Geheime Opdracht r HUNTER Wordt U gekweld AKKERTJES Panda en de geheimzinnig' e Kluizenaar Radio-programma MAANDAG 23 JULI WEER 6 MILLIARD VOOR AMERIKAANSE DEFENSIE De commissie voor de strijdkrachten van het Amerikaanse Huls van Af gevaardigden heeft een militair bouw- program ten beirage van 5.767.000.000 dollar goedgekeurd. De gelden zullen worden besteed voor de defensie in de Ver. Staten en daar buiten. De luchtmacht krijgt hiervan het grootste deel bijna drie en een half milliard dollar, waaronder ongeveer een milliard voor het inrichten van een keten van geheime bases overzee. Het goedgekeurde plan heeft in hoofdzaak betrekking op projecten, die voor Juli 1952 kunnen zijn voltooid. DE AMBTENARENSTAKING IN GRIEKENLAND. De Griekse premier, Sophocles Veni- zelos, heeft bekend gemaakt, dat alle ambtenaren, die vandaag het werk nog niet hervat zullen hebben, als ontslagen zullen worden beschouwd. Wanneer een partij het niet eens ls met de houding van de regering ten aanzien van de stakers, ls de regering bereid de ver trouwenskwestie te stellen, aldus Veni- zelos. Ongeveer 65.000 ambtenaren zijn bij de staking betrokken, zij eisen vijftig procent loonsverhoging. De betrokken vakvereniging heeft de stakers gezegd het werk te hervatten. In een communiqué van het dagelijks bestuur wordt verder gezegd, dat de staking zal worden hervat, als de re gering haar beloften niet nakomt. REDE VAN MOLOTOF. „Joegoslavië vreselijk voorbeeld voor Polen". Op een bijeenkomst In het Poolse theater te Warschau heeft de Sovjet- Russische plaatsvervangend minister van Buitenlandse Zaken Molotof in een rede ter gelegenheid van de „zevende verjaardag van Polens wedergeboorte" o.m, voorspeld, dat het volk van Joego slavië „het regiem van Tito zou weg vagen", Het lot van Joego-Slavtë was een vreselijk voorbeeld voor de Polen, aldus Molotof volgens Radio-Moskou, „Iedereen ziet, dat de regering van Tito reeds kapitalistische gebruiken in ere heeft hersteld en het land heeft ge maakt tot een werktuig van de agres sieve, imperialistische mogendheden". „Wü kunnen onze ogen niet sluiten voor het feit, dat de staten van het agressieve Noordatlantische pact de weg van onbeperkte bewapening z\Jn opge gaan en dat het scheppen van meer en meer nieuwe Amerikaanse, militaire bases in Europa en het Midden-Oosten de oorlogsdreiging vergroot", aldus Mo lotof. Voorts wees hij op „de herbewape ning van West-Dultsland en de herle ving van het Japanse militarisme." OUD-STRIJDERS WILLEN EIGEN LEGIOEN IN V.N.-VERBAND. Het vierdaagse congres van oud-strij ders uit 18 landen is Zaterdag te Rome geëindigd. Het congres, waaraan door 150 afge vaardigden, tezamen ongeveer 30 milli- oen oud-strijders vertegenwoordigend, werd deelgenomen, besloot een perma nente commissie van onderzoek in te stellen teneinde „de oorzaken van de wereldspanning ter plaatse te onderzoe ken". Voorts werd in resoluties o.m. aange drongen op een snelle herbewapening door West-Europa en de vorming van een legioen van oud-strijders in v. N.- verband. Het congres betuigde zijn in stemming met het Atlantische Pact en bestempelde de strijdkrachten van het Sovjet-blok als „een bedreiging van de wereldvrede". (Ingez. Med.