Stevige Noord-Ooster op tweede dag Leids twaalftal (3e klasse) zegeviert matige wedstrijd over Dordrecht Timmer wint met Zwarte Piet zwaar Springconcours Nationale ivedstrijden op Brasem Gevolg: averij en voortijdig binnenlopen Van de korfbalvelden Tosto wint liet hoofdnummer Bremer won Leidsch Dagblad-wisselbeker Neumeier legt zonder bovenmatige inspanning beslag op Holland-beker MAANDAG 16 JULI Telkenjare weer organiseert de zeilvereniging „Braassemermeer" nationale wedstrijden en dit weekeind gebeurde dat wel onder de meest ideale omstandigheden. Een kleine tweehonderd zeilers speelden deze Zaterdagmiddag en Zondag hun zonnig spel met wind en water en met het oog op de naderende Kaagweek is het des te meer interes sant van de verrichtingen in de dertien klassen kennis te nemen. Onder leiding van Cor van Staveren waren daags tevoren de slechtste plekken „wiervrij" gevaren - een ketting tussen twee boten trekt de planten los en zo konden Zaterdagmiddag halfvier precies vanaf de starttoren de Valken als eerste klasse een schone Brasem worden opgeschoten. 's Zaterdags) Zondag Sjaak Kraan met z'n Mustang. Onstuimig voerde hij zijn sharpie ter overwinning. Even onstuimig voerde bij de junioren H. J. de Jong, zoon van de „grote Koos" z'n Marco Polo ter zege, zowel Zaterdag als Zondag werd alles gewonnen! Fraaie prijzen, waaronder veel Delfts Blauw, werden Zaterdag na een gezellig zeilersdiner uitgereikt, terwijl Zondag voorzitter Van der Meer zulks met een toepasselijk woord verrichtte; vooral de jeugd werd goed becacht! Geslaagde wedstrijden met ideaal weer, tamelijk veel averij en weinig of geen protesten! UITSLAGEN VAN ZATERDAG. Zeilwedstrijden onder het motte „voor elk wat wils!" Een eerste middag voor uitgebalanceerd „licht weer" varen; Zondag een stevige Noordooster, latei- omlopend naar het Westen, die vele zeilers rond de boelen te machtig bleek; averij en voortijdig binnenlopen waren het gevolg. Op beide dagen echter mag nifieke kruisrakken, waardoor een maximum aan spannende races te ge nieten viel. Als steeds bood bij dit alles weer het voor de wind varen van de grotere schepen met hun bollende ballonfokken een uniek schouwspel! Voor de wedstrijden van Zaterdag middag werden aparte prijzen uitge reikt. Leidenaar Van Helvert superieur bij Valken Op uitnemende wijze vierde de Bra semzeiler Van Helvert beide dagen z'n Lapsus ter overwinning (op een veld van 34 schepen!); driemaal een eerste plaats met Zondag geduchte concurren tie van de oud-Olympisch kampioen Daan Kachelland, die min of meer als nieuweling in een Valk zeilt. Groot uit Aalsmeer brak in de middagrace z'n mast en kwam dus in het spel niet meer voor. Eveneens van klasse was het varen van de Nederlandse Drakenkampioen Vari Duyll. Drie eerste plaatsen op beide dagen met de Thalatta. Pech in deze klasse voor Van Wyk, die in de och tenduren wegens fout starten werd te ruggeroepen en 's middags averij op liep. Van der Velde zwaar weer zeiler bij uitstek! Wist Van der Velde (Br.) met de matige wind z'n regenboog ,Duke" niet voor de „Hollandia" van Van Staveren te finishen. Zondag was deze zwaarweer- man beter te spreken, althans na af loop der race, en vooral 's middags lag hy vèr voor. De ochtenduren waren spannend met felle strijd tussen v. d. Velde, Theunissen, Cor van Staveren en Hofland. Enige verwarring ontstond by de ochtendstart in de Pampusklasse; het