Geheime Opdracht r Nare dagen AKKERTJES v.. Panda en de geheimzinnige Kluizenaar UIT DE RIJNSTREEK Radio-programma MAANDAG 16 JULI ATHLETIEK. Engelse athletiek- kampioenschappen De winnaars in öe verschillende num mers van de AAA-kampioenschappen, welke te Londen werden gehouden, wa ren Discuswerpen: 1. Tossl (It.) 53.61 M. Polstokhoogspringen: 1. Bryngeirsson (IJsland) 4.04 meter. 2 Mijl: 1. Segedin (Z.-Sl9 min. 58,6 seconden. 220 Yards: 1. McDonald Bailey (G.B.) 21.4 seconden. 440 Yards: 1. Pugh (G.B.) 47.9 sec. 3 Mijl: 1. Beckett (G.B.) 14 min. 2.6 sec. 7 Mijl snelwandelen: 1. Hardy (G.B.) 51 min. 14,6 sec. 880 Yards: 1. Wint (Jamaica) 1 min. 49.6 sec. Kogelstoten: 1. Huseby (IJsland) 15.87 meter. Verspringen: 1. Williams (G.B.) 7.05 meter. 120 Yai'ds horden: 1. Parker 14 8 sec. Hoogspringen: 1. Pavitt (G3.) 1.957 meter. 440 Yards horden: 1. Whittle (G.B.) "^Speerwerpen1. Matteucci (It.) 61.12 meter. 1 Mül: 1- Bannister (G.B.) 4 min. 7,8 sec. 100 Yards: 1. MacDonald Bailey (G.B.) 9.6 sec. Greep wint sprint-tweekamp Te Heerlen werden nationale ahtle- tiekwedstrijden gehouden, waarvan de belangrijkste uitslagen luiden: 100 Meter sprint-tweekamp: 1. Ru- lander (EAV, Eindhoven) 10.9 sec: 2. Greep (Trekvogels) 11.- sec; 3. Ruiters (Emma, Treebeek) 11.- sec. 200 meter sprint-tweekamp: 1. Greep 22.2 sec; 2. Rulanaer 22,5 sec; 3. Rui ters 22,6 sec. Eindklassement sprinttweekamp: 1. Greep; 2 Rulander: 3. Ruiters. 400 meter: 1. Buys (Tempo. Bus-sum) 50.7 sec: 2 Verwey (Trekvogels) 51,- sec: 3 Bakels (AAC, Amsterdam) 52.3 seconden. 800 meter: 1. Van Kreuningen (Trek vogels) 1.59.9: 2. Wolsink (Parthenon) 2 min.; 3. Havenaar (AV '23) 2 min. 02s. 1500 meter; 1. Hans Harting (AAC) 4 min. 3.2 sec; 2. Hochstenbach (Avon) 4 min. 5.4 sec. 3. Herman Harting (AAC) 4 min. 5.7 sec. 3000 meter: 1. Slijkhuis (Trekvogels) 15 min. 17.9 sec; 2. Lataster (Avon) 15 min. 35,4 sec: 3. Van de Veerdonk (P.H.) 15 min. 46 sec. AUTOMOBILISME. GONZALES EERSTE TE SILVERSTONE. Op het circuit van Silverstone werd de autorace gehouden om de Grote Prijs van Groot Brittannië. een wed strijd over 90 ronden met een totaalaf stand van 432 km. De uitslag luidt: 1. Gonzales (Argent.) met Ferrari 2 uur 42 min. 18.2 sec. (ge middelde uursnelheid 153.77 km.), 2. 2. Fangio (Argent.) met Alfa Romeo 2 43.09.2 (152.97 km.). 3 Villoresi (It.) met Ferrari 2.43.18.6 (148.42 km.), 4, Bo- netto (It.) met Alfa 2.43.07,4 op 3 ron den, 5. Parnell (G.B.) met BRM 2.42,46.6 op 5 ronden. Kampioenschap van Nederland Te Heerenveen werd de laatste kam pioenswedstrijd van dit seizoen gespeeld. De wedstrijd HeerenveenPSV werd met, 3-2 door de Eindhovense landskam pioenen gewonnen. Dee mistend luidt: PSV 8 6 1 1 13 22—11 DWS 8 5 0 3 10 23—18 Wülem II 8 4 1 3 9 1816 Blauw Wit 8 4 0 4 8 14—13 Heerenveen 8 0 0 8 0 928 Goede promotiestart van 's-Gravensande Om twee plaatsen in de KNVB startte s-Gravenzande met een fikse zege op Sportlust '46. De Westlanders namen weldra de lei ding door Bos die zich weer bijzonder onderscheidde. Kort hierop maakte de middenvoor van Sportlust gelijk doch uit een strafschop gaf Bos zijn club de leiding (21). Ook de tweede helft was aantrekkelijk en om beurten werd er gedoelpunt, maar uiteindelijk zegevier de 's-Gravenzande met 64, dank zij treffers van Van Santen (2) en Bos (2). Zaterdag a.s. om 5 uur zal 's-Graven zande het tegen Valken Boys opnemen. 