Vierdaagse eindigde met ongekend jubeiiees! Geheime Opdracht r EN DE WOUDROVERS Wandelaars werden onder bloemen bedolven Hugo Koblet won tijdrit op waarlijk magistrale wijze Radio-programma ZATERDAG 28 JULI Legioen der duizenden uitgewandeld (Van een speciale verslaggever). De vierde dag van de Vierdaagse heeft de grauwe inzet van de eerste dagen volkomen doen vergeten. Milde zonneschijn gaf het parcours het on vergetelijk feestelijke aspect, dat het laatste traject van Mook naar Nijmegen, voor wandelaars en toeschouwers, tot een onvergetelijke gebeurtenis maakte. Tussen drie en vier uur was de triomftocht der duizenden op het hoogtepunt. Er kwam toen maar geen einde aan de stoet burgers en militairen. Er moeten voor deze dag onafzienbare bloemenvelden zijn kaalgeplukt, want met han denvol werden bloemen uitgestrooid over de voldaan en gelukkig lachende wandelaars. Het was uitgezocht wandelweer op deze laatste dag. Het begon wat kil. De zon scheen te aarzelen. Maar voor de eerste wandelaars Grave hadden be reikt, was er al gouden zonneschijn vol op rond het parcours. Grave anders een vergeten vesting stadje, leek op een mierennest in de vroege morgen. Het zoemde er van de drukte der doortrekkenden. De plaatse lijke harmonie leverde vrolijke muzikale prestaties, geen Gravenaar was wegens het vroege uur van de doortocht (half zeven) thuis gebleven. De conditie der wandelaars was over het algemeen uitstekend. Hier en daar trok wel iemand met de hakken, of was er een zekere stramheid te bespeu ren. maar strompelaars waren er niet in het legioen der duizenden. Cuyk was deze dag het grote middel punt. Voorbij het oude raadhuis werd de pontonbrug, die wederom voor deze speciale gelegenheid over de Maas was geslagen, opgewandeld. Voor het bordes van het voormalige gemeentehuis ston- cen ook ditmaal vele autoriteiten uit binnen- en buitenland opgesteld. Het werd hier een waar défilé, en herhaal delijk klonk het commando: „hoofd links". De inwoners hadden al hun meubilair op straat gezet en daarop plaats ge nomen. Onder de naar mid'dag hoogte stijgende zon was het hi^r een aller genoeglijkst feest, een prachtig voorspel voor de komende feestelijkheden in de St. Annastraat, de straat naar de Nijmeegse Vereniging. Op de Mookse baan en de St. Anna straat waren Donderdagavond al men sen gaan zitten, om toch vooral maar een goed plaatsje te bemachtigen. Van de spoorbrug te Mook af tot de draai van het Keizer Karei plein naar de Vereniging, stonden dichte hagen op gesteld. De gehele middag hebben die applaudiserend doorgebracht. Tussen drie en vier uur kwamen de militaire detachementen, die zich bij de Nijmeegse grens hadden verzameld en daarna defileerden voor generaal Hasselman, binnen. Een lange op tocht die schier geen einde nam. Maar hartelijk bleef het applaus tot het laatst toe, en aan de bloemen hulde scheen geen einde te komen. De buitenlanders ondergingen met glinsterende ogen dit tintelend enthou siasme. Men had hen veel van de tra ditionele intocht verteld, maar dit over trof hun stoutste verwachtingen. Erie Björn, de voorzitter van de Nijmegen- Klubben te Oslo, leek uiterlijk niet uit zijn evenwicht, maar met nadruk wilde hij vaststellen, dat er in Noorwegen juist daarom een sp°ciale „Nijmegen- Klubben" is opgericht, umdat de won derbaarlijke sfeer van de Vierdaagse op de laatste dag vooral een buitengewone aantrekkingskracht Iveft voor de No ren, die trouwens zeer oude relaties met de afstandmarsen hebben. De Belgische Paratroepen, die door hun ongewone aankomst uit de lucht in Nijmegen een buitengewone popu lariteit genoten, kregen zeer luide hul debetuigingen te incasseren en een uiterst zware bloemenschat. Zij hadden alléén een muziekcorps ter beschikking, de Harmonie uit Veenendaal. Ook de Engelsen