Geheime Opdracht Jaap Helder won viermaal Grote bij r Theo van Helvert sloeg hoofdprijswinnaar Kirkenier WEK DE GAL IN UW LEVER OP Gemiiiiaiii kon weer zijn niet slag slaan Radio-programma Panda en de geheimzinnige Kluizenaar 90 ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Woensdag 25 Juli 1951 Tweede Blad No. 27362 (Van onze sportredacteur). De 31ste Kaagweek is weer achter de rug. En alsof de elementen nog eens nadrukkelijk wilden demonstreren hoe welwillend zij zich ditmaal ten op zichte van dit jaarlijkse nationaal zeilfeest hadden betoond, zorgden zij als tegenhanger voor een wat rumoerig slot. Naarmate deze laatste dag ver streek, wakkerde de stevige en bijzonder frisse Westenwind aan tot een kleine storm, juist toen de lichte klassen in de baan waren. Vooral de open jollen kregen het zwaar te verduren en enkelen moesten, half volgelopen, ijlings de wal opzoeken, terwijl de kleine, uiterst lichte vaartuigjes van de jeugdklasse met de gang van raceboten over het woelige Kaagwater planeerden. Ook in deze klasse viel hier en daar een nat pak. Op deze slotdag is weer uitstekend sport geboden en vooral in de Valken- kjasse was de strijd uiterst scherp. Kir kenier uit Heiloo. die met 3 gewonnen races er uiteraard het beste voorst-ond, maar die ook de naam heeft in de laat ste wedstrijd dikwijls te falen, kon het inderdaad in de eerste afdeling niet tot een overwinning brengen. De Leidenaax Theo v. Helvert, die eerst in de laatste races zijn vorm van de Brasem vond, lag halverwege de wedstrijd reeds dik-in gewonnen positie, vóór de Fries Mulder, die op papier nog een kansje had op de hoofdprijs. Kir kenier bezette op dat moment de vierde plaats, maar zag in het verdere verloop nog kans zich op tewerken haar de tweede, terwijl Mulder terugviel naar de zevende plaats. Er was echter nog een gegadigde voor de erepalm, n.l. Siep v. d. Meer, Ook al uit Heiloo. Hij won prompt in de derde afdeling, waardoor hjj even als zyn plaatsgenoot Kirkenier de Kaagweek besloot met drie overwinin gen en écn tweede plaats. Het bleek evenwel, dat de laatst genoemde twee punten meer had ver gaard en daardoor winnaar werd van de hoofdprijs, die v. d. Meer twee jaar in zijn bezit heeft gehad. Het is een ietwat vreemde geschiede nis. De zaak zit namelijk zó, dat de Val kenklasse, wegens de enorme inschrij ving in drie afdelingen zoveel moge lijk van gelijke grootte en steeds van bezetting wisselend was verdeeld. Naar gelang het aantal aan de start verschijnende jachten in elke groep, wordt dan het aantal punten voor de winnaar en de bezetters van de daarop volgende plaatsen berekend. Treft men het echter, dat deelnemers verstek laten gaan. dan krijgt men voor zyn overwin ning minder punten, dan bijvoorbeeld de rivalen, die in de andere afdelingen zegevieren. Dit is blijkbaar Siep v. d. Meer overkomen, anders kunnen wij die twee punten méér van Kirkenier ten minste niet verklaren. Naar onze mening houdt het wedstrijdreglement hier een onbillijkheid in. Zoals werd verwacht, heeft Sjoerd Kraan door zijn Zondag opgelopen pun tenverlies (aanvaren van een boei) de zilveren Sharby aan zijn neus zien voor bijvaren, het feit ten spijt, dat hij gis teren voor de derde maal winnaar werd. Kremer, die voor de zoveelste ma-al tweede achter Kraan eindigde, droeg nu de zegepalm, in casu de Zilveren Sharpy, weg. Bob Markus besloot de Kaagweek met een overwinning op zijn grote Olympia- jollen-rivaal Koos de Jong, die echter met een royale puntenvoorsprong beslag legde op de hoofdprijs. In de Vrijheidsklasse schreef Joh. v. Diemen uit Amsterdam, die gisteren zijn tweede overwinning vierde, zijn naam op de zilveren beker, terwijl Jaap Helder dit, evenals vorig jaar bij de vergrote