Verbondenen gaan niet terug naar 38ste breedtegraad Sabotage aan spoorwegen in Argentinië weerbericht Prins Willem III landde te Devonshire Londense Nederlanders speelden de hoofdrollen 90ste Jaargang DONDERDAG 2 AUGUSTUS 1951 00 No. 27369 LEIDSCH DAGBLAD Directeur: J. W Henny Hoofdredactie: B. W. Menkhorst en J. Brouwer DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f. 5.15 per kwartaal; f. 0.40 per week Witte Singel 1. Leiden - Giro no. 67055 Telefoon Dir. eD Adm.: 25041; Red. 21507 Geen vorderingen te Kaesong Od wekelijkse persconferentie i heeft Dean Acheson, de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, het communistische voorstel om een buf ferzone in Korea langs de 38ste breed tegraad in te stellen, rondweg: van de* hand gewezen. Acheson zeide, dat de communisten teruff wilden gaan naar een linie „van- I vaar zij een onuitgelckte aanval, die I de oorlog in Korea veroorzaakte, begon- I nen waren". Dat was niet aanvaard- baar De minister voegde er aan toe. I dat Marshall, de Amerikaanse minister van defensie, volkomen duidelijk had cmaak:dat een demarcatielinie een Êrdeóigingsünle meest zijn. De gebeur- r tenissen hadden aangetoond, aldus Ache- i son. dat d;t niet het geval was met- de 38 ste breedtegraad. Naar Aoheson verder verklaarde, wa ren de besprekingen te Kaesong in we- I jen militaire besprekingen. De commu- nisten hadden echter getracht een po- litieke strekking er aan te geven. Op bet ogenblik schenen de onderhandelin- j gen vastgelopen te zijn. Ock de be sprekingen van gisteren, die ruim. 1 uur j en 20 min. duurden, leverden geen re- sukaat op. In zjjn persconferentie sprak Acheson ook over andere kwesties als Hongarije J en in het interview van de Prawda met j Morrison. De V.S. namen „nauwkeurig kennis" van de identiteit van de Hon gaarse functionarissen, die verantwoor delijk waren voor de massa-uitwijzing pan Hengaren uit hun woningen, aldus j Acheson. De VS. zouden al het be- Hongarije schaadt rechten van de mens De Britse onderminister van buiten landse zaken, Ernest Davies, heeft in het Lagerhuis verklaard, dat de deportaties ui! Boedapest nu klaarblijkelijk vol tooid zijn, doch dat binnen twee maan den tenminste 24.000 personen zijn ge ëvacueerd. „Velen van hen zijn oud en iek, en zullen in de komende winter 'eel te lijden krijgen", aldus Davies. „De Britse regering' veroordeelt deze jroaatregelen van de Hongaarse regering, die de principes, vastgelegd in de ver klaring van de rechten van de mens en bet artikel over deze rechten in het Hongaarse vi'edesverdrag, in de wind slaat". De Britse regering zal aan de secre taris-generaal van de Verenigde Naties gedetailleerde gegevens "over de schen ding van dit artikel voorleggen. Ook Frankrijk en de V. St. steunen dit protest, die op Frans initiatief is ge nomen. schikbare bewijsmateriaal aan de V.N. overhandigen. Acheson wenste zijn Britse ambtge noot Morrison geluk met het feit, dat zfjn verklaring door de Prawda was op genomen. De Russische regering was met deze verklaring kennelijk verlegen geweest, getuige het lange en „gekun stelde" antwoord er op. Desgevraagd antwoordde Aoheson, dat hij nog geen uitnodiging had gehad om een derge lijke verklaring voor de Russisohe pers af te leggen. Het zou even wel het beste zijn, als de onlangs gezonden boodschappen van Truman en het congres aan het Russische volk in de sovjet unie gepubliceerd werden. SYRIË STELT GEEN TROEPEN TER BESCHIKKING VAN DE VN Syrië heeft medegedeeld, da.t het geen strijdkrachten ter beschikking van de VN zal stellen, daar het deze niet kan missen. Het verwees daarbij naar de „voortdurende Israëlische bedreiging" van zijn grenzen. Ook de andere Arabische staten heb ben een afwijzend antwoord gegeven. 