raakten uit de olooi door de tocht langs de duizenden en het aan houdend klaterend applaus. Het was „lovely" en „Bright" vertelden zij. Er zijn weer vele vrienden voor de Vierdaagse gewonnen en aangenomen mag worden, na deze glorieuze laatste dag. dat het aantal liefhebbers voor d'e afstandmarsen volgend jaar alweer gro ter zal zijn Aan 8804 wandelaars is de medaille uitgereikt, in totaal zijn er 300 uitvallers te noteren geweest. OM DE DAVISCUP De eerste enkelspelen van de finale van de Daviscup-wedstrijd, Europese zó ne, ZwedenDuitsland leverden twee overwinningen op voor de Zweden, zodat de stand thans 2—0 is voor dit land. Bergelin (Zw) sloeg VonCramm (Duitsl) met 6—4. 6—1, 6—4. Davidsson (Zw) sloeg Buchholz (Duitsl) met 6—2, 61, 64. WIELRENNEN. SWIFT-COMBINATIE. Voor de Juli-competitie wordt mor gen een 80 km.-trainingsrit gereden. De A- en B-klassers rijden 80 km. de C- klassers 40 km. Start 9 uur. WANDELSPORT. LEIDENAARS IN DE VIERDAAGSE. De Leidse wandelsportvereniging „WIK" heeft met 10 leden deelgenomen aan de Vierdaagse. Allen volbrachten de marsen met succes. Het zijn de da mes C. v. Rijn (4), A. Donkers (1), F. v. d. Broek (2) en de heren W. C. de Wekker (12), C. de Ruyter i7), Jac. Landwaart (6), J. Woordes (6), L. W. v. d. Wal (4), F. v. Berkel (-1) en C. Verstraten (2). De cijfers achter de na men duiden het aantal malen aan dat aan de Vierdaagse werd deelgenomen. Ronde van Frankrijk (Van een speciale verslaggever) Een orkaan van geestdrift stak op toen Hugo Koblet gistermiddag de baan van het overvolle Frontenex- stadion te Geneve opreed. Maar een ware heksenketel ontstond toen de omroeper, nadat Koblet zijn laatste ronde volbracht had, de tijd van 2 uur 39 min. 45 sec. bekend maakte: het hele stadion was toen één deinende, wild gesticulerende, juichende, schreeuwende, dansende en elkaar om- helsende menigte mensen. Men. wist dat Koblet op weg was naar de eerste plaats ook in deze rit tegen het hor loge, want per luidspreker was al be kend gemaakt dat hij enkele concur renten, die vroeger dan hij waren ge start. had ingehaald. En bij de passage van de Frans-Zwit- serse grens bij Annemasse stond het ei genlijk al vast, dat hij ruim binnen de tijd van de Belg De Oock, die tot dan toe de snelste was. zou blijven. Maar zelfs op een afstand van 4 k.m. kan veel gebeuren, een ongeluk ls altijd mo gelijk, en pas toen de Gele Trui op het smalle baantje tussen de hagen toe schouwers zichtbaar werd, wisten alle Zwitsers, dat Koblet ging winnen. Koblet heeft er kennelijk een ere zaak van gemaakt om ditmaal te winnen op een wijze, die niet de minste twijfel zou overlaten aan zijn superioriteit in deze Tour. Zijn landgenoten moeten het eveneens van hem hebben verwacht, vandaar de spanning die er heerste bij het vergelijken van de tijden, terwijl Koblet nog onderweg was en de laaien de geestdrift, waarmede men hem vier- I de. toen h(j in deze opgaaf slaagde. Het 24.51: 3. Lucien Lazarldes 126.27.07 1 was zijn vijfde étappe-overwinning in deze Ronde van Frankrijk, waarbij hij tweemaal winnaar werd van de tijdrit. Koblet haalde onderweg drie renners in die voor hem waren gestart, in deze volgorde. Bartali, die prachtig reed want met 2 uur 47 min. 50 sec. bezette hij de zevende plaats met 37 sec. ach terstand op Coppi - verder Bernardo Ruiz en tenslotte de op 12 minuten voor hem gestarte Geminiani. de nummero twee van het algemeen klassement. Maar Geminiani, een vechtersbaas van jewelste, stelde alles in het werk opdat men niet zou kunnen zeggen dat hij 12 minuten op Koblet verloren had in deze rit. Hij kwam achter de Zwitser de baan op. maar begon toen uit alle macht te spurten, ging Koblet voorbij en stoof 2 sec. vóór hem over de eindstreep, een niet bijster elegant gebaar, want hij had beter Koblet de volle eer kunnen laten ook van dit eindspuntje. De Tour in cijfers De uitslag van de 22e étappe, de tijd rit van Aix les Bains naar Geneve (97 km.), luidt: 1. Koblet iZwits.) 