Louis Rosier won wederom Zandvoortse Grand Prix Bliksemsnelle pitstops en rubberdampen Valpartijen deden (letterlijk en figuurlijk) veel stof opwaaien Géén uitvallers bij betrouwbaarheidstochten Oiseau wint de heat-draverij MAANDAG 23 JULI Villerosi en Ascari keken toe (Van een speciale verslaggever). Er ging vorig jaar een niet te weerstane aantrekkingskracht uit van de Zandvoortse Grand Prix, welke door Louis Rosier, de bedaarde en bijzonder beheerst rijdende, de vijf kruisjes al gepasseerde coureur, gewonnen werd. En ook gisteren bood de Zandvoortse Grand Prix wederom talrijke aantrekke lijke momenten voor ren-enthousiasten. De fel gekleurde race-monsters razend knappe bouwsels van zo tegen de 750 kg. met ongeveer 300 pk onder de kap snelden, neen, huilden brul lend over het circuit met gemiddelde snelheden van tegen de 130 km/h en topsnelheden op het ongeveer 1000 meter lange rechte stuk van de baan van toch zeker 200 km. per uur, zware dampen van rubber achter zich latend Met grote spanning wachtten de tienduizenden zou 50.000 een niet al te overmoedige schatting zijn? in de stralende zon op de prestaties van ondermeer de Ferrari-rijders Luigi Villoresi en Alberto Ascari en niet te vergeten de Argentijnse dikke kanonskogel Froilan Gonzales, die op Mase- rati zou uitkomen, een l'/2 liter „aangeblazen" (met compressor) machine. Verleden jaar toch eindigden eerste twee resp. no. 2 en 3 - na Rosier - op Zand voort, terwijl Sonzales, die iil de schaduw moest staan van Tangio, de geraffineerde ALfa-Romeo-rijder, toen- dertyd aller bewondering oogstte door na een pitstop waarby tijdens het brandstof (een „geheim" mengsel van hoofdzakelijk alcohol) innemen een kortstondige felle brand ontstond en zyn Maserati een geblakerd uiterlijk gaf met nög groter vechtlust te stormen over het 4193 meter lange cir cuit. Die begrijpelijke spanning werd he laas grondig vernietigd. Het glorieuze drietal reed niet. Hun Ferarri's bleven thuis. Silverstone had van machine en mens veel gevergd en een dezer dagen staat er nog een Grand Prix voor het wereld kampioenschap op het programma, zo dat de hoge heren van de Ferrari-stal besloten hadden de Nederlandse Grote Pry's te laten voor wat zy was. Villoresi en Ascari bevonden zich overigens onder de bezoekers. Slechts de Zwitser Fischer, die als be roep heeft te trachten auto's kapot te rijden voor Ferrari 'zodat fouten en foutjes opgespoord kunnen worden) kwam uit, en wel met een geheel nieuwe machine, de IV» liter met compressor. Hij bracht het er nog niet zo gek af (no. 4 op 2 ronden) Zo dus vóór de start al van (onaan gename) verrassingen kon worden ge sproken, zo schoot de pechduivcl tijdens de 90-ronden durende race meermalen een dodelijke pijl af: in de 41ste ronde viel Levegh (Talbot) uit by de pit we gens klepstoring, in de 44ste begaf de wagen van Chiron het midden op de Hunzerug, wereldkampioen Farina moest de strijd opgeven wegens een gebroken olieleiding (hij had reeds twee pitstops gemaakt om grote golven olie naar binnen te laten gutsen) en ten slotte had Pilette, een Talbot-rijder, het ongeluk even voorbij de Hunzerug in het zand te geraken, flink te slippen en hals over kop een „ravijn" in te duike len (hij liep gelukkig slechts minimale verwondingen op). In de strijd bleven dus slechts Heath met de Britse 2 liter aangeblazen HWM, de goede oude bekende Philippe pet achterstevoren, Etancelin, Louis Rosier winnaar van Zandvoort 1950. Albi. Frahcorchamps en Le Mans '50 