Geheime Opdracht FILMS ONS BRIDGf-PROBLEEM r Wel en wee der visserij Panda en de geheimzinnige Kluizenaar ZATERDAG 7 JULI VAM DEZE WEEK: 'lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Een meisje van 1000 weken Luchtig zomeramusement LUXOR - Een aardig gegeven, leuke meisjes en een vlot spel. Wat wil de toeschouwer nog meer om zich ander half uur kostelijk te amuseren. Deze kleurenfilm gaat over een streng opgevoede, maar uiterst knappe onder wijzeres, die door haar opvoeders streng aan banden wordt gelegd. Als ze echter haar school op een congres in de grote stad moet vertegenwoordi gen breekt zij uit haar enge keurslijf en gaat zich daar kostelijk amuseren in nachtclubs en andere gelegenheden, zij wordt daartoe aangemoedigd door een schilder, een „miskend genie", die hals over kop verliefd geworden is op het charmante meisje. Na tal van dolle avonturen en veel tegenwerking vinden zij elkaar tijdens een tuinfeest op 't toneel, aanschouwd door het gehele publiek. Luohtig zo meramusement welke uw zorgen een ogenblik doet vergeten. Het pantsermysterie Summum aan spanning R« Het Is duidelijk te merken, dat regisseur George Sherman bewondering heeft voor zijn beroemde collega. Alfred Hitchcock, de grote meester van de sfeervolle sensatie film. Ook Sherman's film „Pantermysterie" ademt dezelfde sfeer. De geladen spanning, welke van het begin tot het einde de boventoon voert is tekenend voor deze sensatie film van het goede soort. Nergens wordt de sensatie banaal. Hier zorgen echter bovenal de spelers voor. Voort durend kan men verwachten, dat er iets gaat gebeuren. Is dit niet de voornaam ste verdienste van een film in dit gen re? De hoofdfiguren in het verhaal zijn twee zwarte panters, die door een Ame rikaan naar zijn land gebracht worden voor een circus. Een verslaggeefster verbergt echter in de halsband van één der panters een microfilm, welke voor een groep anarchisten van onschatbare waarde is. Zij laten de wagon, waarin de dieren zich bevinden, ontsporen er gens in de Alpen. De panters-ontsnap pen en verdwijnen in de bergen. Nu volgt een adembenemende jacht om de beide monsters te doden en het micro filmpje te bemachtigen. Zo men ziet leent het verhaal zich uitstekend voor een uiterst spannende film. waarin Marta Toren en Howard Duff terecht de hoofdrollen voor zich opeisten. Holiday affair Grappig gegeven aardig bewerkt Lido Dat het niet meevalt een pas send echtgenoot te kiezen leerde ons weer Janet Leigh in de charmante film Holiday affair. Als jonge weduwe is Janet Leigh de hoofdpersoon, terwijl ha-ar zoontje Tlmmy (Gordon Gebert) vooral door zijn natuurlijk ongedwongen spel een belangrijke plaats inneemt. De ze vrolijke geschiedenis draait om de keuze die het jonge vrouwtje doen moet tussen Carl, de advocaat (Wendell Corey) en Steve, de werkeloze knutse laar (Robert Mitchum). Timmy laat echter duidelijk zijn voorkeur blijken en het is eigenlijk door hem, dat zijn moeder de juiste beslissing neemt. Als Timmy de trein welke hy met Kerst mis van Steve gekregen heeft weer naar de winkel terug brengt omdat hij het geld aan de arme Steve terug wil geven, weet zijn moeder wie zij nemen moet. Het geheel is geestig opgezet en verwerkt. De rol welke het treintje in de firn speelt is niet te onderschatten. Is het daarom verwonderlijk, dat deze idylle in een trein een verrassende ont knoping heeft? De vrouw uit Sjanghai Knap spel van Rita Hayworth Casino Rond Rita Hayworth. de vrouw uit Shanghai, speelt zich in deze film. welke evengoed onder de titel ,.De vrouw met de 2 gezichten" in roulering had kunnen worden gebracht, een span nende geschiedenis af. Een schijnbaar roekeloze avonturier van de zee. Mike (Orson Welles)ontmoet op één van zijn zwerftochten Elsa Bannister (Rita H.) en wordt op haar verliefd. Zij vraagt hem om als matroos mede te gaan op een kruistocht, die zij met haar man en diens compagnon gaat maken naar San Francisco Aanvankeijk weigert hij doch op aandringen van Elsa die met een vooropgezet doel ook wel toenadering toont, stemt hij ten