Geheime Opdracht r PANDA EN DE Een vrouw viel uit cle wolken Gesprek met 's werelds eerste parachiitiste RECHTZAKEN Reusachtige optocht tijdens van Rieheeck-feesten Radio-programma 90 ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Woensdag 1 Augustus 1951 Tweede Blad No. 27368 Miss Polly - 80 jaar - wil nog eenmaal springen •- (Speciale reportage.) Hilden ongeveer 15 K.M. ten Z.O. van Diisseldorf, is gerekend naar Duitse verhoudingen, een keurig fa- brieksstadje. dat weinig van de oorlog "eleden schijnt te hebben. De straten zjjn zindelijk, men vindt er volop bloemen en groen, alsook een stede lijk park. Aan de rand daarvan. Park- strasse 12, woont een thans 80 jarige dame. die 60 jaar geleden de sensatie van Europa was, ZU was de eerste vrouw ter wereld, die in 1892 met een valscherm utt een ballon sprong. Vol gens de krantenverslagen van die da gen van bijna 3500 meter hoogte. Ge ruime tijd zweefde zij boven de wol ken totdat zü plotseling ziehtbaar werd. voor die tijd bijna een verschij ning uit een bovenaardse wereld. Een haast niet te geloven bericht had ons naar de lommerijke laan in Hilden gebracht: de 81-jarige vrouw, die eens als ..Miss Polly" de grootste tromfen vierde, zou nog eenmaal uit een ballon willen springen. En wel op Zendag 5 Au?ustus a.s. ter gelegenheid van een luchtvaartdag der zweefvlieg club van Hilden. Daarbij zou ook een ballon op stijgen, waaruit het eens in matrozen- kleren gehulde meisje van 1892 een nieuw wereld record zal kunnen vesti gen, nl. van de oudste parachute-spring- ster.... Wij ontmoetten een rijzige, uitstekend geklede vrouw, die men hoogstens goed 60, maar geen 80 zou geven. Haar trek ken vertoonden nog de schoonhtld van de vroegere Miss Pollv. Lange tijd bleven W'j in de woning Parkstraat 12. Hilden en wij hoorden, door uit het Jbombaixiement geredde oude kranten bevestigd, de verbazing wekkende loopbaan van „de vrouw, die uit de wolken viel." Als recept voor haar grote succes sen noemde zij: „Men moet zich met vreugde en liefde aan de zaak wijden. >Iaar daarvoor moet je jong zijn, dan kan men alles. Ik zelf begin n^cr elke morgen met een lied". ALS 17-JARIGE Als 17-jarige werd Louise Schle'- fer door haar chef, «en meubelfa brikant in Berlijn, uitgenodigd ern Een opstijging in 1894. Een recente foto van mevr. Schleifer (eens Miss Polly) op 80 jarige leeftijd. tocht met een hem behorende ballon mee te maken. Geestdriftig schreef zij naar huis: „Mama, het was gewel dig." Maar mama schrok geweldig en gelastte haar dochter uitdrukkelijk zich voortaan van dergelijke onderne mingen te onthouden. Maar Louise die als 5-jarig kind haar moeder al de schrik op het lijf had gejaagd door in een hoge boom tc klimmen, was van vlammend enthousiasme vervuld, zodat haar plan vast stond: zü zou ballon vaarster worden. Doelbewust streefde zy naar de ver wezenlijking van haar ideaal. In het geheim nam zij aan verschillende toch ten deel en tenslotte werd zij een soort luchtacrobate. Haar familieleden bleven i lange tijd onkundig van Louise's gevaar - lijke toren. Ze droeg steeds een Brit- matrozentenue en daarom zocht ze in een boek naar een Engelse schuilnaam Die van Polly beviel haar, en als mis* Polly ging haar faam door de gehele wereld. Eerst twee jaar later toen Louise reeds beroemd was, onthulde zij moeder het grote geheim. Als 22-jarige stapte Miss Polly in Frankfurt am Main in 1892 uit de boven het wolkendek drijvende bal lon, meer dan 3000 M. hoog. Het was een sprong in de onzekerheid. Wel hadden mannen het waagstuk vpl- bracht, maar het