Macklin op HWM, Fischer en de jonge vurige Sterling Moss (HWM) die in dien de schijn niet bedriegt een tweede Tazio Nuvolari, de grootste en verbluffendste held van vóór '39 kan worden. Door al deze tegenslagen veranderde het wedstrydbceld voortdurend. Had in de beginne Farina, die zijn rechter voet in het gips had, op grandiose wyze de leiding, hij moest deze echter al vrij spoedig afgeven wegens het maken van pitstops, Rosier bezette hierna de eerste plaats en behield deze ook. Maar ook Ln de lagere regionen werd vaak angstaanjagend gevochten. Er viel genoeg te waarderen cn tege- nieten. Naast deae spectaculaire en uitzon derlijk luidruchtige stryd werd op een ander plan gevochten tussen „zo snel mogelijk" en „er uit halen wat nog net kan" tegen „de techniek", het uithou dingsvermogen en de kuren der juweel- de tjes van motorenpitstops voor man- kementen: Farina 64 seconden voor olie- en brandstof innemen, Chiron 30 seconden voor bijstellen van schokbre- kers, Moss 22 seconden. Fischer 18 sec.. Macklin 21 sec. (tanken). Heath: 18 sec. (achterbanden wisselen), Etance lin: 83 sec. (idem), Macklin: 40 sec. (water bijvullen) en al zijn dit slechts seconden, door die seconden viel Farina (hij moest nog een tweede keer stop pen) terug op de 6de plaats. En zo werd er op Zandvoort gestre den. terwijl zo nu en dan tussen het gebrul van de motoren dóór. Piet Mor- ROEIEN. Njord-ploegen winnen te Brussel Te Brussel werden fristeren interna tionale roeiwedstriiden gehouden, waar aan ook door Nederlandse ploegen werd deelgenomen. De uitslagen van de nummers waar in Nederlanders uitkwamen, luiden: 1. Njord (Leiden) 6 min. 2 sec.; 2, Nereus (Amsterdam) 6.12.4; 3. C. R. Brussel; 4. Beringen R.C.: 5. U.N. Luik Jonge Vier met stuurman: 1. Nereus (Amsterdam) 6.40; 2. Beringen R.C. 6.49; 3. C.N. Gent. Oude Acht: 1. Njord (Leiden) 6.02; 2. S. Na Oostende 6.18. Onderlinge wedstrijden „Die Leythe" Begunstigd door ideaal roeiweer wer den Zaterdag en Zondag op het Galge water de jaarlijkse onderlinge wedstrij- len van de Leidse Roeivereniging „Die Leythe" gehouden, welke in de eerste plaats bedoeld waren om een selectie te maken onder de aankomende race roeiers. Zoals ook vorige jaren het geval was, werd er hard en fel om de eerste plaat sen gestreden. Vooral in de gladde vier dames en de overnaadse vier heren werd een spannende strijd geleverd. Een speciale attractie vormde de wed strijd tussen een militaire-, een bui-ger en een veteranen-vier. De eerste ploeg roeide gedeeltelijk in uniform gekleed met een adelborst in groot tenue als stuurman en maakt® tijdens het op roeien naar de start model „hoofd links" voor de. aanwezigen De burgerploeg was in roeitenue anno 1850 gestoken, complept met hoge hoed en opstaande boord In de vet eranen - ploeg roeide o.a. een oud-lid van de student-enroeivereniging Njord" dr Van der Meer, die, ondanks het feit dst hij in ruim tien jaar geen riem gehanteerd had, een uitstekend figuur sloeg. tier zich verstaanbaar kon maken voor zijn drie uur non-stop reportage, welke uit tientallen luidsprekers op de be zoekers werd uitgegoten, zeer tot hun gerieve overigens. Stirling Moss om nog een enkele opmerking te maken lag tegen het einde van de race stevig tweede. Met nog slechts 2 ronden te rijden kwam hij voor zijn pit binnenrijden: bougies verwisselen. Het ging hem echter niet snel genoeg (30 seconden zodat hij zon der motorkap wegreed (en niet al te snel) hy werd dus door Etancelin van zijn goede plaats verdrongen Jammer, jonge held. De middag werd geopend met een bij zonder aantrekkelijke race voor 500 c c. wagentjes, welke een groter mate van spanning bezat dan de „reuzenrace" en waarin Moss zijn jonge kundigheden duidelijk toonde. Uitslagen 500 cc.