Laatste Berichten Engelse geboortecijfer stijgende na 60-jarige daling Ruim anderhalf millioen meer vrouwen dan mannen Wel en wee der visserij UIT DE OMSTREKEN Beurs van Amsterdam WOENSDAG 25 JULI De besprekingen te Koesong Eervolle vermelding van Nederlands detachement aanval afgeslagen. Franse en Nederlandse troepen de len in de eervolle vermelding, die de Amerikaanse tweede infanteriedivi sie in Korea van de zijde van presi dent Truman heeft ontvangen. De eervolle vermelding, die door het achtste leger bekend is gemaakt, ls ver leend wegens het standhouden van de d'visie in Mei bij de rivier de Sojang nabii de 38ste breedtegraad, toen onge veer 100.000 Noordelijken poogden de Oostelijke sector van het centrale front te doorbreken. De aanval werd echter afgeslagen, waarbij de Noordelijken on- geveer 48.000 man zouden hebben ver foren. de treinontsporing bij amersfoort. Vanmiddag weer herstel reizigersverkeer Inzake de treinontsporing op het baanvak Amersfoort—Soestduinen ver nemen wij nader dat hij ontstond op een afstand van 2 km. van Amersfoort. De uit 15 wagons bestaande goederen trein kwam uit de riohting Utrecht. De eerste vijf wagens van deze trein liepen uit de rails. Twee van de ontspoorde wagons versperden belde spoorbanen en twee andere kantelden rechts van de spoorbaan. Er ontstond grote materiële schade. Vier wagons werden grotendeels vernield. De bovenleiding van het elec- trisch net werd over een afstand van enkele honderden meters vernield en ook het baanvak werd beschadigd. Met de oprulmlngs- en herstelwerk zaamheden werd onmiddellijk begonnen. Men verwachtte dat in de loop van de middag het reizigersverkeer over beide sporen kan worden hervat. soekarno's bezoek aan sumatra. In de tien toespraken, die President Soekarno tijdens zijn vierdaags bezoek aan West-Sumatra hield, heeft hij veelal gewezen op de plicht om de vrij heid te vervolmaken en op de noodzaak om hard te werken. De reis, die geken merkt werd door veel praal van adat vertoon vond haar hoogtepunt in Me dan, waar de ontvangst zeer spontaan was. Tijdens een receptie drukte Soe karno 3000 handen. GROET van koningin juliana. HM. Koningin Juliana heeft een be- groetingsschrijven gericht tot de leken conferentie te Bad Boll (Duitsland), die deze week aldaar wordt gehouden. Deze conferentie gaat uit van de Wereldraad van Kerken en heeft tot thema „De herontdekking van de mens". Bidault aan de beurt De president van de Franse repu bliek, Vincent Auriol, heeft de volksre publikein (katholiek) Georges Bidault verzocht zich te belasten met de vor ming van een nieuwe regering. Bidault verklaarde, dat hij vanmid dag zijn antwoord zal geven. spanning in kasjmir. Volgens een correspondent van de „Times" heeft de vice-premier van Kasjmir medegedeeld, dat de regering ran deze staat de grens met Pakistan gesloten en noodveiligheldsmaatregelen genomen heeft. Pakistaanse samenzweerders hadden wapens, munitie, geld en drukpersen het land binnengesmokkeld, aldus de vice-premier. de japanse krijgsgevangenen. Een woordvoerder van de sovjetrussi- sche missie te Tokio heeft verklaard, dat officiële beschuldigingen, volgens welke nog geen opheldering bestaat over de aanwezigheid van 370.000 Ja panse krijgsgevangenen in de sovjet unie en Mandsjoerije ongegrond zijn. Er zfjn nog slechts 1487 oorlogsmisdadi gers, van wie 971 oorlogsmisdaden in China hebben bedreven en naar dit land zijn gezonden aldus de woord voerder. Het Amerikaanse ministerie van bui tenlandse zaken heeft medegedeeld, dat een commissie der V. N. midden Augus tus een bezoek aan Japan zal brengen om een onderzoek in te stellen naar de repatriëring der Japanse krijgsgevan genen. De commissie zal de algemene verga dering der V. N., die zes November te Parijs bijeenkomt, verslag uitbrengen van haar bevindingen. verlaging van de directe belastingen in engeland bepleit. In een memorandum, dat gisteren is overhandigd aan de commissie van on derzoek inzake de belastingen op win sten en inkomsten, heeft de Britse ban kiersvereniging zich voorstander ver klaard van een algemene verlaging van de directe belastingen. In het memo randum wordt o.m. gezegd: 1. De fi nanciële terugslag van de heffing van de directe belastingen is een onover winnelijke hinderpaal voor de nodige kapitaalvorming ter financiering van nieuwe ondernemingen en de uitbrei ding van de industrie. Het publiek is meer en meer geneigd zijn geld alleen in obligaties te beleggen in plaats van w aandelen. 