slotte toch toe. On- derv eg stelt de compagnon van mr Ban nister welke laatste een wreed heerser over zijn vrouw is. Mike voor een be kentenis te tekenen, dat hij hem ver moord heeft. De beloning zal 5.000 dol lar bedragen. Als reden geeft hil op, dat hij zich in de eenzaamheid wenst terug te trekken, doch in werkelijkheid is ook hij verliefd op Elsa wier man hij uit de weg wil ruimen. Het geld lokt Mike, want daarmede kan hii mrs Bannister voor stellen om met hem te vluchten. In San Francisco neemt Mike het voorstel aan en wordt alles voorbereid om de gefin geerde moord te doen plaats vinden. Op dit moment krijgit de zaak een geheel andere wending en ontpopt Elsa zich als een geraffineerde vrouw, die kort na el kaar haar man en diens compagnon ver moordt Korte tijd daarop sterf: ook zij. Het eind brengt ons een onschuldige Mike die reeds tot de doodstraf was veroordeeld. Een spannende film. met knap spel van Rita Hayworth. Mijn vrouw is Edelachtbaar Typisch Amerikaans Trianon Typisch Amerikaans is de film „Mijn Vrouw is Edelachtbaar". Ty pisch Amerikaans ook is de carrière van ne held van het verhaal: burgemeester Steve Fisk (Clark Gable) van Puget Oity, die zijn loopbaan als bootwerker in de haven van San Francisco begon. Bur gervader Steve regeert zijn stadje van 30 000 zielen met de vuist en corrupte lie den. die de naar alle kanten meedraai ende gemeenteraad trachten om te ko pen, worden hoogstpersoonlijk door de burgemeester beurs geslagen en in de fontein voor het raadhuis geworpen. Ijverige ambtenaren van de plantsoen dienst staan dan ook altijd klaar om bij het eerste gekrakeel in de raadzaal on middellijk de dure goudvissen uit de fon tein te verwijderen. Op een congres van burgemeesters in Frisco maakt Steve kennis met de vrouwelijke burgemeseter van Wenonah (Loretta Young), bii wie plicht en houding bovenal gaan. zy wil direct vergaderen hetgeen niet met de plannen van Steve strookt, die eerst de bloemetjes wil buiten zetten. Steve be legt daarom de eerste zitting in een Chinese danstent waar een van zijn vriendinnetjes optreedt als atoomdanse res. Puget City's eerste burger raakt in Ned. Cricketbond PROGRAMMA VOOR MORGEN Eerste klasse: AACVOC. Haarlem- Hermes DVS, HCC 2—HCC 1, Excel siorRood en Wit, Kampong—HBS, Sparta—Quick (N), VW—PW. Tweede Klasse B: Ajax (A)CVHW Rood en Wit 2—LCC. 3e klasse C: Ajax (L.)-Groen Geel, CCGKwikstaarten, Kwikstaarten 2 Kieviten. 3e klasse D: HCC 5—Quick (H.) 3, VUC 2VCC 2. WIMBLEDON 1951 Mc Gregor kansloos tegen Savitt De finale van het heren enkelspel heeft dit jaar geen groots spel te zien gegeven. Met driemaal 6-4 werd de Australiër McGregor door de Amerikaan Savitt geslagen in een eenzijdige partij tussen een Savitt in zijn beste vorm en een in het ge heel niet op dreef zynde McGregor. Eén uur en twee minuten na de eerste servicebal kon Savitt met het behalen van de titel worden gelukge wenst. Typerend voor het wedstrUdbeeld was het feit, dat slechts 5 games de deuce-stand bereiken. De eerste set werd ontsierd door talrijke missers, veroorzaakt door de nervositeit van beide spelers. Tot de vijfde game ging het gelijk met de service op. toen brak Savitt door. Weer overheerste de ser vice, maar voor Savitt was dit vol doende. McGregor herstelde zich in de twee de set goed en hy slaagde er in met 3-0 de leiding te nemen. >Savitt kwam toen formidabel opzetten met dodelijke drives en volleys, waarmee hij vijf games achtereen in de wacht sleepte. De Australiër scoorde hierin slechts vyf punten. Het werd nog 54, maar Savitt liet zich de set niet meer ont glippen. al overleefde McGregor drie setpoints. McGregor verloor zijn service in de eerste game van de derde set en later nogmaals in de vijfde game. Dit gaf Savitt een 5-1 voorsprong. Nog werd het 5-4, nadat Savitt, bij 5-2 twee matchpoints verloor, maar ook in deze set zou McGregor het niet verder dan tot 4 games brengen. Verdere uitslagen: dames dubbelspel halve finales: Louise Brough en Mar garet Dupont (VS) sl. mevr. Davidson en mej. Rosenquest (VS) 6-1, 6-3; Shirley Fry en Doris Hart (VS) sl. Be verley Baker en Nancy Chaffee (VS) 6-0, 6-2. Halve finales herendubbelspel: Drobny (Eg.) en Sturgess (Z.