Amerika voelt meer voor wapens dan voor mankracht WEERBERICHT Het Midden-Oosten in het Britse Parlement besproken Ook nieuwe wapens voor het leger De Amerikaanse minister voor het teer Frank Pace, heeft voor een con tra-commissie meegedeeld, dat de be- erotin" van het Amerikaanse leger vnor 1952 voorlopig is bepaald op een Sdrag van 20.762.000.000 dollar. In dien de Koreaanse oorlog zou voortdu ren zou dit bedrag nog met zeven mil liard dollar moeten worden verhoogd, noch zelfs", aldus minister Pace, wanneer er een einde komt aan de striid in Korea en de Verenigde Staten in het komende iaar met elders ter wereld In een oorlog worden betrok ken zal het nodig ziin een supplement op 'de voorlopige legerbegroting voor 1952 in te dienen, waarin nog vele mil- ïoenen dollars zullen worden aange- n'ookd de chef van de generale staf van het Amerikaanse leger, generaal Lawton Collins, heeft getuigenis afge legd. Beiden verklaarden dat zil een be rekend risico nemen door het uit voeren van een bewapeningsprogram ma. waarin meer de nadruk op het aanschaffen van oorlogsmatriaal dan od een uitbreiding van de getals sterkte van het leger wordt gelegd. De thans voor het leger uitgetrok ken gelden ziin toereikend voor het onder de wapenen houden van 1.500.000 militairen. De huidige sterkte bedraagt 1100.000 man. 45.6 procent van de be- rrotinz wordt besteed voor de ver- vaardielne en het aanschaffen van oorlogsmateriaal. De grootste post is di? voor het aanschaffen van gevechts wagens namelijk 4200.000.000 dollar. B?n bedrag van 400 millioen dollar is uitgetrokken voor de vervaardiging van de eerste raketten voor ht leger. Generaal Collins deelde de commissie mede. dat de hoge kwaliteit der Ame rikaanse wapens om. bliikt uit het pjcces dat de nieuwe „Patton"-mid- delzware. met kanonnen bewapende ge vechtswagen in Korea in gevechten met de Russische ..T-34" tank behaalde. In gevechten van tank tegen tank wist onze nieuwe „Patton" de Russische T-34's in een verhouding van een op achttien bulten gevecht te stellen", verklaarde hii. Generaal Collins zeide verder, dat het Amerikaanse leger is begonnen met de vervaardiging van een lichte tank. Taarvan de vuurleiding dermate ver sierd is. dat zii in staat is al riidende le vuren en doelen te treffen. Het le- eer beschikt thans over nieuwe anti tankmijnen. veel doelmatiger dan de in de tweede wereldoorlog gebruikte exemplaren De vijand kan ze boven dien moeilijk opsporen. Ook is nu de beschikking gekregen over een nieuw Algemene staking der Syrische ambtenaren VOOR LOONSVERHOGING. Alle 20.000 Syrische ambtenaren, van de hoogst geplaatste functionarissen tot de jongste kantoorbediende, hebben gis teren plotseling het werk neergelegd. Zij willfn loonsverhoging. Het gehele rege ringsapparaat is verlamd. Syrië is thans vrjjwel van de buitenwereld afgeschei den. Brieven worden niet bezorgd of verzonden en de telefoon, locaal zowel als interlocaal is geheel buiten werking. De Syrische regering heeft de volks vertegenwoordiging kort geleden ver- tocht een bedrag van elf millioen Sy rische ponden toe te staan voor het toe kennen van loonsverhogingen De par lementaire financiële commissie besloot tchter het regeringsvoorstel nader te bestuderen. De regering zegt nu. dat het parlement en speciaal de invloedrijke volkspartij, die in de oppositie is haar m een „critieke positie" heeft gebracht. Er is een stakingscomité gevormd, dat heeft bekend gemaakt, dat de ambtena ren zullen blijven staken totdat het par lement de voorgestelde loonsverhogingen beeft goedgekeurd. Later wordt gemeld, dat de Syrische regering is afgetreden. ZWEDEN EN PORTUGAL HEBBEN GEEN MARSHALLHULP MEER NODIG. Zweden en Portugal hebben medege ld, dat zjj niet langer behoefte heb ben aan Marshalldollars, zo maakte Wil jan Foster, de leider van de E.C.A. be- iirPe ®prichtilvg van de Europese Beta- tMv e zeer vee* bij gedragen landen'' economisoh welziJn van beide n 113115 op