-adv.) Gotde reis met: i£uxe Plain of Cork-lipped 1 per doosje van 20 stuks Hunter Mild f 0.75 per pakje Deskundigen naar Indonesië STEMMING „NIET BEST" Dr Soemltro Djojohadikoesoemo, die 7 weken door Europa en de Verenigde Staten gereisd heeft om in opdracht van de Indonesisohe regering des kundigen op flnancieel-econnilseb ge bied aan te werven, heeft bij zjjn terugkeer te Djakarta medegedeeld, dat hU geslaagd meent te zjjn. Prof. Dr. östling van de universiteit van Stockholm is bereid zjjn krachten aan Indonesië te wijden. Voorts heb ben 25 andere Europese deskundigen, o. w. enkele Nederlanders, de Australi sche econoom Dr. Gallin Clark van de Queensland University, zich daartoe be reid verklaard. De Indonesische regering moet thans zijn keuze doen. De Ver enigde Naties stelden kosteloos 12 des kundigen op economisch gebied beschik baar. zij krijgen de status van Indo nesisch ambtenaar. Hun salaris zal be taald worden door de UNO, hetgeen In donesië 180.000 dollar per jaar bespaart. Weer anderen zullen gasten van de regering zijn, tot de laatste groep be hoort Schacht. Sumitro had opgemehkt, dat de stem ming ten aanzien van Indonesië „niet bepaald best" was, o.a. In verband met de onveiligheid. Sumitro had opgemerkt, dat de stern- misverstanden uit de weg geruimd zijn en in de toestand in Indonesië zeker verbetering kan worden aangebracht, waardoor buitenlandse Investeringen ge stimuleerd kunnen worden. Aanval op rubberonderneminq MINSTENS DRIE INDONESIËRS GEDOOD. Zaterdagnacht heeft een grote gewa pende bende een aanval gedaan op de TUbberonderneming Tjigompong, eigen dom van de firma „Marba". Van het personeel der onderneming, dat geheel uit Indonesiërs bestaat, werden min stens drie personen gedood, o.w. de I zoon van de administrateur. De voor raden werden geroofd en de fabriek werd in brand gestoken.. Met de reha bilitatie van de onderneming, die ln het I gebied van Soekaboemi ligt, was men pas een maand geleden geheel gereed gekomen. Zij werd vorig jaar door de I firma „Marba" gekocht. De treinbotsing te Gouda REMMEN WAREN IN ORDE. In verband met het treinongeluk op het station te Gouda, waarbii de ex- pressetreln uit Den Haag tegen het voor het aankoooelen gereedstaande trelngedeelte uit Rotterdam botste, ver nemen wil nog. dat de chef van de dienst van tractie en materieel der N.S. ;r J. Wessels Boer. zich toevallig in het langs het perron staande Rot terdamse treinstel bevond. OORZAAK NIET MEER TE ACHTERHALEN? Ir F. Q. den Hollander, president van de N. S., was één uur na het on geluk ter plaatse. Ook hij heeft zich er zelf van kunnen overtuigen, dat de remblokken nog warm waren. Hieruit volgt dus, dat de remmen wel gewerkt hebben maar waar schijnlijk onvoldoende. Van de zijde der N.S. zei men ons verder, dat de juiste van het gebeur de waarschijnlijk niet meer te ach terhalen zal zün ,nu dc bestuurder, die bekend stond als een serieus man, om het leven is gekomen. NAMEN DER GEWONDEN. In het St. Jozef Paviljoen te Gouda zijn opgenomen: Mevr. F. E. Biederhof uit Delft, 60 jaar. linkerbeenbreuk: de heer J. Ver meulen uit Den Haag, 53 Jaar, beide