15 OCTOBER HERFSTZITTING VAN DE EUROPESE ASSEMBLEE. De herfstzilting van de Europese as semblee zal dit jaar op 15 October te Straatsburg beginnen. De zitting zal naar verwachting ongeveer drie weken duren. De commissie heeft voorgesteld, dat de Europese delegatie zal bestaan uit twee Duitsers, twee Italianen, twee Fransen, twee Scandinaviërs, twee Be- nelux-afgevaardigden. twee Engelsen en een afgevaardigde uit Griekenland en een uit Turkije. Een groot opgezet plan Gisterochtend hebben saboteurs een brug opgeblazen en de spoorwegver binding van Buenos Aires naar La Plata geheel verbroken, waardoor ern stige stagnatie in het verkeer ont stond. Vele spoorwegarbeiders zouden gearresteerd zjjn. Ock werden gedeelten van de buurt spoorwegen van de Argentijnse hoofd stad onderbroken. In een verklaring van het ministerie van transport wendt gezegd, dat vier speren werden opgeblazen, maar dat de diensten inmiddels weer normaal zijn hervat. De sabotage was te wijten aan een „politieke cnrust, die het land vreemd is". De spoorwegwerkers waren trouw op hun post gebleven, aldus de verklaring Een speoiale trein, die in opdracht van Eva Peron, de echtgenote van de Argentijnse president, een „gezond heidskruistocht" van vier maanden door Noord-Argentinië gaat maken, kon na VERENIGDE STATEN GAAN TARIEF CONCESSIES AAN COMMUNIS TISCHE LANDEN INTREKKEN President Truinan heeft een procla matie ondertekend, die de weg vrij maakt voor het zenden van "mededelin gen aan bepaalde landen, dat de aan die landen verleende tariefconcessies worden ingetrokken. Het betreft alle landen achter het IJzeren Gordijn. enig oponthond uit Buenos Aires ver trekken. Volgens kringen, die in nauwe be trekking tot de Argentijnse regering staan, zijn gistermorgen ongeveer 250 machinisten en stokers in het gebied van de hoofdstad niet op het werk verschenen. Volgens berichten uit Bahia Blanca •hebben ook daar enige machinisten en stokers het werk neergelegd. Enige te lefoonlijnen werden- afgesneden. Er was echter geen stagnatie van betekenis. Nader wordt gemeld, dat in minder dan twee uur elf bommen tot ontplof fing kwamen op vier verschillende buurtspoorweglijnèn. Men vond één on- ontplofte bom. Telegraaf- en seinkabels werden door gesneden. Verscheidene locomotieven ontspoorden of reden onbestuurd tegen stcotblokken. Er zijn geen doden ge meld. Het avondblad .Xa Razon" zei. „Het is duidelijk, dat de aanslagen zijn ge daan dcor goed-geoefende mensen en bet resultaat zijn van een uitstekend georganiseerd plan". Het blad zei ver der, dat Argentinië „voor een werkelijk gevaar staat, veroorzaakt door zékere groepen, die de binnenlandse vrede willen verstoren en de mening van het buitenland tegen Argentinië willen op zetten". BESPREKINGEN OVER DUITSE DEELNAME AAN DE WESTERSE VERDEDIGING UITGESTELD. Een woordvoerder van het Franse ministerie van buitenlandse zaken heeft meegedeeld, dat de besprekingen van de leden-staten van het Noordatlan- tische verdrag over de Duitse deelne ming aan de Westerse defensie van Sep tember tot October zijn uitgesteld. p' contrast: rcclits Robert Donat in de rol van William Frisse Greene 0 h'i de eerste filmcamera demon teert voor Arthur Ibbetson. de camera-man van de Festival-Film ■■Fie magic box", die zei) beschikt °icr de modernste camera. „Tlic pijic box" is een film naar liet eren van Frisse-Grecne en wordt poor de gezamenlijke Britse film industrie gemaakt als bijdrage tot I"' Festival of Br,tain. toenemende bewolking. Sr,?!l!:erwaoht tot morgenavond: pn J?? f? vannaoht weinig bswol- toenempnïv, ^,ind' Morgen overdag toeüik e, b^'oïking en later voorn a- Keihl hpet Westen van het land vind tul* ™,se regen- Meest matige Bemeen v en ^uid. Over het al- meen let* lagere temperaturen. (Opgemaaakt te 10 uur) 3 Augustus. Ma°aJ'L5P?.uur' onder; 20.28 uur. °L5 5 ÏÏUV: onder: 20.55 uur. ^gwater te Katwijk te 3.40 en 16.06 "immer bestaat uit res pagina's Het ongeluk met de „Affray" GEBREKEN AAN