mihtasre agressie en de oodzaak tot herbewapening hebben 3 zware last op de West-Europese h» i gele&d- Ten einde hen te helpen kracht dragen en voor d' van de vrije wereld is voortge- economische en militaire steun dopn.Vereni£de Staten nodig, aldus ,7 A-"leider. en Portugal zullen daarom DI,Jven hebben in het programma 7V^hmsche steun van de E.C.A. la* cadeD keeft m totaal 18.452.000 dol- - wn nu lp ontvangen en Portugal «0.000 dollar. Onweersachtig vLSï \envachit tot morgenavond: Hik pnv1^ke bewolking meit plaatse- W'cm k r®gen* of onweersbuien. VxU ZuideliiS1"' ^kke tot matige wind uit echterichtingen met kans op uit eers tijdens buien. Opgemaakt te 10 uur) 1 AUGUSTUS 8ÜEM0 UUr: onder: 20.32 uur. Hoob 46 uur; onder: 20.19 uur, uur. te Katwijk te 2.23 en 14.52 bummer bestaat uit zes pagina's en zeer doelmatig toestel om mortie ren van de vijand 00 te sporen en er 00 af te geven eigen vuur te richten. Ten slotte deelde generaal Collins nog mede. dat de legerleding hoopt het gewicht der bepakking van de Infan terist met 65 procent te verminderen door het aanwenden van metaalallia ges bii de vervaardiging van bepaalde uitrustingsstukken. Generaal-majoor Reeder. plaatsver vangend stafchef van het Amerikaanse leger, verklaarde voor de commissie, dat men nu zover is dat raketten voor gebruik door het leger kunnen worden vervaardigd. Het stadium van uitslui tend proefnemingen met deze wapens is voorbij. De legerleiding wil bepaalde soorten geleideprojectielen aan de uit rusting van het leger toevoegen. Verkiezingen in Israël In Israël zijn gisteren verkiezingen gehouden. 75 A 80 procent van de kie zers heeft gestemd. Men spreekt te Tel Aviv van „de rustigste verkiezingen die ooit in het Midden-Oosten gehouden zijn". Volgens mededeling van de po litie is in geheel Galileai en Noord-Is- raël „geen schot gelost en geen mes getrokken". De Mapai (leider: premier Ben Goe- rion) zal volgens de eerste uitslagen geen absolute meerderheid in het par lement behalen. Zij heeft wel haar po sitie verbeterd (volgens de laatste stand: 40 pet. der stommen, tegen 35,7 in 19491. De rechtse Algemene- Zionistenpartij, die in '49 slechts 5,2 pet. der stemmen behaalde, schijnt de tweede plaats te zullen gaan bezetten. Zij heeft thans reeds 189 pet. der stemmen. De Mapam pro-Kominform) heeft tot dusver 13,1 pot. (in '49 14,8). NEHROE ANTWOORDT PREMIER VAN PAKISTAN Vandaag is de inhoud van de nota van de Indische premier Nehroe aan de premier van Pakistan. Liaquat Ali Khan in antwoord op diens laaitste nota over de gespannen verhouding tussen India en Pakistan gepubliceerd. In de nota nodigt Nehroe Liaquat uit op ieder voor hem geschikt tijdstip in New Dehli de kwestie Kasjmir te bespre ken zonder dat van te voren voorwaar den zijn gesteld. Op het verzoek van Pakistan om/ de Indische troepen terug te treken ant woordden Nehroe, dat de openlijke oor logsvoorbereidingen en algemene hyste rie in Pakistan voor India dwingende redenen zijn om met de voorzorgsmaat regelen voort te gaan. Nehroe geeft de verzekering, dat In dia niet tot agi-essieve daden zal over gaan, zolang Pakistan Indisch grondge bied niet aanvalt. Hij voegt er aan toe, dat dit ook geldt voor een aanval op Kasjmir. Engeland en de V. St. hebben bij bei de partijen op matiging aangedrongen. Geen vorderingen te Kaesong In een rommuniqué van de Verenig de Naties wordt medegedeeld, dat bij de besprekingen te Kaesong van heden geen vorderingen zijn gemaakt. Beide partijen handhaven hun standpunt in- z?Jke ae demarcatie-lijn. Morgen gaat men verder. Hoop op regeling Perzische oliekwestie President Trumans speoiale ambassa- <^mir Hamman is gistermiddag per vliegtuig uit Londen naar Teheran te ruggekeerd. Voor zijn vertrek verklaarde hij. zeer bevredigende besprexmgen ge voerd te hebben met leden van de Britse regering. „Ik ga thans terug om de voornaamste punten, die uit deze be sprekingen zijn gerezen, met de Perzi sche regering en