2. De te zware belasting van maatschappijwinsten brengt steeds meer maatschappijen en in het bij zonder mijnbouw ondernemingen er tee zich naar het buitenland te ver plaatsen. Dit zal ongetwijfeld gevolgen voor de internationale handelsbalans van Engeland hebben. Indien de ver- Plaatsing van de maatschappijen in hetzelfde tempo blijft voortduren, aldus oesiuit het memorandum, zal Londen zyn vooraanstaande positie als finan cieel centrum voor alle mijn/bouwmaat- scftappjjen verliezen. De onzichtbare in- £>msten van de banken, verzekerings maatschappijen en rederijen zullen rvan veel te lijden hebben. Op de bijeenkomst over een staken van het vuren in Korea zijn aanzien lijke vorderingen in de richting van de formulering van een agenda gemaakt, aldus wordt in een communiqué der V.N. bekend gemaakt. Gezegd wordt, dat de Noordelijken een nieuiw voorstel voor de terugtrek king der strijdkrachten uit Korea heb ben gedaan. Het Noordelijk voorstel was voldoende interessant voor een nadere bespreking in bijzonderheden, aldus het commu niqué. Begrafenis van Pétain Heden Is het stoffelijk overschot van ex-maarschalk Pétain op het kerkhof van Port Joinville op het eiland Yeu ter aarde besteld. Ongeveer 3000 personen, onder wie oud-mlnlsters van de Viohy-regering, generaals en geestelijke hoogwaardig heidsbekleders, waren voor de begrafe nis van het vasteland overgekomen. De weg van de kerk naar de be graafplaats was door manschappen van de republikeinse garde afgezet. Pétain was de laatste van de 334 maarschal ken, die Frankrijk heeft gehad. 16.000,000 te veel. Vlucht uit de stad (Van onze Londense correspondent) Uit het voorlopige resultaat van d- gelse volkstelling blijkt, dait het ver enigd koninkrijk (Engeland. Wales, Schotland en Noord-Ierland) 50.210.472 inwoners telt of 3.750 000 meer dan 20 jaar geleden, toen de vorige telling werd gehóuden. Deze bevolkingstoename is de gering ste sedert de allereerste volkstelling, aan het begin van de vorige eeuw gehouden. Het geboortecijfer daalde de laatste 60 jaar voortdurend, maar er is geen reden voor alarm, omdat er sinds 1941 een opgaande lijn is in het geboortesur- plus. In 1949/1950 bedroeg het aantal geboorten 713.000 tegen 626.000 in 1931/ 1932. De bevolkingsdichtheid benadert of evenaart die in Nederland en België, welke als de dichtstbevolkte landen gel den. Engeland heeft 750 mensen per vier kante mijl. D.W.Z. een gemiddelde van 4290 mensen per vierkante mijl in de steden en van .17 in dezelfde ruimte op het platteland. Een ongunstige factor is, dat ie vrouwen met ruim anderhalf mil lioen de mannen overtreffen. In het Zuid-Oosten van Engeland, in Sussex, Surrey en Londen zijn er vijf vrouwen op elke vier mannen, .in de fabrieks- centra van Lancashire, waar veel vrou wen werken, bestaat; een belangrijk vrouwensurplus, dat op het platteland er om heen echter wesr gecorrigeerd wordt. Op vele plaatsen op het platteland is de verhouding gunstiger, omdat de vrou wen wegtrekken naar fabrieken en kan toren in de steden Iets geheel nieuws sinds 1871 is, dat de zich in Engeland en Wales gevestigd hebbende vreemdelingen het aantal emi granten met bijna 750.000 overtreft. In dit laatste cijfer zijn ook begrepen de 80.000 Polen, die in Engeland gede mobiliseerd werden en er bicven, als mede duizenden andere leden van bui tenlandse strijdkrachten, die hier een bestaan vonden. Of dit