Tempo-rijder Hugo Koblet sloeg hele peloton in eenzame vlucht 21 Peters derde te Agen Faanhof: „Net of iemand met een hamer op mijn lioofd sloeg" Spanjaard Ruiz won met grote voorsprong eerste zware bergétappe Veelbelovende Visser breekt ver- en lioogspringrecord 50 ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Maandag 16 Juli 1951 Tweede Blad No. 27354 (Van een speciale verslaggever). I Jn Peters hebben jullie een Rik van Steenbergen gekregen", verklaarde een der Belgische collega's Zondagavond, nadat Peters op de brede laan van aankomst te Agen de sprint van het peloton had gewonnen en daarmede beslag legde op de derde plaats. Als men in groep aankomt, is het vrijwel zeker, dat de vroegere wereldkampioen in de achtervolging, als winnaar over de streep gaat. Maar intussen heeft Peters er voor gezorgd, dat Nederland voor de tweede keer op een derde plaats beslag legde. I Het opmerkelijke feit doet zich voor, dat vrijwel in elke étappe de Neder landse ploeg van zich laat spreken, dat voortdurend een of twee landgenoten op goede plaatsen beslag leggen. Maar een zege heeft er tot nu toe niet in iezeten. Overigens heeft het vijftal uitstekend gereden. Allen kwamen in het jeloton aan, hetgeen tot gevolg had, dat Dekkers, Voorting en Peters enkele jlaatsen in de algemene klassering zijn gestegen. Lekke bandjes zijn ons be- ipaard gebleven. .Trouwens, die krijgen wij niet meer, omdat wij er dood- senvoudig niet aan denken", zei Pellenaars, van wiens gezicht men bij de fi- 'nish kon aflezen hoe tevreden hij was over zijn ploegje van vijf man, dat zo'n terke indruk had gemaakt, vooral in vergelijking met grote ploegen van Italië, Frankrijk en België, waar voortdurend renners aan de staart van het peloton titten of achterstand boeken. ren toch wel peuleschilletjes na de steile cols van Dyane en de Vendeix Tot in de buurt van Lanzac (37 km.), bleef het peloton bijeen. Toen gebeurde er iets. Op de lange en tamelijk steile hel ling naar Payrac zag men plotseling Koblet en Deprez, deze laatste van de ploeg van de lie de France, naar voren schieten. Het gebeurde zo snel. dat niet slechte het peloton maar ook de wedstrijdlei ding en de motoragenten er totaal door verrast werden. Het tempo moest meteen opgevoerd worden cn aan de kop ontstond een ernstig gedrang van volgauto's, die aan een stuk door hun claxon en si renes lieten loeien en aanrijdingen slechts op het nippertje konden voor komen. Motoren brulden, remmen gierden, agenten bliezen op hun flui ten en gesticuleerden wild, en in dit tumult, vlak achter de voorhoede van auto's en motoren, werkten de Zwit ser en de Fransman zich naar het hoogste punt, waarna zij met een 70 km. gangetje omlaag stormden. Op een gegeven moment lagen zy 2 en een halve minuut voor op het eerste deel van het peloton. Het was Koblet ditmaal ernst, zijn gezicht stond' strak, en diep gebogen over zijn stuur spurtte hij uit alle macht. Deprez kon zijn wiel PETERS snel in de sprint Hoewel het tempo van de rit zeer Koog was, het gemiddelde bedroeg byna 39 lm., veroorzaakt door de vlucht van loblet, die zich tegen het gehele peloton ranig heeft geweerd en daarmede blijk leeft gegeven in buitengewone vorm te jn. zal deze elfde étappe niet lang lijven voortleven in de herinnering van ?n, die de historie van de talrijke ron- in van Frankrijk bestuderen, zo on- ilangrijk was het en zo weinig hebben Ie groten met uitzondering van Koblet l igepresteerd. fe; Het startsein voor de elfde étappe I werd gegeven, door Ray Robinson, de f oud-wereldkampioen boksen middenge- P" wicht, nadat liij een uur tevoren een j gedenkteken had onthuld voor Marcel I Cerdan, waarbij een groot gedeelte t van de 35.000 inwoners van Brivc aan- I wezig was. Korte étappe De étappe BriveAgen was kort, 177 en voerde door vlak terrein, ten minste vergeleken bij de twee vorigen. Er zaten wel enkele heuveltjes in van Iets meer dan 300 meter, maar dat wa- De Tour in cijfers UITSLAG 10E ÉTAPPE. 