SNUIVER APPARAAT Gisteren heeft Callaghan, de parle mentaire secretaris van de Britse ad miraliteit, in het Lagerhuis verklaard, dat uit een onderzoek is gebleken, dat het snuw er apparaat van de .Affray" gebreken vertoonde. De onderzeeboot ..Affray" ging op 16 April in het Kanaal verloren, waar door 75 personen om het, leven kwa men. Op 14 Juni werd bekendgemaakt, dat de boot bij de Kanaal-eilanden op 95 me er diepte was gevonden. Callaghan zei. dat het gebroken snui- verapparaat naar boven was gebracht en dat het aan een aantal metallurgi sche proeven werd onderworpen. Hier uit bleek, dat de metallurgische staat van enige delen van het apparaat on voldoende was en sommige lassen niet goed waren. Uit een onderzoek van onderzeeboten der ,.A"-klasse was gebleken, dat de snuivers van twee andere boten de zelfde tekortkomingen vertoonden, al dus de secretaris. „Daarom is besloten de apparaiten van alle boten der A"- klasse te vervangen". In antwoord op een vraag zei Callag han nog. dei hij niet de gevolgtrekking had gemaakt, dat een defec1- van het snuiverapparaat de oorzaak van het on geluk was zeweest. doch ..het is de rnaest voor de hand liggende theorie" Duikers hadden de gehele onderzeeboot onderzocht, doch behalve het snuiver- annaraa- hadden zij geen andere scha de aan de bovenbouw kunnen ontdek ken. De bewapening in de lucht De Britse minister voor luchtvaart, Arthur Henderson, heeft verklaard, dat het nieuwe Britse „Hawker"-jachtvlieg- tuig het snelste ter wereld is. sneller dan de Amerikaanse F 86 en de Russi sche Mig 15. De „Hawker", die bekend staat als P 1067, heeft naar achteren gerichte vleugels en een „Avon"-straal- motor. Henderson verklaarde tevens, dat de nieuwe viermotorige Vickers „Valiant", eveneens een straalvliegtuig, Engeland de leiding zou geven op het gebied der zware straalbommenwerpers. Voorts deelde de minister mede. dat het ministerie voor luchtvaart orders voor meer dan 500 millioen pond ster ling voor vliegtuigen en uitrusting voor de RAF heeft geplaatst. De onderminister voor luchtvaart, Crawley, verklaarde, dat de huidige Russische luchtmacht in staat was van haar huidige bases af Engeland zwaar der aan te vallen, dan de Duitsers ooit konden doen. Het is voor Engeland on mogelijk alleen deze dreiging te weer staan. doch de plannen waren, dat de Verenigde Staten voor het ogenblik bij na alle strategische bombardementen voor hun rekening zouden nemen. Generaal Hoyt Vandenberg, stafchef van de Amerikaanse luchtmacht, heeft voor het congres verklaard, dat de Ver enigde Staten hun luchtmacht gelijk waardig aan de groeiende luchtmacht der Sovjet-Unie moeten doen zijn of zich moeten neerleggen bij een Sovjet- beheersing van het wereldluchtruim. De Sovjet-Unie was in korte tijd niet slechts in het bezit gekomen van de atoombom doch had een luchtmacht ontwikkeld, welke groter was dan die van Amerika en welke nog steeds groeiende was. HET FESTIVAL TE BERLIJN Een kwart millioen Duitse mark heeft de Oost Duitse republiek ter be schikking gesteld van het .«derde we reldfestival van de jeugd en van de studenten voor de vrede". Het festival, dat" rond een millioen jonge mensen naar Oost-Berlijn wil brengen, zal van 5 tot 9 Augustus worden gehouden. Het zal gewijd zijn aan sport, kunst en cultuur en als hoogtepunt van het programma is aangekondigd een „bij eenkomst van jonge vredesstrijders te gen de herbewapening en voor het af sluiten van esn vredesverdrag in het jaar 1951". Deze betoging zal op 12 Au gustus worden gehouden. De West-Duitse regering ziet in het feest esn herhaling van de Pinkster mars van vorig jaar. Zij heeft de deel neming uit West-Duitsland verboden. Sedert het verbod werd uitgevaardigd speelt zich aan de grens tussen beide helften van Duitsland een sluipspel af tussen leden van de communistische jeugdorganisaties en de grenspolitie, die