startschot weigerde, doch door regle mentair tonen van het klasse bord mocht toch weggevaren worden. De Rotterdammer v. d. Berg werd met 40 p. eerste totaal, kampioen Volker dus geslagen! Eveneens verwarring by de 16 M2 A-klassers. waar Both van de Elfhoeven fout finishte en verschillende deelne mers dit navolgden Symon den Danser II van onze stadgenoot Van Dyk be haalde de meeste punten des Zondags en werd eerste; Zaterdag tweede. Bob Markus, kampioen van Neder land Olympia-jollen, startte alleen Za terdag en werd toen tweede achter De Jong na een uiterst felle strijd. Zondag had de Zomerweelde van deze oud kampioen het bij afwezigheid van Mar kus gemakkelijker, resultaat: nogmaals twee overwinningen! De inschry'vingen voor de Vrijheids klasse gaat beter lopen; twaalf scheep jes dongen mee. Heer en meester was (by afwezigheid Valken: 1 Lapsus, Th. v. Helvert; 2. Tarentelle, E. J Hoppe; 3. Fram, mevr. Joustra. Draken: 1. Thalatta, W. van Duyl; 2. Puzzle II, G. van wyk; 3. Kortenaer, H. Verduyn. Regenboog: 1. Hollandia. C. v. Staveren; 2. Duke*J. C. v. d. Velde; 3 Kikker, F. P. Bos. Pampus: 1. Braassemermeer W. van Staveren; 2. Hollandia, J. W. v. d. Berg; 3. Alk, A, Volker Jr. 16 M.2 A: 1. Jaxeur, J. Prins; 2, Slmon den Danser II, J. P. v. Dijk. 3. Annie III, E. J. Both. 16 M.2 15: 1 Nelson, W. de Jong; 2. j Magdrleja. W. Spaargaren; 3. Gouwe nimf. J. Altink. O. Jollen A1. Zonneveld, J. H. H. J. dc Jong: 2. Pinguïn III B. Markus; 3. Flossie, H Lesage O. Jollen B: 1. Blue Bird, H. D. Gramser; 2. N, G. Atakl, G. W. Masselman. Vryheld: 1. Arion, A. Moolenburgh; 2. Duveltje, E. R. Freoh Jr; 3. Barbary Ape, SJ. Rodenhuis. 12 M.2 Sharpie A: 1. Typhoon, T. Kraan; 2. Spotvogel. W. Guldemond; 3. Slrlus, J. W. Lokln. 12-voetsJoIlen mans; 2. Tecumsen Q. J. Holtrop; 3. Splnta, F. Daniels. 12-voets jollen B: 1. Vas-Y, D. de Zaayer, 2. Waterbaby. A. W. Reyers; 3. Rakker. L. Maarsse. Jeugd: 1. Marco Polo, H. J. de Jong; 2. Chip, R. Kuylaars; 3. Alpla, N. J. Jon kers. UITSLAGEN VAN ZONDAG. (Eindklassement over twee races). Valken: Lapsus. Th. v. Helvert. 70 p.; Anneke, D Kagchelland, 69 p.; Narwal, C. M. Nauta. 66 p. Draken: Thalatta, W. P v. Duyl, 57 p.; Kortenaer, H. Verduyn, 41 p.; Conincks- klnd, G. H. Pfeiffer, 37 p. Regenbogen: Duke, J. C. v. d. Velde, 62 p.; Beneventuur. J. Hofland 43 p Home, F. A. D. Theunissen, 43 p.' Pampus: Hollandia, J. W. v. d. Berg, 40 p.; Alk, A. Volker Jr., 40 p.; Braasse- I mermeer, W. v. Staveren. 31 p. I 16 M.2 A: Slmon den Danser H, J. P. v. Dyk 44 p.; Jaxeur, J. Prins, 30 p.; Betty. S. v. d. Steeg, 28 p. 16 M.2 B: Black Gull, Th van Eyk, 52 p.; Excelsior, W. Barrïlay. 28 p.; Magdrle ja, W. Spaargaren, 27 p. O. Jollen A: Zomerweelde, J. H. H. J. de Jong. 51 p Dynamite L. Gerhards, 35 p.; My Holly. Joh. Dijkers, 32 p. O. Jollen B: N. G. Ataki, M. G Massel. man, 29 p.; Blue Bird, H. W. Gramser. 29 p. Aryheld: Dwarsk-./p, Joh. v. Diemen, 50 p.; Barbary Ape. SJ. Rodenhuis 30 p.; Duveltje. E. R. Frech Jr, 28 p. 12 M.2 sharpies A: Mustang. SJ. Kraan, 58 p.; 't Geusje. B. E. Ott, 46 p.; Spot vogel. W. Guldemond, 38 p. 12-vootsJollen A: Splnta. F. H. M. Da niels 38 p.; Tecumsen, E. J. Holtrop, 37 p.; V. Klndsbergen. F v. Eek, 30 p. 12-voetsJollen B; Rakker. L Maarse, 38 p.; Waterbaby. A. W. Reyers. 29 p.; The Jople II. P. Óuwehand, 25 p. Jeugd: Marco Polo. H. J. de Jong, 41 p.- Billy, J. Albers. 