-Afr.) sl Mulloy en Savitt (VS) 4-6, 6-4, 6-3, 6-4, MacGregor en Sedgman (Austr.) sl. Patty en Richardson (VS) 6-4, 6-2, 6-3. Halve eindstrijden gemengd dubbel spel: Mevr. Bol Ton en Rose (Austr.) 6l. Louise Brough (VS) en Sturgess (Z.-Afr.) 7-5, 6-2. deze gelegenheid echter gewikkeld in een vechtpartij, hij breekt de tent af en be landt ten slotte in gezelschap van de charmante In zak en as zittende ..bur gervader" van Wenonah op het politie bureau. En daar beginnen de vermake lijke verwikkelingen, die wij hier niet zullen vertellen om aan deze kostelijke Amerikaanse comedie geen afbreuk te doen. Clark Gable en Loretta Young zijn op hun best terwijl ook de rol van Puget City's brand weer commandant, die zó on handig met vuur omspringt, dat hy overal kleine branden sticht, verdienste lijk gespeeld wordt. Oplossing nr XLIV De oplossing van probleem nr XLIV is als volgt: Z W N O Ru 2 Ru. V Ru. A Ru. 5 KI. K KI. 4 KI. 3 KI. 5 Sch. 5 Ru. 9 Ru 7 Ru. 8 Sch. 4 KI. 10 Ru 10 KI. 8 Ha. B KI. B Ru. B Ha. 9 KL 7 KI. V KL. A KI. 9 KI. 6 Goede oplossingen ontvangen van: H. J. Broeksema, Decimastraat 37; A. F. Crama, Noordeinde 16; W. A. Goutier, Buys Ballotstraat 75; Tjia Tjin Kian, De Kempenaerstraat 77, Oegstgeest; C. den Haan. Willebrord- laan 2. Oegstgeest; N. Kleefstra Hart manstraat 28; C. Kok, Fagelstraat 5; Kwee Swan Liat, Boonstraat 1, Oegst geest; J. J. Mekel Jr. Hogewoerd 87; J. J. Pieket. Lusthoflaan 67a; A. de Water, Marnixstraat 35. Gedurende de maanden Juli en Au gustus zal deze rubriek niet verschij nen. VOETBAL. WEDSTRIJDEN TE NOORDWIJK. Hedenavond speelt Noordwyk 1 een vriendschappelijke wedstrijd tegen de Rotterdamse 2e klasser Excelsior. Aan vang 7 uur. Woensdag 11 Juli krijgt een versterkt Noordwyk die Deense voetbalclub Rödovre op bezoek. De aan vang is bepaald op 17.15 uur. terwijl vooraf de juniores van beide clubs de stryd zullen aanbinden. WATERPOLO SLEUTELSTAD 2—KVS I 2—2 Terwijl het spel dood was floot de tijdopnemer in de wedstrijd Sl. 2 tegen KVS het einde. Reglementair is dit niet mogelijk, dus besliste de scheids rechter, die niet meer kon controleren hoe lang er nog te spelen idu zijn ge weest, nog 20 seconden spelen. Deze 20 seconden kostte Sleutelstad haar 2-1 voorsprong en eindigde deze vlot gespeelde wedstrijd in een 2-2 ge lijkspel. Ruststand 2-0, door doelpun ten van Kees Stokkel. SLEUTELSTAD (dames) -RPC (dames) 2—2 De Sleutelstad dames bonden de strijd aan tegen de dames uit Rijswijk. Ook deze wedstrijd eindigde onbeslist 2—2. De Sl.st.doelpunten werden ge maakt door Lies Wolters en Annie Oostrom. Ruststand 1-0 SLEUTELSTAD 3—ZWIP 3 0—8 Door zeer zwak spel. moest het der de zevental van de Leidenaars ln deze wedstrijd met 8-0 haar meerdere er kennen in het Haagse Zwip 3. Rust stand 0-4. Morgen organiseert De Zijl een polotournooi om de Galvano-wlsselbe- ker. Deelnemende verenigingen zijn V ZV (Velsen). DWT (Haarlem), GZC (Gouda), Surae (Breda) en de belde Leidse verenigingen Sleutelstad en De Zyl. WIELRENNEN SWIFT In verband met het kampioenschap van Nederland voor amateurs, dat Zondag te Zandvoort wordt verreden en waar J. v. d. Fits en K. Wallet aan deelnemen, zal de tweede rjt van de Juli-compotitie komen te vervallen. In plaats hiervan wordt een trainings- rit over 40 km gereden. Vertrek 8.30 u. FEUILLETON Vertaald uit het Engels door VICTOR BRIDGES v.. 30). Met een wonderlijk gevoel van genoe gen begeleidde hij haar langs de loop plank naar zijn woonplaats. Dank zij noeste arbeid in het begin van de mid dag, was alles schrikbarend netjes opge ruimd. Het ls fantastlsoh, riep ze uit. Hebt u ergens een dienstmeisje verbor gen? Zit u hier altijd te werken? Als ik inspiratie heb. ja. Wilt u hier binnen thee drinken, of zullen we net op het dek doen? Nee, zed ze. Ik wil deze keurig op geruimde vertrekken nader bekijken en hier theedrinken. En verder wil ik dat u me Hazel noemt. Graag, antwoordde hij