2.39.45 (met bonifi catie: 2.38 45): 2. Decoek (Belg.) 2 44.35 (met bonificatie: 2.44,05): 3. Barbotin (Pr.) 2.44.44 4. Magni (Tt.) 2.4538; 5 Ockers (B.) 2.46 10; 6 Coppi (It.) 2 47.13 7. Bartali (It.) 2.47.50; 8. Laure- di (Pr.) 2,47.52 9. Luclen Lazarides (F.) 2 50.18; 10. Morvan (West Zuid West) 2.51,11. ALG. KLASSEMENT 1. Koblet 126.02.51: 2. Geminiani 126. 4. Sportuitwisseling LeidenOxford Hugo Koblet rijdt de Ronde van Frankrijk als een soort toerist. Na aankomst in elke ètappeplaats kan men hem .nadat hij zich eerst keurig gewassen en gekapt heeft, steeds druk in de weer vinden met zijn filmapparaat. Bartali 126.32.00: 5. Ockers 126.35.40; 6. Barbotin 12639.31 7. Magni 126.44.15. 8 Ba-uvin 126.48.44; 9, Bernardo Ruiz 126. 48.46; 10. Coppi 126. 49.42. FEUILLETON Vertaald uit het Engels door VICTOR BRIDGES 48). Hallo? Met wie spreek ik? vroeg ze. Met mij, juffrouw, klonk het met overduidelijke antwoord, kan ik met meneer Wentworth spreken? Ja, ik zal hem even gaan halen. Ze draaide zich om, om Maurice te waar schuwen, die echter al in de deur van de zitkamer was verschenen. Nobby Clark, legde ze uit, hij vraagt naar jou. Ik ben benieuwd wat of hij heeft. Maurice nam de hoorn over. Dag Nobby, is er nog iets nieuws? De boot is terug, meneer, en beide heren zijn aan wal gegaan. Ik dacht, dat u dat wel zou willen weten. Ja. daar stel ik zeer veel belang in. Waar houdt onze vriend zich nu op? In Felgate's huis. Het zou me niets verbazen, als hij de nacht daar bleef en morgen vroeg weer aan boord ging. Hij heeft dat wel meer gedaan, naar lk weet. We zullen je voordien nog wel zien. in ieder geval doe je goed hen intussen zoveel mogelijk in de gaten te houden. Dat is in orde, was het antwoord. *7 Ik zal in de buurt blijven, maakt u zich daarover maar geen zorgen. Er was plotseling een abrupte klik en de verbinding was verbroken. Wat zei hij? vroeg Hazel. De „Zeemeeuw" is terug en Max well is mee naar Felgate's huls gegaan, waar hij, volgens Nobby, waarschijnlijk de nacht zal doorbrengen. Ze zullen zich samen wel zitten te verkneukelen °ver hun geslaagde tocht, denk ik. De schurken! riep Hazel veront waardigd uit Ik hoop, dat het huis in brand vliegt en ze in de vlammen omkomen, voegde ze er venijnig aan toe. Ze legde een hand op Maurice's arm. 7" Ga mee, we moeten dit ook aan moe der gaan vertellen. 7* Doe geen moeite, ik heb alles al gehoord. Mevrouw Barton keek hen glimlachend aan, toen ze de zitkamer weer binnen gingen. Het lijkt me overigens niet van veel belang, vervolg de ze. Wanneer Maxwell t-evreden ls over de tocht, die hij hedenmorgen on dernam, is er niet vpel kans, dat hij er vandoor gaat. Hazel keek op haar horloge en maakte oen gebaar van schrik. Lieve deugd, pt is bijna kwart voor tien! We moe- l.en dadelijk vertrekken, anders zullen wy anderen eerder op kantoor zijn dan Het zou vervelend zijn, als we dok ter Clement tegen het lijf liepen, merkte Maurice op. Dat moeten we riskeren. Ze liep °P haar moeder toe. die op de sofa lag. en kuste haar teder op haar voorhoofd. Gaat u nu heus naar bed moeder! «et heef' niet de minste zin.... Ik denk er niet aan naar bed te t-aan, onderbrak haar moeder haar. Ik lig hier heerlijk en ik ben van plan hier te blijven liggen, tot jullie terug komt. Zich tot Maurice wendend, ver volgde ze. lk vertrouw, dat u een oogje op haar wilt houden, meneer Wentworth. Niet, dat er misschien wer kelijk gevaar is, maar toch voel ik me een beetje angstig. U moet zich werkelijk geen zorgen maken, zei Hazel, terwijl ze haar moe der opnieuw een liefkozing gaf. Ik zal vijf krachtige mannen ter