's-Gravenzande 1 1 0 0 64 2 Valken Boys 2 10 1 24 2 Sportlust '46 3 1 0 2 8—9 2 DWS WINT VAN LFC. Voor het LDWS-tournooi speelde DWS in de halve finale tegen LFU. De Amsterdammers wonnen met. 20 in een aardige ontmoeting, waarin LFC goed partij bood. A.R.C, KAMPIOEN VAN ALPHEN. Het is ARC gelukt aan de Heul tegen Alphia een gelijk spel (2—2) te behalen, waardoor het met twee punten meer aan de kop eindigde boven Alphia. In deze Zaterdagavond gespeelde wedstrijd is het dikwijls nog al vrij fors toegegaan, waardoor de scheidsrechter zioh in het eerste kwartier reeds genoodzaaakt zag midvoor Bos van ARC naar de kleedka mer te sturen wegens natrappen. Ook tijdens het verdere verloop van deze ontmoeting traden enkele spelers nogal eens buiten hun boekje, waardoor er voor het talrijke publiek weinig aardig heid aan was. De tien ARC-ers hebben gezwoegd tot het einde cm een gelijk spel uit het vuur te spelen en zijn daarin wonder wel geslaagd. NOORDWIJK—EXCELSIOR. Zaterdag speelde Noordwijk een re- vanchewedstrijd tegen Excelsior. Van revanche was echter geen sprake, want geen moment Is de overwinning van de Rotterdammers in gevaar geweest. De eindstand werd 3—1 voor Excelsior. Zaterdag a.s. wordt een wedstrijd ge speeld tussen de 1ste klassers Edo (Haarlem) en A.G.O.VV. (Apeldoorn). Aanvang 7 uur op het terrein aan de Van Panhuysstraat. Sportsplinrers De Griekse officier, Jason Zinga- ros, die Vrijdagnacht in de omgeving van Dover startte om Het Kanaal over te zwemmen, heeft Zaterdagavond om acht uur, één mijl voor Cap Gris Nez (Frankrijk) z\jn poging moeten opge ven. Quick Boys deelt met Sparta Het Quick Boys-elftal, dat j.l. Za- terdag de verre reis naar Enschede on- I demam om de laatste kampioenswed strijd tegen Sparta te spelen, week wel zeer sterk af van het elftal, dat in de afgelopen competitie in het veld kwam. j Het elftal zag er als volgt uit- doel: P j Schaap; achter: Warns en Verdoes. midden: Kulk. L. Schaap en Blankert; ivoor- v. Duivenvoorde. De Jong. Lan- geveld, v. d. Oever en Zuyderduin. Ondanks dit gehavende elftal Is het toch geenszins de slechtste kampioens wedstrijd geworden. Er zat behoorlijk gang en vaart in het team. zo zelfs, dat de toeschouwers in het mooie Van Heek-sportpark hun favorieten na een halfuur spelen voor de zware opgave zagen staan om een 30 achterstand in te lopen. Reeds na 3 minuten spelen had v. d. Oever Q. Boys de leiding ge geven. Kort achter elkaar trof daarna eerst Zuyderduin de roos en nog geen drie minuten later bewees Langeveld zijn schutterscapaciteiten en was het 3—0. Onder al deze bedrijven door had het Q. Boys-doel eveneens vele hache lijke momenten doorstaan, maar mid- half Schaap bewees weer eens, dat hij op deze plaats uitstekend op dreef is. Toch wist Sparta nog vóór de rust tegen te scoren door haar linksbinnen. Direct na de hervatting kroop Sparta door het oog van de naald, toen er onoordeel kundig teruggespeeld werd, doch op het allerlaatste moment kon de bal nog corner gewerkt word:n. Tcch werd het 41 voor Q. Boys door Langeveld. die met een vliegend schot onder de lat de keeper geen schijn van kans gaf. Een keihard schot van Zuyderduin werd keurig gestopt en to?n kwam de beurt aan Sparta. De rechtsbinnen verkleinde de achterstand tot 42. en toen bij een ver schct Schaap grandioos mis- stompte was het 43 en even later 44. D? Katwijkers moesten nog alle zeilen bijzetten cm een nederlaag tP ontgaan, hetgeen lukte. Door dit gelijkspel ein digt Quick Boysy op de laatste plaats van de kampioenscompetitie. HENGELSPORT WEDSTRIJD LICHTFABRIEK Ter gelegenheid van het 5-jarig be staan van de Sportclub Lichtfabriek, werd Zaterdagmiddag in de Vliet een viswedstrijd georganiseerd. waaraan niet minder dan 21 bedrijven deelna men. Na 2 uur vissen viel de vangst best mee en werd de einduitslag: 1. KNG 1356 gr., 2 T. en D. 695 gr.. 3. Krantz 479 gr. (grootste voorn 27 cm' D. v. Leeuwen). 4. Zaalberg 432 gr. 5. Rotogr. Mij. 343 gr, 6. Smit 325 gr, 7. Verg Touwfabrieken 228 gr, 8 Gebr. Pel 200 gr, 9. Werninck 170 gr, 10 Overrijn 168 gr, 11. Wolspinnerij 163 gr. J. Laurier (Gem. werken) grootste bliek. In „Cronesteyn", waar de prijsuitrei king plaats vond, sprak voorzitter v. d Burg namens de sportcommissie waar derende woorde tot alle medewerkers en reikte de heer W. Doove met een toepasselijk woord de prijzen uit. MEELFABRIEK „DE SLEUTELS". Met de zeer gewaardeerde medewer king der directie hield de Personeelsver. der N.V. Meelfabriek „De Sleutels" Za terdagmiddag te Oude Wetering onder leiding van de heer W. J. Massink een zeer geanimeerde viswedstrijd. De uit slag was: 1. Th. Wassink 400 gr., 2. P. van der Steen 350 gr., 3. B. Lauwlier 350 gr. en grootste Bliek, 4. C. de Groot. 