functionarissen van de Anglo Iranian uit te werken. Ik heb goede hoop. dat een basis gevonden kan worden voor een regeling van de ge schillen, die zijn ontstaan", aldus Ham man. Richard Stokes, de Britse minister voor strategische materialen, zal een Britse delegatie naar Teheran leiden, zodra over zekere punten met de Perzische re gering overeenstemming is bereikt, zo heeft, de Britse minister van buiten landse zaken, Morrison, in het parle ment verklaard. Stokes zal eerst een bezoek brengen aan Abadan om pools hoogte te nemen alvorens naar Teheran verder te reizen. Arrestatie van communisten in Spanje 22 communisten, onder wie „tien voor aanstaande leiders", zijn bij invallen in twee huizen in Barcelona gearresteerd. Volgens mededeling der politie waren zij illegaal uit Frankrijk Spanje binnen gekomen. met het doel de verboden ver enigde socialistische partij in Catalonië te reorganiseren. Voorts waren twee drukpersen ge vonden in dorpen nabij Barcelona, welke waren gebruikt om twee clandestiene organen, een in het Spaans, en de an der in Catalaans dialect, te drukken. Er waren ook pamfletten gevonden, waarin de arbeiders werden opgeroepen in Maart en op 1 Mei in Barcelona te staken, aldus de politie. WEST-DUITSE VAKVERBOND- DREIGING VOORLOPIG AFGEVOERD Vice-kanselier Bluecher van West- Duitsland en de voorzitter van het West Duitse vakverbond. Christian Fette. zijn overeengekomen, dat de door het Wesu- Duitse vakverbond gestelde eisen in ge meenschappelijke besprekingen 'assen de vakbond en de bondsregering nauw keurig bestudeerd zullen worden. Het West-Duitse -vakverbond heeft toegezegd, dat het. resultaat van deze besprekingen zal worden afgewacht voor dat het besluit van het bestuur om de medewerking met de regering te beëin digen, in overweging genomen zal wor den. Verleden week Dinsdag dreigden Fette en 16 andere vakbondsleiders vertegen woordigers van die bond terug te trek ken uit de regeringscommissie voor het plan-Schuman. de loon- en prijscommis sie en de organen voor steenkool- en staalindustrieën. Tom Connolly doet felle uitval TEGEN HULP AAN ZUID-OOST-AZIË. William Foster, chef van het Mar shall-plan heeft de senaatscommissie voor buitenlandse betrekkingen verteld dat West-Europa 44 procent industriële goederen meer produceert dan voor de oorlog. Toen Foster een lans brak voor mi litaire en economische hulp ter waarde van 930.000.000 dollar aan Aziatische landen, kreeg hij een onverwacht felle aanval van voorzitter Tom Connally te verduren. Jullie knapen brengt al je tijd zoek met uit te denken hoe geld kan worden uitgegeven, terwijl het Congres de be lastingbetaler uitknijpt om meer in komsten te krijgen De ECA, zeide Con nally was opgericht om het economi sche herstel van Europa te bevorderen en behoort thans te worden stilgelegd. „Thans legt gij de klemtoon op het najagen va.n problemen in Zuid-Oost AziëWest-Europa is ons grote pro bleem. Het is door West-Europa, dat we zullen worden aangevallen." schreeuwde Connally, De Verenigde Staten, zeide hij. kun nen zichzelf niet onderhouden en nu willen jullie knapen, voor de gehele we reld zorgen. Jullie zijn niet de gehele Staten, maar jullie handelen en praten alsof jullie het zijn. Nu willen jullie voor die kleine wankele landen gaan zorgen." Foster probeerde uit te leggen, dat naar zijn mening de dreiging van het communism? zich over de gehele we reld uitstrekt en dat Zuid-Oost Azië ge weldig versterkt kan worden tegen rode penetratie met een betrekkelijk kleine hoeveelheid Amerikaanse hulp. Foster zeide, dat de rijke grondstoffen van Zuid-Oost Azië van vitaal belang zijn voor de defensie van de Verenigde Sta ten en de vrije wereld. Maar Connally wilde er niet van ho ren. NIEUWE PROEVEN MET ATOOMBOMMEN De voorzitter van de Amerikaanse commissie voor de atoomenergie, Gordon Dean. heeft verslaggevers medegedeeld, dat plannen worden gemaakt voor nieu we proefnemingen met atoombommen. Hij wilde niet