immigratie-surplus een gezond verschijnsel is, hangt af van de leef tijdsverdeling onder hen. Het is reeds lang zo, dat de door emigratie naar het Britse Gemenebest afvloeienden ten dele worden vervangen door nieuwe .aanvoer" uit Europa. Op het ogenblik komen 'honderden Ita lianen binnen, nu niet als caféhouders of schoossteenvegersmaar als mijnwer kers. Ze krijgen Engelse les en worden gron dig ongeleid. Aangezien ze in geen enkel opzicht concurrenten zijn voor de En gelse arbeiders, hebben de vakbonden dan ook toegestemd in deze overplan ting. Ook Schotten, die naar het Zuiden komen, worden als immigranten be schouwd, Schotland, dat; ruim 5 millioen inwo ners telt, verloor een kwar.t millioen mensen door emigratie. Het wordt dus steeds benauwder in het overvolle Engeland, dat zelf slechts een derde deel van zijn bevolking kan voeden, waardoor het economisch en strategisch zo kwetsbaar is- Deskundigen verklaren dan ook, dat 16.000.000 men sen het land dienen te verlaten, maar in de practijk is zoiets onuitvoerbaar. Een tweede opmerkelijk feit is de vlucht uit de stad, welke sinds 1939 valt te constateren. Langer dan een eeuw is zo iets niet gebeurd. Want de algemene beweging was steeds naar de steden toe, zeker sinds de beroemde of beter beruchte in dustriële revolutie, welke de trek naar de steden zo bevorderde. De nieuwe situatie ls beïnvloed door de oorlogs-evacuatie. Velen bleven bui ten wonen, ook omdat him woningen in afvalactie een succes. De minister van Ec. Zaken deelt mede, dat de in begin Maart begonnen lande lijke inzamelactie van oude materialen en afvalstoffen, uitstekende resultaten oplevert. Het welslagen van deze inzamelings actie is van groot belang voor een re gelmatige voorziening met grondstoffen voor verschillende Nederlandse in dustrieën. Op grond hiervan wordt er op aangedrongen de actie met onver minderde kracht voort te zetten. builenpest in noord-yemen en saoedi-arabie. Een epidemie van builenpest in Noord- Yemen is naar het Zuiden van Saoedi- Arabië overgeslagen, aldus meldt de ge zondheidsdienst van de Egyptische re gering. Door de epidemie zijn in Saoe- ai-Arabië tegen de honderd personen om het leven gekomen. Er worden uit gebreide maatregelen genomen om over slaan naar Egypte te voorkomen. de steden waxen weggevaagd. De gecon centreerde landbouw en veeteelt in de oorlogsjaren maakte ook, dat velen de steden verlieten. Dat ze niet. zoals in 1918, weer daarheen terugkeerden, wordt toegeschreven aan de verbeterde con dities op het platteland. Maar uit de statistieken blijkt, dat hier slechts van een zeer schoorvoetend .terug naar de natuur" sprake is. De mensen ontvluchten hoe langer hoe meer de opeenhoping in de grote steden en vloeien vooral af naar de forensen- plaatsen, welke in een wijde radius om de steden heen liggen. Bijna dertig van deze randgebieden zagen hun bevolking met meer dan 50 procent toenemen. De bouw van nieuwe steden, welke op beperkte schaal aan de gang is, zal deze interne volksverhui zing nog sterker in de hand werken. Londen en ook enkels andere grote steden zijn in sectoren verdeeld, welker bevolking op den duur met inbegrip van de werkgelegenheid zal „emigreren" naar de voor hun sector aangewezen modelstad. Londen verloor reeds een millioen mensen aan zijn landelijke omgeving, maar de meesten bleven in het gebied van Groot-Londen. dAv.z. 50 km. van het centrum. Het is heel gewoon, dat forensen da- :elijks twee uur en langer naar hun werk reizen. De c^ty, zoals het historische gebied rond de Engelse bank heet. verloor de helft van haar ingezetenen, evenals Po plar en Stepney in Oost-Londen. De Londiense gemeenten, die gezamenlijk de Londense graafschap vormen, tellen hu 3.3 nïillioen inwoners.. Groot-Londen omvat 8,3 millioen mensen, zodat het geen men Londen pleegt te noemen, nog altijd de grootste stad van de we reld is. groter immers dan New York, dat 79 millioen inwoners telt. Birmingham