-race: 1. Sterling Moss (Gr. Br met Kieft 36 min. 27.7 sec; gemid delde uursnelheid 117.28 km.; 2. Leston (Gr. Br.) met JBS, 36 36.1; 3. Habin (Gr. Br.) met J.B S 36,36.8: 4. Mer rick (Gr. Br.) met Cooper 36.41,6; 5. May (Gr. Br.) met Cooper 37,09,2; 6. Buitendijk (Ver. St.) met Cooper op 1 ronde; 7. Hansen (Denemarken) met Effyn op 4 ronden. Grote Prys over 90 ronden: 1. Louis Rossier (Frankrijk) met Talbot 2 uur 59 min. 19.4 sec., gemiddelde uursnel heid 126.26 km.; 2. Philip Etancelin (Fr.) met Talbot op een ronde; 3. Ster ling Moss (Gr. Br.) met HWM op 1 ronde; 4. Rudolf Fischer (Zwitserl.) met Ferrari op 2 ronden; 5. Duncan Hamil ton (Gr. Br.) met Talbot op 4 ronden: 6. Heath (Gr. Br) HWM op 8 ronden; De snelste ronde werd gemaakt door André Pilette (België) met Talbot in 1 min. 54 sec; gemiddelde uursnelheid 132,41 km. Seriewedstrijden L.D.W.S. Het toch lang niet zwakke Rijnsb. Boys kreeg van de sterke Stormvogels- combinatie een geducht voetballesje, want in alle opzichten waren de IJmui- denaren de Zaterdagvoetballers de baas. Vooral de blauwe voorhoede liet prach tig combinatiespel zien en het was voor de Boys-verdediging dan ook geen schande, dat zy vijfmaal moest capitu leren. Reeds direct ha de aftrap was Stormvogels de baas en ging het fraai samenspelend op het doel van Heems kerk af en reeds spoedig had de han dige Snoecks succes, gevolgd door een doelpunt van Tol. Nog voor de thee was het weer Snoeks. die de bal uit een keu rige voorzet meesterlijk in het net knik te 3—0. Na de rust waren de Boys er iets beter in, maar konden toch geen succes boe- WIELRENNEN. Ronde van IJsselmeer voor Pief van Roon De Haarlemmer Piet van Roon, die onlangs het wegkampioenschap voor amateurs behaalde, heeft opnieuw van zich doen spreken door de Ronde van het IJsselmeer, welke dit week-eind in twee étappes wferd verreden, te winnen. Van Roon werd in de eerste étappe van Amsterdam naar Steenwijk eerste vóór Arie Voorting en eindigde in de tweede race achter laatstgenoemde renner. Zijn totaaltyd over beide ritten was echter beter dan die van Voorting. De uitslag luidt; 1. Van Roon, Haarlem. 9.38.36; 2. Arie Voorting. Haarlem, 9 39.19: 3. Van Bree- nen, Amsterdam. 9.39.48; 4. Maenen, Nieuwe Waard, 9.39.48; 5. Van der Vee ken. St Willibrord, 9.39.48; 6. Piet Pe ters, Haarlem, 9.41.40; 7. Nolten, Geleen, 9.41.46; 8. Snijders, Halfweg, 9.42.34; 9. Kooiman. Den Haag. 9.42.36; 10. Pay- mans. Tilburg, 9.42.36. WATERPOLO. De Gouwe nam revanche op De Zijl In de Zaterdagavond te Waddlnxveen gespeelde polowedstrijd tussen de Gouwe en de Zijl was de spanning voor de aanvang duidelijk merkbaar. De Zijl moest deze avond haar kampioenskans, die zij tot nu toe in eigen hand had. verdedigen. De Gouwe daarentegen was op revanche belust voor de nederlaag in Leiden geleden. In het spel bleek duidelijk, dat De Gouwe niets te verlie zen. maar alles te winnen had. Voor de rust verkeerden beide doelen verschil lende malen in direct gevaar, tot doel punten kwam het echter niet. Na de hervatting speelde De Gouwe volkomen op winst en liet De Zyl zich insluiten. Dit leverde de Waddinxveners in korte tijd drie 2 meter doelpunten op. Wel diende De Zijl nog van repliek dcor een prachtig doelpunt van