1 Bernardo Ruiz (Spanje) 6 35.15 met bonificatie: 6.34,15); 2. Verscheu ren (België) 6.36,53 (met bonificatie: ■X»; 3. Gauther (Pr.) 6.37,40; 4. wyens (België) z.t.: 5. Biagioni (It.) wi.59, 6 Bauvin (O.Z.O.-Fr.) z.t.; 7. Peters (Ned.) 6.42,42; 8. Ockers (Bel t's': 9. De Cock (België); 10. Van Est <jNeëj; 13 Koblet (Zwits.l; i4. Lucien «zandes (Pr.) z.t.; 15. Rosseel (Bel- Pei aller. z.t. als Peters;; 16. ex aequo: «•a. Bartali (It.), Coppi (It.), Robic Tarys), Wagtmans (Ned.), Bobet (Fr.), iiedench (Lux.), Gemeniani (Fr.), ami (It.), Goldschmidt (Lux.) en Le- )ue (W.Z.W.), alien z.t. als Peters; aequo: 30 renr.ers in 6 45.56, o.a. aoorting en Dekkers Opgegeven: Faan- 'Ned.), Redolfi (He de Fr.) en «lissen (Parijs). UITSLAG 11e étappe. j: Koblet (Zwits.) 4.32 41 (met bonifi- fj>e 4 31,41); 2. Michel (Parijs) 4,35,16 jjet bonificatie 4.34.46); 3 Peters 3?c 2-t., 4. Germain de Rijcke (Belg.) rv' 5- Forlini (Parijs) z.t.; 6. ex aequo W renners onder wie Dek- tWf Voorting en Wagtmans. /an 7artali' Biagioni, Coppi. Magno Italië), Ockers (Belgie), Bobet Geminiani (Fr.), Lauredi (Fr.), RniJ Uazarides (Fr.), Diederich (Lux.), r, Sp.l, Levèque (W.Z.W.), Meunier it oi en De Mulder (Belg.) allen en t Peters- Opgegeven: Bintz (Lux.) f Isdore de Ruck (België). algemeen klassement. J (W.Z.W.) 63,16,13; 2. Bau- S iQ?n"Z W 63.16.49; 3. Koblet (Zwits.) UrSil 4 Bernardo Ruiz (Sp.) 63.22,27;, Ë,7v v ^lani (Fr-> 63.22.57; 6. Diederich (F^i63i2.58; 7- en 8- Lucien Lazarides niet houden. Hij viel terug in een - 9 "Kroep van ongeveer .40 man^-die de achtervol- ^xtra hard gejaagd, waardoor de Zwit- Ari*-,«-r iv,(TAQAf T?DAniAAin-ol 10 ging hadden ingezet. Bij Pontcarral (72 km.) had Koblet 1 minuut 10 sec. voor sprong op deze groep, en 2 min. op de hoofdgroep. Even leek het er op, dat hij zyn vlucht zou staken, maar hij zette door en liep verder uit op zyn achter volgers, terwijl het hoofdpeloton snel terrein verloor. Iets voor Cazals. 84 km. van de start was de positie: aan kop Koblet, op 1 min. 45 een groep van 30 k 40 man, op 6 min. 30 sec. een tweede groep. Dit laatste peloton zakte gelei delijk verder af, zodat het verschil met Koblet bij Trentels (132 km) al byna 12 minuten bedroeg. Maar ook het eerste peloton, waarbij Coppi, Bartali, Magni, Bobet en alle Nederlanders zich bevonden, slaagde er niet in de achterstand op de in duivels tempo voortstormende Zwitser Magische klank Koblet is, tot nu toe, de beste man van de Tour. Bobet is de po pulairste en zal dat waarschijnlijk wel tot het einde blijven als hij niet uitvalt, maar Coppi heeft hel grootste prestige, de naam heeft een magische klank voor de mas sa. Men kan dat in elke étappeatad constateren, als het publiek vraagt om ererondjes van de favorieten, dan is Coppi er altijd bij. En hoe verder men naar het Zui den komt des te Intensiever en te opdringeriger is de belangstelling voor de beroemde Italiaan. Gister avond was het Beurshotel op het marktplein te Agen. waarin de Ita liaanse en ook de Nederlandse ploeg logeert, byna niet te bereiken. Een menigte van vele duizenden ver drong zich voor het hotel, da:, op een gegeven ogenblik stormender hand ingenomen werd, zodat de ontstelde hoteleigenaar, die