Zwitser Koblet winnaar van felle strijd tegen uurwerk Dielissen uit de Tour iWagtmans en Van Est beste Nederlanders Kerkelijk Leven Felle Turpin slaat Ray Robinson en is nu wereldkampioen! RECHTZAKEN 1 P' l WOENSDAG U JULI (Van een Speciale verslaggever). De resultaten van de étappe tegen het uurwerk zijn van grote invloed gebleken op het algemeen klassement. Op de eerste plaats hebben de „gro ten" verscheidene minuten genomen op degenen, die in de algemene klas sering voor hen stonden. Verder is duidelijk komen vast te staan dat het verschil tussen de favorieten Coppi, Bobet, Koblet, Bartali en Magni zeer gering is en dat men in de komende étappes een zeer felle strijd om de lei ding mag verwachten. Voor de Nederlandse équipe is het rijden van Woutje Wagtmans bijzonder meegevallen. Dank zij zijn fraaie tijd over de 85 km., is hij van de 33e naar de 22e plaats gestegen in het algemeen klassement en bezette hij een prachtige elfde plaats in de dagétappe. Wim van Est heeft, evenals in de tweede étappe van Metz naar Gent, met de pech- duivel te kampen gehad. Niet alleen dat zijn aanmerkelijke voorsprong op Coppi, Bobet, Koblet, Bartali c.s. is verdwenen, maar hij zakte door zijn lekke banden drie plaatsen in de algemene rangschikking. Voor de tijdrit was een percentage van 15 vastgesteld, welke de renners was toegestaan boven de tijd van de winnaar. Koblet. die er 2 uur 5 min. 40 sec. over had gedaan, binnen te komen. Van deze bepaling is Dielissen het slachtoffer geworden, met nog enkele renners werd hij uit de course genomen. „Waarheidscriterium" Er zitten dit jaar twee tijdritten in de Tour, en de tweede, van Aix les Bains naar Genève is nog een stuk langer en dus in niveau-verschillen nog veel zwaarder dan de eerste. De Fransen spreken vaak van „waar heidscriterium". omdat bü een tijdrit de man alleen rijdt, zonder hulp van knechtjes, en zonder beïnvloeding van allerlei factoren, die in een gewone wedstrijd een rol kunnen spelen. Een tijdrit zou dus een zuivere krachts- en snelheids meting zjjn waarbjj wer kelijk de beste man zou winnen. Deze redenering gaat- echter toch niet helemaal op. Zij gaat des te minder op naarmate er meer renners aan die rit deelnemen. Want dan kan men er niet op rekenen, dat de weersgesteldheid en de windrichting gelijk zullen blijven. Dus ook niet dat alle concurrenten on der dezelfde omstandigheden zullen rtfden. En bijgevolg is dan evenmin een wet van Meden en Perzen, dat de sterkste renner de beste tijd zal maken. Hoe betrekkelijk de waarde als zui vere krachtmeting van zo'n zgn. waar heidscriterium is, bleek ook deze dag. De eerste renner vertrok om 9.00 uur. de laatste om 14.30 uur. Maar om 9.00 uur was het droog en hadden de ren ners de wind pal tegen. En toen wij om 12.48 uur de start van Wagtmans mee maakte was de wind gedraaid, en re gende het dat het goot. Geen wonder dat zelfs de grote specialisten van tijd ritten, Coppi Koblet, Bartali en Bobet met een zekere vrees tegen zo'n wed strijd opzien. Er zit altijd een element van onzekerheid in, waardoor de een bevoordeeld kan worden en de ander gehandicapt, Achter Wagtmans aanrijdend, In piasbuien, die af en toe een zondvloed- achtig karakter hadden, noteerden wij, dat hij na de eerste 25 km. 1 minuut verloren had op Coppi, die 3 minuten na hem te La Guerche was vertrokken. Na 35 km. lag Wagtmans 1 min 40 sec achter op de drie minuten voor hem gestarte Pezzi, die hij dus bezig was in te halen. Intussen had hij zelf bij deze kilometerpaal in totaal 1 min. 45 sec. op Coppi verloren. De Italiaan reed zeer sterk doch had toch enkele seconden verloren op de achter hem jagende Bobet, die 3 min. later was vertrokken Iets na Louvaines (51 km.) ging Wagt mans voorbij Pezzi, maar Coppi kwam steeds dichter bij, passeerde eerst zijn landgenoot en haalde toen ook Wagt mans in, precies 55 