Prachtige vijfde plaats voor Peters Laga door zege op Barcelona in eindstrijd Grand Fransman Meunier winnaar te Le Treport Balans voor Nederlanders niet ongunstig Nationale wedstrijden met lijnbestuurde modelvliegtuigen in Leidse Hout Enthousiast Alphen begroette de Laurarijders Bloemenhulde voor bijzondere deelnemers en Ambonezen Heel Delftin Henley 90ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Zaterdag 7 Juli 1951 Derde Blad No. 27347 (Van een speciale verslaggever). In vroegere jaren zijn de tweede en derde étappe van de Ronde van Frankrijk menigmaal fataal geweest, omdat verscheidene renners daarna reeds een zeer aanzienlijke achterstand in de algemene klassering hadden verkregen. Bovendien bleek in die gevallen duidelijk, dat onze vertegenwoordigers niet de nodige kilometers in hun benen hadden zitten. Zij moesten zich toentertijd in de eerste drie dagen inrijden en bij vele uitlooppogingen en een hoog tempo kostte dit aan de minder sterke leden van de ploeg een belangrijke achterstand in tijd. Nu er in deze 38e ronde van Frankrijk drie étappes achter de rug zijn en de renners ongeveer 600 kilometer hebben afgelegd, met een vrij moeilijke tweede étappe er bij, mag de balans, voor de Nederlandse ploeg opgemaakt, zeker niet ongunstig heten. Weliswaar heeft ploegleider Pellenaars reeds een man verloren, maar daar staat tegenover, dat de overige leden van de ploeg, in het bijzonder Van Est, Wagtmans, Peters en Dekkers door hun verrichtingen in deze drie dagen de aandacht op zich hebben gevestigd. Nederland telt weer mee en de prachtige vijfde plaats van Peters hij won gisteren duide lijk, met een wiellengte, de sprint van het peloton te Treport-les-Bains en niet Ockers, zoals verkeerd werd geannonceerd zal de overige leden van de ploeg een hart onder de riem steken. Trouwens, behalve Dielissen kwamen alle andere landgenoten Bonder grote achterstand de boulevard van het aar dige badplaatsje, aan de voet van de •majestueuze krijtrotsen gelegen, oprij den, de meesten in het grote peloton. Wij schreven, dat ook Wagtmans de aandacht op zioh had gevestigd. Op de eerste 100 kilometer had hij een moe dige poging gedaan na het passeren van de Belgisoh-Franse grens by Hal- duin, om los te komen en aanvankelijk I gelukte het ook, tezamen met de Belg Rosseel. Zy haalden de vluchteling 1 Zaaf, de hl België woonachtige Noord- Afrikaan in en met drie man ging het verder, de voorsprong op het peloton, dat nauwelijks aandacht aan deze drie •man schonk, vergrotend. Wagtmans deed verreweg het zwaarste werk van de drie, tot een lekke band hem dwong zich in het peloton te laten terugvallen. „Ik ga niet meer" Dielissen zat de laatste 25 kilometer in moeilijkheden. Bij elke lichte stij ging moest hjj lossen en toen Kees Pellenaars zich met zijn jeep liet af zakken, om hem aan te moedigen, kon de Eindhovenaar slechts klagen: „Ik ga niet meer, ik ga niet meer". Als men Kees Pellenaars goed kent, zal het duideiyk zijn, dat deze zich niet by een dergelijke ontmoedigende uitspraak zou kunnen neerleggen. Op zijn rondborstige wijze bracht hy zijn pupil aan het verstand, dat hij moest doorzetten, dat zijn achterstand heus niet zo groot was, als hij wellicht dacht. En die stevige woorden van Pellenaars hebben de Eindhovenaar gered. Want hij zette door en toen