Joop Blansjaar, maar verder wisten de Lei- denaars het niet te brengen en kwam het einde met een 32 overwinning voor De Gouwe. Wielrenners reden voor LeidenOxford Het sportieve - en daardoor ook het propagandistische - resultaat van de ten tweede male door de Swift-Com binatie georganiseerde wielerwedstrij den op de Leidse sintelbaan was we derom beduidend beter dan de gelde lijke winst van deze möddag. Geen wonder ook, want wie gisteren maar even de kans schoon zag, ontvlucht te de drukkende hitte van de stad. met als gevolg een te gering aantal kykers in de Leidse Hout. En deze kijkers hadden juist de dub beltjes ten bate van de sportuitwisse- ling Leiden-Oxford bijeen moeten bren gen. Jammer dus, maar mogen wij de heer Veldhuyzen c.s. eens in de geest van de athletiek-wedstrijden der A. V. Holland, een avondwedstrijd met enige klinkende namen adviseren! Ons dunkt dat, dan èn organisatoren èn renners meer eer van ham werk zullen hebben. Er is overigens in een sprint-, een klassement-, een afval- en tot slot een koppelwedstrijd hard genoeg gefietst om de toeschouwers een aantrekkelijke middag te bezorgen. Dat daarbij een keiharde en uiterst droge sintelbaan nu niet bepaald ideaal is v*oor wielerwed strijden ondervonden verscheidene ren ners. Verschillende valpartijen in de te rulle bochten gaf de EHBO handen vol werk en eveneens pijnlijk voor de beurs dezer amateurrenners waren de diverse beschadigde karretjes. Bewondering moest men daarbij heb ben voor de hardheid der meeste deel nemers. die, zodra de stofwolken wat waren opgetrokken, onversaagd de strijd weer voortzetten. Van de zestien deelnemers voor de' sprint klasseerden zich via de demi-fi nale tenslotte drie Swift-renners. Mok- kenstorm. Post en Calkers benevens de Hagenaar Zuidema voor de finale. Van koD af onbedreigd won laatst genoemde Courses te Duindigt royaal voor Mokkenstorm (2e) en Post (3e) De klassementwedstrijd over dertig ronden met drie klassementen leverde echter een zege op voor Post, nu vóór Zuidema en de Hagenaar Prijs. Het ererondje met de bloemen in de af val wedstrijd, waarbij het grote aantal eelnemers verschillende tuimelingen veroorzaakte, was weer voor Mokken storm, die als eerste de meet passeerde vóór Vos en z'n clubgenoot Duindam. Als hoogtepunt van de middag werd besloten met een aantrekkelijke koppel- wedstrijd over honderd ronden met vier klassementen. De winst was voor het onbetwist sterkste koppel Post-Mokken- storm. dooh het duo v. d. BosR. Riet hoven - en wel speciaal laatstgenoemde niet meer piepjonge, doch nog zéér ge routineerd fietsende Leidenaar - komt de eer toe deze ruim 35 Km. tot een boeiend kijkspel te hebben gemaakt! De Hagenaars Rijn send—'Prys veroverden de derde plaats. ken tegen de prima verdediging van de kustbewoners. Beter vlotte het in de blauwe voor hoed?. want na prachtig spel braoht v. Opbergen de score op 40 en uit een strafschop wegens hands was het Snoeks die 50 liet noteren. Toch werd hst harde werken van de Boys beloond met een doelpunt van Nic. v. Duyn, die een strafschop benutte, 5—1. Er kwam in de stand geen verande ring meer. Woensdag spelen L.F.C. en Rijnsb. Boys om 7 uur om de 3de en 4de prys, terwijl de finale aa. Zaterdag om 5 uur tussen D.W.S. en Stormvogels plaats vindt. SCHERMEN. Fraaie Nederlandse successen te Brussel De te Brussel gehouden internationale wedstrijden hebben voor onze landge noten fraaie successen opgeleverd. De Challenge Dony. een internationale flo retwedstrijd