km. na de start. Even gingen beide renners opzitten om te drinken, toen zette Coppi door en lag hij spoedig weer in zijn gewone soepele cadans. Maar Wout liet zich niet zo heel gauw afschudden, en vele honderden meters volgde hij Fausto op korte afstand. Inzinking Toch leek het alsof hü een kleine In zinking kreeg. Coppi gleed verder en verder van hem weg, en Pezzi kwam hem wèer dicht op de hielen, tot op een kleine 20 meter. Wout zette de tanden op elkaar, kwam deze „ram" te boven en gaf Pezzi geen kans meer. Om ongeveer kwart" voor twee pas seerde Wagtmans kilometerpaal 75, hetgeen zeggen wilde dat hij deze 75 km. binnen de twee uur gereden had, met een gemiddelde dat boven de 38 km. per uur lag. Hij had toen vijf minuten op Coppi verloren en een prestatie geleverd, waarvoor geen en kele renner zich behoeft te schamen. Ten slotte kwam hij binnen in de tijd van 2 uur 12 min. 19 sec., waarmede hü zich elfde plaatste in het étappeklasse ment. Van de Nederlanders heeft hij het er het beste afgebracht, want de man uit St. Willebrord Wim van Est, die men als onze beste troefkaart beschouw de werd tijdens de rit door pech achter volgd. Niet minder dan drie maal heeft hij van fiets verwisseld, twee maal reed hij plat na 30 km. en een keer was een wiel scheef getrokken. In totaal zou het oponthoud misschien 3 minuten hebben geduurd, maar veel erger was, dat Van TENNIS D. Croll voorzitter intern, tennis-federatie Tijdens een te Den Haag gehouden •vergadering van de Internationale Lajwntennis Federation, de FTLT, is on ze landgenoot de 'heer D. Croll gekozen tot president van de internationale fe deratie. De heer Croll zal deze functie een jaar bekleden. Tot dusver was de heer Croll, die tevens voorzitter is van de Koninldijke Nederlandse Lawnten- nisbond, lid van het bestuur van de FILT. Hij volgt de Australiër Youdale als voorzitter op. WEDEROM NEDERLANDSE NEDER LAGEN TE EASTBOURNE Ook de tweede dag van het tennis- •tournooi te Eastbourne, waarbij volgens een puntensysteem wordt gespeeld, heeft de Nederlandse deelnemers geen overwinning gebracht. Rinkel verloor van McGregor (Austr.) met 4-6, 6-4, 6-1. Cocfcburn en Norgarb (Z. Afr.) sl. Rinkel en Dehnert (Ned.) 2-6, 6-3, 7-5. Cochet en Ohatrier (Frankr.) sl. Rinkel en Dehnert 6-3, 7-5. Australië leidt met 6 punten. ZWEMMEN NIEUW EUROPEES RECORD De Fransman Jean Boiteux is er te Marseille in geslaagd, het Europees record 400 meter vrije slag op zqn naam te brengen door een tijd voor zioh te laten afdrukken van 4 min. 33.3 sec Het oude record stond sedert 12 September 1947 op naam van zijn landgenoot Alex Jany, die er te Monte Carlo 4 min, en 35.2 sec. over deed. Tijd voor de lunch. Een der ver zorgers van de Nederlandse ploeg reikt Wim van Est onder het rijden een tas met mondvoorraad toe. WATERPOLO De Zijl klopt rivaal Zwemlust Gisteravond heeft de Zijl in een kei harde cn toch aantrekkelijke wed strijd revanche genomen op het in haar afdeling ongeslagen Zwemlust. Toen met een 4-3 Leidse voorsprong, een halve minuut voor het einde. Joop Blansjaar uit het water werd gestuurd, stonden alle Leidse harten stil. De door de Utrechtse rechtsvoor genomen strafworp werd door Dragt echter op meesterlijke wijze onscha delijk gemaakt. De Zijl verdedigde zich nog even met de rug tegen de muur, maar wist verdere Utrechtse doelpunten te voorkomen. Direct na het ultawemmen gaven de Leidse spelers te kennen, hun huid duur te zullen verkopen. Uit een fraaie combinatie tussen Prevoo en Steehou wer deponeerde laatstgenoemde de bal onhoudbaar achter de Zwemlust-doel- man 1-0. Een tegenaanval van de, gas ten gaf echter ook Dragt het nakijken (1-1). Weer kwam de Zijl terug. Een naar voren geplaatste bal kon Steehou wer niet vrij krijgen, maar de inmid dels opgezwommen Prevoo bemaohtigde het leer en scoorde 2-1. Nog voor de rust vergrootte