29 p.; Meerkoet. J. Schimdt. 15 p. Op het Leidse Houtterrein vond gis termorgen de ontmoeting tussen de 3e klasse K.N.K.B.-12-tallen van Leiden en Dordrecht plaats, waarbij onze stadgenoten een 4-2 zege behaalden. Het was een wedstryd. die weliswaar niet op hoog peil stond, doch die een zeer sportief verloop had en daardoor zeer geslaagd genoemd kan worden. Het krachtsverschil in het veld was vrywel nihil, dooh voor de korf waren onze stadgenoten gevaarlyker. vooral in de 2de opstelling. Nadat Dordrecht na ongeveer eon kwartier spelen met een doorloopbal van J. in 'tVeld de lei ding had genomen (01), kwam Lelden iets meer in het offensief. In de begin- aanval vlotte het aanvankeiyk niet erg. Gaandeweg werd dit echter beter en kort voor de rust bracht Vinkesteijn. eveneens met een doorloopbal, de stand op 11. Na de pauze voorlopig nog weinig krachtsverschil. De Leidse aanval was gevaarlijk en na goed voorgeven scoorde mej. E. Sormani op fraaie wijze 2—1. Twee minuten later bracht J. v. d. Kaay van achter de paal de stand op 3—1 en door een goed schot van W. Dreef werd het daarna zelfs 4—1. Pas in de laatste minuut scoorde Dordrecht door mej. A: l. Porky, R. Koop- Robbemond een tweede tegenpunt 42. Nederlandse successen te Spa Dc derde dag (Zaterdag) van het internationaal springconcours te Spa werd een glorieuze overwinning voor dc Nederlandse ruiters in het zware springconcours om de Prix du Synaicat d'Iinitiativc, waarvoor 30 deelnemers zich hadden aange meld. Het parcours had een lengte van 240 meter en bestond uit 6 hindernissen. Vier ruiters kwamen foutloos rond, zodat barrage nood zakelijk was. De Nederlander Tonny Timmer (Schcveningen) kwam met Zwarte Piet als enige wederom foutloos rond en behaalde h'crmcde de eer ste prijs. Tweede werd onze landgenoot W. G, Hendrickx (Grathem-) met Byou. die 4 fouten maakte, evenals de Belg du Bois met ..Tiny Tim". De heer Hendrickx maakte met Hattrick 8 Derby-dag te Duindigt Succesvolle dag voor pikeur Geersen Er was gisteren te Duindigt zeer grote belangstelling voor de courses. Twee klassieke rennen stonden o.a. op het programma: het Van Brienen-Me- moriaal voor 2-jarige Nederlandse vol bloeds en de Derby, de laatste over een afstand van 2400 m voor 3-jarige in Nederland geboren volbloeds. Deze met een prijs van f. 2500.gedoteerde ren werd een overtuigende zege voor de door Delbrassinne gereden Tosto. Negen paarden stelden zich onder de hoede van de starter. Voor de eerste anaal langs de tribune komend leidde de grootste concurrent van de winnaar. Rivalité, gemonteerd door Montané, met Filou op de tweede plaats. In het laat ste rechte eind kwam Tosto onweer staanbaar naar voren en met zes leng ten voorsprong behaalde de Plalsir de Fxance-zoon een fraaie zege op Rivalité. Bellatrix met Pex in het zadel, werd «derde. In het Van Brienen-Memoriaal toon de Cleone haar klasse. De jeugdige joc key v. d. Kraats bracht deze Sialkol- dochter op sublieme wyze het eerst voorby de rechterstoel, zy het na hevige strijd met de door Van Dyk gereden Sakina. Een grote verrassing bracht de derde ren. Het was een buitengewoon span nende strijd tussen de tien hierin ge starte paarden en weer zegevierde de energieke mount v. d. Kraats, nu met Madame de Maintenon. Rance 'legde hem met. Prince Albert het vuur na aan de schenen, doch verder dan de tweede plaats kon deze het niet brengen. Het koppel bracht