350 gr. en grootste Voorn. 5. Beekman 300 gr, 6. J. J. Mieremet 250 gr., 7. J. W. Arnoldus 200 gr, 8 P. Nieuwedijk 200 gr, 9. P. Langezaal 200 gr, 10. Van Duren 100 gr, 11. J. Soest 100 gr., 12. W. Smits 100 gr, 13. J. Straathof 60 gr, 14. A. D. de Koster 50 gr., 15. J. v. Oosten 30 gr. Totaal vangst 3040 gram. STAND HENGELCOMPETITIE. De stand na de tweede Zondag luidt: A-klasse: DW 11 p.; De Bliek 8 p.; VIOS 8 p.; KNG 8 p. Hengelsport 7 p.; DVS 7 p.; De Voorn 7 p.: Ruisvoorn 5 p.; Onder Ons 4 p.; Zaalberg 3 p.; Rietvoorn 2 p.; De Leede 2 p. B-klasse: DVV 10 p DVS 8 p., Ruis voorn 8 p.; De Voorn 6 p KNG 4 p.; Hengelsport 0 p. DUIVENSPORT. LEIDSE CONCOURSCOMMISSIE. Concours met oude duiven op Zondag 1 Juli vanaf Pnt. St. Maxence. In con cours 307 vogels, gelost te 6.15 uur met N.W. wind, afstand 344 K.M. Aankomst le duif te 11.32.40 uur (1084.58 M. per minuut.). Uitslag; D. de Romeyn 1-9, I. Haas beek 2. H. Moenen 3-13-17, P. Gijsman 4-8-22, D. Uythoven 5-15, A. Dekker 6- 18-23. P. Koenen 7, M. Jongeleen 10-24, J Ottcn 11-12, J. Jansen 14-19, J. van Alphen 16, C. Volkers 20, R. de Graaf 21, H. van Riet 25. BLOEMEN-ESTAFETTE. Op Woensdag 1 Augustus zal de sa menwerking tussen Den Haag en de omliggende bloemen-kweekcentra Ber- kel. Naaldwijk en Rijnsburg in de Haag se Bloemenfeestweek worden gesymboli seerd door een Bloemen-estafette. Leden van de turnverenigingen „Aa- vendo'- (Berkel), U.D.I. (Naaldwijk) en D.W.S, (Rijnsburg) zullen in estafette bloemen van de veilingen in de genoem de plaatsen naar de grens van Den Haag brengen. Zij zullen daar worden opgewacht door leden van de handbal vereniging „Athene", die hen naar het Openlucht-theater in het Zuiderpark zullen begeleiden. Daar zullen de mee gebrachte bloemen worden aangeboden aan de Bloemenkoningin en aan de le den van het Cabaret van Tom van Maa- ren, dat daar die aivond een uitvoering zal geven. De estafette-lopers zullen omstreeks halfzeven uit hun respectieve start plaatsen vertrekken en zij worden tegen acht uur in Den Haag verwacht. (Ingez. Mert.-aih.) zijn voor de moderne vrouw geen „verloren" dagen meer. Zij verdrijft de periodieke pijnen direct met een paar ...die helpen directJ FEUILLETON Vertaald uit het Engels door VICTOR BRIDGES j 37). Niet alleen bij detectivewerk! Ni- gel drukte zijn sigaret uit. Nu u alles gehoord hebt. zou ik graag eens horen, wat u er van denkt. Misschien is mijn wantrouwen misplaatst, maar als Max well en die Marais niets met deze zaak te maken hebben. Ik durf er mij pensioen onder te verwedden. De uitdrukking van Jamie- son's gezicht had zich opmerkelijk ge wijzigd, Ik kan u zeggen, dat we al ge durende enige tijd Maxwell en zijn kor nuiten in de gaten houden. Er zijn geen concrete gegevens, maar we hebben de indruk, dat hij onze aandacht verdient. In een paar gevallen heeft hij wat je neemt zeer scherp bij de wind ge- zeid, maar hij had altijd genoeg gezond verstand om buiten schot te blijven. Zo iets heb ik ook al opgemaakt uit wat Fairfax me vertelde. Een en ander vormt wel een aanknopingspunt met de zaak, die we behandelen. Oppervlakkig gezien zeker. Het is echter niet goed, daar al te veel op te vertrouwen. Ik herinner me gevallen, waarin alles als een bus scheen te slui ten, maar die op het laatste moment volkomen anders uitkwamen, dan het aanvankelijk had geschenen. Nigel stond op en begon heen en weer te lopen. Wat we nodig hebben ls een defini tief bewijsstuk waardoor het verhaal van het barmeisje bevestigd zou wor den. ik zou er alles voor geven, als ik een halfuurtje in