verdrong dooi' een ver schil van 22.000 Glasgow als de tweede stad van Engeland met 1.1 millioen in woners. In de steden wonen 80.7 procent en op het platteland of in de landelijke plaatsen 19.3 procent van de bevolking. In 1801. toen op instigatie van Robert Malthus. die een doelbewuste bevol kingspolitiek bepleitte, de volkstelling werd ingevoerd, telden Engeland, en Wales nog maar 85 millioen inwoners. Honderd jaar geleden was het totaal 17,9 millioen. HONGEREND INDIA Jjj het kader van de landelijke hulp actie voor hongerend India zal een mrbchtingsavond gehouden worden in vA idse Volkshuis. WpS!?0.11^ 231 worden de film „De d RUk", (The World in Rich), un TT Norlands gesproken, welke voprfcai -5P beeId geeft van de wereld- Indk met oa' °Pnamen ult QeET™!!!d€Werker van het Instituut voor lichte»*? ^sterdam zal een toe- T®4 woord spreken. De toegang is Vry _klcJ^. KATWIJK AAN DE RIJN Schoolreisje De hogere klassen van de school aan de Noordwijkerweg, maakten gisteren hun jaarlijkse school reisje. Na de start ging het eerst naar Schiphol, waar voor de jeugd veel te zien en te leren viel. Daarna werd een rondvaart door Amsterdam gemaakt, hetgeen altijd zeer interessant is. Ver volgens ging het naar het Gooi, waar de bekende speeltuin ..Valkeveen" werd bezocht. Het weer had wel wat zonniger mogen zijn. Niettemin heeft de jeugd zich buitengewoon geamuseerd. KATWIJK AAN ZEE Onze plaatsgenoot de heer R. Coorn behaalde te Den Haag het rijksdiploma herenkapper. - Onze plaatsgenoot de heer D. Gil- lebaart behaalde te Tilburg het diplo ma van textieltechnicus. - Morgenavond zijn na afloop van de EHBO-demonstratie op de boulevard de nieuwe aanwinsten van de brandweer voor een ieder te bezichtigen op het ter rein van de gemeentewerf in de School straat achter de Nieuwe Kerk. NOORDWl/KERHOUT Van de St. Jozefvakschool slaagden voor het diploma costuumnaaien de da mes H. H. Brama. M. C. C. v. d. Berg, S. Knoppents. P. C. Duivenvoorden, M. C. A. Warmerdam, J. G. v. d. Geest, O. W. v. Nobelen, A. W. M. van Parera, C. ,M. Zwaan C. J. G. Kokkelkoren, M. J. Warmerdam, M. M. v. d. Holst. J. F. van Paridon en M. A. Weyers.. Burgerlijke Stand Geboren: Jacobus Hendrlkus Jozef. z. van J. C. Berg-van der Lans; Theodorus Petrus, z. van N. C. van den Berg-Hachmang; Johannes Petrus Gerardus, z .van S. G. Nulkes-van der Klugt; Catharina Johanna Adrlana Maria, d. van F. G. van Dam-Oostdam. Getrouwd: A. P. Smit en J. Heemskerk; C. J van Dam en A. A. Turenhout. Ondertrouwd: A. L. van Egmond, 40 Jaar en C. Nedcrstlgt. 31 jaar; P. C. Romijn, 26 Jaar en J C. Möllers, 22 jaar. Overleden: J. W. van Lit. 72 Jaar, wedn. van M. A. Hanegraaf; M. Geerllngs, 1 dag. Van de vakschool St. Jozef slaag den voor het examen Lingerie de dames C. Bouwmeester, J. C. v. Gijlswijk, C. M. Broekhof, J. M. Duivenvoorden, G. M. Braun, M. Plug, M. J. Knappert, E. M. Bouwmeester en A. E. de Kan. OEGSTGEEST raadsagenda De eerstvolgende vergadering van de gemeenteraad zal gehouden worden op Woensdag 1 Augustus as. des avonds om 7 uur. De agenda bevat de volgende pun ten. Voorstel van B. en W. tot wijziging van het uitbreidingsplan in de omge ving van de Celebesstraat. Voorstel tot wijziging van het raads besluit d.d. 9 Maart 1951 inzake aanleg paralehveg oprit viaduct Rijnzlchtweg. Voorstel tot toekenning van subsidie aan de „Vebo". Voorstel tot vaststelling beloningen vrijwillige brandweer. Voorstel tot het sluiten van een on gevallenverzekering voor het brand weerpersoneel. Voorstel tot toekenning van pen sioen aan twee eervol ontslagen ge meentearbeiders. Voorstel tot goedkeuring van de re kening van het Burgerlijk Armbestuur over 1950. Voorstel tot goedkeuring van de re kening van het Heilige Geest-Aarmbe- eiuur over 1950. Voorstel tot voorlopige vaststelling van da rekening van het grondbedrijf over 1950. Voorstel tot wij-ziging van de begro ting voor het dienstjaar 1951, naar aan leid ig van door Ged. Staten gemaakte opmerkingen. Voorstel tot wijziging van de contro le regeling ten aanzien van de ontvan ger en rekenplichtige administratien. Voorstel tot wijziging -van de leges verordening. Voorstel cm ingevolge art. 72 der LD. wet medewerking te verlenen voor de aankoop van schoolbanken ten behoeve van de R.K. Meisjesschool. Comptabiliteitsbesluit. (Tngez. Med.