bleef een hoogst ris kante onderneming. Merkwaardig was dat 's werelds eerste parachutiste haar valschermen en ballons voor een be langrijk deel zelf maakte. Vaklieden verleenden daarbij medewerking. Op onze vraag hoe mevr. Schleifer zich bij haar eerste sprong had gevoeld, antwoordde ze: ,,De mensen menen, dat het iets bijzonders is. Maar het is dood eenvoudig Ik had mijn valscherm zo ge maakt, dat ik mij daarop verlaten kon." SPRONG MET 2 PARACHUTES. Spoedig bevredigde Miss Polly de een voudige sprong niet meer. Steeds weer bedacht zij nieuwe sensaties. Levensge vaarlijk was haar sprong met twee pa rachutes. Eeyst ging zij omlaag en ont plooide zich het valscherm, terwijl ze het andere nog saamgebonden op de rug droeg. Onderweg liet zij de eerste para chute los. die wegvloog, waarop de twee de zich opende en de jeugdige schone in het matrozenpakje veilig landde. Een andere maal zweefde zij in een touw ladder ver onder de ballon, waarna ze naar boven klauterde naar de hevig schommelende mand. Een prestatie, die veel kracht vereist, omdat zich gedu rende het stijgen een sterke luchtdruk ontwikkelt. Ook heeft zij het gewaagd onder aan de ballon te zweven terwijl zij aan twee ringen hing. IN LEVENSGEVAAR. ..Hebt U wel eens in levensgevaar ver keerd?" was een verdere vraag aan mevr. Schleifer. „Dat wel". Tijdens on weer is zy' meermalen omlaag gespron gen en eenmaal raakte zij in een neteli ge positie toen ze in een hoge denne- boom hangen bleef, waaruit houthak kers haar pas na vele uren bevrijdden In Krefeld. waar grote belangstelling voor Miss Polly was, steeg zij op in een ballon, die door een zeer lang touw met de grond was verbonden. Dat gebeurde om de ballon boven het veld te houden, zodat het publiek de capriolen van Miss Polly goed kon volgen. Toen zij uit de mand stapte brak het touw en met een ruk vloog de ballon omhoog. Het leek of de onversaagde jonge vrouw een dode lijke val zou maken, maar hoewel ze buiten boond viel, hield ze zich op het laatste moment tussen hemel en aarde zwevend, vast. Maar haar krachten ver minderden snel. Doch opeens voelde ze onder de mand het fladderende hulp- touw. Ze omklemde het met de benen en liet zich vallen waarbij zij ook de handen gebruikte, die ernstige brand wonden opliepen. Een volgende keer in Krefeld was zij minder fortuinlijk. Zij vloog tijdens een onweer tegen de watertoren op, waar door zij een ernstige beenbreuk opliep. LAATSTE SPRONG NIET ZEKER. Mevr. Schleifer is getrouwd geweest, maar haar huwelijk bleef kinderloos. Haar man is 20 jaar geleden gestor ven. Onze laatste vraag aan haar was of zy Zondag a.s. werkelijk zou sprin gen? „Ik zou het graag doen" is het ant woord, maar door een becnblessure is het helemaal niet zeker. In elk geval ga ik wel met dc ballon mee. Als het niet kan dan wil de nu bijna 81-jarige vrouw toch proberen als zij hersteld is de koene daad van Miss Polly in 1892 herhalen. Miss Polly omstreeks 1892 in Engelse matrozenkleding. Koperdiefstallen bij de Kon. Ned. Grofsmederij Conform de eis veroordeelde de Haagse Politierechter een magazijn meester uit Lelden tot zes maanden ge vangenisstraf met aftrek. Een maga zijnbediende uit Katwijk aan Zee werd veroordeeld tot zes maanden gevange nisstraf. waarvan vier voorwaardelijk en een ohauffeur uit Rotterdam tot twee maanden gevangenisstraf. Zij allen waren destijds werkzaam bij ae N.V. Kon. Ned. Grofsmederij te Lei den en hadden zich daar schuldig ge maakt aan diefstal in vereniging van koper en koperen voorwerpen. In zijn requisitoir wees de officier van justitie