met grote warmte, ik heet, zoals u bekend is, Maurice. Toen ze verder lopend, een fleurig gedekte tafel met een wit kleed en bloemen, smaakvol in een grote vaas geschikt ontdekte, moest Hazel opnieuw uiting aan haar verwondering geven. Maar het is allemaal ongelooflijk, ritp zij uit. Je zou je aan boord van de „Queen Mary" wanen. We doen wat we kunnen, ant woordde Maurice glimlachend. Ik zal even thee gaan zetten: ik heb het water opgezet voordat ik wegging, zo dat het nu wel zal koken. Hy dook in het piepkleine keukentje en Hazel zette haar hoed af en begon de foto's aan de wanden te bekijken en de overvolle boekenkast. Enkele ogen blikken later kwam Maurice weer te voorschijn met de theepot en nadat hij deze op tafel had neergezet, gingen ze naast elkaar op het smalle bankje zit ten. Wil jy schenken? vroeg hy. Ik zou het zó prettig vinden dat eens één keer niet zelf te doen. 't Klinkt, alsof je een zeer een zaam leven leidt. Ze glimlachte. Ik ver onderstel, dat je te zeer in je werk bent verdiept, om veel mensen te ont vangen. D&t is niet de reden, legde Mau rice uit. De waarheid is, da4; ik lijd aan een overmatige verlegenheid!. Gelukkig dan maar, dat ik me zelf heb geïnviteerd. Als ik dus had moeten wachten tot je me vroeg O nee, jij valt er buiten. Met lou, als mijn collega-detective, voel ik me volkomen op mijn gemak. Ik ben zeer gevleid. Ze trok even een grimas en reikte hem zijn kop thee aan. Als je vanmorgen niet opgebeld had was ik zelf naar Melchester geko men, vervolgde hy. Ik heb iets ontdekt, dat de hele zaak in een nieuw licht zet. Werkelyk? O, vertel het me! Ze leunde vol belangstelling voorover. Ken je Susie, het meisje dat in de bar van „Het Anker" helpt? Ik heb haar weieens gezien, een aardig kind met roodachtig haar. Die bedoel ik. Toen ik naar het café ging om je telefoon te beantwoor den, riep ze me apart en zei. dat ze my'n raad wilde hebben. Je kunt je mijn verbazing misschien voorstellen, toen ze me vertelde, dat ze de man, wiens lijk ik vond, ontmoet had en met hem gesproken ongeveer een uur, voor dat hij vermoord werd. Wat! Hazel staarde hem ongelovig aan, Het is een feit. Ze had by vrien den in Eastfield de avondmaaltijd ge bruikt en op de terugweg stopte ze er- geus om haar band even op te pom pen. Toen ze daarmee bezig was. kwam Marks langs en begon een praatje met haar. -- Wist ze, wie hy was? Op dèt moment niet. Ze herin nerde hem zich later, toen ze het ver slag van de lijkschouwing las. En ze heeft er dus niets over ge zegd? Geen woord. Ze dacht, dat hy zelfmoord had gepleegd en ze wilde niet in de zaak betrokken worden Toen er eohter de mogelijkheid van moord ter sprake werd gebracht, begon ze zich een beetje angstig te voelen. Ha zel haalde even diep adem. Maar dat is allemaal zeer opwin dend. Wat zei hij precies tegen haar, weet je dat? Er is een ding dat me nogal ge troffen heeft. Hy vroeg haar, aan wie de „Zeemeeuw" toebehoorde en hoe vaak de eigenaar er tochten mee maak te. De „Zeemeeuw" Is dat niet de boot van Maxwell? Inderdaad. Weet Je iets meer van •hem? Niet meer dan wat iedereen van hem weet. Hy is een ryke bookmaker, die in Londen woont en zo nu en dan het weekeind hier komt doorbrengen. Ik denk dat Clifford je meer zou kun nen vertellen. Ik heb hem wel eens ho ren praten, alsof hij een dikke vriend van Maxwell was, Het ïykt me beter voorlopig hier over niet met Clifford te praten. De zaak is zeer ernstig en we moeten zorg vuldig ieder stap die we gaan doen, overwegen. Bedoel je.... dat Je Maxwell ver denkt? Er lykt me in ieder geval iets niet geheel in orde. Waarom hing Marks hier in Tolesford rond en waarom had 'hy zo'n speciale belangstelling voor de „Zeemeeuw"? Maurice hield even op. Bovendien, vervolgde hy, gaat het niet alleen om Maxwell. Er is nog iemand anders Wie? Zijn schipper Felgate. een zeer on aangename kerel, te oordelen naar wat ik van hem heb gezien. Als we iémand tot een moord in staat zouden kunnen achten, ls hij het. Maar wat zou één van deze twee heren aanleiding hebben kunnen geven om een