hij dc eindstreep passeerde was hij on geveer 9 minuten achter op de win naar Mcunier. Voor tijdoverscihryding behoefde Die lissen dus in het geheel niet bang te zijn, al wordt boegegeven, dat de ren ners er ditmaal een kalm uitstapje van hebben gemaakt. Want een uur te laat op het tydsohema ging de winnaar pas door de finish. Peters was heftig -ver ontwaardigd, toen wy hem by de finish waar hy het frisse spuitwater met gul zige slokken naar binnen werkte, ver telden, dat de commissarissen van aan komst hem niet als winnaar van de sprint van het peloton had geplaatst, maar als 2de, achter Ockers. Het was ontzettend moeilyk om te sprinten in de groep zed hjj. Iedereen was aan het douwen en voor dat ik vry kwam om oe sprint aan te zetten was de streep al in zicht. Maar ik wist zeker, dat ik Ockers heb geslagen, ik bleef in het midden en hij was rechts van mij. De foto zal het wel bewijzen, deze fout, voeg de hy er aan toe, dat de boulevard te smal en te kort was voor de aan komst van het gehele peloton werd bewezen door de ernstige valparty, welke ontstond, toen de groep de laat ste bocht voor de boulevard inreed. Daar kwamen enkele renners ten val, de 31-jarige Quentin van de Ile-de- France ploeg werd zo ernstig aan het hoofd gewond, dat men hem naar de finish moest dragen. Enorme belangstelling Tot aan Kortrijk ging het parcours, na de start te Gent, over de grote be tonweg, die zo egaal als een wielerbaan is. Het was tamedyk warm weer, met nogal veel zon en een straf windje uit West, Noord-Westelijke richting, dat de renners een steun in de rug gaf, als het niet van terzyde kwam. Een enorme mensenmassa was op de been en tot aan de Franse grens toe zag men nauwelijks een gaping in de hagen toeschouwers aan weers kanten van de weg. Toch schijnt het, dat de doortocht van de Tour te Gent, waarvoor de gemeente ander half millioen franse francs aan de or ganisatoren had betaald, een deficit heeft opgeleverd, alhoewel de publie ke belangstelling daar eveneens over weldigend had geleken. De eerste ontsnappingspoging kwam voor rekening van Abdelkader Zaal, niet te verwarren met zijn maat Abdel kader Abbes, eveneens behorend tot het gebronste Noord-Afrikaanse gezelschap, waarvan sommige leden zioh onderweg nogal eens duchtig plegen te roeren en daardoor zeker bijdragen bot verleven diging van de stryd. Deze Zaaf dan Slipte als een donkere schaduw weg in de buurt van Spriete, 28 kilometer van de start. Niemand ran zijn concurren ten nam er aanvankeiyk enige notie van en 20 kon de vluchteling zonder veel moeite verscheidene honderden ki- lometeu-s voorsprong nemen. Toen kreeg hij gezelschap van Rossel en Wagtmans, die ook wel wat voelden voor een avon tuurtje en hem op de beruchte Vlaamse kasseien braaf aan kop aflosten. Bij Comines, 9 kilometer voorby de Belgisoh-Franse grens en 58 kilometer van de start, hebben wy de positie op genomen. De lachende Wagtmans en zijn twee maats hadden hier 1 min. 45 sec. voorsprong, wat er op wees, dat het peloton het tempo iets verhoogd had, want het verschil was al groter ge weest.. Bij Armen tier es was het pelo ton weer teruggezakt op 2% minuut en geestdriftig toegejuicht door tienduizen den en tienduizenden Fransen alle levende zielen van het stadje stonden aan de weg, juichend en gesticulerend gooide het