ei op dat de diefstallen van non-ferro metalen hand over hand zijn toegeno men en daaraan paal en perk moet worden gesteld. Twee opkopers uit Leiden, die de ko peren voorwerpen hadden gekocht, stonden vervolgens terecht. Zij hadden de aankopen niet geboekt in het regis ter en hadden ook de dagprijs niet be taald. De opkopers Wisten dat de ver kopers werkzaam waren bij de Grof smederij. In zijn requisitoir vermeldde de offi cier o,m. dat de opkopers in 1950 als ingekocht hadden genoteerd op het re gister 1694 kg., terwijl in werkelijkheid 265.239 kg. metaal was Ingekocht. De officier eiste tegen elk zes maanden ge vangenisstraf. De politierechter veroor deelde elk der verdaohten tot vijf maan den gevangenisstraf. 114 JAAR GEËIST VOOR FIETSDIEFSTAL. Een Leldse betonwerker had te Den Haag een rijwiel verduisterd en moest hiervoor verschijnen voor de Haagse rechtbank. Hij had bij een rijwielstalling een fiets gehuurd en deze voor f.20 verkocht. Verdachte was reeds een keer of acht veroordeeld. Een voorwaarde lijke straf loopt nog. De officier vond de feiten zeer ern stig en mede met het oog op de straf lijst eiste hij 1 Jaar en 6 maanden ge vangenisstraf met aftrek. De rechtbank bepaalde de uitspraak op 7 Augustus a.s. FEUILLETON Vertaald uit het Engels door VICTOR BRIDGES 51). Het is werkelijk jammer, dat udat niet deed, merkte Nigel op. Het moet voor allen een lelijke streep door de rekening zyn geweest, toen Mare hier plotseling opdaagde. Ik veronderstel, dat het Maxwell en Marais waren, die dat handige plannetje opstelden om hem uit Tolesford weg te krijgen? Uit pure nieuwsgierigheid zou ik graag wil len weten, wiè hem die klap op het noofd toebracht Het is natuurlijk slechts een technisch detail, volgens de ^et bent u éllen sohuldig. Ik had met deze zaak niets te ma ten. werkelijk helemaal niets. Toen ik hoorde, wat er gebeurd was. voelde ik roe volkomen verslagen. Clifford klem de zijn handen ineen in een gebaar van wanhoop. U moét me geloven.... ik >weer u U wist dus, dat het hier een moord oetrof. Waarom ging u niet naar de politie? Dat had ik zeker behoren te doen. roaar ik was tè bang. Marais hield me voortdurend in de gaten. Ais hy ook roaar een ogenblik aan mijn betrouw baarheid getwijfeld had Dan had hij niet geaarzeld een mes «as» uw ribben te steken, hè? vulde aan. Ja, daarvan ben ik over tuigd en ik moet zeggen, dat ik zijn stanapunt kan indenken. Met een blik vol verachting keek Nigel naar de on- teiukiüge figuur, die voor hem stond. h°Kf - °°k' het verhaal, dat u verteld "eot is waarschijnlijk waar en kan u van de galg redden. Bent u bereid dit op schrift te stellen? Wilt u er Vn volledige verklaring van maken en °eze tekenen in tegenwoordigheid van ee onpartijdige getuigen? .„-J* antwoordde Clifford, terwijl JjU slikte. Er is niets, dat ik liever wil wL duiv.el van een MaraisHij Jrn Plotseling op. zijn mond stond nait open en zyn hele wezen leek ge- Wnnen. Grote genade, mompelde hy. at bad ik helemaal vergeten! Wat hebt u vergeten? Hij komt hier. We hadden hier af- halfelf. HU wilde met nieuws, beginnen, en vYlug- Jamleson, doe dat licht uit, u-onnUddellyke reactie. «ij keek op zfjn polshorloge en wend- ych tot de commissaris, mlfir. denkt u er van? Ik zou hem ghier willen laten binnenwandelen. ri~~ T-Jccoord, antwoordde de commissa- f>D>: moet er echter op aandringen. siJn i uw Barton zich verdekt op- hppij <5°J'gt u er voor, dat ze byvoor- f>n ac*ï.ter die machines gaat staan en daar blijft. nipt fïa^kt u zich geen zorgen, ik zal stPl1 de weg staan M°t een