volkomen vreemde man te ver moorden? Was hij wel een volkomen vreem de voor hen? Daar zij-n we niet zekpr van en er zijn allerlei mogelijkheden: hy zou een oude vriend kunnen zijn, die hierheen was gekomen om chan tage te plegenZuZke dingen gebeu ren en vooral ryke bookmakers hebben er wel eens last van. Hazel fronste de wenkbrauwen. Is het niet mogeiyk dat het meisje dat hele veihaal heeft verzonnen, en kel en alleen om interessant te lijken? Nee, daar is ze het type niet voor. Maurice 6chpdde het hoofd. We kun nen er volgens my op aan, dat ze de volle waarheid heeft verteld. De vraag is, wat we nu zullen gaan doen. Ik veronderstel dat we eigenlijk cnmiddeliyk naar de politie moeten gaan. Daartoe zdjn we zeker verplicht, maar helaas zit er nog een principiële kant aan deze zaak. Susie heeft me haar verhaal in het striktste vertrou wen verteld, aannemende, dat ik het niet verder zou vertellen en ik zou het niet prettig vinden, het vertrouwen dat zy in my stelt te beschamen. (Wordt vervolgd) 52) Rentmeester Zeever Zwilbikker, de enige die Panda nog in zyn benau wenis had kunnen helpen, was in slaap gevallen by het huls van de kluizenaar, en nu was Panda helemaal alleen, tegenover al die boze, ontevre den pachters die zyn huis belegerden en die met mestvorken zwaaiden ter- wyi zij riepen; „Kom er eens uit als je durft!" en; „Wy zullen je weten te vinden, vrek!" Ach - wat moest Panda nu toch be ginnen helemaal alleen Maar wacht eens; dat is overdreven! Hy was niet helemaal alleen; Jollle- pop moest er ook nog zyn! En dus rende Panda door het huis en keek in alle kamers en kasten en riep; „Jolliepop! Jolliepop! Kom te voorschyn! Je moet me helpen!" Eerst kreeg hy geen antwoord, maar toen h(j zo roepend in de keuken kwam hoorde hy een gesmoorde stem in het gootsteenkastje zeggen; „Verschoon my, mijnheer Panda!" En ja hoor - daar zat de kranige bediende! „Ik heb my voor korte tyd terug getrokken," sprak hy. „Maar je moet me helpen!" riep Pan da. „Kom er uit!" „Helaas - dat acht ik niet tot myn taak als persoonlijk bediende te beho ren." merkte Jolliepop op, „De klasse- stryd ls een ruwe aangelegenheid, waar ik mij niet in wens te mengen. Ik sta daar boven en ik wens onopge merkt te biyven tot alles voorbij ls." En daarom deed hy het deurtje weer dicht. Ondanks de ruime aanvoeren van Vrijdag bleveri de plat- en rondvisprij- zen vrij goed. Zelfs de tongen, welke de laatste dagen weer aanzienlijk in note ringen waren teruggelopen, konden nog iets hogere prijzen bedingen. De IJm 99 Batavia, die Vrijdag na een korte vijf-daagse reis aan de afslag kwam, deed het met een eindresultaat van f. 9400.beter dan de Simon de Danser IJM 43, welke f. 8300.besomde voor een 13-daagse reis. Van de loggers was de IJM 74 Martha de hoogste aan voerder met een opbrengst van f.7030.- voor een korte weekreis. De aanvoer van vandaag werd uitslui tend door de loggers en kotters ver zorgd die reeds vervroegd aan de afslag kwamen. De meeste loggers, die over- weeks waren, brachten overwegende rondvisaanvoeren, welke hoofdzakelijk uit schelvis bestonden. De aanvoeren der kotters en week-loggers bestonden voor het merendeel uit platvis. De tongenaanvoeren van deze schepen zijn in de afgelopen week aanmerkelijk te ruggelopen. O De Norma IJM 6, die een korte sur- vey-beurt onderging, is Donderdagmid dag weer naar de visserij vertrokken. Ook de Catharina Duijvis IJM 60, die enige maanden heeft opgelegen voor revisie, is Vrijdag weer naar zee ver trokken. De Huiberdina Gijsberthe KW 85. die el ders voor motorrevisie binnen heeft ge legen, kwam Donderdagavond weer te ÏJmuiden aan en zal een dezer dagen weer naar de visserij vertrekken. Vangstberichten KATWIJK AAN ZEE. 7 Juli. Vangstbe richten van hedenmorgen uit zee: KW 14 30 k. KW 23 35 k.. KW 2 2 k., KW 3 19 k.. KW 54 8 k., IJM. 75 34 k., IJM 283 7 k.. SCH 36 17 k. SCH 353 15 k.. KW 144 4 k.. KW 83 5 k KW 67 5 k., KW 29 3 k„ KW 32 2 k.. KW 49 2 k„ KW 78 20 k.. KW 33 10 k., KW 15 2 k., KW 42 2 k., KW 43 10 k KW 127 1 k, KW 130 50 k., K 151 2 k, KW 167 1 k, KW 161 18 k, KW 70 40 k KW 163 100 k. uit 44 netten; KW 47 57 k. uit halve •leet, SCH 107 50 k. uit halve vleet. KW 44 50 k. uit halve vleet. ThulsstomendKW 38, IJM 283. KW 144. KW 167. SCHEVENINGEN. 