Maxwell's flat mocht rondneuzen. Ik zou waarschijnlijk wel een bevel tot huiszoeking kunnen krij gen. maar dat zou betekenen dat onze hele opzet naar bulten zou blijken. De Moeilijkheid is, dat alles zo volkomen geheim moet blijven. -- Ik geloof wel, dat we er iets op zul ten kunnen vinden. Jamieson nam zijr» Pijp uit de mond en streek ermee langs ziin wang Ik zou graag horen, wat? Maxwell's huisknecht, of hoe je de Man wilt noemen, is toevallig een oude bekende van me. Ik behoef niet op de tails in te gaan. maar het enige wat ik tel zeggen, is dait er in zijn leven iets is voorgevallen, dat hij liever niet opgera- Ke.d wii zien Als ik hem hieraan herin- Per. zal hij waarschijnlijk wel bereid zt)n ons van dienst te zijn. - Dat komt schitterend van pas. •Maar kan dit wel volgens de regels? De inspecteur glimlachte. hen niet officieel verantwoorde- ij, voor de wijze waarop deze zaak «ordt aangepakt. Zoals ik al eerder zei. ik '"Emoties van u af te wachten. Misschien ben ik het met uw methoden te nu en dan n!et helemaal eens, maar Pat is voor mij geen reden om uw in structies niet uit te voeren. Er kwam een glimftach op Nigel's ge zicht. We zouden het dus wel voor elkaar kunnen krijgen? Er zullen echter wel meer bedienden zijn dan die ene knecht. Stel dat een van hen ons ziet Die moeilijkheid is gemakkelijk op te lossen. We geven ons uit voor contró- le-ambtenaren van de Electriciteit Ik kan wel voor de gewenste kleding zor gen. Prachtig. Wanneer zouden we er heen kunnen gaan? Dat kan ik nog niet zeggen, ik zal eerst met die knecht moeten praten. Misschien kan het morgenmiddag al. Ik zai u er over opbellen, laten we zeggen, tussen vijf en zes uur. Dan zal ik hier op uw telefoon wachten. Nigel stak zijn bezoeker de hand toe. Ik ken de opperste politiechef niet merkte hij op. Maar ik moet zeg gen. dat hy zijn mensen weet te kiezen. Ik zou hem graag persoonlijk willen be danken, dat hij mij met u in kennis heeft gebracht. Dat is helemaal niet nodig meneer Graham. Inspecteur Jarm'eson lachte vrolijk Gelooft u maar dat ik deze zaak met even veel plezier aanpak als u! HOOFDSTUK X. Een sportmodel Austin reed over de kronkelende weg langs de kust en hield ten slotte stil voor de ietwat vervallen garage van Sam Miosett, die met zijn twee zoons een gemoedelijk garagebedrijf in stand hield. Toen de auto stilstond en de bestuurder er uit te voorschijn kwam, trad Sam Mosett tussen de ben zinepompen. naar voren. Hij herkende zijn klant en sloeg met zijn vingers tegen zijn pet. Goedenavond, meneer, zei hij. U bent vroeg nietwaar? Ja. ik kon eerder wegrijden dan ik dacht, antwoordde Gordon Maxwell ter wijl hij een leren reistas uit de auto haalde en op de grond neerzette. Heb je Felgate in de buurt gezien? Hij was hier een uurtje geleden nog en nam iemand mee in de aanhangboot. Mossett keek in de richting van de .Zeemeeuw", die in de kreek, een meter of honderd van de kust. voor anker lag. Eén van mijn zoons kan u er wel even heen roeien. Graag. Dan behoef ik Felgate niet te roepen. In antwoord op Mosset's geschreeuw de bevelen, kwam een lange blonde, stugkükende jongen uit de garage re voorschijn. Zijn vaders instructies opvol gend nam hij de koffer van de grond en begeleidde de bezoeker naar een klei ne houten steiger. Hieraan lagen enige vervallen bootjes in het water te dei nen. De jongen koos de enige boot, die over riemen beschikte, en liet zijn met gezel instappen. Zwijgend begon hij te roeien. Juist toen ze bij het grote, witte motorjacht aenlcwamen verscheen Fel- gate's hoofd boven het achterluik. Hij hees zich snel omhoog en haastte zich naar de ladder om de bagage van zijn baas in ontvangst te nemen. Maxwell gaf de jongen een flinke fooi en klom aan dek. Is Murray hier? vroeg hij kortaf. In de kajuit, meneer. De schipper aarzelde even Ik vertelde hem juist iets. dat u ook dadelijk meet horen. Het gaat over die