trio er nog een schepje bovenop. Zaaf kwam in moeilykheden, toen hy zich op een doodlopend fietspad had gewaagd en letterlijk door het publiek moest breken om weer op dc weg te komen, nauwelyks een auto ontwijkend, waarvan de bestuurder hem tot zijn schrik plotseling voor zyn radiateur zag opduiken. Hij ver loor een honderd meter, maar de twee anderen wachtten tot hy weer contact had. Onze Afrikaan ging er meteen van door want hy had een nabije premie geroken, die hij dan ook inpikte. Lekke band Wout Wagtmans zat vaak aan kop, hy draaide uitstekend en lachte zo vaak wij hem passeerden. Maar het lachen verging hem in de buurt van Sallly op 81 km., want daar kreeg hij een lekke band, hetgeen betekende dat de ontsnapping wat hem betrof ten einde was. Hij kon niet anders doen dan zich laten terugvallen in het peloton. Door dit incident verloor Zaaf eveneens con tact met Rosseel, die in hetzelfde stugge tempo bleef doortrappen. Abdelkader zakte honderden meters af, maar hij zette de blinkend witte tanden op el kaar en kreeg de Befg bij Gorgue wéér te pakken. En nu was dit intermezzo voer Rosseel eveneens geëindigd. Hy stapte bij een boerdery af om te drin ken, en ging toen met de handen om hoog rustig verder met de bedoeling zich te laten inlopen. En zo bleef Zaaf, die het initiatief voor de ontsnapping had genomen, al leen als kopman over en passeerde Bethume, op 102 km., ongeveer 4 mi nuten voordat de hoofdgroep er aan kwam. En het verschil werd groter, omdat men zich in het peloton, gezien de vorige ervaringen, niet druk maakte over zyn vlucht. Stormachtig toegejuicht door de drommen toeschouwers die hun best deden om te bewijzen en daar wat ons betreft ook in slaagden dat de koelheid van de Noordelijke Fran sen een legende is, zodra het over wielrennen gaat en in het langgerek te stadje Bruay, op 111 km., zes rijen diep op de trottoirs stonden, zette de Marokkaan zyn eenzame vlucht voort. De kale plek op zyn bol glom in zyn hals, op zijn forse benen kleefde het stof van de weg, hy proeste en pufte, terwijl hij zich naar boven werkte te gen de heuveltjes van Artois op. maar het applaus inspireerde hem en hy liep nog verder uit tot ruim 4% minuut. Maar hij verbruikte zodoende ook zijn laatste reserves en by de bevoorradings- post van Saint-Pol op 131 km., moest Uilslag 3e etappe GE.VT—TREPORT LES BAIN'S. 1. Meunier (Frank. West-Zuid- West) 7.05.14 (met bonificatie: 7.04.14); 2. Rossi (Zwits.) z.t. (met bonificatie: 7.04.44); 3. Kemp (Lux) z.t.; 4. Bauvin (Frankr. Oost Zuid Oost) z.t.; 5. Peters (Ned.) z.t., 6. Ockers (Belg.) 7.06,12; 7. Gueguen (Frankr.) z.t.; 8. Remy (Frankr.) z.t.; 9. ex aequo in 7.06.12: een groep van ongeveer 80 renners met ojn. onze landgenoten Dekkers, Faanhof, Van Est, Voorting en Wagtmans; 109 Dielissen (Nea.) 7.14.50. ALG. KLASSEMENT. 1. Diederich (Lux.) 19 uur 8 sec; 2. Ockers (Belg.) 19.02.49; 3. Meu nier (West Zuid West) 19.03.00; 4. Redolfi (He de France) 19.03.36; 5. Bauvin (Oost Zuid Oost) 19 03.52; 6. Rossi (Zwits.) 19.04.00; 7. Gemi- niani (Frankr.) 