voor zyn meubilair vreesde, telefonisch hulp van de politie inriep, teneinde de fanatieke Coppi-aanbidders en aanbidsters weer naar buiten te werken. Daar bleef de massa hard nekkig wachten in de hoop een glimp van de grote man op te van gen. En toen een donker gelokte knaap met een bruin gezicht zich even voor een raam vertoonde, barstte prompt een oorverdovend gejubel los. Het was echter niet Coppi, maar een doodgewone seig neur. die zich ijlings Terugtrok bij het zien van de juichende en wui vende schare. Maar beneden hem bleef men doorjuichen en vele be woners van Agen vertelden later met veel ophef. dat. Coppi in eigen persoon hun vriendelijk had toe gewuifd. llllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll te verkleinen, integendeel, groeide die achterstand aan tot 3 min. 55 sec. na de passage van Trentels. Het was een strijd van Koblet alleen tegen al zijn concurrenten met al hun helpers, sa men met een groep renners van het tweede plan, een strijd, welke hij tot een goed einde wist te brengen. Want. al werd er op de laatste 20 km. Nog niet hard genoeg Een bekende Tour-waarheid is, dat een renner, die tijdens een étappe opgeeft, aan het einde van de dag daarover spyt heeft. En Faanhof heeft op deze waarheid geen uitzon dering gemaakt. Faanhof zelf zat er in het hotel van de Ned, ploeg stilletjes bij. Toen wy mnt ploegleider Pelle naars nog wat na zaten te praten, zei hy aanvankelijk geen woord. Pas ser een weinig terrein moest prijs ge ven. er was toch altijd nog 2V- minuut verschil toen het eindpunt werd bereikt. Op een tiental kilometers voor de finish reed Coppi plat, maar Biagioni bleef bU hem en Salembeni, die al eenmaal zijn fiets aan Magni had afgestaan na een banddefect, kreeg order om thans zijn rijwiel aan Coppi te geven. Coppi reed dus door op de fiets, die oorspron kelijk aan Magni behoorde en geholpen door Biagioni kon hij zich na een furieuze rush weer bij het peloton voe gen. dat bestond uit Bartali, Levèque, Berbardo Ruiz, Bauvin en alle Neder landers Salembeni kwam samen met Goasmat bijna vier minuten na het eerste peloton binnen. De staartgroep van 28 man boekte niet minder dan 18 minuten achterstand op Koblet na een half uur was hij zover bijge komen, dat hij het een en ander van zyn rit kon vertellen. Na de eerste col, waar bleek, dat zijn achterstand op het peloton niet zo bij zonder groot was geweest, was hij goed gedaald en had hij de grote groep ook weer ingehaald. Op de tweede col ging O,Biagioni dt.) 63.23.17 9. Bobet 11. Maglli (It.) 63.27,07: «I1,°™* 'België) 63.28,48; 15 Bartali 7 v?'29i9; 16 0ckers (Belg.) 6329.59; fflan! 5', 'Ned 1 63,30,59; 18. Wagt- (p.' 'Ned.) 63,31,27: 19 Verschueren Km.. 83rJ2'62; 20. Meunier (W.z W.) 42 pJ: M- Voorting (Ned.) 63,51,12; ied)64I6,05ed') 63'51'59' 70 °ekkerS PLOEGENKLASSEMENT. 189 4amra1krijk 189.37.05; 2 België Ite'ie :,BLWest-Z_West 189,48.55: 4 UnLio i55'23' 5. Oost-Zuld-Oost EtVLVi J Luxemburg 190,2523; 7. 190 ia 2nnd 190.30.27; 8 Nerte-land 9- Parijs 190 54.23 10._Spanje 16; 11- He de France 190,56,41. Nederland verloor Faanhof in de 10e étappe De vreugde in het Nederlandse kamp over de resultaten van de Zaterdag gereden tiende étappe de eerste zware bergétappe, waarin vijf van de zes Nederlanders uitstekend konden meekomen werd wat getemperd door het niet geheel onverwachte nieuws, dat Henk Faanhof de strijd had gestaakt. Het is bekend van de ex-wereldkampioen der amateurs op de weg, dat hij niet zo'n goede klimmer is en dat hij bijzonder tegen de bergétappes heeft opgezien. Waarom hij Zaterdagmorgen, bij het vertrek