moet voorkomen dait zij heimelijk naar het Oosten gaan. Uit zeventig landen zullen dertigdui zend deelnemers naar het feest komen om de Duitse jeugd met pres^ties in I kunst, cultuur en sport te doen kennis maken. De sport vult een groot deel van het Drogramma en er zijn bijzon dere attracties ais de wereldrecordhou der Zapotek en de vermaarde voetbal elftallen der Sovjet-Unie Bij de kunst- prestaties worden de 3-5 nationale dans groepen en 35 nationale vclkskoren op de voorgrond geplaats*. De Chinese vo'ksreDubliek zal een operagezelschap afvaardigen en die Noord-Koreanen zullen een documentaire tentoonstel ling inrichten. Aanwijzing van bouwsystemen Op grond van art. 20 van de Weder- opbouwwet kan in bijzondere gevallen een bouwvergunning worden verleend .voor bouwwerken, die afwijken van de voorschriften van bouwverordening, uitbreidingsplan of wederopbouw. Der gelijke bouwwerken mogen niet langer dan tien jaar in stand worden gehou den. tenzij de afwijking van de bouw verordening het gevolg is van de toe passing' van een door de Minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting aan gewezen bouwsysteem. Een zodanige aanwijzing is - voor de eerste maal - bij beschikking van 25 Juli jlwelke dezer dagen in de Ned. Staatscourant zal worden bekend gemaakt, geschied en betref de in de beschikking nader aangeduide bouwsystemen korrel, be ton, kleinburink, dotremont-ten bosch, kossel, pulnbet.on en bakker. Onze betalingsbalans en de Benelux WEINIG OPTIMISTISCHE VERWACHTINGEN? (Van onze Haagse redacteur). Er is nog steeds in Den Haag geen officieel bericht te krijgen over de voor uitzichten op vergroting van het Neder lands crediet-quotum bij de Europese Betalings Unie. noch zelfs over het be drag dat onze regering heeft gevraagd. Niettemin menen wij de verwachtin gen «dienaangaande in Haagse kringen weinig optimistisch te mogen noemen. (Hierop heeft ook onze Brusselse cor respondent gisteren uitvoerig gewezen (Red. L.D.). Indien het crediet niet belangrijk wordt verhoogd, zal onze invoer dras tisch beperkt moeten worden. Er gaan steeds meer stemmen op om die beper king niet in de laatste plaats te zoeken in het handelsverkeer met België. Want de voordelen der Benelux zijn niet gelijk verdeeld: over 1948 ging 13.1% van de Nederlandse uitvoer naar onze Benelux-partners, en in 1950 13.3%. Dus slechts een minimale vooruitgang. Omgekeerd echter bedroeg de uitvoer van België en Luxemburg naar Neder land in 1948 14.5% van hun totale ex port en in 1950 liefst 22.4%. Vooral in Nederlandse textiel- en agrarische krin gen in men weinig te spreken over de Benelux-praktijk, In November 1688 landde Prins Willem III, Stadhouder van de Repu bliek der Verenigde Nederlanden, in Brixham, een der vissersplaatsen aan de rotskust van Devonshire. Daar be gon een zegetocht, die in Londen ein digde met de troonsbestijging van de koning-stadhouder. Gisteren was er feest in Brixham. De haven was genavoiseerd de straten wa ren bevlagd. huizen versierd met rood- wit-blauw of oranje, en zelfs de kippen in de etalage van een poelier droegen 'Oranje-strikjes. Want gisteren landde Prins Willem opnieuw. De klokken van St. Marys Church in Brixham luidden, zoals ze luidden in 1688 om de Prins in veilige haven te loodsen. Een brik met de Nederlandse driekleur in top en Willem aan boord, zeilde gisteravond de haven binnen. Een sleep maakte zich los van het oorlogsschip. Opnieuw sprak de Prins de woorden: „Als ik welkom ben, draag mij dan aan land", en opnieuw sprong de visser Peter Varwell te water en bracht de Prins aan de oever. En daar. aan de voet van het stand beeld, dat in 1888 te zijner ere werd op gericht. legt Wilem. omgeven door zijn Nederlandse getrouwen, de belofte af: Stijgende spanning rond roulette DIVERSE CLUBS SLUITEN' NIET. De spanning rond het rouletteballetje stjjgt! Hoewel