beschik king hebben om me te beschermen. Wat kan een vrouw méér verlangen? Mevrouw Barton leunde achterover in de kussens met een glimlach om haar lippen. Er zijn een massa dingen, die een vrouw méér kan verlangen, antwoordde ze raadselachtig. Hazel sloeg, gevolgd door Maurice, de donkere zijstraat in, waar het gebouw van de „Herald" op uitkwam en bleef voor de zijdeur staan. Na een snelle blik naar links en rechts opende ze deze deur en het volgend ogenblik waren Maurice en zij naar binnen verdwenen Ze stonden onderaan een smalle trap, die naar de redactiekamer leidde. Aan hun linkerkant was een klein schaars - gemeubileerd vertrek, dat klaarblijke lijk als wachtkamer dienst deed. We moeten maar hier binnen blij ven, merkte Hazel op. Het is nauwelijks de moeite nog naar boven te gaan. Zij liep de wachtkamer binnen en knipte het lioht aan. Op dat ogenblik sloeg een klok tien. Het geluid echode door het doodstille gebouw. Dat is de klok in het kantoor, leg de Hazel uit-, We laten die opzettelijk een paar minuten voorlopen. Een stapel papier opzij schuivend, ging ze op de rand van de tafel zitten. Ik hoop aat ze er gauw zullen zijn, vervolgde ze. Ik popel van verlangen om die kelder open te breken en te zien, cf we het werkelijk bij het goede eind hebben. Ik ook. Maurice knikte. Het is wel een afschuwelijke geschiedenis voor je moeder en voor jou. Ik bewonder de wijze, waarop jullie beiden de zaak op neemt. Wat moeten we anders doen? Ha zel haalde even haar schouders op. We zullen er lelijk mee komen te zitten, als het waar blijkt te zijn, maar wat heeft het voor zin zenuwachtig of hysterisch te doen? We zullen de zaak heus wel aan de gang houden op de een of an dere manier. Mag ik je daarmee helpen, als ik tenminste iets zou kunnen doen? Natuurlijk, graag! Je weet niet, hoe fijn ik het vind, dat Jij aldoor bij me bent onder deze omstandigheden. Ze glimlachte hem dankbaar toe. In aan merking genomen alles, wat ik van je vraag, gedraag je Je werkelijk als een engel. Maar je hebt toegrepen, hoe ik het bedoelde Ik begrijp alles uitstekend. En het is niet meer dan natuurlijk dat je je moeder in de eerste plaats etelt. Als het mógelijk was, zou ik nog meer van je houden! Maurice, lieveling, het is zo ont zettend fijn van jeHazel liet zich van de tafel glijden en strekte haar ar men naar hem uit. Omhels me anders. Plotseling waren er voetstappen hoorbaar en het volgend moment werd er op de buitendeur geklopt Zowel Maurice als Hazel draaiden zich in stinctief om in de richting, vanwaar het geluid kwam. Er werd thans dui delijker en dringender geklopt en een verwensing onderdrukkend, liep Mau rice op de deur toe en maakte deze open. O, ben jij het Wentworth! Ik hcop, dat je je weer beter voelt. Gevolgd dcor drie onbekende figuren, trad Nigel Graham de gang binnen. Ik geloof niet, dat je mijn gezellen kent; mag ik je voorstellen: commissaris Oldfleld, in specteur Arnold en hoofdinspecteur Ja- mieson. Ik neem aan dat jij juffrouw Barton hier hebt gebracht? Ja, ik ben er. Volkomen zelfverze kerd kwam Hazel te voorschijn. Hoe gaat het commissaris? Ik ben blij u te zien. Het is erg vriendelijk van u, om zelf mee te zijn gekomen. Helemaal niet lieve kind. Ik zou willen, dat ik jou en je moeder al deze narigheid had kunnen besparen. De commissaris keek haar vaderlijk aan. Maak je echter niet bezorgd. We zullen nu dadelijk te 'weten komen, of de theorie van meneer Graham juist is of niet en êtls zij juist is, zullen we kun nen afrekenen met een stel aartsboe ven. Jij hebt de sleutels, naar ik begre pen heb. dus laten we nu dadelijk aan het werk gaan. (Wordt vervolgd) 3.) De motorrijder was eigenlijk nog niet klaar met het voorlezen van die keurige brief die hij bij zich had. „Zijne Excellentie de Minister-President 