Wentworth u weet wel, die man die we in het oog moesten houden. Wentworth? Kom maar mee en vertel me alles. Het heeft geen zin tijd te verknoeien, als er iets werkelijks be langrijks te melden is Terwijl hij sprak was Maxwell doorgelopen en Felgate kwam achter hem aan. Via een smal gangetje bereikte hij een luxueus inge richte kajeult met aan weerszijden bre de banken. Op één er van lag Paul Ma rais, volkomen op zijn gemak met een sigaret tussen de lippen Toen Maxwell binnenkwam richtte hij zich op tot een zittende houding. Mooi zo, merkte hy op. Je komt precies op tijd. Onze brave Felgate heeft belangwekkend nieuws. Zo iets zei hij mij. Ik ben bang, dat je er niet erg me? ingenomen zult zijn Het is een lelijk geval en we zullen onmiddellijk hande lend moeten optreden. Maxwell slenterde langzaam naar de, aan de kant van de kajuit staande bank Vertel maar op. beval hij kortaf. Het zit zo, begon Felgate terwijl hij een pas naar voren deed. Ik was gisteravond bezig een paar vastrikken uit te zetten, toen ik opeens Wentworth de weg af zag komen en bij Nobby Clark binnengaan. Ze lieten de achterdeur openstaan en ik dacht bij mezelf dat Ik best eens zou willen horen, wat die twee met elkaar te bespreken hadden. Ik kroop langs de heg zo dicht mogelijk naderbij en stelt u zich voor: Ze had den het over de „Zeemeeuw" en vroegen zich af wat we bij de Shipwrash Flats uitvoerden. Ik kon niet alles verstaan; daarvoor was ik te ver af, maar (Wordt vervolgd) 59. „Wat, o ventje, zeg mij; wét zult gij doen wanneer straks de pachters ontwaken?" zo vroeg Joris Goedbloed aan Panda. „Ge zult toch voorwaar wel een of ander schrander planneke hebben bedacht, kleine olijkerd?" „Watte? Ikke?" vroeg Panda, die zich alles behalve vrolijk voelde „Nee., eh ..nou., eh.. ik zal een beloning uit loven voor wie het raadsel van de slaapziekte oplost!" „Neen maar! Dat is voortreffelijk! Een beloning! Welnu, vrindjegeef me dat zwart op wit! Schrijf op, die belofte - en het raadsel zal worden opgelost. Daarvoor staat u een Goed bloed borg!" Nu - dat wilde Panda wel opschrijvenHij ging dus zitten en schreef, maar hij was nog niet klaar of daar kwam Jolliepop naar binnen hollen met de kreet; „Alarm! Pas op! De boeren worden weer wakker!" Dat vond Panda verschrikkelijk, maar het kon Joris blijkbaar niets meer schelen. „Des te beter." meende hij. „Wat heeft men eigenlijk ook aan slapende pachters op zo'n aardig landgoed als dit?" „Ach wat - aardig landgoed.." mopperde Panda ongerust. „Je kunt dat hele aardige landgoed van me ca deau krijgen!" „Hm., nu ge het zegt.." sprak Jo ris, „dat is wel een aardig idee!" Ik kan het hele aardige landgoed van u cadeau krijgen! Aha! Geef me dit ook maar zwart op wit! Schrijf het maar op!" Misschien beginnen sommige lezers nu te vermoeden, dat dit een boze toe leg is van Joris. Of die vrees gewettigd is - zullen we spoedig zien! ALPHEN Mr Van Rijckevorsel over plan Ambondorp REGERINGSBEZWAREN KUNNEN OVERWONNEN «ORDEN, Over het „plan-Van den Brink", de bouw van een Ambon-dorp en de vesti ging van een Ambonese gemeenschap van ongeveer 500 zielen te Alphen op een terrein, grenzende aan Avifauna, spraken wij mr K. van Rijckevorsel Deze is als advocaat der Ambonese oud- KNIJL militairen opgetreden in het pro ces. hetwelk geleid heeft tot de tijde lijke overbrenging dezer militairen en hun gezinsleden naar Nederland. Het verwonderde deze zegsman, dat de plannen van de heer G. van den Brink blijkbaar bezwaren hebben on dervonden van de zijde der Regering. Mr Van Rijckevorsel is ervan overtuigd, dat deze bezwaren alsnog kunnen wor den overwonnen door overleg. De be zwaren wortelen waarschijnlijk in de vrees der Regering, dat dit plan zal worden dienstbaar gemaakt aan verwe zenlijking van politieke verlangens der Ambonezen met betrekking tot hun zelfbeschikkingsrecht en tot steun aan hun eigen vrije staat. Deze vrees