19,04,29 8. Demul- der (Bel.g) 19.04.35 9. Kemp (Lux) 19.04.44; 10. Marinelli (lie de Fran ce) 19 04.49; 11. Desbats (West Zuid West) z.t.; 12. Huber (Zwitserland) 19 04.50; 13. ex aequo; Remy (Frankr,) 19.04.58, Bartali (It.), Coppi (It.) Magni (It.), Koblet (Zwits.), Derycke (Belg.), Rosseel (Begl.), Baldassari (Frankr.), Bo- bet (Frankr.), Gauthier (Frankr). Lucien Lazarides (Frankryk). Beyaerts (He de France), allen in dezelfde tijd als Remy. 27. Wagt mans (Ned.) 19.05.31. Faanhof is 53e ex aequo met de Zwitsers Geo Weilenmann en Sommer in 19.08.20 80. Peters (Ned.) 19.11.03; 82. Van Est (Ned.) 19.13.30; 90. Dekkers (Ned.) 19.17.05; 103. Voorting (Ned.) 19.20.28; 114. Dielissen (Ned.) 19.29.47. Hoewel Vrydagmorgen werd me degedeeld, dat het viertal Renaud (Parijs), Chateau (Parijs), E. Ro driguez (Spanje) en Schoenmakers (Ned.) toch nog toestemming had gekregen de Tour voort te zetten, bleek later, dat de wedstrydcom- missarissen hun aanvankeiyk ge nomen besluit niet hadden gewij zigd, zodat de vier renners niet zyn vertrokken. hij het hoofd buigen zonder dat men eigenlijk een jacht gemaakt had. De vertraging op het tijdschema was hier al aanzienlijk, meer dan drie kwar tier. Alle favorieten hokten by elkaar, de zeven Nederlanders zaten In de groep, ook Dielissen, die even voor Bethune een leklïe band gerepareerd had en alleen weer ingelopen was. Er gebeurde daarna een hele tyd niets, wat het vermelden waard was. Alle strydvuur scheen by de renners gedoofd, ze maakten van de rit een tourtocht en peddelden met een vaartje van amper 30 kilometer door het bos en heuvelland tussen Saint-Pol en Auxi-le-Chateau. Na Abbeville demarreerde d* Zwitser Rossi, de winnaar van de eerste étappe. Niemand pakte zijn wiel en hij ging al leen door, hard spurtend, zodat hij in korte tijd volkomen los was. Te Mian- nay, 193 km. van de start en 26 kilome ter voor de finish had hij een voor sprong van 1 min. 50 sec. op het pelo ton. Maar nu sprongen er plotseling tal van renners weg en zetten de achter volging in: Kemp. die meeging om zijn maat te steunen, Meunier van de Fran ss West-Zuid-West ploeg en Bauvin van Oost-Zuid-Oost. Cogan had al eerder gedemarreerd en lag in tweede positie. Een dolle jacht werd ontketend. Het hele peloton raakte In rep en roer en over de sterk stijgende en dalend? wegen van de laatste tien kilometer stormde alles op dc finish te Treport af. Vier renners arriveer den daar in een trosje, Meunier, Ros si, Kemp en Bauvin en het was in deze volgorde dat zy over de streep gingen. Daarna, met bijna een mi nuut achterstand kwam het peloton aanzetten, aangevoerd door Gerard Peters, die ln een prachtige spurt de Belg Ockers gedecideerd sloeg. GOLF Intern, kampioenschappen begonnen Op de banen van de Hilversumse Golfclub begon gisteren het interna tionaal amateur Golfkamploenschap voor heren. Vierentwintig spelers, on der wie 10 buitenlanders hebben inge schreven. De uitslagen van de eerste dag lul den: O. van Zinnicq Bergmann (Nederland) wint met 2 en 1 van Jhr. A. Calcoen van Limmen (Nederland); H. Swane (Ned.) wint met 7 en 6 van G. S. Sea- bury (VS); J. F. Dudok v. Heel (Ned.) wint met 6 en 5 van R. Alberdingk Thijm (Ned.); H. Tissies (Duitsland) wint met 3 en 1 van F. Alvarez (Fr); J Laine (Ned.) wint met 2 en 1 van H. Mignot (Ned.) Te Utrecht, op de banen van „De Pan", werd een aanvang gemaakt met het internationaal dameskampioen schap. Eerste uitslagen: Mevr. J. Abbeloos (België) wint van mevr. V. G. A. Ink- son (Ned.) met 5 en 4; Mevr. E. Ho- wett (Engeland) wint van mevr. A. Staal (Ned) met 4 en 3; mevr. T. Swa ne (Ned.) wint van mevr. E. D. Roe- lands (Ned.) met 4 en 2; mej. M. van Gissen (Ned.) wint van mevr. A. Schiff (Ned.) met 6 en 5; mevr. IJ. Dudok van Heel (Ned.) wint van mej. J. Felberg (Ned.) met 4 en 3. Vier da mes hadden een walk over. Om de Leidsch Dagblad-wisselbeker Een vliegles voor winnaar beginnelingen wedstrijd Op Zaterdag 14 Juli a.s worden op het hoofdterrein van het sportpark Leidse Hout nationale wedstrijden voor lijnbestuurde modelvliegtuigen gehouden. De Leidse Luchtvaart Club, welke 12 Mei j.l. 15 jaar be stond, organiseert deze wedstryden in samenwerking met de stichting „De Mens en zijn Vrye Tyd". Op het programma staan kunstvluchtcn, waarvoor de Directie van ons Blad een wisselbeker beschikbaar stelde, en snelheidswedstrijden, waarin om „Blauwe Wimpels" gekampt wordt. De snelheidswedstrijd wordt gevlogen in 3 klassen; 02'_- c.c. (snelheid 140 tot 150 kun.); 2' j tot 5 c.c. (150 tot 190 k.m.) en 5 tot 10 c.c. (190 tot 220 k.m.). Als extra attractie is er een wedstrijd voor beginnelingen ingelast, waarvan de hoofdprys bestaat uit één vliegles op het diohtstbyzijnde vliegveld. Er wordt deelgenomen door lucht vaar tolubs uit Den Haag, Rotterdam, Amsterdam, Den Bosch, Breda, Utrecht, Haarlem en de Leidse Luohbvaart Club zélf. Deze tak van sport valt by het publiek zó in de smaak, dat organi satoren van allerlei soort sportwed strijden gaarne de pauze's zien opge vuld met demonstraties van de mo delvliegtuigbouwers.. Het regent dan ook uitnodigingen en zo gaf de Leidse Luchtvaart Club in dc afgelopen twee maanden liefst tien demonstraties in alle mogelijke plaatsen van ons land. Vooral voor jongelui, die hun toe komst in de luchtvaart willen zoeken, is de sport van het modelvliegtuigen bouwen zeer nuttig. Opmei'kelijk is, dat 30 Tr van de mensen, die momenteel bij de Neder landse luchtvaart werkzaam zyn, hetzy de burger- of de militaire luchtvaart, voortgekomen zijn uit deze by de Ko- ninklyke Nederlandse Vereniging voor Luchtvaart aangesloten clubs. Leden van deze vereniging, die hun diensttijd bij de militaire luchtvaart willen ver vullen. genieten dan ook voorkeur. Bo vendien kunnen de jongelui, die aange sloten zyn bij de lucht vaartclubs, in de vaoantie gratis les krijgen in het zweef- vliegcentruim Terlet, waarbij spoeaig aan het licht komt of zij geschikt zyn voor het vliegen of niet. Van de Leidse Luchtvaart Club heeft in de 15 jaar van haar bestaan 25 van de leden zyn beroep in de lucht vaart gevonden De wedstryden in de Leidse Hout vangen aan om halfdrie. Dit is de Douglas „Skyrocket", een experimenteel vliegtuig van de Ameri kaanse Marine, dat bij een proef vlucht een snelheid van 2145 K.M. per uur heeft bereikt. De „Skyrocket", een supersonisch vliegtuig, werd door een B-29 op een hoogte van ruim 11 K.M. gelanceerd en steeg met straal-motor en ram-jettot een hoogte van 23 K.M. Volgend jaar weer één route? Een enthousiast Alphen heeft gisteren de Lauraryders ingehaald. Honder den hadden zich reeds lang tevoren opgesteld langs de straten waar de deelnemers de laatste loodjes kregen te verwerken. Gewoonte getrouw werd bij de moto ren! abri ek van Boot het werk stilgelegd om voor het front van het gehele per soneel een of andere bijzondere rijder of rydster een bijzondere hulde te