Steehouwer, nadat de Utreohtse niidachter uit het water was gestuurd, uit een strafworp ae voor sprong tot 3-1. Na de hervatting kwam Zwemlust gevaarlijk opzetten en probeerde te lllllllllllllllinilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Uitslag 7e etappe (RENNES—ANGERS) 1. Koblet (Zw.) 2 uur 5 min. 40 sec; 2. Bobet (Fr.) 20.6.09; 3. Coppi (It.) 2.06.44; 4 Magni (It.) 2.08.32; 5. Barbotin (Fr.) 2.09.33; 6 Gold- schmidt (Lxu.) 2 10,43; 7. Bartali (It.) 2,10,54; 8. Biagloni (It.) 2,11,21; 9. Geminiani (Fr.) 2,11,36; 10. Lucien Lazarides (Fr.) 2,11,55; 11. Wagtmans (Nederland) 2,12,19; 21. Van Est (Nederland) 21,3,33; 57. Voorting (Ned.) 2,18,40; 60. Pe ters (Ned.) 2,18,47; 93. Dekkers (Ned.) 2.23.18; 98. Faanhof (Ned.) 2.24.24. Dielissen bezette de 109e plaats met een tijd van 2.31.25, welke een achterstand op de winnaar in houdt van meer dan 15 procent. Dielissen is daarom evenals Fer nandez (Nrd-Afrika), Chapatte (Parijs), Soler (Nrd-Afr). Queug- net (He de France), Kebaili (Nrd- Afrika), Bi ver Lux.) uit de course genomen. ALGEMEEN KLASSEMENT. 1. Levèque (West-Zuid-West) 37,43,43 2. Bauvin (Oost-Zuid- Oost) 37,45.02; 3. Koblet (Zw.) 37,50,55; 4. Lucien Lazarides (Fr.) 37,50,57; 5. Biagioni (It.) 37,1,40; 6. Demulder 37,51.57; 7. Bobet 37.52,24; 8. Coppi (It.) 37,52,59; 9. Muller (Frankr.) 37,53,13; 10. Car- rea (It.) 37,53,31; 11. Magni (It.) 37.54,47; 12. Diederick (Lux.) 37,54,49; 13 Castelin (Oost-Zuid- Oost) 37,55,20; 14. Van Est (Ned.) 3755,22; 22. Wagtmans (Nederl.) 37,59,07; 66. Peters (Ned.) 38,11,07; 72. Faanhof (Ned.) 38,14,01; 82. Voorting (Ned.) 38,19,49; 91. Dek kers (Ned.) 38,25,04. ALGEMEEN PLOEGENKLASSEMENT 1. Frankrijk 113,19.01; 2. Italië 113,20,06: 3. W.-Z.-West (Frank rijk 113,2428; 4. België 113.36.52; 5. Oost-Zuid-Oost Frank. 113.39,20; 6. Zwitserland 113,4622; 7. Luxem burg 113.47,31; 8. Nederl. 113,55,35; 9. Ile de France 113.57,14; 10. Span je 114,0858: 11. Parijs 114.14.58; 12. Noord-Af ri ka 115.07.05. Illlllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Est telkens uit zijn cadans raakte, dat- zijn gang en zijn élan gebroken werden. Hij heeft moeten zwoegen om Sciardis, die drie minuten voor hem gestart was, in te halen. Drie maal keek hij hem in de rug en even zo vele malen moest hij wegens een mankement van zijn fiets stappen. Van Est vond, dat hij een slechte tijd gemaakt had en was er van overtuigd, dat hij zonder al die tegen slagen niet alleen Sciardis, maar ook Goasmat, 6 min voor hem van start ge gaan, gemakkelijk had kunnen passeren. PREDIKBEURTEN VOOR DONDERDAG Katwijk aan Zee Geref. Gem, (Re misestraat) 7.30 uur da M. van de Ket terij. van Alblasserdam. NED. HERV. KERK. Bedankt voor Amersfoort (vac. Jac. Vermaas) W. Vroeglndewey te Hulzen (N.H.). Voor Aalsmeer (3e pred.pl A J. v. Oost te Vriezenveen. Voor Krimpen a. d. Lek J. R. Cuperus te Doornspijk. Beroepen te Amersfoort (toez.) (vac. Jac. Vermaas) L. Blok te Kampen. Te Giesen-Rllswilk J. M. D. v. d. Berg. cand. cn hulppred. te Kerkdrlel. GEREF. KERKEN. Beroepen te Rotterdam-Charlols (5e pred.pl.) D. Roest te 's-Gravenhage-Oost Te OostemiJkerk C. Brilman, cand. te Borger (Dr.). Te Woubrugge H. M. Dercksen cand. te Harderwijk. Te Rot- terdam-Delfshaven (als evang.-pred.) dr J. C. A. v. Loon te Huizum (Fr.). Aangenomen naar Bennekom (vac. D. J. Ras) C. Verspuy te Riisoord. Naar Drilber C. J. v. Meulen. cand. te 's-Her- togenbosch. die bedankte voor Engwle- rum en voor Valkenswaard. GEREF. KERKEN ART. 31 K.O. Beroepen te Miinnertsga-Oudeblldtzill K. Detidens. cand te Kampen. Te Se- marang J. Kamphuls te Bunschoten- Spakenburg. CHR. GEREF. KERKEN. Tweetal te Arnhem B. Bllleveld. cand. te Haarlem en J. de Vuyst. ld. te Rot terdam. Tweetal te Barendrecht B. Bii- leveld. cand. te Haarlem en J. G. van Minnen te Hulzen (N.H.), Eeroepen te Maarssen en te Meppel J. de Vuyst