gerust- ariiiü, ,cni*<je verdween Hazel naar de staan Tenvül de anderen bleven staan, waar ze stonden, stelden Nigel en Janneson zich aan weerszijden van de deur op. In de duisternis klonk het slaan van een klok buiten, die het halve uur aangaf. Het duurde zeker nog een minuut of drie, voordat de doodse stilte verbroken werd door een geluid van sluipende voetstappen. Buiten voor de deur hielden ze even stil. Daarna ging de deur zachtjes open en een donkere stille figuur sloop naar binnen. Op dat moment draaide Nigel het licht aan en snel een pas zijwaarts doende, plaatste hij zich voor de deuropening. Paul Marais! Het was Jamieson. die sprak. Ik ben van de politie en ik arresteer u op grond van het feit, dat u betrokken bent bij de moord op Pierre Marc. In het felle electrische licht leek het gezicht van de Fransman een luguber loodkleurig masker. Zijn dicht-bij-el- kaar staande ogen werden spleetjes en haastig de kring van mensen, die hem omringden rondkijkend, vestigde hij zyn blik ten slotte op Cyril Clifford. Smerige rat, siste hij. Ellendige smerige rat! Denk je heus, dat je mU kunt verraden Er glinsterde een mes en met een kat achtige sprong wierp de Fransman zich naar voren. Doch met een bliksemsnelle beweging stak Maurice, die het dichts bij het slachtoffer stond, een voet uit, en het volgende ogenblik lag de aan- va lier met een kreet van pijn en woede i op de grond, terwtfl het bloed uit een lange snijwond boven zijn oog spoot Hy maakte een enkele stuiptrekkende bewe ging en bewoog zich toen niet. meer. Keurig werk. Nigel *knikte goed keurend. Hy is nu wel even bulten ge vecht gesteld. ïykt me. Maar het is toch wel goed hieromtrent zekerheid te heb ben. Kijk jij hem nog eens even na, Jamieson, en Mag ik u even onderbreken, viel de politiecommissaris hem in de rede. Ik zou namelijk graag het oordeel van de dokter horen, voordat deze knaap wordt weggebracht. En zich tot de plaatselyke politie-inspecteur wendend, vervolgde hij: Het lijkt me het beste. Arnold, dat Jy even naar het bureau gaat om te zien of je Whitaker te pak ken kunt krygen. Zeg hem, dat we hem hier nodig hebben en kom dan zelf te rug met een brancard en enige man nen. Onze vriend Clifford kun je wel alvast meenemen. Dan kan hy begin nen zyn verhaal op schrift te stellen. Afgesproken, was het antwoord Ik zal de wagen nemen en onderweg bij de dokter langsryden. U hebt geen bezwaar, meneer Gra ham? Nigel schudde het hoofd. Geen enkel. Om u de waarheid te zeggen, is het precies, wat ik zelf van plan was voor te stellen. Vooruit, ga er dan maar vandoor. Arnold. Zeg je mensen, dat het hier haastwerk betreft. Er moet geen gele genheid voor allerlei kletspraat worden gegeven. Ik zal er voor zorgen. De politie-inspecteur legde een hand op Clifford's arm en leidde hem de deur Uit, terwijl Jamieson intussen naast de Fransman neerknielde en een noodver band om diens hoof., aanbracht. Het mes, dat op de grond lag, nam hij op en bekeek het nauwkeurig, de scherpe punt op de vinger proberend Zo'n nies kun je beter niet tussen je ribben krygen! merkte hij op. Het is van het beste staal en vlijm scherp. Ja. die Clifford is zeker dank ver schuldigd aan meneer Wentworth. ant woordde de commissaris en zich tot Nigel wendend, vervolgde hij: Dit was een pracht-opvoering! Het was misschien niet strikt volgens de regels, maar het resultaat is prima! De vervalaings-affaire is hiermede althans opgelost en dat Ls hetgeen, waar het mij om gaat. De rest valt elgeniyk bukten myn op dracht. Ik ben er vrijwel zeker van, dat Mare uit de weg