f-106.70 voor f. 1 Geersen toonde zich weer heer en meester in de draveryen. Niet minder dan vier keer triomfeerde deze pikeur. In de openingtsdravery nam hy met Pearl Spencer spoedig de kop en toen was de zaak bekeken. Jo v. d. Berg sleep te met Prinses Julia B het plaatsgeld in de wacht. De tweede dravery was van hetzelfde laken een pak. Hoewel hy het koppaard 80 meter moest geven, nam hy mot Oc- tavianus K na een halve baan de leiding en toen was zyn tweede zege een feit. met de door J- Brouwer gereden Oiseau op de plaats. In de Nebraska-prys werden de grote kanspaarden O Lapine II en Ooststar tydens de courses uitgeschakeld. Otella. gereden door Jan de Vlieger, aan wie ook een grote kans was toegedacht, scheen nu winnaar te worden. Geersen dacht er echter anders over en stuurde fouten en werd vierde geklasseerd, terwijl B. Arts uit Amsterdam met Rover als vijfde eindigde. Het „Prix des Habits Rouge", een springconcours, waarbij ds ruiter tweemaal het pa^pours moest afleg gen. met twee verschillende paarden, en waarbij de hindernissen een maxi mum hoogte hadden van 1.30 meter, werd gewonnen door de Fransman Calmon met Camelia 4 en Bienvenue in 178 2/5 sec., waarbij fouten in tijd werden omgezet. Tonny Timmer werd met Draufganzer en Zwarte Piet der de in een tyd van 207 1/5 seconde. Ook op de laatste dag wisten Ne derlandse ruiters zich in de voorste gelederen te plaatsen. W. G. Hen drickx uit Grathem legde met Byou beslag op de eerste prijs in het inter nationaal springnummer Criterium de Casino de Spa. Drie combinaties kwa men foutloos rond. namelijk onze landgenoten Hendrickx met Bvou en Timmer met Draufganger. evenals d'2 Fransman Calmon met Camelia 4. zo dat barrage moest plaats vinden. Hendrickx sprong het barrage-par- cours wederom foutloos evenals de Fransman, doch de Nederlander reed sneller en noteerde 40 2/5 sec., waar mede hij al* eerste werd geklasseerd. De Fransman Calmon deed er 42 4/5 over. Timmer maakte 4 fouten en kreeg daardoor de derde priis. terwijl dezelfde ruiter met Zwarte Piet als rijfde eindigde door 4 fouten te ma ken in de tyd van 78 1/5 sec. Het concours werd besloten met de Onderduiker G op zekere wijze he-, eerst Grand Prix de la Ville de Spa. een V-OOrhli dp PinriTlSJI.]. lonrlflnn'oricfrii^ HaeMonrin nif iroo voorby de eindpaal. Een prachtstrijd bracht de door 15 paarden betwiste NevacLa-prijs. Nuni Brewer leidde zeer lang het veld, doch toen deze de benen verloor nam Laar man met Nevada L het commando over. Uit de achterhoede was inmiddels New Vlamingman met Jos v. d. Broek op de sulkey naar voren gekomen en klop te op de streep de onfortuinlyke Laar man Even sloeg de schrik om het hart van de zeer talrijke Kievit S-aanhangers, toen deze in de laatste dravery. onmid dellijk na de start een fout maakte. Geer sen corrigeerde echter spoedig zyn klei ne snelle merrie en toen ook nog een fout van de gevaarlijke conourrent Guy Hanover volgde, was er geen vuiltje meer aan de lucht en behaalde hij zyn vierde overwinning. Jo v. d. Berg incasseerde met Kentucky's Queen B het plaatsgeld. Uitslagen Napolltalneprljs (2100 M.) 1. Pearl Spencer (W H. Geersen) 1.28.6: 2. Prinses Julia B: 3 Peter Spencer Toto: w.: f. 2.60; pl.f 1.50. f 170. gek.: f.3.cov. f. 4.30. Navarraprijs (2100 M.) 1. Octavlanus K 1.29.5; 2. Oiseau: 3. Orloff. Toto: w.. f. 1.80; pl.: f 1.20, f. 1.40, f 1.60; gek.: f. 4.80; cov.: f 