voor dames, werd gewon nen door onze landgenote Agna Secreve. De tweede, derde, vierde, vyfde en zesde plaats werden eveneens door Nederland se schermsters bezet. Het waren res pectievelijk Mop de Gunst. Jacqueline Vandervoodt, Agnes de Vries. Annie Middendorp en Jenny Vandervoodt— Siebrands, die deze plaatsen in beslag namen. BOKSEN. LUC VAN DAM TEGEN JEAN STOCK. De Nederlandse middengewichtkam- pioen Luc van Dam zal op Dinsdag avond 7 Augustus in het Olympisch Sta dion uitkomen tegen de Franse midden- gewiohtkampioen Jean Stock. De start van de deelnemers aan de Grote Prijs van Nederland, gezien van uit de Tarzanbocht. Nederlandse tennisploeg (zonder Van Swol en Rinkel) tegen België Nu Van Swol en Rinkel gemeend heb- ben zich niet meer beschikbaar te moe ten stellen voor wedstrijden van de K.N.L.T.B. en Nel Hermsen door haar termisreis naar Amerika verhinderd b, heeft de keuzecommissie de volgende ploeg opgesteld voor de wedstrijden te gen België op Zaterdag 28 en Zonda? 29 Juli a s. te Kortrijk te spelen. Herenenkelspel: 1. Krijt, 2. Wilton, 3. Van Meegeren, 4. Van Dalsum, 5, Dehnert, 6. Karsten, 7. Holst en Kramer. Damesenkelspel: 1. Mevr. J. Roos, 2, mevr. Z. Schmier. 3. mej. M Rollio Couquerque en 4. mevr. A. Koopmans. Herendubbelspel1. Wilton en. Krijt, 2. Van Dalsum en Dehnert; 3. Van Mee geren en Karsten en 4. Holst en Volk» maars. Damesdubbelspel: 1. mevr. J. Roos en mevr Z. Schmier; 2. mej. M. Rollin Couquerque en mevr. E. van Berkel. Gemengd dubbelspel: 1. mevrouw Z, Schmier en Wilton, 2. mevr. J. Roos en Krijt; 3. mej. M. Rollin Couquerque en Dehnert; 4. mevr. E. van Berkel Karsten. OM DE DAVISCUP. Het team van de Verenigde Staten heeft zich in de halve finale van da Amerikaanse zone van de Daviscup ge plaatst, waarin het -zal uitkomen tegen Mexico. De Yankees wonnen in de wedstrijd tegen Japan ook het dubbelspel, waar mee een beslissende 30 stand v verkregen. 1 K.M. wedstrijd van „De Watervrienden" De Mijl van Duindigt voor Duroc De gelijktijdig gehouden draverijen op Mereveld hadden gisteren te Duin digt niet veel invloed op het bezoek. Hoewel de cracks in Utrecht de stryd aanbonden waren de courses het aan zien volkomen waard. Enige ongeval len hadden plaats, gelukkig zonder ernstige gevolgen. Zo tuimelde Luut Ensing in de Oscar-prys even voor de bovenbocht van zyn sulkcy en kreeg Oosting met Leonidas Scott in de eer ste heat een zodanige aanrijding, dat hy de stryd moest staken, terwijl in de ren Aventurine B, even na de eer ste start, door een val van leerling v. d. Mey, ruiterloos naar de stal galop peerde. De heat-draverij werd in tweeën be slist ten voordele van Oiseau, gereden door leerling Overeem, die zyn 20 M. ontheffing goed uitbuitte. In de eerste heat nam Oiseau de leiding en behield deze tot de eindpaal, ondanks een felle aanval van Laarman met Nevade L Lex V werd drie. In de tweede heat kreeg de merrie kort na de start gezelschap van Nuni Brewer, doch door een fout viel deze terug. Op het doel afgaande waag de A. Knynenburg met Nuni nogmaals een aanval, hetgeen ten gevolge had, dat een zekere tweede plaats de aan- valster wegens springen door het stek ontging en Nevada L het tweede geld in de wacht sleepte. De Noordeling Orkaan (N. Oosting) liep er in de openingsdraverij een gat in, en scheen winnaar, doch In 'tVeen pakte na een foutje de zaak serieus aan en stuurde Olga S het eerste voorbij de rechter. De Oscar-prijs besliste Jo v. d. Berg kort voor de finish met Kentucky's Queen B