7 Juli. Vangstberich ten van hedenmorgen uit zee: SCH 78 met 3 k.. thuisstomend, SCH 87 8 k, SCH 200 2 k.. thuisstomend: SCH 195 10 k., SCH 245 68 kSCH 246 3 k.. SCH 341 10 k.. SCH 341 11 k.. SCH 412 60 k. SCH 159 2 k, SCH 365 6o k.. SCH £3 10 k„ SCH 53 2 k. SCH 104 4 k.. SCH 332 17 k.. SCH 39 50 k.. SCH 75 50 k.. nog 40 netten; SCH 77 34 k.. SCH 57 geen vangst, SCH 181 20 k., thuissto mend, SCH 199 2 k. SCH 32 met 55 k., SOH 40 17 k.. SCH 48 40 k. SCH 49 40 k., uit 50 netten. SCH 99 65 k. thuisstomend. SCH 132 50 k. uit halve vleet. SCH 133 geen vangst, SCH 189 met 45 k. nog 30 netten. SCH 15 met 25 k.. SCH 19 met 3 k. SCH 3o met 3 k. thuisstomend, SCH 37 7 k.. SCH 69 2 k.. SCH 84 3 k.. SCH 122 17 k.. SCH 130 8 k„ SCH 210 4 k, SCH 236 12 k., SCH 248 2 k., SCH 249 50 k„ SCH 250 2 k„ SCH 297 20 k., SCH 310 12 k. SCH 312 1 k., SCH 399 2 k.. SCH 20 2' k, SOH 225 2 k.. SCH 314 met 12 k. SOH 141 2 k., thuisstomend. SCH 186 20 k.. SOH 361 60 k. SCH 443 15 k„ SCH 280 geen vangst. SCH 46 2 k„ SOH 50 2 k., SOH 63 10 k. SCH 64 2 k., SCH 66 10 k„ SOH 81 10'k.. SCH 89 25 k., SCH 95 geen vangst. SCH 103 2 k., SCH 116 geen vangst. SCH 140 geen vangst, SCH 242 1 k.. SH 275 7 k.. SCH 3 50 k uit halve vleet. SOH 6 48 k. uit halve vleet SCH 110 50 k.. SCH 118 9 k., SCH 302 8 k.. SOH 325 2 k. SCH 333 8 k. vlaardingen, 7 Juli. Vangstberich ten van hedenmorgen uit zee: Ma 5 30 k.. VL 78 11 k. VL 79 1 k.. VL 85 8 k.. VL 203 5 k.. VL 205 6 k, VL 206 2 k. VL 207 8 k„ VL. 208 2 k. VL 216 7 k, VL 7o 3 k., VL 29 1 k„ VL 86 6 k.. VL 114 2 k. VL 115 2 k. VL 142 2 k. VL 190 2 k„ VL 196 60 k„ VL 197 12 k. VL 199 2 k.. VL 53 3k.. VL 61 2 k., VL 71 2 k.. VL 83 4 k.. VL 166 2 k. VL 50 5 k VL 80 2 k.. VL 14 4 k„ VL 56 5 k. VL 84 7 k VL 132 40 k. Uit 30 netten. Gemiddelden 7 Juli. Gemiddelden van hedenmorgen. Vlaardlngen 10. Schevenlngen 12, Kat wijk 19. Prijzen KATWIJK AAN ZEE, 7 Juli. Prijzen: Van 3840 per kantje. WIELRIJDERS Weet ge dat ge noch een rüdende, noch een stilstaande tram aan de LIN- KERzyde moogt passeren? VEILIG VERKEER. Radio-programma VOOR ZONDAG 8 JULI Hilversum I (402 M.) _VAR£ nieuws en weerberichten; 8.15: arbeiders koor. 8.30: voor het platteland, 8.40. gram.muz.; 9.12: sportmededellngen; 9.15. verzoekprogramma; 9.45; Geestelijk leven, causerie; 10.00: voor de Jeugd; 10.25: „Met en zonder omslag"; 10.50: Instrumentaal trio: 11.20: voordracht: 11.35: lichte mu ziek; AVRO 12.00 orkestconcert; 1230: voor de Jeugd; 12.40: pianorecital; 13.00. nieuws en weerberichten; 13.15 mededelin gen of gram.muzlek; 13.20: polltiekapel: 13 50: ..Even afrekenen, heren!"; ij.OO- gram.muzlek; 14.05: boekbespreking; 14.30: strijkkwartet; 15.15: fllmpraatje; 15.30: orgel en zang; 16.00: dansmuziek; 16.30. sportrevue; VARA 17 00: koorzang; 17.20: ..Martin's geheime raketvlucht naar de maan", hoorspel: 17.40: gram.muzlek; 18.00: sportcommentaar; 18.15: nieuws en sportuitslagen; VPRO 18.30: korte kerk dienst- IKOR: 19.00: voor de kinderen; 19.35: bijbelvertelling voor de jeugd; AVRO 20.00: nieuws; 20.05: actualiteiten; 20.16: operaconcert; 21.00: programma t.g.v. het 2000-jarig bestaan van Parijs; 22.00: Me tropol c-orkest; 22 25: gTam.muzlek; 23.00: nieuws; 23.1524.00: gram .muziek. Hilversum II (298 M.) KRO 8.00: nieuws en weerberichten; 8.15: gramjnuz.; 8.25: hoogmis; NCRV 9 30: nieuws en wa terstanden; 9.45: orgelconcert; IKOR 10.00: „De open deur" gesprek en com mentaar; 10.30: Ned Herv Kerkdienst; NCRV 12.00: massale koorzang; KRO 12.15: apologie; 12.35: gram.muzlek; 12.40: luchconcert; 12.55 zonnewijzer; 13.00: nieuws, weerberichten, katholiek nieuws; 13.20: amusementsmuziek; 13.45: „Uit het Boek der Boeken"; 14.00: planorecital; 14.25: radio Phllharmonlsch orkest; 16.10: katholiek thuisfront overal; 16.15: gram. muzlek- 16.30. vespers; NCRV 17.00: Geref. kerkdienst; 18.30: gTam.muzlek; 18.40: om roepkoor en -orkest; 19.15: „Van alle tij den en alle volken", causerie; 19.30: nieuws sportuitslagen en weerberichten; KRO 19.45: sport: 19.52: boekbespreking; 20.05: de gewone man zegt er 't zijne van; 20.12: gevarieerd programma; 22.45avondgebed en liturgische kalender; 23.00: nieuws; 23.1524.00: gram.muzlek. Engeland. BBC Home Service (330 M.) 12.10: crltleken; 12.55: weerberichten; 13.00: nieuws; 13.10: „Country Magazine"; 13.40: gram.muzlek; 14.05: wenken voor de tuin; 14.30: hoorspel met muziek; 16.00: operakoor en -orkest en soliste; 17.00: voor de kinderen; 17.55: weerberichten; 18.00: nieuws; 18 15: orkestconcert: 19.45: avonddienst- 20.25liefdadigheldsoproep; 20.30: hoorspel; 21.00: nieuws; 21.15: cau serie; 21.30: klankbeeld; 22.30: viool en plano; 22.52: epiloog; 23.00—23.03: nieuws. Engeland, BBC Light Programme (1500 en 247 M.) 12.00: verzoekprogramma; 13.15 gevarieerd programma: 14.00: Interviews: 14 30: lichte muziek; 15.00: gram.muzlek: 15.30: koorzang; 16.00: „Riders of the Range", muzikaal drama: 16.30: gram. muzlek- 17.30: hoorspel; 18.00: Transatlan tic Quiz; 18.30: amusementsmuziek; 19 00: nieuws en radiojournaal; 19.30: lichte muziek; 20.30: Community Hymn singing; 21.00: gevarieerd programma; 22.00: nieuws; 22.15: pianospel: 22.30: muzikale causerie; 22.45: orgelspel: 23.15: lichte muziek; 23.5624.00: nieuws. Nordwestdeutscher Rundfunk (309 M.) 12.00: amusementsmuziek; 13.00: nieuws; 13.25: amusementsmuziek; 14.30: verzoek programma: 16.45: dansmuziek; 18.15: orkestconcert: 19.45: nieuws; 20.00: opera muziek; 22.15: nieuws: 22.25: sportberich ten; 22.45: rhythmlsche muziek; 24.00: nieuws; 0.10: dansmuziek; 0.30: Idem; 1.00: weerbericht. Brussel. 324 en 484 M. 324 M.: 11.45 gram muziek: 12.15: radiojournaal; 12.30: weerberichten; 12.32: Vlaamse liederen; 13.00: nieuws; 13.15: gram.muzlek: 13.30: voor de soldaten; 14.00: operamuziek; 15.30: symphonle-orkest. koren en solis ten; 17.00: gram.muzlek; 17.55: sportbe richten; 18.00: planorecital; 18.30: gods dienstig halfuur; 19.00: nieuws; 19.30: gevarieerde muziek; 21.30: actualiteiten: 21.45: gram.muzlek; 22.00: nieuws; 22.15: verzoekprogramma; 23.00: nieuws; 23.05 24.00 dansmuziek. 484 M.: 12.00: omroeporkest; 13.00: nieuws; 13 10: verzoekprogramma: 14.30: lichte muziek: 15.00: gram.muzlek: 16.00, 16.30 en 18.00: idem; 19.00: godsdienstig halfuur: 19.45: nieuws; 20.00: omroepor kest; 21.00: gram.muzlek: 22.00: nieuws: 22.10: dansmuziek; 22.30: Jazzmuziek; 22.55: nieuws; 23.00: gram.muzlek; 23.55: nieuws. Frankryk. Nationaal Programma (347 en 249 M.) 12.45: lichte muziek: 13.00: nieuws: 13.20: gevarieerde muziek; 17 00. 17.15 en 17.45: gram.muzlek;" 18.00: orkest concert en koren: 20.00: lichte muziek: 21.00: instrumentaal kwintet; 23.4524.00: nieuws. VOOR MAANDAG 9 JULI Hilversum I (402 M.) VARA 7.00: nieuws; 7.18: gram.muzlek; 8.00: nieuws en weerberichten: 8.18: orgelspel; 8.45: gram.muzlek; 9.00: idem (9.309.35: wa terstanden): VPRO 10.00: „Voor de oude dag", causerie; 10.05: morgenwydlng; VARA 10.20: voor de kinderen; 10.35: voor de vrouw; 10.50: voor de zieken; 11.45: viool en altviool; 12.00- Promenade orkest; 12.30: land- en tuinbouwmededellngen; 12.33: voor het platteland; 13.00: nieuws; 13.15: voor de middenstand; 13.20: klein koor en orgel; 13.45: gram.muzlek; 14.00: „Longen", causerie; 14.15: bariton en plano; 14.40: gram.muzlek; 15.15: ..Dolste roos", hoorspel; 16 10: gram.muzlek; 17.00; voor de Jeugd; 17.30: gram.muzlek; 17.50: sport; 18.00: nieuws; 18.15: militair com mentaar; 18.30: VARA-varla: 18.35: lichte muziek- 10.00: parlementair overzicht; 19.15: viool en plano; 19.45: Regerings uitzending: Landbouwrubriek; 20.00: nieuws; 20.05: actualiteiten; 20.15: accor deonorkest en solist; 21.00: cabaret; 21.35: zang en muziek uit de wereld van de ar beid- 22.00: „De radicale oplossing", cau serie'- 22.15: Holland Festival: Concert- f;eboüworkest; 23.00: nieuws; 23.15: socia- istisch nieuws ln Esperanto; 23.2024.001 gram.muzlek. Hilversum II (298 M.) NCRV 7.00t nieuws; 7.15: ochtendgymnastiek; 7.30: gram.muzlek; 7.45: een woord voor de dag; 8.00: nieuws en weerberichten; 8.10: sport uitslagen; 8.23: gewyde muziek; 8.431 gram.muzlek; 9.15: voor de zieken; 9.30: gram.muzlek; 10.00: predikanten Forum; 10.15- gram.muzlek; 10.30: morgendienst; 11.00: alt en plano; 11.30: gram.muzlek: 11.45: amusementsmuziek: 12.30: land- en tuinbouwmededellngen; 12.33orgelcon cert 13.00; nieuws; 13.15: mandollne-muz.; 13.45: gram.muzlek; 14.00: schoolradio; 14.35: gram.muzlek; 14.45: voor de vrouw; 15.15: gram.muzlek: 15.30: viool en plano: 16.00: bijbellezing; 16.45: vocaal ensemble en solist; 17.00: voor de kleuters; 17.15: orgelspel; 17.45: Regeringsuitzending: J. A. van Beuge: „Economische perspectieven ln Nieuw-Gulnea"; 18.00: voor de Jeugd; 18.15: sportpraatje; 18.25: zigeunerkwintet; 18.45: boekbespreking: 19.00: nieuws ea weerberichten: 19.15: „Volk en Staat", causerie; 19.30: gram.muzlek: 19.40: radio krant; 20.00: nieuws; 20.05: Concertge bouworkest. koor en solisten; 22.30: gram. muzlek- 22.45: avondoverdenklnv; 23.00: nieuws;* 23.15—24.00: gram.mulzek. Engeland, BBC Home Service (330 M.) 12.00; sport; 12.25: gevarieerd programma; 12.55: weerberichten; 13.00: nieuws; 13,10: gevarieerde muziek: 13.55: sport; 14,00: orkestconcert; 15.00: interviews; 15.30: gram.muzlek: 15.45: sport reportage; 16.15: Scandinavisch „Top of the Form"; 16.451 voor de vrouw; 17.00: voor de kinderen; 17.55: weerberichten; 18.00; nieuws; 18.15: sport; 18.20: causerie; 18.30: gevarieerd programma; 19.00: twintig vragen; 19.30: orkestconcert; 20.45; Canadees commen taar; 21.00: nieuws; 21-15: causerie: 22.30: „London Pride"; 22.45: Parlementsover- zlcht; 23.0023.03: nieuws. Engeland, BBC Light Programme (1500 en 247 M.) 12.00: zang; 12.25: fanfare muziek; 12.55: sport: 12.35: gram.muzlek: 13.45: voor de kleuters: 14.00: voor de vrouw; 15.00: sport; 15.30: voor de solda ten; 15.45: amusementsmuziek: 16.15: Mrs Dale's dagboek; 16.30: hoorspel; 17.45: sport; 18 35: gram.muzlek: 18.45: hoorspel; 19.00: nieuws en radiojournaal; 19.25: sport; 19.30: gevarieerd programma; 20.00: klankbeeld; 21.00: gevarieerde muziek; 21.45: voordracht: 22.00: nieuws; 22.151 sport: 22.20: dansmuziek: 23.00: voor dracht; 23.15: amusementsmuziek; 23.56— 24.00: nieuws. Nordwestdeutocher Rundfunk (309 M.) 12.00: gevarieerde muziek; 13.00: nieuws: 13.25: gevarieerde muziek: 14.15: lichte muziek; 15.40: amusementsmuziek; 16.25: rhythmlsche muziek; 16.45: nieuws; 17.00: oude muziek: 17.30: kamermuziek: 18.00: lichte muziek; 19.45: nieuws; 20.05: ge varieerde muziek; 21.00: orkestconcert: 22.15: nieuws: 24.00; nieuws; 0.30: dans muziek; 1.00: weerbericht. Brussel. 324 en 484 M. 324 M.: 11.45: gram.muzlek; 12.15: omroeporkest; 12.30: weerberichten; 12.33: voor de boeren; 12.40: omroeporkest; 13.00: nieuws; 13.15: gram.muzlek; 14.00: voot de vrouw; 15.00: gram.muzlek: 17.00: nieuws; 17.10: amu sementsmuziek; 18.00: Franse les; 18.20: gram.muzlek; 18.25: po3tdulvenberlchten; 18.30: voor de soldaten; 19.00: nieuws; 19 30: gram muziek; 19.50: voordracht; 20.00: verzoekprogramma: 21.00: actuali teiten; 21.15: dansmuziek; 22.00: nieuws; 22.1524.00: gram.muzlek. 484 M.: 12.05: omroeporkest: 13.00: nieuws: 13.10. 13.30. 14 00 en 15.00: gram. muzlek; 16.30: lichte muziek; 17.30: dans muziek; 18.30: omroeporkest: 19.00 en 19.30; gram.muzlek; 19.45: nieuws; 20.00: gram.muzlek: 20.45: idem; 21.16: kamer muziek: 21.45: gram.muzlek; 22.00: nieuws; 22.10: gram.muzlek; 22.55: nieuws; 23.00: gram.muzlek; 23.15 lichte muziek; 23.55: nieuws. Frankryk. Nationaal Programma (347 en 249 M.12.00: lunchconcert; 12.30: „Le Chevalier Gaston", opera: 13.00: nieuws; 13.20; „Le Chevalier Gaston", opera (ver volg); 14.00: nieuws; 14.30: hoorspel; 16.00: kamermuziek; 17.30: dansmuaek; 18.30; Amerikaanse uitzending; 19.00: gram.muzlek: 20.00: orkestconcert en ko ren: 21.00: gram.muzlek: 21.06: orkestcon» eert (vervolg); 22.50: klankbeeld; 23.20i cellorecital; 23.4624.00: nieuw.

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 5