3.70. Nebraskaprys (2100 M.): 1. Onderduiker G (W. H. Geersen) 1.28.3; 2. Otella; 3. Olga Axworthy. Toto w.: f. 3.90: pl.: f. 1.40 f. 1.20; gek.' f. 3.20, cov.: f.3 40. Nevadaprijs (2120 M.)1. New Vlaming man (J. P F. v. d. Broek) 1.26.9: 2. Ne vada: 3. Kruger. Toto: w.f. 23.60; pl.: f. 5.20, f. 10.10, f. 4.10; gek.: f.10 40; cov.: f. 32.90. Nora Belwinprys (2120 M.): 1. Kievit S (W H. Geersen) 1.24 8; 2. Kentucky's Queen B; 3. Miss A. Toto: w. f. 1.30; pl.: f. 1.40, f. 2.10: gek.: f.3 80; cov.: f. 2.90. Het Van Brlenen-Memorlaal prys (1000 M): 1. Cleone (H. J. v. d. Kraats) 1.03.2; 2. Sakina: 3. Chlberta. Toto: w.: f.2.60; pl.: f. 1.40, f. 1.40, f. 1.90; gek.: f. 1.50; cov.: f. 5 Derbyprys (2400 M.)1 Tosto (F. Del brassinne) 2.40.4; 2. Rivalité; 3. Bellatrix Toto: w.: f.2—, pl.: f. 1.10. f. 1.10. f. 1.20; gek." f. 2.20; cov f. 2 90. Noble Star prjjs (1700 M.)1. Madame de Maintenon (H. J. v. d. Kraats) 1,53.6; 2. Prince Albert. 3. All Ablaze. Toto: w f. 14.20; pl. f. 3.80. f.3 40. f5.50; gek.: f. 106.70; cov.: f. 9.50. Totale omzet f. 92.264.50. landenwedstriid. bestaande uit twee manches en waaraan équipes van 3 ruiters van eenzelfde land deelnamen. Het klassement luidde: 1. België 39li pnt, 2. Nederland,. 3. Frankrijk. 4. Groot Brittannlè. SCHAKEN. Onderlinge wedstrijden Leids Schaakgenootschap Het tweede gedeelte van de onder linge wedstryden 1950/51 van het Leids Schaakgenootschap is thans ten einde. In de hoogste groep verraste Dem- mendal door met 14 punt boven Idema de eerste plaats in te nemen. Van der Nat werd derde. De 2de groep was bij zonder spannend, want het verschil tus sen No. 1, De Groot, en No. 7, Segaar, bedroeg slechts 114 matohpunt. In de derde groep werd Mulder onbedreigd winnaar. Niet minder dan vyf spelers eindigden gelyk bovenaan in de vierde groep, en drie spelers deden desgeiyks in de vyfde. Hier volgen de eindstan den: lste groep: W. G. Demmendal 414. A. A. Idema 4, W. H. van der Nat 2 en Th. v. d. Oord Jr. 114 pt. 2de groep: A. de Groot 414, mr ir J. Westra. dr P. C. van Arkel en J. van Steenis 4. J. Koet 314, A. E. J. Modder man en M. M. Segaar 3. J. P. W. Weyer- mars 2 pt. 3de groep: P. Mulder 614. J- Boot 5, P. S. Anes 4. W, L. Groeneveld 3'j, J B. Wilterdink en G. Tiemersma 3, dr S. Nieuwzwaag 214, J. D. M. Lekkerker- ker 0 pt. 4de groep: C. van Drimmelen, C. El- zinga. N. J. Zimmerman, Th v. d. Oord Sr en dr E. W. Blom 314. J. Kerkhoven 3, P. van den Bosch 14 pt. 5de groep: P. A. C. D. Verstraaten. drs D. Boersma en G. P. M. Leger 5. D. de Jong 4H:, mr I. C. de Regt 4, J. Schuyt 314. W. C. Kirberger 1 en drs A. T. Etman 0 pt. Na afloop reikte de voorzitter van de L.K.B de heer D. Vijlbrief, met een toe- passeiyk woord aan de Dordtse aanvoer der een herinneringsmedaille uit. Westerkwartier opnieuw landskampioen In de laatste ontmoeting voor de landskampioencompetitie is Wester kwartier uit Amsterdam er in geslaagd opnieuw het kampioenschap van Neder land te behalen. Met niet minder dan 92 werd Deetos verslagen, waarbij de Amsterdammers dus afdoende revanche namen voor de vorige week in Dordrecht geleden 87 nederlaag. LEIDSE KORFBALBOND. Voor de adspl r an tencompeti tl e werd Zaterdagmiddag nog gespee'd Noorder kwartier—Vic. Oriëntis B 14—4. WATERPOLO. AZC VERLIEST VAN GOUWE. AZC trof De Gouwe Zaterdagavond te Waddinxveen in een op revanche be luste bui, waarby de Waddinxveners echter zo