in zijn voordeel, toen de lei dende Norma Shearer even van de be nen kwam. Roodenburg zette zijn mer rie nog net op tijd en bezette welver diend de tweede plaats. Petulance K (Jos. v. d. Broek) liep in de Ontario-prijs een stuk van het veld weg. De laatste loodjes wogen echter te zwaar en de favoriet Opveger met pikeur Oosting won het pleit, terwijl Petronel Spencer (Fagel) op de plaats beslag legde. De rennen waren zeer spannend. Van Dijk won met de in vorm komende All Ablaze de eerste ren gedecideerd. De favoriet Brandal (Delbrassinne) kon het niet verder dan de tweede plaats bren gen. In de Mijl van Duindigt reed Delbras sinne met Duroc een scherpe finish en klopte met halslengte Marjoletta (Pije). De favoriet Etoile du Nord stelde weer teleur en werd derde. Hoewel hij niet zeer gunstig in de course lag. behaalde v. d. Kraats met Kees Broekman de door velen verwach te overwinning in de Ostara-prijs. De jeugdige Groos werd met Wiribi een uitstekende tweede. Uitslagen Othelloprljs (2240 M.) 1. Olga S (E. G. in *t Veen) tijd 3.21.8, km-tijd 1.31.7; 2 Orkaan O; 3. Orloff. Toto: \v.: f.2.00; pl. f. 1.30. f. 2.50, f. 1.40; gek.: f. 10.70: cov.f. 15.90. Oscarpry.s (2100 M.) 1. Kentucky's Queen B (J. M. v. d. Berg) tijd 3.00.6, km.- tijd 1.25.2; 2. Norma Shearer; 3. Kruger, Toto w f. 2.70: pl.; f 2.00, f.5 10; gek.: f. 16.50: cov,: f. 8.40. Ontarloprljs (2100 M.) 1. Opveger (N. Oosting) tijd 3.13. km.-tijd 1.31 9; 2 Petro nel Spencer: 3. Petulance. Toto: w. f.2.0C; pl.: f. 120, f. 1.30. f.2.00: gek.; f. 4.00; cov.: f.5 10. Chioprijs (1540 M.) Ie heat: 1. Oiseau (W B. v. Overeem) km-tljd 1.28.1: 2. Nevada: 3. Lex V. Toto: w.: f. 2.20; pl.: f 1.50 f. 2.40. f. 9.40; gek.: f. 3.80; cov.: f. 4 70. 2e en beslissende heat: 1. Oiseau tijd 2.12.4; km-tijd 1.27.1; 2. Nevada L. 3. An nie Gregor. Toto: w: f 1,90: pl f. 1.60, f. 1.90; gek f. 5.80; cov.: f. 4.10. OlymplapriJs (1900 M.)1 All Ablaze (A. W van Dijk) 2,06.4. 2. Brandal; 3. Ramana. Toto.: w.: f.7.10; pl.: f. 1.30, f.120, f. 1.60; gek f.4 80; cov.: f. 4.70. De Mijl van Duindigt (1600 M.) 1. Duroc (F Delbrassinne) 1.45.7; 2. Marjo letta; 3. Etoile du Nord. Toto* w. f 3.00: pl.- f. 1.40. f.2.40, f. 1.40; gek.: f. 37.10: cov 11.60. Estaraprlls (2100 M.1. Kees Broekman (H. J. v. d Kraats) 2.20.6: 2. Wlrlbl; 3. Fllou. Toto: w.: f. 2.10; pl. f 120, f. 1.30. f 1.30: gek.: f. 5.10: cov.: f. 4.00. Totale omzet f. 52.358. Ned. Cricketbond Uitslagen* le klasse: ACCHaarlem, gew. door ACC met 140 runs (ACC 190, Haarlem 50 Rood- en WitHCC, gew. door R en W met 5 runs (R en W 118, HCC 113); ExcelsiorKampong: gew. door Excelsior met 96 runs (Excelsior 226, Kampong 130; Sparta VW: gew. door VVV met 54 runs (Sparta 153, VVV 207); HBS—Quick(N), gew. door HBS met innings en 80 runs (HBS 194. Quick 114). 2e klasse B: Kampong 2Ajax (A) uitgesteld; CVHWMeikevers, gew. door CVHW met 51 runs (CVHW 91, Mei kevers 40). NEDERLANDS" JEUGD ELFTAL- FLAMINGO'S. Op het VRA-terrein te Amsterdam speelde het Nederlands jeugdelftal een cricketwedstrijd tegen de Flamingo's, die door de Flamingo's met 8 wickets werd gewonnen. Het Nedenlands jeugdelftal scoorde 164 runs voor 5, de Flamingo's scoorden 168 runs voor 2. KWIKSTAARTEN WON OPNIEUW VAN AJAX. Ajax, verzwakt door het gemis van H. Vreeken en P. de Boer, respectievelijk uitstedig en ziek. heeft het zoet der overwinning niet fiogen smaken. De Kwikstaarten wonnen met 47 runs. Kwikstaarten 144 runs, waarvan P. Hierneiss 55. Cotto 35. en H. Koch 20 