B.M.'s mocht doen Laatstge noemde was werkelijk een klasse apart-, getuige zijn vier overwinningen. PROTEST Vóór de aanvang van de laatste race in de Pampusklasse behandelde het wed strijdcomité eerst het protest, dat inge diend was tegen het tui? van W. M. v. Staveren uit Alkemade. Volgens de pro- testerenden zou er met de afmeting van zijn grootzeil iets niet in de haak zijn. Het werd netjes in de feesttent uitge spreid en nagemeten en toen bleek het zeil zelfs nog beneden de toegestane maat te zijn. „Dat grapje is nu al vanaf 1946 aan de gang" vertelde Van Staveren ons. „Door alle mogelijke instanties is dat zeil al gecontroleerd en alle hebben er hun stempel van fiat op gedrukt. Maar steeds komen er maar weer nieuwe protesten". En wat gepikeerd stapte deze stoere Alkemadese zeiler naar zijn Pampus om even later voor de derde maal in deze Kaagweek te winnen, vanzelfsprekend ook de hoofd prijs. By de Draken nam de leidende Wou- bruggenaar van Wyk geen risico en won met grote voorsprong. In de eerste af deling van deze klasse vertoonde de Amsterdammer Van Duyl een stout hu zarenstukje. Door een valse start wer- trok hy enkele honderden meters ach ter het veld, maar hij zag toch nog kans de tweede plaats te veroveren, welke hy ook in het totaalklassement achter Van wyk bezette. In de Regenboogklasse waren het gis teren niet de directe favorieten voor de hoofdprys. die zegevierden. In de eerste afdeling won C. v. Staveren (Oude We tering) en in de tweede onze stadgenoot F. A. D. Theunissen. Winnaar van de hoofdprijs werd Leen de Wit, die in deze laatste wedst-ryd op de vierde plaats ein digde." terwyi Hans v. d. Velde met zyn vier tweede plaatsen ook in het eind klassement de tweede plaats Innam. De dagprys en ook de hoofdprys in de 12 Voetsjollenklasse A was voor onze stadgenoot L. P. Herfst, terwijl in de Jeugdklasse Henk de Jong, de zoon van Olympiajollenzeiler Koos de Jong. weer eens de zege greep. Valkenklasse B: 1. H Witsel (R'dam) 2. J. Rozcndaal (Utrecht). 16 M2 Eenheidsklasse A: 1. J. Helder (Paterswolde). 2. N. Both Jr (Waddlnx- veen). Hoofdnrlls: J. Helder 119 pnt. 2. S. v. d. Steeg (A'dam), 77 pnt. Pampusklasse A: 1. W. M. v. Staveren (Alkemade). 2. J. v, d. Berg Jr (R'dam) 3. A. Volker (Den Haag). Hoofd prils: W. M. v. Staveren 92 pnt, 2. A. Volker 72 pnt. Pampusklasse B: 1. A. J. Duyten (Am sterdam 2. mevr. N. IJsselstllnBaar slag (Oud Ade). Drakenklasse: Afd. I: 1. G. A. Pfeif fer (Rilswilk). 2. W. P. v. Duyl (A'dam) 3. J R. v. d. Berg (H'sum). Afd. II: 1 G v. WUk (Woubruece). 2. R. Visser (Bergen). 3. dr J. R. BUckman (A'dam). Hoofdprijs: G. v Wilk 80 pnt. W. P. v. Duyl 68 pnt. Regenboogklasse: Afd. I: 1. C. v. Sta veren (Oude Wetering). 2. J. C. v. Velde (Den Hang). 3. J. Hofland (R'dam) Afd. II: 1. F. A. D. Tlicunlsscn (Lel den). 2. F. R. Bos (Alphen). 3. W. Berg- sma (Voorburg). Hoofdprijs: L. de Wit (Zaandam) 77 pnt. 2. J C. v. d. Velde 73 pnt. 12 M2 klasse A: 1. SJ. Kraan (Oude Wetering). 2. Kremer (Vlnkeveen). 3. Jungschldger (Den Haag). Hoofd prijs: Kremer 104 pnt. 2. SJ. Kraan 91 pnt. 12 M2 klasse B: 1. B. v. Wilk (Wou- bruege). 2. H. L. Sauer (R'dam). Olymoiajollen A: 1. B. Markus (Aals meer). 