dikwyls de perken te buiten gingen, dat de Leidse scheidsrechter J. Moonsn wel aan het fluiten kon blijven. Het gevolg hiervan was. dat de veel lichtere Alphenaren er vrijwel niet aan te pas kwamen. Weliswaar wist W. Camper met een fraai doelpunt AZC de leiding te geven, maar daarmede was het ook voor de Alphenaren gedaan. Nog voor de rust inging wist de thuisclub gelijk te maken en de leiding over te nemen. In de tweede helft was Gouwe veel sterker en hoe hard Indermauer en Coen v. d. Byi er ook aan werkten, ook zy konden niet verhinderen, dat het een 5—1 nederlaag werd. De AZC-dames deden het stukken beter en wisten van de Waddlnxveense meisjes met 6—0 te winnen. Ned. Cricketbond Uitslagen: le klasse: HCC 2—Haar lem: gewonnen door HCC 2 met 124 runs (Haarlem 65, HCC 2 124 voor 8); Rooi en WitACC: gewonnen door ACC met 85 runs (R. en W. 99. ACC 186 voor 9); VOCHermes DVS: ge wonnen door Hermes met 61 runs (VOC 39, Hermes 100); ExcelsiorSparta: draw (Excelsior 196 all out, Sparta 155 Vliegtuigen ronkten in Leidse Hout De belangstelling van de zyde van het publiek vcor de nationale wedstrij den met lynbes tuurde modelvliegtui gen, welke de Leidse Luchtvaart Club, Zaterdagmiddag in het sportpark Leid se Hout organiseerde, was helaas ge ring. Deze aardige sport, die, zoals no taris W S. Jon gsm ade voorzitter van de Stichting ,£>e mens in zijn Vrije Tyd", in zyn openingswoord zei-de: „Het technisch kunnen van de beoefe naren vergroot en sterk moet worden toegejuicht", had beslist meer verdiend. De wedstryden waren in drie onder delen verdeeld: stuntvliegen, racevlie- gen en een wedstrijd voor beginnelin gen. Vcor de toeschouwers was het stuntvliegen. dat enorm veel van de „vlieger" vraagt, het meest aan trek- kelyk. Dit nummer werd gewonnen door A. B. Bremer, die daarmede als eerste be slag legde op de Leidsch Dagblad-wis selbeker. De uitslagen luiden: Stuntvliegen: 1. A. B. Bremer, (Leids L.C.), 2. U. Jesse (Leids L.C.), 3. U. Jesse, (Leids L.C.). Racevliegen: Klasse I (motoren 0-214 Veel opzien baarde de wedstrijden van de Leidse Luchtvaart Club hel precies op schaal nagemaakte model van een G De eigenaarde L.S.K.'er B. Wak- ka, maakt het twee-motorig toestel gereed voor een vlucht. cc.)1. J. J. v. d. Enden (Haagse L.C.) Blauwe Wimpel I. Klasse II (motoren 2145cc.): 1. A Hagendoorn, (Haarlem), Blauwe Wim pel II, 167,5 km/h. 2. M. Goröyn, (Rot terdam L.C.) 163,- km/h. 3. J. J. v. d Enden (Haagse L.C.) 96,5 km/h. Klasse III: 1. A. Hagendoorn, (Haar. lem>. Blauwe Wimpel Hl, 143,5 ikm/a, Wedstryd beginnelingen: IJ. G. Bik, (Leidse L.C.) prys: proef les by de Nationale LuchtvaartschoDl 2. J. Verwey, (Maarsense L.C.). 3 M. Ilooyberg, (Den Haag). 4, K. Lengkeek, (Wassenaar), 5. J. Spykerman, (Was senaar). voor 9): PWHBS: verregend; Quick (N.iKampong: gewonnen door Quick met 75 runs. VWVRA: gewonnen door VRA met 3 wickets (VW 147, VRA 148 voor 7). 2e klasse: Ajax (A.)