-adv.) VER BENEDEN DE Fabrieksinkooppri jze n GROTE SLOPEN ongebleekt fl,i Lange grijze JASSEN, alle maten van 18,98 voor 13,! Zware kwaliteit KLEERMAKERS RIAN CHESTER. WERKBROEKEN fijne rib, ook extra bijzondere grote maten, apart gemaakt Alles a contant RIJNSBURG KAPTEIN VOORHOUT Pastoor benoemd Tot pastoor der St. Bartholomeus-pa- rochie te Voorhout is benoemd de heer L. J. Br ess er. pastoor te Zierikzee. Pastoor Bresser werd geboren te Rot terdam op 10 Januari 1898 en is tot priester gewijd in 1923. Achtereenvol gens was hij kapelaan te Honselersdijk, Amsterdam. Rotterdam en Den Haag. In 1945 werd hij benoemd tot pastoor te Zierikzee. RAADSAGENDA. De raad der gemeente is in openbare vergadering bijeengeroepen op Vrijdag as., des avonds om 7.30 uur. ter be handeling van de navolgende punten: Benoeming hoofd van openbare wer ken: garantie aan de V.EJB.O. te Lei den; beroep tegen niet goedkeuring van het raadsbesluit tot aankoop van 17 HA. grond van de St. Aloysiusstichting al hier: stzraatveri/1 editing prof. Ndlens- laan en dr Kuyperlaan; intrekking ver ordening betreffende het verzamelen en ophalen van afvalstoffen: eerste wijzi gingen der begrotingen 1951 van Wo ning- en Waterbedrijf. BENOEMING HOOFD OPENBARE WERKEN. Ter vervulling van de vacature van de functie van hoofd van Openbare Werken in de gemeente hebben B. en W. de raadsleden een voordracht van twee personen toegezonden. Deze luidt: 1. de heer H. van der Bosch, oud-tech nisch ambtenaar van de directie van Volkshuisvesting en Wederopbouw, wo nende te 's-Gravenhage; 2. de heer B. H. m. van der Helm, particulier bouw kundig tékenaar, wonende te Haarlem. G. S. KEUREN GRONDAANKOOP NIET GOED. Gedep. Staten der provincie Z.-Hol- land keuren het besluit, tot aankoop van 17.20.46 K.A. weiland met het woonhuis Leidsevaart 1 voor de prijs van f.5200 per H.A., waarvan eigenaresse de Sint Aloysiusstichting is, niet goed op grond van door de investeringspolitiek ont stane financiële verhoudingen. Aankoop van deze gronden wordt door G.S. voor barig geaoht, daar eerst de in het goed gekeurde uitbreidingsplan opgenomen gronden dienen te worden gebruikt. In deze termen richten B. en W. van Voor hout zich tot de Raad en stellen voor, gebruik te maken van de in artikel 235 der Gemeentewet vervatte mogelijkheid tot beroep bij de Kroon. Het bevreemdt B. en W., dat G. S. de aankoop van deze gronden als bij voorrang hebben be I handeld, zonder B. en W. de gelegen heid gegeven te hebben, hun motieven om deze gronden in het uitbreidings plan op te nemen, kenbaar te maken Naar msn weet waren deze gronden bestemd voor bouwrijp maken van de te bouwen nieuwe huizen. A.s. 27 April beslissen krijgen. VOORSCHOTEN Aanstelling sociale werksters Reeds meerdere malen is door leden van de raad de wenselijkheid uitge sproken om tot aanstelling van een so ciaal werkster over te gaan. Nu de gemeente reeds meer dan 10.000 inwo ners telt en daarmee het aantal hulp behoevende gezinnen is toegenomen, zijn ook B. en W. er van doordrongen, dat in steeds meer gevallen de aanwe zigheid van een sociaal werkster ver eist is. De werkzaamheden, welke ge acht kunnen worden tot de taak van de sociale tverkster te behoren, zijn veel vuldig. Allereerst kan zij hulp en bij stand verlenen in gezinnen of aan per sonen, die ondersteuning krachens de Armenwet genieten. Voorts kan zij hulp verlenen en adviezen verstrekken aan gezinnen ter opvoeding van de kin deren. Met verscheidene gezinnen zal nl regelmatig contact nodig zijn, ter wijl in enkele gevallen ook hulp en ad vies ter zake