cand. te Rotterdam. Te Noor deloos B. Biileveld cand. te Haarlem. BVANG LUTII, KERK. Aangenomen naar Deventer M. J. Heil- broek te Heerlen. GEREF. GEMEENTEN. Bedankt voor Kruiningen en voor Scherpenlsse A. de Blois te Rotterdam- Zuid. PROT. CHR. VER. VAN KOSTERS HIELD JAARVERGADER ING. Gisteren hield de Protestants Chr. Ver. van Kosters in Nederland haar jaarvergadering In één der biigebouwen van de Westerkerk te Arnhem. De voor zitter, de heer B. Kormellnk uit Utrecht, heette de vele aanwezige kos ters hartelijk welkom. in aansluiting waarop de overleden leden werden her dacht. Het jaarverslag van de secretaris was zeer bemoedigend. Een aantal sala riskwesties werd met gunstig resultaat opgelost. Ook ln de toekomst zal men blijven streven naar een verbetering ln de salarisregellng. Het financieel verslag meldde een ba tig saldo. De heer B. Kormellnk werd als voorzitter herkozen, terwijl de heer Van Halen uit Assen en Kok uit Almelo els nieuwe bestuursleden werden geko- De volgende jaarvergadering zal ln Assen worden gehouden. Onder de nog niet aangesloten kosters zal een krach tige actie worden ingezet. Boksverrassing in Londen In Earls Court te Londen behaalde de Britse middengewichtkampioen Randolph Turpin een ruime puntenzege op de wereldkampioen Ray Robin son in een gevecht over 15 ronden, met de wereldtitel als inzet. Turpin bracht tenminste 8 ronden op zijn naam. Het was Robinson's tweede neder laag in 130 wedstrijden. Goede tijden Overigens zijn er. onder stortbuien en onder een brandende zon, met wind te gen en met een bries van opzij, enkele zeer goede tijden gemaakt. En hoewrel de weersgesteldheid zoals gezegd voor allen lang niet gelijk was, is het toch zo gelopen dat de vier favorieten inder daad de vier ereplaatsen innamen. Bo bet liep bijna Wagtmans nog in en toen zijn tijd werd omgeroepen ging er een daverend gejuich op, want hij bleek over de 85 km. 5 seconden minder te hebben gedaan dan Coppi. De Fransen zaten nu in spanning te wachten totdat Koblet. die boven alle andere gevreesd werd en wiens tussentijden schitterend waren geweest, zou binnenkomen. Oorspronkelijk dacht men, dat Bobet de Zwitser met een seconde geslagen had en de populaire Fransman werd dan ook luidruchtig als winnaar ge vierd, maar des nachts ontdekten de wedstrijdcommissarissen, na een pro test van de Zwitserse ploegleider, dat zfj zich verrekend hadden. De tijd van Koblet bleek namelijk niet 2.06.40, zo als men eerst meende, maar 2.05.40, niet de Fransman, maar de Zwitser had gezegevierd! redden wat er te redden viel. Door fou tief overnemen in de Zijl-achterhoede kreeg de Ziwemlust-reohtsvoor gelegen heid met een fraai doelpunt de achter stand te verkleinen (3-2). De Zijl gaf zich echter niet gewon nen en na enige vergeefse aanvallen van beide zijden, gelukte het Steehou wer, na een fel 2 meter duel en onder luid gejuich, het 4e Le'ldse doelpunt te scoren (4-2). Weer kwam Zwemlust, na enig heen en weer golvend spel, met een antwoord: uit een verwarde situa tie wist de rechtsvoor te scoren (4-3). Daarna volgde het spelbeeld als bo ven aangegeven. Door deze Leidse overwinning hebben beide ploegen 2 verlliespunten. Verder werden gespeeld: De Zijl 3 - Zian 4 42, De Zijl 4— DVZ 2 2—3. Damkampioenschap van Leiden In de 3e ronde van het tournooi om het Damkampioenschap van Lelden speelden de hoofdklassers A. Sladek en W. Hulsman een onregelmatige opening. Sladek drong sterk op en nestelde zich op het centrum, waartegen Hulsman een om&lngellnestactiek toepaste De partij werd door Huisman Rewonnen. Tussen J. SlingerlandJ. Zaal werd het een flankspelpartli. waarin Slingerland voor deel wist te halen. De partij werd afge broken in een gunstige stand voor laatstgenoemde I. Teleng opende Hol lands tegen W. Heemskerk. Uit de ope ning wist Heemskerk voordeel te beha len en hti formeerde