'ver klaart, dat hij de heer Panda gaarne vertrouw elijk zou sprekenriep de boodschapper met stemverheffing uit en het was maar goed ook dat hij nog al hard riep, want Panda rende het huls al binnen. „Goed, goed!" schreeuwde hij over zijn schouder. „Ik kom al! Zeg maar dat lk onderweg ben! Jullicpop zorg dat die motorrijder iets te drinken krijgt,... en jij, Zwilb'kker, laat mijn auto voorkomen! Ik moet weg! Ik ga pakken! Vlug! Ik heb haast!" - Nu werden dus ijlings toebereidselen getroffen voor Paala's onverwachte en eervolle reis. Maar te.wij! Huize Hoobel- donk hierdoor gonsde van opgewekte bedrijvigheid, kwam er heel toevallig een zonderlinge voorbijganger langs Dat was niemand minder dan graaf Isen Grim een verarmd, maar niette min boosaardig edelman, wiens lage in borst door het gehele land berucht was en met wie Panda al eens onaangename ervaringen had gehad. De Graaf, die ogenschijnlijk doelloos aan de wandel was, bleef staan toen hij Huize Hobbel donk goed kon bezichtigen, en grommen de geluiden welden hem naar de bit tere keel. „Ha! Huh!" bromde hij op onaange name toon. „Dat is dus het huis, waarin tegenwoordig de proletariër Panda woont! Zo! Terwijl ik, de edele Graaf Isen Grim, zo goed als dakloos ben! Dat maakt me kwaad! Daar moet Iets aan gedaan worden!" Diegenen,, die de graaf van vroeger kennen, zullen er niet aan twijfelen dat in zijn gemoed allerlei slechte ingevin gen om de voorrang streden nu hij een maal besloten had, Panda een hak te zetten. Naar wij vernemen vertrekt Woens dag a.s. In het kader van de sportuitwis seling Leiden-Oxford een belangrijke groep Leidse sportbeoefenaars naar En geland. Ditmaal staan op het program ma: zwemmen, tennis en wielrennen. De zwemploeg bestaat uit 25 personen, leden van de LZC. De Zijl, De Sleutel stad, De Golfbrekers en het Waddinx- veense Gouwe. In Oxford zullen zich daarbij nog voegen de LZC-leden mej. v. Staveren, mej. Binsbergen en Joop v. d. Reyden. die momenteel nog in Hel- sinski verblijven. Het tennisteam is uit 9 leden van de vereniging Leidse Hout en Leidse L.T.G. samengesteld, terwijl de wielrenners allen lid zijn van de Swift-Combinatie. De wielerploeg, die o.m. Jac de Groot, v. d. Fits, Riethoven en Mokkenstorm in de gelederen telt, is zeven man groot. Leiders van het gezelschap, dat wordt vergezeld van een aantal supportei's, zijn de heren B. J. Molenaar en P. D. Noest. De ploeg zal een week in Oxford blijven. CRICKET. DE VIERDE TESTMATCH ENGELAND—ZUID-AFRIKA. Rowan scoorde 236 runs! Aan het eind van de tweede dag was de score in de vierde testmatch tussen Engeland en Zuid-Afrika, welke te Leeds wordt gespeeld, eerste innings: Zuid-Afrika 538, Engeland 37 voor 0. -Eric Rowan plaatste zich aan de top van de scorlnglijst van Zuidalrikaans testcricket met een innings van 236. Het totaal van 538 betekent voor Zuid- Afrika tevens een recordscore voor in terlandwedstrijden. Rowan vertoefde 9 uur en 10 minuten aan het wicket, in welke tijd hij 28 vieren bijeensloeg. VOETBAL. JEUGDTOURNOOI GROENOORD. De Buurt- en Speeltuinvereniging „Groenoord" organiseert op het LDWS- terrein weer haar jaarlijks voetbaltour- nooi voor de Jeugd. Het programma vangt Donderdag a.s. aan met cie wed strijden: 9 uur: DempingNoorder kwartier; 11 uur: Westerkwartier Rond de Watertoren; 1 uur: Groenoord Marelita; 3 uur: Morskwartier—'Voge lenwijk; afd. B: 10 uur: Rond de Wa tertorenMarelita; 12 uur: Morskwar- tierNoorderkwartier; 2 uur: Demping Vogelenwijk en 4 uur: Groenoord Westerkwartier. FRIES GEDENKTEKEN OP DE RODE KLIF. Elke 26ste September herdenkt de Friese Beweging op de Rode Klif in Gaasterland de zg. slag bij Warns, toen het Friese volk in 1346 daar de invasie van Hollandse edellieden, aangevoerd door Graaf Willem IV. met succes af sloeg. Thans is het