van de besteding van de gezinsinkomsten urgent is. De volledige omvang van de behoefte tot de aanstelling van een sociaal werk ster is nog niet geheel te omschrijven en in afwachting daarvan menen B. en W. voorlopig over één jaar hierin te voor- zien- In R.K kringen stelt men zich op het standpunt dat in R. K. gezinnen een R.K. sociale werkster dient te komen. Het R. K. armbestuur is bereid een gedeelte der kosten te dragen. De kosten, welke bij voorziening op deze wijze voor rekening van de ge meente komen, achten B. en W. met een bedrag van f. 1000 per jaar rede lijk beoordeeld. De meerdere kosten somen dan voor rekening van het R. K. armbestuur. Onder deze omstandighe den is het gewenst tot de aanstelling van twee sociaal-werksters over te gaan, er van uitgaande dat zij beide drie dagen per week werkzaamheden als zodanig verrichten. Voorgesteld word-t tot aanstelling van met ingang van 1 September op een maandsalaris van f. 150,voor do tijd van één Jaar. Burgerlijke Stand Ondertrouwd; Dirk Verboom 29 Jr en Helena Wilhelmlna Alers 28 Jr; Theodorus Frederik Kalkhuls 23 jr en Maryke van Akker 25 Jr. Getrouwd: Nl cola as Zonneveld en An drea Hakker Overleden: Gerrlt van Ek 85 Jr., we duwnaar van J. van den Bunt. De collecte bate var Herwon nen Levenskrac! j.eeft op gebracht f. 352.59 Met uitzondering van tong en schol, die in betrekkelijk geringe hoeveelheden werden aangevoerd, moesten Dinsdag in IJmuiden de mneste vissoorten iets van hun hoge noteringen prijsgeven. Dat gold ook voor de maximumprijs van d verse haring. maar de gemiddelde prijs lag 'och nog op een dusdanig niveau, dart. hierdoor voor de Herman een zeer goede besomming ui/t de bus kwam. En dat ondanks de wetenschap dat er dez: week nog heel wat meer haring zal worden aangevoerd! In totaal werden er Dinsdag in IJmui den 3 565 kisten vis in de afslag ge bracht. Hieronder waren 70 kisten fijn- vis. 140 kisten schol. 1180 kisten ha ring. 233 kisten makreel, 630 kisten schelvis. 115 kisten wijting. 1000 kisten kabeljauw en 75 kisten koolvis. Voor een reis van 24 dagen naar de Barendsz-zee besomde de motortrawler Alkmaar IJM 31 buiten zijn opgehou den vis f. 29.400.-. Een pover resultaat wanneer men he; vergelijkt met de be somming van de stoomtrawler Herman SCH 92. die dank zij zijn verse haring een reis van 10 dagen gehonoreerd kreeg met f. 24.440.-. Van de loggers kwam de Drie Gebroeders HD 79 het hoogst met een besomming van f. 3.840 Voor de Woensdagmarkt brachten al le aanwezige trawlers een party verse haring mee. De Batavia IJM 99 meldde zich met 725 kisten haring en 75 kisten diversen, de Maria van Hattum IJM 10 had in zijn ruimen 750 kisten haring, 100 kisten wijting, 30 kisten kabeljauw en gul. 130 kisten makreel. 130 kleine kistjes haring en 60 stuks stijve kabel jauwen. -terwijl de Thorina IJM 33 een vangst aanbracht van 600 kisten ha ring. 400 kisten makreel, en 260 kleine kistjes haring. Ook voor de Donderd-agnnarkit staan reeds ruina 1000 kisten haring geno teerd. De Allan Water IJM 34 komt met 600 kisten haring 350 kisten makreel. 50 kisten diversen, de Limburgia IJM 54 met 460 kisten haring en 240 kisten ma kreel en de stoomtrawler De Hoop IJM 73 valt eigenlijk een beetje uit de toon met een totaalvangst van ongeveer 300 kisten, overwegend met makreel. Voor de Vrijdagmarkt ls van de Noord zee te verwachten de motortraiwler Elie Ohenevière IJM 32. terwijl van de Barendsz-zee voor die dag op weg naar FAMILIEBERICHTEN ontleend aan andere bladen Bevallen: Boelens-Bakker, z., Gro ningen; Koldewijn-Eysink, d, Apeldoorn. Gehuwd: B. Oldeman en P. C. Ga- briëlse, A'dam; F. T. H. Nauta en Th. E. Hellema. Haarlem. Overleden: J. de Vries van Doesburgh, m, 88 j. Middelburg; A. van Delden- Bussemaker, v, 85 j., Deventer; E. F. van Kuyk-de Ruyter, v., 83 j.. Roermond. MARKTBERICHTEN BOSKOOP, 24 Juli. Bloemenveiling. Rozen gr. bloemig per 20 stuks: Duisburg 801.60; Parel van Aalsmeer 