runs. Bowlingcijfers Ajax: mr J. J. de Jongh 3 voor 27. J. de Wit 1 voor 28, A. de Goederen 1 voor 31, Ch. v. Goor 2 voor 45. Ajax zag ondanks de A'erzavakkingtoch nog kans tegen de goede bowlery van Kwikstaarten 97 runs op het bord te brengen. Hiervan had A. van Heteren er 27, mr J. J. de Jongh 21, Ch. van Goor 11 en B. Spiering, Ajaxs hope. eveneens 11 runs. LCC 2—QUICK 3 LCC wint op de tweede wings In een wedstrijd, welke bijna de volle speeltijd heeft gvergd. heeft LCC met 32 runs gewonnen. Het begin was allerminst fortuinlijk, want van het openingspaar verdween Maaskant voor 2, terwijl Stikvoort (3) ook al niet aan de verwachtingen be antwoordde. Metsch echter 43, als in zyn beste tijd 6 vieren en Blink 17, gevolgd door Laman 10. boden krachtige tegen stand en het totaal werd 86. Pieper 431, Berkemyer 433. Quick haalde het tot 78. Poldermans 22 not out. T. Maaskant 3—31, Stikvoort 211, Laman 123. Met een zee van tijd over waagde Quick nog een kans op de tweede wings, doch H. Maaskant 10, Stikvoort 11, T. Maaskant 20. Krekelaar 16, waaronder 2 formidabele zessen en L. van Es 10, hielden keurig stand en het totaal werd ditmaal 78. Pieper 5—35. Berkemeycr 442. In haar tweede wings scoorde Quick Slechts 54 met Berkemever 21 ais hoog ste bijdrage. T. Maaskant 3—23, T. Stikvjort 215 Dubbele zege voor Amsterdam in de wedstrijd Voor de derde maal organiseerde de Zwemvereniging „De Water vrienden", afdeling Leiden, haar naar traditie groeiende jaarlykse zwemwedstrijd over 1 K.M. en betrouwbaarheidstoch ten over 500 en 1000 M. in het Ryn en Schiekanaal. beter bekend als de Nieuwe Vaart. Voor dit aantrekkelijke zwemevenement bestond goede be langstelling van de zyde der deel neemsters en deelnemers ruim 150 caps telden wy op het water en ook vele belangstellenden hadden zich in de brede graskant van de Nieuwe Vaart een gemakkelijk plekje uitge zocht om het levendige gedoe in het water te observeren. Voor deze laatste categorie hopen wij, dat de organisatoren een volgende VOETBAL. Valken Boys deelt met 's Grave nzande Valken Boys speelde Zaterdagavond de derde ontmoeting voor de promotie- competitie om twee .plaatsen in de 4de klasse van de Zaterdagmiddagcompeti tie van de KNVB. Hoewel de Valken burgers de beste kansen hebben gehad, konden zy het tooh niet verder dan een gelyk spel brengen. Het spel was van beide elftallen zeer matig, wat gezien het verloop van deze competitie toch ook eigenlijk wel weer begrijpelijk is. Het eerst scoorde Valken Boys door Ouwersloot. die geheel alleen een drie tal tegenstanders passeerde en toen van dichtbij de doelman der gasten on- houdpaar passeerde. Ook in de tweede helft was de thuis club steeds sterker, maar doelpunten bleven uit, integendeel het waren de gasten, die een der weinige kansen wis ten te benutten, waarbij doelman Sloot weg de bal uit zijn handen in zijn doel liet vallen. 11 In deze stand kwam geen wijziging meer. De stand is nu: Sportlust 3 gespeeld. 4 pnt, 's-Gravenzande 2 gesp., 3 pnt.; Valken Boys 3 gesp. 3 pnt. VOETBAL. QUICK BOYS—EXCELSIOR: 6—3. Zaterdagavond speelde Quick Boys op haar terrein een vlot oefenpartijtje te gen de Rotterdamse 2de klasser Excel sior. Evenals in het recente Zilveren Molen-tournooi moesten de Rotterdam mers ook nu weer het onderspit delven. Quick Boys probeerde een nieuwe op stelling die vry goed voldeed. Speciaal linkshalf Kulk speelde deze wedstrijd, vooral verdedigend, een prima partij. Excelsior doelpuntte al vry spoedig na het begin, doch