2. J. H. H. J. de Jong (R'dom), 3. L. Gerhards. Hoofdprys: J. H. H. J. de Jong 94 pnt 2. Joh. Dijkers (R'dam) 80 pnt. OlymplaJollen B: 1. D. J. v. Brummelen WATERPOLO. De Zijl behaalt kleine overwinning op Pinguins In een vrij rommelige wedstrijd heeft De Zijl gisteravond kans gezien haar theoretische kans op het kampioen schap behouden. Direct na het uitzwem- men dachten wij De Zijl een gemakke lijke overwinning te zien behalen. Uit een goed aangegeven bal van Prevoo scoorde Steehouwer (10). De Pin- quins lieten het er niet bij zitten en kwamen lange tijd in het offensief, het geen tenslotte beloond werd met de ge- lykmaker. Na de rust golfde het spel geruime tijd op en neer. Voor een over treding werd aan beide zijden een spe ler uit het water gezonden. In deze pe riode wist Steehouwer door snel opbren gen Prevoo in de gelegenheid te stellen het 2e en winnende doelpunt te scoren. ZIJL DAMES—RAKET DAMES: 0—4. In deze enthousiast gespeelde wed strijd wisten de sterke Delftse meisjes het kampioenschap in haar afdeling te behalen. DE ZIJL 3—V.V.Z. 2: 3—2. In een vrijwel gelijk opgaande strijd wisten de Zijlspelcrs na wederzijdse doelpunten deze wedstrijd in hun voor deel te beslissen. (Ingez. Died.-adv.) (Ingez. Med.-adv.) U zult 's morgens „kiplekker" alt bod springen. Elke dag moet uw lever een liter gal ln uw Ingewanden doen stromen, anders ver teert uw voedsel niet het bederfL U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPIL- LETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuur lijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onovertroffen om de gal te doen stromen. Eist Carter's LeverplUetjes. ROME „Met liet verscheuren van 9000 leeuwen opende liius het Colosseum. Maar da's al 1900 jaar geleden." „Wel 'n ding van constante kwaliteit." „Zoiets als CABALLERO dus!" In het voorportaal van de Alpen (R'dam). 2, E. P. I. M. v. Lamsweerde (A'dam). Vrijheldsklasse: 1. Joh. v. Diemen (A'dam). 2 J. v. Dllk (Warmond). 3. B, J. Colenbrander (Breukelen). Hoofdprlls: Joh. v. Diemen 126 pnt, 2 B. J Colenbrander 113 pnt. 16 M2 Eenheldsklasse BI: 1. P. van Leusden (Delft). 2. A. A. Taselaar (IJs- sel monde) Bil 1. Th. v. Eljk (Gouda), 2. J. C. v. d. Kloot (Warmond). Valkenklasse Al: 1. Th. v. Helvert (Leiden) 2. H. C, Krkenler (Heiloo), 3. J. C. v. Tienhoven (Reeuwllk). All: 1. C. Groot (Aalsmeer). 2. J. J. d. Veen (Sneek). 3. J. C. Llchtenauer (R'dam) AIII: 1. S. v. d. Meer (Heiloo). 2. A de Groot (R'dam). 3. F. G. P. C. Gou- drlaan Voorschoten Hoofdprlls: Kirkenier 114 pnt. 2. S. v. d. Meer. 112 pnt. 12 Voetsjollenklasse A: 1. L. P. Herfst (Lelden). 2. J. N. v. d. Stadt (Heiloo). 3. A. E. H. Amons (Zaandijk). Hoofdprijs: L. P. Herfst 108 p. 12 Voetsjollenklasse BI: 1. D. de Zaayer (Haarlem). 2 E. Moes (Bussum). 12 Voetsjollenklasse B 2 1. A. Reycrs (Sassenhelm) 2. A. H. Verkade (Zaan dam). 12 Voetsjollenklasse C: 1. mej. L. Le- verland, (Hulzen), 2. P. de Lange (La ren). Jeugdklasse: H. J. de Jong (Rotter dam). 2. J. Albers (Rotterdam). FEUILLETON Vartaald uit het Engels VICTOR Joor BRIDGES O. 45). Er zit iets in, maar we kunnen er niet al te zeer op af gaan, zei Nigel. Hoe laat beëindigen uw mensen hun werk? Er wordt zeker 's avonds en 5 nachts niet gewerkt? Nee, als regel niet. Er is dus geen reden ons te over haasten. Voordat we ter plaatse een onderzoek gaan instellen zou :k graag roet Jamieson praten. Persooniyk ben jK van oordeel, dat we de plaatseiyke poliUe-commissaris ook moeten raad- Negen. Hij weet, wat ons doel is en het Hjkt me goed, dat we hem er bij halen. Als we onverhoopt in moeilijkheden 23i!d?n. Shaken, kan het geen kwaad omcieël door hem gedekt te worden. - Ik ben het met u eens. Hazel knik je ernstig. Hy is bovendien een oude vnend van ons en ik weet zeker, dat hy alles zal doen om ons te nelpen. Prachtig! En nu jy, WentWorth. voel jij j€ alweer goed genoeg om mee te doen? Waag het eens me niet mee te hemen, en je zou versteld staan, wat er gebeurde! Natuuriyk is hy van de partij, riep Hazel uit. Hij kan bij ons blyven lo geren en ik zal dokter Clement vragen, haar zyn hoofd te komen kijken. Ik geloof, dat die klap veel erger is aan gekomen dan hy bekennen wil. Maar ik kan in deze kleren niet roet je meegaan, protesteerde Maurice. De