de halve liekstel- llng. In een 10 om 10 stand was Te- leng gedwongen een sohilf te offeren, waarna 1x11 spoedig de partij kon OP' geven. In de le klasse speelden H. Brouwer— W. Kleiln Sr een Hollandse opening, waarin al gauw van de bekende paden werd afgeweken. Door een fout van Kleiln kwam Brouwer 2 stukken voor en won lxij de partij. F. SchildM. Brinks speelden een onregelmatige opening, waarna er een Ingewikkelde stelling ontstond. F. Schild voerde een fraaie damslag uit. die door Brinks direct weer werd afgenomen, waarna de partii remise werd gegeven. Tussen J. de VinkB. v d. Putten werd het een klassieke partii. welke werd af gebroken ln een goede stand voor J. de Vink. De stand ln de kopgroepen is nu: Hoofdklasse 1: W. Hulsman. 4 punten uit 2. 2. W. Heemskerk 4 uit 3, 3/4. J. Slingerland en J Zaalberg 3 uit 2 plus 1 afgebroken le klasse: 1/2. M Brinks en H. Brou wer 4 uit 3. 3. C. B. Janssens 3 uit 2. A.s. Woensdag wordt de 4e ronde ge speeld ln de Muziekschool. Reeds onmiddellijk na de eerste gongslag liet Turpin zien dat hij er een ernstige zaak van wilde maken. Hij toonde zich niet in het minst ge ïmponeerd door de reputatie van zijn tegenstander en de typische show, waarmee deze de ring 'nad betreden. Binnen enkele seconden was er van de fraaie gepomadeerde kuil van Sugar Ray nog maar weinig over toen Turpin er enkele malen zijn vermaarde linksen door 'had gehaald. Toen de eerste ron de voorbij was had de felle Brit een kleine voorsprong. De ware Robinson zag men echter pas in de derde ronde toen hij Turpin's kaak trof met een linkse directe als een bliksemschicht. Turpin moest even zijn heil zoeken in de clinch en beide boksers kregen een waarschuwing wegens vasthouden. Ook de vierde ronde bracht slagenwisselin gen aan beide zijden zonder dat van een overwicht van een van beiden sprake was. maar daarna kwam Tur pin weer zo fel uit de hoek dat de Amerikaan enkele minuten lang door de ring werd gejaagd. Het gevecht groeide tot een titanenstrijd, waaraan de ware kenners hun hart ten volle konden ophalen. Sportsplintcrs Op de Vigorellibaan te Milaan werden internationale wielerwedstrij den gehouden, waaraan werd deelgeno men door onze landgenoot van Vliet, die als winnaar uit de strijd te voor schijn kwam voor Harris en Patterson. CRICKET ENGELAND WINT DERDE TEST MATCH Engeland versloeg Zuid Afrika met 9 wickets in de derde testmatch tussen beide ploegen. Op de tweede innings had Engeland voor een overwinning voldoende aan 139 runs. Voor het verlies van slechts een wicket wisten de Engelse batslie- den met 142 runs de overwinning in de wacht te slepen, dank zij vooral het uitstekende werk van Hutton. De zevende ronde zou van beslis sende betekenis worden. Met een van zijn beruchte linkse „specials" sloeg Turbln een hevig bloedende wonde bo ven Robinson's linker oog. Het was duidelijk merkbaar, dat de wereld kampioen pijn leed en er gebrand op was zjjn tegenstander deze belediging van gelaat en reputatie betaald te zetten. Met rechtse en linkse zwaaislagen stortte hij zioh in de aanval, maar Turpin liet dit bombardement rustig over zich heengaan en met zijn tac tische en hechte verdediging slaagde hij er zelfs in de ronde op zijn naam te brengen. Voor Rcbinson was het duidelijk met deze oogwond zou het niet mogelijk zijn een puntenzege te behalen, dus was er maar één keuze; een snelle knock out of het verlies van de titel. Robinson kwam als een tijger uit zijn hoek toen de gong voor de achtste ronde sloeg. Linkse en rechtse hoe ken flitsten naar het hoofd van zijn uitdager, die hem echter stevig van repliek diende met een knallende rechtse op de maag en een venijnige stoot op het gelaat, welke de oog- wond opnieuw opende. Een korte periode van herstel van de wereldkampioen volgde en in de elfde ronde en de twaalfde ronde haalde hij een belangrijk deel van