zeggen, wanneer en waar de proeven genomen zouden wor den. Dean verklaarde nog, dat alle tot dus ver geprobeerde wapens gewerkt hadden. Nieuwe Commissaris van Drenthe geïnstalleerd Hedenmorgen is in de vergadering van de Staten oer provincie Drente de nieu we Commissaris der Koningin, mr. J. Cramer, als zodanig geïnstalleerd. Deze hield een uitvoerige rede, die door het oudste lid van Provinciale Staten, de heer L. C. A. Franken, beantwoord is. GROTE VILLA-BRAND TE VUGHT. Door tot nu toe onbekende oorzaak is gisteren brand uitgebroken in een tweetal woningen aan de Loonse baan te Vuglit. Deze woningen twee onder één kap hebben een rieten dak. dat vrij spoedig vlam vatte. Militairen van de Frederik Hendrik-kazerne, die op de nabijgelegen schietbanen aan het oefe nen waren, kwamen toegeschoten om te redden wat mogelijk was. Zij wisten in korte tyd het meubilair in veiligheid te brengen. De Vught-se brandweer was snel ter plaatse: zij kon de brand tot de boven verdieping beperkt houden. Men veronderstelt, dat een der kinde ren met een brandende kaars heeft ge speeld. Beide panden zijn verzekerd. Geen koe. maar een paard op zol der! Na twee weken van eenzame afzondering op liet dak van een huis. wordt dit paard eindelijk weer in de bewoonde wereld terugge bracht. Het dier ii'as daar achter gebleven na de overstromingen te Kansas, doch het duurde twee weken eer de autoriteiten een kraan konden krijgen om het te verlossen. Gelukkig was liet echter zeer spoe dig ontdekt door enige arbeiders, die het geregeld van eten en drin ken hebben voorzien De foto toont de terugkeer van het paard in de bewoonde wereld met behulp van een kraan. GRIEKSE PARLEMENT ONTBONDEN Nieuwe verkiezingen vastgesteld Koning Paul van Griekenland heeft een decreet getekend, baarbij het. par lement, ontbonden wordt en nieuwe ver kiezingen voor 9 September uitgeschre ven worden. Het nieuwe parlement zal op 10 Oc tober bijeen komen. Gisteravond heeft Koning Paul vier niet-politieke kabi netsleden beëdigd. De benoeming van twee ex-generaals en twee procureurs is bedoeld om de partijen een verzekering te geven, dat de verkiezingen onpartijdig zullen zijn. Veldmaarschalk Papagos. die eind Mei aftrad als bevelhebber van de Griekse strijdkrachten, heeft verklaard, dat hij in de politiek gaat en aan de komende verkiezingen zal deelnemen. Morrison, Churchill en Attlee aan het woord Gisteren heeft de Britse minister van buitenlandse zaken, Morrison, in het Lagerhuis een debat geopend over de Britse betrekkingen meit het midden oosten. Hij verklaarde, dat Engeland iedere daad van agressie door Israël of door de Arabieren zou tegengaan. Het is in het belang van beide partijen, dat zij zelf het initiatief nemen en op rechte en positieve vredesvoorstellen naar voren brengen. Beide partijen zouden aanzienlijke concessies moeten doen. Engeland heeft landen als Irak en Jordanië geholpen him voortgang naar algehele onafhankelijkheid te versnel len. Het weet. dat een verbond tussen bereidwillige deelgenoten meer in zijn belang is dan de overheersing van on tevredenen, aldus de minister. De minister verklaarde, dat Engeland de traditionele sterke vriendschaps banden met de Arabische staten wenst te versterken en verder uit te breiden. Morrison hoopt oprecht, dat de toe komstige ontwikkeling van het midden oosten zou gaan in de richting van een steeds nauwere samenwerking tussen de landen, die de olie bezitten en de landen di-> kapitaal, technische vaardigheid en markt faciliteiten bijdragen. „Perzie is een uitnemend voorbeeld van de moeilijkheden, die kunnen voortvloeien uit overmatig nationalis me, indien dit niet gepaard gaat met staatsmanschap". „Als generaal Razmara niet was ver moord, zou misschien in Maart j.l. reeds een voor beide partijen aan vaardbare overeenkomst bereikt zijn", aldus Morrison, Engeland is bereid mee te werken aan een verstandig gebruik van de op brengst dei- olie voor sociale hervorming en