mensen zouden denken, dat je Wh tehuis voor zwervers had geopend. Maak je niet ongerust. Hazel glim- 1 v vdndt alles wat je nodig hebt in je koffer. Ik heb hem zelf ge pakt, terwijl Nobby ons alles vertelde. Dat is dus in orde, kwam Nigel droogjes tussen beide. De volgende vraag is: kunnen we ongemerkt van hier wegkomen? Het zou wel erg jam nier zijn Maxwell de illusie, dat hy zijn I karweitje heeft opgeknapt, te ontne men Als Wentworth door de straten vandelt. dan.... Dat vraagstuk is helemaal niet moeilyk op te lossen, onderbrak Mau- I r.ce hem. Jij gaat met Hazel weg en haalt terwÜl ik behoedzaam de vïu afsluip en jullie op de hoofdweg 'dvmeet. Ik zal wel zorgen dat niemand '_,n de gaten krijgt, wees daar maar I serust over. eerder we opschieten, hoe be- Ik ?/v! eek even OP zUn horloge. I Sraag nog even met onze vriend ws^fi gesPr9ken hebben, maaro, ru» is 66115 Ssloof dat hy alweer te- werden stappen gehoord en vu duwde Nobby de deur open. "n teste man, Je komt als geroe pen! Nigel maakte een gebaar in de richting van de anderen en voegde er aan toe: Wij gaan nu onmiddellyk cp weg naar Melchester, maar er zijn twee •belangryke punten, waarover ik nog even met je wilde spreken. Je bent be reid ons ter zijde te staan, nietwaar? Voor honderd procent, meneer! ant woordde Nobby mei warmte. Zegt u maar, wat u van me ver langt. Ten eerste moet je met geen woord over deze hele zaak met wiè ook spreken. Als er iets uitlekt, voordat onze plannen vastere vormen hebben I Ik kom dus öf zo spoedig mogelyk weer aangenomen, zouden er allerlei moei-Sm" iijkheden kunnen ontstaan. Dat is in orde meneer, er komt geen woord over mijn lippen! Goed zo! Verder heb ik ook nog werk voor je te doen. Als de „Zee meeuw" van avond op een óf ander uur binnenkomt, wees dan zo goed onmid dellijk Juffrouw Barton's huis in Mel chester op te bellen. We zullen waar- ;chynlijk óf vanavond of morgenoch zou ik graag op de hoogte gehouden worden van het geen hier gebeurt. Ik zal er voor zorgen, meneer. Ik heb er echt plezier in die twee kerels het leven lastig te maken. De auto hield stil voor het aardige oude landhuis met de grote ramen, waar Hazel woonde, en zich omwen dend naar zijn twee passagiers, merkte Nigel glimlachend op: We zij er en hier scheiden zich onze wegen dus voor het ogenblik Ik voeg me zo gauw mogelyk weer bij jul lie Gaat u niet mee even een kop thee drinken, protesteerde Hazel, dat kost maar een paar minuten. Het lykt me beter van niet. Ik moet Jamieson zo gauw mogelyk te pakken zien te krygen en hem op de hoogte stellen van wat er gebeurd Is. Als hij ook vindt, dat het de juiste weg is, ga ik onmiddellyk door naar de commissaris om te weten te komen, of hy wil meewerken. U hebt de sleutels van de zaak, neem ik aan? Ik heb natuuriyk alle sleutels be halve dLe van de kelder. Jamieson zal daar wel een oplos sing voor weten, antwoordde Nigel. Kansloze Belg Bayens won 19e étappe (Van een speciale verslaggever). Er is iedere avond krygsraad in het Franse kamp, want Gcminiani heeft slechts ongeveer l'.j min. achterstand op de leider in het algemeen klasse ment, Hugo Koblet, en nu gaat het erom hoe hy dat verschil zou kunnen inlopen. Anderhalve minuut is niet veel. maar met een tegenstander als de Zwitser lijkt het soms. naar de Fransen zelf toegeven, evenveel als een uur. Telkens wordt er een bepaal de tactiek vastgesteld, maar totdusver heeft die nog geen resultaat opgele verd en Geminiani moet nog altyd die 90 seconden op de een of andere ma nier zien goed te maken. Overigens hadden velen verwacht en misschien is Geminiani dat zelf ook wel van plan geweest, dat de man uit Cler mont deze dag zijn slag zou slaan. Hij kent het parcours van Marseille naar Gap uitstekend