brengen. Ditmaal was daarvoor uitgeko zen de heer Gastelaars, de oprichter van de Laura die ook dit jaar weer de gehele tocht heeft meegereden. De heer A. Windhorst hing hem als blyk van persoonlijke waardering en als waarde ring voor alle Laurarijders een formi- (Van onze speciale verslaggever). Gisteren was het in Henley de dag van de demi-finales. Een warme dag met veel zon. Maar met een sterke zijwind over de baan, in de richting van de start, hetgeen invloed uitoefende op de tijden. De spanning is uiteraard sterk gestegen, hetgeen ook duidelijk te merken is aan het veel groter aantal bezoekers. In de ochtenduren werd meegedeeld, dat Lord Tedder, luchtmaarschalk van de RAF, de prijzen zal uitreiken. Dit gebeurt namelijk altijd door een hooggeplaatste persoonlijkheid. De prijzen waren gisteren in grote vitrines op het officiële gedeelte van de baan tentoongesteld. Prachtige, enorm grote bekers van zilver, geplaatst op grote zilveren voet stukken, waarin de namen van de jaarlijkse winnaars zijn gegraveerd. De Dia mond Skull, twee gekruiste zilveren riemen waarop een lauwerkrans, is bezet met diamanten. Alles zeer imposant en begerenswaard. De races werden met grote belangstel ling gevolgd, vooral omdat het Engelse publiek er natuurlijk op gebrand is zo veel mogelijk prijzen in Engeland te houden. Wat betreft de Grand, waarvoor Laga uit Delft zioh in de finale heeft ge plaatst, zal dat wel zo wrden. Laga ver sloeg gisteren de Spaanse Acht van Remo uit Barcelona. Toen de Delftenaren oproeiden, kre gen ze een groot applaus. Na de start, die beide ploegen in tem po 37 sloegen, nam Laga de leiding met een kwart lengte voorsprong, die bij de 500 meter tot een halve lengte ver groot was. De Spanjaarden bleven verwoed doorvechten en hielden Lag» bij tot op 1000 meter, waar op een open stuk de wind plotseling sterk tegen was. En toen kon Remo met de korte ha len, ondanks het hoge tempo, de lange halen van de Nederlanders niet meer weerstaan. Laga liep uit. Het werd één lengten, twee lengten en tenslotte by de finish bijna drie leng ten. De tyd, die Laga maakte, was 7 min 24 sec. Een mooie overwinning! Lady Margaret favoriet Of Laga in de finale iets zal kunnen presteren, is niet waarsohijnlyk. Lady Margaret, de Oude Acht v. Cambridge, waarin vyf roeiers meedoen van de ploeg, die dit jaar de Boat-race in Lon den won, is zeer sterk en de favoriet, wy zagen Lady Margaret deze dag Leander met een kwart lengte verslaan. Hetzelfde Leander, dat Donderdag van Njord (had gewonnen. En wy geven, na het zien van deze race, Laga niet veel hoop. Maar het onmogeiyke kan gebeu ren. Wy laten dan ook de moed niet zinken. Evenmin de supporters uit Delft, wier aantal nu zodanig is aan gegroeid, dat byna alle actieve leden van Laga aanwezig zyn. Ook het aantal supporters van Njord is aanzienlijk gegroeid. Maar helaas te laat om Njord nog te zien winnen. In de races voor de Diamond ScuH voor Skiffeurs versloeg de 20-jarige En gelse student Fox met groot gemak de Belg Demoulin in een tijd van 8 min. 58 sec. De Deen Larsen op zyn beurt won zonder eigenlijke tegenstand van de Engelsman Lubz in de tyd van 9 min. 2 sec. Larsen lijkt ons wel haast zeker de winnaar van de finale. In de Thames Cup wisten de Duitse Acht en de Acht van de Universiteit van Pennsylvania (V-S.) zich