is echter ongegrond, aldus mr Van Rijckevorsel, daar de Regeling het zelf in de hand heeft om haar steun aan het plan te houden binnen het so ciale en humanitaire vlak. Het lijkt mij uitgesloten, aldus mr Van Rijckevorsel. dat de Regering met betrekking tot de sociale en humani taire hulpverlening aan de Ambonezen hier te lande niet ruim baan wil maken voor het particuliere initiatief en tegen een opbouwend plan als het plan-Van den Brink bezwaren zal blijven maken, zonder daartegenover andere opbou wende plannen te stellen. Het plan- Van den Brink zal de Re gering een bedrag van minstens f 500.000 per jaar aan onderhoudskosten der Am- Nachtelijk avontuur van drie Hagenaars op de Rijn In de nacht van Zaterdag op Zon dag heeft een drietal Hagenaars een avontuur in een roeiboot op de Rijn nabij Gouwsluis beleefd, dat wonder bo ven wonder voor allen nog goed is af gelopen. Het drietal, de 44-jarige W. A. Soeter, de 62-jarige P. Oudenaard en diens 11- jarige zoontje Paul waren des Zater dagsmiddags naar Zwammerdam gegaan om aldaar van een andere plaatsgenoot een boot te kopen. Deze koop ging na enig onderhandelen door en 's avonds besloot men de boot naar Den Haag te brengen via de Rijn en Vliet te varen. Toen om ongeveer 2 uur des nachts het drietal gevorderd was tot voorbij de Gouwe en Aarkanaal ter hoogte van de brandstoffenhandel der fa Booij, moest van roeier verwisseld worden. Dit nu deed men zo onhandig, dat het lichte vaartuigje begon te wankelen en Soeter over boord sloeg. Inmiddels was hier door de boot al grotendeels vol water gelopen, waardoor de elf-jarige jongen die op de bodem lag te slapen wakker werd. Bij de pogingen van Soeter om weer in boot te klimmen liep deze ge heel vol, terwijl Soeter in een der ijze ren punten van de boot terecht kwam en bewusteloos bleef hangen met zijn hoofd onder water. Oudenaard Sr en Jr hielden zich onder luid hulpgeroep aan de houten boot drijvende. Gelukkig werd dit angstig geroep in de nacht gehoord door een familie die in een jacht gemeerd lag langs de Lage Zijde. Zij waarschuwden op hun beurt de heer W. Bezemer. Deze kwam on middellijk uit zijn bed en begaf zich met een reddingboei in de stikdonkere nacht naar het midden van de Rijn Hier trof hij een jongen en een man zich vasthoudende aan een boot, de nog steeds voorover hangende Soeter waan de hij toen reeds overleden. Hij ver zocht de beide Oudenaarden de boot vast vast te houden, waarna door hem j het hele geval naar de Lage Zijde ge duwd werd. Hier waren inmiddels nog meer bewoners opgestaan en na aan komst werd direct hulp geboden. Oudenaard Sr en Jr werden gehol pen, terwijl met vereende krachten Soeter op de wal getrokken werd. Di rect besloot de heer Van Tuijl over te gaan tot toepassing van kunstmatige ademhaling en nadat dr Van Kooten met een zuurstofapparaat geassisteerd had slaagde men er in na ruim een uur van hard werken bij Soeter de levens geesten weer op te werken. Bij bewo ners aan de Lage Zijde werden de on fortuinlijke schippers van droge kleren voorzien en des Zondags reisde men per andere gelegenheid naar Den Haag. Dank zij het doortastende optreden van de heren Bezemer en Van Tuijl is dit drama voor deze Hagenaars nog won- dergoed afgelopen. ALPHENSE BRUG WOENSDAG NACHT GESTREMD. Wegens noodzakelijke herstellingen is de Alphensc brug in de nacht van Woensdag op Donderdag van 12 tot 4 uur voor alle verkeer gestremd. Voor voetgangers en wielrijders zal er een veerpont beschikbaar zijn. VERLENGDE AARKADE WEER VRIJ VOOR VERKEER. De onlangs, wegens het doortrekken van de Provinciale weg. afgesloten Ver lengde Aarkade is nu weei; voor alle verkeer vrij. zodat de verbinding met de plaatsen Ter Aar en Nieuwvecn etc. weer via deze straatweg kan gebeuren. Er heeft daar een grote verandering plaats gevonden, terwijl ter beveiliging van het verkeer de weg in twee rijba nen is gesplitst. AMBONEZEN