en op de hellingen van de Col de Sagnes en van de Col de la Sentinellc is hij even goed thuis als in zijn vader's boomgaard. Nog niet zo heel lang geleden heeft hij een wedstrijd kunnen winnen door een geslaagde uit looppoging op laatstgenoemde Col. Gisteren is hij daar echter niet in ge slaagd Pas tijdens cïe bestijging van de Col des Sagnes werd het peloton, zoals men dat zo vaak heeft zien gebeuren, uiteengerekt tot een vele honderden meters lange sliert. Maar de vijf groten, die thans Koblet. Geminiani, Lucien La- zarides, Barbotin en Bartali heten, zorg den wel. dat zij vooraan in de groep zaten. Het was Bartali, die nog altijd verbeten op een kans loert, (al moet hij zoiets als 17 minuten op Koblet goed maken), die als eerste het hoogste punt passeerde voor zyn rivalen Geminiani en Koblet en dus de tijdbonificatie in pikte. Tussen de Sagnes en de Senti- nelle, een ijzingwekkend snelle afdaling over de slingerweg, vormde zich een kopgroep van een man of vijftien, waar in alle cracks. Het was de heren nu bittere ernst en er werd hard aange trapt, maar toch konden zich nog tien anderen bij hen voegen na furieuze jachten. In Valserres, 6 km van de pas overgang van de 300 meter hoger gele gen Sentinelle en 14.km. van de finish, glipte de Belg Bayens naar voren. Ko blet. Bartali, Geminiani, Barbotin en Lucien Lazarides hadden alleen ogen voor elkaar en lieten de vluchteling, die 44e stond in het algemeen klassement, gaan zonder ernstig verzet van hun kant. En zo kon een juichende Bayens, met bijna 2 minuten voorsprong als eer ste Gap binnenrijden. Daarna kwamen de renners van de eerste groep binnen stormen met Bartali en Magni aan het hoofd en het sprak vanzelf dat Magni nu ernstig me:-dong naar de tweede plaats, die voor Bartali belangrijk was. omdat zij enkele tientallen seconden bonificatie betekende. Robic vertoonde deze dag iets van zijn oude vorm en werd een goede vierde, terwijl de slim me Ockers, die men altijd onverwacht vooraan ziet opduiken, vijfde werd, vóór Geminiani en Koblet. De Tour in cijfers De 19e étappe van Marseille naar Gap (208 km.) werd gewonnen door de Belg Bayens in 7 uur 15 min. en 41 sec. (met bonificatie 7.14.41), 2. Bartali (It.) 7 17.14 (met bonificatie 7.16.44) 3. Magni (It.) 4. Robic (Parijs), 5. Ockers (Belg,), 6. Geminiani (Fr.), 7. Koblet (Zw.), 8. Ma- rinelli die de France), 9. Cogan (West Zuid West) allen zelfde tyd als Bartali. ALGEMEEN KLASSEMENT. 1. Koblet (Zwits.) 110.53.51, 2. Gemi niani (Fr.) 110.55.23, 3. Lucien Lazarides (Fr.) 111.01.40, 4. Bartali (It111.10.48. 5. Barbotin (Fr.) 111.11.49, 6. Ockers (B.) 111.14.25, 7. Bobet (Fr.) 111.15.09, 8. Bau- vin (Oost Zuid Oost) 111.17.37, 9. Lau- redi (Fr.) 111.17.59, 10. Magni (Italië) 111.20.25. gereed maken voor de stryd. Als het- voor uw moeder geen al te grote schok betekent, zou ik baar van een en an der cp de hoogte stellen. Dat zal wel moeten, anwoordde j Hazel. Je kunt nooit iets voor 'haar i verborgen houden. Gevolgd dcor Maurice stapte ze uit de tend hier terugkomen, maar intussen I auto en nadat Nigel hen nog eens vrien delijk had toegewuifd, schoot de wagen verder. Op hetzelfde moment ging de voordeur van het huis open en kwam de stevig gebouwde figuur van Emily te voorschijn met een grote boodschappen- i mand. Met een ietwat versohrikte blik dn de richting van Maurice, week ze opzij om hen binnen te laten. Goedendag, zei Hazel. wilde Je net boodschappen gaan doen? Ik wilde even naar de groente boer, voordat hij sluit om wat aardap pels te halen. Het kan echter cok nog wel wachten, als u wilt dat ik u eerst thee zet. Doe geen moeite, ik zal dat zelf wel voor elkaar brengen. Waar is moeder? In de zitkamer? -Emily schudde ontkennend haar