zijn achter stand weer in. Er was op dat moment nog een 'kans op een uitspraak: onbe slist. Maar na de dertiende ronde was 'het pleit zo goed als beslist. Opnieuw werd Robinson's oogwond opengehaald en met moeite kwam hij de drie minuten door. De laatste twee ronden brachten nog opmerkelijk veel activiteit van bei de boksers, maar toen het einde daar was, was geen twijfel mogelijk. De scheidsrechter liep rechtstreeks naar Turpin en presenteerde de Brit als de nieuwe wereldkampioen. Nooit is een winnaar enthousiaster toegeuicht dan Turpin na zijn prach tige zege op de onoverwinnelijk be schouwde Sugar Ray. Earls Court schudde op zijn grondvesten in een tumult dat minuten lang aanhield. Na afloop werd bekend gemaakt dat een revanchewedstrijd Turpin-Robinson zal worden gehouden op 26 September as. in het Yankeestadion te New York. Zware straffen voor verloofden De Haagse rechtbank legde een 21- jarig dienstmeisje een gevangenisstraf van 9 maanden, waarvan drie voorwaar delijk (en met aftrek) op. omdat zij op aandringen van haar verloofde kostbare sieraden had ontvreemd bij haar me vrouw De verloofde, die sieraden had verkocht en bovendien zijn a.s. schoon zuster f 100 lichter had gemaakt, werd tot 1 jaar en 6 maanden gevangenis straf veroordeeld. Wegens heling en sohuldheling legde de Haagse rechtbank een horlogemaker te Hillegom 3 maan den gevangenisstraf op. VERKEERSONGEVAL BIJ VIADUCT. „Deze man is een gevaar op de weg," zei de Officier van Justitie bü de Haagse rechtbank in de zaak tegen een 32-jarige Amsterdamse chauffeur, aan wie dood door schuld ten last» was gelegd. Met een hoogbeladen vrachtauto had hü op 1 Maart jl. op de Rüks- straatweg te Wassenaar gereden, ko mend uit de richting Leiden. Voor het viaduct sloeg hü plotseling linka af en merkte daarbü niet de motor- rüder op. die van de andere richting naderde. Deze reed tégen de flank van de wagen en overleed ter plaatse aan de gevolgen. Een getuige zeide, dat verd. midden op de weg had gereden met een snel heid van 70 km alvorens linksaf te slaan. „Ik heb de motorrijder niet ge zien', zei verd. Een halfjaar tevoren was verd. ook reeds veroordeeld wegens het veroorzaken van een verkeersongeval. De Officier van Justitie achtte de sohuld van verd. bewezen en vond het onderzoek voor de rechtbank zeer nut tig, omdat men nu de mentaliteit van verd. kende. Er is bij hem weinig schuld gevoel aanwezig. Hü eiste een maand hechtenis en 1 maand intrekking van het rijbewijs. De rechtbank zal 17 Juli a.s. uitspraak doen. Nederlandse hoogleraren terug naar Makassar? Het Indonesische Ministerie van On derwas heeft gisteravond telegrammen gezonden aan de hoogleraren van de sociaal-economische faculteit te Ma kassar, die thans in Nederland zijn, met het dringend verzoek naar Indo nesië terug te keren voor hervatting van de werkzaamheden aan de facul teit te Makassar. De nieuwe gouverneur van Celebes, Soediro, deelde mede, dat de professo ren en docenten om veiligheidsredenen naar Nederland waren vertrokken met het gevolg, dat 67 studenten met- de handen in de schoot zitten. Telegrammen zü'n gezonden aan de professoren Hanrath, Versluis, de Heer, Winkelman en aan de docenten mr Nittel en mej. drs Kals. De faoulteit is sinds Augustus jJ. ge sloten in verband met de affaire Ab- doel Azkz. INDONESISCHE CADETTEN VOOR OPLEIDING NAAR ONS LAND. „De landmacht van de Indonesische strüdkraohten zal binnenkort cadetten naar Nederland zenden voor de oplei ding aan de Kon. Militaire Academie", aldus een woordvoerder van het Ministerie van Defensie. De land macht is thans met de inschrijvingen begonnen. Na hun opleiding zullen de cadetten als beroepsofficieren in de In donesische Landmacht worden opgeno men. De woordvoerder zeide. dat ook jongelieden voor opleiding tot reserve officieren naar Nederland gezonden zullen worden. GEVRAAGD Motorboot te huur gevraagd van 22 tot 28 Juli. liefst met kajuit. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 6043 k. Gevraagd een net dagmeis je. voor de huishouding:. Mevr. v. d. Zanden. Bree straat 149. Gevraagd flinke dagdienst- bode. wegens vertrek v. d. tegenwoordige naar eldens. Mevr. v. Gelderen, Zoeter - woudse Singel 54. Gevraagd, wegens ziekte d-er tegenwoordige een nette werkster. Dinsdag en Vrijdag, of meisje voor halve dagen, elke dag. Kempenaerstr. 41. Oegsteeest. Juffr., m. 1., b. b. h. h„ zoekt zlt-elaapkamertje. z. p. Br. Bur. van dit Blad onder No. 1489 k. Jong meisje gevraagd voor de morgenuren, Aanmelden: J. B. de Rooll. Bernhardkade 18 A Jong gelu vrouw vraagt oor de middag of avond' werk voor het schoonhouden van kantoorlokalen of let6 dei-gelijks, ook al eerder als verkoopster werkzaam ge weest. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 1506 k. f. 750.ter leen gevraagd, tenen goede rente. Afl. binnen een Jaar. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 1508 k. Huishoudster. In gezin, bestaande uit man en twee schoolgaande kinderen (meis jes) wordt zo spoedig moge- lltk een nette huishoudster gevraagd. Ned. Herv. of Ger. Godsdienst. Leeftijd tot 55 j. Br Bur. v. d. Blad No. 1515 k Een hulp in de huishou ding gevraagd, ln klein ge zin. niet Jonger dan 18 j. Buys Ballotstraat 33 (Profes- sorenwilk). Woonschip te huur gevr., I van 1 t/m. 10 Augustus, de Kaag of omtrek. Brieven Bur. van dit Blad No 1520 k. Welke wed. of juffr.. mid- delb. leeft.. P.G.. m. kl. pen- sloen. kan bil bej. eohtp. te i Voorburg, tegen kost en lnw. en event, kl. verg. hulshou- j d-lng op zich nemen. Veel vriie tlid. Brieven v. Kempenstr. 13 1 Voorschoten. I Lerares vraagt per 1 Sept. gemeub. of gestoff. kamer z. p. Geen beroepsp. Brieven m. pril6opg. Potgleterstr. 6. Eind hoven. Meisje, 2 Jaar U.L.O. zoekt een haar passende betrekking Br. Bur. v. d. Blad No. 1550 k Dame, m. 1. (middenstand) zou gaarne nu of later de verzorging van huishouding op zich nemen bli Dame. Heer of klein gezin. Brieven Agent schap L. D.. Wassenaar. L. G. Kok. v. >d. Duin v. Maasdam straat 16. AANGEBODEN Houtwormen motten en andere insecten ln Uw meu belen of ln Uw woonhuis wor den door ons radicaal ver delgd. voleens de nieuwste Amerikaanse methode Moder- ne Gaskamer. Klelne's Che mische Fabriek. Lammen- schanswee 10. Lelden. Telef 25738. ..Roeloe" geeft de hoogste prils voor goud. zilver en 1u- welen. Grote keuze ln verlo vingsringen. gouden, zilveren en verzilverde artikelen. Het adres voor alle reparaties en uurwerken Steenstraat 16 Laat ons Uw meubelen eens nakliken. Wil overtrek ken Uw meubelen met prima vooroorlogse stof. Kleur naar keuze. Ook Uw adres voor lijmen, beitsen enz. Stoffeer- deril en meubelmakerllI. v. d. Blom. Kort Galgewater 2. Lelden. Telef. 22291. Solex verhuur. All-Rlsk verz. ook 1 tandem met mo tor. T. v. d. Sluis, Zeeman laan 39. Tel. 26281. Bespreek vroegtijdig. Uw schoenen stuk? Wat een geluk dat ..Cowboy" bestaat. Die weet raad! Knellende schoenen? Wi| kunnen uw schoenen vergroten en verbre den Modelschoenmakerij ..Cowboy". Nieuwe Rijn 79. Telef. 23402. Lelden. Vacantie? 5-pers. Ford te huur. zonder chauffeur! Uitsl. per dag of langer. Laat U rij den naar Uw vacantie-adres ln onze nieuwste auto's met chauffeur. Vr. lnl. De Jong. Zeemanlaan 12 a. Tel. 23055. Aangeboden grote gest. zlt-sl.kamer met vrije keuken op l6te stand. Singel, voor dame of bej. echtpaar. Br. Bur. van dit Blad No. 1492 k Te koop aquarium 80-50-40 met vla en toebehoren, tegen aannemelilk bod. Tussen half- aoht en acht. Vondellaan 26. Leiden. Vacantie Hilversum. Gelicel vril huis te huur aangeboden, mooie omgeving. gezellige stand. 6 7 bedden. Van 21 Juli11 Aug. f. 15Ö.Brie ven Bur. van dit Blad onder No. 1491 k. Jonge Boxer te koop. gec. staart. 