enkels gebroken. Een kind van hem heeft lichte beenverwondingen: mevr. K. MUnheerkrul uit Den Haag, 54 jaar, klaagt over pijn ln de borst. In het Dlaconessenziekenhuis „De Wijk" werden opgenomen: het echtpaar Van Nooyen—le Comte uit Rotterdam. De vrouw, 61 jaar. heeft een ernstige oogwonae (geen levensgevaar). De man 54 jaar kan reeds naar huis. De heer Wiedenhof, vertegenwoordiger uit Delft. Hij kan reeds naar huis. In „De Wijk" is nog een Jongetje binnengebracht, dat na verbonden te zijn naar huis kon gaan. In het Iterson-ziekenhuis liggen: het echtpaar van HarmeienSieben uit Den Haag. De beide benen van de man, 30 jaar werden verbrijzeld. De vrouw, 26 Jaar is licht gewond. Mevr. A I. TakenKnoet uit Rotter dam, 51 jaar licht gewond, mev H, Vermeu'enLetterië uit Don II 37 jaar, licht gewond, A. Knoets, een jon gen van 8 jaar uit Den Haag. knie uit de kom. Henny Herlaar. meisje van 9 Jaar uit Den Haag, lichtgewond. De heer J. Biederhof uit Delft, verwonding MINISTER WIBISONO OVER DR SCHACHT Mr Joesoef Wibisono, de Indonesische minister van Financiën, heeft verklaard dait dr Schacht eerst oriënterende be sprekingen zal voeren met Indonesische autoriteiten, waarna de regering hem zal vragen om adviezen in financieel- economische vraagstukken. Hem zal huisvesting en vervoer overeenkomstig zijn positie worden toegekend. (Ineez. Med.-adv.) door rheumatiek. spit. Ischias, hoofd en zenuwpijnen, neemt dan Uw toe vlucht tot Togal. Het middel dat baat, waar andere falen. Laat U dus niet langer kwellen maar gebruik regelmatig Togal. Togal zuivert de nieren en is onschadelijk voor hart en maag. Bij apotheek en drogist f 0.83. f2.08 en f7.94. niet bekend, 57 jaar. De heer J. P. Meu- lenberg uit Den Haag, been verbrijzeld en de heer E. A. van Nieuwenhoven Helbach uit Voorburg, verwonding onbe kend. Ooggetuigen verklaren, dat de be stuurder van de Haagse trein bij het binnenrijden signalen met de hoorn heeft gegeven. Hiermee zou hij hebben aangegeven, dat zijn remmen niet of niet voldoende werkten. Enkele reizigers uit de Rotterdamse trein, die nog versuft door de schok en de emotie op het perron door ons ln Gouda werden aangetroffen, verklaar den, dat zij de botsing zelf niet bijzon der veel hadden bemerkt. Direct daarop echter bemerkte men in de trein een sterke rookontwikkeling en daardoor men dacht aan brand ontstond er een paniek onder de reizigers. Met ach terlating van bagage vocht men zich in de volle trein een weg naar de uit gang. „Het was verschrikkelijk", zei ons een dame. „Boven het rumoer van de men sen klonk het gehuil van kinderen en het gekerm van gewonden''. Vooral ln de platgedrukte neus van de Haagse trein was de verwarring groot De Goud se politie en de Geneeskundige Dienst hadden de handen vol aan deze ca tastrofe. De ziekenhuizen waren niet alle berekend op de plotselinge stroom van ernstige en licht gewonden. Ver scheidene gewonden moesten liggend op brancards m het ziekenhuis geruime tijd wachten voordat zij geholpen kon den worden. Ons Knippatroon Het knippatroon, maat 44. is Uit verkocht. Woensdag zal dit weer verkrijgbaar zijn. