deputa ties van de Nederlandse strijd krachten de Prinses geschenken aangeboden. Zij werd gelukkig ge maakt met een cassette tafelzilver, een grote verjaarstaart en een smeedijzeren bijzettafeltje, met een glazen blad. dat zij zo graag wilde hebben. Het was een deputatie van de Marine, die dit jaar de cassette aanbood, waarbij de verjaardags taart volgde. De taart was versierd met een klein model lichte kruiser De Marine-deputatie stond onder leiding van de uitenant ter zee eerste klasse. C. E. van der Zijl Premier Mossadeq heeft de „stilzwij gende goedkeuring" va-n het parlement gewonnen voor zijn besluit om met de Britten in onderhandeling te treden. Hoewel Mossadeq van uiterst-nationa listische zijde bij de voorlezing van zijn desbetreffende rapport herhaaldelijk onderbroken werd en men hem de be schuldiging van verraad toeriep, werd geen motie van wantrouwen ingediend, zoals men aanvankelijk verwacht had. Zulks werd opgevat als een stilzwijgende goedkeuring door het parlement van het besluit van de premier tot onderhan delen. Mossadeq verzocht een oordeel uit te stellen, totdat hij met de resulta ten der besprekingen voor het parle ment zou komen. „Ik ben er zeker van, dat de zaak tot bevrediging van ieder geregeld zal worden." Ernstige ongeregeldheden te Eindhoven MILITAIREN EN BURGERS CONTRA POLITIE. In een café aan de ten Hagestraat te Eindhoven kregen gisteravond en kele militairen uit het kamp van het nabije Oirschot en Eindhovense bur gers onenigheid. Deze werd aanleiding tot ernstige ongeregeldheden in het centrum van de stad. Ongeveer 50 agenten, geassisteerd door marechaus- see's en militaire politie, totaal on geveer 100 man, moesten verschillende charges uitvoeren om het talrijke pu bliek, dat partij voor de militairen koos uiteen te drijven. Hierbij zijn aan weerszijden zware klappen uitgedeeld, waarvan het publiek echter de meeste ontving, hetgeen volgens de politie autoriteiten beslist noodzakelijk was om de rust in de stad te herstellen. Soldaten en burgers maakten op de Demer, waar in verband niet de herop bouw bouwmaterialen in het bereik wa ren. aanstalten om een baricade op te richten en de politie van daaruit aan te vallen. De juiste aanleiding van de gevech ten is nog niet bekend. De Eindhovense politie zoekt in samenwerking met de mareschaussee, de militaire politie en de kampcommandant in Oirschot de zaak nog uit. Vandaag zou overleg wor den gepleegd tussen de politieautoritei ten en de kampcommandant in Oir schot. teneinde dergelijke ongeregeldhe den in de toekomst te voorkomen. VRLJ WARM De Bilt verwacht tot morgenavond: Veranderlijke bewolking met plaatselijk enkele regen- of onweersbuien. Zwakke tot matige wind, hoofdzakelijk tussen Oost en Zuid. Vrij warm. (Opgemaakt te 10 uur). 7 AUGUSTUS. Zon op: 5.09 uur; onder: 20.21 uur. Maan op: 10.18 uur; onder: 21.38 uur. Hoogwater te Katwijk te 5.48 en 18.10 u. Dit nummer bestaat uit zes pagina's

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 1