de Friese beweging gelukt op het Rode Klif over een stuk grond te beschikken, waar de herden kingsvergaderingen kunnen worden ge houden. Ook kari thans een oude wens in vervulling gaan, nl. het oprichten van een monument. Dit zal een eenvou dig en waardig monument worden, ge heel opgebouwd van zwerfstenen. Op een grote zwerfsteen zal een in scriptie worden aangebracht. De voor bereidende werkzaamheden zijn zover gevorderd, dat naar alle waarschijnlijk heid het monument op 26 September a.s. gereed kan zijn. Het ligt in de bedoeling om door het symbolisch verkopen van stukjes grond aan de Friezen het be drag voor de gekochte grond en het monument bijeen te brengen. ONDER TREIN GERAAKT. In de afgelopen naoht kwam de 22-ja- rige ongehuwde J. Stellen uit Nieuwstad bij Sittard) op het noordelijk gedeelte van het station te Sittard bi) het ran geren onder een trein. Het slachtoffer werd naar het zieken huis te Sittard overgebracht, waar een been en een arm werden geamputeerd. Zijn toestand is zorgwekkend, GEBOUW „NEDERLANDS-INDISCHE SPOOR"VERKOCHT AAN DE „BORSUMY". (Van onze Haagse redacteur) Naar in de aandeelhoudersvergade ring van de Ned.-Ind. Spoorwegmij N.V. werd meegedeeld, is het gebouw dier maatschappij te Den Haag aan de Was- senaarseweg 40, voor een millioen gulden verkocht aan de „Borsumy" (Borneo- Sumatra Handel Maatschappij). Deze transactie kwam reeds 14 Febr. j.l. tot stand. Op verzoek van de koop ster blijft de N.I.S. nog in haar „oude" gebouw kantoor houden. Naar wij vernemen, blijft ook de R.VD., de regeringsvoorlichtingsdienst, voorlopig in het pand gevestigd. BILJARTEN. LEIDSE BILJART BOND. Morgen vindt in Arnhem de eind strijd plaats van de persoonlijke kam pioenschappen der Nederlandse Biljart Federatie. In deze finale plaatsten zich de vol gende leden van de Leidse Biljart Bond: C. Schouten (De Carambolé), P. Schou ten (SDO), P. Springer (SDO), J. v. d. Wilk (EMM), W. Nieuwenburg (De Ca- ramboQé), A. Loeber ('t Zuid) en A.Kra mers (TOG). VOOR ZONDAG 29 JULI Hilversum I (402 M.) VARA 8.00: nieuws en weerberichten en postduiven- berichten; 8,15: arbeiderskoor; 8 30: „Ne derlandse hengelsport", causerie; 8.40: gram.muziek; 9.12: postdulvenberlchten; 9.15: verzoekprogramma; 9.45: Geestelijk leven", causerie, VPRO 10.00: voor de Jeugd; IKOR 10.30: Evangelisch Lutherse kerkdienst: AVRO 12.00: lichte muziek: 12 30: voor de Jeugd, 12.40: gram.muzlek; 13.00: nieuws cn weerberichten; 13.15: mededelingen of gram.muzlek; 13.20: lichte muziek; 13.50: „Even afrekenen, heren!"; 14.00: gram muziek; 14.05: rubriek van kunst en cultuur: 14.30: pianorecital; 14 50. gram.muzlek met commentaar: 15.30: filmpraatje: 15.45: koorzang; 16.00: dansmuziek; 1630: sportrëvue, VARA 17.00: gemengd koor; 17.20: gram.muzlek; 17 30: voordracht; 17.50: sportcommentaar; 18.15: nieuws en sportuitslagen: 18.30: ge varieerd programma; 19.00: radlolympus; 19.30: lichte muziek; AVRO 20.00: nieuws; 20 05: actualiteiten; 20 15' strijkorkest; 20.45: orgelspel en dameskoor; 21.15: gram - muziek; 21.45: „Rechter Van Lier vertelt", hoorspel: 22.20: operaconcert, 23.00: nieuws; 23.15—24.00: gram.muzlek. Hilversum II (298 M.) NCRV 8.00: nieuws en weerberichten; 8.15: orgelcon cert; 8.30; morgenwijding; 9.15: gram.muz.; KRO 9-30nieuws en waterstanden; 9.45: gram.muziek; 9 55: hoogmis; 11.30: gram. muzlek: 11.40: kamerorkest en solist, 12.15: apologie; 12.35: gram.muzlek; 12.40: lunchconcert; 12.55: zonnewijzer; 13.00: nieuws, weerberichten en katholiek nieuws; 13.20: amusementsmuziek; 13.45: „Uit het boek der boeken": 14.00- „Orfeo". opera. (In de pauze: gram.muzlek); 16.05: „Ka tholiek Thuisfront Overal"; 16 10: viool en plano; 16.25: gram.muzlek; 16.30; Vespers; IKOR 17.00: korte Ned. Herv. kerkdienst; 18.00: studiodienst; NCRV 19.00: kamer koor; 19.15„In de discipelkring van de Heere Jezus Christus", causerie; 19 30: nieuws, sportuitslagen en weerberichten; KRO 19.45: Tour de France; 19.52: boek bespreking; 20.05: gevarieerd programma; 22.25' avondgebed en liturgische kalender; 23.00: nieuws; 23.1524 00: gram.muzlek. Engeland, BBC Home Service (330 M.) 12.10: crltleken: 12.55: weerberichten; 13.00: nieuws; 13.10: Country Questions; 13,40.