hoofd. Ze leek me wat vermoeid na de lunch en ik heb haar overgehaald om te gaan rusten. Ze veelt zich nu al be ter, ik heb haar zo juist een glas war me melk gebracht. Je kent meneer Wentworth toch? Ja, natuuriyk. Er gleed even een glimlach over het dikke gezicht van Emily. Maar ik moet u eerlyk zeggen, dat ik hem eerst niet herkende! Hij is vanmorgen by na verdronken, toen hy met de boot was uitgevaren en hij moest ergens kleren lenen, tot zijn eigen spullen weer droog zyn. Hy heeft termezzo: Gesproken brief uit Londen; 23.00: nieuws; 23.15: sportactualltelten; 23.3024.00. gram.muzlek. Hilversum II (298 M.) KRO 7.00 schaken. A. Barkema clubkampioen van Philidor Ook de onderlinge wedstryden 1950/ 51 van Philidor zyn thans ten einde en het daaraan verbonden clubkampioen schap. verspeeld in de hoogste groep, werd door A. Bark2ma veroverd met de fraaie score 8% uit 9. Daar ir Paarde- kooper, Koet en Jerry Bey zich gedu rende de wedstrijd teruggetrokken of niet al hun partyen beëindigden, moes ten verschillende reglementaire over winningen aan de spelers, die zij nog niet hadden ontmoet, worden toegekend. Dit heeft uiteraard het totaalbeeld van de hieronder volgende eindstand enigs zins vertroebeld, doch het kampioen schap is in ieder geval op verdiende wijze aan de sterkste speler gekomen! De eindstanden zyn: lste klasse: A Barkema 8',2. D. van Gelder 6. W F. Wakka 5%. H. J. W. Elemans. Jac. Galjaard en W. F. Sohüsz 5, P. J. Preenen 3'L-. ir A. H. J. Paardekooper en J. Koet 2V_-, Jerry Bey IK- pnt. 2de klasse A: J. M. Volders 10IA, G. Pels 9'j. E. W. van den Burgh 6, A. J. H. van der Meulen 5!L-, P. Barkema 4%, P Herfkens 4 en J. Buurman 2 pnt. 2de klasse B: Dr G. Dallinga 9li, J. H. Aalbersberg 9, P. Seller 8Is, Th. P. van den Berg 7%, J. A. P. Moonen 7. J. Padding 6%, R. A. Meyer 3 en J. van Leeuwen 1 pnt. 3de klasse A: P. van der Zeeuw en C. de Vroedt 9, C. Sterk 7%, j. g. Bouter 51 J. van der Velden 4!A, P. A. Swin- kels 3'A en J. G. Bethe 3 pnt. 3de klasse B: J. Uittenbogaard 12, F. J. Galjaard 7!1-, T. Veldhuyzen 7, R. P. Latte 6\<t, C. R. Rijnenberg 4, C. D. J. den Edel 3 en C. Molenkamp 2 pnt. 3de klasse C: dr R. C. Bakhuizen van den Brink 9%, C J. Goddyn 9, J. Hor- tensius en B. C. de Mik 7, C. van Tol 6, F. M. Rlbot 3% en M. van der Voord 0 pnt. 3de klasse D: G. Verllnd 11%. S Wels 8%, K. ten Geuzendam. A. M. Rotteveel en J. Turk 7%, J. van Weeren 6 N. van Staden 4 en H. J. Key 3% pnt. MUHRIXG INTERNATIONAAL MEESTER. Tijdens het congres van dc Internationale schaakfederatie, de F.I.D.E.. dat te Venetië werd gehouden, is onze landgenoot W. J. Muhrlng benoemd tot Internationaal mees ter. HENGELSPORT „De Sportvisser" (Noordwijk) viste een return-match tegen „De Voorn" uit Lelden. Hoewel het „De Sportvisser" niet lukte met de ere-palm te gaan strfjken en de beker nu definitief naar „De Voorn" ls gegaan, bewees de uitslag (33 tegen 28 stuks) toch. dat „De Sportvisser" sinds vorig Jaar belangryk sterker is geworden. Dit spreekt te meer. als men bedenkt, dat zowel de grootste vis (een brasem van 48 cm) als het grootste aantal door één hen gelaar gevangen vissen, aan Noordwljkse zijde vielen. bij jullie öf ik zend een boodschap, zo- - - - - era alles geregeld is. In de tussentyd zich cok bezeerd aan het hoofd en ik kunnen jullie mooi wat uitrusten en je Heb hem daarom uitgenodigd, hier van- nacht te blyven logeren dan kan dok ter Clement hem meteen even nakijken. Is de logeerkamer in orde? Ik geloof het wel, juffrouw. Ik zal even gaan kyken. (Wordt vervolgd) VOOR DONDERDAG 26 JULI. Hilversum I (402 M.) AVRO 7.00: nieuws: 7.15: gram.muzlek; VPRO 7.50: dagopening; AVRO 8.00: nieuws en weer berichten; 8 15: gram.muzlek; 8.45: Idem; 9 00: morgenwijding; 