—R en W. 2: ge wonnen door Ajax met 3 runs (R. en W. 52, Ajax 55); LCC—CVHW: Bij de score LCC 92CVHW 78 voor 8 heeft het team van LCC het veld verlaten, waarop de wedstrijd gestaakt werd. LCC gaf hiervoor als reden het on sportieve gedrag van de tegenparty. AJAX WINT VAN KIEVITEN. Ajax <L.) speelde de returnmatch te gen Kieviten te Wassenaar. Wederom werd door Ajax een lnnings-overwin- ning behaald. le Innings Ajax 111 runs. waarvan H. Vreeken 40, A. de Goederen 24 en J. de Wit 18 runs. Bowlingcyfers Kievi ten: B. Vonk 6 voor 15, D Lange 1 voor 6 en R. v. Gennep 2 voor 1. le Innings Kieviten 32 runs. Geen van de spelers kwam in de dubbele cij fers. Bowlingcyfers Ajax: mr J. J. de Jongh 5 voor 12, H Vreeken 5 voor 12. Ajax stuurde Kieviten voor de 2e maal naar de wickets en zag kans Kie viten voor 48 runs all out te krygen. W. Vonk 12 runs. D. Lange 10. De bowlingcijfers van de 2e innines voor Ajax waren: H. Vreeken 5 voor 4, mr J. J. de Jongh 1 voor 4, J. de Wie 2 voor 9, Ch. v. Goor 2 voor 8. Ajax won dus deze wedstryd met in nings en 31 runs. GOLF. DUDOK VAN HEEL ALGEMEEN CLUBKAMPIOEN. Voor het eersf, stond dit jaar op het programma van' het Ned. Gulf Comité een kampioenschap tussen de clubhim- pioenen. Van acht clubs waren de kam pioenen daartoe Zaterdag en Zondag op de Rotterdamse Golfclub byeen. In de halve eindstrijd won mr J. F. Dudok vanH eel van de Hilversumse G.C. met 4 en 2 van H. Mignot, die de Eindho- vense G.C. vertegenwoordigde. In ce andere halve eindstryd behaalde de kampioen van de Haagse G C., W. A. Beek. een kleine 1 up-zege tegen H, Timmer van de Utr. G.C. De Pan. De finale leverde ten slotte een grote 8 en 6 overwinning op voor Dudok van Heel tegen Beek. Voor de zesde maal: Tot teleurstelling van het wegens het weinig fraaie weer vrij schaarse pu bliek heeft het hoofdnummer van de in het afgelopen weekeind op de Bos baan bij Amsterdam gehouden internationale „Holland-beker" roeiwedstrijden de Oude Skifweinig spanning en wat erger was weinig tegenstand voor de houder van de „Holland-beker", Neumeier van Willem 3, gebracht. Velen hadden zich gespitst op een revanche van onze landgenoot op de jonge Belg Demoulin, die in de Diamond Sculls te Henley-on-Thames Neumeier als> grote verrassing na zijn zege op Rowe uitschakelde. Maar vlak voor de race begon werd aangekondigd, dat Demoulin verstek had laten gaan. Daarbij bleef het echter niet. Een tweede beproefde tegenstander van de Willem 3-er, de Belg Collet, eveneens van Royal Sport Nautique, trok zich terug om zich te sparen voor de Double Sculls, die 2 uur later zou worden verroeid. Het was duidelijk, dat op die wijze de ..Holland-beker opnieuw een jaar in het bezit van Neumeier zou blijven, die met vijf achtereenvolgende over winningen verleden jaar reeds een re cord m de 36 jaar oude geschiedenis van deze beker en de daaraan vooraf gaande 27-jarige historie van het championaat had gevestigd en die deze middag zon dei- bovenmatige inspanning de zesde zege in successie boekte. Hij kwam door het uitvallen van zyn twee grootste tegenstanders nu aan de start met de Fransman Guilbert, van Soc. Nautique de la Marne en met zyn oude plcegmakker uit de Double Sculls, dr H van der Meer, die het in de skif al- tyd tegen hem aflegt. Neumeier won met 2 lengten voorsprong op Guilbert in 7 min. 41,6 seconden. Van der Meer werd derde. In het Belgische kamp werd de hoop uitgesproken, dat Neumeier volgende week te Brussel zal uitkomen in de aldaar te houden internationale roei- wedstryden. Demoulin zal daar zeker in het skifnummer starten. Indien Neumeier zyn revanche wil krygen. dan zal hij die in België moeten ha len, zo zei men. Fraaie successen boekten weer enke le der weinige Belgische ploegen, die ingeschreven hadden. Speciaal in de ongestuurde nummers toonden zij hun betere klasse. In de ongestuurde Twee was er zelfs een