vele speelclubs hun deuren gesloten hebben, zijn andere verenigingen tot de conclusie geko men, dat zij op dc oude voet zullen doorgaan. Gisteravond hield de ccrcle privé van Hamdorf Laren een ledenverga dering. Unaniem werd besloten geen gevolg te geven aan de aanzegging namens dc Amsterdamse substituut- officier van Justitie om het spel te staken. Ook enige grotere' clubs te Den Haag en Soheveningen hebben het spel on verminderd voortgezet. Bestuursleden verklaren, dat het bezoek der jeden eer toe- dan afgenomen is. Men vraagt zich af, wat men onder de mondelinge aanoegging om te sluiten moet verstaan. De politie-ambtenaren, die deze aanzegging deden, wisten geen antwoord op de vraag op welke wette lijke maatregelen deze aanzegging be rustte. Men tast hierover in een juri disch duister en is geneigd de aanzeg ging als een „dringend verzoek" te be schouwen, aan welk verzoek sommige verenigingen geen gevolg wensen te geven. Andere verenigingen, die krach tens hun statuten juridisch minder sterk menen te staan, reageerden posi tief en staakten gelijk gemeld het spel. Van de ruim 40 oiubs te Den Haag, waarvan sommige in arbeiderswijken, gaat op het ogenibQLk nog ongeveer een half dozijai door in afwachting van de dingen, die komen zullen. „De vrijheden van Engeland en net Protestants geloof zal ik handhaven". Dat. was de aanvang van een tocht over Paignton, Torquey en Kingkerswell naar Newton Abbot, waar de historische prins Willem zijn leger genoegzaam aan gegroeid achtte om de opmars naar Lon den te kunen wagen. In 1688 duurde dc- reis van Brixham naar Newton Abbot twee dagen. Dat is te lang voor een 20ste eeuws historisch spel en daarom verwisselde de Prins zijn naard op de buitenwegen voor een auto. Maar in alle -plaatsen hield Oranje zijn triomfale intocht te paard en overal voegden edellieden en burgers, allen in historisch costuum, zich bij hem. Newton Abbot vormde het eindpunt van deze alleraardigste gebeurtenis, die veel belangstelling trok. wart in dit prachtige deel van Engeland brengen tienduizenden hun vacantie door. In het op de rotsen gebouwde Brixham om zoomden vele duizenden de bekoorlijk gelegen haven om het schouwspel gade te slaan en Prins Willem toe te iuiohen. De Engelse organisatoren waren zich ervan bewust geweest, dat zij een his torisch beeld in het leven terugriepen, waarin Engeland en Nederland zeer nauw verbonden waren geweest. Londense Nederlanders speelden de rollen van de Prins en zijn naaste raadgevers. Een nieuwe koning-stad houder was de heer P. H. R. Borger- hoff-Mulder eertijds woonachtig in Oegstgeest, dc bekende ex-kampioen jollcnzeilcr. Andere rollen werden ver vuld door de Nederlanders ds R. H. van Apeldoorn, predikant bij de Ned Hcrv. Kerk te Londen, mr A. Dijkstra en prof. W. S. A. Colenhrandcr. De sterkste indruk, die wij op dez® dag kregen, is dat de herinnering aan Willems landing in Devonshire zeer krachtig voortleeft. Terecht kon een eer van de voornaamste voorbereiders van deze bijdrage tot het Festival of Britain, de journalist Miles Goodall. dan ook zeg gen, dat de landing van Oranje als de voornaamste gebeurtenis in de geschie denis van Devonshire moet worden be schouwd Klein aantal vaandrigs blijft in dienst Het ligt niet in de bedoeling de vaan drigs van het wapen der genie van de hchtingsgroep 1949 II, langer in dienst te houden dan 1 October 1951. Slechts een k-lein aantal vaandrigs van het dienstvak der militaire administratie, lichting 1949 II, zal langer in dienst blijven. Bij de luchtmacht is-het bij de tegen woordige sterkte van beroepspersoneel en vrijwillig dienenden noodzakelijk, een aantal voor technische functies op geleide dienstplichtigen van de lichting 1949 zes maanden en van de lichting 1950 drie maanden langer in dienst te houden. Dit heeft minister Staf geantwoord op de vragen van het lid