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllj „Ik ga weer terug!" „De jongens kunnen mij toch niet missen;", zo sprak sergeant J. J. Seeuwen uit Den Haag, die zich Zaterdagmorgen inscheepte aan boord van het Amerikaanse troe pentransportschip „General J. H. Mc Rae", dat hem met het aan vullingsdetachement naar Korea zal brengen. Ongeveer een maand geleden kwam deze sergeant met hetzelfde schip in ons land aan. Hij had toen een verwonding aan zijn arm, die hij had opgelopen bij de overval op de commandopost te Hoengson. „Ik ga weer terug, 'k Moet nog wel een maand rusten, maar dat kan mooi gedurende de reis". Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Te Parijs worden thans voorbereidin gen getroffen om te komen tot de uit wisseling van diplomatieke mLssles tussen Nederland en Jordanië. (Ingez. Med.-adv.) Een bonzend hoofd van de pijn, die maar geen einde neemtEen snel maar zeker werkend middel &m er in tien minuten af te zijn: neem één of twee ...die helpen direct! J Op het station te Gouda is Zater dagmorgen bij het combineren van treinen voor de Noordelijke provin cies een diesel-electrische trein uit Den Haag op een gereedstaande trein, welke uit Rotterdam was ge komen. ingereden. Twee personen kwamen bij de botsing om het leven. Een twaalftal reizigers werden ge wond. De foto geeft een overzicht van de ravage na dc botsing. Melk garantieprijs blijft gehandhaafd GEEN VERHOGING PRIJZEN AKKERBOUWPRODUCTEN. De minister van Landbouw, Visserij en voedselvoorziening heeft de ge organiseerde landbouw in ons land in een motiverend schrijven mede gedeeld, dat dc regering de garantie- melkprijs voor dc boer voor het jaar November 19501951 handhaaft op 17 M cent per kg. melk van 3.5 vet, Onder de huidige omstandigheden ziet de regering evenmin aanleiding de voor de producent vastgestelde prijzen der akkerbouwproducten tarwe, kool zaad, suiker (bieten) en voor haver en gerst, voor zover daarvoor een inname- regeling geldt, te wijzigen. Zaterdagmiddag ls bij steiger 16 aan de Dc Ruyterkade tc Amsterdam, het lijkje gevonden van een 6-Jarlg Jongetje, dat sedert Dinsdagmiddag werd vermist. Het jongetje had ln de omgeving van de brug bij de Vismarkt gespeeld en ls daarbij ver moedelijk ln het water gevallen. FEUILLETON VWfaald uit het Engels VICTOR door BRIDGES 43). Waar zijn we? vroeg hij, terwijl ihij de deken afwierp. Waar we zijn? Nobby grinnikte. "We zijn terug in onze eigen kreek. Allemensen, wat moet ik dan ge slapen hebben! Inderdaad. U viel onmiddellijk in slaap en verroerde geen vin, voordat ik ai kwam wekken. Waar is mijn rommel? Ik kan be ter een en ander mee aan wal nemen. Alles is al in de sloep en we kun nen nu dadelijk naar land roeien. Ik kem later hier de zaak wel opruimen. Zonder verder iets te zeggen, gleed Maurice het bed uit en stak zijn voeten in een paar natte schoenen, die op de vloer stonden. Enkele ogenblikken later zaten de beide mannen ln het roei bootje. Uit het Oosten woei een kalme wind. Hoewel er nog wel mist was, zag Ciet er toch naar uit, dat het weer be ter werd. De lage zeedijk was reeds duidelijk zichtbaar en vaag tekenden zich de omtrekken van het hoger, daar achter gelegen, land af. Behalve het geblaf van een