901.25; Florex 901.40; Hadley 601.40; Vlerlan- den 80—1.65; Edith Helen 55—1.05; Better Times 651.15; Rosalandia 801.30; Gem. rozen 3560. Babyrozen per 10 stuks: In- gar Olsson 3065; Rosa Mundl 501.00; Rose Triumph 2040; Wolfsglorle 5595; Dorus Rijkers 3085; Sweetheart 3580; Byoé 3075; Plnoccheo 401 00; Juweel tjes 3090; Prinses Juliana 3070. Diver sen per 10 stuks: Anjers 3240; Dahlia's 1538; Clematis Mevr. Ie Coultre 1.00 1.90; Idem Durandi 1.802.15; Gladiolen 5064; Phlox Rembrandt 1428; Duizend schonen 14. KATWIJK a. d. RIJN, 24 Juli. Groen- tenvelllng. Vroege aardappelen groten 12 15.60; idem drielingen 8.8012.40; Idem kriel 6.409.20; Was peen 2842; Bospeen 1876; Bloemkool 2332; Tuinbonen 21 29; Slauien 1112; Prlncessebonen 82 89; Snijbonen 7071; Kroten 2025; Sla 1.603.60; Boskroten 88.10; Radijs 4 4.10; Selderie 4.504.70. ROELOF ARENDSVEEN, 24 Juli. Groen- tenvelling. Aardbeien 2442; Kropsla 2.30 4.30; Bloemkool 8.0019.00; Aardappelen 12.00—14.00 per 100. Snijbonen I A50— 5.60; Idem II 3.804.60; idem stek 2.00 2.40. Dubb. Stambonen 6.006.80 per 10 kilo. Augurken grof 4.005.00; Idem bom men 2.603.40, Idem stippel 2.803.30 per 25 kilo. TER AAR. 24 Juli. Groentenvelllng. Snijbonen 4 004.80; Idem B 3.303.90; Idem stek 1.802.70; Stamprlncessen 4.80 5.60; Stokprlncessen 6.306.80; Tuin bonen 2.05; Blauwschokkers 4 30; Peulen 70 alles per 10 kilo. Bloemkool 16 per stuk. Augurken fijn 60; fijnbasterd 43. basterd 33—34; grof A 20—30; grof B 18—19; CD 13: bommen 9 alles per kilo. WOERDEN, 25 Juli. Kaasmarkt. Aan gevoerd werden 345 partijen. Prijzen: le soort 210218; 2e soort 200208; zware tot 235. Handel matig. huis of Engeland is de mot or'.ra wier Claes Compaen IJM 41. Van beide schepen is echter nog geen vangst-op gave ontvangen. Zoals uit bovenstaando opsomming blijkt, beginnen de vangsten steeds een zijdiger te worden. Hot draait nu in hoofdzaak om verse haring en makreel. Een enkele boot heeft een gevarieerde vangst, evenals die van de verre visse rij. maar voor de laatste groep is het seizoen voorbij, want de lange reizen naar huis zijn niét bevorderlijk voor de kwaliteit van de gevangen vis. Maar de Noordzee-trawleri die met een gemengde vangst naar huis komt, maakt toch nog een goede kans op een redelijke prijs, omdat er maar weinig variatie in de aanvoer is. De oude stoomtrawler Qornelis IJM 15 is de zoveelste in de rij van trawlers, dis de laatste weken de weg near de sloper vinden. Dinsdag werd het schip eveneens klaargemaakt voor zün laatste reis naao- Hendrlk-Ido- Ambacht. Vangstberichten SCHEVENINGEN. 25 Juli. Vangstberich ten van hedenmorgen uit zee: SCH 305 met 2 k.: SCH 87 10 k.; SCH 200 34 k.; SCH 195 80 k uit de halve vleet; SCH 246 10 k SCH 246 8 k. uit de halve vleot; SCH 254 nog 60 mijl; SCH 341 60 k. uit de halve vleet; SCH 342 85 k.; SCH 402 60 k. uit de halve vleet; SCH 312 30 k.; SCH 229 50 k.; SCH 263 14 k.; SCH 339 5 k.: SCH 365 80 k.; SCH 53 80 k. nog 30 netten; SCH 104 60 k.; SCH 201 3 k.; SCH 4 50 k.; SCH 75 8 k.; SCH 181 60 k. nog 40 netten: SCH 199 2 k.; SCH 32 10 k.; SCH 48 2 k.; SCH 99 25 k.; SCH 132 15 k.; SCH 184 10 k.; SCH 233 gisteren 20 k.. SCH 247 51 k.; SCH 262 30 k.; SCH 285 25 k.: SCH 5 115 mijl afgelegd; SCH 9 gisteren 100 k.; SCH 15 5 k.; SCH 19 60 k.; SCH 25 34 k.; SCH 30 40 k.; SCH 37 17 k.; SCH 45 10 k.: SCH 69 2 k.; SCH 84 4 k.; SCH 122 65 k.; SOH 130 50 k.; SCH 210 12 k.; SCH 236 20 k.; SCH 250 1 k SCH 399 34 k.; SCH 223 50 k. nog 40 netten; SCH 79 10 k.; SCH 284 145 mijl afgelegd; SCH 361 17 k.; SCH 280 3 k.; SCH 46 40 k. nog 30 netten; SCH 50 25 k.; SCH 63 2 k.; SCH 66 10 k SCH 81 1 k.; SCH 89 7 k SCH 95 17 k.; SCH 103 1 k.; SCH 180 1 k.; SCH 242 1 k.; SCH 3 15 k.; SCH 14 50 k. uit de halve vleet; SCH 47 75 k. uit de halve vleet; SCH 110 50 k. uit de halve vleet; SCH 325 10 k.; SCH 333 35 k. Geen vangst: SCH 39. SCH 264, SCH 49, SCH 133, SCH 186, SCH 116. KATWIJK AAN ZEE, 25 Juli. Vangstbe richten van