werd geruimd door Marais en Felgate, waarschijnlijk in op dracht van Maxwell, maar of er genoeg bewijzen zyn om hen te arresteren, is een vraag die ik liever aan u overlaat. Ik veronderstel, dat Clifford's geteken de verklaring voldoende grond cplevert om hen aan te houden en te ondervra gen. Daarna zoudt u hen vast kunnen houden, tct we definitieve instructies van Binnenlandse Zaken hebben ont vangen, (Wordt vervolgd) Verleden en heden Te Kaapstad is het programma ge publiceerd voor ccn grote historische optocht, welke op 3 en 4 April 1952 zal worden gehouden cn waarin een uitbeelding zal worden gegeven van de geschiedenis van Zuid-Afrika. De optocht valt in twee gedeelten uiteen. Op beide dagen zal 's morgens een beeld van het verleden en 's mid dags van het heden der Zuid-Afrikaanse Unie worden gegeven. Er zullen o.m. \aandels worden meegevoerd, die reeds ruim 300 jaar worden gebruikt. Alle Europese landen, die deel hebben gehad aan de ontwikkeling van Zuid-Afrika, zoals Portugal, Nederland, Frankryk, Engeland en Duitsland, zullen in ver schillende historische episoden, in de optocht ten tonele worden gevoerd. Prins Hendrik, de zeevaarder van Portugal, de grote Portugese ontdek kingsreizigers Bartholomez Diaz en Vaseo da Gama, sir Francis Drake, die de wereld rondvoer en uitgebeeld wordt op het tydstip dat hy verslag over zyn reis uitbrengt aan Koningin Elizabeth van Engeland, vertegenwoordigers van ae Britse en de Nederlandse Oost-Indi sche compagnieën, die, in het begin van ae 17e eeuw, hun vlaggen aan de kaap hysen de godsdienstleraren Luther en Calvijn, de in 1618 vergaderende Sy node van Dordrecht, en het opheffen van het Edict van Nantes door Lode- wyk XIV en het vluchten der Hugeno ten, de Franse protestanten uit Frank rijk. van wier nakomelingen er later, via Nederland, velen naar Zuid-Afrika zyn getrokken, zy allen zullen zich in deze reusaohtige historische optocht aan de toesohouwers vertonen. Het „zloh vestigen der Nederlanders aan de Kaap" wordt afzondeihjk uit gebeeld. Weergaven van de „Dromeda ris", „Reyger" en de „Goede Hoop" zul len worden meegevoerd, evenals een gevaarte dat het eerste, door Nederlan ders aan de Kaap gebouwde fort, met (Inm Mefl.-anv. DRIE MAANDEN VOOR WINKELDIEVEGGE. Bloesje op hek van politiebureau. Reeds eenmaal was een Amsterdamse dame wegens winkeldiefstal veroordeeld en nu stond ze weer terecht. Van de vorige veroordeling had zy nog 14 da gen gevangenisstraf boven het hoofd hangen. Aan deze 14 dagen had zij moe ten denken toen ze in Leiden by een groot magazyn een bloesje gestolen had. Toen ze er aan daoht was ze de portier al voorbij en durfde ze niet terug. Met het bloesje dwaalde zy door Lel den, niet wetende wat te doen. Einde lijk deponeerde ze het over een hek. Ongelukkigerwijze was dit juist het hek van het politiebureau en liep de ma noeuvre in de gaten. Door de Haagse politierechter werd zy tot drie maanden gevangenisstraf veroordeeld. een aantal soldaten, dat bezig is met het hysen van de driekleur, zal uit beelden. „De stryd voor de persoonlijke vrij heid" zal worden uitgebeeld door voor stellingen van de „eerste vrye burgers", die him boerderyen ontvangen. .