verhoging van de levensstandaard der bevolking niet alleen in de oliepro ducerende landen, doch in het gehele gebied van het midden-Oosten. Een van ae hoekstenen, waarop sta- bilitet en veiligheid van het midden oosten moeten rusten, was volgens Morrison vriendschap en samenwerking tussen Engeland en Egypte. De aanwezigheid van Britse troepen in Egypte is niet zuiver een Brits- Kgvptische kwestie, aldus Morrison, wij dragen namens de rest van het Gemenebest en de' Westelijke geal lieerden verantwoordelijkheid. „Wij nodigen Egypte uit als gelijke deel te nemen aan de gemeenschap pelijke poging om de wereld veiliger te maken. Wij willen onze verhouding op een geheel nieuwe basis opzetten. Wij kunnen het volbrengen van onze inter nationale verantwoordelijkheid niet la ten schaden door een Egyptische wei gering. doch wij zullen de hoop om Egypte over te halen spontane mede werking te verlenen, wat onze opdracht onmetelijk gemakkelijker zou maken niet opgeven", aldus Morrison. Morrison zei, dat de Engelse regering betreurt ,dat Egypte de beperkingen op de vaart door het Suezkanaal nog niet i heeft verzacht. Hij deelde voorts mede, I dat Engeland' en Egypte het eens zijn geworden over maatregelen om een her haling van het incident met de „Empire Roach", die op 1 Juli in de golf van Akaba werd aangehouden door een Egyptisch korvet, te voorkomen. Over Turkije en Griekenland zei de minister, dat de regering hoopt, dat over het opnemen van deze landen in het Noordatlantlsch pact binnenkort overeenstemming zal worden bereikt. De leider der conservatieven, Churchill verklaarde, dat het afnemen van de Britse invloed in het gehele midden- Oosten te wjjten is aan het verlies van het Oosten en de reusachtige hulpbronnen van de Indische legers. In het midden-Oosten is de mening wijdverbreid, dat men Engeland slechts voldoende onder druk behoeft te zetten om het van zijn rechten te doen afzien. Dit kan overwonnen worden, door ge meenschappelijk optreden van Engeland en de Verenigde Staten en in het gebied van de Middellandse Zee met Frankrijk aldus Churchill. Hij verklaarde, dat Engeland volgens berekeningen aan het einde van de oorlog. 400 millioen pond sterling had uitgegeven om Egypte te gen agressie te beschermen.. Over de Perzische oliekwestic spre kend zei de leider der conservatieven, dat zijn partij met alle macht zich verzetten zou tegen een algehele ont ruiming van Abadan. Er moeit voldoende Brits personeel blijven om de raffinaderij te onderhou den en wij moeten niet aarzelen bussen beide te komen, als het aan geweldda den bloot zou komen te staan, aldus Churchill. Hij vroeg het parlement, dat Zaterdag op reces gaat, terug te roe pen, als besloten mocht worden het Britse personeel te evacueren. Een der gelijke politiek zou een „schandelijke ramp" zijn, aldus besloot Churchill. Het Labourlid Crossman zei, dat er twijfel bestaat of Jordanië als gevolg van de dood van koning Abdoellah als staat kan blijven bestaan. Hij dacht, dat de tijd gekomen is om Jordanië met Irak samen te smelten. Ook stelde Crossman voor. dat de regering met Egypte en Israël zou onderhandelen om van het door Egypte bezette Palestijnse gebied van Gaza een Britse basis te maken. Dan zou Engeland de verant woordelijkheid op zich kunnen nemen voor de Arabische vluchtelingen aldaar, die in uiterste armoede leven. Onder toejuichingen verklaarde Att lee: «.Het is onze bedoeling ons niet geheel uit Perzië terug te trekken" Mogelijk zal wel de Britse Staf uit bepaalde olievelden of uit gedeelten van Abadan moeten worden terug getrokken, aldus Attlee. De oplossing van het oliegeschil zag hij in een deelgenootschap tussen En geland en Perzië. In antwoord op gestelde vragen ant woordde de premier, dat het aanvaar den van het principe der nationalisatie onder sterke invloed van Engelands Amerikaanse vrienden tot stand was ge komen. „Op het ogenblik aanvaarden wij dit principe. De onderdelen moeten uitgewerkt wordien". 