9.15: gram.muzlek, 9.30: waterstanden; 9.35: gram.muzlek; 10.30: ,.De Antwoordman", 10.45: gram. muzlek; 10.50: voor de kleuters; 11.00: orgel, tenor en viool; 1145. voordracht: 12.00: accordeonorkest; 12.30: land- en tulnbouwmededellngen; 12.33: „In 't spion netje"; 12.38. Weense muziek; 13.00: nieuws; 13.15: mededelingen of gram.muz.: 13.20: lichte muziek; 13.55: „De Jonker boer". Fries zangspel; 15.00: „Jody en het Hertejong", hoorspel, 16.20: omroeporkest; 17.20; voor de Jeugd; 17.50. Regermgsuit- zendlng: Jeugduitzending; 18.00: nieuws: 18.15; practlsche wenken voor hengelaars: 18.20: sportproblemen; 18.30: zang en plano; 18.50: Theaterorkest en solist; 19.15: nieuws van de Konlnkiyke Marine; 19.25. Theaterorkest en solist; 19.45; „De evolutie van het spel naar de sport ln de huidige femeenschap", causerie; 20.00: nieuws; 0.05: actualiteiten 20.15: Radio Phllhar- monisch Orkest; 21.10: „De Vader van de bruid", hoorspel; 22.25: gram.muzlek; In- 67.) Panda, Zeever Zwilbikker en de pachters zochten nog een hele tijd naar Joris Goedbloed. maar tenslotte moesten ze onverrichter zake terug keren. „Een grappig persoon, die kluize naar!" zei Zwilbikker. „Hoe speelt hij het klaar om zo helemaal te verdwijnen, zou je zeggen.„Ja ja", knikte Jollie- pop nadenkend, „dat zou men gevoegijk op kunnen merken. maai hy zei toch maar niet dat hij Joris nog gezien had, en hij hield het bankbiljet dat hij gekregen had ook maar liever achter zyn rug. Intussen liet Panda zich niet terneer slaan. „Wat kan het ons schelen of Joris Goedbloed ontsnapt is!" riep hy uit. „Hy is weg en hy komt niet meer terug! We zien hem misschien wel nooit weer! En de slaapziekte is nu over, en nu moeten we een feest vieren!" Wel nu alle narigheid achter de rug was voelden ze daar allemaal veel voor, en zo kwam het dan, dat Panda tenslotte tóch nog dat welkomstfeest op Huize Hobbeldonk kreeg, waarvan hij eens gedroomd had. Jolliepop sloeg de maat toen de pachters zongen: „lang zal hij leven en Zwilbikker zorgde, dat iedereen net zoveel melk kon drin ken als hij maar wilde, en er waren veel taarten en puddingen en andere lekkere dingen, en Panda was héél blij. En zo is dit verhaal nu tot ieders tevredenheid afgelopen. Maar het is de vraag of Panda werkelyk Joris Goed bloed nooit meer zal zien. Wy geloven het eigenlijk niet; maar we zullen het wel merken wanneer we nu vanaf de volgende keer onze aandacht gaan wij den aan Panda's avontuur met de WOUDROVERS.... nieuws: 7.15: ochtendgymnastiek; 7.30: gram.muzlek; 7 45: morgengebed en litur gische kalender: 8.00: nieuws en weerbe richten; 8 15: gram.muzlek; 9.00: voor de hulsvrouw; 9.40: gram muziek; NCRV 10.00: gram.muzlek; 10.15: morgendienst: 10.45: gram.muzlek; KRO 11.00: voor de zieken; 11.45: gram.muzlek, 12.00: angelus; 12.03' gram.muzlek; (12.3012.33: land en tulnbouwmededellngen); 12.50: Ronde van Frankrijk; 13.00: nieuws; en katholiek nieuws 13.20; gram.muzlek; 13.40: zang en plano; NORV 14.00: Promenade orkest en solist; 14.45: voor de vrouw; 15.15: gram.muzlek; 16.00: bijbellezing; 16.45: gram.muzlek; 17.00: actualiteiten voor dc jeugd; 17 30: dubbelkwartet; 18.00: gram. muzlek; 18.30: „10 jaren geleden", cause rie; 18.45: gram.muzlek; 19.00: nieuws en weerberichten; 19.15: „Levensvragen van allerlei aard en een pastoraal antwoord": 19.30: ,In dienét van het Vaderland; 19.40: radiokrant; 20.00: nieuws: 20.05: gram. muzlek; 20.45: „Stamboom en kwartier staat", causerie; 21.00; sopraan en plano; 21.30: Marlnlerskapel; 22.15: buitenlands overzicht; 22.35: gram.muzlek; 22.45: avondoverdenking; 23.00: nieuws; 23.15: strijkorkest en solisten; 23.4524.00: gram.muzlek. Engeland: BBC Horiie Service. (330 m.) 12.00 Lichte muziek, 12.20 Voor de boeren, 12.30 Voor de arbeiders, 12.55 Weerber.! 