met een scherpe schui ver had v. d. Oever even spoedig gelyk gemaakt. Weer nam Excelsior de lei ding. maar nu was het Zandbergen, die de vreugde van korte duur deed zyn Dezelfde speler gaf met een zeer mooi schot z'n club de leiding, terwijl mid- voor Langeveld de rust deed ingaan met 4—2 voor Quick Boys. Even na de rust verkleinde Excelsior de achterstand tot 43. maar het was nu Zuyderduin, die eventuele Rotterdamse overwinnings kansen, weer een heel eind omlaag deed gaan. terwijl ten slotte Langeveld de kansen voor de Rotterdammers tot be neden het nulpunt deed dalen, door met een mooi schot de eindstand op 63 te brengen. maal wat meer aandacht willen beste den aan een duidelijke voorlichting per microfoon, opdat een overzichtelijker indruk van deze overigens weer zéér geslaagde middag van goede zwem- sport zal worden verkregen. Vier en veertig jongens en meisjes van de verenigingen Sub Aqua (Dor drecht). Swift, Z.CR., D.ES. 'Deo Haag), Golfbi*ekers en Watervriendea (Lelden), en de scholen Langebrug, Middelstegracht en Aalmarkt doken heï eerst het water in voor een 500 M. prestatietocht en allen kon na afloop het diploma worden uitgereikt. BLOEMEN VOOR TANTE RIEK! Voor de 1000 M. betrouwbaarheids* tocht kwamen daarna 30 dames en 44 heren aan bod. Onder de deelnemende ploegen merkten wij op de Textielfa briek Krantz, de Leidse Politie, de Golfbrekers en de Sleutelstad, uit Rot terdam, de L.A.C. en uit de Hofstad de Shell, Pers. Soc. Belangen. Zwip, Swih en DES. Met 33 leden naar Leiden togen, veroverde Swift de wissel-vimpe voor het grootste aantal deelnemers. Hulde voorts aan de secretaresse het Haagse DES. de 52-jarige mevrou» Van der Harst Tante Riek di« deze 1000 M. ook tot een goed elnd< wist te brengen. Een hartelijk woord en een aardige bloemenhulde waren na afloop een gewaardeerde attent» voor haar kranige prestatie! De militaire- en Amsterdamse lang» afstand kampioen Jan van Rijk won ce 1 K.M. wedstrijd met goed verschil voor z'n clubgenoot Boumeester. De Sleutel stad zwemmer Bekkering bewees ook op de langere afstand mes te kunnen z'n derde plaats. Mejuffrouw De Jonge van het Am sterdamse A.D Z. zorgde evenals b" vorige Jaar voor een hoofdstedelijke zege vóór een tweetal Rotterdamse dams De wedstryduitslagen luidden: Dames: 1. Mej. A. de Jonge. ADZ. Am* sterdam, 16 min. 17 sec; 2. J. de KorWi O.D.Z., Rotterdam, 16 min. 45 9 sec; 3- A. Verbrugge, R.D.Z., Rotterdam, min. 52.4 sec. Heren: 1. J. van Rijk, D.J.K., Am* sterdam, 15 min. 14 sec; 2. Hr. Bot' meester, D.J.K., Amsterdam, 15 min- 3* sec: 3. Bekkering, Sleutelstad, Amster* dam, 15 min. 43.7 sec KORFBAL. DE FLUKSRESERVES BLIJVEN IN DE LKB. Doordat Fluks II het gisteren tegen Het Zuiden IV niet verder dan een 1-~J gelijk spel wist te brengen, promoy«*£ Het Zuiden IV naar de 3e klasse en blijven de Fluksreserves in de LR* Toch was dit resultaat zeer eervol, wam deze ploeg van Het Zuiden telde diver* oud-le klasse-spelers(sters) zoals Scnoe- makers, v. Herk enz. Het was een sper* tieve strijd, waarbij de gasten wel ntf® in de aanval geweest zijn, doch de ju'5" afwerking ontbrak veelal. Bovendien was de Fluksverdediging er goed in. Leidse aanval was niet bijster gevaar' lijk. Pas 20 minuten na de rust namen de Rotterdammers door een kleine f°u' in de Fluksverdediging de leiding d°tf Schoemakers (01). Acht minuten voor het einde zorgde Drees voor de maker (1—1). Met deze stand kwamb« einde.

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 4