1 De Lybiërs hebben besloten, dat hun tand een federale, democrati sche staat zal worden bestaande uit drie gebieden, n.l. Tripolitanië. Cyrenaica en Fezza. Het land zal een constitutionele monarchie wor den. met een koning aan het hoofd. Op de foto zien we de afgevaardig de voor Lybië in de Verenigde Naties. Dr Adriaan Pelt (zittend links), die besprekingen voert met autoriteiten van de V.N. Haagse Bloemenkoningin nam stadsbestuur over BOEMENZEE IN DE RESIDENTIE. Een Bloemenkoningin, fleurig als de zomer, heeft gistermorgen in het stadhuis van Den Haag- uit handen van Burgemeester Schokking. het bestuur over de residentie overgeno men. Hiermee is voor de stad onder de zinspreuk „Den Haag-Bloemenzee" een week van festiviteiten begonnen, die ten doel heeft te bewijzen, dat Den Haag een stad is van parken en plantsoenen, van groen en bloe men. De charmante verschijning van dd Bloemenkóningdn won op slag de har ten van vele honderden, die zich langs de straten hadden opgesteld. Haar fleprise entree, de overal opgestelde bloembakken en de vlaggende binnen stad brachten een feestelijke sfeer te weeg. En om deze sfeer was het te doen! „Wij verwachten van u. zo sprak burgemeester Schokking de Bloemen koningin toe. „dat u ons in deze som bere tiid van zwaartillende nota's watj vrolijkheid eh luchtigheid zult bren gen". Als een teken van haar macht en waardigheid overhandigde hii haar een oorkonde en een standaard, die zij ge durende haar zesdaags Rijk in Den Haag zal mogen voeren. De bestuursoverdracht. die om. door het voltallige college van B.enW.. de heer Dupuy, ambassadeur van Canada en de gouverneur der Residentie generaal- maioor ir N. Tans werd biieewoondi geschiedde in de oude raadszaal van het stadhuis. Ter ere van de Bloemen-koningin werden gisteren o.a. verscheidene mu zikale marsen door de Haagse stads wijken gemaakt. 's Middags ontving de Bloemenkonin gin in de Houtrusthallen de bromfiet- senrilders. die mee hadden gedaan aan de door dp Haagse fietsmotorclub ge organiseerde ralive en reikte de priizen aan hen. die als besten de klassements proef hadden afgelegd. 103 jaar! Op 12 Augustus as. hoopt mevr. de wed. M. Jansen-Steen, wonende te Yde. gemeente Vries, 103 jaar te worden. Bureau Zuid-Molukken over de incidenten RECHTSVORDERING WEGENS BELEDIGING? Het Bureau Zuid Molukken te Den Haag deelt ons het volgende mede: „Naar aanleiding van de gebeurtenis sen te Woerden op Zaterdag jï, waar bij Nederlandse ambtenaren, in op dracht van de Nederlandse regering, eigenhandig, de Nederlandse en Zuid- Molukse vlaggen hebben neergehaald en daarbij die vlaggen op onheuse wijze hebben bejegend, deelt het bu reau Zuid-Molukken mede, dat ten zij de regering zich alsnog bereid toont tot een minnelijke regeling ver moedelijk binnenkort een burgerlijke rechtsvordering terzake van belediging tegen de Staat der Nederlanden zal worden aanhangig gemaakt, wegens krenking van de hoogste eergevoelens der Ambonezen jegens de Nederlandse vlag en jegens hun eigen vlag". ESPERANTISTENCONGRES TE OVERVEEN Op het buitengoed .Duinlust" in Over- veen zijn sinds enkele dagen Nederland se en buitenlandse esperantisten bijeen, leden van de „tutmonda junular' orga- nizo". de internationale organisatie van jonge esperantisten, die daar tot en met Donderdag hun 7de jaarlijkse congres houden en de vraagstukken bespreken die zich ten aanzien van het Esperanto en de verbreiding daarvan voordoen. De ruim 200 deelnemers komen uit 18 lan den, uit Europa, Marokko, Tunis, Al giers en Nieuw-Zeeland. Volgend jaar zal het congres worden gehouden in Denemarken. 90ste JaargangDINSDAG 31 JULI 1951 00 No. 27367 LEIDSCH HTDAGBL AD Directe® J. W Be®? DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Witte Singel 1, Leiden - Giro no. 57055 Hoofdredactie: B. W. Menkhorst en J. Brouwer 1515 per 10.40 per weekTelefoop Dir. en Adm.: 25041; Red. 21507

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 1