der Tweede Ka mer, de heer Roosjen Oaj*.). Uit Utrecht is gisterochtend het Nederlandse contingent padvinders voor de einde dezer week te Bad Ischl beginnende Wereldjamboree naar Oostenrijk vertrokken. De burgemeester van Utrecht. Jhr Mr C. J. A. de Ranitz, inspecteerde voor het vertrek de voor het station te Utrecht opgestelde padvinders. Op de linkse foto neemt hij afscheid van de jongste en de kleinste pad- vinder uit Nederland, die aan de Jamboree zal deelnemen, de dertien* jarige Joost de Jong uit Utrecht. Rechts, de padvinders wuiven uit de trein een laatste groet naar de achterblijv enden. Gesneuveld in Korea De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen tijdens gevechten in Korea op 26 Juli ji. is gesneuveld de sergeant J. E. Schaapman, afkomstig uit Genemuiden. Sergeant Schaapman werd 16 Februari 1925 geboren. Hij was ongehuwd en afkomstig van het wapen van de Koninklijke Marechaussee, Federatie over nieuwe kolenprijzen ER IS PRACTISCH'GEEN VOORRAAD. Nu met ingang van gisteren de prij zen voor huisbrand zijn verhoogd zullen zonder twijfel vele verbruikers, die hun bestellingen vóór 1 Augustus bij de detailhandelaren hebben gedaan, zich gedupeerd voelen en eisen dat hun be stellingen alsnog tegen de oude prijzen worden uitgevoerd. De Federatie voor de Nederlandse Brandstoffenhandel wjjst er in een circulaire aan de handelaren op, dat toegeven aan deze eis een groot ge vaar voor de handel betekent. Want de groothandelsprijzen zijn eveneens sterk gestegen en laten het verkopen tegen de oude prijzen niet toe. Bovendien berekent de groothandel aan de detaillist ook de nieuwe prijzen, ook al zou het de aflevering van reeds in de afgelopen twee maanden gedane orders betreffen. De detaillist kan zich dus net zo in als de particulier beroe pen op het feit. dat hij voor de le Augus tus heeft besteld. Tenslotte wijst de Fe deratie er nog op dat deze jongste prijs verhoging zonder voorkennis of mede werking van de detaillhandel tot stand is gekomen. De situatie bjj de handelaren is thans zo dat zij over practisch geen voor raad kan beschikken. Wat er nog over was is in het lange koude voorjaar opgegaan en bovendien is er een ach terstand van ongeveer één maand in de aflevering door de groothandel. RAAD VAN VAKCENTRALEN TELEURGESTELD. De Raad van Vakcentralen. die wordt gevormd door vertegenwoordigers van het NVV. de KAB en het CNV. heeft het volgende telegram aan de Raad van ministers gezonden: „De Raad van Vakcentralen nam ken nis van de verhoging der prijzen van vaste brandstoffen voor huisbranddoel einden. Deze maatregel, welke vele ge zinnen voor onvoorziene en grote moei lijkheden plaatst, v/ordt door de Raad van Vakcentralen ten zeerste betreurd. De aangekondigde prijsverhoging drukt met name op de minst draagkrachtige gezinnen, die nu reeds nauwelijks in staat waren, de middelen voor brand- stoffenaankoop te besparen. De Raad van Vakcentralen is voorts pijnlijk ver rast door het feit, dat zulk een belang rijke maatregel genomen werd zonder dat daaromtrent overleg is gepleegd in de voor zulk overleg ingestelde organen. Dit temeer omdat de onderhavige prijs verhoging in strijd is met de publicatie van 2 April 1951 van het Ministerie van Economische Zaken houdende de stelli ge mededeling. dat geen hogere winter- prijzen voor anthraciet zouden worden berekend. De Raad van Vakcentralen verzoekt u daarom dringend maatregelen te ne men welke kunnen leiden tot een on gedaan maken van de aangekondigde prijsverhoging resp. tot een verzach ting van deze prijsverhoging in haar gevolgen voor de gezinnen. Voorts stelt de Raad het op hoge prijs in het overleg ter zake te worden betrok ken". Het telegram is namens de Raad van Vakcentralen, ondertekend door de he ren H. Oosterhuis, A. C. de Bruyn M. Ruppert.

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 1