hedenmorgen uit zee: KW 14 30 k.; KW 138 23 k.; KW 2 34 k.; KW 9 25 k,; IJM 75 8 k.; IJM 283 7 k.: SOH 36 2 k.; SCH 107 20 k.; SCH 353 30 k.; KW 144 23 k.; KW 83 19 k.: KW 67 20 k.J KW 18 4 k.; KW 20 14 k.; KW 29 4 k.; KW 32 45 k.; KW 49 34 k.; KW 33 9 k.; KW 15 2 k.; KW 42 2 k.; KW 43 15 k.; KW 50 30 k.; KW 175 22 k.; KAV 167 16 k.; KW 168 6 k.; KW 163 15 k.; KW 70 10 k.; KW 56 2 k. Haringtrekkers: KW 25 8 k.; KW 85 00 k.; KW 45 13 k. VLAARDINGEN, 25 Juli. VL 78 40 k.; VL 172 30 k. nog 20 netten; VL 203 40 k. nog 40 netten; VL 205 6 k.; VL 206 6 k. nog 40 netten; VL 208 25 k. nog 20 netten; VL 216 60 k.; VL 70 2 k.; VL 29 40 k.; VL 97 7 k.; VL 114 2 k VL 115 1 k.; VL 196 15 k.: VL 197 10 k.; VL 199 20 k.; VL 63 8 k.; VL 61 17 k. nog 10 netten; VL 40 5 k.; VL 50 10 k.: VL 14 3 k.; VL 56 34 k.; VL 84 50 k. nog 60 netten; VL 112 65 k.; VL 132 3 k. Gemiddelden 25 Juli. Gemiddelden van hedenmorgen! Vlaardlngen 20 k.; Schevenlngen 24 k.; Katwijk 17 k. Aanvoer IJMUIDEN, 25 Juli. Totaal aanvoer 5140 kisten. VLAARDINGEN. 25 Juli. Binnen van de haringvLssery de VL 71 met 26 kantjes. SCHEVENINGEN. 25 Juli. Binnen van de harlngylssery <1© logger SOH 297 mot 9 last van 6 schepen en 200 kisten verse haring. Besommingen IJMUIDEN. 25 Juli. IJM 10 f. 17.800: IJM 99 f. 13.000; 1 trawler f. 17.100; KW 19 f.3080; KW 162 f.3920; KW 5 f.2830: IJM 227 f.220; IJM 213 f.320; TX 33 f.2820; TX 19 f.2450; KW 35 f.480; KAV 31 f.165; KW 12 f.640; KW 189 f.210; KW 128 f. 220; WR 7 f. 2940. Prijzen VLAARDINGEN. 25 Juli. Maatjesharing klein groen 6068; maatjesharing groot groen 2838. IJMUIDEN, 25 Juli. Prijzen per kilo: Heilbot 3.101.90; Gr. Tong 3.152.70; Grm. Tong 2.10—1.85; Kim. Tong 1.80— 1.57; KI. Tong I 1.68—1.36; KI. Tong II 1.22—1.08; Tarbot I 2,10—1.55. Per 50 kilo: Tarbot n 74; Tarbot IV 41; Tongschar 46; Schartong 25; Kim. Sohol 62; Kl. Schol I 57—43; Kl. Schol II 41—8; Schar 25.50—9; Bot 21.50—18: V. Haring 15.50—9.60; Ma kreel 1911.20; Gr. Schelvis 5342; Grm. Schelvis 6543; Kim. Schelvis 48—36; Kl. Schelvis I 39—32; Kl. Schelvis II 30—14; Wijting 19—12; Gr. Gul 53—31: Mid. Gul 4425: Kl. Gul 29—11; Kl. Haal 30—22; Ham 5250; Kl. Hake I 47; Poontjes 8; Pieterman 32; Kl. Rode Poon II 2112.50. Per 125 kilo: Gr. Kabeljauw 192116; Gr. Koolvis zw. 6560; Gr. Leng 10092. Woensdag 25 Juli ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige OJK. koers v. heden Ned. *48 3V.87% Ned. '47 3% 387% Dollar-Ing. '47 3 97% Investerlngscert. 3.. 89155- Ned. p. 1962 4 m.b. 3 88% Indië '37 A 3 89Ar Grootboek '46 3 88% Ned. *51 3% 95 ACTIEVE AANDELEN Cult. Hand. en Ind. B 51% Nat. Handelsbank.. 86% Ned. HandelmU136% AZ.U170% Lever Br236%exd Philips 170 Philips '51 163% Wilton Feyenoord.. 147% Kon- Olie 286% Amst. Rubber 114% Deli-Bat. Rubber 92% Holl. Amer. lijn 162 Kon. Ned. Stoomboot 125% Ned Scheepv. Unie 139% H.V.A118% Java Cult51% Deli Bat. Mij 107% Dell Mij 89% Senembah 84 - NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. Leningen Den Haag 1937 1 3 99% R'dam 37 I III 3% 92 Industr. Obligaties Lever Brothers 3% 97if Voorlopig genot. obl. A'dam 1937 (3%) 3.. 89% Kon. Petr. My 3%.. 105% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Amsterd. Bank 153 - Rotterd. Bank 158% - Twentsche Bank ..157 Industriële Ondernemingen Ned. G. en Splr. fabr. 246% - Rott. Droogd. Mij.. 287 Zwanenb. Organon.. 189% - Handelsondernemingen Born. Sum. H. Mij107% - Internatio144% - Diversen Albert Heyn 152 Ned. My. Walv. Vrt. 102% - Spoorwegen Dell Spoorw. My Amerik. fondsen Anaconda Shell Union 39% 44 74% Fondsen uit Leiden en omgeving (Aandelen) Holl. Constructie Int. Kunststof!. Ind. Kon. Ned. Edelmet. Pref. w.a. Idem Kon. Ned. Grofsm. Textiel Gebr. v. wyk Leldsche Wolspinn. Tleleman en Dros Ver. Touwfabrleken Pref. idem Lahad DatuCul. My V.K. 24/7 240 80% 80 76 75% 77% 78 112 L. UIL 127% 127G.B. 176% 177% 65% 66G.B. 122 128 L. 77 B. 77 B

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 5