uit Clermont Ferrand, met die zeer langzame maar langdurige en op sommige stukken bijzonder zware stijging naar de eerste col, die in deze étappe meetelde voor het berg- klassement, de 1400 meter hoge col de Dyane, steeds op kop zat, heeft eigen lijk niemand begrepen. Waarom hij zoveel zwaar werk verrichtte in plaats van tussen de wielen te blijven, zeker voor een renner, wiens klimcapaciteiten niet hoog mogen worden aangeslagen, heeft menigeen verbaasd. Op deze wijze moest hij zich al aan het begin van de étappe leeg rijden. aangegroeid en bedroeg nog 12^ mi nuut. De groten hadden ook in deze étappe afwachtend en elkaar natuurlijk scherp observerend gereden. Het werd nu wel heel duidelijk, dat zij zich sparen voor de Pyreneeën. Er werd In de laatste phase na tuurlijk nog wel gejaagd en viel een stuk van de achterstand van het pe loton af, maar toen de lange Peters op zijn bekende wijze soepel en pijl snel spurtend als zevende over de eindstreep ging en daarmede de sprint van het grote peloton won, was Ber nardo Ruiz, de man die de étappe had gemaakt, al ruim 7 minuten te voren gearriveerd. het veel minder goed. Niettemin was hij boven gekomen, maar in de laatste ki lometers voor de top was het net, zo als hy het uitdrukte, of iemand met een hamer boven op zijn hoofd sloeg. Vlak na de top had hij de strijd ge staakt. Hij was in een Rode-Kruiswagen terecht gekomen, waar men herfi de koorts had' opgenomen, die over de 39 bleek te zijn. Hy zelf weet dit aan een kaakverzwering, waarvan hij de laatste dagen veel last heeft gehad. „Het is buitengewoon jammer" zei Pellenaars. „Ik zelf, de renners en ook alle andere, volgers betreuren het, dat een zo sportieve en goede kameraad uit moet vallen". Waarop Faanhof zich liet ontvallen, dat het voor hem zelf nog wel het allerergste was. De zware étappes in de bergen vergen veel van het uithoudingsver- mogen van de deelnemers. Op de foto zien we een groep welgemoed aan een „verse col" beginnen. Tweede van rechts is onze land genoot Hans Dekkers. Aan ae andere kant geloven wij te moeten constateren, dat Henk Faanhof nog niet hard genoeg is om aan een dergelijke zware ronde mee te doen. De Tour met zijn bijzondere sfeer, zijn spanningen en zijn speciale moeilijkhe den, stelt de hoogste eisen aan alle deelnemers. Daarvoor moet niet alleen het lichaam in goede conditie zijn, maar ook mentaal moet elke renner hard voor zichzelf zijn om zich door alle strubbe lingen heen te kunnen slaan. Wellicht Is dit een goede leerschool voor Henk Faanhof geweest, dat hij er nog niet is als wegrenner en dat hij in zijn volgende étappe-wedstrijden beter ln staat zal blijken te zijn, de moeilijk heden het hoofd te bieden. In ieder ge val vond ieder het Jammer, dat de sympathieke ex-wereldkampioen op dte weg de strijd na de tiende étappe heefts moeten verlaten. Nationale jeugdkampioenschappen Om bang van te worden Met 3 minuten achterstand op Ruiz, die het eerst de pashoogte passeerde, begon Faanhof de afdaling van de col de Dyane, een afdaling welke niet moei lijk was en 7 km. duurde. Maar hij bleek zijn reservekrachten reeds op de Dyane te hebben aange sproken, want toen hij de steile, korte, zeer venijnige tweede col, de Vendeix. in het °°S kreeg, was ineens alle fut uit zijn body verdwenen. Moeizaam trok hij zich naar boven, vele renners haalden hem in, met zijn laatste krachten bereikte hij de pas hoogte, met zeer grote achterstand op de groep renners, onder wie ook zijn ploeggenoten, die hem in de steek hebben moeten laten, want hulpvaar digheid zou hun op een groot tijdver lies zyn komen