hond, was er geen ge luid. Er heerste een weldadige rust. Nobby noch Maurice spraken een woord, voordat ze aan land kwamen. Toen Nobby uit de roeiboot stapte en de riemen weglegde, kwam er een g2- luid van voldoening over zijn lippen. We hebben het prachtig uitge mikt. merkte hij op. Als we een half uur later waren geweest, had vast en zeker iemand ons gezien. Hij maakte de boot vast en Maurice volgde hem de wal op, met zijn bun del natte kleren onder de arm. Een minuut later waren ze de zeedijk over- geklommen en ze liepen haastig in de richting van Nobby's huisje. Ik zal dadelijk wat spullen voor u gaan halen, zei Nobby, terwijl hij zijn huisdeur openmaakte. Zegt u maar, wat u hebben wilt O, alles ls goed. zie maar. Een jas, een overhemd en een oude broek Je vindt het een en ander in de kast in mijn slaaphut en je kunt alles ln de koffer stoppen, die boven op de kast, staat. Maurice zuchtte even en deponeerde I het klamme bundelte. dat hü bij zich drceg. op de grond. Ik krijg hoe langer hoe meer verplichtingen aan je, voegde hij eraan toe. En ik zou rilet weten hoe ik je mijn dankbaarheid moet ta rnen, Praat u daar niet over, antwo>r de Nobby en met een blik in de ting van de hoekkast voegde hil e toe: Ik denk wel dat u trek hebt goed van alles. Er is brood en kaas en nog een halve fles bier. En JU? Ik heb nu geen tijd, deelde Nobby hem mee. Ik ga eerst die kleren voor u halen. Wel verdraaid, er moét iets ge beurd zijnMaurice mompelde deze woorden halfluid voor zich heen en voor de. vijfde of zesde maal keek hij op naar de oude houten klok, die boven de schouw hing, hoe laat het was. Nobby was bijna driekwartier weg dat was zeker twintig minuten langer dan normaal nodig was. om heen en terug te komen. In de huidige situatie was een dergelijke vertraging zeer onaan genaam. Alles hing er van af om zo snel mogelijk met Nigel Graham en Hazel in contact te komen, en voor de zoveelste maal maakte Maurice zich er een ernstig verwijt van, dat hij zich eerst had willen verkleden. Wat kwam het er toch op aan, hce hij er uitzag! Het verstandigste was natuurlijk ge weest om, zodra hij aan de wal was, naar de bushalte te rennen. Zijn kans om de bus van twee uur te halen, was reeds verkeken en tenzij Nobby nu binnen enkele ogenblikken arriveerde, zou hU misschien de vol gende bus ook nog missen. In dat geval zou het tegen vieren worden, voor hij in Melchester aankwam, en twee kost bare uren zouden verloren zijn gegaan. Een en ander bewoog zich kennelijk in ae richting van een snelle en dramati sche climax en dit afschuwelijke op onthoud zou juist het versohil kunnen opleveren tussen succes en mislukking. Hij stond op en begon rusteloos door het vertrek op en neer te lopen. Toen opeens hoorde hy het geluid van het openen van een hek. Een gevoel van opluchting doorstroomde hem en haas tig naar de deur lopend rukte hij deze open. Voordat hij van zijn verbazing was bekomen, voelde h\j Hazel's han den in de zijne en zag hij achter haar het magere gezicht van Graham, dat hem ernstig aankeek. Dat is een wonder., stamelde hij. Hoe komen jullie in vredesnaam..? We kwamen uit Melchester en vonden Nobby in de „Waterlelie", ant