SPEELDEN IN „AVIFAUNA". Zondag was er een nieuwe attractie in „Avifauna". In de bovenzaal van het paviljoen trad een Ambonees or kest op Het orkest, bestaande uit een vijftal vocalisten en een twaalftal tok- kelinstrumentalisten. is samengesteld uit bewoners van het Bussumse kamp. Het treedt op ten bate van dit kamp. Het heefd reeds vele goed geslaagde uitvoeringen gegeven in de grote ste den van het land Het optreden in Alphen werd door de duizenden belang stellenden merkbaar geapprecieerd. Hoofdzakelijk bracht het gezelschap de specifiek Ambonese nummers in mu ziek en zang waarmede het in de lande al vele onderscheidingen verwierf. Mevr. Grondel Chotzen, die de zeer vererende titel „Molukse Moeder" ontving ran de Ambonezen richt haar vredelievende politiek op de geestelijke en morele verheffing van de in kampen verblij vende Ambonezen om ze mede door maatschappelijke ontwikkeling geschik ter te maken voor een spoedige terug keer naar het eigen land. Het gezel schap. dat de naam draagt: „Leny Ibu Maluku" telt ook een vijftal zangeres sen en voert in zijn uitgebreid reper toire ook toneelspelen en volksdansen op in de eigen volksaard. Aan de M.T.S. te Haarlem verwierven het einddiploma de heren P J A. van der Louw en G. C. S. M. Breukel, al hier. LEIDERDORP BEDANKT VOOR BEROEP. Ds J. Dijk te Raamsdonkveer heeft bedankt voor het op hem uitgebrachte beroep naar de Geref. Kerk alhier voor vervulling van de vacature H. v. Rhijn. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiit De nieuwe Verkeerswet: Wielrijders mogen slechts éên per- >oon medevoeren. VEILIG VERKEER VOOK DINSDAG 17 JULI. Hilversum I (402 M.) AVRO 7.00: nieuws; 7.15: gram.muzlek; VPRO 7.50: dagopening- AVRO 8.00: nieuws; 8.15: gram.muzlek, 9 00: morgenwijding; 9.15' gram.muzlek; 9.30: waterstanden; 9.35: gram.muzlek; 10.50: voor de kleuters; 11.00. bas en plano; 11.30: „De Brief", hoorspel; 1145: gram.muzlek; 12.00. Hawallanmuzlek; 12.30: land- en tuln- bouwmededellngen, 12.33: voor het platte land; 12.40: gram.muzlek; 13.00: nieuws; 13.15: mededelingen of gram.muzlek; 13.20; financieel weekoverzicht; 13.30 Musette orkest en 6ollst, 14.00. voor de vrouw; 14.30; gram.muzlek, 15.20: „Paul Vlaanderen en het Madlson-Mysterle". hoorspel- 16.00: gram.muzlek; 16.30: voor de Jeugd; 16.50: kinderkoor; 17.20: gram. muzlek- 17.30: dansmuziek; 18.00: nieuws; 18.15: pianospel; 18 30: salonorkest; 19 00 „Paris vous parle"; 19.05 zlgeunermuziek; 19.25: Cltherspel; 19.50' mlltalre causerie; 20.00: nieuws, 20.05: actualiteiten; 20.15: gevarieerd programma; 21.00: zang en plano: 21.15. de Antwoordman; 21.30: cau serie over de Italiaanse opera; 22.15: or kestconcert, 22.45: buitenlands overzicht; 23.00: nieuws; 23.1524.00: gram.muzlek. Hilversum II (298 M.) KRO 7.00: nieuws; 7.15: ochtendgymnastiek; 7.30: kinderkoor; 7.45: morgengebed en liturgi sche kalender; 8.00: nieuws en weerbe richten; 8.15: gram.muzlek; 9.00: voor de hulsvrouw; 9.35: radio Phllharmonlsch Orkest en soliste; 10.15: Inleiding op de plechtigheden; 10.30; plechtige Bisschops wijding van Zijne Hoogwaardige Excellen tie Mgr Dr B. J. Alfrlnk. Hierna: nieuws: 13.30: actualiteiten; 13.35: amusements orkest; 14.00: gevarieerde muziek; 14.53: gram.muzlek; 15.15: Idem, 15 30; „Ben Je zestig?"; 16.00: voor de zieken; 16 30: zle- kenlof; 17.00: voor de Jeugd. 