£>e Britse bezetting", ten tijde van Napoleon, zal eveneens worden uitge beeld, „evenals het aan land gaan van de eerste Engelse kolonisten, in 1820". In ,'het heden" zullen de verschillende aspecten van het Zuid-Afrikaanse planten- en dierenleven, de voortbreng selen van landbouw, veeteelt, mynbouw en industrie en uitbeelding van weten schap kunsten, sport, onderwijs en ver keer te zien zyn. Een reusachtig koor zingt de finale. De koren zullen om beurten in het Afrikaans en in het En gels zingen. Militaire muziekkorpsen zullen voor een muzikale omiysting zorgen. Nieuwe eerste Kamerleden PROFESSOREN SCHERMERIIORN, GERRETSON EN MR DE VOS VAN STEENWIJK. Ten gevolge van de gisteren gehouden verkiezingen voor leden van de Eerste Kamer zullen op grond van de vermelde gegevens de volgende veranderingen in de samenstelling der Kamer optreden: Wat de P. v. d. A. betreft zal prof. ir W. Sohermerhorn de plaats innemen van mr J. Cramer, die onlangs benoemd is tot Commissaris der Koningin in Drente en zal de heer J. van Tilburg te Rotterdam de heer A. Kievit opvol gen. De KVP zal de heer H J. Kuiper moeten missen. Van de communisten zal de heer Schalker uitvallen. De WD wordt versterkt met een zetel van mr R. H. de Vos van Steemvljk, de afgetre den Commissaris der Koningin in Drente. Tenslotte zal prof. F. C. Ger- retson te Utrecht de OHU komen ver sterken. De heer Alberdingk Thym: Deli-tabakscultuur noodlijdend V ORTZETTING ECONOMISCH ONVERANTWOORD De heer 3. E. F. A. Alberdingk Thym, gedelegeerd commissaris van de >.Se- nembah" maatschappij heeft medege deeld, dat de Dclltabakscultuur in zeer korte tijd is vervallen van een eertijds welvarende cultuur tot een noodlijdend bedrijf, waarvan de voort zetting economisch niet meer verant woord is te achten. De heer Alber dingk Thym is kort geleden in gezel schap van de directeur van de maat schappij Sencmbah, de heer P. W« Janssen, in Djakarta gearriveerd. „De geringe arbeidsprestaties, de op voering van de lonen en de stakingen zyn oorzaken, dat dc kostprys van de tabak thans ver uitgaat boven de prijs van de opbrengst en dat de kwaliteit en kwantiteit der oogsten steeds achter uitgaat". Hy zette uiteen, dat de grote sigarenfabrieken in Amerika en elders niet meer kunnen rekenen op een con stante levering van Delitabak, zodat men reeds heeft gezocht naar andere grondstoffen, zodat het eens zo wereld beroemde Sumatradekblad verdrongen zal worden door soorten uit andere ge bieden. Met name heeft de Amerikaanse „shade grown" reeds een groot deel van de markt veroverd. 6.) De regerings-boodschapper was een tamelyk stoer persoon, maar tegen de verrassende overval van Graaf Isen Grim was hij niet opgewassen. Voor dat hij tot tien kon tellen, was hij al neergeveld en vastgebonden waarmee we niet willen zeggen dat hij probéérde tot tien te tellen, want hij had wel iets anders aan zyn hoofd! En zyn ongerust heid nam nog toe, toen Isen Grim zich nu meester maakte van zyn motorkle- ding en valhelm. De arme koerier, die duwd. „Kchlplbrrrgl" was het duidelijk ste wat hy kon uitbrengen. „Ha!" ant woordde Isen Grim terwyi hy de val helm op het hoofd drukte. „Mopper jy maar niet! Ik heb jou nog zacnt behan deld dan moet je eens zien, wat ik straks met Panda ga doen! Ha!" Maar dat kreeg de koerier niet te zienen Panda had er op dit ogenblik t nog geen vermoeden van, want die reed j nu juist opgewekt en goed van ver- i trouwen in zUn eigen auto de weg op 1 .Komaan!" dacht hy opgewekt. „Daar zyn tochtig ondergoed tegen een gaan we naar de Minister-President boom gesnoerd zat, had wel iets als pro- Ik zou wel eens willen weten waarom die test wil zeggen, maar zelfs dat kon hij me laat komen! Misschien wil hy me nu niet aangezien Isen Grim hem een vuile eindelijk eens die hoge 'titel geven die i zakdoek als prop in de mond had ge- ik al zo lang had willen hebben...." en 1 zo dacht hy nog, toen hij plotseling, ter wijl hy een hoek om