-operamuziek; 14.05: wenken voor de tuiiv 14.30: strijkensemble en soliste; 15.00: kamermuziek; 1600" lichte muziek; 17.00- voor de kinderen: 17.55: weerberich ten; 18 00: nieuws; 18.15. ooggetuigen verslagen; 18.35- kamermuziek: 19.45: avonddienst. 20.25: llefdadlgheldsoproep; 20.30: hoorspel: 21.00: nieuws; 21.15: cau serie over Sicilië; 21.30: klankbeeld; 22.30: cello en piano; 22.52: epiloog; 23.0023.03: nieuws, Engeland. BBC Light Programma (1500 en 247 M.) 12.00: verzoekprogramma; 13.15: pianospel; 13.30: gevarieerd programma; 14.00. „Welcome Stranger"; 14.30: popu laire muziek; 15.15: gevarieerd programma; 16.00: hoorspel; 16.30: gram.muzlek. 1730: theateroverzicht; 18,00: Transatlantic Quiz: 18.30: gram.muzlek; 19.00: nleiiws; 19.30: gevarieerd programma. 20.30: community singing: 21.00: gevarieerd programma; 22.00- nieuws; 22.15: lichte muziek; 22.30: gewijde muziek; 22.45: orgel spel; 23.15: lichte muziek; 23.56—24.00: nieuws. Nordwestdeutscher Rundfunk (309 M.) 12.00: orkestconcert, 13.00: nieuws; 13.25: operettemuziek; 14.30: verzoekprogramma; 16.00: sport en muziek: 16.45: dansmuziek; 13.15 orkestconcert; 19.45: nieuws; 20 00: gevarieerde muziek; 22.15: nieuws; 22.45: dansmuziek; 23.15: lichte muziek; 24 00: nieuws; 0.10: dansmuziek; 0.30-1.00: idem. Brussel, 324 en 484 M. 324 M.: 11.45: gram.muzlek; 12.15: radiojournaal; 12.30: weerberichten; 15.32 lichte muziek; 13 00: nieuws; 13.15: gram.muzlek: 13.30: voor de 3oldaten-, 14.00: operamuziek; 16.00: zang en plano: 16.30: dansmuziek: 17.00: gram. muzlek: 17.55: sportuitslagen: 18.00: sym- phonle-orkest; 18.30: godsdienstig halfuur; 19.00: nieuws; 19.30; orgelmuziek; 20.00: actualiteiten; 20.15: radlo-mozaiek; 22.00: nieuws; 22.15: verzoekprogramma; 23.00: nieuws: 23.05: gram.muzlek; 23.3024.00: gram.muzlek. 484 M.: 12.08: gram.muzlek; 13.00: nieuws. 13.10: verzoekprogramma-, 14.30: lichte muziek: 15.00: gram.muzlek: 16.00, 16.30 en 18.00: gram.muzlek: 19 00: gods dienstig halfuur; 19.45; nieuws; 20.00: lichte muziek; 21.30: gram.muzlek; 22.00: nieuws: 22.10 en 22.30: gram.muzlek; 22.55: nieuws; 23.00: gram.muzlek; 23.55: nieuws. Frankrijk, Nationaal Programma (347 en 249 M.) 13.00: nieuws; 13.20: hoorspel; 1530: „Clboulette", operette: 17.15 en 17.45: gram.muzlek; 18.00: orkestconcert: 20.00: idem; 21.30: gram muziek; 21.45: hoorspel; 22.45: kamermuziek; 23.45 24.00: nieuws. VOOR MAANDAG 30 JULI. Hilversum I. 402 m. AVRO: 7.00 Nieuws; 7.15 Gr.muz.; 8.00 Nieuws cn weerber.; 8.15 Gr.muz.: 8.45 Idem: 9.00 Morgenwijding: 9 15 Gr.muz.: 9.30 Wa terstanden: 9.35 en 10.30 Gr.muzlek: 11.00 „Op de uitkijk", causerie; 11.15 Orgel en viool; 12.00 Lichte muz,: 12.30 Land- en tulnbouwmedcdellng-en; 12.33 „In 't spionnetje"; 12.38 Lichte muz.: 13.00 Nieuws: 13.15 Mededelingen of gr. muzlek: 13.25 Metropole Orkest: 14.00 Wat gaat er om ln de wereld?", cause rie; 14.20 Gr.muz.; 14.30 Voordracht: 14.45 Blaaskwlntet: 15.15 Voor de vrouw 16.15 „Musica Antique": 16.45 „Musi calender": 17.30 Voor de padvinders: 17.45 Gr.muz.: 18.00 Nieuws: 18.15 Vraag en aanbod: 18.20 Reportage ooi gr.muz 18.30 Dansmuz.: 19.00 Gr.muz.; 19.30 Orgelspel; 19.45 Regeringsuitzending. Landbouwrubrlek; 20.00 Nieuws: 20.05 Actualiteiten; 2015 ..Martha" opera: 21.35 ,,De dreigende schaduw", hoorspel: 22.10 Gultaartrlo; 22.40 Orkestconcert: 23-00 Nieuws: 23.15—24.00 Gr.muz. Hilversum