woordde Hazel. Hij vertelde ons uitvoe rig, hoe die schurken gepoogd hebben je te verdrinken. Ze keek hem bezorgd aan. Je had je hoofd bezeerd, zei hij, en O, dat is niets. Ik voel me nu zo gelukkig, dat lk wel zou willen zingen! Doe dat vooral niet, onderbrak Ni- gel hem. We hebben voor vandaag al genoeg narigheid gehad. Er was even een ironisch lachje om zijn mond. Vooruit, vertel ons maar. wat er alle maal gebeurd is, daar zullen we verder mee komen! U zult mij niet nodig hebben, merkte Nobby op, die op de achter grond was gebleven en nu naar voren kwam. Hij zette een koffer voor Mau rice neer en voegde er aan toe: Dan ga ik nog even mijn boot op ruimen. Goed. Nigel knikte. Kom echter hier terug, wanneer je klaar bent. Voor zover ik kan beoordelen, zal er heel wat werk voor ieder van ons te doen zijn. Gevolgd door Maurice en Hazel liep hij het huisje binnen, terwijl Nobby in ae richting van het water wegwandel de. De lusteloze manier, waarop hij liep, deed vermoeden, dat hij liever bij de anderen was gebleven. Wil je nu zo goed zijn ons jouw lezing van een en ander te geven, vroeg Nigel. Het komt me voor, dat je zelf moord-plannen koesterde U moet niet zo onvriendelijk te gen hem zijn, protesteerde Hazel. Ten slotte hebt U hem opgedragen Max well in de gaten te houden. Inderdaad, viel Maurice haar bij. Ik was op mijn eigen houtje een beetje speurwerk aan het doen en volgde je instructies op. Hoe zou ik kunnen we ten, dat Laten we niet redetwisten onder brak Nigel hem. Begin maar met de feiten. Maurice haalde een sigarettenkoker te voorschijn en ging zitten. Hazel trok een stoel vlak naast de zijne en ging ook zitten. In deze rustige kamer, bij het vreedzame tikken van de oude Idok, leek het verslag van de gebeurtenissen van die morgen gruwelijker dan ooit. Het verhaal nam ongeveer tien minu ten in beslag en zowel Nigel als Hazel luisterden van het begin tot net eind zonder onderbreken toe. TïfT 65.) Dat was vreemd, mand minder dan Joris Goedbloed de Toen Zeever Zwllbikkcr zag, dat nie- jeheimzinnige en sluwe kluizenaar was reweest, bleek deze op onverklaarbare >ijze verdwenen te zijn! Alle aanwezi gen staarden zoekend het vertrek rond, naar daar schoten ze niets mee op. Hij is weg!" mompelde Panda tenslotte. Hij is gevlucht! Hahahaha!" lachte iwilbikker. En Jolliepop sprak somber naar verstandig: „Inderdaad maakte de snoodaard zich uit de voeten, na mij Gaat u rustig uw gang en bedient u zich persoonlijk in onaangenaamheden ge- nletwaar? bracht te hebben en daardoor verwar ring gesticht te hebben „Maar dan gaan we achter hem aan!" riepen de pachters vastberaden en toen renden ze allemaal naar buiten om Joris te achtervolgen. Nu moet helaas opgemerkt worden, dat dit een volkomen foutieve gedragslijn was: want Joris had helemaal niet de wijk genomen naar buiten, doch zich slechts even terug getrokken in de grote staande klok, waarin ook Panda al eens een schuil plaats had gezocht. Toen het hele ge zelschap nu opgewonden het huis uit stormde, kwam Joris kalm weer voor de dag. „Tut, tut! Ei, ei!" prevelde hij. .Gelukkig, voorwaar, dat een naald nog altijd een oog heeft waar een behendig persoon