kwam, vóór zich de motorryder weer zag staan, die hem uitnodigend 'wenkte. „Aha! De keurige boodschapper!" dacht Panda tevreden. „Die heeft me opgewacht en wil voor me aan rijden om me de weg te wyzen! Een escorte noemt men dat. Ach. Ach, ach, wat word ik toch deftig! Wat heb ik het toch getroffen!" En hij volgde de motorryder. toen deze startte en voor hem aan ging. Alleen was die motorry der niet de motorryder. maar Graaf Isen Grim maar dat kon Panda op zo'n afstand natuurlijk niet zien. Argeloos liet hij zich meelokken, en we vragen ons af waar dat heen moet. VOOR DONDBRDAG 2 AUGUSTUS. Hilversum I (402 M.) AVRO 7.00: nieuws; 7.16: gram.muziek; VPRO 7.50. dagopening- AVRO 8.00- nieuws en weer berichten; 8.15: gram.muziek; 9-00: mor- gcnwyding; 9.16: gram.muziek; 9.30: wa terstanden; 9.35: gram.muziek. 10.30: De Antwoordman; 10.45: gram muziek; 10.50: voor de kleuters, 11.00: zomerliederen; 11.45. wenken voor de tuin; 12.00; lichte muziek; 12.30: land- en tuinbouwmedede- llngen; 12 33: „in 't spionnetje"; 12.38: pianospel: 13.00: nieuws; 13.15; mededelin gen ol gram.muziek; 13.20: Metropole orkest; 13.35; ..U kunt het geloven of niet"; 14.00 gevarieerd programma: 15.00; voor de zieken; 16 00: „Van vier tot vHf"; 17.00: orkeatconcert; 17.30: gram.muziek; 17.60: RegerlngaultzendingVoor de Jeugd: „Wy slaan op de tong-tong", corresponden tieclub o. 1. v. Reglna Zwart. 18 00: nieuws; 18.15; sportproblemen; 18.30: Weense lied jes 18.o0: voor burger en militair-, 19.00: lichte muziek; 19.30: Zuid-Amerikaanse muziek; 19 40; ..Postduiven", klankbeeld. 20 00: nieuws- 20.05: actualiteiten: 20.15: Holland Festival- Residentie-orkest, koor on solisten. In de pauze: beiaardconcert; 22,05: „Het erge", hoorspel, 22.15: gram. muziek. Intermezzo: gesproken brief uit Londen- 23 00: nieuws; 23.15: sportactuall- teiten; 23.3024.00: gram.muziek Hilversum II (298 M-) KRO 7.00: nieuws; 7.15: ochtendgymnastiek; 7.30' gram.muziek: 7.45: morgengebed en litur gische kalender; 8.00; nieuws en weerbe richten: 8 15: gram.muziek; 9.00; voor de hulsvrouw; 940: gram.muziek; NCRV 10.00: gram.muziek: 10.15: morgendienst; 10.45: kerkkoor: KRO 11.00: voor de zieken; 11.45: a cappellakoor; 12.00: angelus; 12.03: gram.muziek; (12.30—12.33: land- en tuin- bouwmededelingen); 12.56: zonnewijzer; 13.00: nieuws en katholiek nieuws; 13.20: Slano en orgel; 13.35: zang en piano; CRV 14.00; reportago van do grote lan delijke Zendingsdag; 14.45: voor de vrouw; 15 15- Promenade-orkest en solist; 16.00: bijbellezing; 16.45; bariton en plano; 17.00: voor de Jeugd; 17.30: gram.muziek; 18.00: verzoekprogramma; 18.30: „Opvoering van de productiviteit", causerie, 18.45; gram. muziek: 19.00: nieuws; 19.15: levensvragen van allerlei aard en een pastoraal ant woord; 19.30: „In dienst van het Vader land". causerie; 19.40: radiokrant; 20.00: nieuws: 20.05: Jamboree; 20.15: gram. muziek; 21.00: „Genealogie", causerie; 21.15: Surinaamse volksmuziek; 21.30: amusementsmuziek; 22.15: buitenlands overzicht- 22.35: gram.muziek, 22.45: avonoveraenklng; 23.00: nieuws; 23.15 24.00: gTam.muziek. Rn geland, BBC Ilome Service (330 M.) 12.00; dansmuziek; 12.20: voor de boeren; 12.30: voor de arbeiders; 12.55: weerberich ten; 13.00: nieuws; 13.10: mededelingen; 13.20: filmprogramma; 13.55; sportuitsla gen: 14.00: liente muziek; 15.00: hoorspel; 15.30: gram.muziek; 16.15: pianorecital; 16,45: causerie; 17.00: voor de kinderen; 17.55: weerberichten; 18.00: nieuws; 18.15: sport; 18.20; marsen en walsen; 19.00. „Talk yourself out of this"; 19.30: plano recital; 