13.00 Nieuws. 13.10 Mededelingen, 13.20 Filmprogramma, 13.55 Sport, 14.00 Or kestconcert. 15.00 Hoorspel, 15.30 Gram. muzlek, 16.00 Twintig vragen 16.30 Re portage, 17.00 Voor de kinderen, 17.55 Weerber., 18.00 Nieuws, 18.15 Sport, 18.20 Mars- en walsmuziek, 19.00 Wedstrijd ln het vertellen van sterke verhalen, 19 30 Strijkkwartet, 20.30 Gev. programma, 21.00 Nieuws 21.15 Discussie, 22.00 Gev. pro gramma, 22.30 Causerie, 22.45 Parlemente overzicht, 23.0023.00 Nieuws. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 M. 12.00 „Happy Hoe Down", 12.20 Lichte muziek, 12.30 Voor de arbei ders. 12.55 Sport 13.15 Voor de Jeugd. 13.44 Sport. 13.45 Voor de kinderen 14.00 Orkestconcert. 15.00 Sport, 15.30 Plano- spel, 15.45 Lichte muziek. 16.15 „Mrs Da le's Dagboek". 16.30 Orkestconcert. 17.15 „Echoes from the past". 17.30 Sport, 18.35 Gram.muzlek. 18.45 Hoorspel, 19.00 Nieuws en radiojournaal, 19.25 Sport. 19.30 Gev. programma. 20.00 Hoorspel, 20.30 Lichte muziek, 21.00 Gev. programma, 22.00 Nieuws. 22.15 Sport 22.20 „May I have the pleasure", 23.00 Voordracht, 23.15 Orgelspel. 23.56—24.00 Nieuws. Nordwestdeutscher Rundfunk (309 M.) 12.00 Amusementsmuziek. 13 00 Nieuws, 13.25 Omroeporkest, 14.15 Vrolijke muziek, 15 00 Gev. muziek, 15.40 Dansmuziek, 16.45 Nieuws 17.00 Franse kamermuziek, 18.00 Gev. programma, 19.45 Nieuws, 20.05 Lichte muziek, 21.05 Hoorspel, 22.15 Nieuws, 22.35 Dansmuziek, 23.00 Vrolijke muziek, 24.00 Nieuws, 0-3O—l.Oo Dans muziek. Brussel, 324 en 484 M. 324 M.11.45 Gram.muzlek. 12.30 Weerber., 12,33 Voor de landbouwers, -12.40 Gr.muzlek, 13.00 Nieuws. 13.15, 13.45. 14.00 en 14.30 Gr. muzlek. 15.00 Engelse les. 15.15 Gfam.mu- ziek, 15.40 Franse les. I6.O0 Europees pro gramma 16.30 Gr.muzlek, 17.00 Nieuws, 17.10 Gr.muzlek, 17.15 Voor de kinderen, 18.15 Gr.muzlek, 18,30 Voor de soldaten, 19.00 Nieuws. 19.30 Vlaamse liederen, 19.50 Causerie. 20.00 Verzoekprogr., 21.00 Klank beeld, 21.30 Gr.muzlek. 21.45 Actualitei ten 22.00 Nieuws. 22.15 Kamermuziek, 23.00 Nieuws. 23.05 Lichte muziek, 23.30— 24.00 Gram.muzlek. 484 M.: 12.05 Omroeporkest. 13.00 Nieuws, 13.10, 13.30, 14.00. 15.00 Gram. muzlek, 16.00 Planorecital, 16 30 en 17.10 Gr muziek. 17.30 Dansmuziek, 18.30 Om roeporkest. 19.00 en 19.30 Gram.muzlek. 19.45 Nieuws. 20.00 Hoorspel. 22.00 Nieuws, 22.10 Dansmuziek, 22.55 Nieuws; 23.00 Gram.muzlek, 23.55 Nieuws. FrankrUk. Nationaal Programma (347 en 249 M.) 12.30 Symphonieconc., 13.00 Nieuws, 13.20 Symphonle-concert 14.05 Vioolrecital, 14.25 Hoorspel, 16.15'Gram. muzlek. 17.10 Orgelconcert, 18.30 Ameri kaanse uitzending; 19.00 Llohte muziek, 20.00 Orkestconcort en koren, 21.40 Gr. muzlek. 22.00 en 22.30 Idem, 23.15 Kamer muziek, 23.4524.00 Nieuws. AGENDA WOENSDAG: Antonius Clubhuls (Mare)Dansavond t.b.v. Parljse Kath. Jeugdwerk, 8 uur nam. BIOSCOPEN Trianon „The Miniver Story" (14 Jaar) Zondag 2.15. 4.30. 7 en 9.15 uur; overig* dagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Rex „De kampioen melkboer" (a. 1.) Zondag 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur: overige dagen 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Casino „Last Holiday" (14 Jaar) Zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Lido „Tea for Two" (a. 1.) Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Luxnr „Mallemolen" (14 Jaar) Zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 21 Juli 13 uur tot Zaterdag 28 Juli 8 uur waargenomen door de Apotheek Herding en Blanken. Hogewoerd 171. tel. 20502 en Apotheek Rellst. Steenstraat 35. tel. 20136. Te Ogstgeest door de Oegstgeester Apotheek. Wllhelmlnapark 8. tel. 28274.

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 3