straatlengte tussen de twee Belgische en de twee Nederlandse boten. De stryd ging uitsluitend tus sen de Nautique AnversoLse en Ant werp Sculling Club. De eerste won niet een lengte voorsprong in 7.28.4 Ook de NEUMEIER Geen tegenstander door de finish. Zowel in de Twee als in de v.er roeide voor deze Belgisrhe vereni ging mede als slag Ch. van Antwerpen en J. Rosa. Doordat de Antwerp Scul- rling Club onbedreigd de Oude Twee Jtüurm^nloze Vier werd een Belgische j won, weerklonk voor de vyf Ier zeven zege: met 3 seconden voorsprong gin? Olympische roeinummers, die in het weer de Royale Nautique als eerste I programma waren opgenomen, drie Messines. maal de Brabangonne, 1 maal het Wil helmus voor Neumeier, die het skif nummer won en 1 maal de Marseillaise voor de Franse ploeg van Rowing Club de Paris (Giovannoni en Maillet), die zegevierden in de Oude Dubbel Twee. Er waren geen Ouden Achten en geen Vier met Stuurman. Een voortreffelijke race roeiden dc ploegen van Njord, Nereus en DDS in het nummer Jonge Acht A. niet miniem verschil gewonnen door Njord voor Nereus in 6.27.4, een tijd die gunstig afsteekt by die van de Jon;e Acht B van DDS, die Zaterdag ah winnende ploeg 6.44.2 had laten af drukken. Zaterdag was de wind ech ter ongunstiger dan Zondag, toen de stevige bries loodrecht op de Bosbaan stond. De jongste vereniging van de Nedffr landse Roeibond, de katholieke roeu-l'-A „Proteus", wier toetreden tot de boni zoveel voeten in de aarde heeft gehad, wist zich Zaterdag in het enige nummer waarin zij uitkwam, de Overnaadse Vier, dank zij een „dead heat" voor de 2e plaats in een voorwedstrijd, voor de finale t,e klasseren. Zondagmiddag meest de ploeg echter met de vijfde en laatste plaats genoegen nemen Overnaadse Twee: 1. Willem 3 8.48.2; 2 Het Spaarne. Oude Twee: 1. Antwerp Sculling Club 8.13.8; 2 Njord 8.22.6; 3. Rowing Club Paris Overnaadse Skiff: 1. Het Spaarne (J. Sturn) 8.38.0; 2. Njord (A. W. Mantc) 8.44.4. Jonge Dubbel Twee: 1. Viking 7.36.2; 2. Het Spaarne. Jonge Skiff A: 1. Cornells Tromp (G- Schouten) 8.05.2; 2. De Hoop (G. Goud- berg). Oude Skiff (Hollandbeker): 1. Willem 3 (Chr. Neumeier) 7.41.6; 2. Nautique de la Marbe (Ch. Guilbert); 3. Willem 3. (dr H. van der Meer). Overnaadse Vier: 1. Nereus 7.35 4; 2. De Hunze. Lichte Skiff: 1. Willem 3 8.53 6; 2. Die Leythe 9 24.3. Hultzer Vier: 1. ZZ V. 7.20; 2. Het Spaarne. Jonge Twee A: 1. Het Spaarne 8.18.0; 2. Willem 3. Twee zonder stuurmanRoyale Nautique Anversolse 7.28.4; 2 Antwerp Sculling Club; 3. Het Spaarne; 4. Njord 7.52.6. Oude Dubbel Twee: 1. Rowing Club de Paris 7.10.0; 2. Antwerp Sculling Club; 3. Royal Sport Nautique: 4. De Hoop. Jonge Acht A. 1. Njord 6.27.4; 2. Nereus; 3. DDS. Jonge Acht B: 1. DDS 6.44.2; 2. NJora 6.55.4. Vier zonder stuurman: 1. Royale Nauti que Anversolse 7.07.2; 2. Willem 3. Dames oude Dubbel Vier: 1000 meter. 1. Nereus 3.54.2; 3. Willem 3. Dames Oude Skiff: 1000 meter: 1 D« Maas (mei. E. v. d. Burg) 4.09.6; 2. Club Nautique Llvourne (mej. H. Leys). Dames Jonge Vier: 1000 meter: 1. Nereus 4.04 0; 2. Die Leythe 4.05:0; 3. Cornells Tromp; 4. Viking. Dames Jonge Skiff: 100 meter: 1. Nau tilus (mej. A. Reuter) 4.11.0; 2. De Hunze (mej. C. Bennlnga). Dames Oude Acht: 1000 meter: 1 nc' Spaarne 3.30.8; 2 DDS. Dames Oude Vier: 1000 meter: l J* Laak 3 59.2; 2. Dc Hunze; 3. Société Keg

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 4