17,15: feli citaties voor de Jeugd; 17.45: Regerings uitzending: R. M. Pakun: „Onderwijs en beoefening van de Javaanse dans"; 18.00: gram.muzlek; 18.10: filmmuziek; 18.30: pianospel; 18.45: Ronde van Frankrijk; 18.54: „Dit ls leven", causerie; 19.00: nieuws- 19.15. actualiteiten; 19.23: „Hier ls Europa", vaudeville programma; 19.52: politiek overzicht: 2150: gram.muzlek: 22.05: „De Zon ls onze bondgenoot", klank beeld; 22.25; vlooi en orgel; 22.45: avond gebed' en liturgische kalender; 23.00; nieuws; 23.1524.00: gram.muzlek, Engeland, BBC llonie Service (330 M 12.00. amusementsmuziek; 12.30: voor de arbeiders; 12.55: weerberichten; 13 00: nieuws; 13.10: gevarieerd programma, 13.55: sport; 14.00: reportage; 14.30: or- kestconcert; 15.00 vespers; 15.45: twintig vragen; 16.15: filmprogramma; 17.00: voor de kinderen; 17.55: weerberichten; 18.00: nieuws: 18.15: sport; 18.20: gevarieerde muziek 19.00 hoorspel; 19.30: strijktrio en solist, 20.15: reportage; 21.00: nieuws; 21.15: reportage; 21.45: discussie; 22.15: causerie; 22 35: gram.muzlek; 22.45; par- lementsoverzlcht; 23.0023.03: nieuws. Engeland, BBC' Light Programme (1500 en 247 M.12.00: amusementsmuz.; 12.30: voor de arbeiders; 12.55: BBC Northern Orchestra; 13.45: voor de kleuters; 14.00: voor de vrouw; 15.00: strijkorkest; 15.45: orkestconcert; 16.15: Mrs Dale's dagboek"; 16.30: lichte muziek; 17.15: orgelconcert; 17 45: orkestconcert: 18.15' dansmuziek; 18.45: hoorspel; 19.00 nieuws en radio journaal: 19.25: sport; 19.30: muzikaal drama; 20.00: operamuziek; 21.00: geva rieerd programma; 21.30: klankbeeld; 22.00: nieuws; 22.15: actualiteiten; 22.20: dansmuziek; 23.00: voordracht; 23.15: amusementsmuziek; 23.5624.00; nieuws. Nordwestdeutscher Rundfunk (309 M.) 12.00: omroeporkest en solisten; 13.00: nieuws, 13.25. omroeporkest, 14.15: lichte muziek; 14.30: amusementsmuziek: 15.00: ge\arieerde muziek. 15.40: lichte muziek; 16.45: nieuws. 17.00: pianorecital; 18.00: omroeporkest en solisten; 19.45: nieuws; 20.05. populaire muziek; 2145: gram. muzlek- 22.15: nieuws; 24.00: Idem; 0.30 —1.00 'rhythmlsche muziek. Frankrijk, Nationaal Programma (347 en. 249 M.) 12.00: gram.muzlek; 12.30; orkest- concert 13.00: nieuws; 14.00: Idem; 14.05: zangrecital; 18.30; Amerikaanse uitzending 19.00: orkestconcert; 20.00: gram.muzlek; 20.05: orkestconcert; 20.30: hoorspel met muziek; 22.15: gram.muzlek; 23.15; idem; 23.20: kamermuziek; 23.4524.00: nieuws. België, 324 en 484 M. 324 M.: 11.45: gram.muzlek; 12.30: weerberichten; 12.32: omroeporkest; 13.00: nieuws; 13.15; opera muziek; 14.00: dansmuziek; 15.00' gram. muzlek; 16.00. Rumba's; 16.15: gram.muz,; 17.00 nieuws; 17.10: gram.muzlek; 17.15: voor de kleuters; 17.30: dansmuziek; 17.50: boekbespreking; 18.00: Jeugdgroepen ko men voor de micro; 18.30: voor de sol daten; 19.00- nieuws; 19.30: populair© muziek- 19.50: causerie; 20.00: „Do Ma donna 'van San Luplno", hoorspel; 20.50 en 21.00: gram.muzlek; 21.15: orgelspel; 21.45: actualiteiten; 22.00: nieuws; 22.15: gram.muzlek; 23.00: nieuws; 23.0524.00: gram.muzlek. >184 M.: 12.05: g-ram.muzlek; 13.00: nieuws; 13.10. 13.30, 14.00, 14.45. 15.00. 1530. 16.30, 17.10. 17.30. 18.30, 19.00 en 19.30: gram.muzlek; 19.45: nieuws; 20.00 en 21.00 gram.muzlek: 22.00: nieuws; 22 10: gram.muzlek; 22 55: nieuws; 23.001 gram.muzlek; 23.55: nieuws. AGENDA Groenesteeg 16 (Geb. Jeruel) Spr. evan gelist Gubler uit Spanje. 8 uur. Oegstgeest: Aandeelhoudersverg. N.V. Kamsteegs Automobielbedrijf, Gevers straat 30. 8 uur. BIOSCOPEN. Trianon „Adam's Rib" (14 Jaar) Zon dag 2.15. 4.30, 7.00 en 9.15 uur; overige dagen 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Rc\ „Copper Canyon" (14 Jaar) Zondag 2.30, 4.45. 7.15 en 9.15 uur; overige dagen 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Ca«lno ..Gereserveerde kamers" (14 J.) Zondag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Lldo „De berg der ve- kklng" (14 J.) Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor „In 's Hemelsnaam" (14 Jaar) Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9 15 uur; overige dagen 9.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 14 Juli 13 uur tot Zaterdag 21 Juli 8 uur waargenomen door de Haven-Apotheek, Haven 18. tel. 20085 en door Apotheek Boekwijt. Breestraat 74. tel. 20552. Tc Oegstgeest door de Oegstgeeste Apotheek, Wlihelmlnapark 8. tel. 26274.

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 5