II. 298 m. NCRV: 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtendgymnastiek: 7.30 Gr.muz.: 7 45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws en weerber.: 8.18 Gewijde muziek: 8.45 Gr.muz.; 9 15 Voor de zie ken; 9.30 Gr.muz.: 10.30 Morgendienst: 11.00 Pianorecital; 11.30 Gr.muz.: 11.45 Marinierskapel: 12.30 Land- en tuln- bouwmededellngen; 12.33 Orgelconcert; 13 00 Nieuws: 13.15 Harpensemble: 13.45 Gr.muzlek; 14 00 Voordracht: 14.35 Gr. muz.: 14.45 Voor de vrouw; 15.15 Gr. muz.: 15.40 Viool en altviool; 16.00 Bil- bellezlnc: 16.45 Vocaal dubbelkwartet: 17.00 Voor de kleuters; 17.15 Orgelspel: 17.45 Regeringsuitzending: H. J. H. Hagdorn: „De laatste wetenschappelijke onderzoekingstocht ln Nleuw-Gulnea": 18.00 Voor de jeugd; 18.15 Gr.muz.; 18.25 Surinaamse volksmuz*: 18.45 Boekbespreking; 19.00 Nleiuws en weer berichten: 19.15 „Volk en Staat", cau serie: 19.30 Grmuz.; 19.40 Radiokrant: 20.00 Nieuws; 20.05 Omroeporkest cn soliste: 20.45 „Poppentheater", hoor spel: 21.35 Gevarieerde muz.: 22.05 Gr.muz.; 22.20 Carillon en orgel: 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nieuws; 23.15— 24.00 Gr.muz. Engeland .BBC Home Service, 330 m. - 12.00 Populaire muz.: 12 25 Orkestmuz.: 12.55 Weerberichten; 13.00 Nieuws: 13.10 Lichte muz.: 13.55 Sportuitslagen; 14.00 Schots Ork,; 15.00 Interviews; 15.30 Lichte muz.; 16.15 „Top of the Form": 16,45 Voor de vrouw: 17.00 Voor de kin deren: 17.55 Weerberichten; 18.00 Nieuws: 18 15 Sportberichten: 18.20 Cau serie: 18.30 Lichte muz.: 19.00 Orkest- cooncert: 19.30 Symphonle-orkest en so listen; 21.00 Nieuws; 21.15 HoorSl*ta 22.45 Recital: 23.00—23.03 NJeuwB Engeland, BBC Light Programme, IStnJ en 247 m. 12.00 Populaire muziek: 12.25 Orkestmuz.: 12.55 Sport: 13.15 Voor de jeugd: 13.45 Voor de kinderen: 14 00 Orkestconcert: 15.00 Sport; 15.30 Pianospel; 15.45 Lichte muz.; 16.15 ..Mrs Dale's Dagboek": 16.30 Hoorspel; 18.00 Sport; 18,35 Gr.muz.; 18.45 Hoorspel: 19.00 Nieuws: 19 25 Sportuitslagen: 19.30 Gevarieerd programma: 20.00 ..Scrap- book for 1939"; 21.00 Gevar. progr21.45 Voordraoht: 22.00 Nieuws: 22.15 Sport uitslagen; 22.20 Dansmuz.: 23.00 Voor dracht: 23.15 Lichte muz.; 23.56—24.00 Nieuws. Nordwestdeutseher Rundfunk 309 m. 12.00 Omroeporkest en solisten: 13.00 Nieuws: 13,25 Orkestconcert; 14,15 Ge" vareerde muz.; 15.40 Amusementsmua.: 16.25 Rhythmlsche muz.: 16.45 Nieuwe: 17.00 Klassieke muz.: 17.30 Kerkmuz,: 18.00 Gevar. muz.; 19.45 Neuws; 20.00 Symphonleconoert; 22.15 Nieuws; 0.30—1 I.00 Dansmuz. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: II.45 Gr.muz.: 12.30 Weerbericht.: 12.33 Voor de landbouwers; 12.40 Gr.muzlek; 13.00 Nieuws: 13.15 Gr.muz.; 14.00 Voot de vrouw): 15.00 Gr.muz.; 16,00 Geva rieerd progr.; 17.00 Nieuws: 17.10 Lichte muz.: 18.00 Franse les; 18.20 GT.muz.: 18.25 Financiële kroniek: 18.30 Voor de soldaten: 19.00 Nieuws; 19.30 Gr.muz.: 19.50 Radlofeullleton; 20.00 Omroepork. en solist: 21.00 Gr.muz.; 21.45 Actuali teit: 22.00 Nieuws; 22.15 Zangfeest; 22.45 Verzoekprogramma; 23.00 Nieuws: 23.0524.00 Verzoekprogramma. 484 m. 12.05 Gr.muz.: 13.00 Nieuws 13.10 .13.30. 14.00 en 15.00 Gr muz.: 15.30 Verzoekprogramma; 16.30 Lichte muz.: 17.10 Amusementsmuz.: 18.30 Omroep koren: 18.45 en 19.00 Gr.muz.: 19.45 Nieuws: 20.00 Gr.muz.: 20.05 Orkestcon cert; 22.00 Nieuws; 22.10 Gr.muz.: 22.55 Nieuws: 23.00 Gr.muz.: 23.55 Nieuws. Frankrilk. National Programma. 347 en 429 m. 12.30 „L'Echanson du Rol d'Yvetot" opera: 13.00 Nieuws; 13.20 „Le Toréador". ooera: 14.00 Nieuws: 14.30 Gr.muz.; 16.00 Viool en nlano; 17.00 Gr.muz.; 17.30 Dansmuz.: 18.30 Ameri kaanse uitzending: 19.00 Gr.muz.: 20.00 Orkestconcert: 21 50 Gr.muz.: 22.50 idem 23.20 Viool en plano; 23.4524,00 Nieuws

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 5