te staan. En bij het afdalen van de Vendeix gaf hij de stryd op, liet zich door een dor volwagens opnemen, voor hem was de Ronde van Frankrijk afgelopen. De tiemde étappe van Clermont Fer rand naar Brive was in zoverre het tegenovergestelde van de vorige, dat thans de eerste helft de grootste moei lijkheden bood. Na de 110de km. echter was het veel meer dalen dan stijgen. Tot veler verwondering bleef het pelo ton vrijwel gegroepeerd tot Chambon Weliswaar was het zeer lang uitgerekt op de glooiingen van de Ventouse, maar tijdens het bijna 20 km. dalen tot Cham bon was alles weer bijeen gekomen. Maar nu ging de geduchte col van de Dyane de uiterste krachtsinspanning vragen en hier werden de verschillen tussen de talrijke moten en mootjes veel groter. De Spanjaard Bernado Ruiz bleek in zijn element en ging zeer rus tig en nog erg fris als eerste over de pashoogte. Daarna kreeg de strijd een ander as pect. Want Rui ze begreep wel. dat hij op zo'n grote afstand het alleen niet zou kunnen bolwerken en liet zich inlopen toen Gauthier, Bayens en Verschueren een aanval inzetten. Met zijn vieren ver hoogden zij het tempo, zonder dat het grote peloton reageerde. Zo groeide het verschil tussen de kopgroep en het pe loton geleidelijk aan tot 7 minuten, daarna werd het 9 min. 30 sec. en zelfs 11 min. 30 sec. Tussen Saint Angel en Tulle (187 km) veranderde de kopgroep voortdurend van samenstelling. Eerst moest Gauthier zijn drie maats laten gaan. daarna zakte Bayens af en ten slotte bleef alleen Ruiz aan kop, omdat ook Verschueren zijn tempo niet langer kon bijhouden en zich door Gauthier en Bayens liet inlopen. Te Tulle, waar de laatste niet lange maar ook al weer steile klim van de étappe begon, had de dappere Span jaard, die een reuzenwerk heeft verricht een halve minuut voorsprong op het trio, dat achter hem aanjoeg. De ach terstand van het peloton was steeds Niet minder dan vier records sneu velden gisteren bij de nationale jeugdkampioenschappen athletiek, die op de sintelbaan van het Hil- versumse Sportpark werden gehou den en waaraan ruim 150 athleten deelnamen. Twee dezer records, namelijk voor het hoog- en verspringen jongens, kwamen op naam van de jonge veelbelovende AAC'er Visser, die dit jaar voor de laatste maal op deze jeugdwedstrijden mocht uitkomen. Het verspringen, waarvan het ieugd- record op 10 September van het vorig jaar door Hans Griek op 6.905 meter werd gebracht, werd door Visser ver beterd tot 7.03 meter. Ook op het gebied van het hoog springen lirasen nog goede mogelijk heden voor Visser open, waar zijn 1.852 meter van deze middag ook al op wijst. Het oude ieugdrecord was 1.78 meter, reeds op 19 September 1943 door Lankhorst gevestigd. Een ander nieuw record was dat van Demmink van Hellas op het ko gelstoten. Hij bracht het op 14.09 me ter. belangrijk verder dan het oude record, dat met 13.635 meter op 25 Juni 1950 door Bakker werd bereikt. Het vierde record, dat sneuvelde, was bij het discuswerpen voor meis jes. waar me.i. M. Baars van Olym- pia '48 een worp deed van 34.68 me ter. Het oude record stond sedert 20 Juli 1947 op 33,35 meter op naam van mei. Swart. Er waren verder deze dag diverse I goede prestaties, onder meer op de 2 nieuw op het programma genomen nummers, polsstokhoog en 3000 meter voor de jongens en bij het versprin gen voor de meisjes. Ook op de 800 meter voor de jongens werd een goe de tiid geboekt, zodat wedstrijdleider Jo Moerman zijn tevredenheid over deze athletiekdag voor de jeugd kon uitspreken. De voornaamste resultaten luiden! Jongens: 100 meter: 1. Griek (AA C) 11.1 