doorheen kan slippen! Anders had ik daar nu toch voor de lelijkerd gestaan! Betreurenswaardigl Misschien had men zelfs wel lijfelijk geweld op mij toegepastde lagere standen kun nen soms zo ruw zijn jegens delicate personen! Jammer, dat de jongen van Panda zich in zulks mee laat sleuren en jammer, voorwaar, dat hij zijn hand tekening niet tijdig heeft gezet DINSDAG 24 JULI. Hilversum I (402 M.) AVRO: 7.00: Nieuws; 7.15; Gram muziek; VPRO 7.50 Dagopening; AVRO: 8.00 Nieuws en weer berichten; 8 15 en 8.45: Gram.tnuzlek; 9.00: Morgenwijding; 9.15: Gram muziek; 9.30: Waterstanden; 9.35 en 10.30; Gr.- muziek; 10.50: Voor de kleuters; 11.00: Cello en plano; 11,30: „De Race", hoor spel; 11.45: Gram.muzlek; 12.00: Orgel en zang; 12.30: Land- en tulnbouwme- dedellngén; 12.33: Voor het platteland; 12,40: Pianospel; 13.00: Nieuws; 13.15: Mededelingen en gram.muzlek; 13.20: Fi nancieel we&koverzloht; 13.30: Lichte mu ziek; 14.00: Gram muziek; 15.20; „Paul Vlaanderen en het Madison Mysterie", hoorspel; 16.00 Gram.muzlek; 16.30^ Voor de jeugd; 16.50: Kinderkoor; 17.20: Gr. muzlek: 17.35: Jazzmuziek; 18.00 Nieuws; 18.15: Pianospel; 18.30: Musettemuzlek; 19.00: „Paris vous parle"; 19 05: Zang; 19.15: Dansmuziek: 19.45: „Ouders en kinderen tegenover de fiscus", causerie; 20.00: Nieuws; 20.05: Actualiteiten; 20.15 Omroeporkest; 2100 „De Antwoordman": 21.15: Orkest concert; 21.45: Gram.muzlek (met toeliohtlng)22,15: Exquise muziek; 22 45 Buitenlands overzicht; 23.00 Nieuws; 23.1524 00: Gram.muzlek, Hilversum II (298 M.) KRO: 7.00: Nieuws; 7,15: Ochtendgymnastiek; 7.30: Gram.muzlek, 7.45: Morgengebed en Li turgische kalender; 8.00 Nieuws en weer berichten; 8.15: Gr.muziek; 9.00 Voor de hulsvrouw; 9.35: „Lichtbaken", causerie: 10.00: Voor de kleuters: 10.15: Gram.mu zlek: 10.30: Idem; 11.00: Voor de vrouw; 11.30: Gram.muzlek; 12.00: Angelus; 12.03 Gram.muzlek; 12.30: Land- en tuln- houwmededelingen12.33: Gram.muzlek; 12.55: Zonnewijzer; 13.00: Nieuws en ka tholiek nieuws: 13 20: Actualiteiten; 13.25 Amusementsmuziek; 14.00- Lichte mu ziek; 14.53: Gram.muzlek: 15.30: „Ben Je zestig*'"": 16.00; Voor de zieken; 16.30: Ziekenlof: 17.00 Voor de Jeuzd* 17.15: Fellclaties voor de Jeugd: 17.45: Rege ringsuitzending: drs E Nordlohne: „De Eovenwlndse Eilanden"; 18.00* Gram. muzlek; 18.10: Filmmuziek; 18.30: Orgel spel; 18.45; Ronde van Frankrijk; 18.54: „Dit is leven", causerie; 19.00: Nieuws; 19.15: Actualiteiten; 19.23: „Hier ls Euro pa" vaudeville programma; 19.52: Poli tiek overzicht; 20.00: Nieuws; 20.05: „Fldelio", opera (Holland Festival); 22.35 .Gesprek met mijn zoon": 22.45* Avond gebed en liturgische kalender; 23.00: Nieuws; 23.1524.00: Gram.muzlek. Engeland: BBC Home Service. (330 M.) 12.00 Sport, 12.30 Voor de arbeiders, 12.55 Weerber., 13.00 Nieuws. 13.10 „Festi val Parade". 14.25 Sport. 14.30 Opera orkest. 15.00 Gram muziek, 15.15 Sport, 15.25 Reportage. 16.15 Vespers. 17.00: Voor de kinderen. 17.55 Weerberichten. 18.00 Nieuws. 18.15 Sport. 18 20 Orkest concert. 19.00 Hoorpsel. 19 30 Strijkkwar tet, 20.00 Klankbeeld, 21.00 Nieuws. 21.15 Causerie. 21.30 Discussie. 