6 w. Te zien na 8 u. Coornhertstraat 35. Lelden. Wringerrollen. Uw oude wringerrol wordt door ons on der ganantle opnieuw voor U bekleed met witte rubber. Gratis monteren. Ook ln nieuwe wringers grote sorte ring. Langezaal. Stille Rijn 7 Telef. 26545. Te koop moderne kinder commode met spiegelopstand, tafel en stoel f. 55. nieuw damesrijwiel compleet met lamp enz., gekost f 195 nu f 95. bekleden stoelen f 5. 2- persoons bed stel f 27,50, 1- pers. f 15. solide rijwielen f.20 en f.25 Hoolgraoht 55 (Geen winkelhuls). Extra aanbieding! Ons re clame blok prima schrhfpa- pier. inhoud 50 vel en 25 pri ma witte envel, slechts f. 1.15 Onze school-\ulpen met dou blé-pen nu slechts f2.75. Luxe doos post gekleurd fl.50 A. A. Verhoog. Kantoorboekh. Haarlemmerstr. 29. Tel. 22197 Rijwielen. Te koop prima dames-, heren-, meisjes- en Jongensrijwlel leeftijd 10 Jaar. Nieuw herenrljwlel compleet met lamp van f. 189 50 voor f.115. Wij kopen ook Uw oude rtlwlel. Levendaal 47. hoek Oranjeboomstraat. Lel den. Geslaagd? En U krijgt een horloge? Kies dan kwaliteit voor Uw geld door een horlo- Re te kopen bij de Leidse Uurwerken Kliniek. Lage Rijn dijk 8 Reeds voor f. 24.75 een prima horloge met 1 jaar schriftelijke garantie. Herenrljwlel. kinderwagen, swagger. H.rljwlel als nieuw, geheel compleet met Philips lamp f. 80: prachtige kinder wagen. blauw, met regenzeil tje f. 50. 3/4 swagger, weinig gedragen f. 17.50. maat 46. Lage Rijndijk 80. Kinderwagen te koop. licht grils. z. g. a. n. met matrasje en slerdeken. Na 7 uur. Zweistra. St-adhouderslaan 23 Leiden Katwijk aan Zee. Te huur een ruim gem. vril huls. Dicht aan Zee en Duin. Juli nog vril. 7 bedden. Brieven Bur van dit Blad No. 6028 k Aangeboden bloemkool- planten. Lecerf. Bij W. Brus- see. Langevaart 10. Tel. 2353. Rijnsburg. DIVERSEN Op naar de tent a. d. He rengracht. Zondag as. 10 en 7 uur tot Zondag 22 Juli iede re avond 8 uur zang. muziek. Ds allerlei kerken, kringen. Uno Sancfca! U waohten goede uren. Zaterdag 8 uur opening met openbaar gebedsuur in die tent. Lezingen: Het Boek van Mormon. - Hebben alle ker ken. geloven en secten gelijk of is er maar één ware? Woensdag 11 Juli. 's avonds 8.30. Nieuwstraat 28. Allen welkom, Vriie toegang. Woningriill. Vrjj huls ge zocht .ln omgeving van Lei den voor Idem Den Helder. Voor 3-hoeksruil vriie hulzen beschikbaar te Apeldoorn. Arnhem. Eerbeek (Gld.) en Rotterdam. Br. of lnl Levendaal 78 A. Lelden. Te huur aangeb. op eerste stand. 2e et bev. 4 k., vriie k. en zolder, gebr. badk. ene. v. Gevr. etage, minstens 2 kamers en k. Brieven Bur. v. d. Bla<i onder No. 1493 k. HuwelJJt. Alleenwonende Jongeman. 30 Jaar. z. k. m. meisje. 2530 Jaar (G.G. of N.H om na wederzijds goed vinden een huwelijk aan te gaan. Brief met foto (op ere woord geretourn.) aan het Bur. van dit Blad No. 1503 k Aangeboden Lelden modern heel huls. bev. kamer suite, vest. gang. Br .zeel keuken, plaats, tuin. 3 slaapk.. 1 met v. wastafel, douchecel, bal- con, gr. zolder ln ruil dito huls. liefst Leiderdorp of H. Ri Indijk Zoeterwoude. Brie ven Bur. van dit Blad onder No. 1505 k. Leger des Hells, Hooigr. 30. Bezoekt Zondaar a.s. vm. 10 en 's avonds 7 30 uur de bijzon dere samenkomsten. Majoor en Mevrouw Beunders die ruim 25 jaar op het Zen- dlngsveld werkten, lelden de ze diensten. Toegang vril. Jongem. Zuiderling, 27 j„ z. k. m. met aardig meisje, geech. vr. of oneeh. moeder met een kind geen bezw.. lt. 2127 J. Br. met foto, welke belde op erew. ret. Bur. van dit Blad onder No. 1476 k. Een bekend Psychometriste en helderziende houdt zlttlne op Donderdag van 2 tot 8 u. Levendaal 78 a. bovenste bel. Ook volgens afspraak. WonlngruH. Aangeb. te Arnhem, heel huls. bev. ka mer en suite, keuken 3 sl.k. zolder, tuin. schuur, f.6 10 p. w. Goede stand. Gevr. huls in Lelden. Br. Veronicastr. 25 Arnhem.

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 4