in de fi nale te plaatsen. Deze race wordt even eens met grote spanning tegemoet ge zien. Onze Belgische vrienden hebben nog één ploeg over gehouden: de Stuur- manloze Twee met Rosa en Van Ant werpen. Naar onze mening zullen de twee Belgen, die de houders van de Ste wards Cup zyn, ook dit jaar wel weer winnen. In de halve finales van de Double Sculls wonnen Da vies en Kemp (G.B.) van het Belgische paar ColletVinger- hoet met twee en een halve lengte voor sprong. De tyd van de winnaars be droeg 8 min. 31 sec. dabele krans om de schouders en sprak warme woorden van bewondering en dankbaarheid. Ook opa Berkhout uit Stolwijk werd gekranst, evenals mej. Untink uit Woubrugge als oudste deel neemster en mej. Tromp uit de School straat te Alphen als jongste dito. Uiteraard werd ook de sergeant-aan voerder van de Ambonezen niet ver geten. De terugreis naar Alphen is velen niet meegevallen want déze tocht moest tegen de sterke wind in afge legd worden, waardoor het tydstip van aankomst nog al wat later uit viel dan aanvankeiyk was gedacht. Zo kon het gebeuren, dat de honder den die van half drie af stonden te wachten eerst pas om by vijf uur de stoet aan zich voorbij konden la ten gaan. In Bodegraven was het zo als steeds ook nu weer verzamelen, waarna in gesloten collonne de reis naar Alphen gemaakt werd. In de grote tent op het IJsclub ter - rein sprak de voorzitter van de LAURA d" heer W. A. Lam in harteiyke be woordingen de stampvolle tent met deelnemers toe en bracht daarbij ln het bijzonder woorden van dank aan het gemeentebestuur van Alphen voor de verleende medewerking en aan de po litie die ook dit jaar weer handen te kort kwam om alles in goede banen te leiden. In zyn huldiging betrok de heer Lam speciaal de Ambonezen, die deze tocht wel tot een zeer bijzondere heb ben gemaakt en waarby de gasten van Ambon wel gebleken zal zyn, dat Ne derland Ambon toch niet vergeten heeft. De leider van de groep Ambonezen bracht aan bestuur en organisatie dank alsmede aan de bevolking over al langs de route maar in het byzon- der van Alphen voor de wyze waar op zij de jongens van Ambon tege moet getreden zijn. De loco-burgemeester de heer A. J. Dekker wees in een kort woord op de noodzaak van eendracht ln de organi satie en hoopte, dat ook volgend jaar weer een even succesvolle Laura-tocht gereden zal worden. Verwacht wordt dat dan weer een afstand gereden zal worden inplaats van twee routes van verschillende lengte. Namens de rijdsters en ryders sprak notaris De Heer uit Rotterdam het be stuur toe en bracht de medewerkenden dank voor alle zorgen. Hij sprak daar bij de wens uit, dat allen die dit jaar de tocht volbracht hebben het volgend jaar met minstens een nieuwe deelne mer bij zich aan de vyfde tocht zullen deel nemen. De heer Lam reikte hierna de me- daille's uit na ook nog de politiegroepen uit Den Haag en Zaandam dank te hebben gebracht voor hun steun en medewerking. Met een gezellige avond in de tent werd deze vierde Laura-tocht besloten. Het bestuur kan weer op een zeer suc cesvolle tocht terugzien en na een ver diende vacantie weer vast gaan wer ken aan de eerste jubileumtocht in 1952. Door hagen enthousiaste Alphenaren reden de Laurarijders hun einddoel tegemoet. (Foto Lux - Alphen

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 7