20.00: gevarieerd programma: 20.30: twintig vragen; 21.00: nieuws: 21.16: „To wer of London"; 22.00: gevarieerd pro gramma; 22.30: hobo en plano; 22,45: voordracht; 23.0023.03; nieuws. Engeland. BBC Light Programma (1500 en 247 M.) 12.00; dansmuziek; 12.20: licht programma: 12.30. voorde arbeiders; 12.55: orgelspel; 13.15: voor de Jeugd; 13.45: voor de kinderen; 14.00: lichte muziek; 14.55: sport; 15.10: lichte muziek; 15.45: dansmuziek; 16.15: Mrs Dale's dagboek; 16.30: orkestmuziek; 17.15: gram.muziek; 17.30: strljkensemble; 18.00: dansmuziek; 18.45: hoorspel; 19.00: nieuws; 19.25: sportuitslagen: 19.30: gevarieerd program ma; 20.00. hoorspel; 20.30: muziek in mi niatuur; 21.00: gevarieerd programma; 22.00: nieuws. 22.15; dansmuziek; 23.00: voordracht; 23.15: orgelspel; 23.5624.00; nieuws. Xordwestdeutscher Rundfunk (309 M.) 12.00: amusementsmuziek; 13.00; nieuws; 13.25: omroeporkest en solist; 14.15: ge varieerde muziek; 15.00: lichte muziek; 15.40: dansmuziek; 16.45: nieuws; 17.00: planorecital; 18.00: gram.muziek. 19.45: nieuws; 20.05: gevarieerde muziek; 20.40: orkestconcert; 21.00: hoorspel; 22.15; nieuws: 22.35: muziek uit Bohemen; 23.15: orkestconcert; 24.00: nieuws; 0.30—1.00; dansmuziek. Brussel. 324 en 484 M. 321 M.: 11.45: gram.muziek- 12.30: weerberichten; 12.33: voor de landbouwers; 12.40: gram.muziek; 13.00; nieuws: 13.15, 13.40. 13 45, 14.00 en 14.15: gram.muziek; 14 30: hoorn en or kest; 14 53: gTam.muzlek; 15.00: Engelse les. 15.15: gram muziek; 15.40: Franse les: 16 00: „Europa treedt aan"; 16.30 sympho- nlsche muziek; 17.00: nieuws; 17.15: voor de kinderen; 18.15: marsmuziek; 18.30: voor de soldaten; 19.00: nieuws; 19.30: Vlaamse liederen; 19.50: causerie; 20.00: verzoekprogramma; 21.00: klankbeeld: 21.30: gram.muziek: 22.00: nieuws; 22.15: pianorecital; 22 45: gram.muziek; 23.00: nieuws; 23.0524.00: dansmuziek. 484 M.: 12.05: gram.muziek; 13.00: nieuws: 13.10, 13 30. 14 00. 15 00. 16.00. 16.30, 17.10. 18.30 en 19.00: gram.muziek: 19.45: nieuws; 20.00: gram.muziek; 22.00: nieuws; 22.10: gram.muziek; 22.55: nieuws; 23.00: gram.muziek; 23.55: nieuws. Frankrijk, Nationaal Programma (347 en 249 M.) 13.00: nieuws; 13.20: seml-klas- sieke muziek; 14.05: pianorecital; 14.25» hoorspel; 16.55: gram.muziek; 17.10; orgel concert; 17.55: gram.muziek; 18.30: Ame rikaanse uitzending; 19.00: lichte muziek: 19.50: nieuws; 20.00: symphonic-orkest en soliste: 21.40: gram.muziek; 23.15; kamer muziek; 23.4524.00: nieuws. AGENDA DONDERDAG: Stadszaal: Jeugdtoneel „Sneeuwwitje en de Zeven dwergen", 2 uur nam. BIOSCOPEN Trianon „Het meisje uit Artla" (a.l.) Zondag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Rex „Onder Moeders vleugels" (a.l.) Zondag 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur; overige dagen 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Casino „De mooiste tyd van Je leven" (a.l.) Zondag 2.30, 4.46, 7 en 9.16 uur; overige dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Lido „Minderjarig meisje vermist" (14 Jaar) Zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Luxor „De Muurbloem van het leger" (a. 1.) Zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.16 uur; overige dagen 2.30. 7 en 9.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 28 Juli 13 uur tot Zaterdag 4 Augustus 8 uur waargenomen door Apotheek Van Drlesum. Mare 110. tel. 204 06 en de Zul- der-Apotheek. Lammenschansweg 4. tel. 23553. Te Oegstgeest door de Oegstgeester Apotheek. Wilhelmlnapark 8, tel. 26274.

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 3