sec.; 300 meter; 1. Karenbeld (Daventria) 36.4 sec 800 meter: 1. Van den Heuvel (K. en K) 2 min. 0,6 sec.; 1500 meter: 1. Van den Wilden berg (RKEAV) 4 min 13,4 sec.: 3000 meter; 1. Van der Weyden (Trekvo gels) 9 min. 4,2 sec.; 110 meter hor den; 1. Parlevliet (Vlug en Lenig) 15.3 sec; verspringen: 1.Visser (AAC) 7,03 mtr. (nieuw ieugdrecord); hoog springen: 1. Visser (AAC) 1.852 me ter (nieuw jeugdrecord); kogelstoten: I. Demmink (Hellas» 14.09 meter (nieuw ieugdrecord; discuswerpen: 1. Demmink (Hellas) 46,15 mtr.; speer werpen: 1. Demmink (Hellas) 49.25 mtr.; polsstokhoog: 1. Jansen (Haar lem) 3.16 meter. Meisjes: 80 meter: 1. N. Bakker (Zaanland) 10.5 sec.; 60 meter hor den: 1. C. Kolman (Zaanland) 9.7 sec.; discuswerpen: 1. M. Baars (Olympia '48) 34.68 meter (nieuw re- Jeugdrecord)speerwerpen: 1 D. Wegkamp (PEC) 27,90 meter; kogel stoten: 1. A. Heslenfeld (Sagitta) II.26 meter; hoogspringen: 1 J. Mo lenkamp (Shell) 1.45 meter; ver springen: 1. N. Bakker (Zaanland) 5.15 meter. De Italiaan Tosi werd met een worp van 53 meter en 61 cm winnaar van het Engels kampioenschap discus werpen. Hij trekt er een gezicht bij om bang van te worden. motorsport. Dodelijk ongeluk te Frankfort 1 Tijdens de motorraces op de Sohot- tenring te Frankforr, gebeurde gisteren een ernstig ongeluk. De zijspan van de 750 cc BMW, welke gereden werd door de Duitser Friedrich Hillebrand en zijn ploeggenoot Kurt Praetorius, slipte en sloeg over de kop. Beide rijders werden naar het ziekenhuis overgebracht. Hillebrand met inwendige verwondin gen en een ernstige hersenschudding. Zijn teamgenoot overleed direct na aan komst ln het hospitaal. Ambrosini verongelukt Tijdens de trainingsritten op het cir cuit te Albi, voor de Grote Prijs van Frankrijk, die gisteren werd gehouden, heeft zich Zaterdag een ernstig onge luk voorgedaan, dat het leven heeft ge kost aan de wereldkampioen in de 250 cc. klasse, Ambrosini. Met zijn 350 cc. Benelli maakte de Italiaan een zware val, waarbij hij ernstig werd gewond. Ambrosini werd naar het ziekenhuis in Albi vervoerd, waar hij aan zyn verwon dingen is bezweken. Oud-international Verwey overleden Aan de verwondingen, opgelopen bij een auto-ongeluk, is in een ziekenhuis te Amsterdam in de ouderdom van 55 jaar overleden de heer B. W. J. Verwey, die vroeger in voetbalkringen een voor aanstaande plaats heeft ingenomen. Elfmaal speelde hij als linksachter in het Nederlands elftal en wel in de jaren 1919. 1920 en 1924. Twaaf jaar achtereen maakte hij deel uit van het eerste elftal van H.F.C. Van deze club was hij lid van verdienste. WIELRENNEN. Hijzelendoorn wint Grote Prijs van Manchester De wereldkampioen sprint, de Brit Reg Harris won met een halve lengte van de Australiër Patterson in de 500 meter sprint in de omniumwedstrijd voor Professionals te Fallowfield bij Man chester. Onze landgenoot Arie van Vliet won in deze wedstrijd eveneens van Patter son met een halve lengte. Een wedstrijd over Vi mijl werd door Harris gewonnen. Voor de laatste 220 yards had de Brit 28.2 sec. nodig. De Nederlander Arie van Vliet deed er 28.3 sec. over, zodat hij op de tweede plaats eindigde. Patterson werd derde in 29.8 sec. De 1000 meter sprint wedstrijd lever de een zege op voor Arie van Vliet. Over de laatste 220 yards reed hij 12.2 sec. Harris werd tweede en Patterson derde. De Grote Prijs van de stad Manches ter werd door onze landgenoot Hijze lendoorn gev/onnen. Voor hem werd voor de laatste 200 yards een tijd van 12.3 sec. genoteerd. Tweede werd de Belg Saelens.

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 3