22 00 Causerie, 22.20 Gram.muzlek 22.45 Parlementsover- zlcht. Engeland. BBC Light Programme (1500 en 247 M.) 12.00 Lichte muziek. 12.30 Voor de arbeiders. 12.55 Orgelspel, 13.15 Voor de jeugd, 13.45 Voor de kinderen: 14.00 Opera-orkest. 15.00 Lichte muziek. 15.45 Idem, 16.15 „Mrs Dale's Dagboek", 16.30 Orkestconcert, 17.15 Orgelspel, 17.45 Dansmuziek, 18.25 Reportage, 18.45 Hoor spel, 10.00 Nieuws en radiojournaal; 19.25 Sport. 19.30 Hoorspel met muziek. 20.00 Gr.muzlek, 20.15 Reportage, 21.00 „Top Town", 21.30 Klankbeeld. 22.00 Nieuws, 22.15 „Black Magie", 23.00 Voordracht, 23.15 Lichte muziek, 23.5624.00 Nieuws. Nordwestdeutscher Rundfunk (309 DJ.) 12.00 Amusementsmuziek, 13.00 Nieuws, 13.25 Orkestconcert, 14.15 Plano voordracht. 14.30 Lichte muziek. 15.00 Strykensemble. 15.4o Gram.muzlek, 16.15 Nieuws, 17.00 Kamermuziek. 18.00 Om roeporkest en solist, 19.45 Nieuws, 20.15 Omroeporkest, 21.45 Filmprogramma; 2215 Nieuws, 24.00 idem, 0.30 Dansmuziek, 1.00 Weerbericht. Brussel (324 en 484 M.) 324 M-'. 11.45 Gr.muzlek, 12.30 Weerber.. 12.32 Omroeporkest, 13.00 Nieuws, 13.15 Huis muziek, 14.00 Operettenuiz., 14.45 Gr. muzlek, 15.15 Omroeporkest en solist; 16.15 Koorzang, 16.30 Lichte muziek 17-00 Nieuws. 17.10 Hawaallan muziek. 17.15 Voor de kleuters, 17.30 Dansmuziek, 1750 Boekbespreking, 18.Oo Muzikaal sprookje, 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws 1930 Gr muziek. 19 50 Causerie. 20.00 Hoor spel. 21.25 Gr.muzlek. 21.45 Actualitei ten; 22.00 Nieuwe, 22 15 Fanfaremuziek, 22.45 Gr.muzlek, 23.00 Nieuws, 23,05- 24.00 'Gr.muzlek. 484 M.: 12.00 Omroeporkest. 13.00 Nieuws, 13.10 Gram.muzlek, 13.30. 14.00 en 14.50 Idem, 15.00 Electrlsoh orgel, 16.30 en 17.1o Gr muziek, 17.30 Dansmuziek 18.30 Omroeporkest. 19.00 en 19.30 Gr. muzlek. 19.45 Nieuws. 20.00 „Cora". ope rette; 21.15 Gram.muzlek. 22.00 Nieuws. 22.10 Gr.muzlek. 22.55 Nieuws, 23.00 Dansmuziek, 23.55 Nieuws. Frankrijk. Nationaal Programma (347 en 249 M.) 12 00 Gr.muzlek, 12.30 Or kestconcert, 13.00 Nieuws. 13.35 Orkest concert, 14.05 Planorecital 18.30 Ameri kaanse uitzending. 19.0o Orkestconcert, 20.00 Gr.muzlek. 20,05 Orkestconcert. 20" Gram.muzlek. 21.00 Festival van Aix-en- Provence: Orkestconcert, 23.15 Kamermu ziek, 23.4524.00 Nieuws. AGENDA WOENSDAG: Antonius Clubhuls (Mare)Dansavond t.b.v. Parljse Kath. Jeugdwerk, 8 uur nam BIOSCOPEN Trianon „The Mini ver Story" (14 Jnfj Zondag 2.15, 4.30. 7 en 9.16 uur; overige dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Rex „De kampioen melkboer" (a. 1-J Zondag 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur, overige dagen 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Casino „Last Holiday" (14 Jaar) Zonda? 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Lli# ..Tea lor Two" (a. 1.) ZowH? 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor „Mallemolen" (14 Jaar) Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 21 Juli 13 uur tot Zaterdag 28 Juli 8 uur waargenomen door de Apotheek Herding 'en Blanken, Hogewoerd 171, tel. 20502 en Apotheek Reijst. Steenstraat 35. tel. 2013"- I Te Ogstgeest door de Oegstgeester Apotheek, Wllhelmlnapark 8, tel. 26274.

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 2